te koop bij Schoeman *JIU te koop bij Schoeman te koop bij Schoeman llJ te koop bij Schoeman II ^Strater 29I5 computer/ ra ra ra ra Succesvolle 'Vrouwendag' trok veel belangstelling c Soest er Duinen Soest 50 jaar geleden 24,95 j 29,95 M WOENSDAG 9 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Over 'verblijfsrecht'en 'basisinkomen' Makelaardij o.g. TE HUUR een VILLA of BUNGALOW Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. vraagt; uw aandacht; voor Raadsbesluit is geen raadsbesluit Passepartout ook voor tennisclubs AANBIEDING MINIROKJES Grote schade bij inbraak garage 11 Maart 1937 Soest 24.95 DISKETTE OPBERGSYSTEEM MET SLOT: 22.95 Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Telefoon 02155 -1 28 74 Bunschoten, Vivaldiweg Riant gel. roy. schakelvilla (bouwjr. 1973) m. 2 parkeerplaatsen op eigen terrein en vrije achtertuin m. schuitpui pal zuid gel. in de wijk Bikkersvaart te Bunschoten. Hal, bijkeuk., teil., berging, L-vorm. woonkam. m. open haard (ca. 47 m2) m. halfopen luxe inbouwkeuk. v.v. vaatwas- mach., heteluchtoven op ooghoogte, koelkast, afz.kap en inbouwgaskook- plaat, inbouwverlichting, verd.: 2 gr. sl.kam. beide m. balkon m. zuidligging, zijkam., badkam. m. ligbad, 2e toil., dubb. v.w., 2e verd. m. 4e sl.kam., stook ruimte m. c.v.-ketel (1975) en gasboiler- opstelling (1985). Veel bergruimte. Mod. strak interieur in goede staat v. on- derh. (mog. 30 m2 grond aan zuidzijde bij te kopen). Spouwmuursiol., ged. ther mopane. Oplevering: in overleg. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Koopsom f 269.000," k.k. Soest, Middelwijkstraat Riant vrijst. villa op levendige lokatie aan doorgaande weg door Soest, ideaal te combineren m. kantoor aan huis of dubb. bewoning. Tot. bijna 600 m2 grond. Hal, toil., kelder (3 X 3), L-vorm. woon kam. (ca. 45 m2) m. 2 opensl. deuren naar tuin, serreuitbouw mog., keuk. aan achterzijde, verd.: badkam. m. ligbad, wasmach.aansl. en v.w., gr. voor- en achterkam. w.v. 1 m. balkon en 1 m. een v.w., ingebouwde kasten, zijkam. een voudig bij voorkam. te betrekken, vaste trap naar zolder m. 4e en 5e sl.kam., veel bergruimte en 2 bergkam. Kelder indien gewenst eenvoudig uit te breiden tot het geh.bebouwde opp., momenteel vrije hoogte 1.25 m. Geschakelde gar. m. puntdak en verlichting, zijgevelraam en 2 deuren. Vrije achtertuin. Incl. stoff., zonnescherm en vloerbedekking. Tuin en keuk.deur dubb. beglaz. Oplevering: mei 1988 Koopsom f 298.000," k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of via ons kantoor NVM ■IJ Schoeman Mat Soest, Choristenpad Halfvrijst. mod. semi-bungalow m. inp. verw. gar., c.v., voor-, zij- en achtertuin. Bouwjr. ca. 1974. Hal, gard., toil., splitlevel, mod. inbouw keuk., eetkam., open zitkam. m. open haard en opensl. deuren naar tuin, 1e verd.: oudersl.kamer. m. aangr. luxe roy. badkam. m. ligbad, douche, 2e toil. en dubb. wastafelcomb., roy. 2e en 3e sl.kam. Stook- en bergruimte m. c.v.-ke- telopstelling en gasboiler. Oplevering: in overleg. Koopsom 365.000,-kk Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 TeL02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via Nyf uwNVM- Makelaar of via ons kantoor Soest-Zuid, Hildebrandlaan Roy. herenhuis (bouwjaar ca. 1972), ty pe 2-onder-1 -kap, geschakeld via extra gr. gar., geschikt voor 2 auto's m. aan voorzijde carport. Hal, toil., m.k., L-vorm. woonkam. m. parketvloer, open haard, open luxe inb. keuk., schuifpui naar achtertuin op het zuiden (ca. 50 m. diep vanaf achterge vel). Luxe hardhouten wenteltrap naar verd. m. gr. voor-en achterkam. w.v. 1 m. balkon en zijkam. m. balkon. Roy. bad kam. m. 2e toil., bidet, ligbad m. dubb. wastafelcomb., 2e verd.: gr. 4e sl.kam. •v.v. dakkapel, stookruimte en c.v.-ketel 1972, boileropstelling en wasruimte. Veel bergruimte. Oplevering: in overleg. Koopsom f 425.000,- k k Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 Soest Tel. 02155-13539 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of via ons kantoor NVM De eerste editie van de viering van de Internationale Vrouwendag in Soest is een succes geworden. Naar schatting zo'n 150 vrouwen - waarvan ongeveer de helft van buitenlandse herkomst - woonden afgelopen zondag de bijeen komst in het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan bij. Gisteravond volgde nog een tweede, feestelijk getinte ontmoe ting. De zondag-bijeenkomst stond vooral in het teken van de acties voor het zelf standig verblijfsrecht voor migranten vrouwen. Mevrouw E. Scholten-van Schelven, de echtgenote van Soests eer ste burger, opende de Vrouwendag met een korte toespraak, waarin zij o.m. een beroep deed op de aanwezige vrouwen en hun achterbannen om zich te blijven inzetten voor samenwerking en solida riteit .tussen vrouwen. Ze schetste de deelnemende organisaties als de "erva ren loodsen" die het schip met migran tenvrouwen mogelijk in de veilige ha ven konden brengen. Het gezelschap kreeg vervolgens toe spraken te horen van Aysel Ilksoy, na mens het landelijk comité dat zich inzet voor het zelfstandig verblijfsrecht van migrantenvrouwen, van Fatma Sama- ter, namens de stichting Vluchtelingen hulp, en Tuky Santillün, namens de stichting tegen "vrouwenhandel", die elk veel belangstelling ondervonden. Van de mogelijkheid om de handteke ningenactie tegen de nieuwe vreemde lingenwet te steunen maakten veel vrouwen gebruik. Het optreden van de Turkse actrice Funda Mujde, die een theatervoorstel ling zou brengen over discriminatie en andere problemen waarmee migran tenvrouwen worden geconfronteerd, ging helaas niet door, omdat ze haar stem was kwijtgeraakt. Het tweede deel van het programma was gewijd aan het thema "Vrouw en basisinkomen", dat werd ingeleid met een video-film en een toelichting door Ria Dijkstra. Ook hier in toonde het gezelschap zich zeer geïn teresseerd. De bijeenkomst werd afgesloten met een optreden van de vrouwelijke leden van de Turkse volksdansgroep Ozan uit Soest. Bij dat feestelijke slot waren ook de ongeveer 100 kinderen van de deel neemsters van de partij, zodat het ge heel uitliep op een uiterst vrolijke en ge zellige ontmoeting. Opmerkelijk was, aldus een woordvoerdster, dat de vrou wen bij elkaar zo'n 22 kilo gebak - in de vorm van koekjes, cakes, taarten en hapjes, in anderhalf uur met elkaar sol daat maakten. De organiserende Soes- tervrouwengroepen (Vrouwen voor Vrouwen, Vrouwentrefpunt, Vrouwen in de Bijstand, Rooie Vrouwen en Vrouwen voor Vrede) kunnen terug zien op een uitstekend geslaagd evene ment. Voor één van onze relaties zoeken wij in SOEST of BAARN Prijsindicatie: tussen de f 2.000,- en f 3.000,- per maand. Aanbiedingen aan Strater Makelaardij tel. 16151 NVM! Keukenbrandje tijdens fonduefeest De jSolitie werd vrijdagavond meerd voor een brandje in de keuken van een huis aan de Vosseveldlaan, dat veroorzaakt was doordat een van de drie fonduepannen die op het fornuis verhit werden vlam vatte. Daardoor raakte ook de afzuigkap in brand. De keuken werd voor een deel geblakerd. Het -vuur ontstond toen de 18-jarige dochter des huizes een feestje organi seerde. De ouders bevonden zich op dat moment in de bioscoop. In de paniek slaagden de feestgangers er niet in de brandweer te bereiken, maar gelukkig konden ze het vuur zelf doven. Oliespoor in Overhees De politie werd vrijdagavond door voorbijgangers gewaarschuwd omdat er een oliespoor werd aangetroffen in Overhees. Het wegdek was daardoor glibberig geworden, met risico's voor de veiligheid van andere weggebruikers. Het spoor begon op de Sweelinckstraat en Ijep via de Krekel naar de Turfstreek, waar de 27-jarige eigenaar van de auto woonde. Bij onderzoek bleek - moge lijk doordat de man de verkeersdrempel op de Sweelinckstraat wat al te onbe suisd had genomen - de aftapbout van het carter van zijn auto te zijn verdwe nen. De eigenaar beloofde de politie dat hij het spoor met zand zou afdekken. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Raadsvergadering De eerstvolgende openbare raadsver gadering vindt plaats op donderdag 17 maart om 19.30 uur in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. In het gem. INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de pun ten die die avond behandeld worden. De agenda hangt in het publikatiebord van het INFO-centrum en bij de Hulp secretarie te Soesterberg. Enkele belangrijke punten zijn: nota "Rationeel wegbeheer" viering 150 jaar Soesterberg omschakeling geleidelijke omschake ling van chemische onkruidbestrijding naar niet chemische onkruidbestrijding vervanging betonplaten-verharding Soesterbergsestraat verkoop Soester Natuurbad IOpenbare commissieverga dering Dinsdag 15 maart, 20.00 uur: commissie Welzijnsplanning Plaats: commissiekamer dépendance achter gemeentehuis. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunningen te verlenen voor: het bouwen van een garage, Turf streek 91 (artikel 11 van de voorschrif ten bestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees); het bouwen van een carport, Koren- weg 9 (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelije Ordening); het plaatsen van 4 lichtmasten, Bos straat 102 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 10 maart 1988, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) in het kantoor van sector I, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77 (kamer 0-21) ter inzage. R.V.V. Burgemeester en Wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeertekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord SJ-17-GB nabij de woning Krekel 2 een parkeer ruimte voor een invalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na he den moet worden ingediend bij de com missaris van de Koningin van de pro vincie Utrecht. Gekro-bonnen Bij de afd. Milieubeheer, Lange Brink- weg 77, zijn weer nieuwe Gekro-bon- nen ontvangen. Mogelijkheid tot afha len gedurende werkdagen van 8.30 - 12.00 uur. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Volgens de besluitenlijst van de ge meente heeft de raad op donderdag 25 februari een voorstel betreffende de sportstichting goedgekeurd. Dit is nogal merkwaardig, omdat het voor stel niet in stemming is gebracht. In het raadsvoorstel stond dat het over leg tussen de sporters en wethouder drs. Günther Plomp over de nieuwe sport- structuur in beslotenheid moet plaats vinden. Sportdirecteur Johan Hilhorst zou de sporters bij dat overleg geen ambtelijke ondersteuning meer mogen verlenen en Plomp moest zijn mond houden als hij een andere mening had dan de meerderheid van het College. De discussie in de raadsvergadering van twee weken geleden liep enigszins vreemd af. Zonder dat de partijen had den gestemd werd de vergadering afge blazen. De WD reageerde verbaasd op de be sluitenlijst, die eind vorige week vrij kwam. "Er is klaarblijkelijk iets anders gebeurd dan wij hebben vastgesteld," aldus fractievoorzitter Bert Krijger. "De verwarring op het gemeentehuis blijkt nog altijd voort te gaan." Het CDA probeert aan die onduidelijk heid een einde te maken via een persbe richt. Daarin schrijft de fractie dat ze al le voorstellen steunt. Die uitspraak had Adriaan Pothuizen tijdens de raad al Tennisverenigingen kunnen voortaan ook gebruik maken van gemeentelijke accommodaties volgens het passepar- toutsysteem. De regeling geldt voor alle tennisclubs in Soest en Soester berg. In de praktijk zal het voornamelijk gaan om zaalruimte in de Banninghal in Soesterberg, want in sporthal Beuken dal is nauwelijks ruimte beschikbaar. De overige hallen zijn niet geschikt voor tenniswedstrijden. De sportstichting keurde eergisteren een voorstel goed, waarin de tennisbanen ten behoeve van de jeugdtraining en de training voor competitiespelers geen apart huurtarief krijgen, maar volgens het passepartout- systeem kunnen worden gebruikt. Het geldt alleen bij gemeentelijke accom modaties. namens D66, PS, PvdA en CDA ge daan. Het CDA schrijft het voorstel te steunen om het raadsbesluit van vorig jaar uit te voeren. Dat besluit is gericht op een nieuwe overlegstructuur voor de sport zonder politieke vertegenwoordi gers. Kees Boerkoel van de PvdA geeft toe dat het raadsvoorstel niet in stemming is gebracht: "Formeel is dat juist, maar iedereen kan optellen wat de meerder heid wil." De besluitenlijst van de raadsvergade ring heeft geen officiële status, maar dienst slechts als 'geheugensteuntje' voordat de notulen gereed zijn. Het is dus nog even afwachten wat de notulen ervan zeggen. (in o.a. lila, mint, zwart) v.Weedestraat tel12424 Soest Bij een inbraak in een garage aan de Ei kenlaan is voor 10.000 gulden schade aangebracht. De nachtelijke inbrekers vernielden de ruiten en verlichting van drie personenauto's. Ook werd een raam van de garage ver nield, zodat de daders het pand konden betreden. Ze namen een hallogeen- lamp, een bus lak en klein gereedschap mee. Aan de Birkstraat werd voor de tweede keer binnen twee weken een aantal kratten met limonade gestolen bij een winkel. De schade bedroeg nu bijna honderd gulden. ALGEMEEN BELANG In de Donderdag gehouden bestuursvergadering van "Algemeen Belang" werd besloten inzake den Grondverkoop aan de Mildenlaan te Soestduinen een request te zenden naar de Kroon. Met betrekking tot de stichting van een "Boschbad" door de gemeente Amersfoort werd tevens besloten Ged. Staten te verzoeken dit besluit niet goed te keuren, gezien het feit, dat zich in de provincie Utrecht reeds diverse dergelijke Natuurbaden bevinden. Uitvoering van dit besluit zal niet nalaten de financieele exploitatie van het Soester Natuurbad nadeelig te beïnvloeden. Behalve deze beide punten werden nog andere onderwerpen behandeld, wel ke zich evenwel niet leenen voor publicatie. HIER UITSTAPPEN In de vergadering van Soest-Zuid is onlangs de wensch geuit de lokaal trein Baarn-Utrecht te voorzien van kaarten, waarop vermeld staat bij welke halte men moet uitstappen, voor een bepaalde laan of weg in onze gemeente. "Soest Vooruit" heeft ook dit voorstel overgenomen. Getracht zal worden in deze richting iets te bereiken. Als een en ander doorgevoerd zou kunnen worden, zullen vele vreemdelingen er profijt van hebben, want het gebeurt nu meer dan eens, dat iemand, die b.v. op de Bosstraat"moet wezenin Soest of Soestdijk uitstapt. De uitgestrektheid van onze gemeente speelt menig vreemdeling parten. OPENLUCHTSPEL "Soest-Zuid" heeft, zooals reeds gemeld, op haar laatstgehouden jaarverga dering plannen geuit tot opvoering van een openluchtspel in de bosschen aan de Soesterbergschestraat. Naar wij vernemen heeft ook "Soest-Vooruit" dit voorstel hans overgenomen. Voor dit doel zal een commissie worden ingesteld. Voor "Soest-Vooruit" zullen de heeren J.G.A. Batenburg en Joh. Kraayen- brink hierin zitting nemen, terwijl uit de ver. "Soest-Zuid" en Soestdijk nog personen zullen worden aangewezen. DD-50-L VOOR 50 DISKETTES 3.5" VOOR 40 DISKETTES 5.25" VOOR 80 DISKETTES 3.5" VOOR 100 DISKETTES 5.25' RUBBER "ANTI-SLIP" MUIS MAT 22,95 DISKETTES 3.5" MERKLOOS 10 st. DSDD 49,95 TDK MF1DD 10 st. 54,00 SKC MF2DD 10 st69,00 DISKETTES 5.25" MERKLOOS 10 st. 2D 17,50 NASHUA 10 st. MD2D 21,95 TDK 10 st. M2D 29,95 ia

Soester Courant | 1988 | | pagina 5