te koop bij Schoeman te koop bij Schoeman te koop bij Schoeman te koop bij Schoeman ^Strater mdPub ra ra ra ra ra §De Soester Duinen „eerst even niidpumw! 109.- Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 2 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Directie Foxboro gaat alsnog aan de slag met sociaal plan Soester Courant goede informatiebron Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151. Makelaardij o.g Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-16151. vraagt uw aandacht voor J. A. SMEEING Beheer b.v. TE KOOP TE HUUR Bouwzaken 4 Maart 1938 Soest, Pr. Bernhardlaan Vrijstaand herenhuis met heteluchtver- warming, souterrain, voor-, zij-, en vrije achtertuin. Indeling - splitlevel: entree, toilet/garde robe, halfopen luxe keuken, eetkamer 14,5 m2), het geheel met tegelvloer, openslaande deuren naar terras en vrije achtertuin. Woonkamer 27 m2) met teakhouten hoekpui met riant uitzicht op de Pr. Bernhardlaan en P. de Hooghlaan. Verdieping met zijkamer, grote ouder slaapkamer met loggia, badkamer met douche, 2e toilet en dubbele wastafel. 2e verdieping: met royale studeer- en slaapkamer met schuifwand; daarboven royale studeer/slaapkamer met extra gasverwarming en veel bergruimte. Garage alsmede stookruimte en was ruimte in souterrain. Oplevering: in overleg. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor NVM Koopsom f475.000,- k.k. Soest, Zwaluwenweg Op ca. 450 m2 grond vrij gel. hoekwoning m. gar. (7X3 m.) en roy. achtertuin. Gang, toil., m.k., doorzonwoonkam. (ca. 33 m2) m. schuifdeuren en convectorput, keuk. aan achterzijde, bijkeuk. m. c.v.- ketel (combi ca. 7 jaar oud), open hard houten trap naar verd. m. gr. voor- en achterkam., zijkam., badkam. m. ligbad en v.w., vaste trap naar zolder m. geh. beschoten kap, 4e si.kam. m. dakkapel, bergruimte. Parterre ged. dubb. beglaz. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via Jjjf uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Koopsom f 182.500," k.k. Soest, Oorresteinweg Half-vrijst. woonhuis m. vrijst. gar., voor-, zij-, en vrije achtertuin. Bouwjr. 1955. Gang, toil., k.k., mod. witte inb.keuk. m. vaatwasmach., koelkast, gaskookplaat, afz.kap, kunststof overdekt terras, door zonwoonkam. (ca. 25 m?), gr, vhjst. gar. m. vliering en hobbyruimte, vefd.: gr. voor- en achterkam. w.v. 1 m. v.w., zij- kam., nwe bet. douchem. v.w. en balkon, vliezotrap naar zolder m. ged. ge- isol. kap en m. meerdere mogelijkheden. Hardhouten buitendeuren. Parterre ged. thermopane beglazing en voor zetramen. Lokale gasverw. Koopsom f 199.000,-kk Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Schoeman Mal Soest, Ereprijsstraat Drive-in-woning v.v. nwe. dakbedek king, c.v.-ketel en therm. op living niveau m. voor en achter vrije ligging. Ind.: tuinkam. in L-vorm m. berging voor tuingereedschap, gar., gang m. vest., verd.: living m. open keuk., eetbar en open haardkanaal, 2e verd.: 3 si.kam., nieuw beteg. badkam. m. ligbad, 2e toil. en v.w. Parketvl. op sl.verd. Koopsom f 175.000,- k k Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via ^.Y» uw NVM- Makelaar of via ons kantoor OR hervat overleg en gaat niet naar rechter De directie van Foxboro gaat alsnog proberen met de vakbonden tot een aanvaardbaar sociaal plan te komen voor de medewerkers die worden ont slagen. Dat is het resultaat van het her vatte overleg tussen de directie en de ondernemingsraad van het Ameri kaanse bedrijf. Het is nu ook definitief dat niet 110, maar 82 mensen hun ont slag krijgen aangeboden. De directie volgt daarmee het advies van de OR op. Bij 82 ontslagen zou de OR akkoord gaan met het directie-be sluit, mits er een sociaal plan zou zijn. Dat bleek de directie niet achter de hand te hebben, terwijl het gebruikelijk is dat er een overeenkomst wordt geslo ten tussen de vakbonden en de directie. Dergelijke afspraken omhelzen veelal aanvullingen op nieuwe salarissen, uit keringen en bijdragen voor herscholing van de ontslagen medewerkers. Ondernemingskamer Mede vanwege het ontbreken van een sociaal plan werd het overleg vorige week volgens verklaringen van de bon den afgebroken door de directie van Foxboro. De OR overwoog vrijdag na ruggespraak met de bonden om naar de Ondernemingskamer (een deel van het Gerechtshof in Amsterdam) te stap pen. De Ondernemingskamer kan de besluiten van de directie zo nodig ver nietigen als mocht blijken dat deze on zorgvuldig zijn genomen. Zo'n proce dure neemt twee tot drie maanden in beslag. In zo'n periode kan de directie geen stappen ondernemen, het besluit wordt dan geblokkeerd totdat de On dernemingskamer een uitspraak heeft gedaan. Directeur S. van den Deijssel van Foxboro vernam de taktiek van de OR via de pers. Hij reageerde verbaasd. Hij was van mening dat de directie zorg vuldig met het advies van de OR was omgegaan en dat het aantal ontslagen zou worden teruggebracht van 110 naar 82. Volgens Bert Krijger van de NCHP zou de rechter er inderdaad niet aan te pas hoeven te komen als het aantal ont slagen beperkt zou blijven tot 82. Bijeenkomst Maandag besloten de OR en de directie toch weer met elkaar om de tafel te gaan zitten voor wat men achteraf noemde 'indringend overleg'. In dat laatste ge sprek heeft de directie toegezegd een sociaal plan op te stellen. Of dat op kor te termijn haalbaar is, kon gisteren nog niet worden gezegd. Morgen is een bij eenkomst gepland van de bonden, hun leden en de Foxboro-medewerkers. Een ander punt van discussie was dat de toelichting op het directie-besluit mo gelijk inhield dat de 'geredde' mede werkers binnen korte tijd toch op straat zouden worden gezet. Uit een geza menlijke verklaring van de OR en de di rectie aan het personeel is af te leiden dat het om definitief 82 ontslagen gaat. Soest Ir. Menkolaan 63 In rustige laan gele gen woonhuis met schuur en achtertuin op het zuiden, v.v. gas c.v. Ind.: entree, woonka mer, keuken, toilet; op de verdieping 1 grote si.kamer van ca. 22 m2 en 1 kl. S*&aaS^* si.kamer, badkamer met douche en 2e toilet, bergzolder. VRAAGPRIJS: 139.000,- k.k. NVM Soest Valeriaanstraat Rustig gel. woonhuis (type drive-in) in goede staat van on derhoud, achtertuin Zuid. Ind.: entree, garage, tuinkam. m. par ketvl. en inbouwkas- ten ca. 27 m2,1e verd. hal, keuken met balk., woonka mer ca. 30 m2 met schuifpui naar balkon, geh. verd. voorzien van parket; 2e verd.: 1 kl. sl.k., 2 gr. sl.k., badk. met ligbad en 2e toilet, ook de gehele si.verdieping voorzien van parket. Nieuwe c.v.-ketel. Tekeningen op aanvraag. VRAAGPRIJS: 175.000,- k.k. R.V.V. Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R. V. V.) bekend, dat zij besloten hebben doro middel van het plaatsen van de borden 53 en 54 van bij lage II van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens met onderbord aan beide zijden van: de F.C. Kuyperstraat; het gedeelte van de Stadhouderslaan tussen de Van Weedestraat en de Korte Brinkweg; het gedeelte van 45 meter van de In specteur Schreuderlaan, gerekend van af de kruising van de wegas met de weg- as van de Burgemeester Grothestraat; de Dillenburglaan; het gedeelte van het Nassauplantsoen tussen de Van Weedestraat en de Bea- trixlaan; het gedeelte van de Lindenlaan tus sen de Van Weedestraat en de Beatrix- laan; F IN- EN VERKOOP ONROEREND GOED Mariastraat 1 - 3762 CW SOEST Telefoon 02155 - 1 83 86 TE KOOP SOEST Vrijstaande villa met dubbele gara ge aan de Prins Bernhardlaan 2. Grond: 442 m2. Vraagprijs f 225.000,- k.k. Halfvrijstaande woning aan de Van Lenneplaan 20, met garage. Grond: ca. 300 m2. Vraagprijs f 215.000,- k.k. Vrijstaand landhuis aan het 1 e Hee serlaantje 48. Met garage en meer dere opstallen. Grond: 9800 m2. Vraagprijs f 525.000,- k.k. Bedrijfsruimte t.b.v. een bouwbe drijf o.d. Totaal 750 m2, waarvan ca. 400 m2 bebouwd. (Veel achter stallig onderhoud). Vraagprijs f 125.000,- k.k. TE KOOP EEMNES Boerderij aan de Wakkeredijk 17- 19. Met schuren, erf en weiland. Grond: 2120 m2. Vraagprijs f 365.000,- k.k. Grote boerderij met veel bijgebou wen aan de Wakkeredijk 248-250. Grond: 8760 m2. Vraagprijs f 475.000,- k.k. TE HUUR SOEST 280 m2 ruimte t.b.v. kantoor c.q. showroom aan de Mariastraat. Vraagprijs f 105,-/m2/per jaar. 790 m2 begane grond in het St. Jo- sephgebouw, Steen hoff straat. T.b.v. kantoor, showroom, etc. Vraagprijs f 120,-/m2/per jaar. Wij zijn genegen om onroerend goed in te ruilen. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTOUINEN 02155 -12739 het gedeelte van de Prins Bernhard laan tussen de Van Weedestraat en de Beatrixlaan; de Spoorstraat; gelegen parkeergelegenheden aan te wijzen als parkeerzöne van maandag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 18.00 uur en op vrijdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur, waarbij de toegestane parkeerduur ter plaatse maximaal 1 uur bedraagt. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Harë Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na he den moet worden ingediend bij de com missaris van de Koningin in de provin cie Utrecht. Commissie kunstaankopen In het kader van de 1% - regeling wor den de in Soest woonachtige beeldende kunstenaars uitgenodigd documenta tiemateriaal in te zenden voor de vol gende opdrachtmogelijkheid: Sporthal Soesterberg budget: f 17.915,- all in. Procedure: Gerichte documentatie kan worden ge zonden aan het secretariaat van de corpmissie Kunstaankopen. De documentatie moet uiterlijk 10 maart 1988 in het bezit zijn van de com missie. De beoordeling kan enige tijd in beslag nemen. De documentatie wordt na de selectie weer teruggezonden. Wij wijzen u erop dat de commissie door het plaatsen van deze advertentie niet gebonden is de opdracht te verle nen aan een in Soest woonachtige beeldend Kunstenaar. Commissie Kunstaankopen t.a.v. H.J. van Rijkom Afdeling W.V.C. Steenhoffstraat 2 3764 BL Soest Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten het bouwen van een woonhuis, Mo lenstraat, sectie K, nr. 3348 ged.; het bouwen van een kantoorgebouw, Molenstraat, sectie K, nr. 3484; het overkappen van een terras, Burg. Grothestraat 37 het bouwen van een dubbel woon huis, Witte Paardstraatje, sectie A, nrs 3709 en 4805 (beide ged.); het vergroten van een showroom, Nieuwerhoekplein 1; het bouwen van een garage, Libel 29; het bouwen van 18 woonhuizen, Ha- zepad, Reiger, Ganzetrek en Patrijs gang, sectie G, nrs. 6822,8290 en 8295 (alle ged.); het bouwen van een bedrijfshal, Ban- ningstraat 5. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van deze publicatie bij het college van B&W een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1. het bouwen van 2 zomerhuizen, Birkstraat 118 b; 2. het uitbreiden van een woonhuis, Van Weedestraat 219 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woning wet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 maart 1988 eventueie bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.99 uur) in het kantoor van sector I, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: Menning B. V., Industrieweg 39, voor het uitbreiden/wijzigen van een bedrijf voor het lakken en moffelen van meta len objecten op het perceel Industrie weg 39. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer, gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 012 op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar ter maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 012, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Alb. Cuyplaan en bij DE GROTE MODE! in verschillende modellen en kleuren (van o.a. MEXX, LOVE, NEWS) vanaf de hulpsecretarie Soesterberg tijdens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: A.B. de Jong, Rademakerstraat 4, voor het oprichten van een café-petit- restaurant op het perceel Rademaker straat 4, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen op verzoek tot 22 maart 1988. Men gelieve daarvoor een af spraak te maken. indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Sportnota De beleidsnota voor de sport ligt vanaf heden ter inzage in het INFOrmatie- centrum, de hulpsecretarie en de biblio theken. Tot 31 maart heeft men gelegenheid schriftelijk te reageren bij b. en w. De nota is de basis voor de verdere uit werking van het sportbeleid ter aanvul ling en stimulering van het particulier initiatief. Openbare vergadering Maandag 7 maart, 19.30 uur: Bestuursvergadering Sport plaats: commissiekamer dépendance achter gemeentehuis. Informaties: Info-centrum, Steenhoff straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). DANKWOORD VAN DE PRINSES EN DE KONINGIN Bij gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix werd namens de paro chianen van de R.k. Kerk te Soestdijk het navolgende telegram gezonden. Aan Koninklijk Paleis Soestdijk, Aan Uwe Koninklijke Hoogheden en beider geëerbiedigde Moeder biedt de parochie Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk haar beste gelukwenschen aan en bidt Gods rijksten zegen af over het Vorstenhuis. w.g. Pastoor SMIT. Op dit telegram mochten de volgende antwoorden binnenkomen: "In opdracht van Hunne Koninklijke Hoogheden Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ik de eer de parochie "Maria Onbevlekt Ontvangen" te Soest dijk. Hoogstderzelven oprechten dank over te brengen voor de zeer gewaar deerde gelukwenschen Hunne Koninklijke Hoogheden aangeboden, ter ge legenheid van de geboorte van Hunnen Dochter". w.g. DEDEL, Part. Secr. "Hare Majesteit de Koningin hèeft mij opgedragen den leden der parochie Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk Haar dank over te brengen voor de gelukwenschen, aangeboden ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix. Hare Majesteit heeft deze gelukwenschen zeer op prijs gesteld. De Part. Secr. van H.M. de Koningin. w.g. S. T. HEEMSTRA. NOG MEER REQUESTEN Nadat "Algemeen Belang" gerequesteerd heeft aan de Kroon, inzake de ves tiging van een garnizoen te Soesterberg, schijnt dit voorbeeld navolging te vinden. Zoo vernamen we, dat de vereen. "Soestdijk", "Soest Vooruit" en "Soest- Zuid", ook requesten zullen indienen bij de Kroon. Men motiveert déze stap met er op te wijzen, dat het doen van den uitgaaf f 50.000) onverantwoordelijk is, daar de gelden door het meerendeel der be volking onder de moeilijkste omstandigheden moet worden bijgebracht en niet kan worden verwacht, dat voor de neringdoenden in deze gemeente groote belangen bij de stichting van een kazerne op dit terrein verbonden zul len zijn. 3-JARIG BESTAAN VAN HET LEGER DES HEILS Woensdagavond vierde de post Nieuweweg van het Leger des Heils haar 3-jarig bestaan. Om 4 uur n.m. werd een druk-bezochte kinderbijeenkomst gehouden, gevolgd door een samenkomst van de ouderen des 's avonds om half acht. Deze samenkomsten stonden onder leiding van adjudante M. Th. Frise en Kapiteine W. C. Kortse, beiden uit Baarn. Begonnen werd met het zingen van "Er gaat door alle landen" en "Er ruischt langs de wolken", waarna gebeden werd. Na een samenspraak tusschen de adjudante en de kinderen werd gezongen "Wie wil den Heer volgen". Hierna volgden verschillende samenspraken over de geschiedenis van het Brood en over ons Oost-Indië onder leiding van den heer Van Werkhoven. Tot slot vertelde de adjudante een verhaal van 2 kinderen, die naar den hemel wilden gaan, waarna gesloten werd met gebed.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5