10 v*v m YHNED nMilllliM SUPER FLOWER zo gezien De Oelte definitief van de baan! Vervuiling Soestduinen ernstiger ALS HET OM BLOEMEN GAAT WITLOF WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 Maarschalksbos kan uitgebouwd naar Controle op vliegbasis Blauwe zone Van Weedestraat: anders *(/s St ll r Pd GLAS HANDEL 160 bedden 'Uitspraken Kingma hoogst onverstandig' Oplichter maakt winkelier f 700 afhandig Fabriek bestolen Wethouder Plomp aan de ketting WMN: 'Drinkwater is honderd procent betrouwbaar' Dronken Soester rijdt man aan VANWEEDESTRAAT17 SOEST Commissie Ouderenbeleid stemt in met Belbus en liften Smitsveen EVEN NAAR JAC. HERMANS f VERSE HELE KIP voor kilo Mini-pws&Maxi-keus door Genard Rau! Jozef Bromfietser op weg naar Olympisch goud Onderhoud groenvoorzieningen JW Abonnement per halfjaar f 12, Buiten Soest per halfjaar f24, Losse nummers 65 ct Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Sinds vorige week staat onomstotelijk vast dat de bouw van De Oelte, het fusie ziekenhuis dat in de plaats zou moeten komen van Zonnegloren Soest) en Maar schalksbos (Baarn) definitief van de baan is. De Kroon heeft het beroep van o.a. de stichting Maarschalksbos-Zonnegloren, tegen het besluit van de staatssecreta ris om de benodigde verklaring te weigeren, afgewezen. De overwegingen voor die afwijzing werden vorige week openbaar gemaakt. "Er valt niet meer over te praten. Het doek is nu gevallen," aldus mr. J.M. Kruitwagen, voorzitter van de stichting (en tot 1 april waarnemend directeur van de beide ziekenhuizen), na het be kend worden van de tekst van het be sluit van de Kroon. Hij vindt het besluit "bijzonder jammer"."We voelden het natuurlijk wel aankomen, dus we waren erop voorbereid, maar het is toch een hele teleurstelling om het zo zwart-op- wit voor je te zien. We hebben er met veel mensen in de afgelopen jaren hard aan gewerkt, en we vinden het nog altijd inhoudelijk een heel redelijk plan." Het leed wordt volgens hem enigszins verzacht doordat in de uitspraak van de Kroon wél met nadruk wordt gesteld dat er in de regio behoefte is aan een zie kenhuisvoorziening met 160 bedden, maar nieuwbouw komt daarvoor niet in aanmerking "aangezien de beoogde bouw mede dient ter vervanging van het ziekenhuis Maarschalksbos in Baarn, dat nog geen vijftig jaar oud is en bouw kundig in zeer goede staat verkeert". Na enige bouwkundige aanpassingen kan dit ziekenhuis (nu 125 bedden) be schikken over de benodigde capaciteit. Dat het "draagvlak" voor Maarschalks bos in de toekomst aanzienlijk zal ver slechteren, omdat een groot deel van de Soester bevolking zich meer zal richten op Amersfoort als Zonnegloren een maal gesloten zal zijn, is de Kroon niet met de stichting eens. "Uit de stukken blijkt dat de betrokken ziekenhuizen op ongeveer 7 kilometer afstand van el kaar zijn gelegen, Maarschalksbos in het centrum van Baarn en Zonnegloren ten zuiden van Soest." Door de bouw van De Oelte, aldus de Kroon, zou de afstand tot dat ziekenhuis in vergelij king met de afstand tot Maarschalksbos met slechts twee kilometer worden te ruggebracht. Maarschalksbos is ook vanuit Soest goed bereikbaar. Exploitatiekosten Het argument van de stichting dat de bouw van De Oelte noodzakelijk is om te komen tot een intensieve samenwer- In de Soester Courant van vorige week meldden wij dat in die week een contro le van de NAVO zou plaats hebben op de vliegbasis Soesterberg. De driedaag se oefening voor het Nederlandse en Amerikaanse personeel wordt echter deze week pas uitgevoerd. Gisteren is de oefening begonnen. Mili taire deskundigen bekijken of de basis en het personeel aan* de NAVO-ver- plichtingen voldoen. Morgen is de laat ste dag van de oefening. Door mogelij ke andere dan de gebruikelijke vliegu ren en vliegbewegingen kunnen omwo nenden van de vliegbasis hinder onder vinden van de oefening. king tussen eerste- en tweedelijns-ge zondheidszorg - waardoor het aantal ligdagen en daarmee de exploitatiekos ten kunnen worden teruggebracht - wordt door de Kroon evenmin gedeeld. "Naar Ons oordeel is niet aangetoond dat een dergelijke samenwerking niet mogelijk is zonder de bouw van het beoogde ziekenhuis." Tenslotte verwerpt de Kroon het argu ment dat de gevraagde verklaring tóch verleend had moeten worden, nu met handhaving van Maarschalksbos niet of nauwelijks meer bezuinigingen worden bereikt dan met de bouw van De Oelte. "Nog daargelaten dat de appellanten zulks onvoldoende aannemelijk heb ben gemaakt, moet worden opgemerkt dat zij de door hen gestelde daling van exploitatiekosten goeddeels laten steu nen op de door hen beoogde ingebruik neming van Maarschalksbos als ver pleeghuis. Dit initiatief dient evenwel in het kader van dit beroep buiten be schouwing te blijven," aldus de uit spraak van de Kroon. De heer Kruitwagen ziet in het uitein delijk standpunt van de Kroon deson danks een duidelijk lichtpunt, namelijk dat het voortbestaan van Maarschalks bos in elk geval niet ter discussie staat. "Het verpleeghuisplan wordt buiten be schouwing gelaten, omdat dat er ten tij de van het beroep nog niet was. De staatssecretaris laat in het midden wan neer en door wie dat plan, dat voorziet in 120 verpleegbedden, wordt uitge voerd. De provincie heeft inmiddels echter haar goedkeuring gehecht aan het 'experiment thuiszorg', dat voorziet in 72 bedden voor mensen die thuis ver zorgd kunnen worden. Het plan wacht op dit moment nog op de goedkeuring van het ministerie. Dan zijn er nog 48 over en ik denk dat men eerst de resulta ten van het experiment afwacht voordat men een besluit neemt over nieuwbouw van een verpleeghuis," aldus de heer Kruitwagen. Zonnegloren Over Zonnegloren wordt in de uit spraak van de Kroon niets gezegd, stelt de heer Kruitwagen vast. Wel is inmid dels bekend dat de staatssecretaris voor 1990 nog eens 3300 extra ziekenhuis bedden wil schrappen. Voor de provin cie Utrecht zou de beddenreductie- maatregel al met al neerkomen op ruim 600 bedden. De heer Kruitwagen is het eens met het standpunt van de nationa le Ziekenhuisraad, die zich daartegen verzet en ervoor pleit om die verminde ring "uit te smeren" tot ver in de jaren negentig. "Dat zou fijn zijn, want dan is de politieke situatie wellicht ook an ders." De staatssecretaris heeft het overigens aan de provinciebesturen overgelaten om te beslissen welke ziekenhuizen er bedden moeten gaan inleveren. De pro vincie beslist daarover naar verluidt in december pas. Bej. centr. Braamhage f Sf '«f* "A-s »V ater 3 S S De blauwe zone die een dezer dagen van kracht wordt in de Van Weede straat en de andere straten van het winkelgebied in Soestdijk blijkt een andere begrenzing te krijgen dan mocht worden afgeleid uit het kaar tje en de tekst van het artikel in de Soester Courant van vorige week. Daarbij was afgegaan op de medede lingen van Winkelkring-voorzitter J.S. Nota. De afdeling Voorlichting van de ge meente heeft, naar aanleiding van vragen uit de bevolking, daarop ge reageerd met een rechtzetting. Daaruit blijkt dat de blauwe zone de gehele Van Weedestraat omvat, alsj mede de Burgemeester Grothestraat vanaf het kruispunt Inspecteur 'ehreuderlaan), de Stadhouders laan (vanaf'de Korte Brinkweg), de gehele F.C. Kuiperstraat, de Dillen burglaan, het Nassauplantsoen, de Lindenlaan en de Prins Bernhard- laan (alle tot aan de Beatrixlaan), plus het gebied tussen het voormali ge politiebureau en het NS-station Soestdijk. De blauwe zone houdt precies op bij de spoorweg-overgang aan de Van Weedestraat. Het eerste deel van de Steenhoffstraat valt er dus buiten. Voor alle duidelijkheid brengen we de situatie nog eens, op de juiste ma nier, in kaart. Het vrouwtje fluistert in 't oor van haar ega je weet dat ik heel erg ver met je meega ik wil dubbel glas zonder, een kras en 't is Van Ede waarmee ik in zee ga! Over de sluiting van Zonnegloren is nog altijd niets naders bekend. "We weten dat we op de lijst staan," aldus de heer Kruitwagen. "Maar wat dat betreft zijn we weer terug op punt nul, nu De Oelte er niet komt." In zijn visie wordt Maar schalksbos nu De Oelte. "We zullen er dus met z'n allen naar moeten streven dat de bevolking van Soest meer geo riënteerd zal raken op het Baarnse zie kenhuis." Direct na het bekend worden van de uit spraak van de Kroon is overleg óp gang gebracht over de vraag wat de stichting Maarschalksbos-Zonnegloren nu te doen staat. De heer Kruitwagen wilde daarover nog geen mededelingen doen. "We gaan de zaken hier eerst intern op een rijtje zetten en uiteraard ook over leggen met andere instanties, zoals de provincie, die het Oelte-plan immers had Mr. J.M. Kruitwagen, voorzitter van het bestuur van de stichting Maar schalksbos-Zonnegloren, heeft met ontstemming kennis genomen van de reactie van welzijnswethouder Frans Kingma van Soest, na het bekend worden van de uitspraak van de Kroon over het niet doorgaan van De Oelte. Kingma liet vorige week in een regio naal dagblad weten dat hij "zijn hand niet in het vuur durfde te steken" voor het voortbestaan van Maar schalksbos in Baarn, nadat de stich ting met tevredenheid had vastge steld dat Maarschalksbos volgens de uitspraak van de Kroon niet hoefde te sluiten. Kingma liet daarmee blijken bange vermoedens te hebben over de voornemens van het provinciebe stuur, dat t.z.t. moet beslissen over de ziekenhuisbedden die moeten wor den "ingeleverd". Mr. Kruitwagen: "Ik vind dat van een politicus een uitermate onverstandi ge uitspraak. De provincie moet daar nog over beslissen. Wij moeten voor komen dat het die richting op gaat. Laten we met z'n allen nu Maar schalksbos overeind zien te houden." Een onbekende man heeft vorige week een geslaagde poging onderno men om een Soester winkelier, die wat al te goed van vertrouwen was, een bedrag van 700 gulden afhandig te maken. De man vervoegde zich in de winkel aan de Laanstraat met het verzoek of hij daar even op zijn vrouw mocht wachten. Hijzelf moest direct door naar de grens, om daar bij de douane 700 gulden aan BTW te gaan betalen, zoals hij de winkelier wijs maakte. Volgens de man moest de winkelier zijn vrouw intussen wel kennen; ze waren onlangs vlakbij op de Dorre- steinweg komen wonen. Toen de vrouw niet met het geld kwam opda gen deed hij de winkelier het verzoek hem die 700 gulden even voor te schieten, zodat hij wegkon. Zonderal te veel aarzeling verstrekte de winke lier hem het gevraagde bedrag, maar na zijn vertrek bekroop hem toch een gevoel van argwaan, omdat hij de man nooit eerder had gezien. Hij schakelde tenslotte de politie toch maar in. Die is nu op zoek naar de onbekende men, van wie overigens even later bleek dat hij dezelfde streek had ge probeerd uit te halen met een winke lier aan de Smitshof. Deze had hem als onderpand echter zijn rijbewijs gevraagd, maar nadat de onbekende dat zogenaamd even uit zijn auto zou gaan halen liet hij zich niet meer zien... Door het alarm uit te schakelen hebben onbekenden rustig hun gang kunnen gaan in een fabriekspand aan de Indus trieweg. Ze doorzochten het gebouw en vonden een bedrag van 2200 gulden, dat direct in de knip ging. De alarmcentrale bemerkte rond half vijf 's morgens dat het alarmsysteem was uitgeschakeld. Personeel van de centrale stelde zich op de hoogte van de situatie, maar kon vanaf de weg niets verdachts zien. Met die constatering nam het genoegen. Enkele uren later deed een 31-jarige man aangifte van diefstal bij de politie. Geharrewar rond portefeuillehouder sport Achter de politieke schermen zijn in de afgelopen week veel woorden vuil gemaakt over de sportstichting en de verantwoordelijke wethouder drs. Günther Plomp. Hij lijkt door de ge meenteraad aan de ketting te worden gelegd als een nieuw voorstel van het College kan steunen op een meerder heid, en die mogelijkheid is niet klein. In het College neemt Plomp een min derheidsstandpunt in met betrekking tot twee zaken. Hij wil in openbaarheid kunnen vergaderen met de sportverte- genwoordigers van de sportstichting en hij vindt dat directeur Johan Hilhorst van die stichting de sporters ambtelijke ondersteuning moet mogen bieden. De vakbroeders van Plomp stellen de raad voor de hulp van Hilhorst te verbieden als de bijstand verband heeft met de nieuwe overlegstructuur voor de sport. B. en W. willen tevens dat de besprekin gen van WD-wethouder Plomp met de sporters achter gesloten deuren plaatsvinden. Verder zit het het College niet lekker dat Plomp bij herhaling zijn afwijkende mening naar buiten heeft gebracht. Via een passage in het raads voorstel wil het College dat in de toe komst voorkomen: "Eventuele min derheidsstandpunten binnen ons Colle ge zullen wij tijdens het overleg niet naar buiten brengen," staat in het voor stel. Motie van wantrouwen De vier partijen, die vorig jaar juni het 'doodvonnis' van de huidige overleg structuur voor de sport tekenden, zijn niet bijzonder ingenomen met de han delwijze van wethouder Plomp. Er doen geruchten de ronde dat de vier (CDA/PvdA/D66/PS) een motie van wantrouwen achter de hand houden voor het geval dat Plomp niet wenst mee te werken aan de wensen van het College en een mogelijke raadsmeer- derheid. Dezelfde geruchten vertellen dat één of meer CDA-ers Plomp een verklaring willen laten afleggen, waarin hij zijn solidariteit alsnog betuigt. Of Plomp zich daartoe laat dwingen is allerminst zeker. Hij zal zich wellicht beroepen op de uitspraken van de ad hoe commissie van raadsleden die drie weken geleden ook koos voor openbaar overleg en ambtelijke steun van Hil horst. Indien de sportwethouder zich neerlegt bij het raadsbesluit, dat mor genavond valt, is er niets aan de hand. Maar als hij anders besluit of een even tuele verklaring niet wil afleggen hangt veel af van de moed van de vier fracties. Of het CDA zover wil en durft te gaan dat Plomp zou moeten aftreden lijkt bij na ondenkbaar. De PvdA zou er mis schien niet eens voor terugdeinzen, maar het CDA is zich ervan bewust dat ,de WD geen andere wethouder naar voren zal schuiven om de plek van Plomp op te vullen. Volgens de eerder genoemde geruchten zou de WD zelfs tot 1994 geen kandidaat voor het wet houderschap meer aanwijzen. Dat zou betekenen dat het CDA tot die tijd een coalitie moet vormen met de PydA, en dat zien de christen-democraten ook niet als de meest ideale situatie. Storm in glas water Volgens 'uitgelekte' mededelingen heerst er nog onenigheid binnen de vier fracties. Begin deze week voerden de fracties nog overleg, maar daar is niets van bekend. Het is afwachten wie mor genavond in de aula van het Griftland College de sterkste strategie heeft. Want hoewel het aftreden van Plomp niet als onmogelijk wordt beschouwd kan de kwestie ook uitdraaien op een storm in een glas water. Intussen is het overleg over de nieuwe structuur voor de sport nog geen meter opgeschoten. C O Foto Foto: Góos van der Wilt De bodemverontreiniging in Soestdui nen is ernstiger dan het zich aanvanke lijk liet aanzien. Dat blijkt uit een on derzoek dat Chemco Soest b.v. heeft laten uitvoeren op haar terrein. Vol gens het chemimische bedrijf aan de Beaufortlaan is het grondwater ver vuild met cadmium, nikkel, cobalt, molybdeen, trichlooretheen en te- trachlooretheen. De Chemco beschul digt haar voormalige buurman, de Kat-Emaille, ervan de bodem te heb ben verontreinigd. De directie van Chemco spreekt van een 'ernstige verontreiniging'. "Over een oppervlakte van ongeveer 750 vier kante meter blijken verschillende vor men van emaille-afval de bodem ernstig te hebben aangetast. Zo zijn er concen traties cadmium aangetroffen die de door de overheid gehanteerde toet singswaarde ten behoeve van sanerings onderzoek tot vijftig maal overtreffen," aldus een verklaring van de directie. Ze gaat ervan uit dat de bodemvervuiling zich niet alleen beperkt tot het terrein van Chemco, maar dat ook daarbuiten sprake is van een minstens zo zware ver ontreiniging. Bij Chemco is men be zorgd geraakt over de resultaten van het onderzoek en men acht het gezien de aard en de omvang van de verontreini ging noodzakelijk dat op korte termijn maatregelen worden getroffen. Kinderen In een brief adviseert de Chemco-direc- tie de bewoners van Soestduinen hun kinderen en huisdieren niet op de be drijfsterreinen te laten rondlopen. "Wij hebben besloten op korte termijn tot af rastering van ons terreingedeelte over te gaan, dit ter bescherming van omwo nenden. Wij missen uiteraard de be voegdheid dergelijke maatregelen voor andere bedrijfsterreinen Xe treffen," schrijft Chemco aan de Soestduinse be volking. Het op initiatief van Chemco uitgevoerde onderzoek is verricht door het Heidemij Adviesbureau uit Arn hem. Het rapport is toegezonden aan de Belangenvereniging Soestduinen. Be stuurslid mevrouw M. Swinkels kon gis termorgen nog geen standpunt van de Belangenvereniging geven. In een eer ste reactie wees ze wel op de komende vestiging van het cateringsbedrijf Vor stenlanden in Soestduinen: "Voor ons is de uitslag van dit onderzoek opnieuw een argument om de vestiging te bestrij den. Dat snijdt nu toch wel hout. De grond is zo ernstig vervuild dat het on- Deze installatie is al vanaf 1 juli onaf gebroken bezig met het zuiveren van de verontreinigde grond in Soestduinen. De verantwoord is om een dergelijk bedrijf toe te laten." De Belangenvereniging had in december tijdens een hoorzitting al veel bezwaren geuit tegen de komst van het cateringsbedrijf. Mevrouw Swinkels heeft laten weten dat de Belangenvereniging Soestduinen alles in het werk zal stellen om bij het gesprek tussen Chemco en de verschil lende overheidsinstanties aanwezig te mogen zijn. De Chemco heeft de in stanties daartoe uitgenodigd. Drinkwater Ook het Waterleidingbedrijf Midden- Nederland (WMN) heeft van Chemco een invitatie gekregen. Hoewel de bo dem en het grondwater in hei waterwin gebied Soestduinen ernstig zijn veront reinigd is er volgens WMN geen enkele aanleiding te vrezen voor het drinkwa ter. "We weten heel zeker dat het water dat bij de mensen uit de kraan komt honderd procent betrouwbaar is," zegt de heer G. Worrell van WMN. "Er be staat geen gevaar voor het drinkwater. Technisch is het mogelijk om slecht wa ter geschikt te maken voor consumptie. We. kunnen zelfs uit de sterk vervuilde Maas en Rijn drinkwater halen. Ik ver wacht wel dat de prijs van het drinkwa ter zal stijgen, want het kost natuurlijk veel geld om het water te reinigen." WMN voldoet volgens Worrell aan alle wettelijk gestelde eisen. Het drinkwater wordt voortdurend gecontroleerd, ook als er geen sprake is van bodemvervui ling. aard van de vervuiling blijkt erger te zijn dan werd gedachtaldus een recent ge houden onderzoek. Een 63-jarige Soester is met ernstige verwondingen opgenomen in het zie kenhuis. Daar werd een scheurtje in de schedel geconstateerd, een hoofd wond, drie gebroken ribben en diver se kneus- en schaafwonden. De man stak zondagmiddag de Bec- keringhstraat over. Op de rijbaan werd hij gegrepen door een auto, die werd bestuurd door een plaatsgenoot (34). De automobilist bleek teveel al cohol te hebben genuttigd en hij kreeg een rijverbod. In de nacht van zondag op maandag hield de politie op de Birkstraat een inwoner van Amersfoorter aan. Het rijgedrag van de 22-jarige man viel op, waardoor de politie het angstige vermoeden kreeg dat hij onder in vloed verkeerde. Dat bleek inder daad zo te zijn. De blaastesten en bloedproef vielen in zijn nadeel uit. "Een aantal wensen van de Stichting Welzijn Ouderen Soest zie ik persoon lijk niet als algemeen belang," aldus de heer H.I. Jorna, voorzitter van de Commissie Ouderenbeleid, die de vo rige week vergaderde over de beste ding van provinciegelden voor het flankerend ouderenbeleid. Hij is van mening dat dit bedrag van 137.375 gulden besteed moet worden aan "het zoveel mogelijk zelfstandig wonen" en dat "alle ouderen van Soest en Soesterberg er zinvol van moeten kunnen profiteren." De meeste commissieleden waren het met hem eens en becritiseerden het wensenlijstje van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) dat acht pun ten omvat voor een totaalbedrag van 214.500 gulden. Bijna een ton teveel. Hoewel men alle begrip toonde voor de noodzaak van "een ringleiding voor slechthorenden" in een bepaald bejaar dentehuis, "een geluidsinstallatie in Honsbergen," "een video-installatie in het zelfde centrum," en drie "groot beeld video-schermen" in een drietal centra, werden deze zaken toch van de lijst afgevoerd. Wel voelden de commissieleden in meerderheid voor de Belbus, waarover de pers de vorige week berichtte, en voor een liftvoorziening in 66 woningen in het Soesterveen. De commissie had ook geen bezwaar tegen tien alarme ringsapparaten en zes karren voor de warme-maaltijden-voorziening vanuit Molenschot. Bij elkaar bedragen deze vier prioritei ten van het SWOS al ruimschoots de toegezegde subsidie, die volgend jaar opnieuw door de provincie zal worden verstrekt. Zo luidt het advies van de Commissie Ouderenbeleid aan het ge meentebestuur, waarvan wordt ver wacht dat het dit advies zal overnemen. ca. 850 gram w. Aanbiedingen geldig van do. 25 t/m za. 27 februari 1988 en alléén in filialen met een versafdeling. i ^fr>e-pan doe iÈdty\ Nou nee, een vrome Jozef is 'ie niet. Tenminste, niet wat daar doorgaans on der wordt verstaan: een kwezelachtig fi guur. Van huisuit godsdienstig opge voed loopt hij de kerk niet plat, maar hij is wat hij daar geleerd heeft niet verge ten. Ten diepste is hij een gelovige jon gen. Dat bleek weer eens toen we het over karnaval hadden en...over het daaropvolgende vasten. Nou ja, vas ten... Wie vast er nou tegenwoordig nog? Vit reaktie op de roomse veruiterlijking vasten de protestanten al eeuwenlang niet meer en lieten de kerkhervormers van destijds zelfs pesterig speenvarkens in de vastentijd aanrukken. Toch is het verschijsel vasten oeroud en universeel. Volgens mijn Jozef, als ik hem toch even zo mag noemen, heeft het wel degelijk. Zin om te vasten. "Het ligt er wel aan hoé je het doet, met welke gezindheid. Het kan op een heel lijfelijke manier getui gen van solidariteit met de velen die honger lijden. Tijdens de, vastenperiode wordt je er telkens opnieuw bij bepaald dat wij in het rijke Westen zorgvuldiger zullen moeten omgaan met wat ons is overgedragen aan geld, macht en goede ren en aan een betere verdeling daarvan. Het is eigenlijk heel vreemd dat het vas ten zo maar ineens is verdwenen uit onze Westerse wereld. Over de oorzaak, geestelijke luiheid of wellicht een complex van factoren kon hij me niet veel wijzer maken. "Dat moet iedereen maar voor zichzelf uitzoeken, zei hij. "Zelf heb ik de grootste waarde ring voor onze islamitische broeders en zusters. Maar al te, vaak 'wordt er nog steeds neerbuigend over hen gesproken, maar waar vind je een zo trouwe gods dienstbeleving als juist bij hen? Als zij vasten wordt er de hele dag niet gegeten en wachten ze net zo lang tot de zon is ondergegaan. Daar 'moet jeniet gering overdenken. Zover ben ik nög lang niet. Ik blijf gewoon eten en drinken, maar...met mate,zei hij. Zijn stem klonk ineens niet meer zo overtuigend meer toen hij zei: "Ik pro beer tot aan Pasen geen alcohol te drin ken. Of geen koffie, dat weet ik nog niet. Als het er op aankomt laat ik mijn kopje koffie geloof ik nog moeilijker staan dan mijn pilsje. Het werd stil, alsof hij op instemming wachtte. Misschien zelfs op een aan moediging of een solidair meedoen, want samen houd je zoiets gemakkelij ker vol. "Morgen moet ik van mezelf beslissen, zei Jozef. Ik zei nog steeds niks. Een bromfietser uit Amersfoort is aangehouden door de Soester politie. De achttienjarige jongen reed met een snelheid van honderd kilometer per uur op zijn tweewielige voertuig over het weggedeelte van de Van Weedestraat. Kennelijk was hij onder de indruk geraakt van de jacht op goud in het Canadese Calgary. De jongen werd 's nachts om kwart over één staande gehouden, ook al omdat zijn achterlicht niet werkte. De snelheidsmaniak kreeg in plaats van Olympisch eremetaal een proces verbaal uitgereikt. Zijn bromfiets werd voor een technisch onderzoek meegenomen naar het politiebureau. Bij de politie bestaat het vermoeden dat de brommer is opgevoerd. De afdeling Groenbeheer van de ge meente gaat de komende weken op een aantal plaatsen in de gemeente de zoge naamde snelgroeiende boomsoorten als populier en wilg uitdunnen. Deze soorten, die met name de eerste tien jaar voor een groen aanzien hebben ge zorgd, zullen "wijken" voor de meer duurzame soorten als o.a. de eik, iep en Coöperatieve vereniging GOOISCHE Cl 1 TV AART VERZORGING Ü.A. Uitvaartverzorging zonder winstoogmerk. HILVERSUM. Uitvaartcentrum "Den Huil" Utrechtseweg 11. Tel 035-42548 AMERSFOORT. Uitvaartcentrum "Amersfoort" Westerstraat 92. Tel. 033-11344 BUSSUM, Uitvaartcentrum "De Heemburgh" Graaf Wichmanlaan 28, Tel 02159-17988

Soester Courant | 1988 | | pagina 1