Hendrik Smit >ÜW. W. DEELEN b.v. I HJ Een publikatie van de Soester NVM-makelaars. Woningen, bedrijfspanden, taxaties, hypotheken,verzekeringen. H3 VAN WIJK b.v. Jf uitgave nieuwe boeken WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOEN! 1 1 li*.. 1 mïm lilt lip' itllii SOEST SOEST-ZUID SOEST-ZUID SOEST Makelaardij op maat gjft Een NVM-makelaar. SOEST APPARTEMENTEN %1AI^ MAKELAARSKANTOOR MGallenkamp Pelsweg 11 3768 HT Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262 of 17251 Een NVM-makelaar. SOEST TE HUUR BAARN SOESTERBERG Makelaarskantoor onroerende goederen 11 r ■VI i 4 Soester Courant goede informatiebron Wê Wi :::x V SBsSi N1EUWSTRAAT ISAACSTRAAT Hatf-vrijstaande woning met ga rage (4 X 5) en tuin. Ind.entree, L-vormige woonkamer (ca. 32 m2), keuken, kelder, toilet en douche; verd.: overloop, 3 slaapkamers en vliering. Parterre voorzien van harhouten kozij nen en thermopane beglazing Voor zien van gas-C.V. Totale oppervl. 2.25 are. Gevraagde koopsom f 145.000,- k.k. BEUKENLAAN Moderne gunstig gelegen midden woning met garage, en zonnige tuin (ZW). Ind.: hal, toilet, ruime Z-vormige woonkamer ca. 38 m2 met parketvloer, keuken: verd.: overloop, 3 slaapka mers, badkamer (ligbad, 2e toilet), vas te trap naar zolder met grote kamer en veel bergruimte. Parterre is voorzien van thermopane beglazing en gas-C.V. Ind. zonnescherm. Gevraagde koopsom f 179.000,- k.k. VAN DER WEIJDENSTRAAT Middenwoning met schuur (1974) en een fraaie tuin op het zuid-westen. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open keuken (ca. 38 m?), verd.: 3 slaapkamers, badkamer (2e toilet), vaste trap naar zolder met 2 kamers en bergruimte. Voorzien van gas-C.V., thermopane beglazing en spouw- en dakisolatie. Gevraagde koopsom f 159.000,- k.k. THEO DOBBEHOF Perfect onderhouden hoekwoning (1975) met schuur en zonnige tuin (Z.O.). Ind.: entree, toilet, fraaie woon kamer (ca. 29 m2) met balkenplafond en aangrenzende luxe open keuken (eiken) met eetbar; verd.: 3 slaapka mers, badkamer (ligbad/2e toilet), vas te trap naar zolder met grote kamer. Voorzien van gas-C.V., geïsoleerde muren en kap, parterre voorzien van isolatieglas en plavuizen vloeren. Eventueel apart garage te koop. Totale oppervl. 2.34 are. Gevraagde koopsom f 189.000,- k.k. BIRKSTRAAT Rustig gelegen middenwoning met inpandige berging en tuin. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open haard, mo derne open keuken (met inb. app.: ke ramische kookplaat, oven, wasem- kap), verd.: 3 slaapkamers, badkamer (ligbad, 2e toilet, v.w vaste trap naar zolder met grote kamer en bergruimte. Voorzien van gas-C.V. Parterre is voor zien van plavuizenvloer met vloerver warming. Gevraagde koopsom f 159.000,- k.k. Centraal gelegen half-vrijstaande woning (ca. 1960) met garage, car- port, tuinhuisje en vrije zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, kelderkast, ruime woonkamer met serre (9.60 X 3.80), PLASWEG Nabij het natuurreservaat de Soester Duinen gelegen een goed onderhou den half vrijstaand woonhuis v.v. CV-gas met garage en zonnige tuin. Ind.: entree, Z-vormige woonkamer met open haard en parketvloer, keu ken, bijkeuken, toilet; verd.: 3 slaapka mers, badkamer met 2e toilet; zolder met slaapkamer. De woning verkeert in een goede staat van onderhoud en is v.v. spouw- en dak isolatie en parterre dubbel glas. Gevraagde koopsom f 295.000,- k.k. Tl TT IANAI AAN RUIM GEBOUWDE VILLA MET GRO TE TUIN. In een fraaie laan gelegen een ruim ge bouwde vrijstaande villa v.v. CV- gas met garage en grote tuin, (585 m2). Ind. entree met natuurstenen vloer, toi let, kelder, grote eetkeuken, woonka mer met open haard en parketvloer, 1 slaapkamer; verd. 2 slaapkamers en 1 zeer grote slaapkamer, badkamer met ligbad en 2e toilet; zolder met 2 ka mers. Gevraagde koopsom f 315.000,— k.k. Burg. Grothestraat 32 - Soest - Tel.: 02155-11304 aangrenzende luxe open keuken; verd.: overloop, 3 slaapkamers, fraaie douche, vliering metvliezotrap. Woon kamer met schouw, balkenplafond, dubbele beglazing, serre met schuifpui en dubbele beglazing. Het geheel ver keert in goede staat van onderhoud. To tale oppervl. 2.96 are. Gevraagde koopsom f230.000,- k.k. Hij geeft "meerwaarde" aan uw taxatierapport. VAN WEEDESTRAAT In het centrum gelegen tweekamer appartement met berging en eigen parkeerplaats. Voorzien van gas-C.V. en thermopane beglazing. Ind.: entree, hal, woonkamer met balkon, keuken, slaapkamer, toilet, douche. Overdraag bare premie 1 e jaar f 3.500,-, te vermin deren met f 500,- p. jr. Service-kosten 92,- p. mnd. Gevraagde koopsomf 89.000,- k.k. VAN GOYENLAAN Op de vierde tevens bovenste woon laag gelegen driekamer-apparte ment (v/h 4) met afzonderlijke ber ging in de onderbouw. Ind.: entree, toi let, hal, woonkamer, keuken, bijkeu ken, 2 slaapkamers, douche. Service kosten f 300,- p. mnd. (incl. voorschot C.V.). Gevraagde koopsom f 55.000,- k.k. KERKSTRAAT Perfect onderhouden maisonnette (hoekappartement) dd. 1986, met vrije tuin, schuur en carport. Ind.: en tree, toilet, ruime L-vormige woonka mer (ca. 43 m2) met schuifpui naar over dekt balkon (9.75 m2), aangrenzende luxe open keuken, 2 slaapkamers, bad kamer, grote berging/hobbyruimte. Fraai landelijk uitzicht. Parketvloer door het gehele huis. Service-kosten f 100,- p. mnd. Gevraagde koopsom f 198.000,- k.k. De beste georiënteerde taxateur! KERKSTRAAT Gunstig gelegen aan doorgaande weg modern winkelpand voorzien van c.v. Frontbreedte circa 14 m. Opper vlakte winkel circa 163 m2. Huurtermijn 5 jaar. Eventueel bestaat de mogelijkheid een boven de winkel gelegen 4-kamer ap partement tegen een meerprijs erbij te huren. Aanvaarding 1-12-1987. Huurprijs: f 160,- per m2 excl. b.t.w. MAUVESTRAAT Nabij centrum gelegen gemoderni seerde hoekwoning voorzien van c.v, gas met schuur en tuintje. Ind.: entree met parketvloer, toilet, kel derkast, L-vormige woonkamer met open haard en parketvloer, ingebouw de vensterbankkast, keuken. Verd.: 3 slaapkamers, douche. Aanvaarding: op korte termijn. Koopsom: f 109.000,- k.k. VALERIAANSTRAAT Rustig gelegen met vrij uitzicht drive- in woning. Ind.: entree, L-vormige garage. 1e Verd.: L-vormige woonka mer met vergrote eethoek, moderne keuken, hal, toilet, c.v.-ruimte met nieuwe combiketel (1982). 2e Verd.: 3 slaapkamers, waarvan 1 met parket vloer, badkamer met ligbad, 2e toilet. Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud. Aanvaarding 1 april 1988. Koopsom f 175.000,- k.k. SIMON STEVINLAAN Gunstig gelegen nabij bosrand, mo dern 3-kamerappartement (3e etage) voorzien van lift en c.v. met ber ging in de onderbouw. Ind.: entree, hal, toilet, woonkamer met thermopaneruit, moderne half open keuken met eetbar en ingebouwde kookplaten, oven, koelkast, 2 slaapka mers, balkon, ruime douche met mo gelijkheid voor ligbad. Het appartement verkeert in een goede staat van onder houd. Aanvaarding in overleg. Koopsom: f 105.000,- k.k. SOESTERBERGSESTRAAT 8 - SOEST TELEFOON 02155-1 5050 b.g.g. 1 7000 Vrouwen doen het woord: Maria Uitgever: Luyten Aalsmeer Het beeld, dat katholieken weleer van Maria hadden, is niet meer dat van jon ge gelovige vrouwen, katholiek en pro testant. Voorzover we dat nog niet wis ten, blijkt het klip en klaar uit het boek je: "Vrouwen doen het woord." Het is 'n boekje (80 pagina's) uit 'n serie van twaalf over allerlei onderwerpen. Dit laatste deel draagt als ondertitel "Ma ria" en bundelt een aantal korte artike len van heel uiteenlopende aard, allen geschreven door vrouwen. Een enkele van haar is "woedend" over het haar van huis uit overgeleverde beeld van Maria: "De plaatjes en verhalen zijn grotendeels onbetrouwbaar." 'n Ander citaat: "Voor vrouwen die Marie posi tief zien als symbool voor vrouwelijke onafhankelijkheid en zelfstandigheid is het oude beeld een onmogelijk beeld geworden." 'n aantal artikelen neemt een minder "extreem" standpunt in. Zuster Gertrudis Maassen, priorin van een communiteit van Augustinessen Monialen in Werkhoven, ziet Marie "nu meer als mijn zuster dan als mijn moeder."Tenslotte Eis Maeckelberghe van de theologische faculteit van Gro ningen: "De "echte" Maria kunnen wij niet kennen. Mensen hebben zich van haar een bepaald beeld gevormd. En dit beeld verschilt nogal naargelang de tijd en de cultuur waarin men zich bevindt." Voor uw recensent heeft deze schrijf ster het met deze opvatting het meest bij het rechte eind. A.Lt. In de Stille Zuidzee Auteur: Robert Louis Stevenson Uitgever: Hollandia Wie verre reizen doet, over fantasie be schikt en het gelukkige talent bezit daarover te kunnen verhalen is een ge lukkig mens. De Schotse auteur Steven son is er zo een. Op jonge leeftijd werd deze waterbouwkundige ingenieur in valide, hetgeen hem noopte een ander beroep te kiezen. Het schrijven van re- centies ging vooraf aan de periode dat hij internationale erkenning verwierf met tal van avonturenromans (o.a. Dr. Jekyll en Mr. Hyde). Ruim negentig jaar na zijn overlijden krijgt deze auteur van wereldformaat, een humaan mens in leven en werken, de aandacht die hij verdient. Te danken aan uitgeverij Hol landia en het koppel Boudewijn Büch/ Peter v. Zonneveld, dat de uitgever Tonnis Muntinga in de serie Hollandia Reisverhalen adviseert. "In de Stille Zuidzee", een roman met een autobio grafisch karakter, raakt de schrijver na drukkelijk betrokken bij intriges en po litiek zoals ze zich afspeelden op ro mantische koninkrijkjes in de Stille Oceaan aan het eind van de 20e eeuw. Een schitterend geschreven reportage, ontdaan van ieder melodrama, waarin de auteur duidelijk kiest voor de eiland bevolking en "In de Stille Zuidzee" een van hen lijkt te worden. Een onopgesmukte reportage afkom stig van en spelend op een gebied dat ons in het verleden te fondantachtig werd voorgesteld. Ten zeerste aanbe volen. Senso Auteur: Camilloito Uitgever: BZZTöH Van dit genre boekje gaan er, sinds de lichtvoetige italiaanse literatuur zich in een grote populariteit mag verheugen, dertien in een dozijn. Senso, knap ge schreven, maar het gegeven is mager en nogal voorspelbaar. Een nogal deca dente italiaanse gravin neemt het met de huwelijkstrouw niet zo nauw, en schenkt haar liefde aan de knappe, lou che en sluwe legerofficier Remigio. De bedriegster wordt bedrogen, want op zijn beurt bedriegt Remigio zijn liefde volle weldoenster. Nog geen 50 pagi na's zijn er nodig om de ontrouw te ont dekken, waarna Livia besluit de deser terende Remigio te verraden. In aanwe zigheid van Livia wordt de ongelukkige terechtgesteld en daarmee is alles ge zegd en geschreven. Dat de novelle Senso zich beter leende als script voor een film werd in het begin van de vijfti ger jaren door de beroemde regisseur Visconti aangetoond. Liefhebbers van sterk aangezet melodrama zullen zich bij Senso kunnen koesteren. Wat geef ik om carnaval Auteur: Alberto Moravia Uitgever: Wereldbibliotheek Opnieuw een bundel erotische verha len van de veelgelezen en bewonderde Alberto Moravia. Een Italiaanse literai re voyeur, maar wel een van de beste soort. Daarvan getuigt wederom dit met tien verhalen gevulde boekje. In al deze verhalen voert de auteur persona ges ten tonele uit die, uitgaande van ob scene fantasieën, teleurstellende erva ringen hebben. Wisselend fluweel zacht en cynisch weet de auteur mensen, hun verlangens en onmogelijke situaties vlijmscherp te doorgronden en te ontle den. Qua taalgebruik en sfeertekening literatuur van grote kwaliteit. Erotische verhalen, met een voel voor distinctie en discretie geschreven zoals alleen lijkt voorbehouden aan italiaanse woord kunstenaars. Prettige feestdagen Auteur: Wayne W. Dryer Uitgever: A. W. Bruna "Prettige feestdagen" bespreken hal verwege de maand januari lijkt een beetje op mosterd na de maaltijd. Op nieuw is het de schijn die bedriegt. Toe gegeven, kerstmis en jaarwisseling ko men in dit boekje van typisch ameri- kaanse makelij uitgebreid aan de orde, de practische adviezen die er in gegeven worden zijn goed voor 366 dagen die 1988 telt. Over de feestdagen, die aan het eind van ieder jaar plaatsvinden, heengetild een handleiding om deuren waarachter wanhoop en verdriet zich hebben opgestapeld te sluiten en de sleutel te vinden, die zonder zorgen en angsten toegang tot vandaag geeft. In "prettige feestdagen" viert het optimis me feest en worden filosofieën aange dragen waarmee het goed leven is. Aanbevolen voor zwartkijkers. Zaansch Veem Auteur: Freek de Jonge Uitgever: De Harmonie Een communicatiestoornis is er de oor zaak van dat "Zaansch Veem" eerst nu in deze rubriek onder uw aandacht wordt gebracht, en dat terwijl dit ver rukkelijke boek reeds geruime tijd de top-tien-lijst van uw boekhandelaar aanvoert. Terecht en begrijpelijk. Freek de Jonge duikt in dit boek in zijn Zaanse jeugd. Hij verstaat de niet geringe kunst als volwassene op bijna kinderlijke wij ze zijn jeugd en jeugdzonden in beeld te brengen. Geestig, ontroerend. Freek de Jonge, in blauwe blazer en een grijze broek, een wit overhemd met daarop een rond strikje. De moeite waard om hem zo te leren kennen. Lr. Uilenspiegel Uitgever: Maklu Een in twee opzichten kostbaar boek. De prijs, ruim zestig gulden, liegt er niet om, de inhoud, mede door het zeer ex clusieve karakter, evenmin. In "Uilen spiegel" het verhaal van de charmante, dan weer boosaardige deugniet, maar in 7" alle gevallen potsenmaker Tijl Uilen spiegel. Wereldliteratuur, waarin een inzicht wordt gegeven in het functione ren van de samenleving in de late mid deleeuwen. De attractiviteit van "Ui lenspiegel" is daarom zo bijzonder om dat de visuele begeleiding van de tekst van zeer uitzonderlijke klasse is. Daar naast, voorwaar geen gemakkelijke taak, laat "Uilenspiegel" zich lezen in de taal van de middeleeuwen. Wie er de tijd voor neemt en er in is geïnteresseerd een aantal leestips vooraf die het lees- karwei er heel wat eenvoudiger op ma ken. "Uilenspiegel", een zeer originele uitgave die aandacht verdient en het ook zeker zal krijgen. De beurskrach van '87 Auteur: Pauline v.d. Ven Uitgever: Balans Wie in '87 het waagde een beurskrach te voorspellen werd op z'n minst voor niet deskundig versleten. Belegger Ro- beco verwachtte hem nog minder dan de Derde Wereldoorlog, de vereniging van effectenbezitters noemde de voor spelling onrealistisch, terwijl de directie van het Shell Pensioenfonds in het meest ongunstige geval ter beurzen een paar maanden kwakkelen voorzag. Desondanks, de krach '87 kwam er. Maandag 19 oktober '87 zal geschiede nis maken als "De Zwarte Maandag". De ineenstorting kwam als een dief in de nacht. Niet voorzien dus? Een on juiste conclusie. Pauline v.d. Ven was zo ongeveer de enige die in publicitair opzich de keldering aankondigde. Ze deed dit in haar boek "Stop-loss (even eens uitgeverij Balans) "De Beurskrach 87" is daarop een vervolg. Een analyse van oorzaken en gevolgen. Interessante lectuur, vooral voor hen die in beleg gen, met verliezen als uitkomst, (nog) niet thuis zijn. De volksverhuizingen Auteurs: Redactie Time-Life Uitgever: Time-Life In de in alle opzichten zeer verzorgde serie Time-Life-Wereldgeschieden is verscheen onlangs de aflevering "De Volksverhuizingen". Deze uitgave sluit aan op het eerder verschenen deel "De vroegste Beschavingen". De kwaliteit van deze Time-Life-nieuweling steunt volledig op complete speur en naslag werken van auteurs die als historici grot bekendheid genieten. Dankzij hun monnikkenwerk werd ook dit stuk we reldgeschiedenis, mede door taalge- D™* en zeer fraaie illustraties, toegan- kehjk gemaakt voor een groot lezerspu- bliek. In feite opent Time-Life met deze uitgave een venster op een ver verleden. Een verleden waarop onze hedendaag se samenleving is geworteld. "De Volksverhuizingen", in woord en beeld in ieder opzicht een meeslepend gebeu-

Soester Courant | 1988 | | pagina 4