scliocmsikci O destqzwger die alles kan IN WV-VAKANTIEGIDSEN De Mambo bij danscentrum Van Mourik Elf brochures met kant-en-klare vakanties ÖLOP IDEEËN EN INFORMATIE Vroege moestuinaktiviteiten (deel 2, slot) Huzarenslaatjes o75 Mini saucijzebroodje 050 Snackballetjes h75 Olympische burgers 130 SLAGERIJ DUWEL TUIN-ADVIESCENTRUM 't vaorUerhooqt ^OND^ SOES^ De Olympische spelen nog laat op T.V., neem bij ons een lekker hapje mee! Aktie Autogordels a.s. donderdag van 11.00 tot 16.00 uur iiiuiibit'jiiï Groenvoorziening Overhees III Dakwerken Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! voor doe-het-zelvers f WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 V doorArie advies Wandelaar Stel nou eens dat U zondagmorgen bij de koffie tot de ontdekking komt geen sigaretten in huis te hebben. Kan toch gebeuren. Tot voor zeer kort werd dit ongemak dan verholpen door Avia, Esso of Shell die naast benzine, diesel en olie ook, wat wel eens wordt genoemd, nagels van de doodkist in hun assortiment hebben opgenomen. Goed, uw favo riete merk hadden ze dan wel niet in huis, met hetgeen er voor in de plaats kwam valt de rest van de zondag te le ven. Normaal gesproken zou de man of de vrouw die geen dag zonder kan, zich moeten kunnen wenden tot de vak mensen op het gebied van sigaretten, sigaren, pruim- en rooktabak. Die mo gen op zondag niet thuis geven, omdat ooit eens werd bepaald dat ook leden van het tabaksgilde tenminste recht hebben op één vrije dag per week. Daar hebben ze dan, met instemming van ongeveer iedereen, de zondag van gemaakt. Zondag j.l. werd, op geheel vrijwillige basis, de voorgeschreven zondagsrust door een aantal tabakswinkeliers ver stoord. Wat nu was er aan de hand? De leveranciers van Barclay, Camel, De Weduwe, Compaenen en nog een leger andere merken zijn verontrust en verontwaardigd over de mogelijke 24- uurs openstelling van pompstations, gedurende welke tijd alles wat in huis is mag worden verkocht. Sigaretten, shag, sigaren en pijptabak bijvoorbeeld. Geheel tegen het zere been van de ta bakswinkeliers die de boterham, de een met meer de ander met minder be leg, in krap vijftig uur per week moe ten zien te verdienen. Bij wijze van protestdemonstratie de den ze afgelopen zondag wat de win kelsluitingswet betreft of hun neuzen bloedeen en openden voor een aantal uren hun zaken. Er was er, zo heeft Arie begrepen, niet één bij die een omzet haalde waarvan de schoorsteen zou kunnen roken. "Daar was het ons ook niet om begon nen", lieten de demonstrerende mid denstanders Arie weten. "Aandacht vragen voor een oneerlijke concurren tie, daar ging het ons om." Arie kan een heel eind met Van Kleef, Akkermans en hun collega's meegaan. Sinds de medische wetenschap ont dekt heeft dat roken de gezondheid kan schaden holt de omzet achteruit. Voeg daaraan toe dat de winst op ta baksartikelen als een doos sigaren, geen pakje shag, een pakje sigaretten er een is waarvoor je nog een zak patat (zonder) kunt kopen en het is duidelijk dat je toekomst als ongeschoolde bor denwasser veiliger is gesteld dan die van noodzakelijke diploma's voorzie ne tabaksdeskundige. Heel verklaarbaar dus dat men naar neveninkomsten ging zoeken. Zelfs de meest gespecialiseerde sigarenwinkel ontkomt er tegenwoordig niet aan een snoepwinkel tussen de sigaren te schuiven en dag- en weekbladen in de verkoop te nemen. Bij "de tegenpartij" van hetzelfde la ken een pak. Een beetje pompstation heeft tegen woordig meer met een supermarkt dan met brandstof te maken. Branche-ver- vaging, te wijten aan de te lage winst marges op benzine, gas en olie en de wat prijsstelling betreft moordende onderlinge concurrentie. Je hebt een benzinestation en je wilt ook wat. Zo is het dus gekomen. Hoe het verder moét? Wie 't weet mag het zeggen. Het is logisch, dat wie van rook moet leven de op komst zijnde ontwikkeling niet accepteert. Anderzijds jaagt de pomphouder, die weigert tussen 18.00 uur e n 8.00 uur afnemers een pakje si- garctten te verkopen, zijn klanten naar de concurrent die het klok kijken nog moet leren. Sinds de branche-vervaging wettelijk is toegestaan rammelt het systeem aan alle kanten. Bakkers, slagers, de melk en de groenteman kunnen daar ook een boekje over open doen. Arie's advies: Koop bij de vakman die zich in het door U gewenste artikel heeft gespecialiseerd, want voor je het weet komt bij de benzinepomp het ver keerde pilsje uit de slang, en gaat de si garenman je aansteker en je auto-tank met gas vullen. ARIE WANDELAAR Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel HET WITTE HUIS in Soest •kicie Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* 14140 Telex 79479 nl Per stuk 4 stuks voorO 100 gramI (Natuurlijk komt alles uit eigen keuken) En om in de stemming te blijven: 100 gram Z.I STEENHOFFSTRAAT 58 - SOEST TELEFOON 02155-12377 Sedert 1931 Uw slager! Uw specialist voor saladeschotels, bittergarnituren en koude buffetten. Vernieling aan auto Een 47-jarige bewoner van de Ferdi- nand Huycklaan ontdekte vorige week dat een onbekende dader een ruit van zijn auto had vernield. Mogelijk betrof het hier een poging tot diefstal. Er wordt echter niets vermist. Man gewond door vallende pallet Bij een ongeval in een bedrijfspand aan de Nijverheidsweg is vorige week een 49-jarige Soester licht gewond geraakt. Hij was met zijn vorkheftruck bezig met het verplaatsen van pallets in een vrachtwagen, toen hij werd getroffen door een pallet die van de stapel viel. Met verwondingen aan het hoofd werd hij per ambulance naar Zonnegloren overgebracht. Bij onderzoek bleek dat het letsel gelukkig nogal meeviel. Verkeerslichten doelwit van vernielers Onbekende daders hebben vorige week donderdagnacht de verkeerslichten op het kruispunt Dalweg-Koningsweg ern stig beschadigd. Er werden enkele gla zen stukgeslagen en zonnekappen ver wijderd. Een van de armaturen werd compleet weggehaald. Populaire dans uit 'Dirty Dancing' wordt rage in Nederland Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Danscentrum Van Mourik introdu ceert op zondag 28 februari de Mam bo. De Baarnse dansschool van Nico en Anja van Mourik aan de Luitenanl Generaal Van Heutszlaan participeert daarmee in de rage die de film 'Dirty Dancing' heeft teweeggebracht. Nog meer dan tien jaar geleden 'Satur- day Night Fever' en 'Grease' blijkt 'Dir ty Dancing' met name de jonge meute in zijn greep te houden. De film trekt overal volle zalen, hetgeen mede te danken is aan de videoclip van de op single uitgebrachte titelsong die in de top van alle hitlijsten is terug te vinden. De Mambo is één van de dansen in de bioscoop-topper. Nico van Mourik: "Het is een oude dans, die dateert van voor de cha-cha-cha. De Mambo is niet moeilijk, iedereen kan hem in vijf lessen onder de knie hebben, en dan hoef je niet een ervaren danser te zijn." Vol gens Van Mourik is de Mambo niet te vergelijken met andere, gebruikelijke dansen. "Maar dat neemt niet weg dat iedereen er aan mee kan doen, ook pa ren," vult Anja van Mourik aan. Nico en zijn vrouw Anja waren onlangs op een studiedag van de FDO, waarbij hun danscentrum is aangesloten. In gezel schap van een groot aantal collega's uit het hele land leerde ze de Mambo, die in sneltreinvaart zijn toevlucht zal nemen in veel landen. Het danscentrum Van Mourik in Baarn zal drie keer per week in het teken staan van de Mambo. Dat is op maandag- en vrijdagavond en zondagmiddag. De zondagmiddag is overigens al volge boekt. Dat geeft de belangstelling voor de Zuidamerikaanse dans goed weer. De Mambo komt in de film 'Dirty Dan cing' regelmatig terug. De hoofdrolspe- Ihe Time ofYöur I.ifè Iers Patrick Swayze en Jennifer Grey hebben wat dat betreft de nodige uren op de dansvloer doorgebracht. Zodra de leerlingen bij Van Mourik de begin selen van de Mambo kunnen uitvoeren zal het Baarnse dansechtpaar ook de andere facetten van deze dans bij de mensen aanleren. Verbouwing Danscentrum Van Mourik ondergaat de komende zomer een niet geringe verbouwing. De toeloop naar de school aan de Luitenant Generaal Van Heuts- laan heeft zo'n grote vorm aangenomen dat de huidige faciliteiten bijna niet meer toereikend zijn. "Vooral de jeugdclubs worden druk bezocht. Er is daarom bijna te weinig ruimte en we willen toch dat iedereen zich vrij kan bewegen op de dansvloej," legt Nico van Mourik uit. Het pand krijgt er ze ventig vierkante meter dansvloer en zit ruimte bij. De dansvloer is dan 144 vier kante meter. De leerlingen van Van Mourik zullen niets merken van de werkzaamheden voor de uitbreiding. Die beginnen pas na dit seizoen, terwijl ze zijn afgerond voor de start van het volgende dansjaar. Dat zal te zijner tijd met onder meer een open huis worden gevierd. Tegen die tijd zullen vast en ze ker ook velen de Mambo beheersen. Net als Jennifer Grey en Patrick Sway- Motorboot gestolen Een 18-jarige bewoner van de Simon Stevinlaan in Soesterberg meldde de politie vorige week de diefstal van zijn motorboot. Het betreft een rood-witte polyester boot van het merk Selco, bouwjaar 1980, uitgerust met een John- son-motor. De totale waarde is ca. 6000 gulden. De boot lag naast het huis van de eigenaar en verdween terwijl hij op vakantie was. Gestolen auto gevonden De politie tfof tijdens de surveillance in het bosgebied van Pijnenburg zaterdag morgen aan de Turfweg een auto aan met een Duits kenteken, waarvan de beide portiersloten vernield bleken te zijn. Ook het kontaktslot was onklaar gemaakt. Uit onderzoek kwam vast te staan dat de wagen een dag tevoren was gestolen in Vianen. De auto werd terug gegeven aan de eigenaar. Valse naam helpt niet Aanhoudend speurwerk in de dossiers heeft de politie achter de juiste identiteit gebracht van een 17-jarige jongeman uit Soest, die eind januari was bekeurd omdat hij zonder licht op de fiets reed. Bij die gelegenheid gaf hij een valse naam op. De jongeman werd op zijn huisadres aan de tand gevoeld en be kende. Hij kreeg een proces-verbaal. 'Doorrijders' Vrijdagmiddag ontdekte een 23-jarige inwoonster van Woudenberg dat een onbekende automobilist haar auto had aangereden, toen deze geparkeerd stond aan de Richelleweg in Soester berg. De auto had een forse deuk. Hetzelfde was het geval met de auto van een 22-jarige Bunschoter, die zijn wa gen had neergezet aan de Lange Brink- weg. Ook daarvan bleef de veroorzaker onbekend. Beiden deden aangifte bij de politie. Onverzekerde auto's Op de Birkstraat hield de politie vorige week een 53-jarige Soester aan, die in een onverzekerde auto bleek te rijden. Hij kreeg een proces-verbaal. Datzelfde overkwam een 31-jarige plaatsgenoot, die op de Soesterbergsestraat werd aan getroffen in een auto die niet verzekerd was. Beide bestuurders moesten hun auto bij het politiebureau achterlaten, tot ze de vereiste papieren kunnen tonen. Gas en CAI In de maand januari is 8.496.743 m3 gas ingekocht. In januari 1987 was dat 14.105.556 m3 en in januari 1986 10.585.483 m3. Het aantal gasverbruikers steeg in de maand januari van 16.022 naar 16.024. Het aantal c.a.i. abonnementen nam in de maand januari toe van 14.038 tot 14.152. Burgemeester en Wethouders hebben besloten deel te nemen aan de in april door Veilig Verkeer Nederland in deze regio te houden aktie "Autogordels". Het is de bedoeling om met deze aktie het gebruik van de autogordel te stimu leren. Soest levert een bijdrage van 5 cent per inwoner, in totaal dus 2.000 gulden. DEMONSTRATIE WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) V. Vijf jaar geleden verschenen de eerste WV-reisgidsen op de Nederlandse markt. Bundeling van het toeristische aanbod per regio bleek noodzakelijk vanwege de samenstelling of kleinschaligheid van het produkt. inmiddels zijn deze WV-vakantiegidsen niet meer weg te oenken als bronnen van ideeën en informatie voor de 4,2 miljoen zomervakanties van 5 dagen en langer die jaarlijks in Nederland worden doorgebracht. In de nieuwe reisgidsen haken veel WV's en bedrijven in op de campagne Nederland Museumland 1988. De elf WV-vakantiegidsen zijn verkrijgbaar bij de meeste ANVR-reisbureaus, bij grote VW-kantoren en op vakantiebeurzen. Voor Nederlanders die in eigen land op vakantie gaan,, speelt het weer een onder geschikte rol, mits er voldoende alternatie ven zijn. Zij maken dankbaar gebruik van de mogelijkheden voor stads- en museum- bezoek, gaan surfen, fietsen en wandelen of bezoeken de meer of minder bekende attracties. Het is een open deur, maar toch: Nederland heeft wat dit betreft veel te bieden. In de elf WV-vakantiegidsen, die heel Nederland beslaan, vinden vakantie gangers zo'n 700 vakantie-ideeën en in formatie over bungalowparken, hotels en boten. Belangrijk nieuws is dat de provincie Bra bant nu voor 't eerst een Vakantiereisgids heeft, waaraan alle Streek WV's hebben meegewerkt. Ook is er een boekingscentra le voor de hele provincie. Vorige jaren bracht de Streek VW Hart van Brabant nog een aparte gids uit. De Brabantse gids '88 heeft met 150.000 exemplaren de hoogste oplage en is met zijn 108 pagina's tevens de dikste. Vooral het aantal vaararrange- menten op Maas en Amer, in de Biesbosch en op de binnenwateren van West-Brabant is voor 1988 flink uitgebreid. De provincies Noord-Holland, Utrecht en Zuid-Holland geven dit jaar weer een geza menlijke gids uit. Verder zijn er gidsen van alle provincies afzonderlijk. Texel heeft als enige niet-provincie ook dit jaar een eigen Vakantiereisgids. MUSEUMLAND Binnenlandse vakantiegangers kunnen in 1988 kiezen uit diverse trips met als thema „Nederland Museumland". Dergelijke ar rangementen zijn er onder meer in Dren the, Leeuwarden, Leiden en Nijmegen. In Drenthe is het idee van fietsprovincie en Nederland Museumland gebundeld in een Museum-Fiets-Tour met overnachtingen in eenvoudige middenklasse hotels. Voor drie overnachtingen kost het arrangement 223 gulden per persoon, inclusief nabrengservi- ce van koffers, fietsgebruik en op basis van half pension. JfeJiker weg m - eigen(and In het Rijk van Nijmegen omvat het mu seum-arrangement (naar keuze met één of twee overnachtingen) gratis bezoek aan acht musea, waarbij Velorama> Afrika Mu seum en het Bevrijdingsmuseum 1944. Met twee overnachtingen inclusief diner komt dit arrangement op 165 gulden p.p. Nederland is Museumland en Leiden, met elf musea, al jarenlang Museumstad. Bij het arrangement „Leiden Museumstad" is een Museumjaarkaart inbegrepen. Met de ze kaart zijn alle Leidse musea gratis toe gankelijk. De rest van het jaar is de kaart ook elders in Nederland bij andere musea bruikbaar. De kosten voor dit arrangement, met een overnachting en fietshuur voor een dag, bedragen 80 gulden per persoon. CULTUUR „Ontdek Frieslands Musea vanuit Leeuwar den" heet de Friese Museumland-trip. Friesland heeft 65 grotere en kleinere, meer en minder bekende musea, waarvan vijf in Leeuwarden, zoals het Fries Museum, één van de grootste regionale musea in Neder land en bij uitstek een plaats voor de bezoekers om kennis te maken met de Friese cultuur. Dit arrangement met twee overnachtingen kost 265 gulden p.p. en geeft reducties op de toegang van de musea. WINTERSPORT Limburg biedt als nieuwtje van oktober tot maart een wintersportarrangement. Tijdens een driedaags verblijf kan de toerist ge bruik maken van de nieuwe kunst-langlauf baan in het rotspark te Valkenburg. De banen hebben een lengte van 900 en 1300 meter, met een hoogteverschil van 30 me ter. Inbegrepen is een uur les, huur van materiaal en een ochtend of middag vrij langlaufen. Prijs vanaf: 101,=. Sportvermaak op en langs het Veluwemeer biedt de WV Flevoland. Overnachting in de eigen tent, huurtent of trekkershut op het Aquacentrum Bremerbergse Hoek. Voor de huur van (water)fietsen, kano's, surfplanken, zeilboten en seaflyers (eenper soons mini-catamaran) gelden kortingen. In Noordgouwe op Schouwen-Duiveland (Zeeland) opent in voorjaar 88 een beauty farm haar deuren. Naast een schoonheids salon is er een sauna, stoombaden, moge lijkheid voor een zonnekuur en een huid verzorgend kuurprogramma „Thalassothe- rapie". Inclusief overnachting en gastrono misch menu kost een arrangement 465,- p.p. WATER De „Turfstekers Achterna", te voet, te kano en op de fiets, is een nieuwe aanbieding van de VW Overijssel met een tocht door het prachtige Wieden- en Weerribbenge- bied, een Nationaal Park ontstaan door de veenafgravingen. Op basis van half pen sion kost dit arrangement 215 gulden p.p., inclusief een dag fiets en kanohuur. Uit haar VW-Vakantiereisgids komt Gro ningen als watersport-dorado naar voren. Deze provincie heeft vijf meren en 850 kilometer bevaarbare kanalen en ander wa ter, zoate meertjes, maar dit is nauwelijks bekend. Nieuw in de gids zijn de kano tochten. Men kan echter ook van het Gro ningse water genieten per eigen of gehuur de motorkruiser, electrokruiser of huifboot. De VW-Vakantiereisgidsen dienen vooral om te voldoen aan de vraag naar kant- -en-klare vakanties. Ze hebben dezelfde functie als de bekende reisprogramma voor het buitenland. In de gidsen vindt de consument prijzen, faciliteiten en andere gegevens, nodig voor het kiezen van een vakantiebestemming in eigen land. Voor alle informatie over vakantie en uit stapjes in Nederland kunt u terecht bij de WV-kantoren en ANVR-reisburo's. DRENTHE ZEELAND BRABANT kantoor effiriencv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels Wanneer de terreingesteldheid het toe laat zal de afdeling Groenbeheer de groenvoorzieningen in de wijk Over hees III, le fase aanpakken. De werk zaamheden zullen een intensieve grondbewerking inhouden. Zo zal de grond drie meter omgespit worden om een betere garantie voor de waterhuis houding te krijgen. De groenvoorzie ningen zullen bestaan uit gras, fijn- heesters en grof-heesters. Verder ko men er speelvoorzieningen en wandel paden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Enk van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Het groeiseizoen kunt u aanmerkelijk verlengen met bijv. een hobbykasje, een kweekbak of een verplaatsbare kap. iftir.i 4. VERLENG HET GROEISEIZOEN In de vorige aflevering heb ik reeds gesproken over de vroege teelt van koolsoorten en het verschijnsel "knol voet" een in koolachtigen gevreesde aandoening. De ze week wil ik het een en ander vertellen over teeltbe scherming en de resultaten ervan. Teelbescherming: Vroeg in het voorjaar zijn veel moestuingewassen voor enige bescherming tegen het vaak koude en schrale weer. Dit kan op verschillende manieren gebeuren. Een methode die de laatste jaren nogal aan populariteit wint is, de grondbedekking met doorzichtig gaatjesfolie of vliesdoek, gemaakt van po- lyprofyleen. Het leggen van dit folie is vrij eenvoudig en bij diverse gewassen kan de bedekking tot kort voor de oogst over het gewas blijven liggen. Wel moet er dan bij het leggen terdege rekening gehouden worden met het omhoog groeien van de vegetatie, want anders komen natuurlijk de planten in de verdrukking. De fo lie met aan alle zijden goed worden vastgelegd met grond, balkjes of ander materiaal dat het wegwaaien ervan voorkomt. Voordat we teeltbedden maken doen we er verstandig aan te informeren naar de standaard- verkoopmaten van gaatjesfolie of vliesdoek. Resultaten: Heel goede ervaringen met gewasbedek king zijn verkregen bij radijs en wortelen. Voor zover de grond en de weersomstandigheden het toelaten kunnen beide gewassen in de 2e helft van februari of in de loop van maart ter plaatse worden gezaaid en direct na het zaaien worden afgedekt met folie of afdekvlies. Het afdekmateriaal kan bij radijs zelfs tot aan de oogst blijven liggen en bij wortelen tot uiterlijk 10 mei, on geacht het zaaitijdstip. Bij een dergelijke vroege teelt is een kans op een aantasting door de koolvlieg bij de radijs en de wortelvlieg bij wortelen vrij klein. In de praktijk blijkt het lang bedekken van spinazie niet ide aal. Wel voor het versnellen van de opkomst en het be schermen van de jonge kiemplantjes tegen vogels is het afdekken een goede zaak. Zodra de plantjes goed op regel staan moet het afdekmateriaal verwijderd worden. Eind maart is een gunstige tijd voor het uit- planten en afdekken van bijvoorbeeld jonge sla, andij vie, spitskool, Chinese kool en koolrabi. Ik hoop hier tegen die tijd op terug te komen. Bescherming door middel van tunnels: een andere manier van teeltbescherming bestaat in het plaatsen van een plastic tunnel. Handige doe-het-zelvers kun nen van electriciteitsbuizen, transparant plasticfolie en koord een tuintunnel maken. Eenvoudiger is de aanschaf van kant- en klaar tuintunnels, zoals die bij tuincentra te koop zijn. Voor oogstvervroeging van bijvoorbeeld aardbeien kan de tunnel eind februari of begin maart over de planten worden gezet die de vori ge zomer of eerder zijn geplant. Tot de bloei houden we de tunnel dan zo veel mogelijk gesloten. Tijdens de bloei wordt de folie langs de bogen gedeeltelijk om hoog geschoven, zodat de bijen voor een goede bestui ving kunnen zorgen. Een plastic tunnel kan in het voorjaar ook gebruikt worden voor de opkweek van bijvoorbeeld prei (Herfstreus) en Knolselderij (Roem van Zwijndrecht). Dit zijn namelijk twee gewassen met een lange opkweek periode. Na de opkweek van plantmateriaal en vervroeging kan de tunnel eventu eel gebruikt worden voor de teelt van bijvoorbeeld komkommers en meloenen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 11