A scliocmsikcr QMQ(h Hoge sterkte, dunne glazen? ypVeSoester Duinen Bang&Olufeen HOYA brilmode czr^ Bijna achtduizend gulden voor Oost-Tïmor Meer verkeersveiligheid basisscholen Oranje-Vrijmarkt op Koninginnedag Ooit kiest u voor mooist Beovision MX 2000 met speciale aanbieding WOENSDAG 9 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 3 KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Sportnota is 'onvolledig' Uw ervaringen met NS-station Amersfoort Geslaagd project Minister de Visserschool voor bouw kleuterschool Bierfeestje op schooldak? Restaurant van den Brin Maatregelen verkeerspunten moeten aantal ongelukken terugbrengen 'Emotionele keuze' Kerkpad wordt geen fietspad Ambachtenmarkt Insluiper slaat slag aan Bartolottilaan Kamer van Koophandel organiseert themadag 'Arbeidscontracten' Inbrekers dringen scholen binnen Bel voor meer informatie Advisie Soest, 02155-11434 NU BIJ AANKOOP VAN EEN IBM-OF COMPAQ COMPUTER de IBM Proprinter X24 met korting 3 Jaar garantie Foto: Goos van der Wilt. De Minister de in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Perfekt voor nachtelijke Olympische uitzendingen: de MX 2000 met volwassen 51 cm beeld. U rijdt hem bij voorbeeld naar uw slaapkamer en alleen u hoort het geluid via de hoofdtelefoon. Ook perfekt natuurlijk voor vele jaren gewoon TV kijken: stereo geluid en teletekst ingebouwd (voorde uitslagen!). Kom bij ons kijken naar 's werelds mooiste televisietoestel in de kleuren zwart, zilvergrijs, wit, rood en blauw en profiteer van onze speciale aanbieding (tot 31 maart). 2998.- WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL 17253 (Technische dienst tel. 10344) Het bestuur van de sportstichting heeft nogal wat kritiek geuit op de on langs verschenen sportnota. De alge mene mening luidt dat men de ambte lijke notitie 'onvolledig' vindt. De be stuursleden missen een financiële on derbouwing van de beleidsaanbeve lingen. "Ik verwacht meer dan alleen maat schappelijke zaken. De georganiseerde sport valt een beetje weg. Dat vind ik een gemiste kans," zei Dik Stroband (hockey), "De clubs moeten zich in de nota kunnen herkennen." Voetballer Joop van den Brakel oor deelde dat de nota volledig moet zijn, zodat ze bruikbaar is. Directeur Johan Hilhorst van de sportstichting vertelde dat de nota is bedoeld om een landelijke maatschappelijke ontwikkeling, die gaande is, weer te geven. "De sportver enigingen zijn het instrument. Daar moeten de mensen gebruik van ma ken," aldus Hilhorst. Van den Brakel wees echter op de voorwaardenschep pende rol van de gemeente, vooral op het gebied van de etnische minderhe den en de gehandicapten. "Dat moeten we niet alleen aan de verenigingen over laten." Sportwethouder drs. Günther Plomp kon zich de denkwijze van Van De ANWB wil voor zijn serie "Ge bruikersrapporten NS-Stations," van gebruikers van het NS-station Amersfoort weten wat hun ervarin gen zijn met dit NS-station. De ANWB onderzoekt regelmatig de voorzieningen op en om de stations van de Nederlandse Spoorwegen in grote steden. De resultaten van dit onderzoek worden beschreven in de zgn. Gebruikersrapporten. Zo is het interessant te weten of het station goed bereikbaar is, of de fiets goed kan worden gestald en of de vei ligheid van de voetgangers is gewaar borgd. Ook is het belangrijk te weten of het overstappen van de ene naar de andere trein eenvoudig is, of dat men daar ver voor moet lopen. Reizigers die willen reageren op deze oproep kunnen hun brieven richten aan: ANWB-Verkeersafdeling, Ant woordnummer 10, 2500 XM Den Haag. Een postzegel plakken is niet nodig. den Brakel wel voorstellen, "maar als we voor de industrie voorwaarden scheppend moeten zijn betekent dat ook niet dat we fabrieken gaan bouwen. We moeten niet vergeten dat bijvoor beeld het Bentinck Fonds bestaat. Daar moet mee worden gepraat over de mo gelijkheden die er zijn." Raadslid Kees Boerkoel noemde de no ta incompleet. "Je kan een mooie nota schrijven, maar je moet er een financië le dekking tegenover zetten. Als je dat niet doet blijft het een papieren tijger." Boerkoel stelde tevens dat de sport stichting niet altijd afhankelijk kan blij ven van het jaarlijks invullen van de be groting als men naar een meerjarenbe- leid wil. Hilhorst zei nog dat de ge meente over de brug moet komen en geld op tafel zal moeten leggen voor de sport. Het College heeft daar echter nog geen standpunt over ingenomen. In de sportnota wordt een aantal aanbe velingen gedaan. Zowel voor de jeugd/ jongeren als de ouderen spreekt de nota over het ontwikkelen en stimuleren van sportbeoefening. Ook de gehandicap ten en de buitenlandse inwoners van Soest moeten tegemoet worden geko men, zodat ze eerder aan sportactivitei ten zullen deelnemen. Alle sportverenigingen en andere be langhebbende instanties en groeperin gen hebben de 34 pagina's tellende sportnota toegestuurd gekregen. Ze hebben tot 1 april de tijd om te reage ren. Aan de hand van de reacties zal de sportnota verder worden uitgewerkt. Waarom zou u iedereen laten zien dat uw bril sterke glazen heeft, als het ook anders kan? Er is een merk brilleglas dat dunner is: HOYA HI-LUXII HARD. Een glas van kunststof, dunner en lichter in gewicht en voor zien van een glasharde bescherming. Bijzonder mooi te ontspiegelen, waardoor het nog onopvallender is. Vraag uw vakopticien om de goudcoating! Uw vakopticien: Kwaliteit van gediplomeerd optometrist - lid O.V. Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 12874 Een bewoonster van de Van Hamel- straat waarschuwde zaterdagavond de politie, omdat ze verdacht glasge rinkel had gehoord bij de school "De Achtbaan". Bovendien had ze een aantal jongelui op het dak gezien. De politie ging een kijkje nemen en ont dekte dat aan de achterzijde van de school een ruit was vernield. Op het dak werden 7 kratten bier aangetrof fen, die voor een deel al geledigd wa ren. Kennelijk hebben de jongelui - die de politie overigens niet meer aantrof - het dak gebruikt voor een feestje van nogal dubieus gehalte. Soesterbergsestraat 122 - So Telefoon 02155 - 1 27 06 MENU "CLASS/QUE" DE CE MO ISf52,50 menu voor de maand maart FILET DE FLETAN FUMÉ tranches gerookte heilbot CONSOMMÉ A V CELERI heldere selderie bouillon SORBET AU FRUIT verfrissend ijsje met champagne ESCALOPE DE DINDON A L'INDIENNE kalkoenfilet met kerriesaus, met een keur aan verse groenten en gebakken aardappelen LE QUËTON D'ISIGNY camembert ORANGE ELISABETH gevulde sinaasappel met slagroom RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 S0ESTCUINEN 02155-12739 De commissie ruimtelijke ordening heeft het licht op groen gezet voor de gemeente om de verkeersveiligheid bij de Soester basisscholen te verbeteren. De maatregelen moeten nog dit jaar worden getroffen. Er is 90.000 gulden voor beschikbaar. Met het beschikbare geld kunnen niet alle verkeerspunten bij de scholen wor den aangepakt. Men zal daarom moe ten uitgaan van prioriteiten. Bovenaan de lijst staat De Bron aan de Sweelinck- straat. Daar zou het uitzicht van en het zicht op de kinderen bij de oversteek plaatsen het slechst er aan toe zijn. Op de tweede plaats staat de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan, derde is de Willaertstraat (De Wegwij zer en OBS Overhees). Ook de Minis ter de Visserschool aan de Oude Utrechtseweg is zo goed als zeker van voorzieningen die de veiligheid van de kinderen moet vergroten. De samen stellers van de prioriteitenlijst hebben rekening gehouden met het aantal leer lingen per school. Ze noemen de knel punten bij de basisscholen 'subjectief onveilige situaties. Dat betekent dat er relatief weinig ongelukken gebeuren. Toch wil de gemeente deze locaties het eerst aanpakken. De gemeente zal de scholen op de hoogte stellen en overleg met hen voeren. Pas in 1989 en 1990 gaat men de plaat sen aanpakken waar wel regelmatig on gevallen plaats hebben, de zogenoemde 'black spots'. Beide jaren heeft men een budget van 100.000 gulden. De ge meente maakt bovendien kans op een rijkssubsidie als het aantal ongevallen jaarlijks afneemt. Dat is de zogenaamde '-25 procentregeling'. Als Soest in aan merking wil komen voor de overheids gelden, dan moet het aantal ongeluk ken jaarlijks met acht afnemen. Wiebe Meilof van de christelijke com binatie SGP/GPV/RPF is van oordeel In navolging van vele andere plaatsen in ons land organiseert Stichting Jeugdzorg Soest op 30 april een Oran je-Vrijmarkt, onder auspiciën van het Oranje Comité. Wat dit betekent? Ie dere inwdner uit Soest kan zijn/haar waar te koop aan bieden. Zolderoprui- mingen, verzamelingen, eigen ge maakte artikelen, etenswaar, drin kwaar. U kunt het zo gek niet beden ken. Natuurlijk vormt een "Kinderrommel- markt" een onderdeel van dit gebeuren. Kinderen zijn natuurlijk welkom om hun overtollige spulletjes te verkópen. Dit geheel zal muzikaal worden omlijst en er zullen diverse attrakties te beleven zijn. Het hele spektakel vindt plaats op het speelveld op de Eng en begint 's morgens om 9.00 uur en duurt tot onge veer 16.00 uur. Iedereen is welkom om te genieten, kij ken en kopen. De deelname (dus voor degenen die iets te koop aanbieden) is f 5,per persoon. U dient dan wel voor eigen materiaal (kleed op tafel te zor- gen). Wilt u een echte marktkraam? Ook dat kan. De kosten hiervan bedragen f 35,—. Voor een marktkraam dient u zich van te voren op te geven via het telefoon nummer van buurthuis "De Vangrail" 02155-17615, waar u ook de nodige in lichtingen kunt verkrijgen. Hebt u iets speciaals? (portrettekenen, oude am bacht, iets muzikaals!) Meldt u zich dan van te voren. Op het veld zullen diverse bussen staan. Hebt u die dag veef ver kocht, was u aanwezig en u had nog wat geld over? De opbrengst uit de bussen gaat naar de Derde Wereldgroep Soest, die voor hun projekt graag extra steun ziet. Kortom De Oranje-Vrijmarkt in Soest is er voor jong en oud. Voor ver koper, artiest, winkelier, koper, genieter en kijker. Het gemeentebestuur is niet bereid de juridische status van het Kerkpad te wijzigen. Het College schrijft dit in een concept-brief aan de bewoners van het Kerkpad. De brief is goedgekeurd in de commissie ruimtelijke ordening. Het Kerkpad zal dus niet worden aan gewezen als een fietspad, zoals de be woners willen. Als dat zou gebeuren, zou de gemeente een ontheffing moe ten verlenen aan de bewoners, het be zorgend verkeer, artsen, invaliden en dergelijke. Zo'n systeem brengt volgens de politie in de regel praktische proble men met zich mee. Het gemeentebestuur wijst tevens op een discussie die in het verleden is ge voerd. Die discussie leidde ertoe dat het Kerkpad werd gesloten voor alle ver keer, behalve fietsers, voetgangers en bestemmingsverkeer. Feitelijk hebben zich er volgens het College en de com missie geen veranderingen in de situatie voorgedaan. "Bij een wijziging van de juridische status - een fietspad (red.) zou derhalve worden voorbijgegaan aan de eerder genoemde discussie," schrijft het College. Ook het feit dat de politie de huidige situatie graag ziet ge handhaafd heeft in de afweging van het Collega meegespeeld. Het College komt de bewoners alleen tegemoet door meer controle van de politie in het vooruitzicht te stellen. Dat de politie een extra oogje in het zeil houdt heeft alles te maken met het wijk gerichte toezicht dat de politie gaat uit voeren. Foto: Herman van Dam dat de gemeente de zaken omdraait. "Volgens mij is dit geen gemotiveerde, maar een emotionele keuze. Er gebeu ren veel ongelukken in Soest, pak dan eerst de gevaarlijke verkeerspunten aan. Ik kan me niet vinden in dit voor stel." De PvdA acht het plan rijp voor enige aanpassingen. Wil Stekelenburg zei na het betoog van Meilof haar stem nog voor te willen houden voor nader over leg met haar fractie. De overige partijen zeiden akkoord te gaan als dit jaar de verkeerssituaties bij de basisscholen worden aangepakt, al ging WD-er Gert Beyen in op de eerder genoemde '-25 procent regeling'. "We gaan nu maatregelen nemen op de locaties waar de minste ongelukken gebeuren. Mis schien raken we de subsidie-regeling dan wel kwijt, want het gaat er om dat we het aantal ongelukken terugbren gen." Beyen keurde het veiligheidsplan wel goed. Zijn fractiegenoot Joop Ebbers vestig de de aandacht alleen maar op het kruispunt Kampweg/Kamerling On- nesweg in zijn woonplaats Soesterberg. Ebbers zei het merkwaardig te vinden als de verkeerslichten daar worden weggehaald, omdat er veel schooljeugd oversteekt. Volgens een medewerker van de gemeente voldoet de kruising niet aan de landelijke norm van 15.000 passerende auto's per dag. Op de krui sing zouden dagelijks niet meer dan zes duizend automobilisten rijden. Ebbers zei toch de verkeerslichten te willen houden. "Dat kost niets meer," luidde zijn toelichting. Ebbers kreeg steun van Kees Verheus van het CDA, ook al een Soesterberger. Burgemeester en Wethouders hebben wederom toestemming verleend aan het bestuur van de Stichting V.V.V. voor het houden van een Oude Am bachtenmarkt op donderdag 12 mei 1988 in de Kerkebuurt. zeer tevreden. Het project is ook uiter mate geslaagd,zei directeur Van der Sluis na afloop. "Er waren veel ouders en andere familie van de leerlingen naar de Tropische avond gekomen. Het was zeer geslaagd. Tijdens de Tropische Avond konden de talrijke bezoekers meedoen aan ver schillende spelletjes, zoals het Rad van A vontuur, het schimmenspel. Ook de rommelmarkt en het restaurant brach ten een aardig bedrag op voor de kleu terschool in Oost-Timor. Een onbekende dader heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag kans gezien een bedrag van 800 gulden weg te nemen uit een woning aan de Bartolottilaan. De 37-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. De dader is vermoedelijk via de niet afgesloten achterdeur binnengeko men, of heeft het pand langs die weg verlaten, want de recherche trof geen sporen van braak aan, maar stelde wel vast dat de sleutel nog in de deur zat. Op maandag 21 maart a.s. organiseert de Eemlandse Kamer van Koophan del, in samenwerking met het Coördi nerend Instituut Midden- en Kleinbe drijf (CIMK), een themadag over de verschillende vormen van arbeidscon tracten. Op duidelijke en praktijkge richte wijze worden vele overeenkom sten, zoals die van free-lancers, sta giaires, hulpkrachten en part-timers, behandeld. In toenemende mate schakelen onder nemers flexibel inzetbaar personeel in om de personeelskosten beheersbaar te houden. Advertenties waarin uitzend krachten, free-lancers, oproepkrachten of part-timers gevraagd worden, zijn dagelijks in de dagbladen te vinden. Problemen voorkomen Het toepassen van de verschillende contracten levert in de praktijk nogal eens problemen op. Het gevolg van on zekerheden bij zowel de werkgever als werknemer over elkanders posities. Te denken valt aan: onjuiste toepassing van beloning en arbeidsvoorwaarden het niet of onjuist inhouden van so ciale verzekeringspremies; de uitbetaling van ziektegeld; problemen bij het wijzigen of beëindi gen van het dienstverband. Problemen die vaak niet voorzien zijn, maar wel voorkomen kunnen worden. Door middel van een drietal inleidin gen, afgewisseld met gelegenheid om vragen of problemen aan de inleiders voor te leggen, zal duidelijk uiteengezet worden, wat men weten, doen of laten moet. Onder andere worden er inleidingen verzorgd over ontslag (door de heer M.P.M. Meesters, hoofd afdeling Ont slagzaken Gewestelijk Arbeidsbureau Amersfoort), over inhoudingsplicht en belastingvrije uitkeringen en vergoe dingen aan personeel door de heer drs. A. den Ouden, loonbelasting-coördi nator regio Hilversum), en over wel of geen verzekeringsplicnt en uitkerings rechten (door een medewerker van de Bedrijfsvereniging). De bijeenkomst vindt plaats op 21 maart a.s. van 14.00 tot 20.00 uur, in het gebouw van de Kamer van Koop handel, Stationsplein 25 te Amersfoort. De kosten voor deelname f 195,- p.p., exclusief BTW. Dit bedrag is inclusief een maaltijd, consumpties en informa tiemateriaal. Voor nadere inlichtingen en aanmel ding kunt u zich wenden tot de Kamer de heer mr. E.W. van Dijk (tel. 033- 12964). Een brochure is beschikbaar. In het afgelopen weekeinde hebben on bekende daders kans gezien in te breken in de openbare basisschool "De Scha kel" aan de Klaarwaterweg. Ze verniel den een ruit van het personeelsverblijf en doorzochten de verschillende ver trekken, waarbij ze een bedrag van 100 gulden buitmaakten. Verder bleken ze een paar flesjes bier en wijn te hebben leeggedronken. Ook bij de openbare basisschool De Regentuuter aan de Weegbreestraat werd in het weekeinde ingebroken. Op de binnenplaats werd een ruit vernield en in de school werden de keukenkast jes opengebroken. Er worden enkele cassettebandjes vermist. na achtduizend gulden bij elkaar ge bracht voor de bouw van een kleuter school in Oost-Timor. De basisscholie ren hielpen hun generatie-genoten in Indonesië via een project-avond en een sponsorloop. De Tropische avond bracht vorige week donderdag al 2800 gulden in het laatje. Tijdens de sponsorloop liepen de kinde ren bijna vijf mille bij elkaar. De bouw kosten van de geplande kleuterschool, een project van de Unie School en Evan gelie, bedragen 20.000 gulden. De op brengst op de Minister de Visserschool wordt een dezer dagen overgemaakt op de giro van de Unie. De kleuterschool zal verder worden gefinancierd door soortgelijke projecten op andere scho len. De leiding van de Minister de Visser school toonde zich bijzonder verheugd met het behaalde resultaat. "We zijn Advisie Computer Consultants bv Vredehofstraat 13, 3761 HA SOEST Tel. 02155-11434 Geavanceerde Form 1 hoofdtelefoon van Bang&Olufsen f 250,- of Verrijdbare Beovision MX 2000 televisietafel f 295,-

Soester Courant | 1988 | | pagina 3