artfóhocK rfCdf/Y Speeldoos WOENSDAG 2 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 Filmhuis Artishock 3 maart 21.00 uur 'Oei Giornie'; Zeven fotografes exposeren in Artishock opening 5 maart 21.00 uur Kunstmarkt Artishock Video-lezingen in centrum Mayindra Klachten bezorging Soester Courant Volksdansen Boetseren Hout en metaal Schaken en dammen Soester Boerendansgroep present bij Dansfestival in C-drie Kunstreis naar Berlijn in april Donderdag 10 maart: 'Requiem': theater in C-drie Oude Kerk te groot voor klein Bachconcert Krant niet ontvangen? Liesbeth List: verrassend 'Dit verhaal' Kasteel Groeneveld Folklore ensemble 'Terpsichore' in de Speeldoos Soundmix-show in The Queens Club Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 0 Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 De Vereniging Arlishock, Steenhoffstraat 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. De Russische regisseur Nikita Michal- kov (maker van "Obiomov") kwam op uitnodiging van producent Silvia d'A- mico naar Italië om een film te maken. Onder de titel Oei Giornie (zwarte ogen) maakte hij een op Tsjechov geïn spireerde en letterlijk op het lijf van Marcello Mastroianni geschreven ko medie over een Italiaanse fliere-fluiter, die in een Italiaanse badplaats zich het hoofd op hol laat jagen door een verle gen Russische dame (met hondje) en haar vervolgens achterna reist. De Gooise fotogroep, die zich thans d.m.v. een expositie laat kennen, heeft cursussen gevolgd o.a. bij de fotografes Anna Cirkel, Nan Kooiman en het laat ste bij Bernice Siewe bij Sappho/ G.O.C.k. te Hilversum. Sommigen van hen een paar jaar, een ander pas een half jaar. De foto's, die te zien zijn, hebben één ding als onderwerp gemeen en dat is dat het gewone zaken zijn. Door dat mo ment vast te leggen maak je het tot bij zonderheid, de moeite waard om gezien te worden en dat kan in de maand maart. De foto's die geëxposeerd worden zijn gemaakt door; Evelien Kousemaker, Iris Schutten, Jolanda Kramer, Lies- beth Jense, Renate Terlouw, Rini de Wit, Rina van der Berg. De groep in zijn huidige samenstelling heeft besloten zelfstandig door te gaan door gemaakte foto's samen te beoor delen. Inlichtingen omtrent de fotocursussen kan men krijgen bij het G.O.C.k., Groest 12,1211 EC Hilversum of tele fonisch tussen 9.00-13.00 uur, tel. 035- 48649. De expositie wordt geopend op zater dag 5 maart om 21.00 uur met muzikale omlijsting en is te bezichtigen op zon dag 6, zaterdag/zondag 12 en 13,19 en 20, 26 en 27 maart van 15.00 tot 17.00 uur en tijdens Artishockactiviteiten in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46 te Soest. Voor de 24e keer zal Artishock op 30 april (Koninginnedag) een Kunstmarkt organiseren. Evenals vorig jaar ligt het in de bedoe ling een Kunstmarkt met alleen kunst te houden. De vereniging heeft dit beslo ten mede in verband met de positieve reaktie van vooral het publiek alsmede de pers. Was in 1987 de tuin rondom het ge bouw aan de Steenhoffstraat nog niet gereed, dit jaar zal de Kunstmarkt in een prachtige entourage plaatsvinden. Een aantal kramen zijn nog vrij. Kun stenaars die interesse hebben, kunnen kontakt opnemen met Ineke Talen (02155-10735) Kerkstraat 28a, 3764 CT Soest of met Teddy ten Bhomer (02155-16897). Kunstenaars die in 1987 niet hebben meegedaan, zullen worden geballo teerd. Zij dienen bij hun aanvraag enige foto's mee te sturen of 13 maart (van 15.00-17.00 uur) in het Artishockge bouw, Steenhoffstraat 46 enige werken te laten zien. Iedere eerste maandag van de maand (in april de tweede maandag i.v.m. Pa sen) wordt in centrum Mayindra een vi deo-lezing gegeven van 19.30-22.30 uur. Maandag 7 maart wordt de lezing: "Vertrouwen van Zohra Bertrand" ge draaid. Na de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen en het uitwisselen van ervaringen. Kosten f 10,- per avond. Opgave vooraf wordt op prijs gesteld. Iedereen is van harte welkom. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus Cultureel Creatief Centrum Theater "Requiem for a womans soul" is het boek van de Argentijnse schrijver en mensenrechten activist Omar Rivabel- la, waarop een theaterstuk is gebaseerd. "Requiem" wordt op 10 maart in C-drie gebracht door de theatergroep Baobab. Andere stukken van deze groep zijn vorige jaren door de IKON op t.v. gebracht. "Requiem" is een in drukwekkend stuk over verdwijningen, martelingen en schending van mensen rechten in een Zuid-Amerikaans land. Aanvang 20.30 uur. Expositie De Fotogroep Soest exposeert met ve le prachtige foto's in C-drie. De Foto groep Soest bestaat uit een collectief van 5 personen: Ida Mager, Ton v.d. Oord, Rob Rijnhout, Wim Pin en Huub Tinberg. Deze fotogroep heeft al vele onderscheidingen en prijzen in de wacht gesleept en dat is duidelijk te zien aan de foto's. De expositie loopt tot 8 maart en belangstellenden kun nen iedere dag van de week terecht voor een bezoek. Dansfestival Op 19 maart zullen alle dansdiciplines van C-drie zich manifesteren op een grote dansdag. Het programma begint om 10.00 uur met klassiek ballet, waar na jazzballet, Joegoslavisch, Turks, In ternationaal en Afrikaanse volkdansen volgen. De Soester Boerendansgroep zal rond het middaguur een demonstra tie geven. Al deze dansen zullen te zien zijn in de Grote Zaal, terwijl het bij vele dansen ook mogelijk is om mee te doen. In de Vijverzaal zullen videobanden vertoond worden en een les dansex- pressie met kinderen. De kinderen krij gen overigens de kans 's morgens mas kers en kleding te maken o.l.v. 2 docen ten van C-drie. Volksdansbal Op 19 maart wordt in de sporthal van C-drie een volksdansbal gehouden, waaraan iedereen mee kan doen. Een voorwaarde is wel, dat zaalschoenen verplicht zijn. Er wordt een demonstra tie gegeven door de groepen. Ozan en Screca en docente Majella Bos zal de geheel nieuwe Afrikaanse dans intro duceren. De muziek wordt die avond -20.00 - 23.00 uur- verzorgd door Zus- tar, een volksdansorkest uit Utrecht. Latin-American-Dansfeest Het dansen in de grote zaal van C-drie staat op 19 maart vanaf 22.00 uur in het teken van de Latin-American dansen. Het orkest Sail Joia zal de muziek voortbrengen waarop iedereen naar hartelust kan dansen. Het formatie team van dansschool Rellum zal in een wervelende show een serie latijns-ame- rikaanse dansen demonstreren. Jeugdtheater In de voorjaarsvakantie konden kinde ren van 4-10 jaar kijken naar 'Witland', een jeugdtheater-produktie van Peter Pan. Er kwamen 79 kinderen kijken naar Marleen, de krokodil en de prach tig geschminkte muis. Zowel kinderen als ouders waren heel tevreden en dat betekent voor ons een succes. Zo zullen we regelmatig jeugdtheater in C-drie programmeren. Het valt echter niet mee om een goed theaterstuk te vinden, omdat wij nogal wat eisen stellen aan wat voor kinderen op de planken ge bracht wordt. Pro Memorie C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest. Wij zijn telefo nisch te bereiken onder nr. 02155- 22188. C-drie is geopend op werkda gen van 8.30-12.30, 13.00-17.00 en 19.00-23.00 uur. Op zaterdag van 15.00-23.00 uur en op zondag van 15.00-18.00 uur. Lekker bewegen op muziek en leuke dansjes leren, dat kan allemaal als men zich opgeeft voor deze cursus. De Vangrail: Donderdag 16.00-17.00 uur 6 t/m 8 jaar. De Praatpaal: Vrijdag 16.00-17.30 uur 8 t/m 12 jaar. Gewoon kleien kunnen we allemaal wel, maar wist je dat er heel veel ver schillende soorten klei zijn waar je ook weer allemaal verschillende dingen kee kunt doen? Behalve aan boetseren be steden we ook aandacht aan het glazu ren en beschilderen van de werkstuk ken. De Vangrail: Donderdag 16.00-17.- 30 uur 9 t/m 12 jaar. Kosten: f 5,-. Leuke dingen maken van hout en tege lijkertijd leren hoe al dié gereedschap pen nu eigenlijk werken, en behalve met hout werken we ook met metaal, dus als je nog nooit gesoldeerd hebt is dit je kans. De Praatpaal: Dinsdag 16.00-17.30 uur 8 t/m 12 jaar De Vangrail: Vrijdag 16.00-17.30 uur 8 t/m 12 jaar. Kosten: f 7,50. Kun je nog niet schaken of dammen en wil je dit leren? Of kun je het wel en wil je nog beter worden? Dan kan dat door middel van deze cursus. Het Kruispunt: Dinsdag 16.00-17.30 uur 8 t/m 12 jaar. De Vangrail: Zaterdag 10.00-11.30 uur 8 t/m 12 jaar (lx per 14 dagen). Kosten: f 5,-. Stichting Jeugdzorg postbus 250 - 3760 AG Martelingen, het is een onderwerp waar we bang voor zijn, omdat het zo ontzettend ingrijpend is geconfron teerd te worden met wat mensen ande ren kunnen aandoen. Theatergroep Baobab is er niet bang voor en maakt theater over de wezelijke vragen over mens en samenleving. Over de cor rumperende werking van macht, over concessies en integriteit. Met nadruk op de positie van vrouwen. Theater dat mensen emotioneel moet maken. Een ruimte zonder uitweg. Een man en een vrouw. Een proces van aantrekken en afstoten. Zij wil hem overtuigen dat hij iets moet doen dat voor haar van 'le- vens'belang is. Hij is bang, radeloos soms, voelt zijn onmacht, wil zich ver bergen, maar moet steeds meer terrein prijsgeven. 'Requiem' is de geschiedenis van een jonge vrouw. Haar lot is bezegeld als zij door militaire autoriteiten wordt opge pakt. Zij, Susanna, wordt het slachtof fer van martelingen, zowel geestelijke als lichamelijke. Twee vrouwen vragen haar een dagboek te schrijven. Zij zul len ervoor zorgen dat het naar buiten gesmokkeld wordt. De buitenwereld moet weten wat er gaande is. Susanna twijfelt, is dit een valstrik? Zij beslist: alleen als het naar Pater Antonio gaat. het dagboek wordt nu de reden om te overleven. Pater Antonio raakt in de ban van haar dagboek en komt daar door in conflict met zichzelf, zijn omge ving en de kerk. Zijn verhaal raakt ver weven met dat van Susanna. Menselijke waardigheid 'Requiem' is gebaseerd op het boek 'Requiem for a Woman's Soul' van Omar Rivabella, een Argentijns schrij ver en mensenrechtenactivist. Voor zijn boek interviewde Rivabella een groot aantal vrouwen die slachtoffer waren van politieke misdaden. Omar Rivabel- la's betrokkenheid bij het lot van vrou wen is de aanleiding geweest voor het schrijven van deze novelle. Hij zegt hierover: 'Ik ben ervan overtuigd dat vrouwen de meest genegeerde en mis bruikte groep in de geschiedenis van de mensheid zijn. Het gaat mij om mense lijke waardigheid. In mijn boek schrijf ik over martelingen zonder specifieke plaatsaanduiding. Op dit moment wor den vrouwen in vierenzestig landen ge marteld. Zowel het boek als het stuk moeten martelingen als een universeel probleem laten zien'. Rivabella schreef naast dit stuk een aantal essays en korte verhalen die in Latijns Amerika zijn ge publiceerd. 'Requiem' wordt gespeeld door Frans de Vette, die bij vorige produkties de regie deed, en Marian van Nispen, die voorheen werkte bij theatergroep Me nens. De regie van 'Requiem' is in han den van Jacquelinne de Valk. 'Requiem' wordt gespeeld op donder dag 10 maart in C-drie, Willaertstraat 49, om 20.30 uur. Toegang f 10,-. Re- saerveren is mogelijk via tel. 22188. Soest - gelegen in het schilderachtige Eemland, temidden van een veelkleu rig en geschakeerd landschap van pol ders, heide en bossen - herbergt een reeds negen eeuwen oude boerenge meenschap. Deze agrarische gemeen schap, bestaande uit boeren, daggel ders, herders en heidebewoners werd gekenmerkt door een in vele opzichten eigen cultuur, (citaat) Een deel van die culturen wordt in stand gehouden door de in 1958 opge richte Soester Boerendansgroep. Zo draagt deze Boerendansgroep de oude Soester drachten ('het Soesder Pak'L voor de vrouwen een vierkante muts, ae boot (gouden borstsieraad) en het gou den kruis, voor de mannen het zwarte pak en de zwarte pet. De dansen, waar onder de specifiek Soester reidans 'Ba byloontje', waren populair rond 1900 en worden nu veel door de dansgroep gebracht op folkloristische feesten in binnen- en buitenland. De inwoners van Soest zullen /op nieuw) de gelegenheid krijgen aeze dansen te bewonderen. De Soester Boerendansgroep is uitgenodigd op de dansdag van 19 maart in C-drie. Naast vele vormen van dans, zoals ballet, dan- sexpressie, Turks-, Joegoslavisch en In ternationaal volkdansen horen Neder landse dansen hier zeker thuis. Rond het middaguur zal de Soester Boeren- dansgroep een demonstratie geven van "onze eigen" dansen. U mag dit niet missen. Het dansfestival is op 19 maart van 10.00 - 16.00 en van 20.00 - 01.00 uur. De toegang overdag is gratis. "Unter den Linden" - Wie heeft niet ge hoord van de droomstraat van toen, vaak beschreven en bezongen. Na WO II heeft deze straat door de bouw van de Muur veel van haar luister verloren. Toch heeft Oost-Berlijn door renovatie haar historische aanblik behouden. De stad Berlijn ontstond al in 1237, door het samenvoegen van de kleine plaats jes Colnn en Berlin, en groeide door gunstige transportwegen al snel uit. In 1470 verklaarden de Brandenburgse keurvorsten Berlijn tot hun regerings zetel en in 1871 werd het de hoofdstad van het nieuw gestichte Duitse Rijk. Na WO II werd Berlijn een door 4 mogend heden bezette stad, met de muur als een zichtbare scheiding. Er is in Berlijn veel te beleven. Zo zijn er vele winkels, boetieks, galerijen en shops: alleen al aan de Kurfürster- damm staan er 1100! Een van de groot ste warenhuizen ter wereld, het KaDe- We staat aan de Wittenbergplatz. De cultuur staat in Berlijn op een hoog peil - concerten, opera's musicals, toneel, cabaret, film en kunst- en cultuurge schiedenis in vele musea en galeries. Bezienswaardige gebouwen staan er ook genoeg in West Berlijn: de Kaiser Wilhelm Gedachtnis Kirche, de Bran denburger Tor, Der Reichstag, de nieu we Staatsbibliotheek, een flatgebouw door Le Corbusier en natuurlijk het Neue National Galerie omvat werk van de 19e en 20e eeuw: Kokoscka, Picas- so, Leger, Buchman, Duitse expressio nisten en kubisten, Franse impressio nisten zoals Monet, Manet, Pissaro, Re- noir en Nederlanders zoals Van Gogh, maar ook Mondriaan en leden van de Stijlgroep. Ook Oost-Berlijn heeft vele musea, waarvan het Pergamonmuseum we reldberoemd is als archtectuur-mu- seum. Dit museum biedt o.a. onderdak De februarizon scheen zondagmiddag de Oude Kerk pas in tijdens het solo- spel van Marten Root. Zijn fluitsolo, Sonate in a moll van Carl Philipp Ema- nuel Bach, was na de pauze het meest interessante muziekstuk van dit con cert. Subtiel uitgevoerd door de eerste fluitist van het barokorkest van de Nederland se Bachvereniging en sinds 1984 docent traverso aan het Utrechts Conservato rium. Daarna gevolgd door een andere compositie van deze jurist, Johann Se- bastian's tweede zoon, C.P.E. Bach. Zijn Rondo in Bes dur werd solo ge speeld door Jan Jansen op het huisorgel van de Oude Kerk. In het najaar van 1988 herdenkt het Ne derlands Bach Ensemble, dat ook dit concertje organiseerde, in de Oude Kerk de 200-jarige sterfdag van C.P.E. Bach (1714-1788). De waardering voor deze Bachzoon is groeiend, gezien zijn verrassende oeuvre en zijn belangrijke vernieuwingen in de overgangsfase van barok naar de klassieke componisten Mozart, Haydn en Beethoven. Het Rondo werd perfect vertolkt door Jan Jansen, ex-hoforganist van Soest en nu organist van de Domkerk in Utrecht en eveneens docent aan het Utrechts Conservatorium. Obligaat Zestig bezoekers waren zondagmiddag aanwezig bij het Bachconcert van het N.B.E. dat begon met een Sonate van Bach senior en eindigde met de overbe kende Sonate in H moll van vader Jo hann Sebastian, die onbetwist de be langrijkste componist is geweest in het Europeese muziekleven van de ach- .tiende eeuw. Jansen soleerde vóór de pauze op het Klop-clavecimbel in een zwierige Toccata van J.S. Bach. Daarna duelleerden beide solisten Root (fluit) en Jansen (clavecimbel) in de So nate in g moll van Carl Philipp Emanuel voor traverso en obligaat clavesimbel. Het tweede deel (adagio) van dit mu ziekstuk vond ik 't mooist. Ik heb wel eens kamerconcerten in de Oude Kerk meegemaakt die minder be zoekers trokken, het aantal viel zondag middag wel mee, maar eigenlijk vind ik de Oude Kerk te groot voor zo'n minia tuur Bach-concert. Klein maar fijn. On getwijfeld is het grote publiek weer aan wezig op 12 juni, bij Monteverdi en Ca- rissimi met muziek voor solisten, klein koor en instrumentaal ensemble o.l.v. Krijn Koetsveld. J.V. Eén van de afbeeldingen die in Artis hock zijn te zien. Daar exposeren zeven fotografes hun werk. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Theater-agenda Maart '88 DE SPEELDOOS Vrijdagavond trad Liesbeth List op in De Speeldoos in Baarn. Begeleid door pianist Rob van Dijk bracht zij een so- ioprogramma met twee geheel ver schillende gezichten. Voor de pauze blijkgevend van lak heb ben aan commercie en precies dat doen wat zij zelf wilde. Na de pauze het meer gekende repertoire. Beide hebben met een artieste als List natuurlijk hun char mes. Maar vooral het gedeelte voor de pauze moest meermalen worden gered door haar vakmanschap en door haar begeleider. Volstrekt niet onder de in druk als zij eens haar tekst kwijt was, verbloemde zij dit niet en wist zij met haar ervaring de zaal zover te krijgen dat zij dit niet als hinderlijk ondervond. Klasse natuurlijk. Het programma van na de pauze stond 'als een huis'. Vol strekt vertrouwd met het repertoire en geholpen door haar zeer fraaie stem wist zij de zaal wel plat te krijgen. Mede door de verdienste van Rob van Dijk, die meermalen blijk gaf met de piano vergroeid te zijn. Daarnaast heeft hij een schat aan ervaring in het begeleiden van zangers en zangeressen. Iets wat de hoofdrolspelers altijd van pas komt. Een onmisbaar element dus voor het welslagen van een optreden. En welge slaagd mocht dit uiteindelijk heten. Jammer was dat er slechts 160 mensén op waren afgekomen. Daar waar een Corrie Konings altijd kan rekenen op volle zalen. Kennelijk trekt 'Ik hou van jou, ik blijf je trouw' toch nog altijd meer. Daar moeten wij dan maar mee leren leven. D.S. Vrijdag 4 maart, aanvang 20.15 uur Zie donderdag 3 maart Dinsdag 8 maart, aanvang 20.00 uur "Hector", Belgische speelfilm met o.a. Urbanus Kaarten f 6,- Donderdag 10 maart, aanvang 20.15 uur "Mijn zuster en ik" Blijspel met o.a. Josephine v.,Gasteren Uitverkocht Donderdag 17 maart, aanvang 20.15 uur "De Rozebotteltijd" Solo-cabaret Paul de Leeuw Kaarten f 12,50 CIP/Pas65 f 10,- Donderdag 24 maart, aanvang 20.15 uur "I colombaioni" met Carlo en Alberto Colombaioni in een avondvullend Italiaans clownspro gramma Kaarten f 25,- CJP/Pas65 f 22,50 Zaterdag 26 maart, aanvang 14.00 uur "Broertjes op stap" Kindervoorstelling met Frank en René Groothof Kaartén f 4,- Donderdag 31 maart, aanvang 20.15 uur "Vitoria" Eenvrouws- musical met Jasperina de Jong Kaarten f 25,- CJP/Pas65 f 22,50 Twee try-outs van het nieuwe programma van Purper: Dit verhaal is de titel van en de rode, draad in het nieuwe, alweer zesde, Purper programma. Ditmaal met drie mensen op het toneel, te weten: Erik Brey (Purperlid van het eerste uur), Frans Mulder (Purper vier en vijf) en niemand minder dan Ina van Faassen. bekend van haar talloze to neel- en televisierollen en haar samen werking met Wim Sonneveld. Dit verhaal gaat over twee broers, Au gustus en Napoleon Keizer. Een twee ling. Eén van hen, Napoleon, is niet in staat gelukkig te zijn. Nou doet hij er ook alles aan om het niet te worden. Zelf ziet hij dat niet, gelooft dat het le ven van noodlottige toevalligheden aan elkaar hangt, en dat er maar één, nogal drastische manier is om in dat proces in te grijpen. Op de avond van zijn drieën dertigste verjaardag is het zover. Hij is vervaarlijk met touw in de weer. Augustus, Napoleon's broer een le vensgenieter die alleen datgene gelooft In kasteel Groeneveld is weer een aan tal tentoonstellingen te bekijken. Naast de permanente expositie zijn er tot en met 20 maart aquarellen te be wonderen van Hetty Giezen-Nieu- wenhuys en beelden van Minke Pos- thuma. Ze vertellen het verhaal van de duiventil. De expositie 'In de kaart spelen' duurt tot oktober. Hierin worden de histo rie, het gebruik en mogelijkheden van de kaart en een fietsroute weergege ven. De permanente tentoonstellingen zijn: 'Van bosgebruik tot bosbeheer', 'Gebruik en misbruik van de Noord zee', 'Groeneveld, een landgoed' en 'De Xylotheek van Schlumbach'.. De openingstijden van de exposities zijn: dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijzen bedragen: volwas senen f3,- (2,50 voor cjp en 65+), kin deren fl,50 (6-12 jaar). De 'crew' van Purper. wat hem plezier verschaft. Een wonder lijke man met een radar van gemak en geluk. Napoleons' tegenpool en bron van jalouzie. Tracht hem wel op een heel bijzondere manier ervan te over tuigen dat hij, Napoleon, zijn leven an ders zal moeten inrichten. Dit doet hij niet alleen. Hij heeft daarbij de hulp van een merkwaardige vrouw, die meer van beide broers af schijnt te weten dan de twee heren zelf. En niet alleen van hen maar ook van leven en dood, liefde en eenzaamheid. Zij is degene die hen een wereld binnenleidt die zij in hun stout ste dromen niet voor mogelijk hielden. Welke wereld? Dat is te zien in dit ver haal. Een Purper programma zoals u van Purper mag verwachten. Vol vaart, ori ginele invallen, humor en perfectie. Kortom: zinnig amusement op hoog ni- vo. Zondagmiddag gaf het Amersfoortse folkloristisch dansensemble "Terpsi chore" een uitvoering in de Baamse Speeldoos voor een overwegend uit ou deren bestaand publiek. Dit gezelschap, dat 10 jaar bestaat, voerde een groot deel van haar twee uur durende pro gramma uit, dat bestond uit oud Hol landse dansen. Niet de Drikusman of iets dergelijks, maar origineel oud werk dit lang vervlogen tijden, gecombineerd met wat meer recente dansen uit om streeks de twintiger jaren. De jongere thuisblijvers hebben het mis gehad. Met veel vaart en enthousiasme werd voor een opgetogen publiek een programma gebracht dat klonk als een klok. On danks dat dit een amateur gezelschap is, is de aanpak zeer professioneel. De changementen werden op prima wijze aaneen gepraat, zodat er niet te lang ge wacht hoefde te worden wegens ver kleedpartijen. Een groep, bestaande uit 22 enthousiaste professionele ama teurs, die waarschijnlijk in haar genre in Nederland een zeer hoge positie in neemt, en ook verdient. D.S. Acht kandidaten bijten zondag 6 maart de spits af in de eerste soundmix-show in The Queens Club. Gedurende de maand maart zullen elke zondagmid dag getalenteerde solisten, duo's en groepen hun muzikale kwaliteiten pre senteren. De finale is op vrijdag 1 april. De soundmix-show begint elke zondag om 15.00 uur. Vanaf 14.00 kan men gratis naar binnen in de dicotheek aan de Koninginnelaan. De belangstelling voor de soundmix-show is groot. De eerste drie zondagen is het programma al gevuld. De presentatie is in handen van Martin Muis. De kandidaten van de soundmix-show kunnen mooie prijzen winnen, waaron der een compact-disc speler. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 3 maart: Vanaf half tien een aktiviteit voor vol wassenen. Gezellig knutselen in een leuke sfeer. Het duurt tot half twaalf. Kosten f 2,50 inclusief koffie. Om 15.45 uur komt Tim z'n verjaardag vieren. Vrijdag 4 maart: 9.30 tot 11.30 uur. De peuter-oude- rochtend. Spelen van ouders met hun kleintjes. Kosten f 3,- inclusief koffie en limonade 15.45 tot 17.45 uur. Vanmid dag viert Karen haar verjaardag bij ons. 16.00 tot 17.00 uur. Sporten o.l.v. Da- niëlle in de sportzaal aan de Smitsweg. Dit gebeurt 10 keer voor de wat oude ren (8 t/m 12 jr.) kinderen. Verschillen de balspelen en sporten zullen worden gedaan. Het kost slechts f 1,- per keer. Zaterdag 5 maart: Feest vandaag voor Marije, Ilse en Lu- cy. Zij vieren hun veijaardag en krijgen een prachtig programma aangeboden. Natuurlijk zijn alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar van harte welkom om mee te doen. Dinsdag 8 maart: 9.30 tot 11.30 uur. De peuter-oude- rochtend (zie dinsdag). Vanaf half vier kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar langs komen voor onze bekende wensenmiddag. Kom zelf met ideeën wat je graag wilt doen. Woensdag 9 maart: Vanmiddag hebben we onze grote spe len middag. We doen van alles en nog wat. Buiten en binnen. Het duurt van 2 tot 4 uur en kost slechts f 1,-. Alle kinde ren van 4 tot en met 12 jaar zijn welkom. Tot zien op de kinderboerderij. aan een oudheidkundige verzameling, waaronder het Pergamon-altaar, de Romeinse marktpoort van Milet en we reldberoemde werken van Griekse beeldhouwers. De wereldstad Berlijn heeft een non-stop nachtleven. Er kan lekker gegeten worden in een van de ve le restaurants of eethuizen, waarna een bezoek kan worden gebracht aan mu- ziek-cafe's met jazz, folk of aan wijnlo kalen en internationale bars. Berlijn heeft voor elk wat wils en het zal dan ook niet moeilijk zijn hier een paar da gen door te brengen. Het Cultureel Centrum C-drie organi seert in samenwerking met Kreatief centrum De Hof en de Reg. Muziek school een reis naar Berlijn op 7,8,9 en 10 april, de week na Pasen. Deze reis wordt voor een aantrekkelijk lage prijs aangeboden, f 295,- p.p. Inbegrepen zijn de reis Amersfoort-Berlijn v.v. drie hotelovernachtigingen en de entrees voor het National Galerie, het Bauhaus Archiv of het Brohan Museum. Belangstellenden kunnen zich nog op geven bij C-drie of bij de Hof, waarna u de informatie krijgt thuisgestuurd. Donderdag 3 maart, aanvang 20.15 uur "Dit verhaal" (try-out) Cabaretgroep Purper met o.a. Ina van Faassen Kaarten f 12,50 CJP/Pas65 f 10,-

Soester Courant | 1988 | | pagina 9