DARTHUIZEN Kinderboerderij knalt op koninginnedag STIJLVOL HUWELIJK Oudheidkamer wordt 'Museum Oud Soest' Autobedrijf Bosboom B.Y. presenteert de nieuwe Suzuki Alto Afdeling 'sport- en vrijetijd-mode' bij Nic. van Dam in nieuw jasje TUIN-ADVIESCENTRUM 't vaarderhooQt WOENSDAG 16 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 17 SOES'* Overhees laat je horen. Rommelmarkt op De Schakel voor doe-het-zelvers De Vrije Teugel investeert meer dan 10.000 gulden in Oranjefeest Steun voor kinderboerderij kontoor effiriemv iiüii&miï A.s. zondagavond in NPB-kerk, Rembrandtlaan Oecumenisch Avondgebed: 'De ander als model en als obstakel' Restaurant Voor een perfekt verzorgd Heropening a.s, zaterdag aan Steenhoffstraat Belastinghulp CNV Derde generatie perfektie Tweede fase van verbouwing voltooid V oorjaarswerkzaamhede n door Arie Wandelaar Wie in Overhees woont hoort van avond, woensdag 16 maart 1988, niet thuis te zijn. De samenvattingen van P.S.V. en Ajax voor één keertje verge ten, ze komen zonder uw meelevende belangstelling overigens toch wel in de volgende ronde, op naar de Orlando di Lassostraat 65, alwaar in de aula van de Kardinaal Alfrink-Mavo een bij zondere gebeurtenis plaatsvindt. Dat zit zo. Dikwijls heeft Arie het gevoel gehad dat burgemeester, wethouders en le den van de gemeenteraad (uitzonde ringen daargelaten) weliswaar nuttige dingen voor de dorpsgemeenschap trachten te doen, maar niet altijd we ten waar ze het over hebben. Stuur ze voor een groot of klein feestje een uit nodiging. Ze komen. Geen honderdja rige die aan de aandacht van het ge meentebestuur ontsnapt. Dogterom en Verkley hebben wat taartjes met kaarsjes moeten aanslepen. Geen ju bilerende houthakkersvereniging, of een afgezant van B. en W. met het pos tuur van Geesink (doorgaans wethou der Plomp) is bereid op verzoek de bijl er in te zetten. Voor al die officiële be langstelling zijn heel wat sherrytjes ge tapt en glazen gespoeld. VIP's, ook behoren ze slechts Soest toe, moet je in ere houden. Een mens weet immers maar nooit. Slimme op stelling van club- en verenigingsbestu ren om bij officiële gebeurtenissen VIP's in het zonnetje te zetten. VIP's, die op hun beurt natuurlijk bliksems goed weten dat ze niet van stal gehaald worden omdat ze blauwe ogen hebben. VIP's en officieel gedoe, ze horen bij elkaar als, laten we zeggen, Arie en Marie. Neemt niet weg, dat na die officiële plichtplegingen de honderdjarige 365 dagen moet wachten alvorens er weer opnieuw een wethouder of burge meester met een taart komt aandra gen, en de houthakkersvereniging eerst bij een jubileum na het jaar 2000 een gemeentelijke hoogwaardigheids bekleder te zien en te horen krijgt. Met andere woorden: Arie heeft de indruk dat sommige gemeentelijke notabelen geen tijd, zin en/of belangstelling heb ben ook buiten vergadertijd het aan hun zorgen en verantwoording toever trouwde Soester volkje op eer andere, warmere en meer betrokken wijze, te leren kennen. Daarin komt, vanavond 16 maart dus, verandering. Alle wijken, die Soest telt, hebben het in de komende maan den voor het zeggen. Om te beginnen de bewoners van de meest geplaagde wijk: Overhees. De burgemeester en zijn wethouders zijn, eindelijk, gaan inzien dat beslui ten, die te maken hebben met het wel zijn van mensen, niet uitsluitend over de hoofden van deze belanghebben den genomen moeten worden. Zeker, er was in de afgelopen jaren wel de mogelijkheid van inspraak, maar velen hebben zich terecht afgevraagd hoe zwaar deze inspraak uiteindelijk bij de genomen beslissingen heeft gewogen. Was het de machteloosheid, misschien wel het wantrouwen van de Soester burgers die B. en W. er toe hebben ge bracht de vergaderruimte te verlaten en een nieuwe zending op touw te zet ten? Overhees, de eerste missiepost. Arie zou 't niet weten. Duidelijk is wel dat men probeert nieuwe wegen in te slaan, teneinde aan de weet te komen hoe wijk- en plaatselijke bevolking te gen bepaalde zaken aankijken. Dat kan een goede zaak zijn. Van een beetje meer naar elkaar toegroeien is nog nooit iemand slechter geworden. D'r zit volgens Arie ook een risico aan de nieuwe trend. Wekken B. en W. met "U vraagt en wij draaien" mogelijk niet de indruk dat ongeveer iedere burger in Soest zich Koning Klant mag noemen? Dan zou men van meet af aan al bezig te zijn het paard achter de wagen te spannen en het hier en daar toch al op een laag pitje staande ver trouwen geheel te doven. Overigens, u en ik zullen moeten leren begrijpen, soms ook aanvaarden, dat gelijk heb ben in de praktijk iets geheel anders is als gelijk krijgen. Desondanks, zinnig spreken met el kaar over de belangen van wijk- woon en dorpsbelangen is nooit weg, zeker niet wanneer het initiatief daartoe uit een onverwachte hoek komt. Wanneer B. en W. het instituut Sin terklaas-spelen op stal laten staan, de aanwezigen meer op zak hebben dan kaarten die het eenzijdig B. en W. de Zwarte Piet toespelen beogen, dan kan de avond van de 16e maart meer opleveren dan pessimisten bij voor baat veronderstellen. Overhees laat je horen! ARIE WANDELAAR Op 4 maart hield de openbare basis school "De Schakel" haar jaarlijkse rommelmarkt. Deze keer was de op brengst bestemd voor het lustrum feest ter ere van het 15-jarig bestaan van de school. Er bestond veel belangstelling j.1. vrij dag van ouders, leerlingen en buurtbe woners. Mede door de hulp van diverse bedrijven en winkels en de inzet van de ouderenraad werd er een netto bedrag opgehaald van f 2.600,—. Met groot enthousiasme werd 3 dagen later al de le lustrum-vergadering be legd en plannen besproken voor de feestweek in juni. Erik van Dorresteyn f/ t medewerker 't Vaarderhoogt De kinderboerderij De Vrije Teugel heeft zichzelf een niet geringe last op de schouders gelegd. Een vaste groep van medewerkers heeft voor koninginnedag een zeer uitgebreid programma georganiseerd dat zijn weerga binnen Soest nau welijks kent. Een talentenjacht, circus Glurnz, veertig spelletjes voor kinderen en activiteiten voor de ouders krijgen op 30 april het terrein aan het Vedelaarpad als decor. Tot nu toe heeft de kinderboerderij al 11.000 gulden moeten investeren voor haar bijdrage aan de Oranjefeesten. Di recteur Leo van den Berg verwacht dat de uitgaven met nog eens drie tot vier mille zullen toenemen. "Het is een ont zettende smak geld ja, maar ik zie het positief in. Tot nu toe hebben we al 2500 gulden van bedrijven op onze giro gestort gekregen en het Oranje Comité heeft tweeduizend gulden toegezegd," aldus Van den Berg, die er vertrouwen in heeft dat het resterende gapende gat in de begroting ook wordt gedicht. De verkoop van consumpties op 30 april moeten ook het nodige geld in het laatje brengen en stilletjes hoopt men aan het Vedelaarpad dat nog meer bedrijven een financieel gebaar maken naar De Vrije Teugel. f Goodwill "Het bestuur staat achter de gepleegde investeringen. Ze zijn hartstikke en thousiast," weet Leo van den Berg. "Het koninginnefeest mag best wat kosten, je bent natuurlijk ook met de goodwill van de kinderboerderij bezig. Maar eigenlijk moeten we geld zien over te houden, zodat je eens in de twee, driejaar een grote attractie kan binnen halen." Leo van den Berg kan nu reeds rekenen op de steun van tachtig medewerkers. "We hebben er honderd nodig, maar ook dat redden we wel," zegt hij. "We hebben er zin in en het is leuk dat we de goede mensen erbij krijgen. Het en thousiasme is groot, dat blijkt wel uit het aantal vrijwilligers dat zich beschik baar heeft gesteld." Activiteiten De investeringen van de kinderboerde rij zijn niet in een een zwart gat terecht gekomen. De bezoekers kunnen op ko ninginnedag een behoorlijk aantal uren op De Vrije Teugel doorbrengen voor dat ze alles hebben gezien, laat staan overal aan hebben meegedaan. De op zet van de activiteiten is ten opzichte van vorige jaren iets gewijzigd. Ieder een moet de niet bepaald afschrikkende toegangsprijs van één gulden betalen. De entreekaart is tevens te gebruiken als lot voor de loterij, waaraan uiteraard prijzen zijn verbonden. De traditionale deelnemerskaarten zijn afgeschaft. Aan verreweg het merendeel van de spel letjes kunnen de kinderen gratis mee- 'Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Tel. (02155)13014-12577 doen en: de ouders vergeten hun leef tijd zodra ze zich in de ludieke en aller aardigste 'volwassen-spelletjes' als de koekslaan, eieren zoeken en het lan- denspel storten. Als extra attracties haalt de leiding het circus Glurn en de theatergroep Corrie naar de kinder boerderij. De talentenjacht op konin ginnedag gaat alweer haar derdejaar in. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar moeten zich vóór 10 april opgeven bij de kinderboerderij De Vrije Teugel. Afhankelijk van het aantal deelnemers zullen er eventueel voorrondes worden gehouden. "De kinderen moeten zich wel van te voren opgeven, want als ze op de dag zelf pas aankomen met band jes en dergelijke wordt het echt moeilijk om ze nog in te delen. Bovendien be staat het gevaar dat er al teveel deelne mers zijn," zegt Leo van den Berg. De prijswinnaars worden om 17.45 in het zonnetje gezet door burgemeester mr. Paul Scholten van Soest. Enkele van de activiteiten, die op koninginnedag op de kinderboerderij, te doen zijn: brand weerrace, buttonmachine, waarzegster, letterspel, kabelbaan, circustheater, to neel, springkussen, heksenkop werpen en rupsband. Bij sommige onderdelen kunnen de kinderen prijzen winnen of een herinnering verdienen. In het pro grammaboekje van het Oranje Comité Soest zal ook ruimte worden gewijd aan de activiteiten op de kinderboerderij. Ervaring Het wordt ongetwijfeld een zware klus Tot nu toe heeft al een aanzienlijk aantal bedrijven financiële steun ge boden aan De Vrije Teugel. De kin- derboederij aan het Vedelaarpad heeft dat geld nodig voor de festivitei ten op 30 april. Nog steeds kunnen zaken een bijdra ge storten op het gironummer van de kinderboerderij. Het gironummer is 44.96.858 t.n.v. stichting kinder boerderij o.v.v. 30 april. voor de kinderboerderij De Vrije Teu gel om hét programma op koninginne dag in goede banen te leiden. De mede werkers van De Vrije Teugel hebben echter zoveel ervaring opgedaan met kinderen dat ze het karwei ongetwijfeld naar volle tevredenheid van alle betrok kenen kunnen klaren. "We hebben er hartstikke veel zin in. Laat de mensen maar komen. Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-10115 VERKOOP VAN: Datasafes Inboutvkluizen Kluizen Brandkasten Aanstaande zondagavond, 20 maart, wordt in het kerkgebouw van de Ned. Protestantenbond aan de Rembrandtlaan 20 weer een Oecu menisch Avondgebed gehouden, dat is voorbereid door de gelijkna mige werkgroep van de Raad van Kerken te Soest. Het thema is: "De ander als model en als obstakel". Dit thema is ontleend aan een boek van René Girard over de mechanismen en oplossingen die spelen en gehan teerd worden bij conflicten. Als de spanningen hoog oplopen en men ook nog gefascineerd wordt- door de tegenstander, vergeet men de inzet van het conflict en men vindt een "zondebok". Girard spreekt dan ook over het "zondebok-principe". In het avondgebed komen vragen aan de orde als: welke oplossingen zien kerken en vredesgroepen bij conflicten; gaan ze ze aan; gaan ze ze uit de weg; dekken ze ze toe; hante ren ze een absolute oplossing? De wereld is vol conflicten; hoe vindt men daar een weg uit en welke plaats neemt de figuur van Jezus daarbij in? Dit avondgebed is het derde in een cyclus, waarin aan de hand van het klassieke begrip "de zeven hoofd zonden" wordt gekeken naar de (maatschappelijke) werkelijkheid van alledag. Ditmaal gaat het in het bijzonder om de "afgunst". Ook nu wordt weer medewerking verleend door de vaste koorgroep o.l.v. Tjalling Roosjen en organist/ pianist Gerrit van Vembde. De bij eenkomst begint om 'zeven uur. Ie dereen is welkom. Voor informatie: tel. 1 38 07 Aanstaande zaterdag, 19 maart, wordt de Oudheidkamer heropend, maar niet meer op het oude adres. Na een huisvesting van zeven jaar in de boer derij aan de Ferdinand Huycklaan ver huist de Oudheidkamer naar het voor malige klooster aan de Steenhoff straat, Huize Sint Jozef, in de volks mond beter bekend als het Artishock- gebouw. In de afgelopen jaren heeft de Oudheid kamer in Soest duidelijk zijn bestaans recht bewezen. Zij is uitgegroeid tot een plek waar men stukjes van het oude Soest kan terugvinden. Er zijn in de loop der jaren allerlei oude voorwer pen, foto's, kaarten en geschriften in schenking of in bruikleen ontvangen. Bij de vaste en de wissel-exposities, die met veel succes werden gehouden, telde men altijd veel bezoekers. De voornaamste redenen voor de ver huizing naar de bovenverdieping van het oude kloostergebouw aan de Steen hoffstraat waren dat de Oudheidkamer aan de Ferdinand Huycklaan over te weinig ruimte beschikte voor tentoon stellingen en opslag. Bovendien worden de klimatologische omstandigheden verbeterd, omdat het museum nu een drogere, verwarmde ruimte ter beschik king staat. Vorige week is een begin gemaakt met de verhuizing. Tegelijk heeft het be stuur van de stichting Oud Soest beslo ten het doen en laten van de Oudheid kamer beter tot uitdrukking te laten ko men in een nieuwe naam: "Museum Oud Soest". Op 19 maart, 's ochtends om 11.00 uur, wordt het museum officieel heropend door burgemeester P. Scholten. De openingstijden blijven overigens de zelfde als aan de Ferdinand Huycklaan: zaterdagen zondag van 13.30 tot 17.00 uur. De afdeling Soest van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) helpt op donderdag 24 maart haar leden bij het invullen van de belastingaangifte. Daarvoor kan men tussen 19.00 en 21.00 uur terecht in de zaal Credo De bekende schoenen- en sportzaak van Nic. van Dam aan de Van Weede- straat is vorige week weer een flinke stap verder gekomen in de totale ver bouwing van de zaak, die zich over een ruime periode uitstrekt. Een paar we ken geleden werd de nieuwe schoe nen-afdeling in gebruik genomen en vorige week was het de beurt van de afdeling "sport- en vrijetijd-mode". Niet alleen voor wat betreft het assorti ment, ook "geografisch" sluit deze af deling nu uitstekend aan bij de schoe nen-afdeling. Ze bevinden zich beide op de eerste etage van de ruime zaak, die men betreedt via de parterre waar zich sinds kort ook het nieuwe "afre- kencentrum" bevindt: de centrale kas sa. De afdeling ledrwaren heeft daar voor deels platsgemaakt naar de rech terzijde van de winkel. Op de "bovenverdieping" vindt men nu rechts de schoenen en links de sport- en vrijetijd-mode. Achter in de zaak zijn de beide afdelingen onderling verbon den, zodat er een soort hoefijzere-vorm is ontstaan. Tegelijk met de "interne verhuizing" heeft het assortiment van de afdeling een belangrijke uitbreiding ondergaan. Nieuw is "shop-in-een-shop" met het bekende Amerikaanse merk Hanes, speciaal voor joggingkleding - panta lons, t-shirts, sweaters - in alle mogelij ke kleuren. "Hanes" staat borg voor een goede kwaliteit tegen een betaalba re prijs. De opzet van de gehele afdeling is nu royaler, en de presentatie wat luchtiger, zodat de klanten bij Nic. van Dam nog beter kunnen winkelen. Daarbij kun nen ze trouwens goed gebruik maken van het nieuwe "Collectie Magazine", vol met sport- en vrijetijd-kleding (o.a. kuuuia ».ii luniniig-inode), dat gratis verkrijgbaar is. Tot dusver trof de klant bij Nic. van Dam de sportkleding met name op de beneden-etage aan. Die wordt straks - na de derde fase, die ongeveer begin april zijn beslag moet krijgen - geheel in beslag genomen door een zeer eigen tijdse afdeling sportartikelen. Een stuk je daarvan is nu al te zien: de royale "tenniswand", compleet met geavan ceerde bespan-apparatuur en een rac ket-testcomputer. Bij de sportschoenen kan men straks ook een zgn. "loop band" aantreffen, uitgerust met een ca mera waarop het loopgedrag wordt ge registreerd; het effect daarvan is te zien op een monitor. Ook voor de golfsport, die de laatste jaren zeer sterk opkomt, wordt veel plaats ingeruimd. Is perfektie te verbeteren? Naar het oordeel van de vindingrijke Suzuki-in- genieurs, die de roemruchte Alto aan een heel kritische analyse onderwier pen, is perfektie in elk geval te ver nieuwen. Vandaar dat de derde gene ratie Alto zich van zijn voorganger on derscheidt door een vernieuwde ach terwielophanging, een vernieuwde grille en een vernieuwde uitrusting. Een volwassen gezinsauto Bij zijn lancering in 1981 werd de Alto nadrukkelijk gepresenteerd als een vol wassen gezinsauto, waarop bovendien de trefwoorden kompakt, handzaam en economisch van toepassing zouden zijn. Zijn ongekende succes in Neder land vormt het beste bewijs dat de Alto die pretenties heeft waargemaakt. Het geheim van zijn succes De bewezen degelijkheid van de Alto vormt natuurlijk niet de enige verkla ring voor het succes van de Alto. Ken nelijk bestond en bestaat er in ons land grote belangstelling voor een kom pakte vierwieler met de volwassen ruimte van een echte gezinsauto. Een combinatie van vooruitstrevende techniek en aan trekkelijke vormgeving droeg er verder toe bij dat de vriendelijk geprijsde Alto kon uitgroeien tot een grote hit, die bo vendien in tal van versies leverbaar was en is. Drie- en vijfdeurs uitvoeringen, desgewenst met automatische trans missie. De tweede generatie Technisch vernuft resulteerde in een geheel vernieuwde Alto, die van binnen nog verbazend veel groter was dan de eerste. Meer glas, meer ruimte achterin, een sterk verbeterde stroomlijn en een ultra-modern uiterlijk waren de meest kenmerkende veranderingen. Semi-onafhankelijke achterwielophanging De belangrijkste wijziging heeft betrek king op de techniek van het onderstel. Sinds de eerste generatie was de Alto uitgerust met onafhankelijke voorwiel ophanging met McPherson veerpoten en een starre achteras met een enkele bladveer. Aan het principe van de voor wielophanging is niets veranderd, maar de achterwielen van de vernieuwde Al to hebben nu semi-onafhankelijke op hanging. Met een zogeheten torsie-as aan langsarmen met drie rubberen be- In aansluiting op de vorige aflevering wil ik deze week graag nog enkele typische vooijaarswerkzaamheden bespreken die op korte termijn gerealiseerd kunnen of moeten worden. De afgelopen keer sprak ik over het snoeien van de heidetuin, hetgeen tussen half maart en half april bij niet vriezend weer kan plaatsvinden. Na het snoeien van de heide, een handeling die ik vo rig maal reeds beschreef, verwijderen we het snoei- hout en strooien een gift gedroogde koemest of heide- mest tussen de planten, afgedekt met een laagje tuin- turf. De tuinturf staat garant voor een geringe on- kruidgroei, een humeuze vochtvasthoudende toplaag en weert al te felle zonneschijn op de erg oppervlakkig groeiende wortels. Harken en schoffelen is tussen de heideplanten uit den boze, door de grote kans op wor telbeschadiging. Onkruid zal dus moeten worden ge wied. Veel sproeien is ook niet ideaal vanwege het vrij hoge kalkgehalte dat leidingwater bevat. Voor hen die de vaste planten nog niet voor de winter gekortwiekt hebben, is het ook nu tijd de schaar ter hand te nemen. De oude scheuten worden met de snoei - of hegschaar vlak boven de nieuwe scheuten afgekort. Het kan ook nodig zijn om de vaste plantenborder na zo'n 4-5 jaar op te rooien. Sommige krachtig groeiende soorten dreigen de minder groeiende te overwoekeren en het binnenste van de vaste planten wordt vaak te oud en sterft af; dus ingrijpen is noodzakelijk. We scheuren de vaste planten in stukken met behulp van een mes of spade en planten de beste (de buitenste delen) weer aan. Op het moment dat de grond weer zonder plan ten is kunnen we de grond het beste bemesten met stalmest of compost. Palmlelie (Yucca), pioenroos en pampasgra$ houden er niet van om vaak van plek te veranderen, dus laten we die rustig staan. Zo'n nieuw aangeplantte border verdient in de maand april wel wat extra aandacht met watergeven voor een goede hergroei. Het gras kan als het weer meewerkt aan het einde van de maand al weer zo lang zijn dat het moet worden gemaaid. We maaien het gras de eerste keer niet te kort d. w.z. zo'n 3-4 cm. Het stugge en dode gras moet wel opgeharkt worden. De tweede keer maaien we het zo'n 1 tot 1 1/2 cm. korter. Nu het gras weer gaat groeien zal ook de vraag naar voedsel stijgen. Aan de deze vraag kunnen we op allerlei manieren voldoen. De snelste manier bestaat uit het strooien van een direkt werkende mengmeststof in de verhou ding 12:10:18. d.w.z. 12% stikstof, 10% fosfaat en 18% kalk. Deze bemesting geeft al na enige dagen zichtbaar resultaat, maar is vrij snel uitgewerkt, zodat er opnieuw gestrooid moet worden om de groei er in te houden. Tegenwoordig zijn er echter ook langdurig werkende mengmeststoffen, waarvan de voeding ge leidelijk over een langere periode (meestal 3 maan den) vrijkomt. Een goed groeiresultaat kunnen we eveneens bereiken door de toepassing van biologisch samengestelde meststoffen, die in diverse merken ver krijgbaar zijn. Deze hebben het voordeel dat ze mi lieuvriendelijk zijn bereikt en bij normaal gebruik in de tuin nooit milieubelastend kunnen werken. De te gebruiken hoeveelheden van de diverse meststoffen staan in alle gevallen duidelijk op de verpakking. Eind maart begin april kunnen we eventueel kale plekken in het gazon bijzaaien. We harken de aarde ruw en strooien er wat compost op. Daarna wordt het zaad aan de aarde toevertrouwd. De grond wordt lichtjes aangedrukt en als het weer meewerkt zien we na zo'n 2-3 weken de eerste sprietjes verschijnen. Als alles goed is nodigt het weer ons binnenkort uit in de tuin te gaan werken. Allerlei veranderingen die we voorge nomen hadden of die spontaan opkomen kunnen nu tot stand worden gebracht. vestigingsbussen elk en schroefveren; voor de dwarslokatie zorgt een Pan- hard-stang. Doordat de torsiebuis tussen de wielen kan vervormen, doet hij dienst als stabi lisator, terwijl daardoor de verbinding tussen de wielen toch niet helemaal star is. De wielen kunnen het wegdek daar door beter volgen. Klaar voor de jaren negentig Meer in het oog springend is ondertus sen de uiterlijke vernieuwing van de Al to. De efficiënte ruimte-indeling van de carrosserie is vrijwel gelijk gebleven, maar het front is meer afgerond en glad der van afwerking. De strak op het plaatwerk aansluitende koplampen en de voor een groot deel gesloten grille zorgen voor een nog betere windgelei- ding en de buitenop geplaatste motor- kapontgrendeling is vervallen. De kop lampeneenheden zijn bij de verjongde Alto zijdelings doorgetrokken en dra gen op die manier bij aan een up-to- date vormgeving. Zijn buitenmaten zijn daarbij onveranderd gebleven. Met zijn lengte van 3.30 meter heeft de Alto nog steeds aan het kleinste parkeergaatje genoeg. Uitgebreid leveringsprogramma Het uitgebreide leveringsprogramma van de Alto is vanzelfsprekend onge wijzigd gebleven. Er zijn drie- en vijf deurs modellen, een handgeschakelde vierversnellingsbak of automatische transmissie. Naast het 3-deurs GA basismodel (f 12.195,— incl. B.T.W.), zijn alle mo dellen in de complete GL-versie lever baar. Tot deze GL-uitrusting behoren o.a. ruitenwissers met interval- en wis/ was-schakeling plus een aansteker en asbak achterin. Alle GL-uitvoeringen van de Alto zijn voorzien vn een neerklapbare achter bankleuning; de 5-deurs is bovendien uitgerust met een in twee delen neerklapbare en verstelbare achter bankleuning. Een auto van formaat Een smaakvol, aantrekkelijk gestyleerd interieur en een prima verwarmings/ ventilatiesysteem met aparte zijruitont- waseming en re-circulatiestand zijn standaard in alle Auto's. Een veilig en verstandig ingedeelde dashboard met vier verstelbare ventila- tieroosters en prettig onder handbereik gegroepeerde bedieningsknoppen. Belangstelling voor deze paradepaard- jes? De specialisten bij Autobedrijf Bosboom B. V. aan de Birkstraat 105 te Soest weten er nog meer over te vertel len en hebben een antwoord op al uw vragen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 17