/M life b) i Soest- V Shot 1 verliest van sterk Megacles: 7-3 Eemvogels blijft knokken tegen degradatie WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 WOENSDA Soester scholen gaan volleyballen VOLLEYBAL 'Leer de natuur in uw eigen omgeving kennen' IVN-Eemland organiseert 'Groene kursus' in Soest Programma Auto gestolen KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Brandje Da Costalaan P.A. van den DIJSSEL ZN LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD BOWLING Soester Bowling Bond SCRABBLE VISSEN Wintercompetitie De Snoekbaars m TAFELTENNIS Zaalsportprogramma Beukendal Banninghal De Bunt C-drie VOLLEYBAL AGAVS blijft winnen Dames Red Stars bereiken laatste vier Nederlandse bekercompetitie Pijnenburgers op NK Indoor jeugd ATLETIEK BASKETBAL KORFBAL Wandeltocht 'Dudok de Wit' Succes SoVoCo-dames in beker VOLLEYBAL Dertigste i Einde c SC Soestei blijft v Morgen in sporthal Beukendal en vrij dag in sportzaal De Bunt komen tach tig volleybalteams, gevorm door leer lingen van.Soester scholen, in actie tij dens de wedstrijden om het kam pioenschap van Soest. De wedstrijden staan onder leiding van de jeugdcom missie van SoVoCo. Tijdens het toernooi zullen een aantal videofilms te zien zijn van o.a. de wed strijden gespeeld door het Nederlandse herenteam op de pré-olympische spe len van enkele weken geleden. Bij die gelegenheid plaatsten de heren zich voor de Olympische Spelen die in sep tember in Seoul worden gehouden. Voorzag het oorspronkelijke schema van alle wedstrijden op donderdag en vrijdag in sportzaal De Bunt, het aantal inschrijvingen van de middelbare scho len was dermate groot dat sporthal Beukendal moest worden ingehuurd. Daar spelen donderdag 50 teams uit het voortgezet onderwijs tussen 9.00 en 17.00 uur hun wedstrijden. SoVoCo stelt voor alle teams begeleiders be schikbaar, bestaande uit leden van de vereniging die de teams met raad en daad terzijde zullen staan en de wed strijden tevens leiden. Om het toernooi goed te laten verlopen wordt "op-tijd" gespeeld. De wedstrijden duren twaalf minuten. De brugklassers beginnen om 9.00 uur en zijn rond 12.30 uur klaar. Om 12.30 uur beginnen de 14-16 jari gen aan hun wedstrijden. De prijsuitrei king zal zijn rond 16.30 uur. Dertig volleybalteams van de Soester basisscholen spelen vrijdag in sportzaal De Bunt hun wedstrijden. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur, de prijsuitreiking zal zijn rond 15.00 uur. Ook hier zullen videofilms van volley bal getoond worden. Voor alle deelne mers is er een aandenken, dat geldt zo wel voor de donderdag als voor de vrij dag. Gedurende deze twee jeugdvolley- baldagen van SoVoCo zijn zo'n vijftig leden van de vereniging onder leiding van de Jeugdcommissie actief betrok ken bij dit volleybalfeest. Voor inlich tingen over het toernooi of over het jeugdvolleybal bij SoVoCo kan men contact opnemen met Joke Paans, tele foon 14596. Een kursus voor mensen die de natuur in hun eigen omgeving beter willen le ren kennen. Het voorjaar is natuurlijk een goed moment om met ervaren na- tuurgidsen op 6 dinsdagavonden en 3 zaterdagochtendexcursies achter de schermen te kijken van de ontluikende natuur. Een praktisch gerichte kursus, waarin de ene natuurliefhebber de an der helpt om meer van de natuur te ge nieten. De kursus bevat de volgende onderwer pen: landschap en bodem, bos en bos vogels, heide en insekten, bijen, polder en poldervogels en sloot en plas. Misschien is deze interessante kursus aanleiding om deel te gaan nemen aan de "Natuurgidsenkursus", die in sep tember van start gaat bij het IVN-Eem land. Dinsdag 12 april, 19.30 uur: Landschappen in Eemland. De bodem soorten en hoe daar een landschap op ontstaat; door Pieter Augustinus. Zaterdag 16 april, 9.30 uur: Excursie bodemonderzoek. Zelf boren en zien bij Korte Duinen in de Birk- straat. Dinsdag 19 april, 20.00 uur: Bossen en bosvogels. Ontstaan en op- Uit een garage aan de Soesterbergse- straat is vorige week een auto gestolen. Het betreft een grijze Honda met het kenteken LJ-68-ZV. De garage bleek te zijn opengebroken. De eigenaar, een 49-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 bouw van het bos. Bosvogels op dia's en vogelgeluiden; door Nick Hoebe. Zaterdag 23 april, 6.00 uur: Excursie vroege vogels. De beste tijd om veel vogels te zien en te horen in het Baarnse bos, ingang bij het Baarns Ly ceum. Dinsdag 26 april, 20.00 uur: Heide. Soorten en beheer, andere plan ten en dieren; door Bert v. 't Holt. Insekten. Soorten en opbouw, bestrij ding en gevolgen; door Henk Bosma. Dinsdag 3 mei, 20.00 uur: Polder en poldervogels. Water en grondwaterpeil, ruilverkaveling, roof en stootvogels; door Edo Staal. Dinsdag 10 mei, 20.00 uur: Sloot en weide. Levensgemeenschap pen, schoon en vervuild water. Zelf wa ter onderzoeken met binoculair; door Peter Veen. Zaterdag 14 mei, 9.30 uur: Excursie Eempolder. Flora en fauna, waaien, natuur en cultuurpolder. Par keerplaats Kasteel Groeneveld. Dinsdag 17 mei, 20.00 uur: Bijen. Een nuttig en nijver volkje met grote invloed op vele processen die in de natuur plaats vinden; door Stef Nieuwenhuis. De kursus wordt gegeven in de Minister de Visserschool, Oude Utrechtseweg 24. De eerste avond begint om 19.30 uur i.v.m. kennismaking en uitleg, terwijl dan ook de betaling van de kursus gere geld wordt. Einde van elke kursus- avond plm. 22.30 uur. Bij het kursusgeld is inbegrepen alle kosten van stencils die worden uitge reikt en de koffie in de pauze, f 35,— I. V.N.-leden - f45,— niet-leden. Telefonische aanmeldingen en inlich tingen: Gonnie van Wandelen, tel. 02155-13519; of Edo Staal, Baara, tel. 02154-11439. De brandweer werd vrijdag gealar meerd wegens een dreigende brand aan de Da Costalaan. Daar bleek een bewo ner een hoeveelheid kleding op de ka chel te hebben gelegd, om die met enige spoed te laten drogen. De buren zagen rook en grepen in, zodat erger werd voorkomen. De brandweer hoefde daardoor niet meer in actie te komen. ZONWERINGEN MARKIEZEN ROLLUIKEN LAMELLEN PLAFONDS VOUWDEUREN - WANDEN KUNSTSTOF KOZIJNEN VERT. LAMEL- GORDUNEN BOSSIS-WOONGRIND SERRE-SCHERMEN HOUTEN LUIKEN Vrijblijvende prijsopgave aan huis of bedrijf, levering door geheel midden-Nederland onder voorwaarde opgesteld door de consumentenbond met schriftelijke garantie KAMP 70 - AMERSFOORT - TEL 721121 UW TOTAALINSTALLATEUR voor al uw installatiewerk Tevens STEGAS gasonderhoud Soesterbergsestraat 45 Telefoon 02155-12472 Soest Jong geleerd is oud gedaan Deze oude spreuk is ook van toepassing op de bowlingsport. Iedere week wordt dit weer bewezen in de C-Drie aan de Willaertstraat, wanneer de Soester Bowling Bond haar competitie speelt. In deze competitie spelen een aantal oud jeugdspelers mee, die bijna alle maal hoge posities innemen op de rang lijst. Deze spelers hebben voor het eer ste kennis gemaakt met de bowlings- port van de Soester Bowling Bond. Eenmaal in de twee weken speelt de jeugd van 12 t/m 18 jaar in teamver band tegen elkaar. Daarbij krijgen ze ook aanwijzigingen om zich de fijne kneepjes van de bowlingsport eigen te maken. Door de jeugd goed op te leiden wil de Soester Bowling Bond zich ver zekeren van leden voor de toekomst. Heb je ook belangstelling voor het bow len, kom dan gerust eens kijken op een van de speelavonden in C-Drie. De eerstvolgende avond is op 26 februari van 18.30 - 20.00 uur. Tot ziens! Uitslagen maandag 8 februari '88 Tryers - Silver Star 1 2-3 C-Drie - S.B.R. 2 4-1 Flushing Meadow - Strijkbout 4-1 Heineken 2 - Toetanchamon 0-5 Heineken 1 - Oude Engherds 5-0 Turtles - Oude Erighe 0-5 Uitslagen dinsdag 9 februari '88 Bondsspaarbank - Omega 3-2 Laatbloeiers - Bodrum 3-2 Pioniers - King's Palace 4-1 HAM - Bleeker 1,5-3,5 't Juk - Dexcrest 2-3 Bunk - Happy Hoekers 1-4 Super Splits - Bullseye 4-1 Silver Star 2 - Voorbij's Beheer 4-1 Fifties - G.B.U. 0-5 De 19e ronde in de scrabblecompetitie van scrabbleclub "De Vandalen" werd gekenmerkt door de wintersportvakan tie. Slechts dertien partijen werden ge speeld. Dat neemt niet weg, dat de stemming er goed in zat bij de "achter blijvers". Er werd in het dienstencen trum Honsbergen weer gespeeld, dat de stukken er af vlogen. Leuke uitslagen waren er het resultaat van. Wat te den ken van bijvoorbeeld de 355-355 van de strijd tussen Meta Klute en mevrouw Gerth? Spannender kan het al niet. Hoewel er enkele hoge uitslagen waren, bleven de uitschieters deze keer uit. De uitslagen waren: A. Nuysink - W. Bouman 391-509 Th. v.d. Berg - T. v.d. Veer 357-379 D. Vastenburg - H. Danvers 581-367 R. Rabelink - W. Klute 333-387 R. Mulder - Mw. van der Werff 337- 281 R. Druijff - W. Witkamp 517-488 Mevr. Gerth - M. Klute 355-355 A. Janssen - J. Leijendekker 410-573 A. Janssen - J. v. Zijtveld 456-464 R. Druijff - Mevr. van der Werff 588- 453 W. Witkamp - Th. v.d. Berg 434-420 M. Klute - R. Rabelink 420-403 A. de Voogt - A. Nuysink 418-373 De prijs van de week ging deze maal naar Renske Druijff, die als eerste de vraag met kryptische omschrijving wist te beantwoorden. Aanstaande donder dag is er weer scrabble in het diensten centrum Honsbergen. De aanvang is half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon. Zaterdag 13 februari is aan de Muider- vaart de 9e wedstrijd gevist in de win- tercomp. die 27 februari op de Vecht zijn beslag gekregen zal hebben. De Muidervaart is een van de 8 wateren waaruit de wedstrijdcommissie kan kie zen. Het begint haast eentonig te wor den, maar ook de wedstrijd van zater dag was er een die niet de geschiedenis zal ingaan als schoolvoorbeeld van een geslaagde viswedstrijd. De echte wedstrijdvisser zal er onge twijfeld een plausibele verklaring voor hebben maar het is voor de meeste deel nemers van de competitie een raadsel waarom bij dit op vooijaar lijkend win terweer de vis niet meer aast dan de laatste weken het geval is. Triomfator van deze wedstrijd was Wil lem v.d. Kraats, die 16 vissen ving met een totale lengte van 2.86 m.. Hij neemt hiermee de leiding van het klassement van Gert v.d Drie over, die sleehts 2 vis jes wist te vangen. Henk Prinsen werd met 2.37 m. 2e. De ze lengte werd verzorgd door 14 visjes hetgeen aangeeft dat er vrij veel kleine vis gevangen werd. Niet door Evert Kasius evenwel, hij werd 3e met 1.19 m. en 3 vissen. De 10 hoogst geplaatsten: 1. Willem v.d. Kraats 2.86 m. 2. Henk Prinsen 2.37 m. 3. Evert Kasius 1.19 m. 4. Jan Maassen 1.01 m. 5. Bert v.d. Hoef 0.97 m. 6. Theo Bosman 0.96 m. 7. Elbert v. Beek 0.93 m. 8. Ad Hooft 0.88 m. 9. Gerrit v.d. Hoef 0.83 m. 10. Gerrit Ka sius 0.78 m. Voor de landelijke Shotteams was het beslist geen gunstige week. Dat Shot 1 tegen het sterke Megacles met de Brit Bob Potton niet tot sukses zou komen was verwacht. Shot 2 verloor in Utrecht voor de eerste keer deze kom petitie, terwijl Shot 3 in Zwolle kans loos was tegen Be Quick. Het le jeugdteam speelde gelijk tegen Bel- crum uit Breda. Het le herenteam moest zaterdag aan treden tegen het zwaar gesponsorde Megacles uit Weert, dat in de Brit Bob Potton een voor dit nivo veel te sterke speler heeft. Jammer was het wel dat Shot zich in de beginfase ook liet verras sen door de aanzienlijk minder getalen teerde teamgenoten van de Brit. Men kwam met liefst 0-5 achter, voor men erin slaagde wat terug te doen. Berend Jonker won heel netjes twee partijen, terwijl Hans den Blanken één keer won. Gerhard Busch heeft deze kompetitie zijn draai nog niet kunnen vinden en bleef op nul staan. Het 2e herenteam is niet geheel onver wacht tegen de eerste nederlaag van de ze kompetitie aangelopen. In de begin fase werden drie krappe nederlagen ge leden, wat Shot direkt al op een 3-0 ach terstand kwam te staan. Het Soester dubbel bleef nog wel ongeslagen, maar daarna beslechtten de Utrechters het pleit toch verdiend in hun voordeel. Eu- géne Staffhorst en Dirk Schuiling na men ieder nog één enkelspelzege voor hun rekening. Over het 3e herenteam valt weinig posi tiefs te melden. Tegen het bepaald niet sterke Be Quick w^rd met 9-1 verloren. In Zwolle zette Michiel van Raadshoo- ven de Soesters nog wel op een 1-0 voorsprong, maar dit was tevens het laatste wapenfeit. Vechtlust en trai- ningsarbeid zullen door dit team dras tisch moeten worden uitgebreid om niet definitief onder de rode streep te belan den. Jeugd De twee nog puntloze teams in de lan delijk A-klasse ontmoetten elkaar en deelden de punten eerlijk. Robbie Houtgast maakte na zijn blessure een opmerkelijke rentree door zijn drie wedstrijden eenvoudig te winnen. Mar tin Fransen en Richard van de Heuvel wonnen ieder van een invaller aan Bre dase kant, maar hadden ook in hun an dere partijen zeker winstkansen. Foto: Goos van der Wilt. Uitslagen Shot 4 - Sukses 1: 5-5, Bijmaat 1 - Shot 5: 8-2, Quick 8 - Shot 6:0-10, Sukses 3 - Shot 9: 8-2, Shot 11 - Vitus 3: 1-9, UBTV 7 - Shot 12: 3-7, Shot 13 - Buna 8:6-4, Bijmaat 6 - Shot 14: 5-5, Shot 15 - Nederhorst 8: 6-4. Uitslagen jeugd Bijmaat 2 - Shot 2: 2-8, Shot 3 - Huizen 3: 8-2, Quick 3 - Shot 4: 6-4, Shot 5 - Quick 5: 0-10, Huizen 10 - Shot 6: 8-2, Shot 7 - Muiden 5: 3-7. Zaterdag 20 februari 10.00 - 13.00 uur Eemvogels korfbal 13.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 21 februari 10.00 - 16.00 uur B.D.C. handbal 16.00 - 22.00 uur M.H.C. Zaterdag 20 februari 09.00 - 11.00 uur Badso badminton 11.00 - 16.00 uur M.H.C. hockey 16.00 - 22.00 uur K.V.O. korfbal Zondag 21 februari 12.00 - 18.00 uur Badso 18.00 - 22.00 uur M.H.C. Zaterdag 20 februari 09.00 - 12.00 uur Badso Zaterdag 20 februari 09.00 - 17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 21 februari 12.00 - 15.00 uur Selby Het eerste herenteam van AGAVS speelde tegen Keizer Otto uit Naar- den. Het ontbrak in het begin van de wedstrijd aan voldoende concentratie waardoor te veel services fout gingen. Pas na een 3-1 voorsprong voor Keizer Otto werd het spel wat beter verzorgd waardoor AGAVS toch nog gemakke lijk met 15-5 kon winnen. De tweede set werd door de Soesterber- gers benut om hun jonge spelverdeler John van Brummelen in het team in te passen. Het was duidelijk dat men nog op elkaar ingespeeld moet raken en omdat tevens de lange buitenaanvallers in deze set op de bank zaten werd er te weinig gescoord. Na een 8-7 tussen stand werden de openingen wel gevon den en werd uiteindelijk met 15-9 ge wonnen. In de laatste set was van enige tegen stand nauwelijks meer sprake. Het blok van AGAVS was goed georganiseerd en met fraaie aanvalscombinaties werd de set met 15-4 in het voordeel beslist. AGAVS behaald dus opnieuw twee punten waardoor de voorsprong van drie punten op nummer twee Gemini, gehandhaafd blijft. Om degradatie te ontlopen moest Eemvogels 1 van opponent Desto uit Utrecht winnen. Eemvogels 1 startte de wedstrijd uit stekend en al vrij vlot wist Fons Ver duin van ver de score te openen 1-0. Het antwoord van Desto liet echter niet lang op zich wachten en van afstand werd het 1-1. Tot de 1 le minuut golfde het spel op en neer. Aan beide kanten werd goed gespeeld. Uit een prima kombinatie wist Ton Kraaikamp de aangegeven bal van Kathja Rauch de korf in te mikken. Voor rust kwam Desto weer op gelijke hoogte en dit was een uitstekende af spiegeling van de krachtsverhoudin gen. Na de rust eigenlijk wer hetzelfde beeld. Beide ploegen streden fanatiek om de wedstrijdpunten. Desto nam voor het eerst een voorsprong, maar meteen bracht Henriëtte Wisse de Eemvogels weer op 4-4. Weer was het Desto, dat nu weer het eerst de verdediging van de tegenstan der wist te verschalken 3-4. Toen Kath ja Rauch onreglementair werd gehin derd, wist de voor Pieter Wimmers in gevallen Marco van Maanen de toege kende strafworp te benutten 4-4. Tegen de verhouding in liep Desto resoluut uit naar 4-6. In de laatste seconde benutte Marco van Maanen wederom een straf worp 5-6. Eemvogels 3 behield zijn laatste kans nog mee te dingen naar de le plaats; koploper SKF werd resoluut verslagen met 9-6. Voor rust werd er 5x gescoord (2X) Marco v. Maanen, (2x) Christa Lijferingen lx Claudia Touwslager. Na rust kwam SKF wel terug maar gevaar leverde dit niet op. in de 2e helft werden de doelpunten ge maakt door Christa Lijfering, Marco v. Maanen (3x). De dames van Red Stars hebben de laatste vier van de Nederlandse beker- competitie bereikt. In Kudelstaart werd de kwartfinalestrijd tegen BV Aalsmeer met 57-41 gewonnen. De ploeg van Harry van den Heuvel zal waarschijnlijk tegen het sterke Rotter dam-Zuid een finaleplaats moeten af dwingen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Red Stars voor een bekersuccesje zou zorgen. Een matte verdediging, een weinig effectieve aanval en veel per soonlijke fouten deden de uitgangspun ten van de Soester basketbalsters geen goed. BV Aalsmeer, regelmatig sco rend via de spelverdeelster, liep weg na 10-10. Pas toen het verschil groeide tot negen punten rondde Red Stars een aantal breaks doeltreffend af, hetgeen de achterstand verkleinde tot 23-21. Een Aalsmeerse driepunter zette 26-21 op het scorebord, maar na rust onder vond Red Stars bijna geen tegenstand meer. De 57-41 zege had nog veel hoger kunnen uitvallen als Red Stars ook na de hervatting niet een groot aantal kan sen om zeep had geholpen. In elk geval zorgden de dames ervoor dat Red Stars opnieuw ver is doorgedrongen in de be kerstrijd. In 1978 en 1980 wonnen ach tereenvolgens de jongens- en meisjes junioren de nationale beker. Een aantal van die meisjes junioren haalde met de Afgelopen weekeinde werden in de Houtrusthallen in Den Haag de NK indoor voor B/C junioren gehouden. Aan deze wedstrijden nam ook een kleine equipe van A.V. Pijnenburg deel. Bij de B-junioren sprong Dave Brou wer 5.92 m. ver en hij bereikte op de 60 meter de halve finales door zijn serie te winnen in 6.36 sec. In de halve eind strijd werd hij uitgeschakeld in 6.45. In Den Haag waren ook enkele jongens C aanwezig. Grootste blikvanger was Ab- des Belarbi. Op de 800 m. wist deze LTS-leerling de finale te halen. Hij 1 werd tweede in zijn serie in 2.12.0. Vooral het laatste j aar gaat Abdes voor uit. In de finale werd hij 8e doordat hij op de laatste 50 meter ten val kwam (2.14.51. Brit Gijtenbeek imponeerde niet op ae 60 m. 8.02 sec., maar plaatste zich wel met 5.60 m. in de finale verspringen, waarin hij zesde werd. Met wat meer wedstrijdervaring moet deze talentvolle sprinter tot meer in staat zijn. Ook de laatste van Paul de Wolfs pupillen Remco Braspenning bereikte de finale niet op de 60 m. 8.22 sec. Bij het hoog springen kwam hij tot 1.55 m. dames in 1983 ook al de finale, maar moest toen genoegen nemen met de troostprijs. Heren Tegen Blue Herons leden de heren van Red Stars de zesde nederlaag. Red Stars knokte zich in het tweede gedeelte knap terug van een snel opgelopen nadelige marge: 41-29. Hoewel het team uit Via- nen totaal geen eenheid vormde, had Red Stars veel problemen met de oud- eredivisiespeler David Jones. De Ame rikaan, voor het eerst in actie voor Blue Herons, had een leeuwenaandeel in de score. De 'hoogvlieger' werd later in het duel echter uitstekend verdedigd door Jan van Maanen, die onder meer met twee geblokte schoten verdienstelijk presteerde. Het gaf Red Stars de impul sen om terug te komen tot 42-38. Een kwartier voor tijd stonden de Soesters dankzij een gesloten defensie en vlotte combinaties al op 44-50. Juist op het moment dat Red Stars de genadeklap leek uit te delen, stapelde de ploeg van Valk blunder op blunder in de afwer king. Simpele lay-ups en schoten van halve afstand werden gemist. Toen Pe ter Regterschot met vijf fouten op de bank mocht zitten was de rebound kracht ook weg. Dat maakte overigens niet veel uit, want de Viaanse aanval be schikte in de slotfase ineens over een zuiver gevoel voor richting. Via 62-67 werd het 71-67 en 71-69. Jeugd Het meisjes juniorenteam deed goede zaken in de confrontatie met Shooters. De mede-koploper uit Bunschoten werd al snel op ruime afstand gezet (21- 6), maar dat kon niet verhinderen dat nervositeit de overhand binnen de ploeg nam: 21-14. Red Stars kwam ver volgens andermaal goed voor de dag, maar bij de 'veilig' ogende voorsprong van 30-16 raakten de Soester meisjes volkomen overbodig de kluts kwijt. Red Stars won op het nippertje met 40-39 en voert nu alleen de ranglijst aan in de eerste klasse van de provincie Utrecht. Foto: Goos van der Wilt. Eemvogels 5 speelde tegen Desto 4 en verloor met klein verschil 9-10. Na een ruststand van 7-10 vochten de Vogels de 2e helft goed terug. Jammergenoeg werd het dikverdiende gelijkspel niet gehaald. Bij de stand 9-10 bleef de sco re steken; toch een goed resultaat voor Eemvogels 5. Burgemeester en Wethouders hebben de Wandelsportvereniging Dudok de Wit uit Baarn vergunning verleend om een gedeelte van de route van de door hen op 26 en 27 maart te houden wan deltocht door Soest te laten lopen. De tocht gaat vanaf de Lage Vuursche naar Soestduinen. De competitieloze week is door de Ne- VoBo gebruikt om het districtsbeker toernooi 1988 te laten spelen. SoVo Co nam deel met een dames- en een herenteam. De dames gaan door naar de volgende ronde, de heren sneuvel den. Het eerste damesteam nodigde het eredivisie team van Delta Lloyd- AMVJ uit voor een oefenwedstrijd. Het werd een 'nederlaag-met- perspectief. Het eerste damesteam speelde een oe fenwedstrijd tegen het Amsterdamse Delta Lloyd 1. Na de helft van de com petitie in de eredivisie volleybal staat dat team op de vierde plaats. De gasten traden aan met de vrijwel complete se lectie met o.a. de internationals Agnes Brunninkhuis en Petra van der Linde. In de eerste set kon SoVoCo-Stam goed meekomen. Na een spannend slot won Delta Lloyd met 16-14. Daarna had de Soester ploeg niet meer zoveel in te brengen. Vooral de snoeiharde aanval len van de boomlange Brunninkhuis boezemden de gastvrouwen het nodige gezag in. Grommend steeg zij boven het net uit om hoog boven het SoVoCo- Stamblok de bal binnen vier meter kei hard in te slaan. SoVoCo-Stam kwam vooral blokkerend lengte en snelheid te kort, wist wel regelmatig via goed lo pende aanvallen de opslag terug te ha len maar kon daarna niet tot scoren ko men. Jenneke van der Wal speelde als spelbepaler en dat ging haar niet slecht af. Duidelijk werd dat SoVoCo-Stam met hard werken en goed positie kiezen naarmate de wedstrijd vorderde meer vat kreeg op de aanvallen van de gas- ten.Desonkas werd het een 4-0 neder laag. Bekertoernooi 1988 Voor het tweede jaar jaar hanteert de Nederlandse Volleybal Bond een nieuw systeem bij de bekerwedstrijden. Speelden voorheen districtsteams ook mee in de 'grote' bekerstrijd met o.a. eerste- en eredivisie teams, sinds vorig jaar kent men een landelijke districtsbe ker kampioen en een landelijk beker winnaar. Het derde dames team van So VoCo speelde in de eerste ronde van het bekertoernooi 1988. Via winst op Renswoude en SVH uit Hoogland en verlies tegen het Hilversumse VIF kwa men zij in de kruisfinale. ESV uit El- speet was geen partij voor de Soester dames zodat zij zich plaatsten voor de finaleronde om de districtsbeker, even als VIF, dat de andere kruisfinale won. Pikant detail is dat de dames van SoVo Co 3 in de achtste finale zitten van de bekerronde 1987. Bij winst a.s. zater dag gaan zij naar de kwartfinale. Minder goed verging het de heren van SoVoCo-Stam. Het begin was veelbe lovend. Het Hilversumse VIF had ken nelijk op zoveel tegenstand van Soester zijde niet gerekend en verloor dan ook de eerste set met 15-12. In een span nende wedstrijd was VIF aan het einde van de beide volgende setsriet iets slim mer dan de Soesters en wist alsnog via Cn *e winnen. De teleur stelling aan Soester zijde was zo groot dat ook de wedstijd tegen Leos werd verloren en daarmee was de kans op een plaats in de kruisfinale verkeken. Volleybal deze week In verband met de krokusvakantie ligt tdTeze week de reguliere competitie stil. Het eerste damesteam van SoVo- Co-Stam maakt van die gelegenheid gebruik om te oefenen. Vrijdagavond speelt het team tegen het eerste team van Dynamo-Apeldoorn, uitkomend in de eredivisie dames. De wedstrijd wordt gespeeld in Apeldoorn. Maa de meeste aandacht gaat toch uit naar het derde damesteam van SoVoco'. Dat speelt zaterdag tegen Molenwiek 2 in Zaandam. Dit in het kader van de dis- tncts beker kampioenschappen 1987, de achtste finale. Ruim 280 Soest* aan de dertigste Soest-Duitsland. vrijdag 3 tot en n Westfaalse stad. sporttakken bij moeting met de De sportstichting ken of nog meer dere sporten b voor Soest-Soes Dat verzoek hee Duitse delegatie aan onder andert horst en sportw< Plomp. Bekeke groep kan worde ge afstandlopers diging kunnen paardesport, de theffen worden bieding te parti wisseling. Daan 300 deelnemer: worden oversch geval zeker dat c buitenlandse Sc ze in Duitsland kunnen brengei de beoefenaar; twee jaar geled* dat in het West soortige sportsc Op de voorlaat competitiehelfl Soest/Baarn w en B nog enke groep A speel» voor al of niet f partij tegen H die zelf geen ki motie naar de 1 de een gedegei Voor laatstgen te moeten wini de fout en verl -» de hoogste gro op voor Weist brechts. Hierd kansen op een spelers. Een Hammacher z< kenen voor W niet voor de ki worden in de samengevoegd plaatsten uit gi mers spelen d; groep A van Groep B is vr rink en Butze de inhaalwed rink door de Door dit resu Iers zich voor Er werden ma den in de C-gi kele routinie Gerrit Lam g; Martin Veldh tie van het ke zeer verdiend Het druk be ter Schaakc! gewone (rej tegen Viane veel te sterf bleek ook c Opnieuw w van 5-0 gev waren in e< groot was I A-team ste kampioensc Interne cor Doordat he in verband er veel pari groep slech van R. Boel kon gebruil In groep 2C de slag, do nen,één va currenten. goed gespe houdt nog kansje op waar J. Br voert. Ger verder dar Een prach competitie Swinkels voorschot* Na slechts ven.' Rosendal aanvalsspe eindspel n per was vi de laatste, beetje in hield Edd se. De Boi lijk van Sc ling ook i

Soester Courant | 1988 | | pagina 14