Waierrecreatie vanAtotZ SURFMARATHON LEVOLAND IS GASTPROVINCIE OP DE HISWA 88 EERSTE LUSTRUM Speeldoos WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 10 "'V Avond alleenstaanden Wervelende volksdansshow van Terpsichoré Liesbeth List Theater-Agenda Miel Cools na 30 jaar theater nog jeugdig talent Soester Courant goede informatiebron Brochure Minimumloon Lezing voor volktuinders bij 'De Uitwijk' 3e Concert Ned. Bach Ensemble Rommelmarkt 15-jarige De Schakel Tante Jen en Janine Jansen a.s. vrijdag op KRO-radio tiendaags watersportfestijn 4 t/m 13 maart AMSTERDAM WTSÊB Cultureel Creatief Centrum Kinderbios Twee timmerlieden maken een houten vloer in een nieuw huis. Dan ontdekken ze dat er een plank te kort is. Als ze die gaan halen, beginnen er avonturen waarbij een politieman, een wielrijder, een vrachtauto, een nette heer en rode verf een rol spelen. Uiteindelijk kan ieder weer zijn gang gaan en de timmerlieden spijkeren dus de vloer dicht. Opeens blijkt er een poesje onder verborgen te zitten... De Plank is de titel van deze 50 minuten durende film voor kinderen vanaf 6 jaar. De Plank komt uit een pakket van goede, op vele kriteria getoetste films. In de Kinderbios van C-drie worden al leen films uit dit pakket vertoond. Het blijkt nu al dat deze formule aanslaat bij ouders, en natuurlijk ook bij de kinde ren, al is het dan om andere redenen. De Kinderbios draait iedere maand op een vrijdagmiddag na schooltijd. De aanvangstijden zijn afhankelijk van de lengte van de film. De kinderen krijgen in de pauze een glaasje limonade. Een toegangskaartje kost steeds f 2,50. Veel ouders hebben ons gevraagd wan neer de volgende film vertoond wordt en welke dat is. Daarom volgt nu het Kinderbios-programma tot de zomer. 26 februari De Plank 25 maart Ronja, de roversdochter (fa miliefilm) 29 april Grootmoeder en 8 kinderen in de stad 20 mei Sprookje van Janko en Mariska 24 juni Busters wereld Expositie Op dit moment houdt de Fotogroep Soest een expositie in de C-drie. De Fo togroep, een collectief van 5 personen, bestaat uit Huib Limberg, Wim Pin, Rob Rijnhout, Ton v.d. Oord en Ida Mager. Zowel individueel als in groeps verband heeft de Fotogroep Soest veel onderscheidingen in de wacht gesleept en zich daarmee grote faam verworven. De bleek ook uit het grote aantal be langstellenden op de informele bijeen komst van zaterdag 13 februari j.1. U kunt deze expositie dagelijks bezichti gen. De openingstijden vindt u onder pro memorie. Dansfestival Op 19 maart zullen alle dansdisciplines van C-drie zich manifesteren op een grote dansdag. Het programma bestaat overdag uit open lessen en demonstra ties van o.a. klassiek ballet, jazz-ballet, Turks, Joegoslavisch en internationale volksdansen. Er worden diverse video banden vertoond in de Vijverzaal. Ook voor kinderen is er veel te zien en te doen op deze dag. Zo zullen een aantal docenten met de kinderen maskers en kleding maken in het handvaardig heidslokaal. Een nieuwe vorm van dans is Afrikaanse dans. Onder leiding van docente Majella Bos (kleuterdans) kans iedereen meedansen op het meeslepen de ritme van Afrikaanse conga's. Het avondprogramma omvat twee ver schillende dansfeesten. Een volksdans- bal in de sportzaal boven C-drie en een Latijns-Amerikaans dansfeest in de Grote Zaal van C-drie. De toegang tot het avondprogramma kost f 10,- p.p. Requiem Theatergroep Baobab brengt op 10 maart een bijzonder indrukwekkende theaterproduktie in C-drie. Requiem is het verhaal van Susana, een jonge vrouw die tijdens haar gevangenschap stelselmatig wordt gemarteld. Op ver zoek van twee medegevangen deelt ze haar belevingen mee aan Pater Anto- nio, die het aan de wereld kenbaar moet maken. Pater Antonio raakt hierdoor in een ernstig gewetensconflict. Requiem is gebaseerd op het boek Requiem for a woman's soul, van Omar Rivabella, een Argentijns schrijver en mensenrechten- aktivist. Horeca Horeca C-drie bruist als nooit tevoren. Dit kan zeker gezegd worden van de kinderbowling en verjaardagspartij tjes! Deze houden in: - binnenkomst met muziek - uitleg en uitzoeken van schoenen - bowlen op versierde banen - zelf-uitgekozen limonade drinken - pofffertjes eten na afloop - een medaille voor de winnaar - inschrijving voor de grote finale van alle verjaardagspartijen-winnaars - kado voor de jarige Na 1 1/2 uur gezelligheid allemaal met een mooi gekleurde ballon naar huis, waarin u geen rommel van het feestje heeft. De kosten zullen u ook meeval len, nl. f 10,- per kind met een minimum van 4 kinderen. We raden u wel aan te reserveren. Zeker voor de woensdag en zaterdagmiddag. Voor volwassenen hebben wij natuur lijk ook allerlei arrangementen en ideeën. Belt u maar eens naar 22188 en vraag naar de horeca. Pro Memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Het adres is: Willaertstraat 49, Soest. C-drie is open tijdens werkdagen van 8.30-12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00-23.00 uur. Op zaterdag van 15.00-23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. De afdeling Amersfoort/'t Gooi van de NVSH heeft weer een avond voor al leenstaanden georganiseerd. De bij eenkomst wordt gehouden op zaterdag 27 februari, en begint om 21.00 uur in het NVSH-gebouw aan de Curacao- laan in Amersfoort. Voor meer infor matie kan men terecht bij de NVSH, tel. 033-622217 na 20.00 uur. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 weinig engagement hadden, toonde aan nog steeds zeer geëngageerd te zijn. Als het niet over liefde ging, dan was vooral de natuur en het groene milieu wel ter sprake. Zoals hij zelf zei: "Ik ben de Groenen 20 jaar voor". Wat vooral aanspreekt is de overgave waarmee hij zijn liedjes ten gehore brengt. Je voelt, dat hij niet op goedkoop succes uit is. Hij staat achter zijn teksten en weet dat ook over te brengen op zijn publiek. Zelf zegt hij in het begin geïnspireerd te zijn door zowel Jules de Corte, als door George Brassens. Vooral de laatste klinkt sterk door in zijn ritme en gitaar- begeleiding. De typische troubadour uif vervlogen tijden, met muziek van alle tijden, maar met vooral de teksten, die het moeten doen. Na 30 jaar theater heeft hij vele artistieke levens over leefd. Eens zien waar hij over 30 jaar staat, of hij nog steeds hetzelfde elan heeft. Ik geloof het al zijn dagen. D.S. Vrijdag 19 februari, aanvang 20.15 uur Wie niet weg is is gezien. Nieuw theaterprogramma van Miel Cools. Kaarten f 10,—. Zaterdag 20 februari, aanvang 14.00 uur Kindervoorstelling door theater. Het Appeltje. Kaarten f 4,—. Vrijdag 26 februari, aanvang 20.15 uur Liesbeth List Nieuw soloprogramma van Liesbeth List met aan de vleugel en andere toet sen Rob van Dijk. Kaarten f 15,—, Pas 65/CJP f 12,50. Zondag 28 februari, aanvang 15.00 uur Folklore ensemble Terpsichore. Internationaal dansprogramma. Kaar ten f 7,50. Zondagmiddag 28 februari treedt de Amersfoortse volksdansvereniging Tersichore op met hoogtepunten uit haar hollandse programma. Duidelijk is te zien (en te horen) dat choreograaf Frank Weenink een eigentijdse opvat ting heeft over volksdans, waarbij ak sent ligt op het uitbeelden van oude ta ferelen. Een enkele keer wordt heel ver in de ge schiedenis teruggegrepen zoals bij de 'stokkendans' die teruggaat tot zwaard: dansen uit het begin van onze jaartel ling. Uit de middeleeuwen stamt het angstaanjagend optreden van heksen die gelukkig na een felle dans, verdre ven worden door de burgerij. De doorstane emoties worden verwerkt in een processiedans en uiteraard in een feest (karnaval?). Heel anders is de klompendans waarbij getik van de klompen op een houten vloer de muzikale begeleiding is van de dans. Natuurlijk wordt een hollands programma in hollandse kledendracht gedanst. Door de afwisseling van muziek, kle ding en vooral dans ontstaat een tijd loos geheel waarbij de tijd letterlijk om vliegt. Niet voor niets heet het program ma 'waar blijft de tijd. Voor de eerste keer werd het program ma opgevoerd in de uitverkochte Flint februari vorig jaar. Daarna een aantal keren in Joegoslavië. Eind januari vier de de groep haar 10-jarig bestaan, waarin zij liet zien dat ook haar interna tionale repertoire van hoog nivo is. Het optreden wordt verzorgd door 28 dansers en danseressen. Vrijdag was Miel Cools, de Vlaamse troubadour, weer eens in de Speeldoos in Baarn. Voor een redelijk gevulde zaal toonde deze sympatieke zuider buur, dat hij in de 30 jaar, dat hij reeds in het theater staat, zijn vak met nog im mer dezelfde overgave uitoefent. Hij spot wel met zijn leeftijd en het feit, dat hij reeds een aantal malen grootvader is, maar in zijn hart blijft een twintiger. Zijn programma "Wie niet weg is, is ge zien" toonde duidelijk twee gezichten. Voor de pauze had hij vooral met zijn nieuwere liedjes wat problemen om aan de zaal, dat wil zeggen, de mensen erin, te wennen. Na de pauze had hij hen vol ledig in zijn ban. Aan het eind van het programma wist hij van geen ophouden en de open doekjes waren dan ook zijn verdiende loon, naast een aantal bossen bloemen, hem door fans aangereikt. Miel Cools, in de zestiger jaren vaak verguisd door het feit, dat zijn liedjes te Liesbeth List houdt er van nieuwe din gen te doen. Zij is in de afgelopen jaren dan ook nogal eens van theaterpartner gewisseld. Het laatste seizoen trad ze na jaren weer met Ramses Shaffy op. Nu vindt Liesbeth List de tijd rijp om een avond alleen op toneel te staan. Zij brengt een avondvullend soloprogram ma, waarin zij een selektie maakt uit haar favoriete repertoire door de jaren heen en uit chansons die ze altijd al had willen zingen, maar waar ze nog niet aan toegekomen is. Een programma waarin herkenning en verrassing elkaar zullen afwisselen. Liesbeth List solo: dat is nieuw, dus weer een uitdaging. Liesbeth heeft er heel veel zin in. Willem Nijholt regisseert het program ma. Rob van Dijk bespeelt de piano en andere toetsen. In 'De Speeldoos': vrijdag 26 februari, 20.15 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt een nieuwe brochure over het Minimumloon. Hierin staan de nieuwe regels en bedragen die gelden vanaf 1 januari 1988 op het gebied van mini mumloon en vakantiebijslag. Op donderdag 25 februari zal de heer C. de Gronkel een lezing houden over grondbewerking, bemesting, compost, zaadwinning en besproeiing. De Gron kel is ruim 40 jaar werkzaam geweest bij de landbouwvoorlichtingen weet zowel van de vragen van de amateur-tuinder als van de problemen van de professio nele teelt. Hij zal bij zijn lezing ook dia's vertonen. De avond is bedoeld voor volkstuin- ders, in het bijzonder voor leden van De Uitwijk, maar ook andere belangstel lenden zijn welkom. De toegang is gra tis, aanvang 20.00 uur in de Kinder boerderij (Vedelaarpad 53, Soest). Op zondag 28 februari a.s., 14.30 uur vindt het derde concert plaats in de se rie van vier die het Nederlands Bach- Ensemble in het seizoen 1987-1988 or ganiseert in de Oude Kerk te Soest. Jan Jansen, clavecimbel en Martin Root, fluit, spelen werken van J.S. Bach en C.Ph. E. Bach voor fluit en clavecim bel, fluit solo en clavecimbel solo. De openbare basisschool De Schakel houdt op 2 en 3 maart de maandelijkse papieractie. Op de parkeerplaats aan de Dalweg voor het schoolgebouw staat die dagen weer de container voor oud-papier. Tijdens de schooluren kan men daar pa pier kwijt. Als men niet in de gelegen heid is het papier zelf te brengen kan men woensdag van 8.00 tot 11.00 uur bellen naar de school, tel. 15714. Het papier wordt dan thuis opgehaald. Tijdens deze uren kan men ook bellen voor het ophalen van spullen voor de rommelmarkt, die De Schakel op vrij dag 4 maart houdt. Men kan allerlei ar tikelen naar de school brengen, maar ook vragen of men het komt ophalen. In dat géval kan men het beste bellen op woensdag van 8.00 tot 11.00 uur, tel. 15714. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede van de viering van het vijftienjarig bestaan van De Schakel. De rommelmarkt vindt vrijdagavond s van 19.00 tot 21.00 uur. Als alles doorgaat zoals gepland zullen aanstaande vrijdag 26 februari twee "bekende Soesters" hun opwachting maken in het KRO-radioprogramma "Van twaalf tot twee", dat wordt uit gezonden via radio 2, zoals de naam al duidelijk maakt tussen 12.00 en 14.00 uur. Niemand minder dan Ted de Braak, de bekende KRO-quizmaster en presen tator, zal Tante Jen - zoals mevrouw A.C. de Groot-van der Mark in Soest bekend is - ontvangen. Met haar bak fiets is ze vooral in Soest-Zuid een be kende verschijning. Lezers van de Soes ter Courant hebben vorige week nog met haar kennis kunnen maken door het interview in de rubriek "Bij ons op Soest" van Jan Visser. In gezelschap van haar min of meer vas te "accompagneur" A. Alberts zal Tan te Jen, die inmiddels in omroepkringen evenmin onbekend is, ongetwijfeld eni ge van haar levensliederen ten gehore brengen. Andere gasten van Ted de Braak zijn o.m. Tony Bennett en een Hongaarse folkgroep, maar daarnaast ook de jeugdige Janine Jansen uit Soest, die een paar weken geleden de eerste prijs won bij een belangrrijk vioolcon cours in Den Haag. Het zit erin dat zij voor de KRO-microfoon het nodige van haar talenten zal laten blijken. HISWA: Van vrijdag 4 tot en met zondag 13 maart '88 vult de 33e HISWA alle zeven hallen van het Europa-complex van de Amsterdamse RAI. De HISWA 88, georganiseerd door RAI Gebouw bv, beslaat een opper vlakte van 45.920 m2. Er nemen 430 exposanten aan dit tiendaagse watersportfestijn deel. Zij tonen alle typen pleziervaartuigen en zeilplanken, zeilen en masten, motoren en onderdelen, toebehoren en accessoires, hengel- en onderwatersport-artikelen, watersportkleding, verhuur van boten, ligplaatsen en stalling, jacht-ontwerpen, reparatie, verzekering en makelaardij. Nederlands jongste provincie, Flevo land, staat op de HISWA 88 op een bijzondere wijze „in de kijker". In een schitterende stand toont deze „gast- provincie" de mogelijkheden voor „natte" en „droge" recreatie in de IJsselmeerpolders. Werven en bedrij ven uit Flevoland presenteren nabij de provinciale stand hun produkten en diensten voor de watersporters. De HISWA 88 is dagelijks geopend van 10 tot 18 uur. Op donderdag 10 en vrijdag 11 maart is deze watersport show doorlopend van 10 tot 22 uur toegankelijk. Een dagkaart kost ƒ13,50 p.p. Voor jeugd tot 12 jaar (onder begeleiding) en houders van Pas 65 en groepen (minimaal 15 personen, mits vooraf aangemeld) 7,50 p.p. Vanaf veel NS-stations zijn gecombi neerde Trein-Toegangsbiljetten voor de HISWA 88 verkrijgbaar. Onze jongste provincie Flevoland treedt tijdens de HISWA 88 op als gastprovincie. Door zijn ontstaansgeschiedenis heeft Flevoland een grote binding met het water. De drie polders, die samen de provincie vormen, grenzen aan het IJsselmeer, Ketelmeer en de Randmeren, terwijl vaarten het akkerland in de polders doorsnijden. Deze meren en vaarten scheppen volop kansen voor waterrecreatie. Over deze mogelijkheden verzorgt Flevoland op de HISWA 88 een presentatie met als thema: „Flevoland in de Kijker". Tientallen zeil- en motorjachten bevolken tijdens HISWA 88 de Europahal. Op de HISWA 88 loopt het expositieprogramma letterlijk van A(nker) tot Z(eillat). Te zien zijn: de nieuwste sport- en motorboten, motorjachten, kajuitzeiljachten, open zeilboten, kano's, surfplanken en opblaasboten. Daarnaast biedt de show een rijke schakering aan watersportbenodigdheden, zoals motoren, zeilen, masten en acces soires. Voorlichting over waterrecreatie ontbreekt evenmin. Noviteiten zijn er te kust en te keur, waaronder veel primeurs van eigen bodem. SNELLE BOTEN Traditiegetrouw biedt de Europahal onderdak aan de grotere motor- en iéiljachtenDaarnaast vullen snelle motorboten deze immense ruimte. De categorie snelle motorboten is thans nog sterker vertegenwoordigd dan in '87. Sportboten, variërend van visboot tot supersnelle speed- boat bevolken de Zuidhal. Fabrikan ten en leveranciers van lakken en verven zijn eveneens hier aanwezig. VAAR-VOORLICHTING In de Verbindingshal tussen Europa hal en Amstelhal is, vlakbij de stand van gastprovincie Flevoland, ook de ANWB-stand te vinden. In de Amstelhal, in het paviljoen van het Nationaal Bureau voor Toerisme (NBT) en op een aantal stands van provinciale en regionale VVV's, kun nen bezoekers zich laten voorlichten over (vaar)vakanties in Nederland. Ook voor informatie over zeilscholen, het huren of charteren van vaartui gen en over verhuur van ligplaatsen in Nederland kan men hier terecht. Een bijzondere plaats neemt hier het "veiligheidseiland" in. Instanties als de Rijkspolitie te Water, de Koninklij ke Marine en de HISWA-vereniging, laten op duidelijke wijze zien aan welke eisen vaartuigen, opvarenden en uitrusting moeten voldoen om vei lig te kunnen varen. ZEILBOTEN Open zeilboten, bijboten, vouw- en opblaasboten komen eveneens in de Amstelhal aan bod, net als accessoi res en watersportkleding. In de Amstelhal vormen voorts inte ressante stands samen het Zeil- en Mastenmakerspaviljoen. Op de stand van de KNWV zijn alle typen zeilbo ten te zien, die in Nederland in offi ciële wedstrijden uitkomen. Daaron der natuurlijk ook de zogeheten "Olympische Klasse", die deze zomer tj in Seoul (Zuid-Korea) op de Olympi sche Spelen in actie komt. Ook dit jaar biedt de Noordhal onder dak aan leveranciers van surfplanken, surfkleding en accessoires voor deze aantrekkelijke, betaalbare vorm van watersport. Tevens nemen exposan ten van catamarans, de snelle en spektakulaire zeilboten met twee drij vers, een deel van deze hal in. Op de HISWA 88 is de Noordhal dus een gecombineerde surf-catamaranhal. HISWA-THEATER In het HISWA-theater in de Oosthal wordt iedere dag een doorlopend, informatief showprogramma gepre senteerd. In en rond een bassin van 20 x 50 meter vinden demonstraties, modeshows, spel- en praatprogram ma's plaats. Tevens kan het publiek hier aan talrijke activiteiten deelne men. Voorts worden er vanuit het theater diverse radio- en tv-uitzendin- gen verzorgd. Zo zendt de AVRO op maandag 7 maart van 12 tot 14 uur het radio-programma Hollands Glorie rechtstreeks vanaf de HISWA in de ether. Op zondag 6 maart viert de HISWA Surfmarathon zijn eerste lustrum. Deze openingsmanifestatie van het wedstrijdseizoen van het Konink lijk Nederlands Watersport Verbond (KNWV) vindt plaats in het kader van de internationale tentoonstelling voor waterrecreatie HISWA 88. Steeds meer watersporters ontdekken de „natte kanten" van Flevoland; een provincie die de waterrecreatie sterk stimuleert. Nieuwe sluizen, nieuwe stranden, vaarmogelijkheden door en langs de vele jonge bossen, uitbrei ding van de surfvoorzieningen en rea lisatie van aanlegplaatsen staan op het programma of zijn zelfs voor een deel al gerealiseerd. Vaartochten door dit groene waterhart van Nederland wor den steeds aantrekkelijker. Dank zij de nieuwe sluis in de Larservaart bij Lely stad kan men binnenkort tochten ma ken van noord naar zuid (of omge keerd) midden door Flevoland. SLUIZEN EN JACHTHAVENS nalen en -vaarten. In 1986 werden in de sluizen samen 137.500 boten ge schut. Voorts telt de „12e provincie" 22 jacht havens en heeft, inclusief andere aan legplaatsen, in totaal 5700 ligplaatsen. Vrijwel alle havens liggen direct op de scheiding van water en uitgestrekte bossen. Ook het omvangrijke agrari sche gebied met z'n vele toeristische mogelijkheden ligt binnen bereik. De hoofdkanalen van Flevoland, alle geschikt voor motor- en zeiljachten met gestreken mast, zijn in totaal 225 kilometer lang. Verder zijn er 22 meren en plassen. Zowel Almere - 't Weerwa- ter - als Lelystad - 't Bovenwater - hebben een uitgestrekt meer binnen de stad. Flevoland telt nu 14 sluizen, waarvan De Houtribhaven en Houtribsluizen een aantal vanaf het water toegang zijn van groot belang voor de water- geeft tot het dichte net van polderka- recreatie in Flevoland. Wie beschikt over een surfplank, surf- pak, zwemvest en surfervaring kan meedoen aan deze circa 25 km lange tocht. Om 11.30 uur valt het startschot bij Café De Zwarte Kat in Nes aan de Amstel. Van de start voert de tocht naar het keerpunt bij de Utrechtsebrug In en rond het ruime bassin van het HISWA Theater in de Oosthal vinden dagelijks demonstraties, shows en „wedstrijden" plaats. in Amsterdam en vandaar weer zuid waarts naar De Zwarte Kat. Volgens plan passeren de eerste windsurfers rond 15 uur de finishlijn. De HISWA Surfmarathon is een prach tige tocht voor zowel surfers als toe schouwers, die vanaf de kant de strijd goed kunnen volgen. Er is een wed strijd- en een recreatieklasse. In beide categorieën zijn leuke prijzen te win nen. Alle deelnemers krijgen tevens een gratis toegangskaart voor de HIS WA 88. Er worden dit jaar zo'n 100 windsurfers verwacht. Inschrijven: op de wedstrijddag van 9.30 tot 10.30 uur bij de startplaats tegen betaling van 15 gulden per deel nemer. De organisatie van deze surf marathon berust bij de plankzeilvereni ging De Poeldippers, onder auspiciën van de KNWV. Informatie verschaft wedstrijdsecretaris Adrie Daamen, Postbus 305, 1180 AH Amstelveen, tel. 02975 - 66676, die bij slecht weer ook 1 weet of het evenement doorgaat.

Soester Courant | 1988 | | pagina 10