De best verzorgde vakanties beginnen bij de Rabobank! W Y akantie-ini ormatie op video bij Rabobank Vakmensen in vakantiewensen. GAAT MICHELS DE DUITSERS WÉÉR VOETBAL LÉREN? PAGINA 22 SPORT SOESTER COURANT WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 SPORT NIEUW: DE RABOBANK REISVIDEOTHEEK, 25 verschillende bestemmingen op video! Bij Van Essen computers spelcomputer met speelhal kwaliteit lART A T Van Essen computers: betaalbare cursussen om uw computer de baas te worden KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. SEC pakt twee punten tegen Hoogland ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Soest faalde in de afwerking ZONDAG VOETBAL Clubkampioenschappen Pijnenburg VISSEN Wintercompetitie ATLETIEK ZAALVOETBAL DVS overklast Huussen: 5-2 VOETBAL Jeugdvoetbalkamp bij s.o.Soest KAARTEN De Vriendschap WIELRENNEN Marco Sakkers wint veldrit Haal nu een gratis kaart bij een van de Rabobank kantoren, waarmee u een reisvideoband kunt lenen bij videotheek VIAL. KANTOREN: KERKPLEIN 9 - KONINGINNELAAN 28 SOESTERBERGSESTRAAT 14 - SMITSWEG 4 TAMBOERIJN 3, OVERHEES TELEFOONNUMMER VOOR ALLE KANTOREN 1 2568 Openingstijden: Hoofdkantoor: maandag t/m vrijdag 09.00 uur tot 17.00 uur. Bijkantoren: maandag t/m vrijdag 09.00 uur tot 16.00 uur. Avondopenstelling voor alle kantoren vrijdag van 18.30 uur tot 20.00 uur. Voor de vakantieganger is dit seizoen een belangrijke nieuwe informatie bron beschikbaar: videobanden met aktuele reisinformatie. De Rabobank heeft, samen met Vidivoss Audiovi suele Producties b.v., een projekt voor thuisgebruik van video opgezet. Bij de Rabobank Soest kan men een bon verkrijgen, waarmee gratis een reisvideoband bij de videotheek "VIAL" (Van Weedestraat 58) kan worden gehuurd. Er is een keuze uit 25 titels, variërend van de Costa Brava tot de Verenigde Staten. De objektieve banden laten meer zien dan de gebruikelijke plaatjes van wui vende palmbomen, het strand, de zee en de hotels. De excursiemogelijkhe den en tal van informatieve zaken ko men aan bod. De lengte van de banden is circa een half uur en ze zijn van Ne derlands gesproken tekst voorzien. De Rabobank is met dit projekt gestart omdat men heeft gekonstateerd, dat de vakantieganger over meer informatie wil beschikken. Hoewel aan de balie goede dokumentatie beschikbaar is, wil de konsument zich ook thuis goed kun nen oriënteren. De reisvideo's zijn zo doende een welkome aanvulling op de globale informatie van de reisprogram- Van bijna alle spellen kan worden ge zegd dat ze er beter uitzien dan de spel letjes die kunnen worden gespeeld op de meeste 'gewone' homecomputers. Niet alleen zien ze er beter uit; er zijn ook vaak meer spelmogelijkheden. De kinderen zijn het er met elkaar over eens dat de 'spelplaatjes' van de Sega mooier zijn. Door een 'fijnere' opbouw, geven de spellen een mooier beeld op de t.v. Buiten het meeverpakte spel kan in de winkel gekozen worden uit iets meer dan dertig andere spellen. De meeste van die spellen hebben hun oorsprong in de zogenaamde speelhallen. Je ziet die videospel-kasten, naast een aantal gokkasten, nog wel eens staan in snack bars, sporthallen of cafés. Het zijn dus typisch die spellen die een goede hand oog-coördinatie vragen. Iets waar va ders doorgaans minder goed in zijn dan hun kinderen. sprongen met een zeer wendbare motor (ook in de lucht) over alle soorten springschansen. Laatje niet van de sok ken rijden door een meeracende buggy- car of andere motorcrosser. Out Run. Een greep uit de Sega-spellen: met 'Hang on', het spel dat Sega bij de spel computer heeft verpakt, begeef je je als motorcoureur op bochtige circuits. Me de-weggebruikers maken het u regel matig moeilijk om, in de derde versnel ling, op volle snelheid door de bochten te gaan. Al gauw is de snelheid te hoog zodat het racemonster uit de bocht vliegt, een boom of struik raakt en in een forse vuurbal verandert. Maar ja, 297 kilometer per uur is ook geen snel heid om een scherpe bocht te nemen. The Ninja. In eigen val Een grappig puzzelspel is 'Spy versus Spy' (spion tegen spion), naar analogie van de bekende witte en zwarte spion uit het Amerikaanse tijdschrift Mad. Het is een spel vol grappen en valstrik ken voor een of twee spelers. Verzamel, voordatje tegenstander dat doet, vijf ar tikelen die in de vele kamers van een ge bouw verborgen zijn. Het is toegestaan tijdens de speurtocht valstrikken uit te zetten. Schieten Bij de Sega kunnen een pistool, de daar voor geschikte schietspellen en een zo genaamde driedimensionale bril als ex tra worden aangeschaft. Voor de bril is een apart schietspel 'bewerkt' tot een 3D-spel (drie-dimensionaal) waarbij Super Tennis. In een ander spel razen prachtig 'gete kende' Formule I wagens over diverse circuits. Twaalf circuits moeten binnen steeds kortere tijd genomen worden. Ben je eenmaal zo goed dat de bestaan de twaalf banen je gaan vervelen, dan kun je zelf een moeilijker baan 'bou wen'. Maar voor die tijd heb je het vehikel re gelmatig in een handvol onderdelen over de baan zien spatten. Ga je liever nóg wat ruwer met racema teriaal (en jezelf) om, dan kun je het spel Enduro-racer starten. Fantastische Enduro Racer. World Grand Prix. de bril je het gevoel geeft er 'midden in te staan'. Het pistool is met een lang snoer aan de computer verbonden. De bril is met een snoer aan een module verbonden, die op zijn beurt weer in de computer moet worden gestoken. Spelcomputers niet al te duur De Sega spelcomputer kost 329 gulden. Daarvoor heb je het standaardpakket inclusief twee speelpookdoosjes, een kabel voor verbinding met een televi sietoestel, de voeding en het (goede) motorracespel 'Hang on'. De ongeveer dertig verkrijgbare Segaspellen kosten tussen de 60 en 90 gulden. De meeste kosten 80 gulden. In '88 komen er nog eens twaalf spellen bij waaronder het spel 'Afterburner', een fors vliegtuig schietspel (4 Mega Rom-cartridge), voor ongeveer 100 gulden. Ga voor een demonstratie kijken bij Van Essen Computers,Winkelcentrum "Hartje Zuid" Soest. Inbraak in tuinhuisje Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een tuinhuisje aan de Lange Brinkweg, in de omgeving van het spoorwegtunneltje. De buit bestond uit gereedschap. Ook werd ingebroken in een schuurtje aan de Smitsweg. Daarvan werd de deur ingetrapt, maar er bleek niets te zijn ontvreemd. Nederlandstalig Helaas blijkt maar al te vaak dat van de voorhanden zijnde computer- en soft ware mogelijkheden slechts een be perkt gedeelte wordt benut. Het zoge noemde operatingsysteem (MS- of PC- DOS) en zelfs kostbare programma's als DBASE, Wordstar, Lotus 1-2-3 of WordPerfect hoeven bij de doorsnee gebruiker nooit het 'achterste van hun tong' te laten zien. Wie zijn computer en software wel voor de volle 100 procent wilde gebruiken was tot dusver aangewezen op dikke, veelal Engelstalige boeken. Iedereen die ooit zo'n boek heeft bekeken weet dat het weken kost om het te lezen, los van de vraag of men er dan ook nog iets van opsteekt. Dit gegeven was voor Random RECI uit Mijdrecht aanleiding voor het ont wikkelen van opvallend gebruikers vriendelijke en betaalbare computer cursussen. De eigenlijke cursus staat op enkele diskettes. De cursussen zijn in teractief. De cursist hoeft dus niet roer loos naar het scherm te staren, de cursus stelt vragen, controleert antwoorden, maakt soms grapjes en zorgt op een prettige wijze dat de deelnemer steeds weer 'bij de les wordt betrokken'. Kort om de perfecte leraar, die iedereen bo vendien geheel vrij laat in het bepalen van zijn of haar eigen tempo. Momenteel zijn zes van deze bijzondere cursussen verkrijgbaar, verdeeld over de volgende onderwerpen: in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Bromfietser licht gewond bij aanrijding Een 16-jarige bromfietser uit Soest is zaterdagmorgen aan de Nieuwe weg licht gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen, die bestuurd werd door een 25-jarige Amersfoorter. De vrachtwagen reed achteruit een inrit in en de chauffeur zag de jongeman over het hoofd. Die knalde tegen de wagen aan. De schade viel mee; de jongeman liep wat builen en schrammen op. Na aanrijding doorgereden Een 54-jarige inwoner van Soest deed in het weekeinde bij de politie aangifte van het doorrijden na een aanrijding. Een onbekende automobilist bleek zijn auto, die op de Dillenburglaan gepar keerd stond, een deuk *e hebben be zorgd. De dader was spoorloos. Daztzelfde gold voor de veroorzaker van een botsing aan de Bosstraat, waar een 27-jarige inwoner van Zeewolde zijn auto had neergezet. De volgende ochtend constateerde hij een forse deuk aan de voorzijdefvan zijn wagen. Inleiding PC MS-DOS/PC-DOS DBASE III Lotus 1-2-3 WordPerfect Wordstar Interactief en praktische oefe ningen De cursussen zijn interactief, dat wil zeggen dat u constant in dialoog bent met de computer. U moet vragen beantwoorden, die de computer con troleert, zonodig corrigeert en van com mentaar voorziet. Bij de cursussen MS- DOS/PC-DOS en UNIX bestaat bo vendien de mogelijkheid om praktisch met commando's en opdrachten te oe fenen, zonder dat er vitale gegevens kunnen kwijtraken. Fouten worden di rect onderkend en via hulp-functies kunt u nadere uitleg opvragen. In een door u zelf te bepalen tempo leert deze cursus u spelenderwijs de personal computer en haar meest belangrijke toepassingen via uw eigen toetsenbord kennen. Uitvoering De pakketten bestaan uit een program ma-diskette en of één of meer cursus diskettes. Voor het volgen van de cursus dient u de beschikking te hebben over een IBM-XT of - AT computer of een gelijkwaardige, volgens het MS- of PC- DOS-systeem werkende computer met een geheugen van minimaal 256 Kby- tes, twee 5 1/4 inch diskettestations of één diskettestation en één harde schijf eenheid. Het gebruik van een kleuren- monitor is aan te bevelen maar niet noodzakelijk. De cursus Elke cursus begint met een hoofdmenu waarin de te behandelen onderwerpen worden getoond. Elk onderwerp be staat uit theorie, afgewisseld met simu laties, vragen en opdrachten. Op elk moment kan men naar het hoofdmenu of naar een willekeurige pagina sprin gen. De cursus kan op elk gewenst tijdstip worden onderbroken. Het programma gaat, indien u dit wenst, daar waar u bent opgehouden weer verder. Alle antwoorden, die u intoetst, worden door de computer in een 'score' bijge houden. Op elk gewenst tijdstip kunt u deze score opvragen. Redelijke prijs Alle cursussen kosten f75,- per stuk, en zijn functioneel verpakt in luxe opberg- cassette. Vraag meer informatie of een demon stratie bij Van Essen Computers in win kelcentrum "Hartje Zuid" daar weten ze er alles van. De cursussen worden uitgegeven door uitgeverij "de jVluiderkring". Foto: Goos van der Wilt SEC-zondag heeft een belangrijke zege geboekt op Hoog land. Het duel tussen de twee concurrenten om de topplaatsen werd door de Soesters beslist met 3-0. SE C staat nu tweede ach - ter koploper 't Gooi. Op de Bosstraat- West opende SEC vroeg de score. Na zes mi nuten trofSabanAksitalhetnet. Hoewel de thuisclub het bete re spel etaleerde kregen beide ploegen doelrijpe kansen. Toch viel er pas in de tweede helft een doelpunt te noteren. Een cor ner van Aksit werd prima afgerond door de verdienstelijk spe lende Roy van Ginkel. Dezelfde jonge speler had even later weer succes nadat hij door de Hooglandse verdediging was geglipt: 3-0. SEC kreeg daarna nog enkele mogelijkheden om de score op te voerenmaar Holwarda en Van Ginkel misten gevoel voor richting. (Rinus naar Leverkusen) Op een vrijwel onbespeelbaar terrein hervatten de beide ploegen de compe titie met drie invallers. Soest probeer de te combineren, terwijl de Amers- foorters een meer opportunistisch pa troon hanteerden. Na een kwartier le verde dat succes op door een fraai doelpunt van Van Dijk. Soest kwam talloze malen op de APWC-helft, maar met name vanaf de vleugels kwam er vrijwel geen bruikbare bal voor het doel. Met gretig aanvalsspel zette Soest de APWC-verdediging onder druk. Te lang combineren gaf de thuisclub gele genheid tot ingrijpen en invaller doel man Beekhuizen bleek een betrouwba re sluitpost. Uit de lange trappen naar voren wist aanvaller Van Dijk een hard schot te produceren, Peter Heemskerk weerde de bal af, die juist voor de achterlijn bleef liggen. Na een korte voorzet was het de vrijstaande Van Dijk die raak schoot (1-0). Een afstandsschot van de uitstekend spelende Paul v.d. Grift ging rakelings over. Na de thee nam Soest opnieuw het ini tiatief. Een fraaie lange trap van Gerard Bekker werd door de actieve Peter Wolfsen goed ingeschoten, maar Beek huizen redde even fraai, en herhaalde dat bij een afstandsschot van Paul Hil- horst. Na doorzetten bood Rene Kaats een opgelegde kans aan Peter Hilhorst, die de bal hoog over het Amersfoortse doel joeg. Raimon Brandes werd de vervanger van Van Veenendaal en bracht met een voorzet Peter v.d. Berg in stelling. Diens kopbal werd door Beekhuizen uit het doel getikt. Voor het Soest doel ont stond een hachelijke situatie bij een scrimmage, die eindigde met een cor ner. Een afdwalende voorzet van Bekker bezorgde de APWC-goalie veel moei te, maar hij wist de bal uit de kruising te halen. Onder redelijke weersomstandigheden hield A.V. Pijnenburg het afgelopen weekeinde de clubkampioenschappen cross. Bij de heren senioren werd Gert de Ruygt, zoals verwacht, oppermachtig kampioen voor Paul van den Brink die op zijn beurt de Amerikaanse Pijnen burger Jim Clewell voorbleef. Dik den Oude werd hier keurig vierde. Bij de heren veteranen was het een spannende strijd tussen Harry van Brummelen en Joop van Leyenhorst die door de eerste in zijn voordeel werd beslist. Bij de dames een spannende strijd tus sen Jeanine Verstralen en Henny Pot Zaterdag 6 februari is aan de Loodijk de 8e wedstrijd gevist en hiermee is de competitie, die slechts in naam aan de winter doet denken in de eindfase ge komen. Us en weder dienende zal 28 februari de 10e en laatste wedstrijd gevist worden op de Vecht en zal de winterkampioen 87/88 bekend zijn. Voordat het zover is zullen er nog wel wat verschuivingen in het klassement plaatsvinden. De wedstrijd van zaterdag was er een van bijzonder slechte vangsten. Aan vankelijk werd er hier en daar een rede lijk visje gevangen, maar toen in de loop van de ochtend de stroming toenam was het afgelopen/ Theo Bosman werd met slechts 1 cm. voorsprong op Gerrit v.d. Hoef win naar van de wedstrijd met 2.47 m. vis. Hij komt hiermee met 57 pnt. op de 4e plaats in het klassement. Gerrit v.d. Hoef ving dus 2.46 m. vis en komt met dit succes in het klassement niet verder dan de 13e plaats. Hij wist op zijn beurt maar net Willem v.d. Kraats voor te blijven die 3e werd (2.44 m. vis) die hiermee met 56 pnt. op de 3e plaats in het klassement komt. Klassements aanvoerder is Gert v. Drie met 50 pnt. op de voet gevolgd door Jan Aertssen die met 55 pnt. op de 2e plaats prijkt. De 10 hoogstgeplaatste deelnemers volgen hieronder. 1. Theo Bosman 2.47 m. 2. Gerrit v.d. Hoef 2.46 m. 3. Willem v.d. Kraats 2.44 m. 4. Bert v.d.Hoef 2.21 m. 5. Elbert v. Beek 1.99 m. 6. Gerrit Kasius 1.59 m. 7. Sietse v.d. Esschert 1.56 m. 8. Jan Maassen 1.16 m. 9. Ton v. Drie 0.61 m. 10. Henk v. Riet 0.60 m. die door de grotere basissnëlheid van Jeanine Verstraelen in haar voordeel werd beslist. Hier behaalde Adrie van de Zon de derde plaats. De dames vete ranen bliezen hun partijtje geducht mee. Gemeden Oude bleef hier verras send Mart van Hal voor. Bij de jeugd opvallende overwinnnin- gen voor Bart in 't Hout en Myra Blan- kers, al had laatstgenoemde het zwaar te verduren tegen Ulrike van der Lee. Bij de Jongens D was Cristiaan Smits het sterkst voor Onno Foekens. Abdes Belarbi bleek een klasse apart bij de jongens C, terwijl bij de meisjes C An- drea Davelaar heerste. Bij de meisjes D een sterke wedstrijd van Monique van Leek die de pas van ziekte herstelde Daphne van Hal voor bleef. Jack Belt behaalde voor de 2e maal binnen een week de overwinning bij de jongens B. Als hij zich op het baanseizoen blijft richten is van hem dit jaar nog wat te verwachten. Ook de trimmers hielden hun clubkam pioenschap. Jan Veen bij de heren en Carla Govaart bij de dames bleken de sterksten. Pijnenburg kan terug zien op een geslaagd kampioenschap met een vrij goede opkomst (100 deelnemers). In het begin van de wedstrijd was het door omzettingen nog even zoeken naar et juiste evenwicht binnen DVS en kwam de ploeg al gauw op een 2-0 ach terstand. Daarna was het echter DVS, dat het spel domineerde. Aanvallen werden van achte uit opgebouwd door Wout Blankesteijn en René Ribberink. René van de Deijssel, de motor van het elftal, zorgde voor de aansluiting door tweemaal te scoren. Na de rust een goed spelend DVS dat keer op keer voor de keeper van Huussen verscheen. Het was Peter van den Deijssel die in de tweede helft goed op kwam aan de rechterkant en twee voorzetten op maat afleverde aan Dave Leijenhorst en Ro nald Dorresteijn die beiden dan ook scoorden en hiermee DVS naar een 4-2 voorsprong schoten. Het was tenslotte Wout Blankesteijn die na een snelle uit gooi van de goed keepende Arie van de Wiel de eindstand met een prachtig af standsschot op 5-2 bracht. Sportorganisatie Soest zal tijdens de paasvakantie van 5 t/m 8 april voor de vierde opeenvolgende keer een voet balkamp voor zijn jeugdleden organise ren. Aan het kamp zullen 145 jeugdleden deelnemen, verdeeld over 20 B- en 25 C-junioren, 35 D-, 30 E- en 15 F-pupil- len, en 20 dames-junioren. De deelne mers zullen in tenten op het Soest-com- plex overnachten. Bijzonder veel prominenten uit de na tionale voetbalwereld zullen hun mede werking aan dit sportkamp verlenen. De bondsvoorzitter van de KNVB, de heer Jo van Marle, die tevens zitting heeft in het bestuur van de UEFA zal dinsdag 5 april op een ludieke manier het kamp openen. Woensdag 6 april komt Feyenoord trainer Rinus Israël een gasttraining verzorgen. Donderdag 7 april is oud-Volendam- doelman en huidige Ajaxtrainer Frans Hoek te gast op het sportcomplex Bos straat-Oost. Hoek zal de talentvolle keepers van Soest onder handen ne men. Donderdagmiddag zal de internationa le FIFA-scheidsrechter Bep Thomas, die ons land op de EK zal vertegen woordigen een lezing houden over zijn succesvolle scheidsrechtersloopbaan Vrijdag 8 april is de laatste dag van het Soest voetbalkamp. Oud-international Gerrie Mühren zal op die dag een de monstratietraining verzorgen, Mühren was vorig jaar ook al te gast op het voet balkamp van Soest. Natuurlijk zal dit kamp nog meer bie den voor de jeugdleden van Soest. Woensdag 6 april zal er namelijk een sponsorloop gehouden worden. De deelnemers aan deze loop kunnen sponsors polsen voor een rondevergoe ding. De opbrengst van deze sponsor loop zal in z'n geheel ten goede komen aan de Federatie Alternatieve Sporten Eemland, een overkoepelend orgaan voor de gehandicaptensport. Om deze loop te promoten zal de bekende Amersfoortse rolstoelatleet Gerrit Pomp deelnemen aan deze sponsor loop. Een ander onderdeel van het kamp is de wedstrijd op woensdag avond 6 april tussen het eerste elftal van Soest en het jeugdelftal van FC Utrecht. Het jeugd- elftal van FC Utrecht zal aantreden met de Oud-Soesters Patrick Dorrestein, Herbert Schalkwijk en UEFA-interna- tional Robert Roest. Deze drie jongens zullen 's middags een gasttraining voor de E- en F-pupillen verzorgen. De deelnemers zullen verder nog ver maakt worden met een zeskamp, een dropping, een bingo, een atletiekpro- gramma, uiteraard de voetbaltrainin gen van de eigen s.o.Soesttrainers, en een playback/soundmixshow die door de bekende Soester entertainer René van der Berg gepresenteerd zal worden. Wanneer u vragen heeft over het voet balkamp van s.o.Soest dan kunt u zich in verbinding stellen met: A. Aarts, tel. 02155-23596 of P. Beijer, tel. 02155- 16093. Uitslag kaartavond "De Vriendschap": Hr. Chaveldorp 5586 J. Koster 5430 Hr. Huisman 5172 Hr. C. Vaessen 5159 Mevr. Schalkwijk 5153 De Soester veldrijder Marco Sakkers heeft zondag j.1. in het Brabantse St. Michielsgestel een prachtige prestatie geleverd door de aldaar wonende Ne derlandse Kampioen bij de junioren Ri- chard Groenendaal te verslaan. Sak kers had, zoals wel vaker een geweldige start en sloeg direct een gat wat half koers door Groenendaal als enige werd gedicht. Na een spannende strijd finish te Sakkers met ruime voorsprong.

Soester Courant | 1988 | | pagina 22