Botssimulator bij de Soester politie Tweede van MHC Soest ongeslagen kampioen Schoolvolleybaltoernooi succes Steun en solidariteit gevraagd voor migrantenvrouwen 'in de klem' SoVoCo praat met gemeénte over sporthal KETTING FORMULIEREN Soest 3 verliest van Nijkerk SoVoCo dames in kwartfinale beker VOLLEYBAL SCHAKEN Zaalsportprogramma Beukendal Banninghal De Bunt C-drie ZAALVOETBAL DVS loot Huussen in halve finale Uitrijbepalingen mest Oproep aan alle vrouwen van Soest Rectificatie Cursus in Mayindra 'Kroongeschillen' WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 SPORT PAGINA 14 Ook overname bestaande accommodatie behoort tot mogelijkheden VOLLEYBAL SOESTER COURANT SPORT runner in acne te Komen is net tweede nerenteam van de Mi xed Hockey Club Soest kampioen geworden. De hockeyers hoefden in de zaalcompetitie tot dusver geen een keer te capitu leren. Het doelsaldo (+104) spreekt boekdelen over de resultaten die de reserves van MHCS dit seizoen neerzetten. De ploeg zorgde gemiddeld voor dertien treffers per duel. Topscorers werden Sipko en Geerlof de Ruiter. Het team wordt gecom pleteerd door Bas Oldensiel, Edgar Joustra, Peter-Koen Snertkamp, Peter van Kessel, Edward Ruigrok, Matias Slagt en doelman André van Wageningen. Onder leiding van coach W. van Wageningen werden alle tegenstanders op ach terstand gezet. De naaste concurrent verspeelde vorige week een punt, waardoor MHCS 2 onbereikbaar werd. Met vier punten voorsprong en nog één wedstrijd voor de boeg kun nen de Soester hockeyers niet meer worden ingehaald. In het duel van aanstaande zondag in de Banninghal in Soesterberg zal MHCS 2 er alles aan doen de ongeslagen status te behou den. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747 Het verzwakte derde team van de Soester Schaakclub heeft een onver wachte nederlaag geleden tegen de re serves van Nijkerk. Het werd maar liefst 5-2 voor de gasten. Ben v. Vlier den begon met het slechte voorbeeld; in de opening gaf hij, geheel onbegrij pelijk een stuk weg, en kon vervolgens opgeven. Invaller Eef Balvers moest tegen veel voudig ex-Nijkerks kampioen Smit. Gezien het klasseverschil was de alles- of-niets poging van Balvers te begrij pen. Smit liet echter niet met zich dol len; stand 0-2. Het grote Soester talent Terwijl de Nationale volleybal compe titie nog genoot van de krokusvakantie speelden de dames van SoVoCo 3 om de nationale districtsbeker. Een 3-0 winst op Molenwiek in Zaandam was het resultaat, goed voor een plaats bij de laatste acht van Nederland. Het eerste damesteam-oefende tegen het Apeldoornse Dynamo. Het verloor, maar het lijkt de vorm van enige weken geleden te hervinden. Gesterkt door het resultaat in de voor ronde voor het districtsbekerkam- pioenschap reisden de dames van So VoCo 3 af naar Zaamdam om daar in het kader van de Nationale Districtsbe- kerkampioenschappen een plaats te veroveren bij de sterkste acht district- Steams van Nederland. De Soester vol- leybalsters begonnen gehandicapt aan de wedstrijd, maar het leek alsof het team juist daaruit de nodige inspiratie en concentratie putte. Hoewel Molen wiek zich tijdens het inspelen aan het net wat minder goed gedroeg en tracht te de Soester dames te intimideren was het So VoCo dat vanaf de eerste opslag de toon aangaf. Op niet mis te verstane wijze werden de Zaankanters aan de kant gezet, 15-3. De hoge en attente blokkering van Renata Smits was ook in de tweede set een te groot obstakel voor Molenwiek en steunend op een zeer at tente verdediging wisten de aanvalsters met veel variaties de verdediging van Molenwiek te omspelen. Opnieuw set winst met 15-5. Slechts drie punten meer wisten de gastvrouwen te scoren in de derde set. SoVoCo was duidelijk te sterk voor dit team, 15-8. Een 3-0 over winning leverde een plaats op bij de laatste acht districtskampioenen van Nederland. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam oefende tegen eredivistionist Dy- namo in Apeldoorn. De thuiswedstrijd enige weken geleden in de Bunt ge speeld, leverde een 2-2 gelijk spel op. Dit huzaren stukje heeft de Soestöf ploeg ditmaal niet kunnen herhalen. Opnieuw was het de opslag die net als in de wedstrijd tegen Delta Lloyd, SoVo- Co'-Stam voor grote problemen stelde. Het duurde te lang voordat de speel sters een passend antwoord vonden op die spelhervatting. Renata Smits, die de zieke Angela Manders goed verving, versterkte vooral de netverdediging op uitstekende wijze, maar kon ook niet voorkomen dat Dynamo via 15-7,15-8 en 19-7 met 3-0 van de Soester volley- balsters won. Volleybal deze week Morgenavond begint de volleybalcom petitie aan de laatste serie wedstrijden. Half april zit de competitie er op. De aandacht gaat vooral uit naar de jon gensselectie van SoVoCo die om 19.00 uur speelt tegen SVH uit Hoogland. Be langrijk voor behoud van een plaats in de districtsklasse is de wedstrijd van de dames van SoVoCo 4 tegen Pugna uit Lelystad, aanvang 19.45 uur. Zaterdagmiddag ook weer volop vol leybal te genieten in Sportzaal de Bunt met om 13.00 uur de meisjesselectie van SoVoCo tegen Leos uit Leusden, om 15.00 uur het eerste herenteam van SoVoCo-Stam tegen de reserves van het Amersfoortse Vollkei en tenslotte SoVoCo 3 dames tegen Vollkei 2. Het eerste damesteam gaat op bezoek bij Tonegido in Voorburg terwijl het twee de damesteam naar Gouda reist om te gen het hooggeplaatste Radius te spe len. Lars Bouma toonde nogmaals zijn sterkte, hij won gemakkelijk. Henk Schenderling was de volgende die de koning om kon leggen; stand 1-3. Even leek het dat een gelijke eindstand nog mogelijk was, maar in de tijdnoodfase kon alleen eerste bordspeler Erik Swin- kels zijn goede stand in winst omzetten. Wolzak en Gerth verloren. Voorzitter Verrips brak zijn partij in gewonnen stelling af. Vermoedelijke eindstand: 2-6 voor Nijkerk. In de eerste groep van de interne com petitie werden er twee inhaalpartijen gespeeld. Jan de Gier won in een partij vol vuurwerk van Fedde van Tuinen. Gerrit Muis won prachtig van Erik de Haan. Na de tijdcontrole had Muis een technisch gewonnen eindspel netjes naar winst gevoerd. Door deze resulta ten blijven deze twee spelers op de eer ste en tweede plaats in de competitie staapj j^jVIuis (4 uit 4), 2deGier (3,5 uit 4). In de'tweede groep werd de belang rijke strijd tussen Vonk en Braf afgebro ken. Wint Jo Braf deze partij dan is hij bijna gepromoveerd naar de eerste groep, waar hij ook thuis hoort. Zaterdag 27 februari 08.30 - 10.30 uur NeVoBo volleybal 10.30 - 14.00 uur Eemvogels 14.00 - 23.00 uur Red Stars Zondag 28 februari 10.00 - 16.00 uur B.D.C. 16.00 - 22.00 uur M.H.C. Zaterdag 27 februari 09.00 - 11.00 uur Badso 11.00 - 13.00 uur M.H.C. 13.00 - 17.00 uur A.G.A.V.S. volleybal 17.00 - 22.00 uur K.V.O. Zondag 28 februari 10.00 - 18.00 uur Badso Zaterdag 27 februari 09.00 - 12.00 uur Badso 12.30 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Zaterdag 27 februari 09.00 - 17.00 uur Selby 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest Zondag 28 februari 12.00 - 15.00 uur Selby Het resultaat van de loting voor de hal ve finale van de beker is dat DVS Knol lentuin het wederom in de halve finale moet opnemen tegen het sterke Huus sen de Bilt 1. Ook vorig jaar troffen de ze ploegen elkaar in de halve finale, DVS won toen verrassend met 6-4. Deze halve finale leeft weer enorm bin nen de DVS gelederen, daar de compe titie dit jaar voor de ploeg tegenvallend verloopt. DVS behaalde de halve finale door in de eerste ronde de eerste klasser Odijk I met 7-3 te verslaan waarin Pe ter van de Berg maar liefst zes maal scoorde.dn de tweede ronde werd BVC met 8-5 uit het bekertoernooi gewipt. De halve finale zal plaatsvinden op maandag 28 maart om 22.00 uur in sporthal de Kwinkelier te Bilthoven. Met ingang an 1 oktober 1988 geldt voor de maanden oktober en novem ber een uitrijverbod van dierlijke meststoffen op graslanden. Het uitrijden van mest zal ook verboden zijn op besneeuwde graslanden in de periode tussen 1 januari en 15 februari. Veehouders zullen daarom voor voldoende opslagcapaciteit voor hun dierlijke meststoffen dienen te zorgen. Voor onbeteeld bouwland geldt vanaf 1 januari 1988 een onderwerkver- plichting. Dierlijke mest moet binnen 24 uur na het uitrijden zijn onderge werkt. De "Uitrijbepalingen Mest" maken deel uit van een pakket van maatrege len ter bestrijding van zure regen, verontreiniging van grondwater en ver ontreiniging van oppervlaktewater. Nadere informatie kan verkregen wor den bij de afdeling milieubeheer, tel.93539. Het Landelijk Komitee Zelfstandig Verblijfsrecht voor Migrantenvrou wen heeft een oproep gedaan aan alle vrouwenorganisaties die zich bezig houden met de Internationale Vrou wendag, om de viering daarvan in het kader te plaatsen van de nieuwe vreemdelingenwetgeving en de daarin opnieuw vastgelegde ongelijkheid voor migrantenvrouwen. Ook de werkgroep "Internationale Vrouwen dag" in Soest heeft gehoor gegeven aan deze oproep. Op 6 maart a.s. zal met het thema "Gelijke rechten voor alle vrouwen" aandacht worden be steed aan de rechtspositie van migran tenvrouwen. Wat is er aan de hand 1. De huidige vreemdelingenwetgeving - een wirwar van maatregelen van be stuur en circulaires - is nog zeker niet optimaal voor vrouwen die (van buiten de EEG) naar Nederland komen. Pas na driejaar huwelijk, waarvan er één in Nederland moet zijn doorgebracht, kan de vrouw een zelfstandige verblijfsver gunning aanvragen, die trouwens ook nog geweigerd kan worden als ze niet over een eigen inkomen beschikt en dat haar "verwijtbaar" is (bijvoorbeeld als ze geen kinderen heeft en ook geen baan). Voor de vrouwen betekent dit dat ze volledig afhankelijk zijn van hun partners. Sommige partners maken misbruik van die afhankelijkheid. Zoals het er nu uitziet wordt dat onder de nieuwe wet niet anders. 2. "Pasjeswet". Migranten zullen na de invoering van de nieuwe wet een legiti matiebewijs bij zich moeten dragen. "Een pasjeswet", aldus de organisaties van buitenlanders. Gaat ook hier het apartheidssysteem van Zuid-Afrika, veroordeeld door een grote meerder heid van de Nederlandse bevolking, ?ijn intrede doen? Het lijkt erop dat met de invoering van de nieuwe wet ook in Nederland naar een scheiding van groe pen wordt gestreefd. De positie van de vrouw wordt beschreven volgens "stamwetten", zoals de blanke die in terpreteert. Vrouwen worden volko men afhankelijk gemaakt van een man nelijk familielid of van een echtgenoot, door het ontbreken van het recht op zelfstandig verblijf. 3. Vergunning van beperkte en onbe perkte duur. Er is nog een ander aspect aan de eis van zelfstandig verblijfsrecht voor vrouwen. De nieuwe wet gaat on derscheid maken tussen een vergun ning voor niet-bepaalde tijd en een ver gunning voor bepaalde tijd. Op het eer ste oog lijkt het dat de houder van een vergunning voor niet-bepaalde tijd een aardige rechtspositie heeft. De haken en ogen daarvan zullen in de loop van de behandeling van de wet in de Twee de Kamer zeker uitvoerig, aan de orde komen. Schrijnend is echter dat het ver blijf voor beperkte tijd nooit kan wor den omgezet in een verblijf voor niet- beperkte tijd. Nieuwe wet Waarom nu aandacht voor deze zaak? De huidige regering heeft het voorne men de vreemdelingenwetgeving te herzien. Vorig jaar werd een wetsont werp aan de Tweede Kamer aangebo den. Alle migrantenorganisaties heb ben negatief op de voorstellen hierin gereageerd. Op 1 november protesteer den 20.000 migranten in Utrecht tegen deze voorstellen, onder het motto: "Geen pasjeswet, maar gelijke rech ten". Begin 1988 zal de staatssecretaris op nieuw een concept aanbieden aan de Tweede Kamer. Hoewel hierin een aan tal zaken opnieuw geformuleerd wordt is de kritiek van de migrantenorganisa ties nog steeds dezelfde. Ook voor vrouwen biedt de wet geen verbetering, maar ook los van de nieuwe wetgeving, die op zijn vroegst in 1992 zal ingaan, wil het Komitee verbeteringen voor vrouwen bewerkstelligen. De buitenlandse vrouwen, verenigd in het Komitee Zelfstandig Verblijfsrecht voor Vrouwen, willen hun krachten bundelen om te bewerkstelligen dat de wetgeving voor buitenlandse vrouwen een meer humane inhoud krijgt. Veel vrouwen hebben op dit moment geen zelfstandig verblijfsrecht en zullen dat, zoals het er nu uitziet, onder de nieuwe wet evenmin krijgen. Keihard De ministeries van WVC en Buiten landse Zaken publiceren nota's over de minderheden, waaruit immer grote zorg spreekt over de "achterstandsposi tie" van de migranten en vooral de kin deren en vrouwen. In elke nota wordt beleden dat er maatregelen getroffen moeten worden, die ertoe leiden dat die achterstand wordt ingelopen. Tegelij kertijd gaat dezelfde regering een wets voorstel bij de Tweede Kamer indie nen, dat de achterstandspositie, de on gelijkheid en de ongewenstheid van buitenlanders keihard vastlegt in reek sen van artikelen. Het Lapdelijk Komitee streeft naar ver betering van de positie van buitenland se vrouwen en doet daarvoor een op roep aan alle Nederlandse vrouwen. "De verbetering komt alleen tot stand als de Nederlandse vrouwen bereid zijn de standpunten van migrnatenvrouwen te steunen en parlementaire partijen aan te spreken op hun standpunten over gelijkberechtiging en emancipatie. Vrouwen kunnen, als ze eensgezind zijn en over partijpolitieke belangen heen-, kijken, dit doel bereiken." Oproep Daarom doet de werkgroep "Interna tionale Vrouwendag" een oproep aan alle vrouwen van Soest om op zondag 6 maart a.s. samen met migrantenvrou wen de Internationale Vrouwendag te vieren (in het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan) en op deze dag steun en soli dariteit te betuigen. Tevens organiseert het internationaal vrouwencentrum "Vrouwen voor Vrouwen" op 28 maart een informatie-avond over de vreem delingenwetgeving, de rechtspositie van migrantenvrouwen en de conse quenties die de wet voor vrouwen heeft. Het Landelijk Komitee geeft een bro chure uit die beschrijft hoe vrouwen in de klem zitten. Tevens zijn er handteke ningenlijsten beschikbaar. Die zijn te bestellen bij het Internationaal Vrou wencentrum "Vrouwen voor Vrou wen", Parallelweg 7, 3764 BG Soest, tel. 23549. In het artikel over de Internationale Vrouwendag in de Soester Courant van vorige week is de naam van een van de leden van de werkgroep, met wie het vraaggesprek plaatsvond, foutief vermeld. Waar sprake was van Nel van Dijk had moéten staan: Nel Koning. De redaktie biedt haar ver ontschuldigingen aan voor deze dwa ling, die het gevolg is van een misver stand. In Mayindra, Kerkstraat 3-5, wordt op 5 en 6 maart a.s. de cursus "How the Mind works" gegeven. In deze cursus wordt aandacht besteed aan hoe de mens functioneert; wat hij doet, voelt en ervaart en hoe hij zijn ervaringen op slaat. Dit is belangrijk, omdat ervarin gen uit het verleden het heden nog steeds kunnen beihnvloe- den. Hoe gaat men met emotionele eva- ringen om en wat doet men als men voor problemen komt te staan? In deze cursus zullen veel praktische oe feningen gegeven wordt, zodat boven staande ervaren kan worden. Dat leidt tot een goed inzicht in het handelen van de mens en in wat men zelf in werkelijk heid aan het doen is. Inlichtingen: tel. 25599 of (02154)170.92 (cursusleider). Bij het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum is een nieuw INFO-bulletin ver krijgbaar dat dieper ingaat op de 'Tijde lijke Wet Kroongeschillen' (In beroep bij de Kroon of bij een afdeling van de Raad van State). Sinds 1 januari f988 geldt deze Wet, die een gevolg is van een beslissing van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens. Dit heeft namelijk uitgemaakt dat het Kroonberoep niet kan worden gelijkgesteld met de behandeling van een geschil door een onafhankelijke rechter. Het betekent dat in de meeste gevallen niet meer de Kroon het laatste woord heeft in beroepskwesties, maar de Af deling voor de geschillen van bestuur v^n de Raad van State. Een delegatie van SoVoCo, heeft met de gemeente een eerste gesprek ge voerd over de mogelijkheden van een eigen sporthal voor de volleybalver eniging. Concrete zaken zijn tijdens dat overleg niet gedaan. Volgens bei de partijen betrof het een oriënterend gesprek. SoVoCo wil dolgraag een eigen 'home'. Of dat zou moeten in de vorm van een nieuwe hal of door de overname van een bestaande accommodatie werd niet duidelijk. Woordvoerder Jan Paauw van SoVoCo sluit geen van beide uit. "We gaan alles op een rijtje zetten. Mo menteel zijn we bezig een financieel plaatje te maken. Er moet nogal wat ge beuren om dat rond te krijgen. We den ken nu aan subsidies, bijvoorbeeld van de NSF. Nee, met de gemeente hebben we nog niet over de financiën gespro ken. En ik zie het er ook niet van komen dat onze hoofdsponsor Stam interesse heeft om ons tegemoet te komen." Vol gens Paauw is het niet ondenkbaar dat SoVoCo sporthal Beukendal of sport zaal De Bunt zou overnemen zodra Soest over een nieuwe sporthal beschikt (aan de Dalweg). "Misschien is het zo dat een bestaande accommodatie snel ler haalbaar zou zijn dan een nieuwe hal. Misschien is het ook beter voor So VoCo en de gemeente als we naar De Bunt of Beukendal gaan. De ruimte, die wij nu innemen komt dan vrij voor an dere clubs." Sportdirecteur Johan^Hilhorst, die met wethouder drs. Günther Plomp met de SoVoCo-delegatie rond de tafel zat, reageert voorzichtig als Beukendal ter sprake komt: "Als de gemeente een nieuwe sporthal bouwt moet daar be hoefte aan zijn. Het afstoten van een be staande sporthal komt dan bij mij niet in beeld. Maar ik sluit niets uit," aldus Hil- horst. "De verenigingen moeten zelf hun plannen onderbouwen. We hebben de voorstellen van SoVoCo aange hoord en een beetje gebrainstormd. Laat ze hun plannen maar uitwerken." De gemeente staat niet onwelwillend tegenover de wens van de volleyballers, maar zal zelf geen initiatieven ontplooi en om voor hen een onderkomen te rea liseren. Doelstelling Een samenwerkingsverband met de sportorganisatie Soest, die ook een sporthal op de verlanglijst heeft staan, drukt Paauw op de achtergrond. "In de projectgroep is er nog niet over gespro ken, maar als onze eerste prioriteit niet haalbaar is zou er eventueel met Soest gepraat kunnen worden." Paauw wijst echter op de nadelen die een combine met de voetbalclub met zich mee zou brengen. "Als je als SoVoCo hogerop wil leg je de hele week beslag op de sporthal. De doelstelling wordt niet be reikt als je tijd moet afstaan aan s.o. Soest of welke andere club dan ook." Op dit moment vult SoVoCo drie avonden in sporthal Beukendal, een deel van de zaterdag in De Bunt en ver schillende uren in kleinere (trainings)- zalen. "Iedere avond zal de nieuwe hal nodig zijn. En bij een eigen hal krijg je makkelijker een toeloop van leden. We moeten kijken of het mogelijk is om het recreatie-volleybal uit te breiden," meent Paauw, die daaraan toevoegt dat SoVoCo het grootste gedeelte van de exploitatiekosten terugverdient door de omzet van de eigen kantine. "Ook al drinken volleyballers niet zo veel," grijnst Paauw. Winkeldief gepakt De politie heeft zaterdag proces-ver- baal opgemaakt tegen een 16-jarige jongeman uit Amersfoort, die in een zaak voor huishoudelijke artikelen aan de Van Weedestraat was betrapt op de diefstal van een hapjespan ter waarde van 136 gulden. De jongen werd mee genomen naar het bureau, waar ook zijn vader werd ontboden. Hij bleek al vaker winkeldiefstallen te hebben gepleegd en kreeg een proces-verbaal. Rijverbod De politie trof zaterdagavond op de Jo- hannes Poststraat een 29-jarige dame uit Soest aan, die onder invloed van al cohol achter het stuur van haar auto ging zitten. De politie nam haar de blaastest af, waaruit bleek dat ze dat maar beter niet kon doen. Ze kreeg een rijverbod en moest haar auto dus laten staan. Het door de Soester volleybalvereni ging SoVoCo georganiseerde school volleybaltoernooi is een doorslaand succes geworden. Niet alleen namen veel meer scholen deel dan vorige ja ren, het spelpeil was beduidend beter, zeker bij de middelbare scholieren. Een perfecte organisatie zorgde voor een vlekkeloos toernooi. Alweer voor de zesde keer organiseer de SoVoCo het volleybaltoernooi voor scholen in Soest. Een dag speciaal voor de middelbare scholen en een dag voor de basisscholen. Het grote aantal mid delbare schoolteams dat wilde deelne men aan dit toernooi noopte SoVoCo er toe Sporthal Beukendal in te huren. Vijftig teams, verdeeld over twee cate gorieën streden op uiterst sportieve wij ze om het kampioenschap van Soest, 's Morgens jongens en meisjes uit de Brugklassen. Het Griftland College, ruim vertegenwoordigd tijdens deze Soester kampioenschappen won bij de meisjes de eerste prijs. Bij de jongens was het descholengemeenschap Eem- land die zich Soester kampioen mocht noemen. Ook bij de meisjes van 14-16 jaar was het het Griftland College dat won en ook hier de Eemland scholen gemeenschap bij de jongens winnaar. De hoofdprijzen werden als volgt ver deeld: Meisjes Brugklas: 1. Griftland College 2. 2. Griftland College 7. 3. Griftland College 9. Jongens Brugklas: 1. Eemland scho- lengemeenschap. 2. Kard. Alfrink Ma vo 1. 3. Griftland College 2. Meisjes 14-16 jaar: 1. Griftland Colle ge 1. 2. Griftland College 6. 3. Grift- land College 2. Jongens 14-16 jaar: 1. Eemland scho lengemeenschap 3. 2. Kard. Alfrink Mavo 1. 3. Openbare Mavo 1. Basisscholen Een dag later waren de basisscholen aan de beurt, ditmaal traden de dertig schoolteams aan in de Bunt. Ook hier werd met zeer veel enthousiasme on der begeleiding van tal van SoVoCo- spelers, gespeeld. Evenals in Sporthal Beukendal was de organisatie in han den van de Jeugdcommissie van SoVo Co onder leiding van Jenneke van der Wal en Theo de Bruin. Zij zorgden voor een perfect verloop van het toernooi Om even over drieën konden de prijzen worden uitgereikt. Winnaar bij de meis- |es werd het team van De Bron 2 terwijl de jongens van de Da Costaschool be slag legden op de eerste plaats. Basisscholen meisjes: 1. De Bron 2 2 Da Costaschool 2.3. Kath. Basisschool Basisschool jongens: 1. Da Costa- school 2. Sav. Lohmanschool 1 3 De Bron 1. De Soester politie had afgelopen maandag en vrijdag de be schikking o ver een botssimulator. Daarmee kunnen de gevol gen worden aangetoond van ongeluk-situaties, waarin de au tomobilisten geen veiligheidsgordels dragen. In april start een regionale campagne voor het gebruik van de gordels. De politie zal er dan ook nau wlettend op toezien dat de voorgeschreven veiligheidsriemen worden benut door de in zittenden van auto 's. Ter voorbereiding op de gezamenlijke actie van Soest, Baarn, Amersfoort en Bunschoten-Spakenburg kreeg het personeel van de Soester politie een stoomcursus. Die bestond onder meer uit de vertoiïing van een film en een 'ritjemet de botssi mulator. Een auto, die met een snelheid van vijftig kilomter per uur tegen een stilstaand object rijdt, heeft hetzelfde effect als iemand die van de derde springplank in een leeg zwembad duikt... Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1988 | | pagina 14