m5 Silver Star: 'Voorkeur Videotheek' W.S. nam afscheid van opzichter M. Hodde VAN DER LINDEN Wedgwood serviezen tijdloze tafelcultuur Van Essen Brilmode meet nu ook de oogdruk WOENSDAG 16 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 21 'Dirty Dancing' nu al bij Theo Voorbij verkrijgbaar VOORKEUR VIDEOTHEEK Rommelmarkt Jeugdzorg op 23 april DE WIJN MET DE GLIMLACH. SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Een andere kijk op vaste planten Mevrouw B. Jasperse-Smeeing ziet Sara Symposium in 'De Lichtenberg' Hypertensiebehandeling, een controversieel onderwerp? Lentefeest in The Queens Club De Woningbouwvereniging Soest heeft maandagmiddag in de kantine van de brandweerkazerne officieel af scheid genomen van haar opzichter klachten-onderhoud, de heer M. Hod de Sr. Dat gebeurde tijdens een feeste lijke bijeenkomst, temidden van colle ga's, familie, vrienden en bekenden, die in groten getale waren opgekomen om hem als het ware "uit te wuiven", nu de heer Hodde op 61-jarige leeftijd gebruik maakt van de vut-mogelijk- heid. Feitelijk was de heer Hodde nog altijd in dienst van de gemeente Soest, maar sinds de totstandkoming van de Wo ningbouwvereniging Soest in 1979 was hij bij de W.S. gedetacheerd. Zijn loop baan in Soest begon hij op 1 juni 1967, als metselaar bij de dienst Gemeente werken. Directeur G. Snelder van de W.S. was een van de sprekers die de heer Hodde een aantal hartelijke woorden toevoeg de. Hij schetste hem als een bescheiden man, die behalve een goed vakman ook een fijn mens in de omgang was geble ken. "Eigenlijk willen we hem liever niet kwijt," aldus Snelder. Hoewel de heer Hodde thuis beschikt over een eigen werkplaatsje bood hij hem aan in de toekomst, als dat nodig mocht zijn, met evenveel gemak nog ge bruik te maken van de werkplaats van de woningbouwvereniging. Hij over handigde hem een fotoalbum en me vrouw Hodde werd in de bloemetjes ge zet. Hij wenste het echtpaar alle goeds toe, vooral tijdens de grote reis naar Amerika die binnen afzienbare tijd op het programma staat. Uit naam van de collega's voerde de heer C. Heerschop kort het woord. Hij liet weten dat de medewerkers van de W.S. allemaal een beetje verdriet voelen bij dit afscheid. "We zijn allemaal een beetje van je gaan houden." Volgens hem stond Hodde niet alleen als colle ga, maar ook als mens altijd voor ieder een klaar en deed niemand ooit ver geefs een beroep op hem. Hij noemde hem een vakman van de oude stempel - wat zijn ogen zien kunnen zijn handen maken" - en vond dat hij zijn gaven goed had gebruikt. Ook als "vraagbaak" voor de bewoners, een functie die niet altijd even gemak kelijk was, had de heer Hodde volgens hem zijn sporen verdiend. Bovendien stond hij voor zijn taak, stak hij, als dat moest, ook graag zelf de handen uit de mouwen, en kende zowel de woningen als de bewoners doorgaans op zijn duimpje. "Op kantoor was je onze his toricus en ons lopend archief," aldus de heer Heerschop. Hij wenste hem nog een lang en actief leven in de komende "vrije tijd" en vooral een plezierige reis naar de kinde ren in Amerika. Mede met het oog op die trip overhandigde hij een fototoestel met toebehoren, het gezamenlijke ca- W.S.-directeur G. Snelder overhan digt de heer en mevrouw Hodde een af scheidscadeau. deau van de woningbouwvereniging en de gemeente. De heer E. van den Hengel bood ten slotte een cadeau aan namens de Soes- ter bedrijven waarmee de heer Hodde in de loop der jaren bijzonder goed heeft samengewerkt. Na afloop van het officiële gedeelte namen de aanwezigen - onder wie ook wethouder Van Log- tenstein, oud-wethouder Hoekstra en W.S.-voorzitter Storimans, nog per soonlijk afscheid van de heer Hodde en zijn echtgenote. Videotheek Silver Star is vorige week benoemd tot 'Voorkeur Videotheek'. Theo Voorbij van de succesvolle zaak aan de Dillenburglaan heeft die titel gekregen van de Stichting Video Pro motie, waarin onafhankelijke gere nommeerde videofilmmaatschappijen zijn vertegenwoordigd. Het predikaat 'Voorkeur Videotheek' wordt niet zomaar verleend. Alleen de echte speciaalzaken met kwaliteit-films in alle klassieke en moderne genres ma ken kans op de titel, die aangeeft dat de betreffende zaak door een strenge keu ring is gekomen. Naast het brede en kwalitatief goede assortiment worden de zaken ook beoordeeld op hun legali teit, de presentatie en de klantvriende lijkheid alsmede de serviceverlening. Op al deze punten haalde Silver Stars een dikke voldoende, waarop de Stich ting Video Promotie de Soester video theek op de erelijst van ongeveer hon derd Nederlandse zaken zette. "Ik zie dit als een bekroning op ons werk. Je wordt geselecteerd door ken ners, en je moet aan bepaalde strenge eisen voldoen. Het is belangrijk voor ons dat we deze titel hebben gekregen," gaf Theo Voorbij als commentaar op de deskundige bevestiging van de goede gang van zaken in Silver Star. 'Dirty Dancing' Theo Voorbij zou niet Theo Voorbij zijn als hij niet direct met een stunt om de hoek kwam. Wat dat betreft is hij nog steeds zichzelf, want sinds afgelopen maandag ligt bij hem 'Dirty Dancing' op de planken. De film met Patrick Swayze en Jennifer Grey in de hoofd rollen draait al veertien weken in de bio scopen en het heeft er alle schijn van dat Al jaren is de zaterdag voor Koningin nedag de traditionele Jeugdzorg Rom melmarktdag. De organisatie is al weer op volle toeren bezig de 18e Rommelmarkt tot een succes te laten worden. Vorig jaar bracht de Rommelmarkt bruto f 33.000,- op ten bate van het club-buurthuiswerk van stichting Jeugdzorg. Stichting Jeugdzorg beheert in Soest drie buurthuizen: De Praatpaal aan de Molenstraat, Het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan en De Vangrail aan de Nachtegaal weg. Dat werk, waar dui zenden mensen in Soest, jong en oud gebruik van maken heeft deze rugge steun hard nodig. Iedereen kan helpen. Met kopen, maar zeker niet in de laatste plaats met inle veren. Zolderopruiming? Overtollige spullen? We halen ze graag bij u op. Vanaf 19 maart wordt iedere zaterdag door veel vrijwilligers door Soest gere den om spullen op te halen. Van bank stel tot oude jas en van boek tot antiek. Heeft u ook nog wat staan? Belt u dan naar telefoonnummer 14441, dan wordt het zaterdag 19 maart opge haald. Uiteraard, indien men met plaatsruimte te kampen heeft, kan men in de buurt de spullen ook leveren. Hieronder volgen een aantal inlevera- dressen: Zonnedauw 24, Heüvelweg 8a, Heide weg 48, Hellingweg 26, Th. Dobbehof 38, Draailier 8, Valeriaanstraat 98, Oranjelaan 42, Schrikslaan 19, Talma- laan 35, Braamweg 69. Dankzij de medewerking van de fa. Smeeing hebben we onze opslag weer aan de Mariastraat. Daar kan men ie dere zaterdagmorgen ook terecht om de spullen in te leveren. Er wordt op medewerking gerekend. De bezoekers van de buurthuizen waarderen de hulp. ZE HEEFT EEN EIGEN HUIS, MAAR zou ZICH GRAAG ERGENS THUIS VOELEN. Een dak boven |e hoold i. nog geen Ihuo. Thuis i. hel g'eielhg Moor voor veel kmderen i, de „roof gezelliger Omdol hun onder, ze loeh „rel zien loon. Omdol ze voorldnrend horen do, ze In de weg lopen. Ol omdol ze om wol .oor reden don ook hel idee hebben dol ze le.eel z,|n Kinderen die niet welen wal geborgenheid is Die nooil genegenheid hebben gevoeld. De Stichting Europa Kinderhulp Irekl zich hel lol van deze kinderen aan Kinderen van 6 lol 13 |aar Uil Wesl-Du.lslond, Fronkri|k, Nederlond. Noord-lerlond, Engeland en Ooslenri|k Kinderen uil krottenwijken en buurten mei weinig speelruimte Kinderen uil gezinnen die krap behuisd zi,n Waarvan de ouders e. onderdoor dreigen Ie gaan door bi,voorbeeld ziekte of financiële problemen Maor ook kinderen die moterieel gezien niets lekoil komen, maar om aandacht en begeleiding vragen. De Slichting Europa Kinderhulp w,l ze lalen kennismaken me. een wereld vol wormle en genegenheid. De wereld waarin wi, wonen Daarvoor zoeken we gastgezinnen Ouders die over voldoende begrip en vooral geduld beschikken om zo n k.nd voor enkele weken in huis Ie nemen. Er staal geen vergoeding tegenover. Maor hel geluk da. u zo n kind bezorgt, zal onbetaalbaar blijken. STICHTING EUROPA KINDERHULP BEZORG ZO'N kind de vakantie van haar leven. Voor meer informatie Antwoordnummer 1500, 1200 VK 's-G.aveland v de met muziek volgepropte topper een groot aantal succes-films in populariteit zal voorbijstreven. Op video komt 'Dir ty Dancing' pas in juni op de Neder landse markt, maar Theo Voorbij heeft nu reeds twee exemplaren van de geïm porteerde versie, hetgeen inhoudt dat er geen ondertiteling is. "Het is echt één van de giganten op video," zegt Theo Voorbij Beeldplatenspeler In Silver Star is binnenkort nog een nieuwtje te zien. Het betreft hier het jongste snufje techniek op filmgebied, de zogenaamde 'beeldplatenspeler'. Pioneer zet op korte termijn zo'n beeld platenspeler in Silver Star neer. De ap paratuur van Pioneer moet worden ge zien als de compact-disc onder de vi deo's. Theo Voorbij gelooft heilig in een goede toekomst van dit moderne appa raat. "De beeldkwaliteit is van uitzon derlijk niveau. Mijn persoonlijke me ning is dat het in de toekomst zeker een kans van slagen heeft. De prijzen zullen natuurlijk steeds voordeliger worden. Het gaat geheid lopen. Nu is het nog in een experimentele fase." Voorbij heeft in zijn prive-collectie al zo'n zestig tot zeventig beeldplaten, die in de apparatuur van Pioneer kunnen worden afgespeeld. "Die leg ik direct in de winkel, zodat mensen met een beeld platenspeler de beeldplaten kunnen hu ren," aldus Voorbij van de 'Voorkeur Videotheek' Silver Star aan de Dillen burglaan. De 'Voorkeur Videotheken' zijn te herkennen aan het vignet dat bij het logo van Silver Star is gevoegd. Schade aan auto's Een aan de Birkstraat geparkeerde auto is beschadigd door een passerende au tomobilist. De eigenaar moest echter constateren dat de dader doorreed. Hetzelfde gebeurde aan de Bilderdijk- laan. Daar liep de geparkeerde auto van een 27-jarige Soester schade op door èen voorbijganger. Ook die vervolgde direct zijn weg. Auto's opengebroken Een radiocassetterecorder en een alu minium fotokoffer was de buit van een onbekende, die zaterdagnacht aan de Julianalaan twee auto's openbrak. Het waren de privé en de bedrijfswagen van een bewoner. De totale schade bedroeg bijna 6700 gulden. Inbraak restaurant, waakhond ontvreemd Bij een inbraak in een restaurant aan de Van Weerden Poelmanweg is een bou vier ontvreemd. De waakhond was zich kennelijk niet bewust van zijn taak. De dieven namen ook spullen mee, waaronder een klok, een naaimachine en bestek. Uit een hifi-zaak aan de Van Weede- straat werd een gecombineerde radio cassetterecorder en een televisie gesto len. De daders sloegen een ruit in van de winkel, waarin ook apparatuur werd beschadigd. Zo noemen wij deze vriendelijke, geurige moezelwijn. Die drink je puur voor je plezier en dan kijk je meestal niet op een glaasje meer of minder. Dat hoeft ook niet want hij is nu héél voordelig! PIN0T Jonge Genever PINOT Vieux GEIttHH LLI'.\fl Soesterbergsestraat 49 tel. 12490 Burg. Grothestraat 6 tel. 12750 -O" O KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Dit jaar zijn de vaste planten er al vroeg bij: door het zachte winterweer steken ze al brutaal hun neuzen boven de grond. Het is te hopen dat er deze weken geen vorst van betekenis komt... Groei en Bloei organiseert op dinsdag 22 maart a.s. een lezing over de ver schillende toepassingsmogelijkheden van vaste planten. De heer A.F. ten Ha ve, praktijkleraar tuinarchitektuur, zal deze lezing verzorgen en gaat daarbij vooral in op de praktische kant van de zaak. Veel tuinbezitters hebben het af gelopen jaar onvolkomenheden gezien in .hun beplantingsplan of zijn mis schien door (weers)omstandigheden belangrijke vaste planten kwijtgeraakt. Maart is bij uitstek de geschikte maand om tekorten in de vaste-planten border aan te vullen. Welke mogelijkheden zijn er dan voor handen? De heer Ten Have leert u door middel van dia's een aantal situaties beoordelen: wat is hier fout, hoe kan het verbeterd worden en wat zal het uit eindelijke resultaat zijn? Voor de minder ervaren tuinierders is een uitgebreid informatiepakket met gebruiksmogelijkheden, planttijd, plantafstanden, vermenigvuldiging, keuze naar standplaats etc. (tegen kost prijs) voorhanden. Een groot aantal vaste planten, van de lage soorten (alpi- neplanten, rotsplanten en bodembe dekkers) middelhoge- en hoge soorten zullen worden besproken en getoond. Ook minder bekende vaste planten (maar niet al te exclusieve en daardoor moeilijk verkrijgbare) zijn op dia te be wonderen. De dia-presentatie is van professioneel hoog niveau: overvloei-projektie, on dersteund door passende achtergrond muziek. Een belevenis op zich! Deze le zing kan u op uitstekende wijze op het juiste spoor zetten als u deze maand toch al van plan was uw tuin op te knap pen/ te verbeteren/opnieuw in te delen of zelfs aan te leggen. De lezing begint om 20.00 uur en de van Weedestraat 54a- Soest Olievlek op wegdek Een bewoner van de Smitsweg heeft een olievlek op een parkeerplaats moe ten verwijderen. De vervuiling was ont staan bij de reparatie van de versnel lingsbak van zijn auto. Eebromfietser werd in Soest bekeurd voor het overschrijden van de toegesta ne snelheidsgrens. De opgevoerde brommer haalde een snelheid van 75 ki lometer per uur. Een vrouw uit Soesterberg kreeg door de politie haar fiets terugbezorgd. Ze was die nabij haar woning in Soester berg kwijtgeraakt. De politie vond de tweewieler niet ver van de woning en kon de fiets terugbrengen aan de hand van een ingegraveerde postcode. toegangskosten bedragen voor niet-le- den f 3,-. Plaats: bovenzaal van het Medisch Centrum, Nieuweweg (hoek Smits- weg). V oorjaarsruilbeurs Mocht u al aan de slag gaan in uw tuin: op zaterdag 23 april a.s. heeft Groei en Bloei weer een voorjaarsruilbeurs op het terrein van de gemeentekwekerij. Overtollig tuinmateriaal, zaailingen, kamerplanten, stekken etc. is allemaal welkom. Noteert u de datum alvast? Meviouw B. Jasperse-Smeeing van de Eikenlaan heeft Sarah gezien. Vorige week woensdag vierde ze haar vijftigste verjaardag in huiselijke kring. Familieleden hadden de Sarah-pop in de tuin gezet en dat bleef voor de buurtbe woners van de jarige niet onopgemerkt. "Dat is wel gezellig. Bovendien vind ik het niet erg om vijftig te worden, want ik voel me nog fit,aldus mevrouw Jasper- se aan het begin van haar tweede halve eeuw. Het is alweer ruim 3 jaar geleden dat Van Essen Brilmode zich in het nieu we winkelcentrum in Hartje Zuid ves tigde. In die drie jaar heeft Ben Wild schut het steeds drukker gekregen. Vooral wat de oogmetingen betreft is de stijging enorm. Na het behalen van het diploma oogmeetkundige, of met een mooi woord gezegd Optometrist, in 1976 heeft Ben reeds duizenden oogmetingen gedaan. Door die toename was zijn eerste wens een non contact tonometer. Een appa raat, dat zonder met het oog in aanra king te komen de oogdruk kan meten. Dus absoluut hygiënisch en veilig. Om een betrouwbare meting te krijgen wordt er 4 keer een meting gedaan. De gevonden waarden worden genoteerd, zodat men in de loop der jaren kan zien of er een toename is van de oogdruk. Dat het meten van de oogdruk belang rijk is blijkt wel uit cijfers dat bij mensen boven de 40 jaar 2% en boven de zestig jaar 5% een te hoge oogdruk hebben. Door de vergrijzing van de bevolking zullen deze cijfers alleen maar hoger worden. Het is daarom ook belangrijk de oogdruk te meten bij mensen die kontaktlezen dragen en bij mensen die niet brildragend zijn. Men spreekt over glaucoom wanneer door een te hoge oogdruk schade aan het netvlies is toegebracht. De gemid delde qogdruk ligt tussen de 15 mm. en 20 mm. kwikdruk. Bij een acute glau coom kan de oogdrukjzelfs oplopen tot boven de 60 mm. druk, dit kan tot ge volg hebben dat het oog zelfs blind wordt. De meest voorkomende vorm van glau coom is, dat er simpel gezegd meer wa ter in het oog aangemaakt wordt dan er wordt afgevoerd. Wanneer de druk in het oog konstant te hoog is worden de bloedvaten op het netvlies dichtge- drukt, als gevolg daarvan worden delen van het netvlies uitgeschakeld. Hier door wordt het gezichtsveld steeds klei ner. Het centrale deel van het netvlies blijft nog wel lange tijd intact, maar gaat wanneer men niets aan de te hoge oog druk doet tenslotte ook verloren. Juist doordat het centrale gedeelte van het netvlies zo lang goed blijft is deze ziekte zo verraderlijk. Wanneer we dus regelmatig de oogdruk laten meten kunnen we glaucoom voorkomen. Ui teraard spreekt het vanzelf dat de vak man opticien/optometrist niet uit maakt of een te hoge druk wel of niet acceptabel is, want dat is uitsluitend het terrein van de oogarts. Op deze manier kan Ben Wildschut een steentje bijdragen aan een preventieve kontrole van onze kostbare ogen. Loop daarom gerust eens binnen bij van Es sen Brilmode. In een paar minuten weet u het. Betaalkaarten weg Van een 73-jarige vrouw zijn twintig gi robetaalkaarten en een mes gestolen. Onbekenden drongen haar woning aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg in Soesterberg binnen. Dat lukte hen door een tuindeur met dubbele beglazing in te gooien. Aan de Soesterbergsestraat werd een schuurtje achter een caravan openge broken door lieden, die vervolgens een thermometer, een dartbord en een he renfiets meenamen. Loze brandmelding Anonieme grappenmakers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag de po litie en de brandweer voor niets laten uitrukken. De loze melding van een uit slaande brand aan het Spinet was niet meer dan een ongeoorloofde interpre tatie van humor. De brandweer en de politie konden daarom direct weer te rug nadat ze ter plekke hadden gecon stateerd dat ze in de maling waren geno men. Dronken militair Vermoedelijk onder invloed van alco hol heeft een beroepsmilitair zaterdag avond brokken gemaakt aan de Dorps- streek. Op de hoek met de Koningsweg was hij de controle over het stuur verlo ren en uit de bocht gevlogen. De politie gaf het onderzoek in handen van de Ko ninklijke Marechaussee. 10 Maart 1988 vond bovengenoemd symposium plaats in ziekenhuis de Lichtenberg. Deskundigen uit acade mische ziekenhuizen van Utrecht en Rotterdam, alsmede de internisten v. Proosdij, v.d. Wiel en Hart behandel den de zin en onzin van diverse maatre gelen ter beheersing van een te hoge bloeddruk. Daarnaast gaf de huisarts S. Flikweert zijn visie op dit onderwerp. De grote vraag was: wat levert al dat on derzoek en vooral al die medicijnen en strenge leefregels op? Hoeveel kost dat aan inboeten aan geneugten van het le ven en het slikken van medicamenten al of niet met vervelende bijwerkingen, is het allemaal wel de moeite waard? N.a.v. de referaten kon geconcludeerd worden dat soms bloeddrukbehande ling nauwelijks de moeite waard is, maar dat er ook heel duidelijke catego rieën patiënten zijn aan te wijzen die heel nadrukkelijk een verbeterde kwa liteit van het leven krijgen en een ver lengde levensduur door een medica menteus beleid aangevuld met leefre gels waarbij het een gelukkige omstan digheid is dat de moderne medicamen ten minder bijwerkingen lijken te heb ben dan de reeds bestaande. De bezoekers van The Queens Club aan de Koninginnelaan kunnen vrij dagavond een lentefeest meemaken. De inluiding van het voorjaar begint om 21.00 uur. Tijdens de avond zullen verschillende acts worden gepresenteerd. De disco zangeres Lee Ann zal een optreden ver zorgen, en dat doet ook de formatie 'Your Fittness'. Deze aerobic-groep vertrekt in de loop van volgende week naar de Verenigde Staten, waar het aan de open kampioenschappen van de VS zal deelnemen. De dansschool Alberto, evenals 'Your Fittness' afkomstig uit Hilversum, geeft enkele dans-demon- straties. Daarbij komen onder meer rock-and-roll, disco en tapdansen aan de orde. In The Queens Club wordt zondagmid dag weer de soundmix-show gehouden. Dit evenement blijkt inmiddels gewel dig aan te slaan. Aanstaande zondag to nen tien kandidaten hun muzikale kwa liteiten.

Soester Courant | 1988 | | pagina 21