fCdt/V aruóhocK VAN TOL 'Zondagsschilder' H. Th. van Schaik: 'Het moet gelijk raak zijn' Ledententoonstelling Artishock geopend door Tante Jen F t r w„ 'riSdubbersfeimow PAGINA 12 WOENSDAG 10 FEBRUAR11988 SOESTER COURANT PAGINA 13 k Pianohandel 'n PIANO 6 MAANDEN* OP PROEF? Nieuwe expositie in De Bundeling Groot Gaesbeeker Gilde Vrijwilligers Vakature Bank Vakatures voor vrijwilligers SOESTER COURANT Bamboes en siergrassen: bescheiden blikvangers in de tuin Expositie Fotogroep Soest in C-drie Tien jaar Filmhuis Artishock: Gratis entree! Filmhuis: '1'Invitation Filmhuis: 'Stravers' en 'De mieren' Open Atelier Cultureel Creatief Centrum Nieuw cursusseizoen {>root succes Alle cursussen zijn inmiddels gestart met in een aantal gevallen extra ingelas te cursussen. Het aantal inschrijvingen is dit jaar boven verwachting groot: er hebben zich 625 mensen ingeschreven! Een groot succes, vinden we, en een be vestiging van onze doelstellingen. Het gonst van de bedrijvigheid in C-drie en dat betekent automatisch een heel ge zellige sfeer. Of mensen nu komen voor ontspanning, het aanleren van een nieuwe techniek, vrije tijdsbesteding of een creatieve en expressieve uiting van gevoelens en indrukken, (bijna) alles is mogelijk in het cultureel creatief cen trum. De medewerkers van C-drie doen hun best om het centrum zo goed moge lijk te 'runnen'. Dat het ook dit jaar weer lukt, blijkt uit de vele positieve reacties die we al hebben ontvangen. ÏD soest Jeugdtheater Hoewel C-drie geen theater of schouw burg is en dat ook niet pretendeert te zijn, heeft het cultureel centrum wel een theaterfunctie. Dat betekent, dat op ge zette tijden een theaterproduktie op de planken wordt gebracht, die niet direct in de grote theaters of schouwburgen te zien is. Dit doet geen afbreuk aan de kwaliteit van de produktie, in tegen deel. Het is vaak zo, dat de produktie juist voor een kleiner publiek geschikt is. Een vorm van theater is jeugdtheater. Het verhaal, de stijl en het taalgebruik moet hierbij dus helemaal aansluiten bij de leefwereld van kinderen. In de voorjaarsvakantie kunnen kinde ren komen kijken naar 'Witland'. Het leven in Witland is kleurloos, wit en er moet nodig wat kleur in gebracht wor den. Daarvoor zorgen een meisje en haar vriendje de krokodil. Aan het eind van dit fantastievolle verhaal is Witland dan ook een stuk kleurrijker en leef baarder geworden. 'Witland' is geschikt voor kinderen in de leeftijd van 4-10 jaar. Het wordt ge bracht op 19 februari en begint om 15,00 uur. De toegang is f 5,- en het is mogelijk te reserveren. Expositie De expositie van Arie Grendel trok veel belanstellenden naar C-drie. Er zijn 6 werken verkocht, wat voor de exposant een vorm van erkenning betekent. De nieuwe expositie is al weer ingericht. Deze keer hangt het Witte Café vol met foto's van de Fotogroep Soest, (zie het artikel elders in deze krant). Kinderbios Op vrijdagmiddag 26 februari wordt de kinderfilm 'De Plank' vertoond. Deze film is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar en duurt 50 minuten. Twee tim merlieden maken een houten vloer in een nieuw huis. Eén plank mist er nog en als ze die gaan halen met hun oude auto, beleven ze allerlei spannende en komische avonturen. Uiteindelijk wordt de vloer dichtgespijkerd, maar dan ontdekken ze, dat er onder de vloer een poesje verborgen zit... Aanvang 16.00 uur. Toegang f 2,50 incl. limonade. Jazz-concert Op zondagmiddag 21 februari wordt er een jazz -concert gegeven door het Klaus Flenter trio met als zangeres Jen ny Gordee. Het trio bestaat ui gitarist Klaus Flenter, bassist Harry Emmery en drummer Eric Ineke. Jenny Gordee vormt met haar warme stemgeluid, uit stekende timing en goede repertoire keuze een natuurlijke aanvulling op het trio. Het Klaus Flenter trio is o.a. be kend van de l.p.'s "The Trio" en "Black Coffee", in 1985 uitgekomen bij Lime- tree Records. Aanvang 15.00 uur. Toe- gang f 5,- p.p. Requiem Theatergroep Baobab brengt op 10 maart een bijzonder indrukwekkende produktie in C-drie. "Requiem" is het verhaal van Susana, een jonge vrouw die tijdens haar gevangenschap stelsel matig wordt gemarteld en ondanks alle geestelijke en lichamelijke vernederin gen haar gevoel van eigenwaarde pro beert te behouden. "Requiem" is geba seerd op het boek: 'Requiem for a wo- mans soul' van Omar Rivabella, een Argentijns schrijver en mensenrechten- aktivist. Turkse dansgroep Ozan Ozan (Turks voor troubadour) is voort gekomen uit de C-drie cursus Turks volksdansen. Ozan heeft zich door al lerlei voorstellingen en demonstraties inmiddels grote faam verworven in de volksdans wereld. Met grote regelmaat wordt Ozan in het hele land gevraagd om te komen volksdansen, wat o.l.v. docent Ersin Seyhan dan ook met en thousiasme wordt gedaan. Dit voorjaar maakte Ozan een toernee door het land op uitnodiging van een groot reisbu reau, in het kader van de Turkije-pro- motie. De optredens zijn zeer succesvol en daarmee een goede reclame voor de groep en indirect ook voor C-drie. Dansdag Ozan zal natuurlijk ook een optreden verzorgen op de dansdag die C-drie op 19 maart organiseert. Het programma Burg. Grothestraal 20 Soest Een nieuwe plano voor slechts 75.- per maand. Bij aankoop aftrek van de huursom. Langer huren kan ook. Wilt u meer informatie? Kom kijken in onze showroom of bel even: 02155-12968 Foto: Goos van der Wilt In het gezondheidscentrum De Bun deling aan de Schoutenkampweg kun nen de bezoekers al sinds een paar we ken een nieuwe expositie bewonderen. Al sinds de opening wordt de wachtka mer van het centrum van tijd tot tijd in gericht als tentoonstellingsruimte voor de artistiek begaafde Soesters uit de patiëntenkring van de drie samenwer kende huisartsen. Ditmaal gaat het om aquarellen van de hand van de heer H. Th. van Schaik van de Vosseveldlaan in Soest-Zuid. "Een zondagsschilder," zo omschrijft de heer Van Schaik zichzelf. "Als kleine jongen knoeide ik al met potloodjes, en op vakantie nam ik altijd een schets boek mee, maar tot echte scholing is het nooit gekomen. Wel heb ik in m'n jeugd ook heel wat kleifiguurtjes geboetseerd. Die liet ik dan bakken bij een steenbak kerij in de buurt." Aan het eind van de jaren zeventig volg de de heer Van Schaik in het creativi teitscentrum De Hof in Amersfoort - "die dingen werden toen overal uit de grond gestampt -" een cursus aquarelle ren bij Flip Schrameijer. "Ik ben begon nen met pottenbakken, maar het verve lende daarvan is dat na verloop van tijd je huis vol staat. Toen ben ik me gaan toeleggen op aquarellen." Hoe hij er destijds toe kwam zich voor zo'n kunstzinnige cursus aan te melden weet hij eigenlijk niet meer. "Waar schijnlijk had ik toch de latente behoefte om te tekenen en te boetseren." De beel dende kunst is hem niet met de paplepel ingegoten, zo blijkt. "Nee, m'n vader bouwde scheepsdieselmotoren, al werd in de familie wel verteld dat we afstam den van de beroemde zeeschilder Van Afgelopen zondag heeft het Groot Gaesbeeker Gilde of St. Aechten Schuttersgilde van Soest het naam feest gevierd van St. Agatha (St. Aechten). Dit gebeurde tezamen met de parochiegemeenschap van het Soesterveen/Overhees. - n In een tot de laatste stoel bezette Joan- neskerk werd om 10.30 uur een Eucha ristieviering gehouden. Hieraan werk ten het tamboer-, hoornblazer- en ven delkorps mee. De Eucharistieviering werd gecelebreerd door pastoor C. Spithoven; het parochiële zangkoor verzorgde de gezangen. Na afloop van de viering werd op het plein voor C-drie het kerkelijk gezag overvendeld en werd een vendelhulde gebracht aan de vele aanwezigen. Daarna stond in C-drie de koffie klaar voor leden van het gilde en de Joannes- parochie. Hier werd op grote schaal ge bruik van gemaakt. Natuurlijk werd na gepraat over het in 1987 gehouden Landjuweel Soest 1987. Hiervan wer den ook video-opnamen gedraaid en waren boeken met kranteknipsels als ook het onlangs uitgegeven fotoboek aanwezig. Kruisvereniging in Soest zoekt vrij willigers m/v voor het op orde houden van de bibliotheekkast/folderkast, wis selen van affiches in het gebouw, even tueel aanvragen/bestellen van een en ander in overleg met wijkverpleegkun dige. 10/625. In cultureel creatief centrum wordt een assistenttechnikus gevraagd die op de hoogte is van licht- en geluidsappa ratuur in de theaterzaal. 3/637. Tambour-maïtre gevraagd bij mu ziekvereniging in Soest die bij optre dens de leiding heeft van het tambour- corps (en zo nodig het harmonie-or kest), en dienovereenkomstig de aan wijzingen geeft. 1/652. Gospelgroep zoekt vrijwilliger die zich bezig zal houden met het onder houd en evt. de reparatie van de mu ziekinstallatie waaronder versterkers. 1/647. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend via de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest, Willaert- straat 49, tel. 12630. Openingstijden: ma., di., do.: 10.00 - 12.30 en 13.30 - 15.30 uur; vrij. 11.00 - 12.30 uur. omvat open lessen, demonstraties en vi deo-presentaties van 10.00-16.00 uur. 's Avonds wordt in de sportzaal een groot volksdansbal gehouden en in de Grote Zaal een Latin-American dans feest. Op deze dansdag zullen vele vor men van dans aan de orde komen, waaronder het nieuwe Afrikaanse dan sen. Pro memorie C-drie is gevestigd aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest. Het tel. nr. is 02155-22188. De openingstijden zijn op werkdagen van 8.30-12.30, 13.00- 17.00 en 19.00-23.00 uur. Op zaterdag van 15.00-23.00 en op zondag van 15.00-18.00 uur. de Velde. Maar dat verhaal beschouw ik als apocrief - ik geloof het eigenlijk niet." In de aquarelleercursus bij Flip Schra meijer leerde hij vooral stillevens te schilderen. "Je zat altijd binnen, dus je schilderde poppen, wortelen en dat soort zaken. Maar in m'n vrije tijd, in de weekeinden, maakte ik graag land schappen. Of ik het goed doe weet ik niet, ik heb er nooit les in gehad." Sinds enige jaren volgt hij overigens, uit de be hoefte om zich te bekwamen, lessen fi guurtekenen en -schilderen, bij de Gooise Academie voor Beeldende Kunst in Laren, maar met de resultaten daarvan wil hij nog niet in de openbaar heid treden. "Ik doe het voorlopig maar kalm-aan." 'Allemaal even mooi, of lelijk' In De Bundeling exposeert de heer Van Schaik - in het dagelijks leven directeur van Articon, een aan de Spoorwegen gelieerd architectenbureau in Amers foort - dus uitsluitend landschappen en stillevens, plus één pentekening. Het zijn er 24 van de ongeveer 100 die hij in middels hééft gemaakt. "De selectie heb ik m'n vrouw laten doen," vertelt hij. "Ikzelf vind ze eigenlijk allemaal even mooi, of lelijk." De heer Van Schaik, die sinds '69 in Soest woont, neemt zijn bezigheden als amateur-beeldend kunstenaar zelf niet al te serieus, lijkt het. "Dokter Rupert vroeg me al een tijd geleden of ik eens wilde exposeren, maar ik heb er geen haast mee gemaakt." Hij is in elk geval wars van artistieke pretenties en be schouwt het schilderen vooral als een goede vorm van ontspanning, al is het ook altijd een hele inspanning. Hard en snel "Ik probeer altijd een natuurgetrouwe indruk weer te geven, maar het moet wel heel hard en snel. Ik schilder alles ter plaatse en het moet gelijk raak zijn. Het fs er of het is er niet - dat geeft span ning, en daardoor vergeet je de hele we reld om je heen. Het moet in anderhalf of twee uur klaar zijn, en dan moetje er niet meer naar kijken, want anders ver pest je het..." Zelf is de heer Van Schaik, zonder zijn werk daarmee ook maar enigszins te durven vergelijken, een groot bewon deraar van Cézanne, Bonnard en vooral Morandi, die hij als de beste Italiaanse schilder van deze eeuw beschouwt. "Daar ben ik helemaal kapot van..." De bezoekers van De Bundeling kun nen tot eind maart genieten van de kunstzinnige produkten van de heer Van Schaik. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Bamboesoorten en siergrassen zijn po pulair geworden: steeds vaker ziet men in de tuinen deze planten verschijnen. Met name in de herfst, met haar laag staande zon, mist en nachtvorsten laten de siergrassen zich van hun mooiste kant zien. De ene soort valt extra op door een fraaie herfstkleur, anderen door sierlijke aren die laat in het jaar worden gevormd en in september/ok tober tot volle ontwikkeling komen. De Soester afdeling van Groei en Bloei organiseert op 16 februari a.s. een le zing over deze planten. De inleider is de heer J. Griffioen sr. van de gelijknamige kwekerij van bamboes en siergrassen te Voorschoten. Deze vakman-kweker in hart en nieren zal het met name hebben over: verzorging, kweek, vermeerde ring, oorsprong, uiterlijk, veredeling en nieuwe soorten van deze planten. Het in Nederland toegepaste assorti ment is momenteel al vrij uitgebreid, maar er komen nog steeds nieuwe va riëteiten bij. Veel van het materiaal van de kwekerij van de heer Griffioen wordt betrokken uit Frankrijk. Hij trekt er vaak ook zelf op uit om in de landen om de Middellandse Zee 'nieuwigheden' op te doen. De siergrassen zijn, op enkele uitzonde ringen na, winterhard. Wat hun verzor ging betreft: ze zijn erg bescheiden en doen het 't best op arme grond. Niet be mesten is dan ook het devies. Het wel bekende Pampasgras vormt op boven staande een uitzondering: het wil lekker in de mest staan, heeft veel zon nodig en moet 's winters goed tegen de vorst be schermd worden (d.m.v. een rietmat b.v.). Bij het plaatsen van siergrassen in de tuin is het 't mooist als men ze zodanig neerzet dat er van de noord of westkant tegenaan gekeken kan worden: tegen licht geeft sprookjesachtige effekten! De bamboes zijn wat minder winter hard dan de siergrassen. Met name de combinatie vorst en zonneschijn richt onherstelbare schade aan. Gebleken is ook dat een beschaduwde, luwe stand plaats de overlevingskansen aanzienlijk doet toenemen. Bamboes kunnen zorgen voor privacy in de tuin: ze vormen (na enige jaren!) een wintergroene haag en windkering. Ook leveren ze stokken voor het opbin den van de vaste planten of het maken van een hengel voor de kinderen. Bam boes geven in tuinen met een keienbed ding of waterpartij een aparte ("Japan se") sfeer. Onderhoud en verzorging zijn minimaal: hooguit wat bescher ming in de winter, vrijwel geen snoei en extra bemesting is meestal niet nodig. De heer Griffioen zal d.m.v. dia's wat toepassingsmogelijkheden van het as sortiment tonen: contrasten in de hei- detuin door b.v. Molinia, Festuca en de lage Stipa-soorten; de "Japanse" stijl met o.a. pennisetum alupecuroides en miscanthus sinensis. De lezing wordt gegeven in de bovenzaal van het Me disch Centrum aan de Nieuweweg. De aanvang 16 februari is om 20.00 uur. Niet-leden van Groei en Bloei zijn wel kom tegen een vergoeding van f 3,—. In het cultureel creatief centrum C-drie exposeert de Fotogroep Soest vanaf 8 februari het werk van zijn le den. De expositie omvat een keuze uit het werk van Huib Limberg, Ida Ma ger, Wim Pin, Rob Rijnhout en Ton van den Oord. De Fotogroep Soest is een collectief van oorspronkelijk drie, later zes en nu vijf personen. Allen zijn vrijetijdsfotogra- fen, van uiteenlopende leeftijd, met een verschillende achtergrond, ervaring en denkwijze. Bindende factor voor de le- Foto: Goos van der Wilt Het meest actuele schilderij van Artis- hock's Ledententoonstelling hangt in de sociëteitsruimte van deze vereni ging en is getiteld "Fatal Attraction". Corrie Bloemen liet zich hierbij inspi reren door een Amerikaanse film die momenteel volle bioscoopzalen trekt en een rampzalige, eigentijdse liefdes relatie uitbeeldt. Hetzelfde onderwerp als de oude-doos levensliederen die tante Jen (91) zingt bij het orgeltje van ome Jan uit Amersfoort. "Mag ik nu iets vrolijks doen," vroeg zij zaterdagvavond herhaaldelijk aan het aandachtig luisterende expositiepu- bliek in de grote tentoonstellingszaal van het Artishockgebouw. Dat resul teerde dan in gezellige meezingers als "Een reisje langs de Rijn" en "Daar ko men de Jantjes". Met haar vergissingen en tussendoortjes is zij een bijzonder vi taal mens. In zijn welkomstwoord vertelde Mein- dert Rasker, dat vorig jaar tweeëntwin tig deelnemers 78 kunstwerken expo seerden op de ledententoonstelling in twee zalen. Dit jaar moet men het doen met één zaal waarin dertig Artishockle- den 49 creaties laten zien. Zestien van deze Artishockers deden vorig jaar ook mee, veertien zijn nieuw onder wie en kele oudgedienden. Dat is onder meer Nadjezjda van Itter- sum, die het duurste werk van de expo sitie toont van twaalfhonderd gulden. De jongste deelneemster (Barbara) is 9 jaar en tekende Chris Uiterwijk tijdens één van de tekensessies van Artishock op zondagmiddag. De bijeenkomsten verheugen zich in een grote belangstelling en vormen voor enkelen de basis van hun oeuvre. Zo tekende Jaap de Heer tante Jen, maar zij toonde zich daar zaterdag avond niet zo tevreden over. Een oudgediende is de gemeente-amb tenaar Bram Portengen, die zijn terras op doek vereeuwigde. Het kunstenaar sechtpaar Henk Fugers en Cristel Mi neur zijn eveneens trouwe exposanten in het voormalige St. Jozefgebouw. Leuk als de berichten juist zijn dat de Historische Vereniging plannen koes tert de rest van dit gebouw als oudheid kundig museum in te richten. Zo'n kans moet de gemeente niet voorbij laten gaan. Reikwijdte Niet alle exposanten komen uit Soest. De kunstzinnige vleugel van Artishock begint zijn reikwijdte uit te breiden. Een ontdekking op deze tentoonstelling is de Soester architect Jan Nuijten. Voor al zijn "Siësta" is een zonnig lijnenspel. Teddy exposeert onder haar fraaie meisjesnaam Ten Bhömer en laat "Kim" zien, een Soester tekenmodel (vier keer aanwezig) die o.a. ook Hans je Prinsen inspireerde tot een duidelijke zwart-wit tekening. Ray Schlunk verloochent zijn mathe matische figuren niet. De dichter Harry Schilder geeft zijn eigen toets aan de ex positie met een tweezijdige poster. De ledententoonstelling biedt nog veel meer gevarieerde tableaus, die te zien zijn tot en met 21 februari: elk weekend van drie tot vijf uur en gedurende overi ge verenigingsactiviteiten. J.V. den is het besef, dat fotografie vooral een middel kan zijn om ideeën en ge voelens over te brengen. Een enkele keer onderneemt de Foto groep een tocht in groepsverband, maar de individualiteit van de leden blijft voorop staan. Ook bij opdrachten die als Fotogroep wordt uitgewerkt blijft het individu belangrijk. Op bijeenkom sten discussieert de groep over de be doeling, inhoud en betekenis van de door de groep voorgelegde foto's. De persoonlijke stijl van de fotograaf wordt ontwikkeld, die hem in staat stelt om in alle eerlijkheid en openheid tegenover de beschouwer een beeld te geven van zijn reacties op situaties, sfeer en stem mingen om hem heen. De Fotogroep Soest komt regelmatig naar buiten met de foto's op exposities, publicaties en door deelname aan wed strijden. In 1987 deed de groep mee aan de door de Fotobond (Bond voor Ne derlandse Amateur Fotografen Vereni gingen) uitgeschreven wedstrijd voor clubs en verwierf voor het vierde ach tereenvolgende jaar een plaats in de topgroep. Bovendien ontvingen de leden indivi dueel vele 'glanzende' onderscheidin gen. De expositie in C-drie loopt tot 8 maart. De leden van de groep zijn allen aanwe zig op zaterdagmiddag 13 februari van 15.00-17.00 uur. Dan is er voor de be langstellende bezoeker gelegenheid om met de Fotogroep Soest persoonlijk kennis te maken. De expositie is dage lijks te bezichtigen van 8.30-17.00 uur en van 19.00-23.00 uur. Op zaterdag van 15.00-23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. CUW&0U Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 11e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 De vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele leven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; jongeren t/m 23 jaar en personen die tot de zelfde huishouding behoren f 27,- per jaar. Kon- takladres ledenadministratie: Parklaan 98,3765 C.K Soest, tel. 12689. Donderdag 11 februari: Met deze prachtige film startte het film huis Artishock tien jaar geleden. Van wege dit jubileum is de entree gratis. Wel reserveren s.v.p. (tel. 19577), wat er zijn maar zo'n 55 plaatsen en wie het eerst komt het eerst maalt. In de inleiding van zijn film laat Goretta de toeschouwer kennis maken met staf en personeel van een klein kantoor, waarvan de stereotiepe rolverdeling binnen de werksituatie nooit aan vraag tekens onderworpen hoeft te worden: van de minzame chef, de stugge ad junct-chef (een gefrustreerde carrière maker), de getrouwde direktie-secreta- resse, de vertederende jolige vrijgezel tot en met de schlemiel Rémy, een veer tigjarige vrijgezel met een moederbin ding en een onbewuste levensangst. In de lunchpauze verdiept hij zich in boe ken over bloemen en planten. De moeder van Rémy sterft en hij be gint zich te gedragen als een verslagen weduwnaar. Hij heeft dan ook twee maanden verlof nodig om over de dood van zijn moeder heen te komen. Zijn moeder blijkt echter allerminst onbe middeld geweest te zijn en de erfenis, gecombineerd met een voordelige ruil, heeft Rémy tot de eigenaar van een prachtig landhuis gemaakt. Rémy nodigt na twee maanden zijn kol lega's uit om zijn riante landhuis te ko men bekijken. Gekonfronteerd met de ze voor hun uiteraard verrassende ont dekking wordt het rollenpatroon ern stig geweld aangedaan, terwijl de zo merzon en de drankjes de rest doen. Die drankjes worden geserveerd door een, voor die middag gehuurde butler, die met zijn korrekte 'man van de wereld'- air de gasten beschaamd zet en tegelijk met steeds nieuwe exotische cocktails alle fagades steeds meer doet wankelen. Het feest begint langzaam uit de hand te lopen. Iedereen is anders geworden of Iaat nu pas zien wie hij werkelijk is. De eenzame figuur in het geheel is de gast heer, die de schuld krijgt van alles wat verkeerd gaat. "L'invitation" is een heel knap gemaak te film. Dankzij Goretta's even bekwame als strakke regie is het spel over de hele li nie boven alle lof verheven en de mu ziek van Patrick Moraz onderstreept bijzonder knap de door Jean Zeller's beelden opgeroepen sfeer. De film legt een stukje leven vast waar uit warme sympathie spreekt en het is zo echt, zo gewoon, zo eerlijk dat het een genoegen is om naar te kijken. Aanvang: 21.00 uur. Entree: gratis. Vrijdag 12 februari: Ook vanavond is de toegang gratis i.v.m. het tien-jarig bestaan van het filmhuis Artishock. De voorstelling be gint echter al om 20.00 uur. "De mieren": Het verhaal van de film behelst de summiere belevenissen van een jonge vrouw - gespeeld door Ma- rion van Wijk - die zich terugtrekt op het platteland van Midden-Italië. In een afgelegen boerenhuis hoopt ze tot rust te komen. Met slechts het gezelschap van een leger uiteenlopende insekten, een hond, een enkele passerende kudde schapen en wat landarbeiders over komt haar echter het omgekeerde van wat ze had verwacht. Ze raakt in de ban van het vreemde huis, de zwijgende voorwerpen, een bed, een hoerenkast, een ouderwetse kachel en het de ongedierte dat in gaten en kieren huist. De blik van de hond roept herinneringen op; in de verschij- ning van spinnen, kevers en mieren her kent ze zichzelf. Passief ondergaat ze de toenemende vervreemding, waarin ze zich slechts staande kan houden door haar erotische en agressieve gevoelens zonder schroom te uiten. Aanvang: 20.00 uur(!) Entree: gratis. Zondag 14 februari: /f- •L Cibele Het open atelier portret en modelteke nen wordt deze maand gehouden op zondag 14 februari, van 12.00 tot 14.30 uur. Model is deze keer de oosterse Ci bele, die enkele perfomances met mu ziek en kleurig crépe-papier zal bren gen. Aansluitend hierop zal zij poseren. De toegang is gratis, ook voor niet-le den van de vereniging. Van tevoren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf meege bracht worden. Tijdens het open-atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelne mers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M. J. D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085.

Soester Courant | 1988 | | pagina 13