De betere videorecorder is er voor elk budget: lllli B. W. gaan op 'informatiemarkten' kennis maken met nieuwe inwoners B. W. gaan in de wijken praten Voorlichting over invullen belasting-aangiftebiljetten PAGINA 10 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 Eerste keer: woensdag 20 april O verhees: 16 maart Kinderrommelmarkt in en bij De Vangrail Kok-kampioenschap van Soest 1988 Zittingen in Soest en Soesterberg Lieve schat, ga toch lekker slapen De Gouden Snaar is morgen vroeg om half tien weer open kl Steenhoffstraat 13a- 15, Soest, telefoon 02155 - 12 1 32. ktlit M Burgemeester en Wethouders willen voortaan twee keer per jaar gaan ken nis maken met de nieuwe inwoners van de gemeente, in de vorm van een "informatiemarkt" waarin de ge meentebestuurders en een aantal me dewerkers zich aan de bevoking pre- Naast de kennismakingsbijeenkom sten voor nieuwe inwoners worden voortaan in Soest ook per wijk "praat- avonden met B. W." georganiseerd. Dat gaat gebeuren in een tweejaarlijk se cyclus, waarin alle wijken van Soest aan de beurt komen. Vorig jaar wer den met succes twee avonden in Soes- terberg gehouden onder het motto "Praten met B. W.". Op woensdag 16 maart wordt de eerste "praatavond" gehouden voor Over- hees. Dat gebeurt in de aula van de Kar dinaal Alfrink-mavo aan de Di Lasso straat 65, aanvang 20.00 uur. De bewo ners van de wijk Overhees zijn die avond welkom om hun zegje te doen over zaken die de wijk aangaan. In september willen burgemeester en wethouders de bewoners van de wijken Soest-Zuid en Soest-Midden ontmoe ten, en in december de bewoners van Soesterberg. Voor volgend jaar staan gepland: in maart de wijken Soestdijk en 't Hart, in september Smitsveen en Klaarwater en in december opnieuw Soesterberg. B. W. willen met deze avonden te we ten komen "wat er zoal leeft" in de ver schillende wijken. Het is de bedoeling dat de cyclus na twee jaar wordt voort gezet; in 1990 zijn dan de wijken van dit jaar opnieuw aan de beurt. Voor alle kinderen tot 14 jaar organi seren we weer een grote kinderrom melmarkt in en rond buurthuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg. Heb je nog oud speelgoed, niet gebruikte spulletjes op zolder of in de schuur, ei gen gemaakte dingetjes, lekkere hap jes enz.? Heel Soest mag komen kijken en ko pen. Dus zorg datje ook jouw spulletjes te koop aanbied. Breng je zelf een kleedje of tafeltje mee waar je je te ver kopen spullen op kan leggen of zetten. Iedereen kan meedoen en het kost niks. Je kunt zo leuk een extra zakcentje ver dienen. Naast de kinderrommelmarkt zijn er tal van andere attrakties zoals sjoelen, ballen gooien, schminken, li monade en popcorn. Kom dus woensdag 17 februari naar De Vangrail. Het begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Ouders, volwassenen, koopjesjagers en kijkers zijn natuurlijk van harte welkom.' In lichtingen: De Vangrail: 17615; De Praatpaal: 19546. In de krokusvakantie worden er in Buurthuis "De Praatpaal," Molen straat 142 de kok-kampioenschappen van Soest gehouden. Kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar kun nen hieraan meedoen. Je neemt zelf een recept mee van een voor- hoofd- of nagerecht, een tussen doortje of een borrelhap. De voor dit recept benodigde materialen moet je ook zelf meenemen, echter in totaal mag je niet meer dan f2,50 uitgeven aan ingrediënten. Het recept moet een "koud" gerecht zijn. Er mag geen vuur aan te pas komen. Zoveel mogelijk neem je ook je eigen "gerei" mee. Het is natuurlijk leuk als je ook een zelfge maakte koksmuts meeneemt en die tij dens je werk opzet. Een deskundige jury beoordeelt je re cept, hoe het smaakt hoe origineel het is en wat ervan geworden is. Tevens wordt gekeken of je niet meer hebt uitgegeven dan die f 2,50. Zorg datje dinsdag 16 fe bruari om 13.45 uur bij De Praatpaal bent. We beginnen om 14.00 uur. Deel name gratis. Nadat de prijzen zijn uitge reikt (o.a. een fraaie beker) gaan we met elkaar de etenswaren proeven. Iedere deelnemer ontvangt een prachtig certi ficaat. Film Donderdag 18 februari staat De Praat paal in het teken van de kinderbios. 's Middags om 14.00 uur draaien we een leuke, spannende kinderfilm voor alle kinderen van de basisschool. Deelname een gulden. Kinderbingo In de buurthuizen "De Vangrail" aan de Nachtegaalweg en "Het Kruispunt" aan de Albert Cuyplaan hebben we donder dagmiddag vanaf 14.00 uur een kinder bingo met uiteraard leuke prijzen. Ook voor kinderen tot en met 12 jaar. De kosten bedragen een gulden. De voorjaarsvakantie is het begin van een voorjaar waarin de bloemen weer volop in bloei komen te staan. Deze dag gaan we eens wat doen met die bloe men. We brengen een bloemengroet aan de bewoners van een aantal bejaar denoorden in Soest, 's Morgens van 10.00 - 12.00 uur gaan we papieren bloemen maken in alle drie de buurt huizen. 's Middags om 14.00 uur verza melen we ons weer en gaan we met de zelfgemaakte bloemen op pad om de wat oudere mensen uit Soest een voor jaarsgroet te brengen. Er zijn geen kos ten aan verbonden en iedereen vanaf 4 jaar is welkom om mee te doen. Deze aktiviteit wordt gehouden in De Praat paal, De Vangrail en Het Kruispunt. senteren in een soort "stands". De eerste keer gebeurt dat op woensdag 20 april, in de kantine van de Brand weerkazerne aan de Lange Brinkweg. Er is eigenlijk geen sprake van een nieuw initiatief, want ook in 1978 werd een dergelijke markt georganiseerd, die toen een redelijk succes had. Voor die tijd werden er ook wel kennismakings bijeenkomsten gehouden, maar die vonden dan plaats in de nieuwe wijken en waren in het algemeen minder suc cesvol. "De burgemeester en de wethouders zaten dan meestal op een podium en vertelden via de microfoon hun ver haal," zo schetst Ben J. van Os, hoofd voorlichting van de gemeente, de gang van zaken in het verleden. "Aan de hand van tekeningen die achter in de zaal niet te zien waren werd er dan een toelichting gegeven op allerlei plannen en projecten, maar de inleidingen vie len vaak nogal lang uit en dan stapten de mensen vlug weer op, als er een paar vragen waren gesteld. Volgens Van Os is het de bedoeling dat de "informatiemarkten" een soort twee-richtingsverkeer kennen. "In de persoonlijke ontmoeting met de ge meentebestuurders komen alle vragen in een veel betere sfeer aan bod. Dat gaat veel beter dan wanneer de mensen in een volle zaal naar de microfoon moeten stappen, en dan eerst nog luis teren naar opmerkingen van anderen die hem of haar niet zo bezighouden." De eerste groep nieuwe inwoners van Soest die op deze manier hun bestuur ders kunnen leren kennen zijn de men sen die in de periode november 1987 - april 1988 in Soest zijn komen wonen. Zij krijgen eind maart allemaal een per soonlijke uitnodiging voor de bijeen komst op woensdag 20 april, 's avonds om acht uur. De bijeenkomst duurt tot ongeveer tien uur en men kan zelf bepa len wanneer men binnestapt. In het na jaar is een andere groep nieuwe ingeze tenen aan de beurt. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Man moet eigen rotzooi opruimen Een 26-jarige Soester is door de politie aan het werk gezet op de Dalweg. Daar had hij lege bierflessen op het wegdek gesmeten. Hij werd betrapt door de politie en voorzien van een bezem. Volgens de politie is hij geruime tijd bezig geweest, maar dat kan zijn veroorzaakt door het feit dat de vervuiler de flesjes had leeg gedronken alvorens ze tegen het asfalt te gooien. Bewoners smijten met hun huisvuil Een aantal bewoners van de Smitsweg gooit nog steeds huisvuil van de galerij en naar beneden. In plaats van in de daarvoor bestemde containers ver dwijnt het afval volgens de werking van de zwaartekracht op straat. Volgens de politie gaat het om dezelfde mensen. Ze zullen in overleg met de Woningbouwvereniging Soest, die ei genaar is van de Smitsveen-flats, wor den opgevoed. In de periode van 15 februari tot 14 april 1988, de periode waarin de aan gifte-biljetten van de inkomstenbelas ting 1987 moeten worden ingevuld, zal door de Baarnse belastingsdienst op ruime schaal voorlichting worden gege ven. Iedereen die problemen heeft met het invullen van het aangiftebiljet kan de hulp inroepen van ambtenaren, die dan het biljet invullen of alleen de ge wenste inlichtingen verstrekken. Gelet op de te verwachten grote toe loop van mensen die het biljet willen la ten invullen moet men voor het invul len van het biljet een afspraak maken. Door het werken met een afsprakensys teem wordt voorkomen dat er lange wachttijden ontstaan. Tijdens de kan tooruren kan men vanaf heden een af spraak maken (tel. 02154-15851). De telefoniste/receptioniste legt de af spraak voor u vast. Zonder afspraak is het niet mogelijk u te helpen bij het invullen van uw bilet! In tegenstelling tot vorig jaar zullen er geen instructiebijeenkomsten worden Wel worden er zittingsdagen gehouden te Soest en Soesterberg. Op deze zit tingsdagen kan men dus ook zijn aan gifte laten invullen. Soest In Soest worden deze dagen gehouden in het bejaardencentrum "Honsber- gen" en wel op 7, 14, 21 en 28 maart van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Ook hiervoor dient men in ieder geval een afspraak te maken met de heer Van der Sanden, tel. 02155- 10607, in de periode van 24 februari t/m 4 maart a.s. van 14.00 tot 16.00 uur. Soesterberg In Soesterberg worden er zittingdagen gehouden in bejaardencentrum "Drie Eiken" op 8, 15 en 22 maart van 8.30 tot 12.30 uur. Voor deze zittingen kan men een afspraak maken met mevrouw Becker, tel. 03463-1402. Dit kan dage lijks m.u.v. donderdag van 09.00 tot 12.00 uur, met als laatste afspraakda tum 4 maart 1988. Ze zijn er: mensen die geen oog dicht doen omdat ze niet weten welke videorecorder ze moeten aanschaffen. Ja, lach maar.... maar je zou maar met zo'n probleem naar bed gaan. Er zijn zo veel recorders en er zijn zo veel prijzen waar je uit kunt kiezen datje door de bomen het bos niet meer ziet.... En dat slaapt niet lekker, want een recorder koopje niet iedere dag.... Daarom, het beste slaapmiddel voor aanstaande video-kopers zaterdag beginnen bijvoorbeeld de Olympische Winterspelen) is de wetenschap dat ze bij De Gouden Snaar eigenlijk alleen maar video's verkopen waar je geen omkijken meer naar hebt. Tussen de 1199,- en de 3295,- kun je daar kiezen uit recorders van naam: Blaupunkt, JVC Panasonic. En over de service hoeft u ook geen moment wakker te liggen. Zullen we dan maar zeggen tot morgen vroeg bij De Gouden Snaar Van Blaupunkt: RTV-315 acht programma's/31 dagen timer afstandsbediening gratis programmeer-pen 1299,- RTV-320 acht programma's/31 dagen timer uitgebreide afstandsbediening super stilstaand beeld en slow motion gratis programmeer-pen 1499,- RTV-740 Hifi-stereo video uitgebreide afstandsbediening super stilstaand beeld regelbare slow motion sublieme Hifi-Stereo opname/weergave 1995,- Van JVC: HR-D210 vier programma's/14 dagen timer afstandsbediening index search. systeem 1199,- HRD-300 vier programma's/14 dagen timer uitgebreide afstandsbediening index search. systeem perfect stilstaand beeld en slow motion 1399,- Van Panasonic: NV-G 12 een maand/8 programma's timer uitgebreide afstandsbediening 3 koppen/perfect stilstaand beeld slow motion digitale leespen aanbieding 1399,- NV-G 75 HiFi een maand/8 programma's timer uitgebreide afstandsbediening vier koppen/perfect stilstaand beeld regelbare slow motion Hifi-Stereo opname/weergave twee talen keuze digitale leespen 2295,- NV-D 80 EV/HiFi (Best Getest) een maand/C programma's timer Hifi-Stereo opname/weergave vier koppen/perfect stilstaand beeld 8 uur en 4 uur opname/weergave digitale ruisonderdrukking grafisch effect/stroboscoop effect digitale leespen 3295,-

Soester Courant | 1988 | | pagina 11