te koop bij Schoeman -Hl te koop bij Schoeman te koop bij Schoeman ■HU te koop bij Schoeman %Su- ngP mdPub na na Invaliden-parkeerplaatsen in Soest: ondeugdelijk en veel te weinig e Soester Duinen „eersP eve> Soest 50 jaar geleden 25 februari 1938 WOENSDAG 24 FEBRUARI 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 f365.000,- kk. Adviesgroep Gehandicapten is ontevreden J.G. van Rouwendaal bv Assurantiën en onroerend goed Hypotheek- en Pensioen Adviseurs Administraties en beheer KOOP Vrijstaand woonhuis met garage en berging, zonnige tuin. Het huis is geheel gerenoveerd en verkeert in perfecte staat. Indeling: hal, kelder, keuken, bijkeuken, douche, doorzonkamer met rendements haard. Verd.: 2 ruime slaapkamers en hobbyruimte. Thermopane beglazing. VRAAGPRIJS 275.000,-. vraagt; uw aandachtvoor Geen stickers op sulo's Gemeente Soest begint met actieve milieu-voorlichting aan burgers Dieven springen uit rijdend busje SOESTER COURANT J SrhoAmnn Mal Soest, Gemshoorn Roy. eengezinswoning (bouwjr. 1978) m. c.v., berging in achtertuin, voor en achter vrij gel, m. parkeerplaats op eigen ter rein. Gang, toil., m.k., woonkam., dichte keuk., verd.: gr. voor- en achtersl.kam., zijkaïrt., badkam. m. douche, v.w. en mog. aansl. 2e toil., vaste trap naar zol der m. 4e sl.kam. v.v. dakraam. Veel bergruimte, c.v.-ketel en elektr. huurboi- leropstelling. Koopsom f 152.500,- k k Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via r uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Soest, Steenhoffstraat Roy. halfvrijst. woonhuis m. c.v., zonnige achtertuin (Z.O.), nabij Kerkplein te Soest. Woonkam. (7X4 m.) m. open haard, balkenplaf., wit stucwerk, ingeb. trap kast, gang, toil., woon/eetkeuk. (ca. 18 m2), 2e douche m. v.w., verd.: gr. over loop, oudersl.kam. (5 x 3.50 m.) m. v.w., zijkam. (3.20 x 2.40 m.), 3e sl.kam. (ca. 12 m2), badkam. (wit) m. ligbad, v.w., afz. douche en 2e toil., vliezotrap (mog. voor vaste trap) naar zolder m. geh. bescho ten kap, geh. bevloerd, c.v.-ketel (1979) en boileropstelling, veel bergruimte en mog. voor 4e sl.kam. Gr. schuur/berging (ca. 35 m2) in achtertuin. Koopsom f 162.500,- k k Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor NVM neiebs.og ©bneieoi Soest, Middelwijkstraat Riant vrijst. herenhuis m. mog. voor praktijkruimte (ca. 30 m2), gar. en prieel. Entree, gang, trapkast, toil., halfopen keuk., droge kelder (stahoogte), door- zonwoonkam. op zuid-west gel. m. open haard en serre, tot. ca. 50 m2, verd.: gr. voor- en achterkam. w.v. 1 m. balkon bo ven de serre en 1 m. v.w., zijkam., bad kam. m. douche, ligbad en v.w., vaste trap naar zolder m. 4e sl.kam., veel berg ruimte, c.v.-ketel en badgeyseropstel- ling. Mog. voor 5e sl.kam. Veel ingeb. kastruimte. Riant aangeL rtain m. vijver. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 TeTo2155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Koopsom Soest-Zuid, Hildebrandlaan Royaal herenhuis (bouwjaar 1972), ty pe twee-onder-één-kap, geschakeld via extra grote garage, geschikt voor 2 au to's met aan voorzijde carport. Indeling: hal, toilet, meterkast, L-vormi- ge woonkamer met parketvloer, open haard, open luxe inbouwkeuken, schuif pui naar achtertuin op het Zuiden (circa 50 m. diep vanaf achtergevel). Luxe hardhouten wenteltrap naar verdieping met grote voor- en achterkamer waar van één met balkon en zijkamer met bal kon. Royale badkamer met 2e toilet, bi det, ligbad en dubbele wastafelcombi natie. 2e verdieping met een grote 4e slaapkamer voorzien van dakkapel, stookruimte met c.v.-ketel 1972, boi leropstelling en wasruimte. Veel berg ruimte. Oplevering: in overleg. Koopsom f 425.000,- k k Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor NVM De Adviesgroep Gehandicapten Soest is niet erg te spreken over de invali den-parkeerplaatsen in Soest. Er zijn er al niet veel, en die er zijn voldoen in het algemeen niet aan de officiële ei sen. Bovendien zoo het aantal in de komende jaren moeten worden uitge breid. Dat blijkt uit het onderzoek dat de Ad viesgroep vorig najaar heeft verricht, en waarbij alle twintig bestaande "openba re" invaliden-parkeerplaatsen in de ge meente nader zijn bekeken, zoals bij de postkantoren, de gemeentelijke gebou wen, de winkelcentra en andere voor zieningen. Van die twintig voldeed er slechts één aan de algemene eisen voor wat betreft markering, afmetingen en andere voorzieningen. Verder blijkt dat veel invaliden-parkeerplaatsen worden gebruikt door "gewone gezon de" automobilisten, waardoor de inva liden moeten wachten of ten slotte on verrichter zake naar huis gaan. De onderzochte parkeerplaatsen had den weliswaar allemaal het voorge schreven verkeersbord, maar misten - met uitzondering van de parkeerplaats bij het hoofdpostkantoor - de voorge schreven markering met een P, een X of een rolstoelsymbool. Geen van de par keerplaatsen is voorzien van paaltjes, die fout parkeren van anderen moeten tegengaan. Een aantal beschikt ook niet over de voorgeschreven trottoir-afrit, die minimaal 90 ceiïtimeter breed moet zijn en maximaal drie centimeter hoog mag zijn. In enkele gevallen worden gehandicap ten die gebruik maken van een invali den-parkeerplaats ook nog eens gecon fronteerd met andere belemmeringen. Met name aan de Van Weedestraat (F.C.Kuyperstraat) staan glasbakken en geparkeerde auto's in de weg; bij het zwembad de Turf aan de Waldeck Pyr- montlaan is er een trap en aan de Buys Ballotlaan in Soesterberg wordt men gehinderd door een reclamebord en een glasbak. Witte plekken Volgens de Adviesgroep worden op di verse lokaties in Soest invaliden-par keerplaatsen node gemist. Er zijn "witte plekken" bij de sociale dienst, het Soes- ter Natuurbad, de sporthallen, het win kelcentrum Koninginnelaan, het Me disch Centrum aan de Nieuwe weg, de bibliotheken, C-drie, dorpshuis Soes terberg en bij de diverse sportcomple xen. Verder zou men ze ook graag aan gelegd zien bij "particuliere" instellin gen als kerken, banken, bedrijven, res taurants etc. Men vindt dat de gemeen te de aangewezen instantie is voor het aanleggen van parkeervoorzieningen als er geen "eigen" terrein is. "Onze algemene indruk is dat de on derzochte invaliden-parkeerplaatsen zijn aangelegd in een tijd waarin men nog geen duidelijk richtlijnen had. Van de onderzochte parkeerplaatsen vol deed slechts één aan de te stellen eisen. Dit komt omdat deze zijn aangelegd op reeds bestaande parkeervoorzieningen en het wijzigen daarvan zou kostenver hogend werken," concludeert de Ad viesgroep. Het rapport wordt afgesloten met een aantal aanbevelingen, zoals o.a. het op stellen van een plan van aanpak voor de komende jaren, het vermelden van de invaliden-parkeerplaatsen op platte gronden, het bij herinrichtingsplannen "meenemen" van de aanleg van nieuwe parkeerplaatsen en het stimuleren van "particulieren", en het aandacht vragen voor het vrijhouden van de parkeer plaatsen. Ook pleit men ervoor dat er bij de winkelcentra niet één, maar min stens twee invaliden-parkeerplaatsen worden ingericht. Postbus 153 - 3760 AD Soest Kantoor: Burg. Grothestraat 11A - Soest Telefoon 02155-24810 - 16467 RESTAURANT SOESTEflSEflGSESTflMr UB S0ESTDUJNEN 02155 12739 Zoneverordening Burgemeester en Wethouders maken hierbij bekend dat met ingang van 25 februari 1988 gedurende één maand op de afdeling Milieubeheer, Lange Brink- weg 77 te Soest voor een ieder ter inza ge ligt het door Gedeputeerde Staten van Utrechtvastgestelde zonebesluit voor het PUEM-station, gelegen aan de Peter van de Breemerweg te Soest. Het zonebesluit is genomen op basis van een ingesteld akoestisch onder zoek. Buiten de zone mag de geluidsbe lasting vanwege het. schakelstation de waarde van 50 dB(A) niet te boven gaan. Wet geluidhinder De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn het college van Gedeputeer de Staten te Utrecht te verzoeken op grond van artikel 83 van de Wet Ge luidhinder een hogere grenswaarde van de geluidsbelasting op de gevel vast te stellen ten behoeve van: het bouwen van 90 woningen in he plan Mercury te Soesterberg. Alvorens een hogere waarde zal wor den vastgesteld, is een ieder bevoegd binnen een termijn van een maand te rekenen vanaf donderdag 25 februari 1988, het ontwerp met de daarbij behorende stukken in te zien tijdens de kantooru ren (09.00-12.00 uur) in het kantoor van sector I, Lange Brinkweg 77, kamer 0-21, en opmerkingen ten aanzien van dit ontwerp schriftelijk in te dienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van de daarbij ge noemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een winkel en een magazijn, Van Weedestraat 17 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 8 van de Woning wet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken te rekenen vanaf donderdag 25 februari 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. Op op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) in het kantoor van sector I, afde ling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. Hinderwetaanvragen Bij de afd. milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 012ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage a. een verzoek met bijlagen van het Ontwerp van de vergunning van b. een verzoek met bijlage van a. M.T.S. Blom, Lange Brinkweg 69, voor het uitbreiden/wijzigen van het rundvee-, varkensfok- en mestbe- drijf op het perceel Lange Brinkweg 69. b. F. J. Groart, Kostverlorenweg 6, voor het oprichten van een autowas serij op het perceel Kostverlorenweg 6. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling of bij ge- De gemeente Soest gaat vanaf begin maart actieve milieu-voorlichting ge ven aan de burgers. Dat gebeurt in eerste instantie met een rubriekje in de plaatselijke kranten (inclusief de ka belkrant), waarin de milieu-proble matiek op "positieve" wijze in de pu- blicteit wordt gebracht. "Dat wil zeggen: geen zondebok-men taliteit, maar eerder een constructieve aanpak, met aandacht voor positief mi lieugedrag en/of initiatief van particu lieren, scholen of andere groepen, maar ook van de gemeente," aldus een notitie die op 2 maart ter sprake komt in de machtigde bezwaren inbrengen op a. verzoek tot 15 maart 1988 (M. T. S. Blom); b. een openbare zitting, waar gelegen heid wordt gegeven tot een dachten- wisseling, te houden op dinsdag 15 maart 1988, 09.00 uur, kamer 50, dependance achter gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4. (F.J. Groart). Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men vergunning kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij rederlij- kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Openbare commissievergaderingen Maandag 29 februari, 20.30 uur: commissie A.B.Z. Agenda o.a.: bespreking halfjaarlijks verslag politie; jaarverslag werkgroep vandalisme. N.B. De vergadering vindt plaats in het politiebureau, Dalweg 42. Dinsdag 1 maart, 20.00 uur: commissie Ruimtelijke Orde ning Agenda o.a.: vaststelling lijst beeldbe palende panden; ontwerp-bestem- mingsplan Dalweg; lokatiekeuze uit vaartcentrum verkeers veiligheidsbe leid; concept-antwoordbrief aan bewo ners Kerkpad. N.B. De vergadering vindt plaats in het gebouw R.o., Lange Brinkweg 77. Woensdag 2 maart, 19.00 uur: commissie Onderwijs Agenda o.a.: vervanging sanitaire voorzieningen in Carolusschool; af vloeiingsregeling t.b.v. personeel ge meentelijke instelling voor basiseduca tie; uitgaven openbare school voor Ma vo. Woensdag 2 maart, 20.30 uur: commissie Bedrijven Agenda o.a. nota milieuvoorlichting in de gemeente Soest; chemische on- kruidbestrijding; betondekverharding Soesterbergsestraat: rationeel wegbe- heer. Donderdag 3 maart, 19.00 uur: commissie Financiën Agenda o.a.: verkoop Soester Natuur bad; bouwrijpmaken Mercury; ver koop grond aan Yves Rocher. Behalve die van A.B.Z. en R.o. vinden de commissievergaderingen plaats in de commissiekamer van de dependance achter gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). t raadscommissie Bedrijven. Op die ma nier kunnen de verschillende milieu-af delingen van de. gemeente (groenbe- heer, reiniging, milieubeheer) afwisse lend in de publiciteit komen, onder het motto "Wat kan de gemeente doen en wat kan de burger bijdragen?" Minder positief ogende punbliciteit wordt overigens ook niet uit de weg ge gaan, zo blijkt. Dat geldt zeker in die ge vallen waarin een preventieve werking van voorbeeldgevallen het oogmerk is. Dat kan bijvoorbeeld met foto's van "hoe het niet moet" (vervuiling in woonwijk, notoire overtreders van mi lieuvoorschriften, etc.), met daartegen over hoe het anders en beter kan. Prioriteiten Acute problemen als geluidsoverlast, afvalverwerking, gescheiden inzame ling etc. zullen de prioriteiten in de voorlichting moeten bepalen, aldus de notitie. Nu al wordt gedacht aan voor lichting over het zelf-composteren van groente-, tuin- en fruitafval ter beper king van de afvalstroom en het geschei den houden van oud papier en "pro- bleemstoffen". Voorrang en extra aan dacht krijgt de problematiek van het "jt.c.a." ofwel het klein chemisch afval. Op langere termijn wordt er gedacht aan educatieve projecten voor groepen (scholen etc.) met audio-visuele mid delen en mede afgestemd op het anti- vandalismeproject, compleet met werkbezoeken aan bijvoorbeeld riool waterzuivering en pompgemalen. Ook wordt gedacht aan het ondersteunen van projecten door "derden", zoals ook nu al regelmatig gebeurt, door het be schikbaar stellen van materiaal. Verder gaan de gedachten uit naar sti mulering van het particulier initiatief door het toevoegen van een wedstrijd element, bijvoorbeeld door een jaarlijk se milieu-themawedstrijd met een aan dachttrekkende prijsuitreiking. Ten slotte moet ook worden ingespeeld op nieuwe omstandigheden en situaties, bijvoorbeeld de wijziging van bepaalde milieuwetten (mest!), al draagt de ge meente daarin niet de eerste verant woordelijkheid. Stickers Volgens de notitie kan de suggestie van Adriaan Pothuizen (D66) - om op de sulo's stickers met informatie te plak ken - beter niet worden gevolgd. "De suggestie komt in aanvaring met het huidge verbod om de minicontainers van opschriften etc. te voorzien. Ge vreesd wordt dat het hek van de dam is als de gemeente begint met het beplak ken van de sulo's." Als alternatief wordt gedacht aan informatieve teksten op de buitenkant van het "rijdend ma- van o.a. MEXX, B.C., THOMAS BASIC'S, LOVE De Soester politie werd in de nacht van zaterdag op zondag gealarmeerd door de collega's uit Baarn, waar even tevoren een PTT-busje was ge stolen. De wagen was verdwenen in de richting Soest. De bemanning van de Soester surveillancewagen ont dekte de wagen even later rijdend over de Koningsweg, waarop de ach tervolging werd ingezet in een poging de dieven aan te houden. Op de Dor- resteinweg werd een stopteken gege ven, met als enig resultaat dat de PTT-bus wat langzamer ging rijden. Bij een vaartje van ongeveer 20 km/u sprongen zowel de bestuurder als zijn maat uit de auto en verdwenen in de polder bij de Dorresteinweg. De poli tie heeft nog enige tijd gezocht, maar de daders niet meer kunnen vinden. De PTT-bus ging in elk geval weer te rug naar Baarn. Autoband lek gestoken Een onbekende dader heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een band lek ge stoken van een auto, die aan de Tituis Brandsmastraat geparkeerd stond. De eigenaar deed aangifte. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. terieel" van bijvoorbeeld de afdeling reiniging. Tenslotte wordt de aandacht gevestigd op de voorlichtingsmogelijkheden van "open dagen", manifestaties, etc. waar bij de gemeente naar buiten treedt. Op zaterdag 16 april is er zo'n "open dag" op het terrein van sector I (R.O. etc) aan de Lange Brinkweg (voorheen "Gemeentewerken"). POLITIE-VARIA. Zondagavond ten nadele van Mej. J. V. een rijwiel gestolen, dat achter ho tel „De Gouden Ploeg" geparkeerd stond. Zaterdag werd door de politie een manspersoon gearresteerd, wegens het plegen van niet nader te noemen handelingen met kinderen. Hij is ter beschik king gesteld van den Officier van Justitie. Twee z.g. zigeunerinnen, afkomstig uit een woonwagenkamp, hebben de zer dagen geprobeerd een winkelier aan de Van Weedestraat op te lichten. Zij kochten n.1. iets en betaalden met groot geld. Nadat zij het wisselgeld hadden ontvangen, probeerden zij net zoolang te wisselen totdat de lade van den win kelier leeg gewisseld was. Bedoelde zakenman had dit echter reeds eerder meegemaakt en wees de zigeunerinnen de deur. Men zij gewaarschuwd. CONCERT. Dinsdag 1 Maart zal het Soesterbergsch gemengd koor een concert geven in „Huis ten Halve" aldaar. Mevr. Jaene de Koff-Lorentz en de Amersfoortsche Orkestver. zullen hierbij medewerking verleenen. HOOIBERGEN BRANDDEN. Waarschijnlijk door het achteloos wegwerpen van een sigaret ontstond Vrijdagmiddag 4 uur brand in een hooiberg, toebehoorende aan den heer W. v. Doorn, aan den Gallenkamppelsweg no. 20. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, tastte met 2 stralen het vuur aan, doch moest tenslotte de berg uithalen, waarmede men tot laat in den avond druk was. Den geheelen voorraad hooi, ongeveer een 25000 pond, ging verloren. Een en ander wordt door verzekering gedekt. Zaterdagmiddag kondigde de sirene weer een hooibrand aan, ditmaal aan den Noorderweg bij den heer N. van Dijk. Door de gunstige windrichting sloeg het vuur niet over naar de belendende perceelen. De brandweer moest vele meters slang uitrollen, voordat men water kreeg, daar de slooten langs den Noorderweg meer modder dan water leverden. Twee brandweerlieden ontkwamen bijtijds aan een ongeval, toen eenige brandende palen omvielen. Na 2 uur spuiten was ook deze brand weer gebluscht. Ook hier dekt verzekering de schade.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5