UW HUIS 6 MAANDEN GRATIS IN DE VERKOOR AUDIO EN VIDEO CASSETTES selioemsiker (wüe Soester w< Duinen 'Gemeentehuis moet in landschapspark' Politiek heeft nog geen oordeel over regionaal nutsbedrijf Makelaardij Peters neemt uw huis 6 maanden gratis in de verkoop. Voor mensen die anders denken G//Gn Modeshow Rinke Tolmanschool slaat goed aan 3INA2 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bewoners Verlengde Talmalaan: Goed nieuws voor eigenaren van een huis. De prijzen stijgen en de vraag is groot Nü verkopen kan u flink geld opleveren. Bovendien profiteert u van een uniek aanbod: Kompostbedrijf Soest gaat sluiten fljf) Bang&Olufëen Openbaar fractieberaad Progressief Soest VIDEO? DAAR WmUWCOMBIFOTO-VAKMAN ALLES VAN VIDEO? DAAR WEET UW COMBIFOTO-VAK AUDIO VIDEO MAN ALLES VAN VIDEO? DAAR WEET UW COMBIFOTO-VAKMAN ALLES VAN VIDEO? DAAR WEET UW KBS Soestdijk weer in Klassewerk Soester scholiere schrijft brief aan gemeentebestuur Amersfoort Restaurant van den Brink i In een bij het College van B. W. in gediend bezwaarschrift tegen het voorlopig ontwerp van het gemeente huis verzet het Soester echtpaar H. Karres-de Jong, bewoners van de Ver lengde Talmalaan, zich tegen de plan nen voor de "invulling" van het gebied ten noorden van de Dalweg. Zij vrezen onherstelbare schade aan een van de mooiste gebieden van Soest en pleiten dan ook voor een andere opzet, die "landschaps-vriendelijker" is en waarbij rekening wordt gehouden met het zgn. "groenplan". Niet alleen het gemeentehuis, ook de bebouwing eromheen is de familie Kar- res onwelgevallig. Zij vrezen onherstel bare schade aan het uit cultuur-histo risch oogpunt "zeer belangrijke" gebied en willen dat er omzichtiger wordt ge werkt. Het gemeentehuis zou moeten komen in een landschapspark, eventu eel waar het nu gepland is, maar dan la ger en geknikt, en in een vorm van meer "aangename speelsheid", maar liever nog tegenover het politiebureau, dus aan de andere kant van de Dalweg. Volgens de familie Karres moet er een landschapsarchitect worden ingescha keld om te komen tot een harmonische invulling van een totaalplan voor de in richting van het gebied tussen de Eng en de Lazarusberg. Het kantorengebouw van het gemeentehuis wordt door hen omschreven als een "fantasieloze, ge-' vangenis-achtige opbergplaats voor mensen en documenten". In de lijvige brief aan B. W. gaan de heer en mevrouw Karres op een aantal zaken nader in. Ook de markt tussen politiebureau en gemeentehuis zien zij niet zitten en zij pleiten ervoor de markt te verplaatsen naar de Kerkebuurt, net als op Hemelvaartsdag. Ook de "activisten" moeten volgens het echtpaar Karres bij de verdere plannen worden betrokken. "Praat met ze, nodig ze uit," klinkt het. "Het zijn in doorsnee de aktieven, bereid om mee te doen, mee te werken met als doel behoud van schoonheid, historie en cultuur." Het bezwaarschrift eindigt met een op somming van al eerder gehoorde be zwaren tegen de plannen. 'Nog niks aan de hand' Gemeentevoorlichter Ben J. van Os reageerde vorige week enigszins ver baasd op het ingediende bezwaarschrift van de familie Karres. Volgens hem is er in dit stadium van de plannen "nog niks aan de hand" en komen officiële be zwaarschriften pas aan de orde tijdens de formele inspraakprocedure, als het bestemmingsplan moet worden goed gekeurd. Hij wijst er in dat verband op dat alle plannen tot dusver passen in de struc tuurschets van 1981, die door de pro vincie is goedgekeurd. "Daarin zijn toen niet alleen het politiebureau en het gemeentehuis, maar ook een sporthal en ca. 90 woningen opgenomen." Zo'n structuurschets geeft volgens Van Os al leen de globale richting aan voor de in richting van een gebied. "De nadere in vulling vindt plaats bij het bestem mingsplan." Het bezwaarschrift van de familie Kar res maakt deel uit van de in totaal 52 schriftelijke reacties, die mede naar aanleiding van de informele inspraak avonden bij het gemeentebestuur zijn binnengekomen. Die reacties zijn, glo baal gesproken, afkomstig van vijf "groepen", aldus Van Os: belangen groepen, ambtenaren (zowel individu eel als gezamenlijk per afdeling), over leggroepen, omwonenden (met name van de Verlengde Talmalaan) en indivi duele burgers. "Alle reacties worden nu gerubriceerd, zodat er een overzichtelijk totaal ont staat," aldus Van Os. Ze komen aan de orde tijdens de openbare commissie vergadering van 3 maart a.s. De politieke fracties hebben nog een berg huiswerk liggen voor de gemeen teraadsvergadering van donderdag 25 februari. Wethouder Ries van Logten- stein van bedrijven wil dat dan beslo ten wordt of Soest al dan niet fuseert met Amersfoort en Baarn tot een re gionaal Nutsbedrijf Eemland. Namens het CDA vroeg Johan Baks vorige week tijdens een commissiever gadering of de behandeling van het voorstel niet kan worden uitgesteld. Men zou te weinig tijd hebben gehad om de uitgebreide notitie nauwkeurig te bestuderen. Volgens Van Logten- stein heeft dat vergaande consequen ties, omdat er voor de streefdatum van 1 januari nog enorm veel voorbereidin gen moeten worden getroffen. "Het proces is ook gaande in Baarn en Amersfoort. De tijdsdruk zou te groot worden," zei Van Logtenstein. Hij zei dat men al driejaar bezig is met de fusie. In dat verband is het vreemd dat hij pas op het laatste moment met een voorstel komt. Nu konden de fracties nog geen afgewogen standpunt innemen. De raadsleden van de commissie bedrijven en financiën beperkten zich daarom tot het stellen van vragen over details. Raymond van Gelder, het rekenwon der van de raad, had al becijferd dat Soest na de fusie jaarlijks 300.000 gul den inlevert ten opzichte van nu. Hij kwam ook met de suggestie om de niet kinderachtige reservepot van het gas bedrijf over te boeken op de gemeente, zodat dat bedrag niet 'verloren' gaat in het regionale nutsbedrijf. Bij de fusie zijn de volgende instanties betrokken: het gas- water- en caibedrijf uit Amersfoort, het gasbedrijf Baarn en het gas- en caibedrijf Soest. Het regio nale nutsbedrijf zou onderdak moeten krijgen in het huidige gebouw van de dienst gemeentewerken aan de Lange Brinkweg. Dat komt vrij zodra het nieu we gemeentehuis aan de Dalweg in 1990 wordt betrokken. Gratis taxatie - Gratis advertenties - Geen verkoopkosten als uw huis na 6 maanden niet verkocht is. U betaalt pas verkoopkosten als uw hu is verkocht is. Geen financieel risico voor u dus. Want als uw huis na6 maanden niet verkocht is, dan trekt u de opdracht desge- Actueel huizennieuws op de Kabelkrant 7 dagen per week. Te ontvangen in Hilversum, Baarn e.o. De Gooi en Eemlander Kabelkrant Makelaardij Peters verschijnt elke dag op de Kabelkrant om 9.00,12.00,16.00 en 21.00 uur. wenstgewoon in. Zonder dat u iets betaalt De vraagprijs van uw huis wordt overigens na taxatie geheel in overlegmet u vastgesteld. Maximale publiciteit Wijzijn zo succesvol in het verkopen, omdat wij de meeste en de beste publici teit verzorgen. In kranten, in onze eigen huizenkrant en soms zelfs op de televisie bieden wij huizen aan. Ook onze profes sionele medewerkers zetten zich volledig in voor een succesvolle verkoop. Altijd voordeel voor u. Is het huis binnen 6 maanden ver kocht of wilt u na deze termijn doorgaan met de verkoop, dan worden de normale tarieven in rekening gebracht Uw voor deel: bij Makelaardij Peters betaalt u nooit meer dan elders. Er is zelfs een grote kans dat u minder betaalt Kom vrijblijvend praten. Het is nü de tijd om de verkoop van uw huis te overwegen. Komt u eens langs. Dan kunnen we geheel vrijblijvend bespreken hoe interessant het kan zijn om uw huis gratis in de verkoop te geven. Peters bv Makelaardij o.g Soest Birkstraat 87,02155-16251 *6 Naar alle waarschijnlijkheid zal het kompostbedrijf Soest worden geslo ten. Een brede meerderheid van CDA/ WD steunt het voorstel van het Colle ge. Tegen de zin van de PvdA zal het kompostbedrijf per 1 maart worden opgedoekt. Het terrein aan De Schans zal wel blijven functioneren totdat het regionale kompostcentrum in bedrijf is. Dit punt stond ter discussie in de com missies bedrijven en financiën. Het Col lege wil met een groot aantal maatrege len de verwerking van afvalstoffen goedkoper maken. De sluiting van het kompostbedrijf moet 280.000 gulden besparing opleveren. Alleen de PvdA is fel gekant tegen sluiting. Bij monde van Kees Boerkoel liet de fractie weten dat B. en W. de mogelijkheid zouden moe ten onderzoeken om het kompostbe drijf toch voort te zetten. Een alternatief plannetje van de PvdA werd echter door wethouder Ries van Logtenstein verworpen onder de vermelding dat hij alle alternatieven al heeft laten onder zoeken en dat het onrendabel zou blij ven om met het huidige kompostbedrijf door te gaan. "Als ik alles overzie is het zonder grote investeringen niet moge lijk het kompostbedrijf te handhaven," aldus Van Logtenstein, die liever in sa- Inbraak Koninginnelaan Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een drogisterij aan de Koninginnelaan. Ze verwijderden de glaslatten van een zijdeur en konden zo het glas wegnemen. De buit bestond uit een aantal fotocamera's en een hoe veelheid toilet-artikelen. Vernielingen aan auto's Een bewoonster van het Kerkpad ont dekte vorige week dat onbekenden de ruit van de schuifdeur van haar bestel auto hadden vernield. Waarschijnlijk is dat met een steen gebeurd. Een bewo ner van de Stadhouderslaan meldde de politie dat een onbekende dader twee banden van zijn auto had lek gestoken. Ook aan de Rademakerstraat in Soes- terberg werden drie banden doorge prikt. De Deense vormgews van beeld en geüd Met 3 jaar garantie, Erkend dealer voor Soest WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) menwerking met andere gemeenten een centrale oplossing zoekt. "Maar het kompostbedrijf blijft tot dan tot onze dienst." Een andere beoogde bezuiniging van Van Logtenstein lijkt minder kans van slagen te hebben. De wethouder wil subsidies verstrekken aan mensen die een kompostbak kopen, waarin ze hun eigen afval kunnen komposteren. Met de WD en PvdA als tegenstanders en een 'op voorzichtig spelend' CDA ziet het er niet naar uit dat de burgers 50 gulden per kompostbak krijgen uitge keerd. D66 vindt dat wel een aardig idee en zou er geen problemen meè hebben als de bevolking nog meer geld zou krijgen voor de zelfstandige ver werking van onder meer tuinafval. Andere 'kleine' voorstellen, die in to taal een jaarlijkse besparing van onge veer 90 mille kunnen betekenen zullen het wel halen. Het gaat daarbij om een aantal wijzigingen ten opzichte van de huidige situatie, zoals beperking ope ningstijden De Schans, meer geconcen treerde aanbieding van mini-contai ners, vervanging 750 liter containers door 1300 liter containers en invoering van een tarief voor bedrijfsafval op de daarvoor bestemde brengplaatsen. gel voor uiig8 /V RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTCUINEN 02155-12739 "Progressief Soest" houdt op maandag avond 22 februari a.s. openbaar fractie- beraad in Kamer 36 van de dépendance achter het Gemeentehuis, Steenhoff- straat 4. Van half acht tot acht uur kan iedere burger van Soest meepraten met P.S. over de Soester politiek in het alge meen en zijn of haar eigen perikelen met het gemeentebestuur inhet bijzon der. Men kan ook ronduit vragen stellen als: - Waarom legt plomp de Sportstichting geen stroband in de weg? - Heeft "Progressief Soest" behoefte aan een ondergrondse parkeergarage van 800.000 gulden onder het nieuwe gemeentehuis? - Wonen er geen leden van het College van B W langs de A28? - Moet het provinciebestuur in onze ge meente erop toezien of er geen autow rakken op het trottoit staan? - is het Soester Natuurbad al verkocht of ligt Chris Uiterwijk nog steeds dwars? - Heeft U ook zo 't land aan anti-actie groepen? - Als Soest Alarm al zijn "kleuterwerk" gaat exposeren, mag burgemeester Scholten dan de opening verrichten? Om écht uur precies bespreekt "Pro gressief Soest" onder leiding van partij voorzitter Jan Nuijten de agenda van de komende raadsvergadering. Telefo nisch is de P.S.-fractie deze avond be reikbaar onder nummer 93663. De kof fie is gratis. TDK D-60, D-90, SA-60, SA-90, SA-X-60, SA-X-90, 3 stuks 7.50 2 stuks 6.50 2 stuks 9.95 2 stuks 11.50 2 stuks 12.00 2 stuks 15.00 10 stuks 10 stuks 10 stuks 10 stuks 10 stuks 10 stuks 24.50 31.00 46.00 55.00 58.00 73.00 TDK HS 3 uur per stuk HS 4 uur per stuk extra HG 3 uur per stuk 4 uur per stuk JVC HS 3 uur per stuk extra HG 3 uur per stuk 10.95 15.95 ...18.50 22.95 2 stuks 2 stuks 2 stuks 2 stuks 15.75 2 stuks 21.00 31.00 36.00 44.00 9.95 30.00 KODAK HG 3 uur per stuk9.95 4 uur per stuk13.95 2 stuks 27.50 extra HG 3 uur per stuk15.00 2 stuks 27.50 POLAROID HS 3 uur per stuk10.50 5 stuks 47.50 10 stuks 89.50 A foto-film-udeo y V3 computer/ CV 'Winkelcentrum "Hart|e-Zuld" OOK VERHUUR VAN VIDEOCAMERA'S VIDEO-AFSPELERS De kinderen van de Rinke Tolman- school hebben dit jaar voor het eerst geen karnaval gevierd op school. Tóch moesten ze zich allemaal verkleden voor de modeshow, die ze vrijdagmor gen voor een groot en enthousiast pu bliek brachten. De geshowde creaties liepen zeer uit een. Voetbaloutfits, vrije tijds- en uit- gaanskleding, (buitenlandse) kleder drachten en nog veel meer modieuze combinaties passeerden de ogen van de deskundige jury. Die bestond uit Sofia van Beek van De Snuffeldoos (kleding- accessoires), wethouder drs. Jan Men- ne van onderwijs en Piet Ekel, bij velen bekend als 'malle Pietje' van Swieber- tje. De couturiers hadden zelf hun kleding uitgekozen, al dan niet in overleg met het thuisfront. Het modebewustzijn van de kinderen bleek groot, evenals hun andere creatieve kwaliteiten. Ze teken den zichzelf in de kleren van hun keuze en schreven tevens de teksten die ladys peaker Joke van Krieken (van de mede zeggenschapsraad) aan de toeschou wers overbracht. De jury stond voor de zware taak alle kleurrijke en modieus getinte creaties te beoordelen. Nadat alle negentig kinderen twee tot drie keer het podium waren op- en afgestapt werden de prijzen verdeeld. Bij de kleu ters ging de hoogste eer naar de groep clowns. Bij de groepen 3 en 4 mocht Navin de felicitaties in ontvangst ne men voor zijn kledij, die veel weg had van die van de populaire zanegr Mi- chael Jackson. Veel bewondering oogstte Filiz Tekin in haar prachtige Turkse kleren. In de ogen van de jury was zij de beste van de groepen 5 en 6. Gulay raakte de harten van velen met haar beeldige trouwjurk, die goed was voor de eerste prijs bij de oudste leerlin gen. De modeshow op de Rinke Tolman- school bleek geen verkeerd initiatief. Iedereen oogde blij en opgetogen, en het feit dat ook veel belangstellende buurtbewoners op de vooraankondi gingen van de modeshow waren afge komen moet de schoolleiding tot tevre denheid hebben gestemd. Lenie de Bruin getuigde van de aangename sfeer, die voor, tijdens en na de mode show in het schoolgebouw aan de Smit- weg hing. "Het was allemaal heel gezel lig, ook leuker dan het karnaval. Dat vond iedereen," aldus de lerares van de Rinke Tolmanschool. Foto: Goos van der Wilt. Krattendiefjes gepakt Personeel van een supermarkt aan de Zuidpromenade is er vorige week in ge slaagd een 16-jarige jongeman uit Soest te pakken, die een krat lege flessen had weggenomen om met de opbrengst daarvan het leven te veraangenamen. Hij opereerde samen met een 15-jarig vriendje, die inmiddels het statiegeld al had opgestreken en dat aan het verteren was in een plaatselijke snackbar, toen de politie hem alsnog in de kraag vatte. Toen de ouders werden ingeschakeld besloot de vader van de jongste de scha de te betalen. Met een flinke uitbrander werden de jongelui naar huis gestuurd. De KBS Soestdijk heeft voor de twee de keer meegedaan aan Klassewerk, een jeugdprogramma van de KRO. De opnamen werden afgelopen vrijdag gemaakt. De uitzending begint mor genavond om 19.12 op Nederland I. De leerlingen van groep 7 en 8 konden meedoen aan Klassewerk dankzij het initiatief van één van de scholieren. En kele jaren terug nam de katholieke ba sisschool ook al deel aan het KRO-pro- gramma, dat gevuld is met spelletjes, quizes en muziek. In de NOS-studio in Hilversum moesten de Soester basis scholieren het opnemen tegen hun leef tijdgenoten van de Pieter Wijten Basi- school uit Waalwijk. Yv ic net beste de verschillende onderdelen afwerkte is morgenavond op de beelbuis te zien. Klassewerk staat dan in het teken van Brazilië, waarbij het karnaval vanzelf sprekend een niet onaanzienlijke rol zal spelen. Het onderdeel 'Werk In Uitvoe ring' bestaat uit een musical of toneel stuk geheel in het teken van de samba in het Zuidamerikaanse land. De andere vaste items van Klassewerk, dat wordt gepresenteerd door Hans van Willigen- burg, zijn Muziekwerk, Kunst- en Vliegwerk, Gekkenwerk en Meester werk. Janita Klomp uit Soest heeft in een brief het Amersfoortse College van Burgemeester en Wethouders gewe zen op de gevaarlijke kruising Barch- man Wuytierslaan/Daam Fockema- laan. De Soesterse zit op de Rijksscho lengemeenschap Thorbecke in Amersfoort en komt daar dagelijks op haar fiets langs. "De kruising levert ons veel problemen op. Soms wordt je bijna van je sokken gereden," schrijft Janita in de brief. Ze vervolgt: "Het is er erg druk en levens gevaarlijk. We zijn blij wanneer we heelhuids op school aankomen." Met 'we' doelt Janita op andere Soester leerlingen die in Amersfoort hun schoolopleiding volgen. Ze vragen zich af of er eerst doden moeten vallen voor dat het gemeentebestuur van Amers foort beslist dat er verkeerslichten op de genoemde kruising worden geplaatst. Janita Klomp heeft daar al eerder om gevraagd bij twee politie-ambtenaren, die voorlichting gaven over verkeers- Serie autokraken Onbekende daders hebben vorige week bij een hotel-restaurant aan de Birk straat diverse auto's opengebroken. Uit de auto van een inwoner van Duitsland verdwenen daarbij een schuurmachine en een hoeveelheid kleding ter waarde van 2600 gulden. Een vrouw uit Hei- delberg ontdekte dat van haar auto drie ruiten waren stukgeslagen en. dat er voor 1300 gulden aan kleding was weg genomen. Een inwoner van Sneek ont dekte dat uit zijn bestelauto een hoe veelheid elektrische apparatuur en ge reedschap ter waarde van 3570 gulden was gestolen. Ook aan de Van Lenneplaan bleek een autokraker actief te zijn geweest. Hier verdwenen uit een busje twee boorma chines, een handcirkelzaag, een decou- peerzaag en een dubbele slijpsteen. Een 48-jarige Soester deed hiervan aangifte bij de politie. Onder invloed muurtje geramd Een 22-jarige Soester knalde vrijdag avond tegen een muurtje op het kruis punt Koninginnelaan-Nieuwstraat, na dat hij de bocht te ruim had genomen. De gewaarschuwde politie nam hem de blaastest af, die uitwees dat hij teveel gedronken had. Op het bureau onder ging hij de bloedproef. Met een rijver bod en een proces-verbaal werd hij heengezonden. Op de Lange Brinkweg hield de politie vrijdagavond een 20-jarige Soester au tomobilist aan, die evenmin vrij was van alcohol. Zijn rijgedrag viel op en de po litie nam hem de blaastets af, die resul teerde in een rijverbod. veiligheid. "Ik schrijf deze brief omdat er vanmorgen weer een bromfietser is aangereden. Ik wil nu wel eens, en velen met mij, veilig naar school kunnen. Er moet maar eens wat aan de veiligheid van het kruispunt worden gedaan," al dus Janita Klomp. De brief is ondertekend door achttien andere Soester scholieren. Ze hopen dat het College van Amersfoort stap pen zal ondernemen waardoor de ver keersveiligheid op de kruising Barch- man Wuytierslaan/Daam Fockema- laan wordt verbeterd. Voetbalspel gekraakt Onbekende daders zijn er vorige week in geslaagd binnen te dringen in het clubhuis 't Kruispunt aan de Albert Cuyplaan. Ze braken het voetbalspel open en maakten zich meester van het daarin aanwezige geld. Hoeveel dat op leverde is niet bekend. Winkeldiefstal Personeel van een supermarkt aan de Zuidpromenade hield vorige week een 28-jarige inwoner van Soest staande, nadat hij geprobeerd had twee pakjes sigaretten mee te nemen zonder deze af te rekenen. De man werd overgedragen aan de politie. - Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "SYMPATHIQUE" i f37,50 J COCKTAIL ROSEMARIE partjes sinaasappel, grapefruit en stukjes kip, met cocktailscus SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje met champagne BIFTECK A LA ROMANA kogelbiefstuk met rauwe ham, geserveerd met kaassaus en een keur aan verse groenten i en gebakken aardappelen PARFAIT AVELIN ES hazelnotenparfait

Soester Courant | 1988 | | pagina 3