Splinter Eemland b.v. 13 A )T Van der Huchtschool basketbalkampioen Soest PAGINA 22 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988~ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 23 W BASKETBAL BASKETBAL Red Stars wint opnieuw van Luba Sofweekend voor SoVoCo-volleybal VOLLEYBAL VOLLEYBAL AGAVS aan kop Duinkikkers goed op dreef in Abcoude GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Eemvogels geeft winst uit handen KORFBAL Soester schaakteams winnen SCHAKEN Interne damcompetitie nadert slot Veel belangstelling schoolvolleybal VOLLEYBAL Forse stijging totalisator omzet DAMMEN SCRABBLE Veel hoge scores op achttiende scrabble-avond ZWEMMEN Wisselende resultaten Shotteams TAFELTENNIS Zaalsportprogramma Beukendal Banninghal De Bunt C-drie Verlies voor heren en dames B.D.C. HANDBAL ïnos van der Wilt Vriendschap" 5586 5480 5172 5159 5153 De Van der Huchtschool is op twee fronten basketbalkampioen van Soest geworden. Zowel de jongens als de meisjes sleepten zaterdag in sporthal Seukendal de hoofdprijzen in de Jj wacht. De teams hadden zich tijdens het tradi tionele kersttoernooi van de basketbal vereniging The Red Stars geplaatst voor de finales van 6 februari. De jon gens van de basisschool aan de Paulus Potterlaan waren duidelijk sterker dan hun opponenten van de Groen van Prinstererschool en De Regentuuter. De meisjes hadden de eindzege te dan ken aan een beter doelsaldo, want in wedstrijdpunten scoorde de Da Costa- j school net zo hoog. i Alle deelnemers kregen een herinne ringsvaantje van Red Stars. De Van der H Huchtschool mocht twee bekers mee- nemen als beloning voor de winst in het toernooi, dat onder grote belangstelling j werd afgewerkt. Eindstand: P Meisjes: 1. Van der Huchtschool i 2. Da Costaschool J i 3. Bonifaciusschool Jongens: al. Van der Huchtschool j 2. Groen van Prinstererschool I 3. De Regentuuter Foto: Goos van der Wilt Een week na de eerste ontmoeting met Luba heeft Red Stars ook de return wedstrijd tegen deze Leidse tegen stander in winst omgezet. De heren van Red Stars pakten via 67-58 hun tiende overwinning van dit seizoen. Evenals vorige week werd het duel tus sen Red Stars en Luba gekenmerkt door harde acties. De Soesters kregen opdracht van coach Valk om zich niet te laten intimideren door hun oudere te genspelers. Voor rust miste Red Stars een aantal simpele kansen, hetgeen de voorsprong halverwege beperkt hield tot 27-21. Na de hervatting liet Valk lange tijd dezelfde vijf spelers binnen de lijnen staan, omdat ze goed functio neerden. Beijer, Van den Heuvel, Reg- terschot, Van Maanen en Van den Hammen verdedigden de voorsprong met succes, scoorden gezamenlijk veer tig punten, maar moesten er ook 37 in casseren: 67-58. Het tweede herenteam van Red Stars heeft in de afgelopen maand handha ving in de eerste klasse bewerkstelligd. Hoewel de ploeg nog niet honderd pro cent veilig staat, leverde de derde zege op rij plaatswinst op. Shooters werd met 52-51 verslagen. Heren 6 van Red Stars kroop door het oog van de naald tegen Crackjeijacks. Het ongeslagen team won nipt met 52-50 en kan over twee weken al kampioen worden. De dames maakten via twee zeges bin nen vijf dagen een einde aan een reeks nederlagen. Eerst werd OSG uit Utrecht op zij gezet, zaterdag was Hur- ricanes het volgende slachtoffer: 67-44. Met de cijfers 40-33 zorgde ook het tweede damesteam voor een succesje tegen Woodpeckers uit Houten. Jeugd De jongens junioren blijven problemen ondervinden in de laatste minuten van hun wedstrijden. Zoals vorige week te gen Elementum een voprsprong uit handen werd gegeven, zo verspeelde Red Stars zaterdag in het sleutelduel te gen Sparta twee belangrijke punten. Red Stars leidde kort voor tijd nog met 54-48, maar zag Sparta Nijkerk toch nog voorbijkomen: 61-68. Uitslagen: Heren 1 - Luba 67-58, heren 2 - Shoot ers 52-51, heren 3 - Quick Runners 72- 58, heren 6 - Crackeijacks 52-50, da mes 1 - Hurricanes 67-44, dames 2 - Woodpeckers 40-33, JA1 - Sparta 61- 68, MA1 - OSG 79-28, MB1 - Sparta 71-26, welpen 2 - Sparta 66-24. De selectieteams van het Soester So- f VoCo-Stam hebben hun wedstrijden in het afgelopen weekend geen van al len tot een goed einde kunnen bren- gen. Het eerste damesteam verloor in een teleurstellende wedstrijd met 1-3 van KDS uit Krommenie. SoVoCo- Stam 2 moest haar meerdere onver biddelijk erkennen in het Woerdense Thornax. De heren van SoVoCo-Stam kregen van het Amersfoortse Spirit geen schijn van kans en verloren met 3-0. Kortom een sof weekend voor So- VoCo-Stam. Met in het achterhoofd de 3-2 neder- j laag in de uitwedstrijd tegen KDS be gon het eerste damesteam van SoVo- Co-Stam aan de wedstrijd. Van meet af J aan werd duidelijk dat de agressie in het spel ontbrak. Speelsters wilden wel Voor AGAVS stonden zaterdag de uitwedstrijden tegen SVH op het pro gramma. Dit was voor de dames een belangrijke wedstrijd omdat alleen door te winnen de aansluiting met de koplopers behouden zou blijven. Het team kon echter niet over alle basis- 1 speelsters beschikken en mede hier- i door verloor men de wedstrijden met 1-3. Ook voor de heren stond er nogal wat op het spel want het als vierde ge plaatste SVH werd als een van de teams gezien die de kampioensaspiraties van AGAVS zou kunnen verstoren. Men begon dus geconcentreerd aan de wedstrijd en mede omdat SVH moeite had de moeilijke service goed te ver werken werd de eerste set met 15-4 ge wonnen. Het tempo werd ook in de tweede set hoog gehouden en in de 15-5 uitslag werd het krachtsverschil goed uitgedrukt. Het bleek voor AGAVS j toch moeilijk de concentratie te behou- den want in de laatste set werden te veel punten aan de tegenstander gelaten: 1 15-11. Men staat nu drie punten voor op Gemini en heeft opnieuw een stap in de richting van het kampioenschap ge il zet. maar kwamen net dat beetje extra te kort om KDS in haar opmars te storen. Punt voor punt liepen de gasten weg van SoVoCo-Stam. Time-outs en wis sels brachten geen verbetering. Met tweemaal 11-15 werd de thuisploeg op een 0-2 achterstand gezet. Een omzet ting in de derde set, Jenneke van der Wal nam de haar vertrouwde midden positie in en Angela Manders nam de linkervleugel voor haar rekening, zorg de voor een opleving vooral dankzij het goede spel van Van der Wal en Man ders. Winst met 15-9 was het gevolg maar de overtuiging ontbrak. Teveel kleine misverstanden en onnauwkeu righeden in het spel brachten KDS ook winst in de vierde set 8-15. SoVoCo- Stam leed haar eerste thuisnederlaag dit jaar en verloor daarmee tevens haar tweede plaats aan het Arnhemse EAW. SoVoCo-Stam 2 In Woerden tijdens de eerste wedstrijd van Thornax tegen SoVoCo-Stam 2 heeft de thuisploeg voornamelijk ballen lopen rapen. Daar won het Soester team in een goede wedstrijd met 3-0. Nu, thuis in de Bunthal was het eigenlijk omgekeerd. Geen moment heeft So Vo Co-Stam 2 dat niveau kunnen halen. Vanaf het begin moest de Soester ploeg achter Thornax aanhollen. Via 1-8, 7-11 werd het 12-15. De aanvalskracht van SoVoCo-Stam was duidelijk te ge ring in deze wedstrijd waaraan de thuis ploeg begon zonder aanvalster Ineke Remkes. Het was de jeugdige Maijo Koelewijn die aan het einde van de tweede set wist te scoren. Maar ook zij kon niet verhinderen dat Thornax op nieuw tot winst kwam, 10-15. Een verlenging zat er in toen de score 14-12 aangaf voor SoVoCo-Stam. De dames uit Woerden dachten daar dui delijk anders over en sleepten een 3-0 overwinning uit de Bunt door met 14- 16 te winnen. In de uitwedstrijd van SoVoCo-Stam heren tegen het Amersfoortse Spirit is de ploeg niet tot winst gekomen. Spirit, dat alleen in de eerste set wat moeite Angela Manders: sterk op links. had met een geconcentreerd spelende Soester ploeg, was op alle onderdelen vaster en vooral slimmer dan de bezoe kers. Tot 12-12 leek het nog een wed strijd maar daarna maakte Spirit korte metten met SoVoCo-Stam heren. Via 15-12, -6 en -4 een eenvoudige 3-0 overwinning op een slecht spelend So- VoCo-Stam. Trainer Meegdes lijkt geen greep te krijgen op zijn spelers, die keer op keer initiatieven ontwikkelen die in weinig of geen volleybalboeken voorkomen en zeker niet in het boek van Joris Meegdes. Volleybal deze week Vanavond speelt het tweede dames team van SoVoCo-Stam een wedstrijd tegen het Amersfoortse Vollkei. Voll- kei speelt in de derde divisie en staat daar op een vierde plaats. De wedstrijd begint om 19.00 uur in Sportzaal De Bunt. Morgen, donderdag speelt het eerste damesteam van SoVoCo-Stam tegen de ere-divisieploeg van het Am sterdamse Delta-Lloyd-AMVJ. Bij de Amsterdammers spelen een aantal ex en toekomstige internationals mee. De wedstrijd begint om 19.00 uur in sport zaal De Bunt. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 In een hoog tempo gingen de Eemvo gels van start. Door goed samenspel werd het al gauw 2-0. Beide doelpunten werden gemaakt door Fons Verduin. Daarna was het Kathja Rauch met een mooie doorloopbal die de stand op 3-0 bracht. Het werd 3-1 en weer was het Fons Ver - duin die met een schitterend afstands schot de stand op 4-1 zette. Weer was het Kathja Rauch met een af standsschot en daarna Pieter Wimmers met een klein kansje die de stand op 6-3 bracht. Een goed begin, maar na de rust werd het wat rommeliger en er werden fouten gemaakt door de Eemvogels. Het werd 6-5. Anissa van Bemmel wist nog een keer te scoren met een fraai afstandsschot 7-5. Door strafworpen werd de wedstrijd in het voordeel van S.V.M.M. beslist 7-8. Eemvogels 2 ontving Vinken. Een leu ke combinatie van Saskia Smelt en Ro- bert-Jan Smits die met een doorloopbal de stand op 1-0 wist te brengen. Door een strafworp werd het 1-1 maar Astrid Doornekamp wist weer op voorsprong te komen door een mooi afstandsschot. Weer een strafworp 2-2. En weer die combinatie van Saskia Smelt en Ro- bert-Jan Smits die de stand op 3-2 bracht. Na 3-3 door Henk Friebel met een hoog afstandsschot 4-3 en Tini Mariens 5-3 met een afstandsschot, werd de ruststand toch 5-6 voor Vin ken. Na de rust wist Robert-Jan Smits een strafworp te raken en de stand op 6-8 te brengen. Het werd 7-7 door een af standsschot van invalster Ingrid Mar- tens. Henk Friebel wist nog een straf worp te verzegelen. De winst was voor Vinken. De R-pupjes deden goed hun best met 1 man te weinig. Ze kwamen in aktie te gen T.Z. Ze wisten zich goed te weren maar in de 4e min, werd het 0-1 voor T.Z. en dat was ook de einduitslag. Wedstrijdprogramma voor 13 februari 15.00 uur Eemvogels 5-Desto 4 16.05 uur Huizen 4-Eemvogels 2 14.15 uur Tovers Rl-Eemvogels R1 Het was afgelopen vrijdagavond een drukte van belang in Credo aan de Julianalaan. In de thuishaven van de Soester Schaak Club moesten zowel het eerste als het derde team gasten ontvangen. Soest 1 was gastheer voor BSG 3 uit Bussum. Dit team stond voor de wedstrijd een plaats boven Soest in de competitie van de promo tieklasse SGS. De topborden zijn dit jaar duidelijk niet in vorm, maar de overige borden doen het prima. Muis verloor vrij snel aan het eerste bord, maar Vennik trok de stand weer gelijk. Door overwinningen van invaller Molenaar, Visser en De Gier was de remise van Van de Velden aan het tweede bord genoeg om Soest een nipte overwinning te bezorgen, 4 1/2-3 1/2. Daarmee staat het eerste team weer in de plus en wordt het zelfs nog spannend, omdat de koplopers steken lieten vallen. Het derde team speelde tegen Utrecht 5. De junioren Lars Bouma en Patrick Reumerman moeten Soest hier de zege bezorgen. Beide spelers hebben hun partij afgebroken en moeten hem gaan uitspelen in het hol van de leeuw. Ver wachting: twee punten, beiden staan gewonnen. De Boer en Balvers wisten hun partij voor de tijdcontröle in hun voordeel te beslissen, terwijl Rob Wol zak een half punt in de wacht sleepte. De tussenstand is 2 1/2-2 1/2. Aange zien van de afgebroken partij van Henk Schenderling geen punten verwacht worden, is de prognose van Soest 3 - Utrecht 5: 4 1/2-3 1/2. De A-junioren van de Soester Schaak Club moesten zaterdagmiddag in Baarn aantreden voor hun tweede wedstrijd in de halve finale van het Nederlands kampioenschap. Nadat de eerste wed strijd onnodig verloren was gegaan, moest er nu gewonnen worden en liefst ruim. Uit iedere poule van vier teams plaatsen de eerste twee zich. Jan de Gier, Eric de Haan, Erik Swinkels, Christian Vonk en Lars Bouma deden hun sportieve plicht en versloegen Fa- vorita uit Enschade met 4-1. Alleen Swinkels verloor. Door deze winst houdt het A-team de kansen in eigen handen. Bij winst in de laatste ronde plaatst het Soester team zich voor de fi nale van het Nederlands kampioen schap! De laatste fase van de nieuwe indeling van de interne competitie is in volle gang. Nog steeds zijn de zes best ge plaatsten in de diverse groepen niet bekend. In de A-groep won Karei Hammacher maandag 1 februari zijn partij van Erik van 't Klooster waarmee hij zich hand haafde op de eerste plaats. Die moet hij delen met Den is die ten koste van Wei stra in de race bleef. Verrassend was de remise die kampioenskandidaat Bak ker moest toestaan aan Cees van Ooste- rom, die met dit resultaat zijn puntento taal op zeven bracht. Voor de vierde, vijfde en zesde plaats zijn er nog vier kanshebbers. Deze stoelendans gaat tussen Van der Ploeg, Schimmel, Van 't Klooster en Weistra. Slechts twee partijen 'om de punten' werden er gespeeld in groep B. Veer man speelde als vanouds weer een ge degen partij. Adrie Butzelaar moest dan ook met een nul genoegen nemen. Meijerink en Arie van Oosterom remi seerden en blijven beiden kanshebbers voor een plaats bij de eerste zes. De C-groep is de groep met een groot aan tal nieuwelingen. De kersverse leden doen hun uiterste best om wat punten bij elkaar te sprokkelen. Arie Breukel moest in de goed spelende Spruit al zijn meerdere erkennen en de anderen zul len waarschijnlijk spoedig dit voorbeeld volgen. Uitslagen: Den Os - Weistra 2-0, Hammacher - De belangstelling voor het School- Volleybal-toernooi 1988 is groter dan ooit. Wellicht hebben de prestaties van de Nederlandse heren op het pré- olympisch toernooi hier iets mee te maken. In ieder geval werd via de televisie uit stekend in beeld gebracht hoe mooi vol- leybal kan zijn. Niet minder dari 79 teams zullen volgende week met elkaar de strijd aanbinden. Dit grote aantal plaatste de organisato ren voor problemen. Daarom zal het toernooi zich donderdag 18 februari af spelen in Sporthal Beukendal in plaats van De Bunt. Door het grotere aantal velden kunnen de wachttijden tussen de wedstrijden worden beperkt. Donder dag spelen 51 teams in Sporthal Beu kendal om het Soester schoolkam- pioenschap in twee klassen. Jongens en meisjes uit de brugklas en jongens en meisjes van 14-16 jaar. De basisscholen spelen met 28 jongens en meisjesteam vrijdag 19 februari in Sportzaal De Bunt. De organisatie is in handen van de jeugdcommissie van So- Voco, de Soester Volleybal Combina tie. Voor inlichtingen over dit toernooi of over jeugdvolleybal kunt u bellen met Joke Paans, telefoon 14596. Ladbroke Totalisator is er reeds gedu rende haar tweede jaar in Nederland in geslaagd de in 1981 gestarte dalende lijn in Totalisatoromzet te doorbreken. Met een omzet in 1987 van ruim 107 miljoen werd een stijgingspercentage van maar liefst 32% gerealiseerd. Ook het opzetten van een keten van wedkantoren verloopt voorspoedig. Reeds begin maart zal het vijftigste wedkantoor worden geopend. Vanaf april zal Ladbroke fase-gewijs de nieuwe, zeer geavanceerde computer in de wedkantoren en op de koersbanen introduceren. Een computer met vele mogelijkheden en voordelen boven de bestaande com puter die het onder andere mogelijk maakt dat in nauwe samenwerking met Teletekst alle koersinformatie op het scherm wordt gebracht. De nieuwe computer maakt het moge lijk vanaf medio 1988 het W5 spel als een dagelijkse weddenschap te introdu ceren. Dat is de reden dat de destijds ingevoer de regel dat in geval van een enkele win naar f 100.000,- bruto zal worden uit betaald met ingang van zondag 14 fe bruari a.s. komt te vervallen. Zeer positief zijn ook de ontwikkelin gen ten aanzien van de Belgische koer sen op maandag en de B.B.C. koersen op zaterdag. De introduktie van deze extra spelmo- gelijkheden in de wedkantoren heeft er mede toe bijgedragen dat de wedkanto ren zich in een groeiende belangstelling mogen verheugen. Dit alles heeft het vertrouwen van Lad broke in de Nederlandse markt nog meer versterkt hetgeen met name voor de ontwikkeling van de draf- en ren sport in Nederland een goede zaak is. Van 't Klooster 2-0, Bakker - C. van Oosterom 1-1, Meijerink - A. van Oos terom 1-1, Butzelaar - Veerman 0-2, Breukel - Spruit 0-2, Lam - Van Egdom 0-2, Krops - mevr. Vendrig 0-2, Van de Meer - Veldhuizen 2-0, Roos - De Bree 2-0. Neo Print-competitie De Bruin - Hageman 2-0, Damen - Muis 2-0, Oostenrijk - Schimmel 2-0. Donderdag was de avond van de grote uitslagen. Liefst 12 van de 18 partijen eindigden boven de 500 punten. Hierbij spande Dieuwke Vastenburg de kroon. Waarschijnlijk was zij geschrokken van het stukje van afgelopen week, waarin werd gezegd, dat Anneke Tak steeds dichterbij kwam. Nu haalde zij uit met een score van 746 in haar partij tegen Tineke van Egdom. Hoewel dit een sei zoenrecord is, zijn de hoogste scores nog steeds in handen van Klaas Keuter met 821 en Jan Danvers met 809 pun ten. De uitslagen van de druk bezochte 18e ronde: A. Nuyssink - J. v. Zijtveld 421-350 W. Bouman - R. Mulder 420-460 H. Danvers - R. Druijff 551-495 W. Witkamp - T. v.d. Veer 513-404 J. Leijendekker - A. Tak 465-489 Mw. Gerth - R. Rabelink 310-378 J. Danvers - Mw. v.d. Werff 445-333 T. v.d. Berg - A. Janssen 349-524 Mw. Verhoeff - W. Klute 301-541 M. Klute - D. Vastenburg 442-573 M. Leijendekker - T. Danvers356-536 T. v. Egdom - D. Vastenburg 398-746 W. Klute - M. Leijendekker 327-406 T. Danvers - T. v.d. Berg 381-530 W. Witkamp - J. Leijendekker526-454 A. Tak - A. Nuijssink 538-433 A. de Voogt - R. Druijff 575-506 De prijs van de week ging deze keer naar Wout Klute. Aanstaande donderdag is er weer scrabble in het Dienstencentrum Hons- bergen. De aanvang is 19.30 uur en de deelname kost f 2,50 per persoon. Zaterdag 6 februari werd te Abcoude de 3e ontmoeting van de E-competitie gezwommen. Deze wedstrijd leverde 27 persoonlijke - en 5 nieuwe clubre cords op. Enkele uitslagen waren: 100 m. schoolslag: Corina Borsje 1.35.2. Anuschka Spel- bos 1.33.3. (3e). Nicoline de Zoete 1.27.5 (2e). Harmen Pelleboer 1.37.5 (D). Bastiaan Marsman 1.34.8. Annelieke Druyff 1.37.3. Manon Blijleven 1.35.1. 100 rugslag: Ronald v. Ophoven 1.33.0. Casper Ar- nold 1.23.1. 200 m. rugslag: Bas v. Dorresteyn 2.46.6 (3e). Antonio v.d. Hengel 2.45.9 (3e). René v. Wal- sem 2.28.2 (2e). Steven Uyland 2.26.8 (le). 100 m. vlinderslag Mariska Brienen 1.32.8 (3e). Antonio v.d. Hengel 1.18.9 (2e). 100 m. vrijeslag: Mariska Brienen 1.18.5 Annelieke Druyff 1.13.1 (le). ft3704 200 m. vrijeslag: Marjade Zoete 2.32.6 (2e). Annuska v. Drie 2.35.1. (3e). Anuschka Spelbos 2.47.7. 100 m. wisselslag: Bastiaan Marsman 1.31.2. Ronald v. Ophoven 1.30.1 (2e). 200 m wisselslag: René v. Walsem 2.37.0. Frits Wibbe- link 2.25.0 (2e). Steven Uyland 2.27.7 (3e). Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Computer beveiligingen Tel.(02155)13014-12577 De afgelopen week hebben winst en verlies elkaar keurig in evenwicht ge houden bij de landelijke Shotteams. Het le herenteam speelde in Middel burg gelijk tegen MZ 2. Het 2e heren team kwam goed voor de dag met een 8-2 zege op BT Lifters, maar Shot 3 stelde weer teleur met een ruime ne derlaag tegen Blauw Wit uit Hengelo. Het le herenteam ontmoet deze com petitie nogal wat spelers, die vroeger op het hoogste nivo gespeeld hebben. Ook Middelburg heeft zo'n ex-eredivisie speler in de gelederen in de persoon van Koen de Vries. Hoewel niet meer trai nend bleek De Vries toch een maatje te groot voor de Soesters. Het meespelen van De Vries leverde de Zeeuwen al leen al 4 punten op. Omdat Gerhard Busch zich ook nog een keer vanuit ge wonnen positie liet verrassen bleek een gelijkspel het hoogst haalbare. De ove rige 5 partijen werden met ruim verschil door Shot gewonnen, waarbij Han den Blanken en Berend Jonker ieder twee keer wonnen. Het 2e herenteam blijft op een gedeelde koppositie na de zeer ruime zege op BT Lifters uit Oegstgeest. De tegenstand van de Lifters was zeer pover. Slechts één van de drie spelers kon voldoende tegenstand bieden en wist dan ook twee partijen te winnen. Bij Shot kon Dirk Schuiling weer op volle kracht spelen en hij wist zijn drie enkelspelen en het dub bel met Eugéne Staffhorst dan ook met ruim verschil te winnen. Het 3e herenteam boekte een teleur stellend resultaat tegen het Hengelose Blauw Wit en moet uit gaan kijken niet te ver af te zakken. Vooral in de slotfase van enkele games toonden de Soesters een nijpend gebrek aan koelbloedig heid en vastheid. Het in de hoogste landelijke jeugdklas- se uitkomende le jeugdteam van Shot heeft ook tegen het sterke Huizen geen vuist kunnen maken. Alleen Martin Fransen wist een partij te winnen. Positief was wel het spel van de uit de afdeling afkomstige Patrick Dam, die goed tegenspel wist te bieden en zelfs een keer tot gamewinst kwam. Aanstaande zaterdag 13 februari ont vangt het le herenteam van Shot Mega- cles uit Weert. In dit team speelt de be kende Brit Bob Potton, die altijd garant staat voor zeer spectaculair spel. Om dat zijn teamgenoten van aanzienlijk minder kaliber zijn, belooft het ook een spannende pot te worden. De wedstrijd start om 17.30 uur in de Shotzaal aan de Heideweg (tussen nrs 18 en 20). Uitslagen senioren: Good Luck 3-Shot 4: 6-4, Shot 5-Vic- toria 4: 5-5, Shot 6-VEV 5: 8-2, Tovo 2-Shot 7: 3-7, Almeerspin 2-Shot 8: 7-3 Shot 9-UBTV 2: 5-5, Shot 10- Hoogerheide 3: 6-4, Nederhorst 6-Shot 11: 6-4, Shot 12-ATC 12: Al meerspin 6-Shot 13:3-7, Shot 14-Buna 8: 5-5, Tovo 10-Shot 15: 6-4, Uitslagen jeugd: Buna 1-Shot 2: 8-2, Shot 3-Victoria 2: 3-7, Shot 5-Victoria 4: 1-9, Almeer spin 1-Shot 6: 10-0, Shot 7-Victoria 9: 5-5. Zaterdag 13 februari 12.00 - 16.00 uur Eemvogels 16.00 - 23.00 uur Red Stars Zondag 14 februari 10.00 - 17.00 uur E.S.S. Brouwer zaalvoetbal Zaterdag 13 februari 09.00 - 11.00 uur Badso 11.00 - 17.00 uur K.V.O. Zondag 14 februari 10.00 - 18.00 uur Badso Zaterdag 13 februari 09.00 - 12.00 uur Badso Zaterdag 13 februari 09.00 - 17.00 uur Selby 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest Zondag 14 februari 12.00 - 15.00 uur Selby De heren van Smeeing/BDC verloren zondag in Utrecht met 19-18 van HMS/Achilles. Door deze nederlaag heeft Smeeing/BDC nu twee punten achterstand opgelopen, waardoor de kans op het kampioenschap in de lan- delijkse tweede divisie is geslonken. De heren van Smeeing/BDC zagen duidelijk op tegen de confrontatie met het Utrechtse HMS/Achilles. De te genstander had in de eerste wedstrijd al laten zien een geduchte tegenstander te zijn voor het Soester team. Dat het hard zou gaan deze middag werd aange toond door het toewijzen van het goed- leidende koppel van maar liefst 16 penalties. Alle toegekende strafworpen zouden overigens worden benut. Zes maal aan Utrechtse zijde, negen maal door het geel-blauwe team. Aijan Roest was degene die voor de Soesters steeds het lot bezegelde. De wedstrijd zelf was vanwege de span ning tussen beide opponenten aantrek kelijk om te zien, meer dan het vertoon de spel dat aan beide zijden veel te wen sen overliet. Vooral de Soesters lieten het deze middag vooral in defensief op zicht afweten. Keeper Edwin Zoetelief stond talloze malen alleen oog in oog met de Utrechtse aanvallers. Halverwe ge de eerste helft was de stand op 7-4 gebracht, bij rust waren beide partijen echter weer in evenwicht (9-9), waar door alles weer mogelijk was. Ook in de tweede periode bleven beid teams aan elkaar gewaagd, zonder dat een van beide echt afstand kon nemen. Via 13- 12 en 16-16 groeide de wedstrijd tot drie minuten voor tijd naar een climax. Bij de stand 18-18 spande het erom wie als eerste de kans zou benutten om de winst te pakken. Die kans kwam er 1 minuut voor tijd voor Paul van den Deijssel die ongehinderd op het vijan delijke doel afging. Zijn niet te missen kans werd falikant gemist. En zoals dat dan vaker gebeurt grijpt de tegenstan der dan nog de winst. Zo ook nu HMS/ Achilles kreeg 3 seconden voor tijd een vrije worp toegekend, die onder luide toejuichingen van het publiek werd ver zilverd. De 19-18 nederlaag bracht gro te teleurstelling in het Soester kamp. De dames van Smeeing/BDC konden het eveneens niet bolwerken in Utrecht tegen dezelfde tegenstander van naam. Het werd daar een 14-11 nederlaag. Voordat de dames van Smeeing/BDC het wisten keken zij al tegen een 4-0 achterstand aan. Zwoegend probeerde men lijn in het spel te brengen. Pas in de laatste zeven minuten van de eerste pe riode lukte dat. De achterstand was in middels al opgelopen naar 7-2. Anke Pronk, eerst vrijstaand vanaf de cirkel, vervolgens Leontien Jansen met een sprongschot over de verdediging en tenslotte Anke Pronk weer met een strafworp bracht daarmee de ruststand op 8-5. De tactische aanwijzingen in de rust van Jan Nagtegaal leken in de tweede helft succes op te leveren. Nadat de Utrecht se dames aanvankelijk naar 9-6 uitlie pen, werden twee toegekende strafwor pen aan Smeeing/BDC door Ada van Hal feilloos benut. Toen Bea van den Berg vervolgens kort daarop via een break-out scoorde, was de stand weer op gelijke hoogte 9-9. Toch zouden de Utrechtse dames aan het langste eind gaan trekken. Smeeing/BDC liet de break-out mogelijkheden onbenut, ter wijl aan de zijde van HMS/Achilles een kleine opening in de Soester verdedi ging voldoende was om te scoren. Via 12-11 zes minuten voor tijd, werd de strijd in de laatste drie minuten defini tief beslist. Tweemaal achter elkaar was het raak, waarmee de 14-11 stand de nederlaag voor Smeeing/BDC bete kende. Uitslagen Senioren: Heren 1 - HMS/Achilles 18- 19. Heren 2 - HHC 16- 17. Heren 3 - EMM 14-15. Dames 1 -HMS/Achilles 11-14. Dames 3 - ASV 65 3-5. Jongens: Pupillen - Fortissimo 2-13. Aspiranten I - Shot 21-13. Aspiranten 2 - BSV 4-17. Junioren - Celeritas 10- 10. Meisjes: Pupillen - Limvio 8-7. Aspi ranten 1 - Voice 3-8. Junioren 1 - SHVU 7-9. Ju nioren 2 - Voice 20-15. Welpen A - Fortissimo 18-5. Welpen B - Nijenrodes 5-6. II N

Soester Courant | 1988 | | pagina 23