m se Politiek wil steun directeur en openbaar overleg voor sporters >.v. Tevredenheid over kabelkrant Soest Amersfoortse ziekenhuizen over 10 jaar één organisatie op één lokatie d'OudeEnghe Soest 50 jaar geleden 11 februari 1938 ICS ïn ker YVaar de\)nno- Gemeentelijke felicitaties voor diamanten bruidspaar Hessels PAGINA ft WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 vraagt; uw aandacht; voor De Soes ter Duinen Sportontmoeting voor minderheden Rommelmarkt 'De Schakel' Driekwart van kijkers enthousiast ondanks aantal klachten Besluiten College blijven besloten De Lichtenberg en St. Elisabeth fuseren Voor een GEZELLIGE AVOND UIT "TEGELEN" f 29,50 daqmenu fc/0,- I y Avondvliegen Soesterberg Behandeling begroting 1989 in oktober Nieuw bedrijfspand voor Van Breukelen m atieve d is in huid- en e-up. Geboden aan. 03465-6 2652 jonge 5 aan: 3762 EE 14 24 ;ns interne lewerksters se sekreta- <tie-mede- ;e afwezig- lamheden ierneming op aktieve sschrift. als afhan- typewerk itie uit het alen in het tie. ig, waarbij inktie een roevers of /voord en snoemde telex en lelijk een U Soest. r irden :n ordigen. en in het Z.O. 17 Openbare Commissievergaderingen Woensdag 10 februari, 19.30 uur: Commissies Bedrijven en Financiën (extra vergadering) Agenda o.a.: fusie gasbedrijven Amersfoort, Soest en Baarn; inzameling en verwerking van afval stoffen Dinsdag 16 februari, 20.00 uur: Commissie Welzijnsplanning Agenda o.a. Welzijnsplan 1989 - 1992 De vergaderingen worden gehouden in de dépendance gemeentehuis, Steen- hoffstraat 2-4. Agenda en stukken lig gen ter inzage in het INFOrmatiecen- trum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroepschrif ten, bekend dat op vrijdag 12 februari 1988 om 16.00 uur in de commissieka mer van het gemeentehuis, Steenhoff- straat 2-4, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehou den, waarin de volgende zaken aan de orde komen: 1. beroepschrift Stichting Jeugdzorg Soest, tegen het voornemen tot ver laging van de subsidie voor de tech nische medewerker; 2. beroepschrift F. Sjamaar, tegen de. weigering van een bouwvergunning voor het perceel Kerkstraat 14; 3. beroepschrift A. van der Burgh, te gen de weigering van een bouwver gunning voor het perceel Plasweg 28; 4. beroepschrift Putman B.V., tegen de weigering van een bouwvergunning voor het perceel Rademakerstraat 28. Ontwerp- Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op het verzoek van A. Kaats, Laanstraat 76, voor het op richten van een mestopslag op het per ceel Koningsweg (ongenummerd). De ontwerpvergunning ligt vanaf he den 14 dagen ter inzage bij de milieu dienst van de gemeente, Lange Brink- weg 77, kamer 012, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerpvergun ning kunnen tot 24 februari 1988 schriftelijk wor den ingediend bij Burgemeester en Wethouders. De ingekomen bezwaarschriften worden bij de stukken ter inzage gelegd. Desgevraagd worden de persoonlijke gegevens van de indieners niet be kend gemaakt. N.B.Beroep tegen de vergunning kan later slechts worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben ge maakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren bezwaar te maken. Hinderwet-Aanvraag Bij de afd. Milieubeheer, gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 012, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de ope ningsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: mevrouw C. Kroon-van Eldert, Bos straat 80, voor het oprichten van een horeca-inrichting op het perceel Bos straat 80. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door eenieder gedurende één maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Eenieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling te houden op 1 maart 1988 om 09.00 uur, kamer 37, dependance gemeentehuis, Steenhoff- straat 2-4. Indien men dat wenst worden de persoonlijke ge gevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek genomen beschik king kan later, behalve door de aanvrager en de ad viseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of monde ling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aan getoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te dienen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht organiseert dit jaar in samen werking met de Antilliaanse Sportraad, het Provinciaal Serviceburau jeugd en jongeren en de gemeente Nieuwegein een sportontmoeting voor minderhe den. Het evenement zal plaatsvinden op 11 juni in Nieuwegein in sportcom plex J.S. V. in sportpark de Blokhoeve. Het doel van deze sportontmoeting is de sportbeoefening door mensen uit et nische groeperingen te stimuleren en daarnaast een culturele uitwisseling tot stand te brengen. Voor mannen, vrou wen en kinderen zullen verschillende acitiviteiten ontplooid worden, zoals voetbal, volleybal, badminton, spelcir- cuit en aerobic dance. De inschrijfformulieren voor dit sport evenement zijn in Soest verkrijgbaar bij de afdeling Recreatie en Sport, Steen- hoffstraat 6, tel. 93411. De inschrijfformulieren moeten vóór 1 april 1988 ingezonden zijn aan het Pro vinciaal Steunpunt Sport Utrecht. De openbare onderwijsgémeenschap "De Schakel" heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekregen om op vrijdag 4 maart tussen 19.00 en 21.00 uur in het schoolgebouw De Schakel aan de Klaarwaterweg een rommelmarkt te houden. Een ruime meerderheid van het Soester publiek is tot dusver tevreden over de ka belkrant. Het moderne medium, dat wordt geëxploiteerd door de Soester Cou rant en de Gooi- en Eemlander, krijgt een positieve waardering van 75 procent van de kijkers. Dat blijkt uit een enquete, die het Hilversumse onderzoeksbureau intomart in opdracht van beide kranten heeft gehouden. Uit het onderzoek, waaraan 129 men- dingen niet controleren. Daarom zijn sen hun medewerking verleenden, komt naar voren dat 94,2 procent van de bevolking op de hoogte is van het be staan van de kabelkrant. Bijna zes op de tien mensen had in de week vooraf gaande aan het onderzoek één of meer keer naar de uitzendingen gekeken, ter wijl ruim tachtig procent van de onder vraagden ooit wel eens afstemt op de kabelkrant. Drie op de vier kijkers rea geert enthousiast tot zeer enthousiast op de vertoonde beelden. Nog geen twintig procent beweert dat de kabel krant (zeer) tegenvalt. Tijdens een evaluatiegesprek over de kabelkrant Soest in de commissie be drijven toonde wethouder Ries van Logtenstein van voorlichting zich niet ontevreden over de ontwikkelingen. Niettemin is hij de mening toegedaan dat een verbetering moet worden nage streefd. Dat was immers het doel van het evaluatiegesprek. "Het is onze plicht om voor de burgers een goede ka belkrant te realiseren," aldus de wet houder. Lettertype Als één van de algemene klachten kwam onder meer het kleine lettertype van de kabelkrant ter sprake. Hoofdre- dakteur H. van Zenderen van de Gooi en Eemlander gaf te kennen dat de En gelse leverancier van de apparatuur on derzoekt of de letters twintig procent kunnen worden vergroot. Daarbij stel de hij wel dat andere technische zaken op dit moment voorrang krijgen. "De apparatuur maakt fouten zonder dat er aanwijsbare fouten zijn gemaakt," zei Van Zenderen. Daarom blijven berich ten soms te lang op de kabelkrant staan, hetgeen de aktualiteit niet ten goede komt, of verdwijnen foto's om enkele dagen later weer terug te komen. De taalfouten op de kabelkrant, die som mige commissieleden naar voren haal den, noemde Van Zenderen liever 'tik fouten' als gevolg van de tijdsdruk. In Hilversum kan de redaktie de uitzen- Burgemester Paul Scholten en zijn echtgenote hebben zaterdag j.1. de feli citaties van het gemeentebestuur over gebracht aan het 60-jarig bruidspaar C. Hessels-Nolte van de Veenbes straat. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in restaurant Darthuizen. De bruidegom (85) en de bruid (79) wonen sinds 1973 in Soest. Daarvoor hadden ze hun woonplaats in Biltho- ven, waar ze "neerstreken" na hun komst van Curagao, waar de heer Hes sels jarenlang werkte bij een oliemaat schappij. Het echtpaar heeft drie doch ters en één zoon en inmiddels een nage slacht van acht kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Het feest werd in besloten familiekring gevierd. Burgemeester en m[evrouw Scholten boden namens de gemeente een bloemstukje aan. twee inwoners van Soest aangesteld die regelmatig zullen kijken en de redaktie waar nodig corrigeren. Ook de kleur- wisseling zal mogelijk een verandering ondergaan als dat de leesbaarheid kan verhogen. Een andere klacht betrof de snelle wissel van de berichten. Willem Blaauw (WD) vroeg in dat verband of de tijdsduur van de berichten wellicht op elkaar kunnen worden afgestemd. Zijn fractiegenoot Joop Ebbers, die twijfelde over de juistheid van sommige berichten, klaagde voornamelijk over de medische diensten. "Van Soester- berg ontbreken ze en als ze er al in staan komen er fouten in voor. Ik dacht dat de Soester en de Gooi waren ingewerkt, maar dat blijkt zeker niet zo te zijn," constateerde Ebbers boos, die de wet- houler voortdurend in de rede viel met onverstaanbaar gemopper. Hoofdre- dakteur Van Zenderen beloofde beter schap voor wat betreft de medische diensten. Over het invoeren van een leesbalk, zoals bij het nieuws voor do ven en slechthorenden, kon hij geen toezegging doen. Wel stelde hij een on derzoek daarnaar in het vooruitzicht. Info-centrum Kritiek werd ook gespuid aan het adres van de gemeentelijke afdeling voorlich ting. Die draagt verantwoordelijkheid voor de info-pagina's. Kees Boerkoel van de PvdA haalde fel uit: "Het komt mij over alsof de gemeentelijke pagina's ter meerdere eer en glorie van het info centrum zijn. Het inhoudelijke deel is onvolledig, er wordt veel te veel naar folders verwezen. Daar heb ik mij enorm over opgewonden. Je moet de mensen niet naar het info-centrum stu ren, maar directe informatie geven." De De besluitenlijsten van het College zullen nog niet openbaar worden ge maakt. CDA, VVD en klein rechts steunen daarin de wens van Burge meester en Wethouders. Alleen het linkse blok PvdA/D66/ Progressief Soest acht het wenselijk dat het College zijn besluiten naar buiten kenbaar maakt. De verantwoordelijke wethouder Ries van Logtenstein van voorlichting zei dat dit besluit niet het eeuwige leven hoeft te hebben. Voorlopig zullen ech ter geen mededelingen worden gedaan over de College-besprekingen. Van Logtenstein beloofde dat hij contact met zijn collega's en de pers wil houden om te bekijken hoe men in de toekomst wellicht een andere situatie kan berei ken. De Amersfoortse ziekenhuizen De Lichtenberg en het St. Elisabeth-zie- kenhuis gaan in de komende jaren zo intensief samenwerken dat over onge veer tien jaar -in elk geval omstreeks het jaar 2000 - één nieuw ziekenhuis op één lokatie in de Keistad zal verrij zen. Dat biedt dan plaats aan de 820 bedden die de ziekenhuizen nu samen hebben en waar ruim 2100 personeels leden en zo'n 110 specialisten werk zaam zijn. De fusie zal geen nadelige gevolgen hebben voor de werkgele genheid. Mogelijk zal het nieuwe zie kenhuis zelfs extra werkgelegenheid gaan opleveren. De bekendmaking van het fusieplan valt weliswaar nagenoeg samen met de beslissing van staatssecretaris Dees om het beddenbestand in het hele land met nog eens 3300 te verminderen, maar houdt daarmee op geen enkele wijze verband. "Dit besluit is niet op een ach ternamiddag genomen," aldus de heer J.L. van Hasselt, voorzitter van de Raad van Toezicht van De Lichtenberg gister morgen tijdens de persconferentie waarop het "goede nieuws" werd be kend gemaakt. In de afgelopen maan den is tussen beide organisaties inten sief overleg gepleegd in een sfeer van zakelijkheid, openheid en wederzijds vertrouwen, aldus de besturen. Niettemin is het fusieplan mede tot stand gekomen onder invloed van het bezuinigingsbeleid van de rijksover heid. Het streven is er dan ook opge richt door "stringente" samenwerking de gezondheidszorg in de regio Amers foort minstens op peil te houden en zo nodig uit te breiden. De fusie komt nu op basis van vrijwilligheid tot stand, en dat is verkieslijker dan dat er onder dwang van buitenaf besloten moet wor den tot samenwerking. Intentieverklaring De fusieplannen zijn neergelegd in een concept-intentieverklaring, die volgens Van Hasselt de "definitieve start" bete kent van een gigantische operatie. Het is de bedoeling dat over ongeveer een jaar de beide stichtingen opgaan in een overkoepelende "moederstichting". In de daarop volgende fase wordt een be leidsplan opgesteld, waarin de "func tionele integratie" gestalte moet krij gen. De realisatie daarvan zal naar ver wachting wel enige jaren in beslag gaan nemen. Het nieuwe ziekenhuis zal er volgens de plannen over tien jaar moe ten komen, maar het is niet uitgesloten dat het pas in het jaar 2000 zijn poorten zal openen. De ziekenhuisbesturen nemen deze in grijpende stap mede omdat zij de exter ne ontwikkelingen (met name het be leid van de rijksoverheid en de door de commissie Dekker ontwikkelde plan nen) zich zodanig zien toespitsen dat De beide Amersfoortse ziekenhuizen De Lichtenberg (boven) en St. Elisabeth net instandhouden van twee ziekenhui zen op den duur niet meer verantwoord lijkt. "De primaire taak is immers het op hoog niveau handhaven van de huidige voorzieningen." 'Buiten bestek' De ziekenhuis-situatie in Soest en Baarn valt buiten het bestek van de fu sieplannen. Op eventuele toekomstige ontwikkelingen rondom Zonnegloren en Maarschalksbos wordt in de voorne mens van de Amersfoortse ziekenhui zen dan ook niet ingespeeld. De be staande vormen van overleg en samen werking met de ziekenhuizen van Soest en Baarn blijven ook in de toekomst ge handhaafd. "Wat er in Soest en Baarn ook gaat gebeuren, het is ook in hun be lang dat de ziekenhuisvoorziening in Amersfoort zo gezond mogelijk blijft," aldus de heer Van Hasselt. Tot het moment waarop beide zieken huizen op één nieuwe lokatie - die ove rigens nog volstrekt onbekend is - ge concentreerd worden blijven de be staande organisaties uiteraard volwaar dig functioneren. Noodzakelijke inves teringen zullen dan ook niet achterwege blijven. Overigens functioneren in de beide ziekenhuizen al tal van overkoe pelende maatschappen van medische specialisten. In die zin is er al jarenlang sprake van een uitstekende samenwer king tussen Lichtenberg en St. Elisa beth. De besturen gaan er vanuit dat - ondanks de beddenreductieplannen van de overheid - het toekomstige zie kenhuis nagenoeg hetzelfde aantal bed-, den zal tellen als de bestaande zieken huizen nu gezamenlijk hebben. 'klaagzang' van Boerkoel kreeg onder steuning bij veel andere commissiele den. Ebbers vergeleek de gemeentelijke pagina's met 'Postbus 51' in Den Haag. Wethouder Van Logtenstein zei er geen problemen mee te hebben als de kijkers naar het info-centrum worden doorver wezen, maar hij wil bekijken of dat in de toekomst minder kan voorkomen. Met betrekking tot het 'buitenlandse nieuws' voor de Turken en Marokkanen in Soest sprak Van Logtenstein van een experiment dat alle aandacht krijgt. En gelse berichten voor de Amerikaanse militairen zullen op de kabelkrant niet verschijnen. "Dat is niet nodig en bo vendien vormen ze geen erkende min derheidsgroep," aldus Van Logtenstein. Hij verwacht overigens dat de kwaliteit van de beelden in Soesterberg zal ver beteren zodra de centrale antenne in richting (cai) is uitgebreid. Dat gebeurt dit jaar. Jan van Garderen van de christelijke combinatie SGP/GPV/RPF drong er op aan dat de gemeentelijke informatie ook via de kranten blijft verspreid. "Voor de mensen die net als ik in de ge lukkige omstandigheid verkeren geen televisie te hebben," liet Van Garderen horen. BAR EETCAFE Terug naar de oertijd Antieke kookkunst: een goed idee om gezond te eten. Zonder vet of olie. Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel Vanaf 17 00 tot 20.00 uur 'n dagelijks wisselend \Jbehalve op zaterdag en zondag Ook diners a la Carte 0 Beleef het mee! m een gezellig bitter-uurtje! tevens geschikt voor partijen tot 40 personen vanaf 17.°°uur 0 Middelioijkstraat 2 Soest tel: 02155-13331 De zes politieke fracties vinden dat di recteur Johan Hilhorst van de sport stichting de sportbestuurders ambte lijke ondersteuning mag geven als het gaat om de nieuwe overlegstructuur die de sport dit jaar krijgt. De raadsleden wijken daarmee af van het standpunt van het College. Dat is van oordeel dat Hilhorst zich op dit punt moet beperken tot zijn werkzaam heden in de gemeentelijke werkgroep die de nieuwe structuur voorbereidt. De politici hebben dat in de ad hoe commissie, waarin iedere partij met één afgevaardigde is vertegenwoordigd, be kend gemaakt. Plomp vertelde dat het College een vermenging van functies vreest als Hilhorst ook de sportbestuur ders bijstaat, maar erg overtuigend kwam die mededeling niet over. 'Belachelijk' De sporters zijn van mening dat het overleg met de gemeente wordt geblok keerd zolang Hilhorst een verbod krijgt opgelegd om hulp te bieden. De poli tiek is het daarmee eens. Bert Krijger (WD) noemde het ongepast dat de werkgroep inbreekt op de ambtelijke structuur van de sport. "Dat moet snel veranderen anders gaat het College zich belachelijk maken," aldus de liberaal. Jan Visser van Progressief Soest advi seerde Plomp met klem bij zijn collega's te pleiten voor een wijziging in hun standpunt. Ook Johan Baks (CDA) en Wiebe Meilof (SGP/GPV/RPF) zei den het vreemd te vinden dat Hilhorst een verbod opgelegd heeft gekregen. Kees Boerkoel (PvdA) zei dat de direc teur van de sportstichting wel moet worden ingeschakeld, mits zijn andere taken niet in het gedrang komen. D66- er Adriaan Pothuizen deelde de mening van de anderen, maar hij wilde weten of er niemand anders de ambtelijke on dersteuning aan de sportbestuurders kan geven. Die zou wel door het Colle ge beschikbaar worden gesteld, maar niemand wist om wie het dan wel zou gaan. Een meerderheid stelde boven dien dat Hilhorst de aangewezen per soon is, omdat hij in de nieuwe struc tuur ook chef sport wordt. Johan Hil horst herinnerde aan de toezegging van het College dat de sportbestuurders een beroep op hem kunnen blijven doen. Dat punt werd ook aangehaald door sportbestuurder Dik Stroband. "Het wordt ons onmogelijk gemaakt met de deelnemers te converseren omdat de toegezegde ambtelijke ondersteuning achterwege blijft," aldus Stroband. "Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat er afgestevend wordt op een escala tie, kennelijk in de hoop dat we de handdoek in de ring gooien." Stroband denkt dat Hilhorst hooguit één tot twee uur per week nodig heeft om de onder steuning te geven. Hij toonde zich ver heugd met de standpunten van de poli tici, die hem bij deze kwestie in het ge lijk stellen. Wethouder Plomp zal zijn collega's in het College verzoeken hun beslissing te herzien. Openbaar Hetzelfde heeft een meerderheid van Op de vliegbasis Soesterberg wordt de ze week (op dinsdag 9, woensdag 10 en donderdag 11 februari) 's avonds doorgevlogen tot elf uur. F-15 straaljagers van het Amerikaanse 32 ste Tactical Fighter Squadron en Alouette III-helicopters van het Neder landse 298 Squadron nemen aan de avondvliegoefeningen deel. Het avondvliegen is nodig om de vliegers van Soesterberg te trainen in hun vlieg procedures bij duisternis. De begroting 1989 wordt op maandag 24 en woensdag 26 oktober behandeld in de gemeenteraad. In het verleden werd deze vergadering in de maand no vember gehouden. De gemeenteraad heeft echter de wens uitgesproken de begrotingsbehande ling een maand eerder te houden. Op die manier kunnen eventuele voorge stelde tariefswijzigingen van belastin gen en heffingen tegelijk met de begro ting behandeld worden. Rond 26 au gustus zullen de begrotingsstukken ge reed zijn. de commissie ad hoe hem verzocht met betrekking tot het overleg tussen Plomp en de sportbestuurders. Het College wil dit in besloten vergaderingen doen. Plomp is de enige binnen B. en W. die vindt dat de besprekingen openbaar moeten plaatsvinden. De politici scha ren zich achter zijn visie, waarbij moet opgemerkt dat kwesties over personen altijd besloten behandeld zullen wor den. Alleen Johan Baks wilde zich niet bijvoorbaat binden aan openbaar over leg tussen Plomp en de sporters. "Het is nu tijd dat in alle rust overleg wordt ge pleegd," constateerde Baks, die vond dat de pers in de afgelopen maanden een twijfelachtige rol had gespeeld. Hij meende dat verschillende publicaties niet hebben bijgedragen tot volledige duidelijkheid. Wellicht ging de CD A-er voorbij aan het feit dat de bij herhaling gehouden besloten vergaderingen de situatie er niet doorzichtiger op hebben gemaakt. ■fe-'.y-iSi Voor A.A. van Breukelen in Soest, adviseur in assurantiën, vastgoed en financieringen, komt deze zachte win ter wel erg goed uit. In tegenstelling tot eerdere berichten wordt het nieu we bedrijfspand aan de Koninginne- laan in Soest niet in de maand maart, maar reeds op 12 februari in gebruik genomen. Het huidige pand gevestigd aan de Julianalaan krijgt een andere bestemming en wordt per genoemde datum gesloten. Doordat alle bedrijfsactiviteiten nu ge centraliseerd plaats gaan vinden, ver wacht de heer Van Breukelen een opti male dienstverlening te kunnen bieden. Dit wordt ook mogelijk gemaakt door de investering in de z.g. Multi-User computer. Met dit systeem kunnen au toverzekeringen en hypotheken van 35 maatschappijen direct vergeleken en berekend worden. Desgevraagd laat de heer Van Breuke len weten dat dit computersysteem een onafhankelijk advies uitbrengt, op geen enkele wijze verbonden aan een maat schappij of instelling. De inrichting van het nieuwe kantoor pand neemt tenminste één maand in be slag. Een feestelijk open huis zal daar om op vrijdag 1 april plaatsvinden. Al met al veel nieuwe ontwikkelingen bij: A.A. van Breukelen Assurantiën B.V., Vastgoed-Financieringen, Ko- ninginnelaan 40, 3762 DG Soest, tel. 17962/23789. Kath. Kring Soest-Soestdijk. Vrijdag 18 februari a.s. zal de Kath. Kring haar jaarlijksche vastenavond-vie ring houden. Op dezen avond, die gehouden wordt in het St. Jozeph-gebouw, wordt een ca baret-revue opgevoerd, te geven door Maryke van Tooren, Paul Ostra, Joop de Leur, Elly Marello, Jacq de Leeuw en Ben Vlek. Deze artisten, bekend door hun radio-optreden, zullen voor een zeer mooien avond zorg dragen. Voor introductie-kaarten wende men zich tot het bestuur. De imkers bijeen. In „Zonneheuvel" hield de heer Hundt uit Laren een causerie voor de afd. Soest van de Ver. voor Bijenteelt over: "Het natuurzwermen en de zwermbe- handeling." Op mooie dagen in Februari wordt door de bijen een reinigingsvlucht gehou den. Een eitje wordt na 21 dagen tot jonge bij, welke 3 weken in de kast blijft om dan te sterven. Een goede koningin legt 2000 tot 3000 eieren per jaar, zoodat de kasten of korven vele jonge bijen gaan herbergen. De jonge bijen gaan tenslotte zwermen met de oude koningin. Spr. vertelde vervolgens hoe men de zwerm moest behandelen. Om honing te verkrijgen moet men het zwermen voorkomen, waarvoor ver schillende manieren te baat kunnen genomen worden. Aanrijding. Donderdagmorgen had nabij Nieuwerhoek een aanrijding plaats. Het 6 jarig zoontje van den heer R. Alhier bevond zich nabij het wachtlokaal van de auto busdienst, toen vanuit de richting Baarn een vrachtauto passeerde. Direct na dat deze auto was gepasseerd, stak de jongen den weg over zonder te letten op het verkeer van den anderen kant, vanwaar een groote 6-wielige trailer nader de. De jongen was bijna den weg over doch kreeg nog een klap van het rechter spatbord van de wagen. Hij werd tegen den grond gesmakt en bekwam een wonde aan de rechter slaap, benevens diverse ontvellingen, terwijl later een lichte hersenschudding werd geconstateerd. In pension Mariënburgh is hij verbonden. De autobestuurder treft geen schuld.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9