fCdr/v Natuur y) Nabij aru6hoch l Volksdansbal en Latijns-amerikaans dansfeest Speeldoos Vereniging de Zonnebloem start ledenwerfaktie Blikschade? DIK BOS B V Voorjaarsconcert Odeon 26 maart Zaterdag 19 maart in C-drie Meindert Rasker exposeert in C-drie Vietnam, zoals het werkelijk was Platoon Vooijaarsspel in weekeinde Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Bestuursimpasse 'Artishock' duurt voort Brief glijdt volgende week in de bus AUTOSCHADE 'Voorjaarsverschijnselen' tijdens IVN-wandeling in Korte Duinen Filmhuis Artishock Donderdag 10 maart aanvang 21.00 uur Luger Open atelier portret en modeltekenen Surinaamse band op het Baarnsch Lyceum Vrijwilligers Vakature Bank meuv kop van Jut WOENSDAG 9 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 10 Cultureel Creatief Centrum Expositie Na de succesvolle expositie van de foto groep Soest zal opnieuw een inwoner van Soest zijn werk in C-drie tentoon stellen. Meindert Rasker maakt teke ningen en schilderijen met zeer uiteen lopende onderwerpen en verschillende materialen. Voor zijn tekeningen in houtskool, krijt, conté of potlood maakt hij vaak gebruik van het tekenen naar model. De expositie wordt geopend op 11 maart om 21.00 uur en loopt tot 30 maart. Dansfestival Op 19 maart organiseert C-Drie een festival met een boeiend dag- en avond programma. Jazz Vibrafonist Frits Landesbergen is een bekende op het C-drie jazz-podium. Niet alleen bij ons, maar ook nationaal en internationaal is Frits helemaal doorgedrongen en wordt vaak door de groten op jazz-gebied uitgenodigd deel te nemen aan een concert. Wij zijn er dan ook trots op, dat we hem "gestrikt" hebben voor een concert op 26 maart. Naast hem op het podium zal de Soester formatie "The Stablemates" spelen. We verwachten dat dit weer een prima con cert zal worden in onze maandelijkse jazz-programmering. Striptekenen De eerste cursus striptekenen is alweer voorbij. Bij de inschrijvingen in januari waren er zoveel aanmeldingen voor de ze cursus, dat er een wachtlijst werd ge maakt. Nu komen de volgende 15 kin deren aan de beurt om de cursus te vol gen. Bij de afgelopen cursus waren de kinderen zo enthousiast, dat ze graag een vervolg wilden hebben. Omdat we graag alle kinderen een kans willen ge ven en het maximum aantal cursisten nu eenmaal beperkt is, komt de vervolg cursus pas in het volgende seizoen. Nog even geduld hebben dus. Theater "Requiem" is de titel van de Baobab- produktie die morgen donderdag 10 maart in C-drie wordt gebracht. Het is een indrukwekkend stuk over verdwij ningen, martelingen en onderdrukking in een Zuid-Amerikaans land. "Re quiem begint om 20.30 uur. De toegang is f 10,-. Cursus drama Docente Ike Brave van de cursus drama voor geestelijk gehandicapten, is sinds een week met zwangerschapsverlof. Zij wordt in deze periode vervangen door Ans Jepkes, eveneens docente drama van C-drie. Bloemschikken De cursus bloemschikken is na de voor jaarsvakantie gestart. Docente van deze cursus is Loes Amesz uit Bunschoten. Deze cursus is niet gespecialiseerd in een bepaalde bloemsierkunst, maar meer een algemene kursus. Elke week nemen cursisten bloemen en groen mee en leren steeds een andere manier van schikken. De cursisten zijn iedere keer weer even enthousiast, ook omdat er mooie resultaten mee naar huis geno men worden. Bowlen met vangrail? Nu zult u denken: bowlen op een snel weg? Natuurlijk niet. Een nieuwe rage voor kinderen is uit Amerika gearri veerd onder de naam: "Bumper-Bow ling." Vorige week heeft de afdeling ho reca uitleg en een demonstratie gehad en deze afdeling was erg enthousiast. Wat is nu bumper-bowling? In de goot langs de baan worden bumpers opge blazen. De bal kan niet in de goot rollen en elk kind f af vanaf 5 jaar) raakt één of meer pins (kegels). Geen teleurstelling en altijd vrolijke gezichten. Voor vol wassenen wordt er denaam "Fun-Bow- ling" aan gegeven. Kom maar eens kij ken of informatie vragen aan de horeca. De muziekvereniging Odeon geeft op zaterdag 26 maart het voorjaarscon cert. Dat wordt gehouden in de offi cierscasino aan de Kampweg. Het be gint om 20.00 uur. Voor de pauze treden het leerlingenor kest en het fanfareorkest op. Daarna ge ven de fanfare, de drumband en de ma jorettes een wervelende non-stop show. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Donderdag 10 maart is er voor meisjes van 12 tot 16 jaar een speciale Meiden avond in buurthuis De Praatpaal, van 19.00 - 21.00 uur. Allerlei leuke, crea tieve dingen staan op het programma en de thee staat klaar. De kosten zijn f 0,50. Vrijdag 11 maart is er weer de sportin- stuif voor tieners van 12 tot 16jaarinde sportzaal van de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan. Het begint om 4 uur. De kosten bedragen f 1,—. Zaterdag 12 maart wordt er in Buurt huis De Vangrail weer een bingoavond voor volwassenen gehouden. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 15 maart, 's morgens vanaf 9 uur, een hobby-ochtend voor volwasse nen. Repareren, timmeren, electrische apparaten, kortom alles is mogelijk. U bent welkom in De Vangrail. Woensdag 16 maart is er 's middags vanaf 14.00 uur een grandioze speur tocht voor alle kinderen van de basis school in buurthuis Het Kruispunt (naast de bibliotheek). De kosten be dragen f 1,— per kind. Er zijn spannen de opdrachten en leuke prijsjes. C-drie, ook wel het culturele hart van Soest genoemd, is vaak het toneel van grote dansfeesten. Dat is ook niet ver wonderlijk aangezien C-drie een groot aantal danscursussen in haar pakket heeft. En al die danscursussen zijn druk bezet. Het blijkt wel dat de inwoners van Soest (en de regio) grote danslief hebbers zijn. In C-drie kun je terecht voor klassieke dans, ballet voor klein tjes en volwassenen, volsdansen, inter nationaal, Joegoslavisch en Turks, jazz- ballet en dansexpressie. Voor jong en oud(er), voor elk wat wils. Om nu die dansen eens allemaal tesamen te pre senteren hebben de medewerkers en docenten van C-drie een dansfestival georganiseerd. Het programma is bont en boeiend. Zo kan het publiek overdag komen kijken naar presentaties, de monstraties en open lessen, uitgaande van de cursussen. Deze vinden allemaal plaats in de grote zaal van C-drie, ter wijl de Vijverzaal wordt omgebouwd tot een videoruimte. Hier zullen ban den worden vertoond van ballet, volks dans en tap-dansen. Op deze laatste band zal ook de grote tap-danser Fred Astair te zien zijn. De Soester Boeren- dansgroep zal rond het middaguur tweemaal een demonstratie geven. Van 10.00 tot 16.00 uur is C-drie geopend en de toegang is gratis. Het avondprogramma is erg leuk voor mensen die zelf nu eens naar hartelust willen dansen. Zo hebben de volks- dans-liefhebbers de gelegenheid te dansen in de sportzaal. Op het pro gramma staan dansen uit Israël, Grie kenland, Joegoslavië, Polen, Roeme nie, Turkije, Nederland etc. Het orkest Zustar zal de muziek verzorgen. En wie wel graag mee wil doen, maar niet veel dansen kent, kan altijd een van de do centen of cursisten vragen om hulp. Er zullen ook een aantal demonstraties ge geven worden, waaronder Afrikaanse dans. In de Grote Zaal van C-drie staat het dansfeest in de Latijns-Amerikaanse sfeer. Het bekende Amsterdamse or kest Sail Joia is gespecialiseerd in deze dansmuziek. Iedereen die wil kan een dansje wagen op de maat van een tango, cha-cha-cha, rumba, mambo etc. Een serie van deze Latijns-Amerikaanse dansen zal worden gedemonstreerd door het demonstratie-team van dans school Rellum uit Soesterberg. De ho- reca-afdeling van C-drie zal zorgen voor lekkere cocktails en verfrissende sapjes. Het volksdansbal is van 20.00-23.00 uur en het Latijns-Amerikaans dans- Van 11 tot 30 maart exposeert Mein dert Rasker met schilderijen en teke ningen in cultureel creatief centrum C-drie. Meindert Rasker is woonach tig in Soest en bezoekt regelmatig het open atelier van Artishock. 'Het prettige van dit atelier is, dat er naar model getekend kan worden'. Dat Meindert vrij vaak van dit aanbod ge bruik maakt is te zien aan het grote aan tal tekeningen in potlood, conté, krijt en houtskool. Naast de tekeningen zijn er ook schilderijen geëxposeerd in C-drie. Meindert Rasker is al lange tijd bezig met tekenen en schilderen en maakt daarbij steeds herkenbare periode door. Zo heeft hij een periode met wagentjes en een periode met rood-wit- te-hekjes, waarbij het thema op telkens een andere wijze wordt uitgewerkt. Uit het grote aanbod tekeningen en schilderijen is een selectie te zien op de expositie. Die wordt feestelijk geopend op 11 maart, 's avonds om 21.00 uur. Muzikale medewerking wordt verleend door Wiel Janssen (piano). C-drie is geopend op ma.-vr. van 8.30- 12.30, 13.00-17.00 en 19.00-23.00 uur, op za. van 15.00-23.00 uur en op zo. van 15.00-18.00 uur. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 September 1967. Chris Taylor heeft zich vrijwillig opgegeven voor dienst in Vietnam om het verstikkend fatsoenlij ke milieu-van zijn ouders te ontvluch ten. Hij was student. Direct na aankomst wordt hij ingedeel bij een compagnie die patrouilles loopt in kleine groepjes. In brieven vertelt hij dat niemand zich om de nieuwe bekom mert. De regel is hier dat er beter een onervaren nieuweling kan sneuvelen dan een doorgewinterde ouwe hap. Hij ziet al snel de haat tussen de sergeanten Barnes en Elias. Barnes is een contac- tarme, ijskoude vechter; Elias toont nog enige menselijkheid, ook ten op zichte van de Vietnamezen. Hij ziet ook de militaire onbekwaamheid van de jonge luitenant Wolfe en de kontlikkerij van sergeant O'Neill, die zich probeert te ontrekken aan gevaarlijke situaties. Chris zijn maten komen uit het laagste milieu. Er zijn dus veel zwarten bij. Over hen schrijft Chris: 'het zijn fantas tische kerels. Niemand moet ze en toch vechten ze voor onze vrijheid. Tijdens een patrouille wordt een erva ren man van Barnes gevonden met een doorgesneden keel. Barnes koelt zijn woede in een naburig dorpje en schiet een Vietnamese vrouw dood die hem te veel jammert. Woedend stort Elias zich op Barnes en dreigt met de krijgsraad. Barnes zweert wraak. Het peloton wordt langzaam in twee partijen ver deeld. Zij die Barnes steunen, omdat zijn ervaring hen in leven houdt en zij die de menselijke Elias steunen. Op een volgende patrouille weet Bar nes het zo te p ooien dat hij alleen is met Elias. Hij schiet Elias neer. Chris ziet aan de ogen van Barnes wat er is ge beurd. 's Avonds in het kamp komt Barnes hen opzoeken en daagt hen uit hem te doden. Uiteraard gebeurt dit niet. Chris, machteloos, kan niets be wijzen. Als het peloton aan het eind van de film I te maken krijgt met een overmacht aan Noord-Vietnamese soldaten, komt de ware aard van velen boven. Chris re kent af met Barnes, zonder getuigen. Het verhaal over Vietnam is bekend. Nu heeft schrijver-regisseur Oliver Sto- ne, zelf Vietnam-veteraan, in de per soon van Chris afgerekend mét alle val se heroiek, die door de Amerikanen zelf gecreëerd is. Dit schokkende, maar Moedeerlijke relaas had niet eerder ge maakt kunnen worden. Gezien het suc ces van de film in Amerika zelf is men nu bereid de harde waarheid te accepte ren. 4 Oscars: beste film, beste regie, beste film-montage, beste geluid. In 'De Speeldoos' dinsdag 15 maart, 20 uur, kaarten f 6,-. Theater-agenda Maart '88 DE SPEELDOOS Donderdag 10 maart, aanvang 20.15 uur "Mijn zuster en ik" Blijspel met o.a. Josephine v. Gasteren Uitverkocht Donderdag 17 maart, aanvang 20.15 uur "De Rozebotteltijd" Solo-cabaret Paul de Leeuw Kaarten f 12,50 CJP/Pas65 f 10,- Donderdag 24 maart, aanvang 20.15 uur "I colombaioni" met Carlo en Alberto Colombaioni in een avondvullend Italiaans clownspro gramma Kaarten f 25,- CJP/Pas65 f 22,50 Zaterdag 26 maart, aanvang 14.00 uur "Broertjes op stap" Kindervoorstelling met Frank en René Groothof Kaarten f 4,- Donderdag 31 maart, aanvang 20.15 uur "Vitoria" Eenvrouws-musical met Jasperina de Jong Kaarten f 25,- CJP/Pas65 f 22,50 feest is van 22.00-01.00 uur. Een toe gangskaartje kost f 10,— en is geldig voor beide feesten. Een weekeinde waarin met stem, be weging en spel expressie wordt gege ven aan wat voorjaar voor ons bete kent. Vooijaar buiten in de natuur maar ook in relatie met ons zelf; het tot bloei brengen van al onze capaciteiten. Door gebruik te maken van de her nieuwde energie van de lente en daar mee te luisteren naar onszelf, kunnen delen van onszelf ontluiken die anders nooit gehoord mogen worden. Een weekend vol licht, klank en plezier. Het wordt gegeven door twee docenten dramatische expressie met vervolg-op- leidingen in gestalt en psychosynthese. Voor opgave en/of meer informatie, tel. 02156-326 of 030-317085. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 10 maart: 9.30-11.30 uur handenarbeid voor vol wassenen. Een gezellig clubje vrouwen dat samen de mooiste dingen maakt. Komt u ook eens kijken? Kosten: f 2,50 inklusief materialen en koffie. 15-45-17.45 uur: Pascal en Saskis ko men hun feest vieren bij ons. Zo'n twin tig vriendinnen en vriendjes doen mee. Zeker weten dat het leuk wordt. Vrijdag 11 maart: 9.30-11.30 uur: Peuter/ouderaktivi- teit. Deze aktiviteit loopt zo goed dat het bijna té druk is. Je struikelt bijna over de kindervoetjes. Toch blijft het heel gezellig en goedkoop: 3 gulden per ouder/kindpaar. 15.45-17.45 uur: Patrick en Michael komen hun verjaardag vieren. Het is een gaan en komen van jarigen. Geluk kig maar dat iedereen ieder jaar jarig is, want een gelukkige kinderverjaardag vergeet je je leven niet meer. En daar staan wij borg voor. 16.15-17.15 uur: lekker sporten voor kinderen vanaf 8 jaar. We doen dit in het zaaltje van de Wiekslag, Smitsweg 46. Dit gebeurt zo'n 10 keer buiten en als het weer weer lekker is, gaan we bui ten op de boerderij verder. Kosten: f 1,— per kind per keer. 20.00 uur: Gesprek tussen vertegen woordigers van de wijkvereniging, ge meente, Molensoos, ouders en kinder boerderij over de opvang van 13 tot en met 17 jarigen. Zaterdag 12 maart: Drie verjaardagen, namelijk van Mi- chiel, Pauline en Jorno. Natuurlijk ko men er ook weer kinderen die niet bij een verjaardag horen. Ook zij blijven van harte welkom. Tot slot van deze middag treden onze vrienden Jip en Janneke weer op. En dat is altijd feest. Deze middagaktiviteit begint om 13.30 uur. Dinsdag 15 maart: 9.30-11.30 uur: Peuter/ouderaktivi- teit. Woensdag 16 maart: 14.00-16.00 uur: Op onze theatermid dag komt vanmidag een echte clown. Hij is zo vrolijk als het maar zijn kan. Totdat hij uit een poppenkast gesnik hoort van een oude pop. Die is verdrie tig dat zij verkocht wordt door de pop penspeler. Ze is te oud en niet goed meer. Samen met de pop bedenkt de clown een plan om te ontsnappen. Maar ze verslapen zich en dan komt de pop penspeler terug. Hij tovert de clown ook om tot pop, maar ontdekt dan dat deze twee slimmer zijn dan hij denkt. De voorstelling begint om 14.00 uur en de entree is f 1,—. Talentenjacht Ook dit jaar weer een grote talenten jacht op 30 april. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen meedoen. Alles mag: liedjes zingen, verhalen vertellen, toneelspelen, playbacken, moppen ver tellen. Er worden voorrondes gehou den. De beste twintig mogen optreden op Koninginnedag. Geef je snel op: schriftelijk of telefonisch (18136). De eerste drie krijgen een prachtige prijs. Medewerkers: Om het feest op 30 april een sukses te maken hebben we 100 medewerkers nodig. De eerste 75 mensen zijn binnen. Helpt u ook mee? Vereist: minimum leeftijd 17 jaar en je moet het leuk vin den om 1 dag hard te werken voor kin deren. Dus vriendelijk en geduldig zijn. Ook is er een voorbereidingsavond waarop alle taken besproken en ver deeld worden. Help je mee? Bel: 18136 en vraag naar Leo. "Wij vinden het een trieste zaak, dat het zover moet komen. Maar het is nog geen 12 maart, dus wie weet. Waar le ven is, is hoop". Dat schrijft secretaris Ed Talen van de Vereniging "Artis hock" in de maandelijkse Artishock- berichten. Sinds de buitengewone ledenvergade ring van september 1987 wordt de Ver eniging (21 jaar geleden in Soest opge richt door Soester Kunstenaars) geleid door een overgangsbestuur waarin drie leden (Jan van Vlierden, Pieter Henke en Ed Talen) de voorzittersfunctie ver vullen. Nadrukkelijk werd toen vastge steld dat het om een tijdelijke noodop lossing ging. Thans moet dit overgangsbestuur toe geven dat onder de 130 leden die Artis hock telt geen voorzitter is te vinden. Dat is de reden dat het dagelijks bestuur unaniem besloten heeft op 12 maart af te treden, als de jaarlijkse ledenverga dering plaatsvindt. Uit het jaarverslag blijkt dat het niet zo goed gaat met de culturele club aan de Steenhoffstraat in het voormalige St. Jozefgesticht. De Vereniging trekt wei nig nieuwe enthousiaste leden, veel werk wordt door dezelfde mensen ge daan, het sociëteitsbezoek loopt terug, het Open Podium werd stop gezet door gebrek aan belangstelling en de Sinte- kraam werd afgeschaft. Positieve ontwikkelingen vonden plaats ten aanzien van de wekelijkse Teken club (Open Atelier), het Kinderfilm huis en de exposities onder leiding van Meindert Rasker. Het Filmhuis vierde dit jaar zijn tienja rig bestaan, maar kampt met te geringe belangstelling. Op Koninginnedag zal Artishock voor de 24e keer een Kunstmarkt organise ren rondom het Artishockgebouw. Een speciale Toewijzingscommissie zal de deelnemers balloteren, om te komen tot een kwalitatief goede "happening". De afdelingen Soest en Soesterberg van de vereniging "De Zonnebloem" houden volgende week een grote le denwerfaktie. Deze aktie is voorna melijk bedoeld om het Zonnebloem- werk in Soest, Soesterberg en hun on middellijke omgeving meer gestalte te geven en uit te breiden door de finan ciële ondersteuning van nieuwe leden. De aktie richt zich vooral op mensen die zelf niet in de gelegenheid zijn in de af delingen een aktieve bijdrage te leve ren, maar die als ondersteunend lid dit vrijwilligerswerk toch mogelijk willen maken. Daarnaast willen de besturen van genoemde afdelingen meer be kendheid geven aan het plaatselijke werk. In de loop van de volgende week krij gen alle inwoners van Soest en Soester berg een brief in de brievenbus, waarin in het kort iets wordt verteld over het Ga dan bij DIK BOS te rade! Van de prijs hoeft u niet te "verblikken"! Voordelige huurauto ogen-blik-kelijk beschik baar! ^Ss Saturnusweg 10 jO indus.ter, Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Een vrijwilliger namens de Zonne bloem op bezoek. werk van De Zonnebloem. Veel men sen kennen vaak wel de landelijke akti- viteiten van De Zonnebloem, zoals de vakantieweken met het 1-2-3 schip en de Sint-Nicolaaskaktie "Zon in de Schoorsteen." Maar ook de plaatselijke afdelingen zijn heel aktief. De afdelingen Soest en Soesterberg be schikken samen over 65 vrijwilligers. Zij bezoeken regelmatig mensen die door ziekte, handicap of hulpbehoe vendheid aan huis gebonden zijn. Het regelmatig bezoeken is het belangrijk ste aspekt, het fundament van De Zon nebloem. Hierbij wordt geprobeerd het kontakt tussen zieken of hulpbehoe venden en hun omgeving te bevorde ren. Hen (weer) te betrekken bij onze samenleving. Dit werk is niet spectacu lair, het komt niet in de krant of op de tv, maar het is wel belangrijk. Vanuit dit regelmatig kontakt zijn ook de diverse Zonnebloemaktiviteiten ontstaan. Zo worden in Soest en Soes terberg o.a. dag(boot)tochten, koop ochtenden en de aktiviteiten in het ka der van de Nationale Ziekendag geor ganiseerd. Meer leden nodig Om het Zonnebloemwerk in stand te kunnen houden is veel geld nodig. De Zonnebloem is een particuliere organi satie, die haar middelen voornamelijk krijgt uit de financiële bijdrage van on dersteunende leden. In Soest en Soes terberg tesamen heeft De Zonnebloem rond de 650 ondersteunende leden. Gezien in verhouding tot het inwoner tal is dit te weinig. De aktie is bedoeld om dit aantal te verhogen. Een paar dagen nadat de brief is be zorgd nemen medewerkers van De Zonnebloem telefonisch kontakt op met zoveel mogelijk inwoners van Soest en Soesterberg, met de vraag om onder steunend lid van De Zonnebloem te worden. Degenen, die niet telefonisch (kunnen) worden bereikt, kunnen kon takt opnemen met een van de leden van het afdelingsbestuur, wiens naam en te lefoonnummer in de brief staan ver meld. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. 'Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Aanstaande zondag 13 maart organi seert het IVN, afdeling Eemland, de maandelijkse natuurwandeling in het natuurgebied van de Korte Duinen in Soest. De start is om 14.00 uur op de parkeerplaats bij het Avia-restaurant aan de Birkstraat. De wandeling vindt plaats in een perio de van het jaar, waarin de natuur zich vanuit een rust-situatie naar de actieve vooijaarsfase begeeft. Bij lage tenmpe- raturen (tot enkele graden boven nul) is de wortelopname bij planten en bomen minimaal. Vogels, insekten en ander le ven maken gedurende de winter dan ook een rustperiode door. De toeneming van de daglengte veroor zaakt veranderingen bij plant en dier. In maart bijvoorbeeld neemt de daglengte met ca. 29 minuten toe, terwijl dat in ju ni slechts drie minuten is. De zon staat dus langer aan de hemel, waardoor de aarde langer wordt verwarmd. Op zijn beurt verwarmt de bodem weer de lucht. Daardoor is ook het weer in dit jaarge- tijd erg veranderlijk. Het dieren- en plantenleven wordt door de hogere temnperatuur geactiveerd: de vogels zingen hun eerste lied en krijgen nestel- drang en we zien de blad- en bloemk noppen van bomen en struiken dikker worden. In een loofbos treffen we in het vroege voorjaar de grootste licht-intensiteit aan. We zien dan ook dat de kruiden- laag zich juist in het voorjaar ontwik kelt, o.a. het speenkruid, de kruipende boterbloem en de hondsdraf. Na de kruidengroei lopen de struiken uit en omstreeks mei volgen dan de bomen. Ook het insektenleven ontwaakt in ver schillende etappes, waarmee de broed tijdstippen van de verschillende vogel soorten in verband staan. De natuurgidsen van het IVN wijzen de deelnemers aan de wandeling graag op al deze en andere lente-verschijnselen. Waterdicht schoeisel wordt overigens aanbevolen. De startplaats wordt aan gegeven met de bekende IVN-natuur- wandelingborden. Inlichtingen: tel. 13519. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op Ie geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Dit debuut van Theo van Gogh deed veel stof opwaaien. De reakties waren meestal negatief hoewel enig talent van Gogh niet ontzegd werd. Volgens de maker is de film antifascistisch en mora listisch. Hoe dan ook, de reakties waren wat 'overdone', wat wellicht als oorzaak heeft dat men suggesties van grof ge weld niet gewend is in Nederlandse films. Niet iedereen had moeite "Lu ger" op zijn juiste waarde te schatten, de film kreeg een eervolle vermelding tij dens de Nederlandse filmdagen in '81. Stond de vorige maand in het teken van het tien-jarige bestaan van het filmhuis Artishock, ook deze maand is er weer volop aktiviteit in het filmhuis. In het kader van het alweer elfde Noord-Hol lands Filmfestival draait Artishock drie films: - Donderdagavond 17 maart: aanvang 21.00 uur. "Letter to Brezhnev". - Vrijdagavond 18 maart: aanvang 21.00 uur. "A room with a view". - Donderdagavond 24 maart: aanvang 21.00 uur. "Another time, another place". Het open atelier portret en modelteke nen wordt deze maand gehouden op zondag 13 maart van 12.00 tot 14.30 uur in het gebouw Artishock, Steen hoffstraat 46 te Soest. Model is deze keer Fred Leive. Hij zal een demonstratie geven en karakteris tieke houdingen laten zien van de uit Ja pan en China afkomstige krijgskunst "Kobudo". Hierbij wordt zwartwitte kleding (onder andere "Hakama") ge dragen en worden gebruiksvoorwerpen gebruikt, zoals de "tonfa", de "sai's" en de "bo". De toegang is gratis, ook voor niet-le- den van de vereniging. Van tevoren op geven is niet nodig. Tekenmateriaal moet door de deelnemers zelf worden meegebracht. Tijdens het open atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden of de deelne mers zonodig op weg te helpen. In de pauze is er naast de mogelijkheid van het nuttigen van een consumptie, gelegenheid de maandelijkse tentoon stelling te bezoeken. Inlichtingen: M.J.D. Rasker, tel. 19085. Donderdag 10 maart om 20.00 uur be gint een geweldige Surinaamse band zijn swingende optreden op het Baarnsch Lyceum. De bandleider Pon- da O'Brien zal met de andere bandle den typisch Surinaamse instrumenten bespelen. Na de pauze zullen ze teruggaan naar hun Afrikaanse roots, waarbij ze het nodige zullen vertellen. Deze avond is alweer de tweede avond die het Baarnsch Lyceum organiseert in het ka der van 'maart muziek maand'. Evenals de andere avonden is deze avond voor iedereen gratis toeganke lijk. Er wordt een grote opkomst ver wacht. De laatste avond is woensdag 16 maart en zal in het teken vand e Jazz staan. Een optreden van de jazz-band 'On the brink of jazz' zal dan de muziekmaand afsluiten. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is gevestigd in gebouw C-drie, Willaertstraat 49 te Soest. Tel. 02155-12630. Openingstijden: maan dag, dinsdag en donderdag van 10.00- 12.30 uur en 13.3015.30 uur. Vrijdags van 11.00-12.30 uur. Zoals gebruikelijk bieden wij u een aan tal vakatures uit ons bestand aan. Vrijwilligers m/v gevraagd in cultu reel centrum C-drie om zich tijdens de maandelijkse filmvertoning voor kin deren te belasten met het bedienen van 16 mm filmapparaat. De filmvertoning is op vrijdagen van 15.00 tot plm. 18.00 uur. 1/656. Stichting Jeugdzorg zoekt vrijwilli gers m/v om van 18 juli t/m 19 augus tus kinder-vakantie aktiviteiten te be geleiden. 2/13. Stichting Jeugdzorg heeft plaats voor enkele vrijwilligers m/v om in samen werking met de beroepskrachten kin- derkursussen/aktiviteiten te begelei den zoals teken- en schilderkursus/ 7/630UrSUS//^°Ut 611 metaa^ewer^'në- Stichting Jeugdzorg vraagt een vrij williger om de sportinstuif voor tieners te begeleiden. 7/629. Vrijwilligers gevraagd om samen met een beroepskracht fietsknutselkursus voor vnl. buitenlandse kinderen te or ganiseren. Het gaat om kinderen van 8 t/m 12 jaar. 7/628. Welke vrijwilligers m/v willen zich, in samenwerking met een beroepskracht, bezighouden met het leren schminken en toneelspelen door kinderen van 6 t/m 12 jaar. Informatie over bovenstaande vakatu res, uitsluitend via de Stichting Vrijwil ligers Vakature Bank Soest.

Soester Courant | 1988 | | pagina 10