Bang&Olufsen -^2 A Pronkkamer aanwinst voor De Smickel Commissie Ouderenbeleid wil met 'themadag' krachten bundelen Sauna Soest Deuk? DIK BOS B V Ooit kiest u vóór mooièjö 3 jaar garantie ^AGINA18 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 19 Pannekoekenboerderij aan de Lange Brinkweg bestaat 15 jaar College van B. W. 'betutteling'verweten Sauna Soest =1 AUTOSCHADE w Beovision MX 2000. Volwassen formaat en toch verplaatsbaar. Perfekte aanbieding voor Calgary kijkers. GRATIS Form 1 hoofdtelefoon of verrijdbare tafel. TV-tafel 3069 Form 1 SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL. 02155 -1 72 53 TEL. 02155-1 03 44 Voor alle zekerheid! TECHNisCHE DIENST - De pannekoekenboerderij De Smickel gaal haar vijftiende jaar in. Het sfeer- volle restaurant aan de Lange Brink- weg heeft in de loop der jaren niets verloren aan plaatselijke, regionale en zelfs landelijke bekendheid. Integen deel, gastheer Tom Meyer en zijn me dewerkers hebben steeds meer gasten mogen begroeten. Dat werden er zo veel dat Meijer besloot de pannekoe kenboerderij uit te breiden. Het fraaie resultaat is de pronkkamer, I die plaats biedt aan ruim zestig mensen. I Daarmee is de totale capaciteit van De Smickel verhoogd tot meer dan 160 zit- I plaatsen. Het nieuwe gedeelte past ge heel in de gezellige stijl van het restau rant. Met name de schouw met de open haard kweekt een gemoedelijke sfeer, waardoor De Smickel mede beroemd heid heeft gekregen. Tom Meijer: "De 1 pronkkamer is voortgekomen uit de si- tuaties op zaterdag en zondag. Ieder week stonden er rijen met wachtende mensen. Op die rijen hebben we de uit breiding getaxeerd, maar tot onze grote verbazing moeten we constateren dat er I nog steeds wachtenden zijn, ook al is de wachttijd sterk verminderd." Duidelijk is dat de pronkkamer een aanwinst is voor De Smickel. Panza De Smickel behoort bij de beste tien pannekoekenrestaurants van Neder land. Die uitslag kwam uit een onder zoek van het weekblad Libelle. De uit stekende kwaliteit van de diverse pan nekoeken met een gevarieerde samen stelling waren daar vanzelfsprekend de bet aan, evenals de goede service die in De Smickel direct herkenbaar is. Daarnaast zorgt Tom Meijer ook voor in het oog springende ontwikkelingen, zoals de Panza, die hij zelf heeft be dacht. De Panza is een unieke combina tie van een pannekoek en een pizza. De basispannekoek wordt 'versierd' met ingrediënten van een pizza en vervol gens onder een gasgrill gegratineerd. "De panza is enorm aangeslagen. Er zijn echt veel mensen die er speciaal voor terugkomen," zegt Tom Meijer. De panza is er in verschillende soorten, zoals de Italiaanse, de Amerikaanse-, de Vegetarische- en de Smickel Panza. Met de traditionele pannekoeken erbij gerekend kunnen de gasten in De Smic kel een keuze maken uit meer dan twee honderd variaties. "Alles wordt bereid met eier- of volkorenbeslag. Voor het eierbeslag gebruiken we alleen scharre leieren, niet alleen voor de smaak maar ook als stil protest tegen de legbatterij en," aldus Meijer. De keuken, waarin een belangrijk deel van het succes van De Smickel tot stand komt, is vorig jaar ook verbouwd en wel zodanig dat het als een soort eiland midden in de boerderij staat. Tom Meij er legt uit waarom hij voor die opzet heeft gekozen: "De mensen kunnen nu om de keuken heenlopen. Ze mogen er bij staan en zien hoe de producten wor den bereid." Videokamer In De Smickel bestaan meer mogelijk heden dan alleen pannekoeken eten. Tom Meijer verzorgt ook recepties, bruiloften, koude buffetten, Soester boeren koffietafels en barbecues. Steeds meer mensen maken gebruik van die mogelijkheid bij De Smickel, omdat het feest na afloop ook in de pan nekoekenboerderij aan de Lange Brinkweg helemaal wordt verzorgd. Als extra service voor alle klanten heeft Tom Meijer een videokamer laten in richten. Die is speciaal bestemd voor kinderen. Ze kunnen naar tekenfilms kijken die onafgebroken worden ver toond, terwijl de ouderen dan wellicht iets rustiger van hun maaltijd kunnen genieten. De geste naar de klanten slaat erg goed aan, meent Meijer. "De kinde ren worden door ons rustig en veilig ver maakt." De activiteiten van De Smickel zijn hierbij niet op, want zoals bekend maakt de pannekoekenboerderij ook deel uit van het samenwerkingsverband van vijf Soester boerderijen. Naast De Smickel zijn dat de edelsteenslijperij De Sprong, de kaasboerderij De Staelen- hoef, de Oudheidkamer en De Paar denkamp. De vijf verrassende boerde rijen, zoals ze zich presenteren, laten binnenkort een herdruk van hun folder verschijnen. De oplage is 50.000 exem plaren. Foto: Herman van Dam De vorig jaar in het leven geroepen Commissie Ouderenbeleid zoekt naar mogelijkheden om meer naar buiten te treden en heeft daarvoor het plan op gevat om een speciale dag te organise ren waarop het "totale ouderenwerk" in Soest zich kan presenteren. Op die manier kunnen de kontakten en de sa menwerking worden versterkt, zodat er een krachtenbundeling ontstaat. De commissie gaat het gemeentebe stuur vragen de organisatie van zo'n themadag - waarvoor de ietwat beden kelijke term "ouderenmarkt" al viel - op zich te nemen, o.m. door het verle nen van een subsidie. Ook wordt er kontakt gezocht met de ouderenbon den, de Cosbo (de koepel van de bon den), de Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening en de SWOS, de Stichting Welzijnswerk Ouderen Soest. De commissie ziet zichzelf overigens uitsluitend als initiatiefnemers, niet als uitvoerders van het plan. Het motto van de dag zou kunnen zijn: "Ouderen van nu" of "Ouderen doen mee". Met name ten opzichte van het gemeen tebestuur is optimale samenwerking van alle organisaties die zich met het ouderenwerk bezighouden gewenst. "Dan worden overlapping en verspil ling tegengegaan en worden de centjes zo goed mogelijk besteed," aldus voor zitter H. Jorna vorige week tijdens de maandelijkse vergadering van de com missie. Op de achtergrond van het plan staat ook dat de uitvoering van de wel zijnswet binnenkort in handen komt van de gemeente en volgens de com missie is een "totaal beleidsplan" voor het ouderenwerk geen overbodige luxe. De gemeente zou over allerlei zaken ook meer en tijdige informatie moeten verstrekken. Ondoorzichtig Naar aanleiding van het initiatief ont stond in de commissie enige discussie. Commissielid N. Tramper meende dat het ouderenbeleid tot dusver nog zo "ondoorzichtig en zonder lijn" is, dat er eerst een fundamentele discussie moet plaatsvinden over doelstelling en taken van de commissie. "Pas dan kun je plan nen maken waar de organisaties en de gemeente iets mee kunnen." Volgens hem is de commissie in de eerste plaats geroepen voorwerk te leveren voor de politieke besluitvorming. "Informatie hebben we zat, maar ondanks al die sta pels papier blijft alles zeer onduidelijk," aldus de heer Tramper, die aanbood de doelstelling van de commissie op twee a-viertjes te formuleren. Ook de heer J. van Poppelen (KBO) drong aan op een totaal rapport over het ouderenbeleid in Soest, dat door de gemeente zou moeten worden opge steld. Daarin zouden ook wijkposten, steunpunten en andere voorzieningen moeten worden opgenomen. Hij waar schuwde ervoor dat de commissie niet teveel werk op zich zou nemen of ande ren voor de voeten zou lopen. Voorzit ter Jorna meende dat de organisatie van een themadag op zichzelf al een stimu lans zou kunnen zijn voor een gezamen lijke aanpak en doelstelling. Dat de verstandhouding tussen de com missie Ouderenbeleid en het gemeente bestuur nog niet optimaal genoemd kan worden bleek uit de discussie over de weigering van het College van B. W. om de commissie een vast budget ter beschikking te stellen. De commissie had om een "potje" van 1000 gulden gevraagd, om daaruit o.m. werkbezoe ken en de aanschaf van literatuur te kunnen bekostigen. B. W. vinden echter dat alleen voor "regelmatige ac tiviteiten" een vast budget gewenst is. Absurd De commissie reageerde nogal verbol gen op het standpunt van het College. Van Poppelen: "Het is absurd wat hier gebeurt. Dit is een vorm van betutte ling, een werkwijze die nergens op slaat. Nu moeten we voor iedere 25 gulden die we willen uitgeven eerst toestem ming gaan vragen." Mevrouw Walter- van der Togt noemde de houding van het College kinderachtig. "Ouderen zullen het geld heus niet over de balk smijten." Ze hield het in dit verband op "kinderziekten" in het ouderenbeleid, al klonk dat in dit verband wat vreemd. Voorzitter Jorna stelde vast dat burge meester Scholten geen gelegenheid voorbij laat gaan om de burgers op te roepen om met ideeën en voorstellen bij het gemeentebestuur te komen. Het verbaasde hem daarom dat het College nu niet thuis gaf. Hij stelde voor een on derhoud met de burgemeester of de verantwoordelijke wethouder aan te vragen. De commissie besloot een dele gatie naar wethouder Kingma af te vaardigen om over deze kwestie mon deling te overleggen. Al eerder betreurde de commissie de weigering van het College om de oude renbonden ANBO, PCOB en KBO subsidie te verlenen, ondanks het posi tieve advies van de commissie en de Cosbo. In een brief aan de bonden heeft de commissie inmiddels haar teleurstel ling daarover uitgesproken en vastge steld dat het gemeentebestuur het be lang van de activiteiten van de bonden - in tegenstelling tot de provincie en tal van andere gemeenten, waar het van zelfsprekend wordt gevonden - nog niet voldoende onderkent. Van Weedestraat 29 Telefoon 18319 GEOPEND woensdag en donderdag van 19.00 tot 23.00 uur, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 23.00 uur. Een paar uur voor jezelf! Behendigheidswedstrijden Burgemeester en Wethouders hebben de Zeister Autosportclub De Slotrid- ders toestemming gegeven om op 26 maart en 10 september op de taxibanen van het vliegveld Soesterberg behen digheidswedstrijden te organiseren. Niet leuk! Ga naar DIK BOS. Dat kost u geen deuk in uw portemonnee Gave huurauto beschik baar. Saturnusweg 10 indus.ter Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Veel geld uit woning gehaald Bewoners van de Nieuwstraat zijn een groot bedrag aan geld kwijtgeraakt door een inbraak in hun woning. Zo verdween bijna 3000 gulden, waaron der buitenlandse valuta, en een gouden Willem I-stuk. De inbrekers namen te vens een trouwring, andere sieraden en cheques mee. -rss-sty- Dat wordt wat straks, met al die nachtelijke Olympische sport. U mag daar eigenlijk best een aparte televisie voor hebben. En dan maar meteen de mooiste: de Beovision MX 2000 van Bang&Olufsen. Want die lijkt daar wel speciaal voor gemaakt. U rijdt hem immers naar uw slaapkamer en alleen u hoort dan het geluid via de hoofdtelefoon! Een royaal 51 cm beeld met de superieure kwaliteit van alle B&O tv's. Stereo geluid. Teletekst standaard ingebouwd (voor de uitslagen). Makkelijk verplaatsbaar op de rijdende voet of aan de praktische handgreep. En uiteraard met volledige afstandsbediening. Nog zo'n bijzonder snufje van de MX 2000: hij kan rechtop staan of iets achterover hellend. Zo hebt u altijd de juiste kijkhoek, ook als het toestel op de grond staat. Een van deze accessoires zal uw kijkplezier De verrijdbare tafel (type 3069) werd kompleet maken. De Form 1 is de geavan- speciaal voor de MX 2000 ontworpen en ceerde, ergonomisch gevormde hoofd- zou u anders f 295,- kosten, telefoon van Bang&Olufsen met een waarde van f 250,-. Nu tot 31 maart naar keuze kado bij uw Beovision MX 20ÖÖ. U weet natuurlijk dat Bang&Olufsen bekend staat om z'n uitzonderlijk goede vormgeving en technische kwaliteit. De MX 2000 is daarvan een wel heel sprekend voorbeeld. Het toestel wordt zelfs geëxposeerd in verschillende musea. De Calgary-aanbieding maakt het wol heel aantrekkelijk om nu maar eens-voor de mooiste tv te kiezen. Gaat u rharir kijken bij uw Bang&Olufsen dealer. Hij kan u laten kiezen uit vijf kleuren: zwart, Zilvergrijs, wit, rood en blauw. scliociiinkei

Soester Courant | 1988 | | pagina 19