fCdf/v aruóhOCK l/OENSDAG 20 JANUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 lijsten Oudheidkamer Soest Ned. Museumland 1988 Theater 21 januari in C-drie 'Han de Wit gaat in ontwikkelingshulp' Aquarellen in Kasteel Groeneveld 'Waar hemel en aarde samenvloeien' Open muziekdag Kasteel Groeneveld Info-avond Turkse leerlingen en ouders Bondsfamilie K.B.O. Soest viert feest Vrijwilligers Vakature Bank Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Nieuwe concertserie in de Oude Kerk Bloemenborders samenstellen op kleur PBVE-cursussen voor volwassenen Filmhuis: 'Julia's geheim' Expositie Leo Weusten Camilla Koevoets in Artiskoop Tros Talententest morgen in Soest Y JCultureel Creatief Centrum cieel Onderwijs ndig ondernemer in de erciële functies in het be ende vormen van hoger Open huis groot succes Een gigantische stroom bezoekers kwa- mop 10 januari naar het Open Huis van C-drie. In een gezellige sfeer konden de belangstellenden zich informeren over het nieuwe cursusaanbod, kijken naar demonstraties of meedoen met volks dansen. Kinderen konden zich laten grimeren of wat gaan kleien. Er werden instantportretten gemaakt en sieraden door de "edelsmeders". Striptekenaar Carol Voges trok zeer veel belangstel ling met zijn "snelle" strips. Ook de ex positie van de zeefdrukcursus had nog een succesvol staartje deze dag; nog heel veel zeefdrukken werden ver kocht. Jazz-formatie The Stablemates zorgde voor muzikale omlijsting in het witte café. Het aantal inschrijvingen overtrof elke verwachting en verbrak een record, alleen al op deze zondag schreven 196 belangstellenden zich in voor een cursus bij C-drie. Start nieuw cursussen De cursussen starten in de week van 18 januari, uitgezonderd de "dinsdagcur sussen"! Deze starten in de week van 26 januari wegens radio-opnamen van de NCRV. Voor een aantal cursussen zijn heel veel inschrijvingen. Veel oud cur sisten zijn zo enthousiast, dat ze door gaan met een nieuw cursusblok. Voor de cursussen bewegen en ontspannen, zeefdrukken, striptekenen, hout en me taal en klassiek ballet zijn daarom wachtlijsten aangelegd. Pas na de eerste cursusweek is het plaatje compleet. Dan kan ook pas defi nitief bekeken worden hoe het rooster eruit gaat zien. U weet, dat een cursus slechts bij minimum aantal inschrijvin gen door kan gaan. Ieder die zich heeft ingeschreven zal schriftelijk bericht krijgen, ook de mensen die op de wachtlijsten staan. We zullen alles in het werk stellen om zoveel mogelijk men sen te kunnen plaatsen. Expositie Tot 7 februari kunt U de expositie van Arie Grendel bekijken. Deze expositie bestaat uit illustraties (pen) tekeningen. Uit de tekeningen blijkt dat vele onder werpen Arie Grendel inspireren. Hij geeft op een geheel eigen vaak humoris tische wijze vorm aan bijv. "Muizen en mens", "Hoofse begroeting", of "Een oog in de herfst". Ook de titels van de werken spreken tot de verbeelding: "De grootogige eierlevendbarende Unopoto", of "Begroeting der vin gers". Heel bijzonder zijn ook de ge dichten, die bij een aantal tekeningen horen. kunt elke dag terecht voor de ze expositie, die zeer de moeite waard is. Theater Op donderdag 21 januari geeft theater groep Duin de voorstelling "Han de Wit gaat in ontwikkelingshulp". Dit stuk is geschreven n.a.v. de roman van Heere Heersema, dit zelf de inleiding en het nawoord spreekt. Han de Wit is een jongen, die op een naieve wijze het le ven helemaal ziet zitten. Maar toch kan hij zijn draai niet vinden. In elk geval heeft hij nog zijn oude trouwe solex. Uiteindelijk gaat, op aandringen van zijn ouders maar in ontwikkelingshulp, op zijn solex.. "Han de Wit...." begint om 20.30 uur. De toegang is f 7,50 en CJP/65+ f 6,-. Cursussen Een van de cursussen waarvoor nog kan worden ingeschreven is de cursus kle ding en accessoirs. Op deze cursus kan ieder zijn/haar weg kiezen. Zo kan een complete outfit gemaakt worden, maar ook alleen accessoires zoals, sieraden, tassen, e.d. Op deze cursus wordt ook aandacht be steed aan het aquarellen op zijde, voor bijv. blouses of shawls. Alles is mogelijk op de dinsdagmiddag van 13.30-15.30 uur. Kinderkleding ontwerpen en maken wordt aangeboden op een aparte cursus op de dinsdagmorgen van 9.30 -11.30 uur. Pro memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Het adres is Willaertstraat 49, 3866 CP Soest of Postbus 347, 3760 AH Soest. C-drie is geopend op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur, 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. Afgelopen week is de manifestatie Ne derlands Museumland 1988, officieel geopend. Gedurende het gehele jaar 1988 zullen 550 musea extra in de be langstelling staan. Ook de Oudheidka mer zal met verschillende wisselten toonstellingen hier aan mee doen. Een gids met beschrijving van alle deel nemende musea, museumroutes voor auto en fiets is in de Oudheidkamer ver krijgbaar. Via pers, radio en tv zal aan dit gebeuren veel aandacht worden be steed. In december 1988 is de provincie Utrecht aan de beurt. De Oudheidka mer zal in het voorjaar en de zomer ex tra aandacht besteden aan een wissel tentoonstelling van wagenmakerij tot carrosserie bedrijf. In de Oudheidkamer zijn ook verkrijg baar de uitgave van de Historische Ver eniging, uit het manuscript van ds, Bos, een beschrijvijng van de Kerkebuurt, zoals deze honderd jaar geleden was, en "oude ambachten" van E. Heupers. En wat bij iedere Soester inwoner niet mag ontbreken zijn prenten en reprodukties van oude prenten van vroeger, verdwe nen plekjes van Soest. De Oudheidkamer, Ferdinand Huyck- laan 18, is geopend zaterdags en zon dags van 13.30 - 17.00 uur. Op donderdag 21 januari geeft theater groep Duin de voorstelling "Han de Wit gaat in ontwikkelingshulp". "Han de Wit..." is een bewerking naar het boek van Heere Heeresma, die voor het eerst de rechten van dit boek t.b.v. een to neelbewerking heeft afgestaan. Dat mag uniek genoemd worden, omdat Heeresma soortgelijke verzoeken van o.a. Fons Jansen en Luc Lutz heeft af gewezen. Heere Heeresma heeft zelf ook een bijdrage aan het stuk geleverd, in de vorm van een ingesproken voor- en nawoord. Han de Wit is enige zoon in een burger lijk 50-er jaren-gezin. Vader werkt bij een kolenhandel en moeder en Han wachten elke avond vol spanning op zijn thuiskomst. Spanning, omdat Han op een van zijn betweterige opmerkin gen zowel bijval kan krijgen, of van tafel kan worden gestuurd. Han is een onverbeterlijke optimist, die er een gave voor heeft om iedere kans in het leven, hoe gering ook, aan zijn neus voorbij te laten gaan. Uiteindelijk gaat hij, op aandringen van zijn ouders, maar in ontwikkelingshulp. Op zijn So- Aanvang 20.30 uur. Toegang f 7,50 CJP/65+ f6,- Reserveren is mogelijk. Het nieuwe jaar begint in Kasteel Groe neveld met een bijzondere tentoonstel ling van aquarellen van Edwin Brandt, te zien tot 21 maart 1988. Edwin Brandt is geboren in Den Haag, maar woont al geruime tijd in het hoge Noor den, in Garrelsweer. Hij is zeer geboeid door de natuur en dat is in al zijn werk terug te vinden. Bo men, takken, bladeren en vooral de laatste jaren de indringende schoon heid van het waddengebied. Hij voelt zich de laatste jaren bijzonder aangetrokken tot weidse vergezichten: waar hemel en aarde bijna samen vloeien, waarin een summiere aandui ding van bijvoorbeeld een oever of wat vegetatie de ruimtelijkheid accen tueert, waar water de hemel weerspie gelt. Hij woont nu al jaren midden in het Groninger land. Dit zal hem ongetwij feld beïnvloed hebben, maar ook de ei landen (de duinen, de kwelders en in het bijzonder het wad) inspireren hem om de stilte, dè eeuwige schoonheid en harmonie van de natuur uit te beelden. Grote concentratie Edwin Brandt aquarelleert veel op het sterk absorberende Japanse papier. Hierin ligt een penseelstreek ogenblik kelijk vast en valt er dus niets meer te corrigeren. Dit vereist een grote con centratie, maar dat vindt hij juist heer lijk: volledig in zijn werk opgenomen te zijn. Via deze ruime landschappen pro beert hij iets van het mysterie op papier te krijgen. De tentoonstelling in Kasteel Groene veld is te zien tot 21 maart 1988. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag: 10.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag: 12.00 - 17.00 uur; op maandag is Kas teel Groeneveld gesloten. Tel.: 02154- 20446. Toegangsprijzen: volwassenen f 3,—; pas 65+ f 2,50; kinderen 6-12 jaar f 1,50; kinderen 0-6 jaar gratis; CJP en museumjaarkaart gratis. Toen in het voorjaar van 1986 uit de vruchtbare samenwerking tussen Kas teel Groeneveld en de stichting Baarn- se Muziekkring de eerste "Open dag voor amateurmusici" was geboren kon men nog niet bevroeden dat hiermee de basis was gelegd voor een evene ment, dat nu al niet meer is weg te den ken uit de muziakactiviteiten in dit sfeervolle onderkomen. Vorig jaar was de belangstelling zo mo gelijk nog groter en op grond daarvan heeft men gemeend ook dit jaar weer een dergelijk gebeuren te moeten op zetten. Deze "muziekdag 1988" zal plaats vinden op zondag 6 maart 1988. Opnieuw zijn amateurmusici welkom om aldaar acte de présence te geven, sa men te musiceren, naar elkaar te luiste ren, beluisterd te worden. De opzet zal in grote lijnen gelijk zijn aan die van vo rig jaar: een echt open huis, waar ook het publiek vrij kan rondlopen. Optre denden kunnen zelf hun programma bepalen: er zijn geen verplichte num mers, geen voorselecties en eindrondes en jury-rapporten. Er geldt alleen een tijdslimiet van maximaal 45 minuten per concert, maar korter mag ook. De leiding van Kasteel Groeneveld heeft voor dit doel een aantal locaties beschikbaar gesteld zodat het mogelijk is een zeer gevariëerd programma op verschillende plaatsen te brengen. Als tegemoetkoming in de organisatie kosten wordt een geringe bijdrage ge vraagd van f 10,— per persoon met een maximum van f 35,— per ensemble. Aanmelding kan vanaf heden geschie den bij het secretariaat van de Baarnse Muziekkring, Prof. Fockema Andreae- laan 35, 3741 EJ Baarn. Voor telefoni sche inlichtingen: 02154-14562. Na aanmelding ontvangt men een aanmel dingsformulier dat uiterlijk 6 februari 1988 dient te worden geretourneerd. Voor de "open dag" ontvangt iedere deelnemer een opgave van plaats en tijd dat zijn of haar concert is gepland. Alle concerten zijn voor het publiek vrij toegankelijk. Zij betalen alleen de voor Kasteel Groeneveld gebruikelijke en tree van f 2,—. In de Mavo Soest aan de Valeriaan straat kunnen Turkse leerlingen van groep acht van het basisonderwijs en hun ouders zich laten informeren over vervolgonderwijs. De heer Özkaya zal morgenavond in het Turks inlichtingen verstrekken aan de aanwezigen. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, wordt opgeluisterd door een Turkse dansgroep en een -muziekgroep. Leerlingen van de Mavo Soest verzorgen lekkere hapjes uit hun vaderland. De katholieke bond voor en van oude ren, K.B.O. afdeling Soest organiseert woensdag 27 januari a.s. in de Vijver hof, aanvang 20.00 uur, een feestavond voor leden en belangstellenden. Aanleiding tot dit feest is de grote aan was van leden in 1987 en een late be groeting van het pas begonnen jaar. De uit Blaricum afkomstige groep "The Ambrosians" zal die avond een circa 2\ uur durend programma verzorgen. De groep bestaat uit circa 25 zangers en muzikanten, goed voor vocale en in strumentale muziek in het populaire, folkloristische en klassieke genre. Naast icgiuiidie DeKciiuneid zijn "The Am brosians" de afgelopen jaren ook regel matig via Hilversumse radio-zenders te beluisteren. Toegang en programma-boekje voor deze avond zijn gratis. Voor de aanvang van de voorstelling gratis koffie en koek voor iedereen, terwijl in de pauze een gratis drankje wordt aangeboden. Einde van de voorstelling circa 22.45 uur. Belangstellende ouderen die in verband met vervoersproblemen niet in staat zijn de avond te bezoeken kunnen dit ongemak oplossen door contact op te nemen met de heer G. Stork, tel. 14784. Wilt u ook wel eens precies weten wat u als vrijwillig(st)er zou kunnen beteke nen kom dan langs bij de Stichting Vrijw. Vakature Bank Soest. Zonder enige verplichting ontvangt men de ge wenste informatie. De vakaturebank is gevestigd in het Cultureel Creatief Cen trum C-drie, Willaertstraat 49. Ope ningstijden op ma. di. en do. van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.30 uur. Vrij. van 11.00 - 12.30 uur. Tijdens kantooruren zijn we bereikbaar onder nr. 02155-12630. We vragen uw aandacht voor onder staande vakatures. •7/625 Instituut voor moeilijk lerende kinderen in Soest zoekt vrijwilligster om de uitgave te verzorgen van spelen en spelletjes die aanwezig zijn in de speel-o-theek. Daarnaast de daarbij voorkomende werkzaamheden, aan schaf administratie. •7/624 Instituut voor moeilijk lerende kinderen in Soest heeft plaats voor vrij williger m/v om de bardienst te verzor gen tijdens de "koffie inloop-instuif." Taken bestaan o.a. uit het samen met de beroepskracht koffie inschenken, en het mede toezicht houden op de spel letjes die dan plaatsvinden. 1/651 Leidster/bestuurslid gevraagd bij showgroepen (minirettes en majo rettes) binnen muziekvereniging in Soest. De medewerkster zal de belan gen behartigen van deze groep binnen het bestuur van de vereniging. 1/652 Tambour-maitre gevraagd bij Soester muziekvereniging die bij optre dens de leiding heeft van het tambour- corps (en zo nodig het harmonie-or kest) en dienovereenkomstig de aan wijzingen geeft. 11/612 Groepsleiders m/v gevraagd in opvanghuis in Utrecht. Men ver wacht van de medewerkers dat zij de diensten meedraaien en persoonlijke begeleiding bieden aan de bewoners van het huis. Uitvoerige informatie over deze vaka ture bij de Vrijw. Vak. Bank Soest. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 21 januari Vanaf 9.30 uur kunnen volwassenen weer terechtom allerlei mooie dingen te maken. U zult versteld staan als u ziet wat mogelijk is. En het is ook verschrik kelijk gezellig. Kosten f 2,50 inklusief koffie. Na schooltijd komen Heieen en Peter hun veijaardag vieren en zij ne men 20 vriendjes en vriendinnen mee. Het programma voor hen is feestelijk en zo hoort het ook. Vrijdag 22 januari: Peuters en moeders komen 's ochtends vanaf 9,30 uur lekker met elkaar spelen en praten. De~peu(er/ouderaktiviteit is een groot sukses. Als u kleine kinderen heeft, kunt u gerust langskomen. Het kost f 3,- per kind/ouderpaar, inklusief drinken. Vanaf 15.30 uur kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar meedoen aan de die- rengroep. Michiel en Ellys staan klaar om met de kinderen de dieren te verzor gen. Natuurlijk wordt er ook een rit met de ezelkar gemaakt. Zaterdag 23 januari: We gaan vandaag met de kinderen een groot knutselding maken. We denken bijvoorbeeld aan een draak van karton of een hele grote mobile. De kinderen worden ook geschminkt en tot slot volgt een verrassing die we nu nog niet ver klappen. Aanvang: 13.30 uur en kosten f 1,- per kind. Dinsdag 26 januari: Vanaf 9.30 uur Peuter/ouderaktivitei- ten (Zie vrijdag). Om 13.15 uur komt de Desmond Tutu- school met 50 leerlingen die meedoen aan ons nieuwe natuuredukatieprojekt 'Dieren en hun manieren'. Dit projekt is door ons samengesteld om de kinderen van 4 tot 7 jaar op een speelse manier kennis te laten maken met dieren en hun gewoonten. Veertien scholen met 560 leerlingen hebben ingeschreven zodat we van een grote belangstelling kunnen spreken. Dit projekt duurt tot begin maart, waarna de oudere kinderen aan de beurt komen. Vanaf 16.00 uur kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar terecht op de wensen- middag. Zij kunnen hun wens met be trekking tot een aktiviteit vertellen en samen met de leiding wordt het uitge voerd. Kosten: f 1,- per kind inklusief li monade en materialen. Woensdag 27 januari: Onze theatermiddag trekt op dit mo ment gemiddeld 95 kinderen per keer. En dat is fantastisch voor de mensen die de stukken bedenken en spelen. En dat de kinderen dit op prijs stellen blijkt uit de grote belangstelling. Vanmiddag staat het verhaal van 'Blauwbaard' cen traal. Een verhaal dat bestemd is voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Daar na weer veel knutsel- en spelaktivitei- ten. Aanvang: 14.00 uur en kosten f 1,- per kind. Tot ziens! en wees op tijd tijd! Koninginnedagfeest De leiding van de kinderboerderij is in september '87 begonnen met de voor bereidingen van het grote feest op 30 april. En het ziet er naar uit dat het weer een groots spektakel wordt voor de kin deren. We willen nu alvast drie dingen onder uw aandacht brengen: - kinderen die mee willen doen aan de talentenjacht kunnen zich vanaf nu op geven. We houden voorrondes, en kie zen 20 kinderen uit die op de dag mo gen optreden voor een groot publiek; - er zijn 100 medewerkers nodig om het geheel in goede banen te leiden. Helpt u mee? Mensen vanaf 17 jaar die van kin deren houden en de handen uit de mou wen steken mogen meedoen. Belt u even 18136 en vraag naar Leo; -,zo'n feest kost heel veel geld. Steunt u ons financieel door een gift over te ma ken op girorekening 4496858 t.n.v. 'De Vrije Teugel' en u maakt het ons moge lijk er een groot feest van te maken. Rond de cantororganist van de Oude Kerk, Cor de Jong (32), wordt in 1988 een nieuwe concertserie georgani- seerd in de Hervormde Kerk. "'t Liefst doen we dat elke vierde zondag van de maand, behalve als het N.B.E.-ensem- ble concerteert. We hebben een goede afspraak gemaakt met dit gezelschap dat wij hun concerten in onze folder noemen en zij onze serie annonceren." Dat zegt de kersverse voorzitter van de commissie "Concerten Oude Kerk" (C.O.K.), de heer J.J. Ribbens. Hij vindt de pas aangestelde organist Cor de Jong een actief, welwillend musicus, die goed ingevoerd is in de muziekstijl die de commissie wil propageren. Het zwaartepunt zal liggen bij de "oude" muziek, die door professionele musici zal worden uitgevoerd. Al eerder heeft de nieuwe commissie een tweetal con certen georganiseerd (vorig jaar in het kader van het Landjuweel). Aanstaande zondag is het eerste con cert van deze serie in de prachtige Mid deleeuwse Oude Kerk van Soest. Aan- Cor de Jong aan het orgel van de Oude Kerk. vang: 15.00 uur. Met Viola de Hoog (cello) en Cor de Jong (orgel clavecimbel). Er worden composities uitgevoerd van Frescobaldi, Gemianini, Bocherini en Telemann. De andere commissieleden zijn de heer H. Landsmeer en ds. J. Greive, secreta ris. Men is nog op zoek naar een be stuurslid, die zich wil belasten met de publiciteit en de propaganda. Mocht een vrijwilliger zich door dit artikeltje aangesproken voelen, dan melde hij/zij zich tot de organisatoren. Nog dit jaar wil het C.O.k. zich tot het gemeentebestuur wenden om subsidie en wil men trachten en donateursclub op te richten. "Maar we zullen eerste een paar keer la ten zien wat we te bieden hebben en dan vragen we om fininciële steun," aldus de heer Ribbens. J.V. "O" o KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Veel tuinbezitters koesteren de wens ooit hun bloemenborder eens te fat soeneren, aan te passen óf geheel "op kleur" te reorganiseren. De lezing, die Groei en Bloei Soest op 26 januari a.s. organiseert, zal hun harten wat sneller laten kloppen, want die avond be spreekt de heer JJ.H. van Geffen het samenstellen van borders in het alge meen en het samenstellen op kleur. De heer Van Geffen is verbonden aan de Tuinbouwschool te Utrecht en heeft al vele malen voor de afdelingen lezingen en kursussen verzorgd (o.a. snoeien). Bij het samenstellen van een bloe menborder zijn er drie belangrijke pun ten, die als basis voor de uiteindelijke opzet dienen: 1. de kijkrichting van de border, 2. de achtergrond en 3. de funk- tie die de border moet gaan krijgen. Een border komt het beste tof zijn recht als u er als het ware "langs" kijkt, d.w.z. in de breedte-richting méékijkt. De op eenvolging van bloeiwijzen en bladvor- men kan elkaar dan zo goed mogelijk aanvullen en ondersteunen. Wat de achtergrond betreft: het zal dui delijk zijn dat een zo rustig mogelijke achtergrond, b.v. in de vorm van een co- niferenhaag (Thuja, Taxus) een huls thaag of haagbeuk de voorkeur ver dient. Op die manier wordt de aandacht zo min mogelijk van de border afgeleid. Het PBVE organiseert cursussen voor volwassenen (18 jaar en ouder), die met een beroepsopleiding hun kansen op de arbeidsmarkt willen verbeteren. In Amersfoort worden de volgende cursussen gegeven: oriëntatie op be roepen; magazijnbeheerders; beveili gingsbeambten; in de automatisering en in de administratie. Voor de opleidingen die in februari starten in de administratie en de auto matisering is er op dinsdag 26 januari om 9.00 uur een voorlichtingsbijeen komst in het gebouw van de dag/ avond-scholengemeenschap, Leusder- weg 249, Amersfoort. Wie nu als werkzoekende staat inge schreven en een opleiding heeft van LBO, MAVO (met of zonder diploma) of een paar jaar HAVO, is welkom op deze voorlichtingsbijeenkomst. De cursussen duren 20 weken of langer; een dagdeel of meerdere dagdelen per week. Ze worden gegeven op de SBBO-dependance in Amersfoort of op de dag/avondschool. Deelnemers betalen f 60,— aan cursus geld. Degenen, die al aan een andere PBVE-cursus hebben deelgenomen, hoeven niet opnieuw te betalen. Om welke cursussen gaat het: praktisch computergebruik; informatica voor computeroperator; moderne handels correspondentie met tekstverwerking; combinatie Nederlands, Engels, Infor matica, Economie, bedrijfseconomie (financiering, marketing); Nederlands. Belangstelling? Kom op 26 januari of stuur een kaartje aan het Coördinatie- buro, Nijverheidsweg N. 130,3812 PN Amersfoort. Een ligusterhaag is minder geschikt omdat dit type haag nogal "dorstig" is en teveel vocht aan de border onttrekt. Over de functie die de border moet heb ben kunnen de meningen zeer uiteenlo pen. Menigeen zal een border willen hebben om uit te snijden, anderen pro beren er een exclusief assortiment in uit en natuurlijk is er de wens gewoon van de bloemenpracht te genieten. De heer van Geffen zal speciale aan dacht schenken aan het samenstellen van borders op kleur, met name de "blauwe" border. In het algemeen kan gesteld worden dat een border op kleur een kortere bloeitijd heeft dan een "ge mengde" border. Denkt u maar eens aan de bekende Engelse borders: de witte tuin van Sissinghurst; de rode tuin van Hidcote: ze zijn gedurende hooguit vier weken op hun mooist. Beslist iets om rekening mee te houden als u voor deze vorm van samenstellen kiest! Het is ook noodzakelijk om, alvorens een plant van een bepaalde kleur in het assortiment op te nemen, de kleur in de eigen tuin "uit te proberen." Aanschaf van een plant op kleur vanuit catalogi of door aanbeveling leidt gauw tot teleur stelling omdat ook de grondsoort en groeiomstandigheden de uiteindelijke kleur van de plant in uw tuin bepalen. De blauwe border is hierom "berucht". Blauw is nu eenmaal een lastige kleur om te combineren met andere soorten blauw (vergelijk maar eens het myoso- tis-blauw met dat van delphinium of boragie!) De lezing zal worden gehouden in de bovenzaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg te Soest. De aan vang is 20.00 uur. Voor niet-leden van Groei en Bloei bedragen de toegangs- kosten f 3,—. Groei en Bloei-kursus: zaaien, verspenen en verplanten Op donderdag 21 januari a.s. start Groei en Bloei met een echte praktische kursus, die geleid wordt door de heer M. van Elteren, leraar aan de agrarische school te Nijkerk. De onderwerpen zullen o.a. zijn: 1. Zaaien: methoden; direct zaaien, in potjes, op bedden, in rijen. 2. Welke planten/gewassen kunnen ge zaaid worden, wannéér en moet dit dan in de volle grond of in de koude bak? 3. Theoretisch/technische aspekten als: temperatuur, jaargetijde, koudebe- handeling, onderwarmte, zaadwin ning en bewaren van zaad. 4. .Praktijkles: U leert grondmengsels maken, han delsmengsels beoordelen, zelf zaaien en grond ontsmetten. Verder leert u hoe u algvorming kunt tegengaan bij zaad met lange kiemtijden, het ver spenen, het uitplanten en het inboe ten. De kosten van deze cursus (data: 21 ja nuari en 28 januari a.s.) bedragen voor leden van Groei en Bloei f 19,50. Niet- leden kunnen de kursus volgen voor f 24,50. De kursusijden zijn nog niet exact bekend, maar zullen in ieder geval in de avonduren zijn. U kunt zich voor deze kursus opgeven (of nadere inlichtingen inwinnen) bij: mevr. I. Endendijk, tel. (bij voorkeur tussen 19.30 en 20.30 uur) 02155- 17383. Donderdag 22 januari: De Turkse Arzu Sülün, leerlinge van een middelbare school, wordt uitgeko zen om de rol van Julia te spelen in de muziektheatervoorstelling Romeo en Julia, die op school georganiseerd wordt. Arzu is hevig geobsedeerd door deze rol. Ze herkent met een schok pa ralellen met haar eigen leven. Ze hoopt in haar rol haar vader een spiegel voor te kunnen houden, om hem te laten zien dat hij op een verkeerde manier in haar leven heeft ingegrepen. Hij heeft haar, tegen haar wil, als echtgenote beloofd aan Ramazan, een buurjongen van haar grootvader in Turkije. Met het zich inwerken in haar rol begint voor Arzu een zenuwslopend dubbelle ven. Thuis weet men niets van baar to- neel-aktiviteiten. Haar jongere broer Erdal helpt haar dit geheim te houden. Door een ongelukkig voorval komen haar ouders echter toch achter de waar heid en daarmee ontstaat een kettin- greaktie van gebeurtenissen. Op het moment dat alles weer ten goede lijkt te keren is het de Turkse gemeen schap, met haar strenge sociale kontro- le, die weer ingrijpt in haar leven. Dit belet haar uiteindelijk niet haar rol als Julia te spelen. Haar ouders volgen haar spel met gemengde gevoelens. Haar va der herkent zichzelf in de voorgehou den spiegel; deze konfrontatie is beslis send voor beiden en leidt tot een dra matische ontknopingg. Hans Hylkema maakte eerder de doku- mentair getinte film Turkse aarde, Hol landse bodem. Deze film lokte zoveel reakties uit dat de betrokkenen meen den dat er een vervolg op moest komen in de vorm van een nieuwe film. Het enige uitgangspunt was daarbij dat men iets wilde maken over en met 'buiten landse jongeren', oftewel de zogenaam de tweede generatie. Het resultaat is "Julia's Geheim", een sympathieke film die ons een eerlijk en interessant portret van de Turkse gemeenschap le vert. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Tot 31 januari: Elke zaterdag en zondag, 15.00-17.00 uur t/m. zondag 31 januari. Zondag 31 januari: Op zondag 31 januari begint het kin derfilmhuis het nieuwe jaar met de be kende Camilla Koevoets van het pop pentheater Toermalijn uit Amersfoort. "Toermalijn" is opgericht in 1964 en sinds 1969 als vast theater in de oude Koppelpoort gevestigd. Camilla Koevoets tracht met haar ver halen een sprookjesachtige sfeer op te roepen, waarin tegelijkertijd hele réele en herkenbare emoties verwerkt zijn, terwijl veel aandacht aan de vormge ving wordt besteed. Zij vindt het be langrijk dat tijdens het spel ook ruimte is voor individuele reakties, zodat de voorstelling een levendig en intensief gebeuren wordt, dat tot eigen creativi teit inspireert. Sjoempie de marionet tenclown komt af en toe, maar zeker bij feestelijke gebeurtenissen, nog even kijken met een praatje en een gek kunstje. Camilla Koevoets speelt deze keer "Het lappen Paardje". Een arme jongen maakt van oude lappen een paardje, 's Nachts komt dit paardje tot leven en neemt hem mee op avontuur. Langs de zilveren ridder en de eenzame reus maakt hij, voordat hij weer tevreden op zijn paardje naar huis kan rijden, veel mee. Het belooft een gezellige en boeiende middag voor kinderen van4 tot 12 jaar te worden. He is zeker verstandig om te reserveren voor deze uitvoering van Camilla Koevoets in Soest. Aan de jari ge bezoekertjes wordt zoals gewoonlijk wat extra aandacht besteed. De foto's van de Sinterklaasmiddag worden op gehangen met de mogelijkheid om be stellingen te doen, tegen een redelijke prijs. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 5,-. Reserveren: tel. 12066/19577. De Tros maakt morgen radio-opna men in het gebouw van bet dans-disco- partycentrum Slingerland aan de Weegbreestraat. Daar wordt de eerste voorronde gehouden van de Tros Ta lententest. Talentvolle artiesten uit Nederland kunnen zich daarin profileren met zo wel vocale als visuele acts. Het pro gramma met presentator Jan Kok be gint om 20.00 uur. Vanaf half acht kan men in de dansschool terecht. Het com bo van Henny Langeveld zorgt voor de muzikale begeleiding. Vorig jaar draai de de Tros voor het eerst de Talenten test. Dat bleek zo'n succes dat men het radioprogramma prolongeert. Peter Douglas verzorgt een gast-optreden tij dens het Tros-programma. De muzika le begeleiding van het Nederlandse ta lent is in handen van het combo onder leiding van Henny Langeveld. De toegangskaarten kosten 5 gulden. Ze zijn verkrijgbaar bij het WV-kan- toor aan de Steenhoffstraat.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9