Karnavalsoptocht: klein maar fijn Karnaval in Knollendam intens gevierd Prins Jan II en gevolg begroeten ruim 2500feestvarkens De Narre Knollen uiterst tevreden WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 DORT SOESTER COURANT PAGINA 13 'De Bunt' wint eerste prijs en wisselbeker ■Vw. Illlllljlll-lllljlltlllll. .11. l&rk van de varkens nog boven de mest uit staken. In de tweede categorie (groepen van 2 tot 5 personen) ging.de eerste prijs naar de dames van de Raad van Elf, die het probleem van de vogels, slachtoffers van de olieramp, voortreffelijk uit beeldden. De tweede prijs was voor Brenda v.d. Deyssel en haar vriendin Diana de Jongh ("Met z'n tweeën in een cel"); de derde prijs voor Marieke Smeeing en Chantal Roest ("Wij ma ken de optocht langer") en een aan moedigingsprijs was er voor de "jon gens Gerrit van Delden" met hun vorm geving van de Kabelkrant. In de derde categorie ging, zoals ver meld, De Bunt met de hoogste eer strij ken. De tweede prijs was voor de groep Brink-senioren ("Met z'n allen ge mengd in de cel, dat lijkt ons wel") en de derde prijs voor de junioren-groep van de Brink, met haar uitbeelding van de beurskrach. Een aanmoedigingsprijs was er voor de groep van Molenschot ("De computer beheerst ons leven"). Tussen de prijsuitreikingen door hul digde Wim Butzelaar ook de organisa tor van de optocht, Henk Steusel, die dit jaar met trots en tevredenheid kon terugzien op een geslaagd evenement. Uiteraard werd het feest daarna met ex tra inzet voortgezet, zeker door de deel nemers van de Bunt, die evenals vorig jaar de wisselbeker in bezit mochten ne men. In 1986 heeft deze groep overi gens de vorige beker al definitief ver overd. Mochten de Buntenaars ook volgend jaar weer beslag leggen op de bokaal, dan blijft ook deze voor immer in de prijzenkast staan. Dat moet voor de andere groepen toch een extra uitda ging zijn om in 1989 hun allerbeste beentje voor te zetten! Het bestuur van De Narre Knollen is uiterst tevreden over het verloop van het karnaval in Soest. De feesten en activiteiten, die de karnavalsvereni- ging de afgelopen dagen in Knollen dam ontplooide, zijn goed aangesla gen bij het publiek. Dat blijkt niet alleen uit de grote op komst van grote en kleine knollen, maar vooral ook uit de manier waarop men zich gedroeg. Er zijn totaal geen klappen gevallen. Iedereen ging ge broederlijk met elkaar om en kwam slechts om één reden naar het karna val: feesten. i EB Soest De foto's van deze pagina zijn gemaakt door Goos van der Wilt. 19.30 uur Het karnavalsfeest in Knollendam is weer voor dui zenden mensen een groot succes geworden. De dagen dat prins Jan II het voor het vertellen had verliepen moeiteloos met op de draairol het ene na het andere hoogtepunt. Het Seniorenkarnaval, maar ook de an dere Bals in de KnoIIenburcht trokken bovendien meer bezoekers dan vorig jaar, en dat stemde de kar- navalsvereniging De Narre Knollen tot bijna grensloze tevredenheid. Gisteravond ontving burgemeester mr. Paul Scholten de sleutel van de gemeente Soest terug van prins Jan II. Dat gebeurde bij Bos en Duin, sinds vorig jaar de residentie van de karnavalsprins. Daar voor hadden De Narre Knollen nadrukkelijk van zich doen spreken binnen de gemeentegrenzen. Het begon allemaal vrijdag. De prins, zijn adjudanten, de Raad van Elf en het bestuur van de Soester karnavalsver- eniging gingen op bezoek bij een aantal basisscholen. Zo kwamen ze onder meer op De Wegwijzer in Overhees, waar direct de polonaise werd ingezet onder begeleiding van de Eemlander Blaaskapel. Ook deed de stoet even Mariënburg aan. Bij die gelegenheid waren ook de dames van de raadsleden aanwezig. Prins Jan II heropende 's avonds ook nog de Queens Club aan de Koninginnelaan. Het Bal der Zotten, dat zaterdagavond volgde op de karnavalsoptocht, werd bezocht door niet minder dan zeshon derd mensen. De KnoIIenburcht was daarmee uitverkocht en bereikte laat op de avond bijna het kookpunt. Verant woordelijk daarvoor was de bekende zanger Franky Boy. Hoewel zijn appa ratuur aanvankelijk weigerde mede werking te verlenen kreeg de artiest uit de nationale hitparade de zaal 'plat', zo als dat heet. Ondersteund door de Eemlander Blaaskapel en de Beetje Band gooide Franky Boy zijn nieuwste kraker 'Hey-Baberiba' door Bos en Duin en dat sloeg aan. Het optreden werd vervolgens verlengd, zodat de kar- navalvierders kregen waar ze recht op hadden. Kinderkarnaval Waar voor hun geld kregen ook de kin deren tot en met 12 jaar, die zondag middag aan de beurt waren voor een da verend feest in de zoveel genoemde KnoIIenburcht. Traktaties, een optre den van de clown Benno én een keur van artiesten in de soundmixshow wa ren enkele van de programma-onder delen. Miranda van Beek, die zich had vermomd als Madonna, sleepte de eer ste prijs in de wacht bij de soundmix/ playbackshow. Tweede werd Bart Kooy in de hoedanigheid van Bon Jovie, geen onbekende verschijning bij de 'head- bengers'. Een andere Madonna (Chan tal Romero) won brons, terwijl het duo Jonny Jacobs en Steven Grift alias Henk Spaan en Harry Vermeegen op de vierde plaats eindigde. De kleurwed- strijd werd het best ingevuld door de tienjarige Sebastiaan Ruijter. Sylvia Dazelaar (11) en Debby Kortekaas (9) werden tweede en derde. Oud en jong Zondag werden ook de jongste en één van de oudste inwoners van Soest be zocht. Mevrouw J.M. Augustijns-Blom viel die eer te beurt in haar woning in Mariënburg. De zaterdag geboren Em- my Rosenboom van de Gemshoorn zal zich later weinig kunnen herinneren van de karnavaleske belangstelling. De vraag is of alle bezoekers van het Knol- lenbal (600 man) zich alles kunnen her inneren van het feestgedruis op zondag avond. De bieromzet was hoog. Onder scheidingen waren er voor de raadsle den Frans Ribbink en Berend Sieben. Zij kregen die van de Federatie Europe se Narren. Een dag later, tijdens het Se niorenkarnaval, werden hun collega's Toon Beijer en Rob Verhoeve in het middelpunt van de belangstelling gezet door de Federatie Midden-Nederland. De oudere karnavalvierders lieten zich overigens van hun goede kant zien. On danks de eerbiedige gemiddelde leeftijd was de polonaise er één van niveau. Vermakelijk was natuurlijk de ontgroe ning van de leden die dit jaar voor het eerst deel uitmaken van de Raad. Zij werden ingezeept en geschoren, terwijl het 'Figaro' van de legendarische Dorus door de volle zaal klonk. Met de tegen valler dat de muziek van de bandparo- dist Walter het plotseling zou begeven was geen rekening gehouden, maar de Eemlander Blaaskapel loste dat simpel op door binnen de kortste keren het po dium te betreden. De senioren van Knollendam kregen van slagerij Van Asch een heerlijke salade, terwijl Super Flower hen in de bloemetjes stak. Gekkenhuis Het Jeugdkarnaval was één compleet gekkenhuis, maar dan in positieve zin. De dampen sloeg gewoonweg uit de KnoIIenburcht, waarin zich zeshonderd enthousiastelingen hadden verzameld. En dan zijn degenen, die stiekum via hoekjes en gaatjes naar binnen kwa men, nog niet eens meegeteld. "Het was een kokend geheel," zei Bert Krijger van het bestuur van De Narre Knollen na afloop. De Veronica-drive-in-show zorgde voor de nodige decibellen en de dansmariekes stortten zich op hun vrije avond wederom in het feestgewoel. Gisteravond was er alle reden tot lachen voor de leden van De Narre Knollen. Ze mochten in de afgelopen vijf dagen ruim 2500 gasten begroeten in hun on derkomen Bos en Duin aan de Bos straat. Financieel werd het karnaval 1988 ook een succes, omdat De Narre Knollen ruimschoots uit de kosten sprongen. "Het was een kleintje Land juweel in vier dagen," grapte Bert Krij ger, als minister van financiën verant woordelijk voor de (steek)penningen. Er was dan ook nog wel wat geld over om dinsdagavond de traditionele kroe gentocht te houden. Daarna, omstreeks middernacht, kwam burgemeester Scholten de sleutel terughalen. Prins Jan II kan terugzien op een geslaagd re gentschap, dat weliswaar slechts enkele dagen duurde, maar door velen zeer in tens werd gevierd. Prins Jan II deed naar hartelust mee aan het zaklopen bij de Wegwijzer. Volop leut tijdens het kinderkarnaval van zondagmiddag. Het bejaardenkarnaval trok veel oudere Soesters naar de Knollenburcnt. Prinselijke opwachting bij Soests jongste: Emmy Rosenboom. Burgemeester Scholten hangt prins Jan de sleutel van Soest om. Narren en Narrinnen in de stemming. "Klein maar fijn". Met die term is de Karnavalsoptocht die zaterdagmiddag j.l. door (een deel van) Soest trok het beste te typeren. Het aantal deelne mende groepen was ook dit jaar niet opvallend groot - met 17 zelfs iets minder dan in de afgelopen jaren - maar wat ze ervan gemaakt hadden was beslist de moeite van het bekijken waard. De eerste prijs en de wisselbe ker gingen ook dit jaar weer verdiend naar De Bunt, die met een zeer fraaie praalwagen (met het nodige daarom heen) het motto "Heeft u de tijd?" op uitmuntende wijze gestalte gaf. De optocht trok, onder muzikale aan voering van Odeon uit Soesterberg, on danks het uiterst fraaie weer overigens niet al te veel publieke belangstelling, al verzamelden zich op diverse plaatsen behoorlijke plukjes toeschouwers. Bij de woning van Prins Jan II aan de Beu kenlaan stond echter een forse menigte, die ervan getuige was dat de prins, in het gezelschap van zijn beide adjudanten en twee schone jongedames uit de gele deren van de dansgarde, in een contai ner per hoogwerker aan boord van de Prinsen wagen - dit jaar weer van een fraai uiterlijk voorzien - werden gehe sen. Vandaar ging het "op schema" via Overhees naar café Bos en Duin, hoofdkwartier van de Narre Knollen en deswege ook nu weer aangeduid als de KnoIIenburcht. Later op de middag - terwijl binnen de muren van de KnoIIenburcht het eerste feestgedruis de menigte al in zijn ban hield - volgden de gebruikelijke officië le handelingen, zoals de overdracht van de stadssleutel van Soest door burge meester Paul Scholten aan prins Jan, die vanaf dat moment in Soest/Knol lendam het heft in handen nam en de massa aanspoorde er "flink de beuk in te gooien", een advies dat op ruime schaal werd opgevolgd. 'Paultje, Paultje!' De burgemeester, in gezelschap van wethouder Plomp, werd overigens be groet met een gescandeerd "Paultje, Paultje!", een eerbewijs dat hem van nuchtere Soesters nog niet dikwijls ten deel is gevallen. Hij slaagde erin zich boven de luidruchtige menigte uit ver staanbaar te maken en zijn gehoor een bevestigend antwoord te ontlokken op de vraag of het nieuwe gemeentehuis er (volgens het inmiddels bekende ont werp) moest komen, al ging de reactie goeddeels verloren in het door de hof kapel met luid geschetter ondersteunde "alaafHij wenste de karnavalvierders in elk geval een prachtig feest toe en ontving als dank de prinselijke onder scheiding, waarna prins Jan met het voorlezen van de proclamatie het start sein voor het feest gaf, dat ondanks dat al aan de gang was. Daarna volgde de officiële prijsuitrei king door jury-voorzitter Wim Butze laar. De Bunt verdiende de felbegeerde wisselbokaal, beschikbaar gesteld door de Soester Courant, doordat deze groep buurtbewoners het hoogste aan tal punten wist te vergaren op onderde len als originaliteit, vormgeving en het "karnavaleske" karakter etc. De jury, bestaande uit Wim Butzelaar, wethou der Jan Menne, mevrouw J.de Zoete en de heren A.Kok en A.v.d.Berg, had er dan ook niet al te veel moeite mee. Prijzen In de eerste categorie (individuele deel nemers) ging de eerste prijs naar Erik Huizinga met zijn uitbeelding van het mest-overschot, waarbij alleen de oren Het 'mestprobleemwas goed voor de le prijs individueel. Prins Jan II en zijn dansgarde op bezoek bij mevrouw Augustijns. De grote winnaars: De Bunt met "Heeft u de tijd?' De 'olievogels' van de Raad van Elf-dames.

Soester Courant | 1988 | | pagina 13