"TEGELEN" Wilt u eens iets extra's verdienen? Uw Totalisator Soest wedt voor ruim 1 miljoen per jaar Komt u dan eens bij ons wedkantoor binnen. LADBROKE paas r dVudeEnghe ,37,50 d'Oude Enghe Directeur Kinderboerderij boos op comité Internationale Vrouwendag Veilig Verkeer Nederland controleert caravans WOENSDAG 16 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 19 Ladbroke, filiaal van Vrouwe Fortuna U behoeft geen drempelvrees te hebben. Provincie Utrecht verdeelt zelfhulpsubsidies KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Tijdens de Paasdagen: HELDERE GROENTESOEP Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel COUPE d'Oude Enghe 'Vrouwenbeweging in Soest is een verdeelde sekte' Bromfiets gestolen Heeft u weieens last van spanningen. Een schoon Soester Milieu? Het gaat ook U aan t Chemisch afval bij u in huis! Zaterdag 7 mei in Soesterberg Vrijdag 25 maart in de Vijverhof 'Animato' geeft jaarlijks concert Kennismakingsgesprekken voor startende ondernemers in Soest De een spreekt over wedden, de ander over gokken, maar het flirten met Vrouwe Fortuna is in. Instituten als de Staatsloterij, Lotto en de Voetbalpool tellen veel afnemersdie tesamen voor een omzet zorgen die in de honderden miljoenen loopt. Kapitale bedragen verdwijnen eveneens naar onze Oos terburen, die met nog aantrekkelijker loterijen een zuigkracht op de goklust van nederlanders uitoefenen. Lange tijd was de Nederlandse draf- en rensport een wat ondergeschoven kind in de grote wereld van gokkers en wed ders. Populair alleen bij liefhebbers, be smet met de paardenbacil, die daar on geveer een religie van maken. Sinds de komst van Ladbroke, een Engelse wed- organisatie die van de minister van Landbouw en Visserij toestemming kreeg de exploitatie van weddenschap pen rond draf- en renpaarden voor haar rekening te nemen, is ook de paarde sport op weg een suksesvol gok; en we- dinstituut te worden. Wedstrijdbanen en meer dan 50 Ladbroke-wedkanto- ren zorgden in 1987 voor een omzet van ruim 120 miljoen gulden. Soest levert daaraan ook een bescheiden bijdrage. Sinds december '87 is in de Van Weede- straat, naast het kantoor van de Soester Courant, een filiaal van de Ladbroke- organisatie gevestigd. De start ervan was even onstuimig als goed. "Op basis van de omzetcijfers tot nu toe halen we een omzet van 25 mille per week, op jaarbasis ruim een miljoen", aldus ma nager Bert Manasse. De uit Leusden afkomstige Manasse verblikt of verbloost niet bij het noemen van deze cijfers. Sterker nog, het ver volg van zijn verhaal duidt er op dat er slechts sprake is van een bescheiden be gin. Vanwaar deze indruk? Bert Manas se: "Ruim een half jaar zijn we nu in Soest aan het werk. De vestiging in Soest was overigens een bewust keuze. Het barst hier van de paardeliefhebbers en ook plaatsen als Baarn en Eemnes kennen een paardvriendelijk publiek. Daar komt in eerste instantie de omzet vandaan. We mikken echter op een gro ter en ander publiek. Hoewel geen insi der bij uitstek heb ik in Amerika en En geland gezien en meegemaakt dat deze vorm van wedden, ik noem het liever geen gokken, er bij hoort als melk in de koffie. In België net zo. Waarom zou Nederland, in dit geval dus Soest, daar op een uitzondering vormen.?" Voor de beantwoording van de vraag hebben we wat ijzers in het vuur. Paar desport roept in sommige gevallen as sociaties op met iets wat tegen de on derwereld aanleunt, over veel geld be schikt, en kent als grootste hindernis het onbekend maakt onbemind. Zeer strijdvaardig pareert Bert Manasse deze veronderstellingen. "Onzin, absolute onzin! Er bestaat geen tak van sport waarin je geen lieden aantreft die je lie ver ziet gaan dan komen. Daarop vormt de paardesport geen uitzondering, maar het is niet zo, dat 't verschijnsel ty pisch aan deze sport kleeft. Om er in be trokken te worden zijn geen kapitalen nodig. Wie zich mede-eigenaar van bij voorbeeld een renpaard wil noemen is daar per maand slechts f 125,- aan kwijt. Wie wil wedden kan daarvoor met twee gulden en met duizend gulden en meer terecht. Slechts aan het popula riseren van de paardesport, en dan vooral het publiek bekend en ver trouwd maken met de gang van zaken, moet nog veel gedaan worden. Ook daaraan wordt hard gewerkt. Adverten ties in de dagbladen, reclame op radio en televisie zijn in aantocht. Paarde sport in Nederland; we gaan het ma ken." De frisse, modern ogende ontvangst ruimte van het Soester Ladbroke-kan- toor loopt tijdens dit gesprek vol. Vele briefjes van honderd verwisselen, nadat de weddenschappen zijn afgesloten, van eigenaar. Biljetten van 25, 10 en groene vijfjes zijn in de meerderheid. Een gang van zaken waarmee Bert Ma nasse tevreden lijkt. "Natuurlijk", licht hij toe, "sta ik hier niet om vliegen te vangen. Van de omzet moet ik het heb ben. Desondanks heb ik liever te maken met honderd briefjes van tien, dan met het ene biljet van duizend gulden. Mijn bedrijf heeft namelijk ook nog iets wat je een sociale funktie zou kunnen noe men. Heel wat vutters, gepensioneer den en W.A.O-ers brengen hier een stukje vrije tijd door. Geen sport waarin zoveel wordt gesproken als de paarde sport. Daarom spreek ik liever over wedden dan over gokken. De inzet die je aangaat is gebaseerd op kennis. Nie mand is hier te beroerd om je een eindje op weg te helpen. Geen loterij of toto is daarmee te vergelijken. Dan kan het ge beuren dat op 7 maart j.1. een Soester, - die paarden alleen maar kent van horen zeggen en af en toe zien, voor één gul den inzet ruim 5 mille incasseert. Geen uitzondering, want de dagen dat er hon derdjes voor de juist afgesloten wed denschappen uit de kassa vliegen zijn geen uitzondering." Het wedden op paarden in opmars. Er bestaan vergevorderde plannen prog noses (tips) voor de aanvang van een meeting op de kabeltelevisie te bren gen. Vijf april a.s. zal Soest als eerste een computersysteem krijgen waarmee het mogelijk wordt dat het wedden op paar den tot een fluitje van een cent wordt te ruggebracht. Voldoende om een door braak op het wedden van paarden te realiseren? "Ach, "filosofeert Bert Manasse," Ne derland heeft de naam dat hier alles 50 jaar later gebeurt. Het Ladbroke-ge- beuren vormt daarop gelukkig een uit zondering. Wie zijn drempelvrees heeft v. Weedestraat 235 Soest Tel. 02155 - 2 19 51 Gedeputeerde Staten stellen voor dit jaar 40.900 gulden beschikbaar uit de provinciale pot voor zelfhulpsubsi dies. Het krediet voor 1988 is daarmee uitgeput. Bijdragen gaan naar de vol gende instellingen: 1. de Provinciale Stuurgroep Begelei dingsgroepen Borstkankerpatiën- ten ontvangt f7.500,- als bijdrage in de kosten van de publiciteit over een prothesecentrum; 2. het Provinciale Overleg Gehandi capte Mensen Utrecht (POGMU) krijgt f 5.000,-; 3. de Stichting De Schakel (voor men sen met een dwarslaesie) ontvangt eveneens een bedrag van f 5.000,-; 4. het Ovefleg Begeleide Eetgroepen Utrecht (OBEU) krijgt f 3.000,-. Deze organisatie richt zich op vrou wen tussen de 18 en 40 jaar uit de stad en regio Utrecht die eetproble men hebben; 5. de Steungroep Nabestaanden Zelf doding ontvangt f 3.150,- voor de voorbereiding vari gespreksgroe pen voor nabestaanden van men sen, die zelf een einde aan hun leven hebben gemaakt; 6. de Afdeling Utrecht van de Neder landse Vereniging van Blinden en Slechtzienden krijgt f 4.000,- voor voorlichting en deelname aan over legorganen; 7. de regio Amersfoort en de regio Utrecht van de Werkgroep Or- pheus kunnen èlk f 1.500,- tege moet zien voor hun activiteiten. De Werkgroep Orpheus is een vereni ging van en voor mensen die te ma ken hebben met homo- of bisexuele gevoelens binnen hun relatie; 8. de Psoriasis Vereniging Utrecht kan met een bijdrage van f 3.500 een ei gen informatieproject starten; 9. de Provinciale Werkgroep Utrecht van de Stichting Vrouwen in Post natale Depressie (PND) krijgt f 5.000,- subsidie voor hulpverle ning, voorlichting en deskundig heidsbevordering; 10. het gewest Utrecht van de Diabetes Vereniging Utrecht kan met een subsidie van f 3.000,- opvang, begeleiding en voorlichting gaan verzorgen; 11. de Schildklierpatiëntenbelangen- groep Provincie Utrecht (SPU) van de Schildklierstichting Nederland ontvangt tenslotte f 2.500,-. Over het subsidie aan de Provinciale Stuurgroep Begeleidingsgroepen Borstkankerpatiënten moeten GS nog het oordeel vragen van de statencom missie voor Maatschappelijk Welzijn, Volksgezondheid en Ouderenbeleid. Deze statencommissie beslist over bij dragen van meer dan 5000 gulden. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a, levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 overwonnen komt er al snel achter dat het hier om een bonafide wedgelegen- heid gaat, waar rijk en arm, jong en oud, man en vrouw met en zonder kennis de voorspraak van Vrouwe Fortuna in roept. Dat ze wel degelijk aanwezig is tonen grote en kleine uitbetalingen aan." Blijft over de vraag hoe je, eenmaal bin nen bij Ladbroke in de Van Weede straat, wat het wedden betreft op het paard geholpen wordt. We hebben het Bert Manasse niet gevraagd. Wedden dat, om Jos Brink te citeren, hij de be ginners wel "een opstapje" zal geven? Lr. De spelsoorten die gespeeld kunnen worden: winnend het door U gespeelde paard moet de winnaar worden. U kunt natuurlijk meer dan één paard winnend spelen. plaats het door U gespeelde paard moét bij de eerste drie zijn ingeval van acht of meer deelnemen de paarden en bij de eerste twee ingeval er zeven of minder deelnemende paarden zijn. koppel de twee door U gespeelde paarden moeten als eerste en tweede aanko men. De onderlinge volgorde is niet belangrijk. trio de door U gespeelde paarden moe ten in de juiste volgorde als nummer één, twee en drie aankomen. W5 bij het W5 spel moet U de winnaars van 5 koersen voorspellen. Een misverstand dat nu eindelijk maar eens uit de weg geruimd moet worden is dat wedden op paarden zo duur is. De minimum inzet is één gulden voor het trio spel en twee gulden voor de andere spelsoorten. Eneen wedkantoor is zeven dagen per week vanaf 12.00 uur geopend. t-, rr> ET- T/-> 1 P P BAR EETCAFE Tevens kunnen wij U aanbevelen onze overheerlijke Rlll-F.YK. Ook niINKKS iï I C.VUTK -A J Tijdig reserveren KC\veiist.^H| fAv BAR EETCAFE Middelivijkstraat 2 Soest telefoon 02155-13331 Leo van den Berg, directeur van de Kinderboerderij 'De Vrije Teugel1 is boos op het comité dat vorige week de Internationale Vrouwendag in Soest organiseerde. Dat gebeurde in het clubhuis het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan. Van den Berg reageert op het verslag van de (eerste) bijeen komst in het kader van de Vrouwen dag, dat vorige week in de Soester Courant te lezen was en waarin vol gens hem de indruk wordt gewekt dat de viering dit jaar voor het eerst in Soest plaatsvond. "Al tweemaal, in '86 en in '87, vond het feest op de Kinderboerderij plaats," al dus Van den Berg, "en blijkbaar tot vol le tevredenheid van de organisatrices. De Kinderboerderij verhuurde haar ruimten en enkele vrijwilligsters hiel pen met de kinderopvang." Van den Berg zegt dat hij een paar maanden geleden voor de derde maal werd benaderd met de vraag of het "ge beuren" weer op de Kinderboerderij aan het Vedelaarpad kon plaatsvinden. "Wat ons betreft was dat geen enkel probleem, omdat wij altijd een warm hart hebben voor hen die zich willen be vrijden van welke onderdrukking dan ook. Maar ik stelde wel de voorwaarde dat het salaris - van de onderhoudsman en mij - betaald zou worden door het organiserend comité," aldus Van den Berg. "Waarom? Wel, 8 maart valt op een dinsdag en dat is voor mijn collega en mij een werkdag. Aangezien wij 'he laas' mannen zijn, mogen wij dan niet op de plek komen waar de Vrouwendag wordt gevierd. Als dat weer de Kinder boerderij zou zijn, zou onze werkplek voor één dag wegvallen, dus een ver- 'plichte snipperdag. Aangezien wij inge huurd zijn om ons werk te verrichten op de Kinderboerderij lijkt het mij logisch dat de verstoorders van die orde dan ook moeten betalen. Gewoon ons sala ris van één dag. En niet omdat wij dat nou zo nodig willen; nee, mannen mo gen van het organiserend comité niet op de plek zijn waar de vrouwendag ge vierd wordt." Van den Berg heeft dat het comité in een gesprek verteld. "Er zou weer kon- takt worden opgenomen, maar tot m'n verbazing las ik een paar maanden later dat de Vrouwendag gevierd zou wor den in Het Kruispunt! Zonder enig overleg mag je zo'n bericht uit de krant vernemen, terwijl ik de Kinderboerderij die dag vrij hield. Want de vorige twee jaar was het hier prima gegaan." Slechte omgangsvormen De directeur van "De Vrije Teugel" is duidelijk teleurgesteld over deze gang van zaken. "Ik concludeer dat de vrou wenbeweging in Soest een verdeelde sekte is, die haar eigen 'beleid' ten op zichte van mannen niet serieus neemt. En ik concludeer ook dat de vrouwen beweging in Soest dezelfde slechte om gangsvormen hanteert die ze terecht bij veel mannen constateert: iemand voor je karretje spannen voor je eigen doel, en als het niet lukt hem laten vallen." Hij kent volgens zijn zeggen gelukkig veel vrouwen die wel fatsoenlijk kun- Foto: Goos van der Wilt. Directeur Leo van den Berg van de Kinderboerderij 'De Vrije Teugel'. nen samenwerken én hun afspraken na komen. "Die maken het ook de moeite waard om de waarden van de interna tionale vrouwenstrijd hoog te houden. Als je er idealen op nahoudt, voer ze dan ook correct uit. Ook ten opzichte van een man, die niets liever wil dan dat vrouwen en mannen vrij en gelijkwaar dig zijn. Op de Kinderboerderij werk ik aan dat ideaal," aldus Van den Berg, die met de gedachte speelt om volgend jaar, maar dan verkleed als vrouw, aan de viering van de Internationale Vrouwen dag deel te nemen. Een bromfiets, die zaterdagnacht was gestolen bij een café aan de Stadhou derslaan, is een dag later teruggevon den. De Biltse politie hield een 16-jarige Soester aan, die daar op de bromfiets reed. De jongen verklaarde dat hij het voertuig bij station Soestdijk had ge vonden en een ritje op de brommer naar Utrecht had geprefereerd boven de ge bruikelijke treinreis. De jongen vertelde de politie dat hij 's nachts thuis was ge weest en daardoor onmogelijk de bromfiets had kunnen stelen. Dat ver haal werd door de vader van de jongen bevestigd. Een vriend van de eigenaar had na de diefstal de achtervolging ingezet. Die pogingen staakte hij bij het oude poli tiebureau, toen de dader hem schopte. Veel mensen hebben wel eens last van spanningen. Eigenlijk is dat niet zo bij zonder. Maar wat gebeurt er met u als u last van spanningen hebt? De één krijgt misschien hoofdpijn; de ander, erger nog, een maagzweer. Misschien wordt u heel erg stil of bent u juist snel geïrriteerd. Dat kan allemaal door span ningen veroorzaakt worden. In gezondheidscentrum Dè Bundeling wordt op dinsdag 22 maart een voor lichtingsavond georganiseerd over spanningen. U krijgt een video-band te zien en de verschillende disciplines die in het gezondheidscentrum werken (huisarts, maatschappelijk werk en wijkverpleging), willen daarna met u pra ten over: "Wat zijn en wat doen spanningen?" f Tevens zal de heer H.F.I. van Waart, van de Gemeenschappelijke Medische Dienst te Hilversum, aanwezig zijn om het werk van een controlerend genees heer nader toe te lichten. Belangstellenden zijn van harte welkom op dinsdag 22 maart vanaf 20.00 uur in De Bundeling, Schoutenkampweg 4, Soest-Zuid, tel. 13750. Wat is eigenlijk chemisch afval? Iedereen praat over chemisch afval, maar een duidelijke omschrijving bestaat eigenlijk niet. In het dagelijks spraakgebruik bedoelen we met chemisch afval al die stoffen die een giftige werking hebben op mens, plant en dier. Het komt vrij bij produktieprocessen en bij afdanking of slijtage van produkten. Ook veel afvalstoffen bij u thuis bevatten giftige stoffen. Gif en huishouden Er gaan meer giftige stoffen om in de Nederlandse huishoudens dan men zich realiseert. Allerlei artikelen bevatten schadelijke stoffen. Produkten zijn óf rechtstreeks gevaarlijk, óf bedreigen via de sportplaats of vuilverbranding het milieu. Welke afvalstoffen behoren tot het chemisch afval? Bij u thuis komen o.a. de volgende chemische afvalstoffen vrij: afgewerkte olie, medicijnen, fotochemicaliën, kwikthermometers, oplosmiddelen en bij tende stoffen, spuitbussen, bestrijdingsmiddelen voor ongedierte en onkruid en verfresten. Deze afvalstoffen kunt u naar het chemisch afvaldepöt dat op de grofvuilbergplaats aan de Schans is ingericht brengen (achter het gasbedrijf aan de Lange Brinkweg). Openingstijden de Schans: Dinsdag van 13.00 tot 18.00 uur; Woensdag van 13.00 tot 18.00 uur; Vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur; Zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Batterijen kunt u ook bij winkels met een "batterijen-emmer" brengen; oude medicijnen bij de apotheeker. De afdeling Soest/Soesterberg van Veilig Verkeer Nederland heeft voor zaterdag 7 mei a.s. een "Caravan con trole" georganiseerd, die wordt ge houden op het terrein van het militaire "Kamp van Zeist" aan de Kampweg in Soesterberg, nabij het Luchtvaartmu seum. Caravanbezitters kunnen daar tussen 9.00 en 16.30 terecht. De controle wordt gehouden in samen werking met de Motor Transport Groep van de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marechaussee district Utrecht en de Vrijwillige Brandweer van Soesterberg. De controle wordt georganiseerd met het oog op de komende vakantieperio de. Juist in de vakantietijd ontstaan er pieken in het aantal ongevallen waarbij auto's met een caravan zijn betrokken. Soms moet de oorzaak daarvan worden gezocht in onvoldoende ervaring met het rijden met een caravan, maar dik wijls ook zijn de ongelukken het gevolg van technische mankementen aan de caravan. Deze controle wordt dan ook gezien als dé kans om die mankementen te ontdekken. De controle omvat o.m. het wegen van de caravan, het testen van de remmen, controle van de trekhaak-oplooprem en de vering-chassis. De Vrijwillige Brandweer Soesterberg controleert de staat van brandveiligheid van de cara van en geeft eventueel advies over ge wenste of noodzakelijke maatregelen. Om belangstellenden niet te lang te la ten wachten wordt gewerkt volgens af spraak. Wie mee wil doen dient zich vóór 20 april op te geven bij de secreta ris van VVN-Soest/Soesterberg, A.W. v.d.Pol, tel. 03463-1849. De kosten bedragen voor VVN-leden f 7,50, voor niet-leden f 15,-. Een van beide bedragen dient voor 20 april te worden overgemaakt op giro 13.44.349 t.n.v. de penningmeester VVN-Soest/Soesterberg, Chr. Huy- genslaan 133, Soesterberg. Men wordt verzocht pas fe betalen na telefonische inschrijving via het genoemde telefoon nummer. De Caravan-controle wordt overigens omgeven door enkele andere interes sante activiteiten, zoals de vertoning van de film "Rijden en overleven" en informatiestands van de Kon. Lucht macht, VVN, Flame Control (brand blussers) en Michelin (bandencontro le). De Soester accordeonvereniging "Animato" geeft op vrijdag 25 maart, om 20.00 uur in de "Vijverhof', Klari net 39, haar jaarlijkse terugkerend openbaar concert. Het programma voor de pauze bestaat uit twee delen. Het eerste deel is een op treden van het zogenaamde B-orkest. Dit orkest bestaat uit mensen die nog maar kort bezig zijn met het bespelen van de accordeon. Ook is dit orkest pas begonnen met het samenspel en komen er, gelukkig voor "Animato", nog re gelmatig nieuwe mensen bij. Deze avond treedt dit orkest voor het eerst in het openbaar op. Zij zullen het concert openen met de Giraffen Polka (E. Benedix), vervol gens worden gespeeld De Wandelaar (A. Holzschuh), SpielmansTöchterlein (A. Holzschuh) en Spaanse Dans (H. Waldvogel). Na het B-orkest speelt het A-orkest een drietal werken. Dit orkest bestaat uit mensen die al langer het instrument be spelen. Het A-orkest opent met Happy Swing (R. Bui). Vervolgens speelt men Marchen Sinfonietta (R. Würthner), een muziekstuk in vier delen. Er wordt voor de pauze afgesloten met British Friends (A. Gotz), een muzikale ode aan Engeland. Direkt na de pauze is er een goochelin- termezzo. Na de goochelaar vervolgt het A-orkest het concert, te beginnenh met de pasodoble Manuela (C. Schnei- der); dan worden gespeeld Romanze (F. Dobler), de uit vier delen bestaande Rocky Mountains Suite (J. Steffaro), een collage van de muziek van Glen Miller (arr. G. Schwenk) en de mars Sturmfahrt (J. Draeger). Hierna voegen de twee orkesten zich samen om te be sluiten met het nummer Pop-Beat- Time (R. Bui): De beide orkesten van "Animato" staan onder leiding van dirigente Petra van Drieënhuizen. Na het muzikale ge deelte van deze avond wordt er nog ge zellig een Bingo gespeeld, waarvoor in de pauze kaarten kunnen worden ge kocht. Hiervoor zijn leuke prijzen be schikbaar. De toegangsprijs voor deze avond be draagt f 5,- (kinderen hebben vrij toe gang). De kaarten zijn vanaf 19.30 uur aan de zaal verkrijgbaar. Tevens zijn er kaarten verkrijgbaar in de voorverkoop bij Wijnhandel V.d. Linden, Soester- bergsestraat 49 en Burgemeester Gro- thestraat 6. Voor startende ondernemers zullen binnenkort in Soest speciale spreeku ren komen. "Door een subsidie van onder andere de gemeente Soest kan Job Creation vrijwel kosteloos mensen begeleiden bij het opstarten van een eigen onderneming," zegt Han Rog, project-manager van het Eemland Job Creation Project. "Wij werken in de zeven gemeenten van de regio Eemland vanuit ons kan toor in Amersfoort. Soest is één van de ze gemeenten. Om onze hulp meer on der de aandacht te brengen, zullen er vijf spreekuren worden gehouden in het gemeentehuis van Soest. Iedereen die met plannen loopt om een eigen bedrijf te beginnen, maar ook bedrijven die willen uitbreiden, of bedrijven die delen willen verzelfstandigen, kunnen terecht op deze spreekuren." De adviseurs van Job Creation kunnen plannen beoordelen op bijvoorbeeld de haalbaarheid. Daarnaast krijgt de aspi rantondernemer een antwoord op de vragen die hij/zij heeft, bijvoorbeeld: Hoe benader ik mijn doelgroep? welke onderneming is voor mij de meest ge schikte? Hoe kan ik mijn onderneming het beste financieren, enz.? Uit de praktijk is gebleken dat zij die een onderneming gestart zijn met de hulp van Job Creation een beduidend hogere kans van slagen hebben dan zonder haar hulp. Juist dit aspect on derstreept Gerard Odenkirchen, die als adviseur in. het Job Creation team werkt, nog eens als een belangrijk punt. "Een onderneming starten brengt risi co's met zich mee. Die risico's moet je tot een aanvaardbaar minimum terug brengen. Om precies te weten waat je aan begint moet je een ondernemings plan maken, het ondernemingsplan is de kern tot succes. Hierin is vastgelegd hoe de ondernemingsdoelstelling be reikt kan worden. Om zo'n plan te schrijven heeft Jób Creation een stan daardboekje datje helpt niets over het hoofd te zien. Dit boekje krijgt men gra tis op het spreekuur." Het startende bedrijf houdt recht op twee jaar begeleiding. Tijdens deze, vaak kritische, periode kan men altijd gebruik maken van de Job Creation-er- varing. In de laatste driejaren zijn al bijna 150 ondernemingen gestart met de hulp van Job Creation. VOor de één was meer hulp nodig dan voor de ander, maar er is in ieder geval de zekerheid dat men/ niets over het hoofd ziet en dat maalo-je sterk om de eerste stappen als ondefne- mer te zetten. Om iedereen in Soest die mefredelijke plannen rondloopt kennis te laten ma ken met het Eemland Job Creation pro ject en met wat het kan doen voor de ondernemer, kan met kontakt opne men met het kantoor in Amersfoort, tel. 033-622602/630544. Caroline Haze laar zal dan graag een afspraak maken voor een kennismakingsgesprek. De spreekuren worden gehou den op de donderdagen 17 maart, 31 maart, 14 april, 28 april en 19 mei, telkens van 9.00 tot 12.00 uur, in het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4. In het Gem. INFÓ-centrum liggen ook brochures klaar die extra informa tie over het Eemland Job Creation Pro ject geven. "Wij hopen dat deze dagen druk be zocht zullen worden," aldus Han Rob. "Er is nog nooit iemand slechter van ge worden."

Soester Courant | 1988 | | pagina 19