O Bondsspaarbank sponsor van bowling-team WOENSDAG 2 MAART 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 14 Zaterdag 5 maart, 20.00 uur Winterconcert P.Y.O. in de Vijverhof Gelijk spel van Shot tegen ZTTC Sanitair FIETSCROSS TAFELTENNIS SoVoCo-Stam dames pech en geluk VOLLEYBAL Wisselend succes voor Eemvogels KORFBAL Clubkampioenschap van Eemland SCHAATSEN Red Stars-dames in halve finale beker tegen a.s. landskampioen BASKETBAL «Hy BOWLING DAMMEN DYSB begint aan 2e competitiehelft SCRABBLE Smeeing/BDC laat titelkans lopen HANDBAL DAMMEN Griftland-dammers in halve finale Rob Duit twaalfeneenhalf jaar jeugdtrainer van WZ'49 Van Brummelen wint in Treeker Cross ATLETIEK Het lijkt erg stil rond muziekvereniging P.V.Ó. Maar schijn bedriegt! Geduren de de afgelopen maanden is onder de bezielende leiding van dirigent Piet Daalhuisen keihard gewerkt aan het programma voor het winterconcert. Zaterdag 5 maart is het dan zover! Ruim 45 amateur-musici staan dan ge reed in de grote zaal van "De Vijver hof' aan de Klarinet 349. Eeen blik op het programma leert ons dat het zaterdagavond gaat om een zeer gevarieerd muziekaanbod. Licht-klas- sieke, populaire en Zuidamerikaanse muziekstukken zullen dan door het en thousiaste P.V.O.-orkest ten gehore worden gebracht. Voor de muziekvereniging en voor het publiek is er zaterdag bovendien een extra feestelijk tintje: P.V.O. presen teert zich dan voor het eerst in haar nieuwe outfit. De zwarte uniformen zijn dan verwisseld voor moderne blauwe blazers op een zwarte pantalon. Strakke vlinderstrikjes en een witte pochet ma ken er een stijlvol geheel van. P.V.O. hoopt op deze manier een win terconcert te verzorgen dat een lust zal zijn voor het oog én het oor. Aan de in zet en het enthousiasme zal het zeker niet liggen. Vanaf 19.30 uur is de zaal open; om 20.00 uur zullen de eerste tonen weerklinken. Toegang gratis en uiter aard is iedereen van harte welkom! Woning vernield In een woning aan de Paulus Potterlaan zijn vernielingen aangericht door inbre kers. De schade daarvan is onbekend. Opmerkelijk was dat de daders niets uit de woning van een 56-jarige vrouw meenamen. De afgelopen week hielden winst en verlies elkaar voor de Shotteams pre cies in evenwicht. Het le herenteam speelde in Zaandam gelijk tegen ZTTC. Het 2e herenteam behaalde een regelmatige overwinning op Em- menl, terwijl het 3e herenteam met 8-2 verloor van Hoonhorstl. Het lan delijk jeugdteam verloor in Oegstgeest met 6-4 van BT Liftersl. Het le herenteam liet in Zaandam iet wat onnodig een punt liggen tegen op papier het zwakste team uit haar poule. Hans den Blanken kon zeker niets ver weten worden, want met zeer sterk spel bleef Hans ongeslagen in drie enkelspe len en het dubbelspel. Gerhard Busch won één partij, maar liet opnieuw een matchpoint schieten. De tot dusverre zo sterk opererende Berend Jonker had een volledige off-day en bleef zonder winst. Het 2e heren team'behaalde in een zeer langdurige wedstrijd een verdiende ze- Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 Fcc. King Road Riders is een fietscross club in Soest, gelegen aan het industrie terrein Oudegracht. Daar wordt donderdag 3 maart weer gestart met buiten training. Wij nodi gen kinderen uit om eens een paar keer met ons te komen trainen, mits. ze in het bezit zijn van een crossfiets, en be schermde kleding (spijkerbroek, hand schoenen e.d.) van 18.00 tot 19.00 uur. Het nieuwe seizoen begint op 19 maart. Fietscrosss is een sport, waar kinderen die teveel energie hebben en niet bang zijn om een keer te vallen zich uit kun nen leven. Je kan al op je vijfde meedoen. De club is aangesloten bij een overkoepelende organisatie zoals K.N.W.U. Wedstrijden die op zaterdag gereden worden zijn in de regio en dan zorgt de club voor vervoer, maar zondags gaat ieder op eigen gelegenheid. Ook is de Fcc. King Road Riders op zoek naar iemand, die zich beschikbaar wil stellen om de kinderen te komen trainen en de vereniging nog groter te maken. Voor inlichtingen kunt u altijd even bel len met Albertine Kers, tel. 02155 - 18396. ge op Emmen. Na een 2-0 voorsprong kwam Emmen nog wel terug tot 2-2, maar daarna lieten de Soesters het krachtsverschil duidelijk in de score tot uitdrukking komen. Een geconcen treerd spelende Dirk Schuiling won zijn drie partijen zonder veel moeite, Eugè- ne Staffhorst en Aksel van Elteren wonnen ieder twee keer. Het 3e herenteam blijft vooralsnog in de hoek waar de klappen vallen met op nieuw een te ruim uitgevallen neder laag. Dit keer werd er wel met volledige inzet gespeeld, maar faalden de Soes ters te vaak op de beslissende momen ten. In vrijwel alle partijen waren winst kansen, maar alleen Eddy Gaytant en Aijan Schuiling wisten deze ieder één keer te verzilveren. Shot4 behaalde een goede overwinning en dat werd hoog tijd ook na de matige resultaten van de vorige weken. André van Vugt blijft sterk spelen met dit keer drie zeges, Ronald Busch en Ronald van Velzen wonnen respectievelijk één en twee keer. Het dubbel leverde ook een zege voor Shot op. Jeugd BT Liftersl - Shotl: 6-4 In Oegstgeest leed het le jeugdteam een wat onnodige nederlaag tegen het puntloze BT Lifters. Richard van de Heuvel (2x winst) en Patrick Dam (lx winst) presteerden naar behoren, maar kopman Robbie Houtgast bleef met één overwinning onder zijn kunnen. Programma: Voor zaterdag 5 maart staat er voor Shot een aantal belangrijke wedstrijden op het programma. Het 2e herenteam ontvangt koploper Treffers uit Arnhem en komt bij winst weer op gelijke hoog te. Het 3e herenteam speelt thuis tegen Olympia in Goor en ook hier is winst noodzaak. Beide wedstrijden beginnen om 17.30 uur en toeschouwers zijn ui teraard van harte welkom in de Shot zaal aan de Heideweg (tussen nrs 18 en 20). Het le herenteam speelt tegelijker tijd de zeer belangrijke streekderby te gen het Hilversumse Poker Face. Uitslagen: Buna2 - Shot5: 9-1, Shot5 - Good Luck2: 2-8, de Hilt2 - Shot6: 1-9, Huizen9 - Shot7: 3-7, Shot8 - QuicklO: 5-5, Shot9 - VEV6: 6-4, UBTV5 - Shot 10:2-8, Shotl 1 -Tovo6: 8-2, Shot 12 - Tivul: 2-8, Shotl3 - ATC8: 3-7, Zeta3 - Shotl4: 7-3, Shot 15 - Victoria 16: 6-4. Uitslagen jeugd: Shot2 - Nederhorstl: 4-6, Quick2 - Shot3: 10-0, Shot4 - Bu- na3:1-9, Muiden3 - Shot5:8-2, Shot6 - Luck6: 5-5, Huizenl2 - Shot7: 9-1. Het eerste damesteam van volleybalvereniging SoVoCo-Stam heeft met 3-2 verloren van het Voorburgse Tonegido. Een wedstrijd met twee gezichten. Ook het tweede team van de Soester vereniging moest de winst aan de gastvrouwen in Gouda laten. Na een voorjaarsstop van twee weken begon deze week de Nationale volleybalcompetitie weer. Het eerste damesteam van SoVoCo-Stam moest op bezoek bij Tonegido in Voorburg. Een middenmoter, maar in eigen huis altijd moeilijk te bespelen. Dat ondervonden eerder de koplopers Utrecht en EAW. Beide verloren daar hun wedstrijd. SoVoCo-Stam was dus gewaarschuwd. Een uitblinkende Cisca Abraham zette SoVoco-Stam op het goede spoor met uitstekende passes en snoeiharde aanvallen. Angela Manders, licht geblesseerd aan de wedstrijd begonnen, maakte het de gastvrouwen wel heel lastig. Binnen veertig minuten nam de Soester ploeg een comfortabele 2-0 voorsprong via de setstanden 11-15 en 5-15. In de derde set stokte het vlotte spel van SoVoCo-Stam, Tonegido kroop dichterbij en won gemakkelijk met 15-12. Niets wees op een nederlaag voor SoVoCo-Stam want resoluut namen de dames een 8-0 voorsprong. Na een paar tegenslagen vloeide het zelfvertrouwen echter snel weg en opnieuw kon de Voorburgse ploeg de achterstand omzetten in setwinst 15-11. De beslissende vijfde set gaf eenzelfde spélbeeld. Weinig overtuiging en lef bij de Soester ploeg, knokken voor elk punt bij Voorburg, resultaat 15-12 winst voor de thuisploeg. De stand aan kop: 1. Lycurgus-Groningen 16-45; 2. EAW-Arnhem 16-31; 3. SoVoCo-Stam Soest 16-30 en 4. Utrecht 16-29. Veel beter verging het SoVoCo-Stam2 niet in Gouda, de plaatselijke ploeg Radius, net als SoVoCo-Stam goed voor een plaats in de middenmoot, was technisch duidelijk de mindere ploeg. Dat werd vooral goed geillustreerd in de tweede set die de Soester dames met 15-3 wisten te winnen. Het was voor Madeion Boerboom de eerste wedstrijd sinds november vorig jaar. Gesteund door zeer goed verdedigend werk kwam zij verrassend snel in het juiste ritme. Maar wat SoVoCo-Stam aan voldoende techniek in huis had miste zij aan mentale hardheid. Te snel gaat het team tobbend over het veld na een mislukte actie, raakt de overtuiging zoek en begint angstig en zonder lef te spelen. En dat is kat-in-het-bakkie voor de tegenstander. Via 15-10, 3-15, 15-12 en 10-15 werd een 2-2 stand bereikt. Ook in de vijfde set had SoVoCo alle kans de winst nog naar zich toe te trekken, maar Radius won met 15-11. Hét derde damesteam liet zich door het tweede team van Harderwijk niet verrassen. Met veel overtuiging in het spel wonnen zij de wedstrijd met 3-1 en blijven daarmee in de race voor een promotieplaats in de districtsklasse. De heren verloren van Vollkei. Volleybal deze week Sporthal Beukendal is morgen, donderdag, weer volop voor volleybal in gebruik. Niet minder dan elf teams van SoVoCo komen binnen de gele lijnen aan bod. töjktip: 19.00 uur heren SoVoCo5, nog volop in de strijd om het kampioenschap in de derde klasse speelt tegen Leos uit Leusden. Zaterdag in sportzaal De Bunt. Daar komen de topteams van SoVoCo-Stam weer aan bod. En gezien de nederlagen die deze week zijn geleden zal er de dames alles aan gelegen zijn voor eigen publiek revanche te nemen voor de slechte resultaten. Om 14.30 uur speelt SoVoCo-Stam2 tegen de dames van koploper Orion uit Doetinchem. Om 17.00 uur speelt SoVoCo-Stam 1 tegen DFC uit Enkhuizen, de ploeg die verrassend won van Utrecht en zeker opnieuw zal proberen een goed resultaat te behalen. Kortom, een voorspelbaar spannende volleybalmiddag. «IS VB Het 2e Eemvogelteam korfbalde in Maarssenbroek tegen O.V.V.O 5. Bei de teams behaalden in deze zaalkompe titie evenveel punten en waren aan el kaar gewaagd. O.V.V.O. opende de score en kwam op 2-0. Tini Martens maakte het eerste Eemvogeldoelpunt en Saskia Smelt trok de stand gelijk met een doorloop bal. Vervolgens zette Linda Martens het Soester team op voorsprong 3-3 ruststand. In de tweede helft werd door de Eemvo gels het tempo opgevoerd en door goed samenspel werden de kansen uitste kend benut. Men liep zelfs uit tot 3-7 door doelpunten van Reyk Muller, Ro- bert-Jan Smits, Linda Martens en In- grid Martens. Na 4-7 benutte Robert- Jan Smits nog een afstandsschot en uit eindelijk keerden de Eemvogels met de 5-8 overwinning naar Soest terug. Eemvogels 3 behaalde in Amersfoort, een gemakkelijke overwinning op M.I.A. 5. Met rust was het al 2-11 door doelpunten van Marco van Maanen (3x), Christa Lijfering (3x), Reyk Mul ler (2x), Berry Cornelissen, Sandra Lub en Ingrid Martens. Na de rust scoorden ze nog eens zeven maal via Sandra Lub (2x), Berry Corne lissen (2x), Reyk Muller (2x) en Ronald van Bemmel. De eindstand werd 3-18 in het voordeel van de Eemvogels. Zaterdag a.s. moet dit team tegen Dalto dat met één punt voorsprong bovenaan staat. Dus alleen bij winst kon Eemvogels 3 zich kam pioen noemen. Eemvogels 4 korfbalde ook tegen M.I.A.4, dat op de tweede plaats van de ranglijst staat. Bij een 3-0 achterstand kon Almar Lijfering in de 27e minuut van afstand scoren.Na 4-1 wist Willem Oldewarris vlak voor rust de korf te vin den. In de tweede helft liep M.I.A. uit tot 7-2, waarna Alex Pattihahuan in de laatste minuut 7-3 kon maken. Het 5e Eemvogelteam kon het niet bol werken tegen kampioen Luno 3. Alleen Bas Verhey (2x) en Anneke Boom zorgden voor de Eemvogeldoelpunten. De eindstand werd 3-10. De junioren gingen bij Minerva J1 op bezoek. Met rust keken ze tegen een 4-0 achterstand aan. Almar Lijfering zorg de voor 4-1. Bij 6-1 scoorde invaller Pascal Koopman 6-2. Eindstand 8-2. De B-aspiranten behaalden een prach tige overwinning op Doorn BI. Miranda Koopman en broer Pascal zorgden met doorloopballen voor 2-0. Wendy van Ringelesteijn en Manon Nieuwenhuis schoten van afstand raak en voor rust scoorde Miranda Koop man nog tweemaal. In de tweede helft zorgde Emile Lijfe ring voor 7-0. Na 7-1 bepaalden Miran da en Pascal de eindstand op 9-1. De jonge Eemvogelspupillen stonden tevergeefs in Beukendal op Hilversum R1 te wachten. Na de 6-0 overwinning van verleden week waren ze sterk ge motiveerd om te spelen, maar helaas kwamen de tegenstanders niet opda gen. Wedstrijdprogramma voor 5 maart a.s. in Beukendal: 10.30 uur Eemvogels BI-Zwaluwen BI 11.15 uur Eemvogels Dl-Fiducia Dl (kampioenswedstrijd) 12.oo uur Eemvogels 4-T.Z. 6. Voor meer informatie over korfballen bij de Eemvogels kan gebeld worden naar Agnes Kraaikamp, tel. 12743. Dames junioren D: 1. Angeline Lam 119.650. Algemeen clubkampioenschap 1987/1988 Heren: 1. Bert v.d. Weerd 133.767. Dames: 1. Linda v.d. Berg 103.750. Op de overdekte ijsbaan "De Vliert" te 's Hertogenbosch werd het club kampioenschap voor de pupillen ver reden, waarvan onderstaand de uitsla gen: Groep A jongens: 1. Tebbo Pauwels. Groep A meisjes: 1. Claudia Man ten. Groep B jongens: Julien Smink. Groep B meisjes: 1. Bianca v.d. Hoek. Groep C jongens: 1. Martin Drost. Groep C meisjes: 1. Saskia Baltus. Uitslagen van dit geslaagde clubkam pioenschap, dat gehouden werd op de kunstijsbaan te Utrecht. Hieronder de uitslagen: Heren senioren: 1. Bert v.d. Weerd 86.800. Dames senioren: 1. Henriette Kuyt 135.400. Heren junioren A: 1. André Hout man 97.450. Dames junioren A: 1. Linda v.d. Berg 103.750.Heren junioren B: 1. Peter v. Marle 102.550. Dames junioren B: 1. Cora v.d. Berg 112.800. Heren junioren C: Peter v.d. Heuvel 94.750. Dames juniorenC: 1. Angelique v.d. Berg 109.650. Heren junioren D: 1. Martin Baltus 101.600. De basketbalvereniging The Red Stars kan in het komende weekeinde voor de vierde keer in elf jaar de finale om het Nederlandse Bekerkampioen schap bereiken. Het eerste damesteam speelt zondagavond de kwalificatie wedstrijd tegen de aanstaande lands kampioen Ahoy Rotterdam-Zuid. Het duel in sporthal Beukendal begint om 19.00 uur. Omdat Ahoy RZ in de eredivisie uit komt krijgen de Soesters een 30-0 voorsprong. Coach Harry van den Heuvel van Red Stars schat de kansen van zijn ploeg niettemin sombeT in. "Mijn verwachting is dat we toch met ruim verschil zullen verliezen," zegt Van den Heuvel. "Zelfs in de eredivisie winnen de Rotterdammers met soms veertig, vijftig punten verschil. We mo gen er daarom niet van uitgaan dat we straks in de finale staan." Red Stars heeft zondag de beschikking over Evelien van Essen, die de Soester club twee jaar terug verruilde voor een ploeg uit de topsportliga van de Neder landse Basketbal Bond NBB). Van Es sen mag worden bescnouwa als een aanwinst voor Red Stars, ook al kan zij dit seizoen niet op wedstrijd-ervaring bogen. De dames van Red Stars ston den in 1982 ook al in de eindstrijd. Toen werd een bekersucces in de aller laatste minuut verspeeld. Twee en vier jaar daarvoor kon Red Stars wel jui chen, toen de jongens- en meisjes junio ren kampioen van Nederland werden. Competitie In de competitie kende Red Stars een slechte 'generale'. Met een incomplete samenstelling moesten de Soester bas- ketbalsters het onderspit delven tegen OSG Utrecht, dat de tweede plaats be zet. Na een 39-22 ruststand won OSG met 71-42. In veertien duels noteerde Red Stars negen overwinningen. Een opzienba rende kwam op naam van het zesde he renteam, dat hekkesluiter BZ met 108- 42 terugwees. De herenploeg kan zater dagmiddag de titel pakken als in Beu kendal wordt gewonnen van de naaste concurrent Blue Arrows. Een opmerkelijke prestatie werd gele verd door Martin de Zeeuw van het derde heren team. De routinier scoorde tegen Sparta 57 punten en nam daar mee meer dan de nelft van de productie van zijn ploeg voor zijn rekening: 102- 78. De Zeeuw, die ook geen twintig meer is, aast op een plaats in het eerste herenteam, dat volgend seizoen wel licht enkele wijzigingen zal ondergaan. Jeugd De jongens junioren verloren het cru ciale treffen van mede-degradatiekan didaat Dunckers met nipt verschil: 57- 60. De jongens kadetten eindigden daarentegen in de hoge cijfers. Het doelpuntrijke duel met OSM werd in een 128-60 winst omgezet. De overige uitslagen: heren 2 - Crackerjacks 51-57, heren 5 - Blue arrows 54-78, dames 2 - Sparta 37-70, JA2 - Eem 43-30, welpen 1 - New Stars 33-26, weipén 2 - Veenland 54-47, MA1 - Green Giants 74-30, MB1 - OSM 49-44. De belangrijkste wedstrijden van het komende weekeinde zijn: Zaterdag 5 maart: 16.15 uur Heren 6 - Blue Arrows Zondag 6 maart: 19.00 uur Dames 1 - Ahoy RZ (beker) René van den Bedem heeft namens de Bondsspaarbank Soest bowlingshirts en toebehoren overhandigd aan een bowlingteam, dat uitkomt in de Soes ter Bowling Competitie. Dat gebeurde vorige week in C-drie. Het succesvolle team bestaat uit captain Piet Pasman, Juliette Duijm en Boy Breurs. Het komt voorlopig alleen uit in de zogenaamde huiscompetitie. In de nabije toekomst denkt men spoedig de juiste topvorm te hebben bereikt om zich nadrukkelijk te kunnen manifeste ren op regionaal- en landelijk niveau. Overigens geschiedde de overhandi ging op een toepasselijke avond. Eens in de zes weken wordt binnen de Soes ter Bowling Bond gestreden om de Bondsspaarbank Bowlingtrofee. Dat gebeurde ook vorige week. Duidelijk is dat bij deze bank de 'S' staat voor sport en spel. De Damvereniging Soest heeft een be gin gemaakt met de tweede competi tiehelft. In deze laatste fase van het seizoen gaat het om de plaatsing in de diverse groepen. De zes - best geplaat sten van iedere groep promoveren aan het einde van het seizoen. De bovenste zes van groep 1 spelen de rest van het seizoen om het clubkam pioenschap. Dit jaar zal de strijd om het kampioenschap gaan tussen Den Os, Hammacher, Van der Ploeg, Bakker, Van 't Klooster en Weistra. De groepen 1 en 2 spelen met respectievelijk 13 en 13 deelnemers, terwijl de derde groep de overige leden bevat. Voor nieuwe le den is er nog steeds plaats in de compe titie, er kan eventueel direct voor de in terne competitie worden meegespeeld. Aanmelden kan men zich iedere maan dagavond in het gebouw "De Zwaluw" aan de Schrikslaan. De clubavonden beginnen om 19.45 uur. Dames zijn in het bijzonder welkom bij DVSB. Er wordt nog steeds naar ge streefd om een damestiental te vormen. Voor hen die zich willen bekwamen in de damproblematiek bestaat de moge lijkheid om zich in te schrijven voor damlessen. Deze worden per drie we ken gegeven door een gediplomeerde damleraar. Uitslagen Kampioensgroep: Weistra - Bakker 0-2, Den Os - Van der ploeg 1-1. Groep 1: C. van Oosterom - Van Beek 2-0, Schimmel - Muis 1-1, Mulder - A. van Oosterom 2-0, Lambrechts - Oos tenrijk 0-2, Veerman - Meijerink 1-1. Groep 2: De Bruyn - Stanton 2-0, Hui den - Van der Brink 0-2, Hageman - Vendrig 2-0, Veldhuizen - Butzelaar 0-2, Van Dasselaar - G. Kwakernaat 2-0. Groep 3: Lam - De Bree 0-2, Van Brunjmelen - Spruyt 2-0, S. Kwaker naat - Wuring afgebroken. De 22ste ronde van de competitie van scrabbleclub "d.e Vandalen" werd ge kenmerkt door een gezellige drukte. Liefst 30 mensen speelden voor de competitie. Frappant was, dat er een nieuw gezicht was, dat direkt met de prijs van de week, waarvoor in de twee de ronde wordt gespeeld, naar huis mocht gaan. Bram Riethoff mag samen met een partner naar de Speeldoos in Baarn naar een avond van zijn keuze. De uitslagen van de donderdag in Honsbergen gespeelde partijen: A. Jansen - D. Vastenburg 484-499 Mw. v.d. Werff-T. Danvers 378-477 A. Nuysink - T. v.d. Veer 471-374 T. v.d. Berg - A. Tak 375-636 B. Riethoff - H. Danvers 432-436 J. v. Zijtveld - Mw. Verhoeff 499-248 M. Leijendekker - R. Mulder 375-412 J. Leijendekker - W. Klute 527-381 Mw. Gerth - J. Danvers 314-487 R. Druijff - R. Rabelink 490-505 A. de Voogt- M. Leijendekker417-316 W. Klute - A. Tak 438-523 Anneke Tak komt met haar gemiddelde dicht in de buurt van Dieuwke Vasten burg. Zij ligt nog maar elf punten achter en de dag zal ons heugen als de inhaal race voltooid zal zijn. Mooie scores wa ren er van Tineke van Egdom (510), Anne Nuysink (532) en natuurlijk An neke Tak (636). Boven de 500 scoor den vanavond ook nog Jan Leijendek ker, Riet Rabelink, Trudy Danvers en Jan Danvers in hun inhaalrondes. Aan staande donderdag om half acht is er weer scrabble in Dienstencentrum Honsbergen. De deelname is f 2,50 per persoon en u bent daarbij van harte wel kom. Het herenteam van Smeeing/BDC verloor met 19-15 van Laren. Inzet was de strijd om het kampioenschap in de landelijke tweede divisie. Laren neemt met deze overwinning nu vier punten voorsprong op de Soesters en lijkt het kampiopenschap niet meer te kunnen ontgaan. Er resteren voor bei de teams nu nog twee competitiewed strijden. Na zeven minuten stonden de kansen nog gelijk (1-1). Inmiddels had Jan Bunt het veld al met een blessure moe ten verlaten. Bij zijn eerste schotpoging verrekte hij een nekspier. Na tien minu ten speeltijd waren er pas vier doelpun ten gescoord. (2-2) Vanaf dat moment trok Laren het initiatief naar zich toe en zou niet meer dulden dat Smeeing/ BDC op voorsprong kon komen, hoe wel zij daartoe in de tweede periode wel kans toekregen. Na die tien minuten liep Laren ineens naar 5-2 uit en leek Smeeing/BDC het nakijken te geven. Toch slaagde Smeeing/BDC er door Richard van den Hoef en Arjan Roest in de kam pioenspretendent bij te houden. Bij rust stond een 8-7 stand op het scorebord. Ook in de tweede helft bleef de strijd gelijk opgaan, zonder dat de Laarders echt in gevaar leken te komen. Toch ge beurde dat rond de vijfenveertigste mi nuut bij de stand 12-12. Op dat mo ment creëerde Smeeing/BDC kansen, die wanneer dat tot doelpunten zou hebben geleid, een psychologische klap voor de thuisclub had kunnen zijn. Smeeing/BDC was echter onmachtig om de TcIëineTtans die hen werd gebo den te verzilveren. Vijf minuten lang vielen er geen doelpunten en wat steeds dreigde te gebeuren voltrok zich in de laatste tien minuten. Smeeing/BDC werd volkomen overklast door een techniek die al sinds het ontstaan van het zaalhandbal in zwang is. Op de lin- keropbouwpositie ging Laren over tot de eenvoudige twee-wissel techniek, die de Soester verdediging niet wist te pareren, terwijl op de rechterhoek Erik van den Heuvel aan een solo-voorstel- lingbegon. Via 13-12en 16-14 vijfmi nuten voor tijd werd het een gelopen ra ce. De machine stokte uiteindelijk bij 19-15. Laren verdient terecht het kam pioenschap. De stand aan kop: Laren 28 punten BDC 24 punten In Bergen verloren de dames van Smeeing/BDC met 13-8 van Berdos. Deze nederlaag is de derde op rij. Een geweldige teleurstelling voor de Soester dames die dit seizoen zo voortreffelijk opereerden. Door dit derde verlies zak ken zij terug naar de vierde plaats van onderen. Degradatiegevaar lijkt er niet te zijn. Daarvoor zijn teveel punten ver- De dammers van het Griftland College hebben zich geplaatst voor de halve fi nale van de Nederlandse kampioen schappen schooldammen. Het team, dat eerste werd tijdens het in januari door DVSB georganiseerde toernooi in Soest, legde beslag op de tweede plaats tijdens de provinciale kampioenschap pen. Bij de basisscholen was de OBS Over- hees namens Soest actief. De jonge dammers werden negende in Veenen- daal, waar de provinciale kampioen schappen werden gehouden. Ze moes ten dertien wedstrijden op één dag af werken, en dat bleek iets teveel van het goede. Smeeing/BDC keek in Bergen na zes minuten al tegen een 6-0 achterstand aan, die bij rust al was uitgegroeid tot 9-2. Berdos speelde zeer fanatiek, ter wijl Smeeing/BDC nimmer een vuist kon maken. Na rust een lichte opleving van de Soester dames. Vanuit het mid den was het drie maal raak. Berdos bleef echter in het verdere verloop van de wedstrijd de verddediging gesloten houden en in aanvallend opzicht profi teerde zij van de fouten van Smeeing/ BDC. De 13-8 uitslag was uiteindelijk maar een zwakke afspiegeling van het werkelijke krachtsverschil. Uitslagen Senioren:heren 1 - Laren 15-19, heren 2 - Nijenrode 13-16, heren 3 - Amers foort 11-15, dames 1 - Berdos 8-13, da mes 2 - hvbs 7-6, dames 3 - Amersfoort 3-7 Jongens: pupillen - Nieuwegein 12-7, aspiranten 1 - udsv 19-9, aspiranten 2 - Limvio 9-6, junioren - Amersfoort 18- 10. Meisjes:pupillen - shvu 5-12, aspiran ten 1 - Seijst 3-6, junioren 1 - emm 4-3, junioren 2 - Olympia 10-1, welpen A - Laren 17-6, welpen B - Limvio 11-3. Rob Duit is vrijdagavond gehuldigd in de kantine van VVZ'49 aan de Eemweg. Duit is twaalfeneenhalf jaar jeugdtrainer bij de Soester sportvereniging. Namens hei jeugdbestuur bood de heer B. van der Leij hem een geheel verzorgde a vond voor hei hele gezin aan. Wat Duit en zijn familie die a vond te wachten staat is nog een geheim. Zaterdag kwamen diverse lange-af- standslopers van Pijnenburg uit in de Treeker Crosswedstrijden in Amers foort. In de herenwedstrijd over 10 mijl liep Erik Bos een sterke wedstrijd in 55 min. 28 sec. Dick den Oude wist deze zware cross ook nog binnen het uur af te werken. Hij boekte 59 min. 15 sec. Frits v.d Pol liep 1 uur 9 min. 28 sec. en Ton Stalen hoef 1 uur 16 min. en 12 sec. Bij de da mes bleef Gerry den Oude al haar te genstanders voor en zegevierde in 1 uur 12 min. 35 sec. Bij de heren veteranen was het spanning van begin tot einde. Hier behaalde Harry van Brummelen zijn zwaarst bevochten overwinning. Rondenland maakte Harry van Brum melen met een achtervolgend groepje jacht op de leider, die enkele tientallen meters vooruit was. In de laatste hon derden meters maakte Harry zich los van zijn tegenstanders en opende zijn slotoffensief, waarbij hij zijn laatste konkurrent Jaap Vallentgoed inhaalde en voorbijging. Harry won de ruim 16 km in 57 min. 49 sec. In de dameswed strijd over 4800 meter waren de A.V. Pijnenburgdames sterk vertegenwoor digd. Adrie van der Zon was de sterkste Soesterse met een 5e plaats in 19 min. 27 sec. Henny Pot kwam netjes tot 20 min. 1 sec. Veterane Mart van Hal draaide goed mee tussen de jongere garde en finishte in 20 min. 10 sec. De twee deelnemende triatletes, die hun looptrainingen weer aan het opvoeren zijn, hielden elkaar goed in evenwicht. De grotere basissnelheid van Diny v.d. Berg bracht haar net voor Gerda v.d. Veen, die op de laatste meters een paar stappen moest toegeven. Diny 21 min. 30 sec. Gerda 21 min. 32 sec. Eef van den Brink deed in het Kralingse Bos te Rotterdam mee aan een wed- strijd ove de halve marathonafstand (ruim 21 km). Het bleek een geslaagde testloop voor zijn terugkeer aan het ma rathonfront. Na een jaar blessureleed zonder grote wedstrijden lijkt het er nu op, dat de terugkeer er volledig aan komt. In deze sterk bezette wedstrijd veroverde hij een 17e plaats in een tijd van 1 uur 12 min. 58 sec. Tijdens de Veldloopkampioenschap pen voor veteranen in Oldenzaal kwam Joop van Leijenhorst uit in de jongste categorie 40-44 jaar. In deze zv7are klasse liep Joop naar een 27e plaats in 44 min. 24 sec. Het traject was 12.050 meter lang. Op hetzelfde parkoers werd t,™en'0ren wedstrijd gehouden over 8.000 meter. Hier was Gert de h,e".en meester. In de eerste helft had hij nog redelijke tegenstand maar in de slotfase bleef hij iedereen ru'm voor. Zijn tijd was 26 min. 20 sec. Op de Nederlandse Indoorkampioen schappen startte Janine Verstraelen op de 800 meter. Zij bereikte een 6e plaats in de sene in 2 min. 23.8 sec. Afgelopen zondag toonde Harry van Brummelen in een sterk bezette weg- wedstrijd te Oss, dat hij tot de sterkste veteranen van dit moment behoort. Ditmaal was de konkurrentie wat zwaarder en in een duel tot de laatste ki- lometers moest hij slechts in de verras send sterke Piet Kamps zijn meeidere erkennen. Niet alleen de mooie 2e plaats was goed, ook de gelopen tijd on der verre van ideale omstandigheden mocht er zijn. Harry boekte 51 min. 28 sec. over 15 km. i

Soester Courant | 1988 | | pagina 14