Geslaagde kampioenschappen De Springbokken Silver Star sponsort bowlingtoernooi WOENSDAG 16 MAART 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 27 TURNEN Sportkopij Trio-handicaptoernooi op 26 en 27 maart in C-drie BDC-heren winnen laatste duel HANDBAL BOWLING Dure sport Uitslagen S.B.B. SoVoCo-Stam dames stellen teleur SOESTER COURANT VOLLEYBAL Duinkikkers zwemmen naar le plaats ZWEMMEN Jeugd Soester Schaakclub naar NK A.V.Pijnenburgers presteren goed in Alphen a/d Rijn SCHAKEN Namen Soest -Soest voor 1 april Uitstekende prestatie Bas van Os ATLETIEK Veel remises interne damcompetitie DAMMEN Fancy fair en onderwijsproject op Groen van Prinstererschool Zaalsportprogramma Beukendal Banninghal De Bunt C-drie Gas en CAI in februari Hondenbelasting Controle deel III Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! JU» II* Onder het toeziend oog van een des kundige jury en een veelkoppig pu bliek hebben 125 gymnasten en turn(st)ers van De Springbokken op zaterdag 12 maart elkaar in de finales van de Onderlinge Wedstrijden het dubkampioenschap betwist. Na een spannende strijd, die al in fe bruari in de diverse gymzalen van de ge meente Soest was begonnen, spande in sporthal Beukendal bij de gymnastes Marjan Joosten de kroon en behaalde bij de turnsters Marlous Neering de hoogste titel. Sportwethouder drs. Günther Plomp reikte officieel de prijzen uit en werd daarbij ter zijde gestaan door het pro motieteam van de vereniging. Bij zoveel finalisten werd het een langdurige be zigheid, die door de spanning vooraf en de sfeer na afloop met veel'geduld en plezier door de aanwezigen werd ge volgd. De plechtigheid ging uiteraard gepaard met veel applaus, bloemen, medailles en bekers. De presentatiess van deze middag was in handen van voorzitter P. Ekel, de technische leiding berustte bij Christa van Berkel, die overigens tot haar grote verrassing wegens haar tomeloze inzet voor de vereniging werd uitgeroepen tot "Springbok-van-'t-Jaar". Behalve een toepasselijk dankwoord ontving zij als bewijs van waardering een sportief kunstvoorwerp en bloemen. Hoofdleider Wim van de Hooff moest na 13 jaar om gezondheidsredenen als zodanig de pijp aan Maarten geven, maar zat wel in de jury. Het bestuur en de overige technische leiding werd bij de organisatie van dit turnfestijn danig op de proef gesteld. Zij hebben die evenwel glansrijk doorstaan en bewe zen al doende de lenigheid naar lichaam en geest, die blijkbaar Springbokken ei gen is. De wedstrijden hielden anderhalve maand vrijwel alle jeugdleden van de club in beweging en van de straat en vonden hun hoogtepunt in een gezellig dag, waaraan deelnemers en bezoekers veel sportief genoegen hebben beleefd en de beste herinneringen zullen bewa- Uitslagen: Jongens 6-11 jaar le plaats Stefan de Jong 32.2 Foto: Goos van der Wilt. Meisjes 6-8 jaar: le plaats Lotte Calis 31.6 Meisjes 9 - 11 jaar: le plaats Pieternel van Reenen 33.4 Meisjes 12 - 15 jaar: 0 le plaats Daniëlle Sneep 3.0 Dames 16 jaar en ouder: le plaats Marjan Joosten 34.2 Verenigingskampioen selectie: Marloes Neering Verenigingskampioen gymnastiek: Marjan Joosten Meisjes 9-11 jaar selectie: le plaats Wendy de Haard 34.0 Meisjes 12 - 15 jaar selectie: le plaats Marloes Neering 34.1 Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant De Soester Bowling Bond houdt op zaterdag 26 en zondag 27 maart een groot evenement voor haar leden. Het zogenaamde trio-handicaptoernooi in C-drie wordt gesponsord door Silv.er Stars, het adres aan de Dillenburglaan voor videoverhuur. Tijdens het tweedaagse bowlingtoer nooi strijden 25 teams om de wisselbe ker van Silver Star. Daarnaast is een groot aantal andere prijzen te winnen. Om iedereen een reëel uitzicht te bie den op een finaleplaats werkt men het sportieve toernooi op handicap-basis af. De minder goede spelers krijgen een bepaald aantal punten voor op hun te genstanders, waardoor ze bij voorbaat niet kansloos zijn voor een ereplaats. Alle teams spelen vier games, waarna de zes ploegen met de beste resultaten tegen elkaar in de finaleronde uitko men. Het toernooi voor Pasen vindt ieder jaar plaats. Het is de eerste keer dat Sil ver Star dit financieel ondersteunt. Dat is overigens niet zo verrassend, want Theo Voorbij van de videoyerhuurzaak is geen onbekende verschijning binnen de Soester Bowling Bond. Ook hij weet goed om te gaan met de bowls en de pins. Silver Star is tevens sponsor van twee teams die in de wekelijkse huis competitie op de bowlingbaan zijn te vinden. Uit het feit dat Voorbij een wis- selbeker ter beschikking stelt blijkt de intentie dat hij een traditie van het trio- handicaptoernooi wil maken. Goede sfeer Volgens bestuurslid Sjaak van Ginkel van de SBB valt er tijdens de bowling avonden veel te genieten voor de lief hebbers. "De beste bowlers uit Soest doen mee. Sommigen kunnen zelfs meedraaien in de top. De toppers gooi en gemiddeld tweehonderd punten per game. Enkele Soesters halen 180 tot 190 punten, en dan moet je je realiseren dat de banen in Soest niet in optimale konditie verkeren," aldus de wedstrijd leider. Van Ginkel is content met de sfeer binnen de club, die 125 leden telt. "Die is erg goed. Het is echt gezellig binnen de vereniging, maar dat is ook één van de belangrijkste aspecten die het bestuur voor ogen heeft. Iedereen heeft het naar zijn zin. Mensen, die in het verleden naar elders vertrokken, komen nu terug." De Soester Bowling Bond mag zeker een actieve club worden genoemd. De kaderleden stoppen veel vrije tijd in de club. Ze doen dat overigens niet zonder succes, want de SBB kan terugvallen op een brede steun vanuit het plaatselijke bedrijfsleven. Een keer in de vier, vijf weken kent de SBB bijvoorbeeld de wedstrijden om de Bondsspaarbank Trofee en zo zijn er nog meer voorbeel- In Schagen haalden de Smeeing/BDC heren een verdiende overwinning. Geen moment kwamen ze in gevaar te gen de degradatie-kandidaat. Na vijf tien minuten was er al een marge opge bouwd van drie doelpunten verschil. Schagen probeerde met fysieke inspan ning de aanval te ontregelen, maar slaagde daar onvoldoende in. Bij rust was de stand dan ook 6-10 in het voor deel van de geel-blauwen. Even leek het in de tweede helft echt spannend te worden. Schagen wist na vier minuten spelen in de tweede heltt het verschil tot twee doelpunten terug te brengen (9-11). Maar dat waren ook de laatste wapenfeiten van de Noord-Hol landers. Met vloeiende technische en tactische manoeuvres werd de zege door de Soesters veilig gesteld. Schagen zag hen vlot uitlopen via 11-15 naar 14- 20. In de laatste zes minuten was het el ke minuut raak en vooral Andre van de Hoef, het jonge talent, liet zich weer gelden. Met de 17-24 eindstand besluit Smeeing/BDC dit seizoen met een ver diende tweede plaats in de tweede divi sie. Trainer Paul van den Deijssel kan terugzien op een goed seizoen. Dames Een wedstrijd bestaat uit twee helften. Zelden ziet men in een wedstrijd ver schillende tegenstanders. Dit nu leek het geval te zijn in de wedstrijd van de dames van Smeeing/BDC tegen het Ouderkerkse Nea. Ondanks een drietal afzeggingen door blessures, waarbij e verwachting om een zege te behalen bij de Soester dames tot het minimum was gedaald, leek het er toch op dat Smeeing/BDC in de afsluitende wed strijd van deze competitie de overwin ning zou behalen. Vooral Astnd J hof was in de eerste helft ongrijpbaar voor de dames van NEA Driemaal was zij het die listig raak schoot, ook van den Berg en Ria van Duureri droe gen eraan bij dat Smeeing/ BDC bij een 5-7 voorsprong had bereikt. De tweede helft gaf het al eerder ge schetste beeld van twee nieuwe tegen standers in het veld. NEA was het die al het initiatief naar zich toetrok. Smeeing/BDC moest lijdelijk toezien dat zij naar 8-8 toekropen. Via 11-8 werd het uiteindelijk 13-9. Jeugd Kampioenschappen vallen er dit jaar bij Smeeing/BDC vooral te vieren bij de jeugdafdeling van de vereniging. Was het vorige week het eerste jongens-aspi rantenteam, nu was het tweede meisje- saspirantenteam de gelukkige, die uit handen van de voorzitter van Smeeing/ BDC de bloemen voor het kampioen schap in ontvangst mocht nemen. De meisjes behaalden het kampioenschap door thuis in sporthal Beukendal met 6-4 te winnen van het sportieve Neder- horst. Trainster Ria van Dijk en coach Mirjam van Dorrestein beleefden ang stige momenten, maar zagen hun meis jes koelbloedig over de streep gaan. Uitslagen: Heren 1 - Schagen 24-1/ Heren 2 - SDO Dames 1 - NEA 9-13 Dames 2 - Nieuwegein 5-12 Dames 3 - AAV »- 3 P°upm"n:- BSV 12-11 Aspiranten 2 - Fidehtas 16-14 Junioren - HVBS 22- 8 Meisjes: Pupillen - Break'out Aspiranten 1 - Fidelitas Aspiranten 2 - Nederhorst Junioren 1 - HMS/Achilles Junioren 2 - UDSV Welpen A - HMS/Achilles Welpen B - BHC den te noemen van de broodnodige hulp voor de bowlers. Ook voor de lote rij, die de SBB tijdens het Silver Star- toernooi voor haar leden houdt, hebben zaken, winkels en bedrijven prijzen van natura aangeboden. "Dat lukt je na tuurlijk niet zo maar. Je moet er als ver eniging veel werk voor verzetten, en ge lukkig hebben we een groot aantal en thousiaste mensen binnen de Soester Bowling Bond," legt Van Ginkel uit. De normale competitie van de SBB wordt verspeeld op de maandag- en dinsdagavond. De teams zijn ingedeeld in vijf leagues. Ze kunnen in drie perio des punten verdienen, waarna de beste drie per afdeling in de finale mogen spe len. Hoewel het lidmaatschap van de Soester Bowling Bond een laag tarief kent, is bowling volgens Van Ginkel een dure sport. Als lid betaal je slechts 32,50 gulden. Je kan dan aan de huis competitie meedoen. Als men ook lid wordt van de landelijke bond, dan komt de contributie op 70 gulden en dan kan men aan alle wedstrijden deelnemen. Je moet er wel rekening mee houden datje elke week als vereniging de baanhuur moet opbrengen, en daar moet ieder een wekelijks aan meebetalen." Wat dat betreft heeft de Soester Bowling Bond het nadeel dat ze geen lid kan worden van de sportstichting, zodat ze kan profiteren van het voordelige pas- separtout-systeem. In het verleden zijn daar wel pogingen toe ondernomen, maar men kreeg steeds nul op het re- quest van de gemeente. Voor meer informatie over de Soester Bowling Bond kan men terecht bij de secretaris Jan van den Blink, tel. 11695. 10-8 11-6 6-4 9-7 13-4 5-4 11-3 Maandag 7 maart Strijkbout-SBR II 0-5 C-drie-Tryers 2-3 Heineken II-Heineken I 1-4 Flushing Meadows-Silver Star I 0-5 d'Oude Enghe-Toetanchamon 4-1 Turtles-de Oude Engherts 0-5 Dinsdag 8 maart Laatbloeiers-Pioniers 0-5 Omega-Bodrum 3-2 Bondsspaarbank-Kings Palace 2-3 Ham-Juk 0-5 Bunk-Dexcrest 3-2 Happy Hoekers-Bleeker 4-1 GBU-Bull's Eye 1-4 Super Splits-Silver Stars II 2-3 The Fifties-Voorbij's Beheer 5-0 Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam heeft door met 3-1 te verliezen van Oikos in Roermond de aansluiting met de top verloren. Het tweede da mesteam van de Soester Volleybal Combinatie kwam evenmin tot winst. Hier was DOS in Schoonhoven de Soester dames te slim af. Verlies ook voor de heren van SoVoCo-Stam en daarmee lijkt degradatie onontkoom baar. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam heeft het de laatste weken moei lijk. Er zijn nogal wat blessures die ver antwoordelijk lijken voor de mindere prestaties. Aan de andere kant is het spel over het geheel genomen mat. In ieder geal stralen de speelsters niet het nodige zelfvertrouwen uit dat zo ken merkend was gedurende een reeks van wedstrijden die het team in de top van de eerste divisie brachten. Zo ook in de wedstrijd tegen Oikos in Roermond. In de thuiswedstrijd overliepen de Soes ters de Limburgse ploeg met 3-0 en mét aantrekkelijk volleybal. In de tweede wedstrijd begon het team pas bij een grote achterstand te knokken. Via 6-0 en 6-6 nam Oikos een 12-6 voor sprong. Daar kwam SoVoCo-Stam niet meer bij en verloor dus met 15-10. De tweede set een zelfde spelbeeld. De aanval scoorde zelden rechtstreeks, door minder goede passing een slecht functionerende midaanval en dus een 15-12 verlies. In de derde set leek zoals zo vaak het tij te keren. Bij vlagen spec taculaire reddingen en het loonde de moeite, SoVoCo-Stam nam een voor sprong en gaf die niet meer uit handen 13-15. Maar de opleving was van te korte duur, met 15-5 maakte Oikos een einde aan de Soester illusies. Het tweede damesteam heeft geen winst kunnen halen in Schoonhoven op DOS. Hoewel'bij vlagen goed spelend werd behalve de eerste set van een sterk aanvallend DOS met drie sets op rij ver loren. Steeds was het SoVoCo-Stam dat wel een lichte en soms zelfs een rui- me voorsprong kon nemen, zoals in de tweede set, maar tegen het einde van de set begon het team dan wat verkrampt te spelen, opslagen werden minder scherp en daarmee wist de tegenpartij wel raad. 3-1 winst voor DOS. VIF-Hilversum en SoVoCo 3 stonden voor aanvang van "de-wedstrijd-van- de-week" op een gedeelde tweede plaats. Gedecideerd wees SoVoCo 3 het Hilversumse VIF terug met veel overtuiging in het spel en via de setstan den 15-13, 15-9, 13-15 en 15-4. Basis voor dit succes lag zeker in de werklust van het team als geheel Goed verdedi gen en sterk aanvalsspel lieten de Hil versumse ploeg kansloos. Kansloos was ook het eerste herenteam na verlies van de eerste set tegen de heren van VIF. De 3-0 nederlaag brengt de Soester ploeg wel heel dicht bij degradatie naar de eerste klasse. Uit de resterende vijf wedstrijden zullen zij toch minimaal ne gen punten moeten halen willen zij niet rechtstreeks afdalen. Gezien het spel in de eerste twee sets moet dat mogelijk zijn. Maar de techniek moet gesteund worden door een grotere dosis enthou siasme, want daaraan ontbreekt het op de kritieke momenten steeds. Volleybal deze week Donderdag is weer de vaste volleybal avond in Sporthal Beukendal. Tussen 19.00 en 23.00 uur komen niet minder dan 10 teams van SoVoCo in het veld. De wedstrijd van de week kan worden die van de heren van SoVoCo 8 tegen Leos 5. De Soester heren staan op de tweede plaats met de titel binnen hand- bereikt. De wedstrijd begint om 21.30 uur. Zaterdag komen de dames van So- VoCo-Stam 1 en 2 weer aan bod. In sportzaal De Bunt begint SoVoCo- Stam 2 om 14.30 uur aan de wedstrijd tegen Sparta uit Zelhem. Daarna om 17.00 uur het eerste damesteam tegen Rapid uit Maastricht. Zaterdag 12 maart werd in Woerden de laatste landelijke jeugdcompetitie wed strijd gezwommen. In deze wedstrijd heeft de ploeg laten zien dat de 20e plaats in de hogere E-competitie geen toevalstreffer is. In Woerden werd zeer gemotiveerd gezwommen, met als ge volg een regen van persoonlijke re cords. Ook werden er enkele A-limie ten gezwommen. In totaal werden de Duinkikkers met groot verschil eerste en wat dit betekent voor de eindklasse ring in de competitie is nog niet hele maal duidelijk. De vorm is in ieder geval aanwezig voor de belangrijke laatste E-competitiestrijd over 2 weken. 100 meter vrije slag: Op deze afstand haalde 2 zwemmers hun pers. record met enkele seconden naar beneden. Het waren Caspar Arnold 1.14.9 en Ronald v. Ophoven 1.16.4. 200 meter vrije slag: persoonlijke re cords voor Manon Blijleven 2.40.7 en Annuska v. Drie 2.34.4. 50 meter vrije slag: Goede tijden voor Maijolein Kleyn 36.0, Lize v.d. berg 39.2, Jeanine Pothuizen 37.1. 100 meter rugslag: Een nieuw persoon lijk record voor: Ingmar Hugen 1.30.7, Lize v.d. Berg 1.32.7. Ronald v. Opho ven 1.31.3. Sebastian Borsje 1.22.1. Li sette Elsinga 1.27.3. Antonio v.d. Hen- gel 1.17.1. Bas Dorresteyn 1.14.8. 100 meter schoolslag: Op deze afstand haalde 2 zwemmers een nieuw record: Maijolein Kleyn 1.33.3 en Jurjen Ras- pe 1.43.1. 100 meter vlinderslag: Hierop overden ook prima tijden gezwommen door An tonio v.d. Hengel 1.15.6, Marco Brons 1.19.7, Sebastiaan Borsje 1.25.4. 50 meter vlinderslag: Caspar Arnold 39.6. Ronald v. Ophoven 42.3. 200 meter wisselslag: Het blijkt steeds weer, dat op de 200 meters de tijden erg vooruit gaan. Er waren nieuwe records voor: Nicoline de Zoete 2.54.7. Anuschka Spelbos 3.09.0, Sonja Pap pot 3.04.1, Annuska v. Drie 2.55.9. Tenslotte leverden de estafettes 2 keer een le en 1 keer een 2e plaats op: 4 x 50 meter wisselslag: Jeanine Pothui zen, Marjolein Kleyn, Lize v.d. Berg en Lisette Elsinga 2.47.2. 4 x 100 meter wisselslag: Nicoline de Zoete, Sonja Pappot, Manon Blijleven en Lisette Elsinga 5.25.2. 4 x 100 meter vrije slag: Bas Dorres teyn, Sebastiaan Borsje, Marco Brons, Antonio v.d. Hengel 4.36.8. Het team van Soest Al heeft zich ge plaatst bij de laatste vier van Neder land! Jan de Gier, Eric de Haan, Erik Swinkels, Christian Vonk en Lars Bouma hielden zaterdagmiddag in Baarn hun zenuwen goed in bedwang. Het vijftal versloeg in Het Brandpunt de leeftijdgenoten uit Schiebroek met 3-2. Na twee wedstrijden stonden alle vier de teams (Caïssa uit Hoorn, Favorita uit Enschede en de tegenstander van zater dag) op twee matchpunten, waardoor de spanning te snijden was. Jan de Gier scoorde het eerste punt. De kopman had eerder remise aangebo den, hij voelde zich niet zo lekker. De tegenstander weigerde het aanbod en dat had hij niet moeten doen. Jan had geen zin in een lange partij en maakte korte metten met zijn opponent, 1-0. Christian Vonk zette de koning van zijn tegenstander op de tocht. Christian toonde zich barmhartig door de vorst snel de das om te doen, 2-0. Amper was de stand 2-0 of Lars Bouma wilde niet achterblijven en maakte er 3-0 van, waarmee de overwinning en de plaat sing voor het NK een feit waren. Erik Swinkels kwam aanvankelijk moeilijk te staan, maar dacht langzaam op gelij ke hoogte te komen toen er pardoes werd toegeslagen, 3-1. Voor het laatste punt werd gestreden aan bord twee. Eric de Haan, die de partij al vrij vlot had kunnen beslissen, moest na 51 uur schaken een nul incasseren. De grootste concurrent, Caïssa, wist met maar liefst 5-0 te winnen van Favo rita en zich daardoor eveneens te plaat sen. Dat was een tegenvaller voor Soest, omdat de Knollen nu hun nederlaag (2- 3) tegen dit team meenemen naar de fi nale, waarin verder SMB uit Nijmegen en VSH uit Haarlem zullen strijden om de Nederlandse titel. Clubkompetitie Afgelopen vrijdag was er weer een ge zellige ladderavond met diverse 'ver rassende' uitslagen. Zo won Marcel Nijman van René Boekhoff. Vonk speelde een mooie partij met Van Tui nen en won eveneens. De jeugd trok opnieuw aan het langste eind. Vonk is nog de enige overgeble ven concurrent van Lars Bouma voor de eerste plaats. Het verschil is iets meer dan honderd punten, dat is ongeveer drie overwinningen. Voor de grootste verrassing zorgde De Boer, die Eddy van de Velden versloeg. De vice-kam- pioen van Soest had geen passend ant woord op het Morra-gambiet. Ook de andere uit Hilversum afkomstige scha ker, Rob van Aurich, had zijn avond niet. Hij verloor kansloos van Koen Vegter. Extern valt er verrassend en goed nieuws te melden. Jan de Gier is er in geslaagd zijn afgebroken partij uit de wedstrijd De Rode Loper 1 - Soest 1 te gen de verwachtingen in remise te hou den. Daardoor heeft Soest 1 de wed strijd met 3?-4? gewonnen en is naar de tweede plaats in de Promqtieklasse ge stegen. Aanstaande vrijdag zal 'de wed strijd van de waarheid' gespeeld wor den. Soest treedt dan aan tegen koplo per Vianen 1. De deelnemende verenigingen aan d^ sportuitwisseling Soest-Soest moeten vóór vrijdag 1 april de leden hebben opgegeven, die op 3 juni naar de West- faalse zusterstad vertrekken. Dat is al thans afgesproken met de vertegen woordigers van de clubs. Nog niet alle verenigingen hebben een contactpersoon aangemeld. De betref fende clubs zullen deze week telefo nisch worden benaderd door de sport stichting. Op het bureau van de sport stichting zijn de telefoonnummers be kend van de Soester contactpersonen in Duitsland. In de praktijk blijkt dat veel clubs wederzijds contact met elkaar on derhouden, ook kort voor de tweejaar- De openingsklassieker in Alphen a/d Rijn, één van de grootste wegwedstrij den van het jaar, was voor een deel van A.V. Pijnenburgs Lange Afstand- groep de test of de trainingsarbeid van de afgelopen winter zijn vruchten af zou werpen. Trainer Jeroen Majoor kon tevreden waarnemen dat zijn pupillen goede re sultaten boekten, die gepaard gingen met de nodige persoonlijke rekords. Bij de heren wedstryd over 20 km kwam Harry van Brummelen als eerste Soes ter over de streep in 1 uur 11 min. 37 sec. kort daarna gevolgd door coming- man Jos van Ras, die hier een tijd be paalde van 1 uur 13 min. 12 sec. Henk Wallet deed er 1 uur 16 min. 10 sec. over. Hees Pot liep hier voor het eerst 20 km in wedstrijdverband en noteerde meteen al een prima tijd van 1 uur 20 min. 27 sec. De Pijnenburgdames die 15 km liepen zorgden voor de betere resultaten. Henny Pot had een hele goede dag. Met haar tijd van 1 uur 2 sec. blijft zij welis waar net boven de uurbarriere, maar verbeterde haar persoonlijk rekord met ruim verschil 1 min. 42 sec. Adrie van der Zon boekte maar liefst 10 minuten vooruitgang ten opzichte van vorig jaar. Zij bracht haar persoonlijk rekord nu op 60 min. 40 sec. In de Munnikloop te Purmerend kwam het echtpaar Gerry en Dick den Oude aan de start van een 25 km wegwed strijd. Zij hadden hier een tweeledig doel. Ten eerste een wedstrijd volbren gen uit de serie om de Soester Runners cup en ten tweede, op initiatief van Gerry, een sportieve daad stellen met als tegenprestatie een km-vergoeding voor elke gelopen kilometer. De op- Tijdens de vierde en laatste loop van de Oostelijke Crosscompetitie heeft Bas van Os van de Amersfoortse Atletiek vereniging Altis voor èen uitstekende prestatie gezorgd. Bij de korte cross he ren legde de Soester beslag op de vierde plaats; hij was hiermee de snelste Eem- land-atleet. De wedstrijd werd gehou den in Heerde. brengst van f 188,- kwam ten goede aan een projekt Vogels in Nood waarvoor leraren en ouders van de Da Costa- school zich bereid hadden verklaard om de hiervoor bestemde km-vergoeding op te brengen. In de wedstrijd was Gerry bij de dames veteranen geen moment van plan om haar leidende positie af te staan. Zij won in 1 uur 58 min. 50 sec. Ondanks een tekort aan duurtraining liep Dick hier naar een sterke 10e plaats in 1 uur 31 min. 20 sec. Jeugd Ter afsluiting van het jeugd cross-sei zoen werd op zaterdag 12 maart de fi nale van Distrikt West I afgelopen in het Noordhollandse Heiloo. Aan deze door de atletiekvereniging TRIAS georganiseerde wedstrijden werd deel genomen door atleten die zich na drie competitie-wedstrijden per regio tot de 20 snelsten mochten rekenen. In deze distriktsfinale worden de onderlinge krachten tussen de regio's gemeten. Door goede prestaties in de voorron den was de atletiek vereniging Pijnen burg in de crossfinale goed vertegen woordigd. Gezien de resultaten kan geconclu deerd worden dat er flinke sportieve concurrentie aanwezig was. Op het winderige, vrij vlakke graspar- cours werdn onder meer de volgende resultaten geboekt. JMeisjes Pupillen B 39e Sarah Majoor Meisjes Pupillen A 16e Myra Blankers Meisjes Junioren D 15e Marieke Verwey Meisjes Junioren C 19e Andrea Davelaar Jongens Pupillen B 2e Thomas Ruiter Jongens Pupillen A 30e Bart in 't Hout Jongens Junioren D persoonlijk klassement: 8e Rristiaan Smits ploegenklassement: 3e plaats! Jongens Junioren B 7e Jaques belt Jongens Junioren A 19e Arnold Vonk In de derde ronde van de interne com petitie bij de Dam Vereniging Soest/ Baarn werd vorige week maandag zeer behoudend gespeeld. Kennelijk wilde niemand de aansluiting bij de kop kwijtraken, getuige het grote aantal re mises. De kampioensgroep, waarin de zes best geplaatsten van de A-groep spelen om het clubkampioenschap, leverde alleen remises op. Van de veertien partijen die deze avond werden verspeeld, eindig den er maar liefst tien in een gelijkspel. Het vuurwerk wacht waarschijnlijk tot de tweede en beslissende helft van deze dubbelrondige competitie in de kam pioensgroep. Bakker behield de leiding door een puntendeling met Van der Ploeg. Van 't Klooster, die voor het eerst in deze groep speelt, lijkt niet voor de cracks onder te doen, hij hield Den Os keurig op remise. Groep 1 speelde een volledig programma af. Meijerink speelt hier gelukkig weer optimaal, zijn 1-1 tegen de sterke Mulder mocht er zijn. Voor Arie van Oosterom, zelf les gevend aan de schooljeugd, waren er opnieuw geen punten weggelegd. Dit maal stond Oostenrijk in de weg. Alle deelnemers in deze groep doen hun ui terste best om één van de zes bovenste plaatsen te bemachtigen. Deze zullen namelijk recht geven op een plaats in de hoofdgroep van volgend jaar. 'Nieuweling' Lambrechts junior gaf in groep 2 er direct blijk van na enkele ja ren zonder dammen het fijne van het spel nog niet verleerd te zijn. Tegen de immer lastig te bespelen 81-jarige De Bruyn scoorde hij twee punten. Ook in deze groep zal het knokken worden om de promotieplaatsen. In de derde groep was er weer een mati ge opkomst. Er werden drie partijen ge speeld. Lam en De Bree hielden hun te genstanders keurig op remise, wat goed zal zijn voor hun moreel. Beiden zijn een prima versterking voor DVSB Van Brummelen voert hier de ranglijst aan. Geïnteresseerde dames kunnen zich aanmelden bij DVSB. Het damesteam is nog niet vol. Het ligt in de bedoeling eveneens lessen te organiseren. Infor matiebij T. v.d. Meer, telefoon 21574 of G.M. Muis, telefoon 17691. Op de Groen van Prinstererschool kan men vanaf vrijdag 1 april terecht met spullen voor de fancy fair en de mini- markt. Die activiteiten worden gehou den op donderdag 26 mei in de basis school aan de Groen van Prinsterer- straat. Die dag vindt tevens de afsluiting plaats van een onderwijsproject, waarmee de leerlingen binnenkort beginnen. De voorbereidingen zijn reeds in volle gang. Het project heeft het onderwerp 'de markt'. De school heeft behoefte aan klein materiaal, zoals spelletjes, boe ken, kleine huishoudelijke artikelen, kunstvoorwerpen en dergelijke. Die zullen worden gebruikt als prijs bij de fancy fair of verkocht op de minimarkt. De opbrengst hiervan wordt aange wend voor de aanschaf van ongesubsi dieerd materiaal zoals gereedschap, ex tra leermiddelen en nieuwe schools- hirts. Voor meer informatie kan men te recht bij de ouderraad en het school team, tel. 18076. njKse uitwisseling. In uui laatste gevai gaat het vaak om het uitwisselen van de laatste gegevens omtrent de deelne mers. Soest-Soest vindt dit jaar in West- Duitsland plaats. Vanuit Nederland vertrekken ongeveer driehonderd spor ters op vrijdag 3 juni vanaf sporthal Beukendal. De vertrektijd is voorlopig vastgesteld op 13.00 uur. Leden van de ren- en toervereniging Tempo vertrek ken op zaterdag 4 juni om 06.00 uur op de fiets naar Westfalen. Ze doen dat in gezelschap van zestien Duitse wielrij ders. De aankomst in Soest-Duitsland is gepland om 18.00 uur. De officiële delegatie van Soest-Nederland is daar van inmiddels op de hoogte gesteld. Zaterdag 19 maart 13.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 20 maart 10.00 - 16.00 uur B.D.C. handbal Zaterdag 19 maart 09.00 - 11.00 uur Badso badminton 13.00 - 17.00 uur A.G.A.V.S. volleybal Zondag 20 maart 12.00 - 18.00 uur Badso Zaterdag 19 maart 09.00 - 12.00 uur Badso 12.30 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Zaterdag 19 maart 09.00 - 17.00 uur Selby badminton Zondag 20 maart 12.00 - 15.00 uur Selby In de maand februari is 8.832.754 m3 gas door het gas en CAI-bedrijf inge kocht. In februari 1987 was dat 9.538.282 m3 en in februari 1986 12.330.673 m3. Tot en met februari is dit jaar 17.329.497 m3 gas ingekocht. In 1987 was dat 23.643.838 m3 en in 1986 23.330.673 m3. Het aantal gasverbruikers is in de maand februari gelijk gebleven: 16.024. Het aantal CAI-abonnemen- ten steeg vergeleken met de maand ja nuari van 14.152 naar 14.179. Bij Koninklijk Besluit van 1 maart 1988 nr. 55 is de "Verordening op de heffing en invordering van Hondenbelasting 1988" goedgekeurd. De belasting per jaar voor 1 hond bedraagt vanaf 1 ja nuari 1988 f 69,— en voor iedere hond meer f 102,—. De gemeenteraad had in november 1987 de Verordening vast gesteld. Op de Vredehofstraat heeft de politie een steekproef gehouden op het kente kenbewijs deel III. In beide richtingen werd het verkeer gecontroleerd. Alle voertuigen bleken te zijn voorzien van het kentekenbewijs. De politie schreef daarentegen drie bonnen uit, twee voor een verlopen rij bewijs en in één geval omdat de auto niet was gekeurd.

Soester Courant | 1988 | | pagina 27