Splinter Eemland b.v. O ESS Brouwer wint kampioenschap van Soest "PETER EN JOHAN: VOOR DE HELFT KUNNEN JULLIE BIJ ONS BEGINNEN" Spektakel op Bosstraat-West bij SEC voetbal programma WOENSDAG 16 MAART 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 29 DVS Knollentuin in spannend duel met 3-1 verslagen ZAALVOETBAL Vierde jeugdvoetbalkamp s.o. Soest VOETBAL Neven-activiteiten Shot krijgt kadootje van Combi TAFELTENNIS SCRABBLE Truus van der Veer verbaast vriend en vijand GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S B. V.C. - s.o.Soest 2-1 Soest verliest voorsprong en wedstrijd ZONDAG VOETBAL WZ verliest ongelukkig met 1-2 VOLLEYBAL AGAVS dicht bij kampioenschap ZATERDAG VOETBAL BASKETBAL Denen en Engelsen bij Red Stars ZATERDAG VOETBAL Uitslagen van de zaterdag 12 maart gespeelde competitiewedstrijden Radio (2) ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 Groenwitten verliezen kostbare punten in slotfase ZONDAG VOETBAL Dubbele winst voor The Red Stars BASKETBAL ZATERDAG VOETBAL Zaterdag 19 maart: Zondag 20 maart: f V ESS Brouwer is kampioen zaalvoetbal van Soest geworden. Het team ver sloeg DVS Knollentuin zaterdag avond met 3-1. Beide teams zorgden voor een spannende wedstrijd in sporthal Beukendal. Het team van Brouwer mocht na afloop de door Newstar Soest beschikbaar gestelde beker in ontvangst nemen. In het eerste kwartier tastten de twee ploegen elkaar af. De eerste echte kans ontstond voor het doel van DVS Knol lentuin. Theo Zijderveldt brak uit, waarop Jan van der Wielen aan de noodrem trok. Chiel Struyk benutte de toegekende strafschop: 1-0. Na de openingstreffer ontspon zich een aardig duel. Met vlotte combinaties vermaakten de Soester zaalvoetballers het talrijke publiek. Zijderveldt brak opnieuw uit. Dit keer verzilverde hij persoonlijk de kans, waarmee hij zijn ploeg op een 2-0 voorsprong bracht. Nog voor rust sloot DVS Knollentuin weer aan. Het was Johan Aalderink die de opgelopen achterstand verkleinde. In de tweede helft steeg de spanning gaandeweg. Aan beide kanten sloop onrust binnen de ploeg, en het waren in die fase de doelverdedigers Aalderink (DVS) en Nagtegaal (ESS) die knappe staaltjes keeperswerk lieten zien. De sluitposten bleven uitstekend overeind, al zou Aalderink nog een keer naar het net moeten. Chiel Struyk zorgde tien minuten voor tijd voor de eindstand. Met een prachtig doelpunt hielp hij ESS Brouwer aan de overwinning in de eer ste finale om het Soester kampioen schap zzaalvoetbal. Beste papieren ESS Brouwer kan dit seizoen nog meer succes boeken. In de hooffdklasse van Voor de vierde keer in successie heeft de sportorganisatie Soest een voetbal kamp voor de jeugdleden georgani seerd. Het vierdaagse kamp begint dit jaar op dinsdag 5 april. Aan het voet balkamp doen 150 leden in de leeftijd van 6 tot en met 16 jaar mee. Onder de deelnemers bevinden zich twintig meisjes. Het is de voetbalclub van de Bosstraat- Oost opnieuw gelukt prominente figu ren uit de vaderlandse voetbalwereld te strikken voor een bijdrage aan het kamp. KNVB-voorzitter Jo van Marle zal bijvoorbeeld de opening verrichten op dinsdag 5 april. Een dag later komen Feyenoord-trainer Rinus Israël en de onlangs voor het betaalde voetbal afge keurde ex-ajacied Edo Ophof naar het terrein van s.o. Soest. Zij zullen een gasttraining verzorgen. UEFA- scheidsrechter Bep Thomas geeft op donderdag 7 april een lezing, waarna Ajax-trainer Frans Hoek de keepers onder handen neemt. De voormalige international Gerrie Muhren zal de jeugd op de laatste dag bezighouden met een demonstratietraining. Het A-l elftal, met de oud-Soest spe lers Dorrestein, Schalkwijk en Robert Roest (UEFA-international), speelt op 6 april tegen het eerste elftal van Soest. Dezelfde dag wordt een sponsorloop gehouden, waarbij de opbrengst be stemd is voor FASE, een regionaal sa menwerkingsverband voor de gehandi captensport. De bekende minder-vali- de atleet Gerrit Pomp verleent zijn me dewerking aan de sponsorloop. De 150 jeugdleden en de dertig mede werkers van het jeugdvoetbalkamp ver blijven en overnachten op het terrein Bosstraat-Oost. De organisatie van het vierde jeugdkamp heeft tevens een aan tal neven-activiteiten op het program ma staan. Dat zijn een playback-show onder leiding van de Soester imitator René van der Berg, een dropping, een zeskamp, een filmavond, een atletiek- programma, een bingo en het kam pioenschap penalty-schieten. Verrassend uitslagen en een grillig sco reverloop kenmerkten de wedstrijden van de landelijke Shotteams. Het le he renteam trof een gehandicapt Combi dat prompt de punten kado gaf. Het 2e herenteam slaagde er na een 4-0 voor sprong niet in te winnen van Never Des pair in Den Bosch. Het 3e herenteam verloor van Swift Deventer, terwijl Shot 4 met 8-2 van Quick 3 won. Terwijl iedereen zich had verheugd op een spannende wedstrijd en een optre den van de sterke Combi-speler Erik Wonnubst, bleek deze Wonnubst geblesseerd en speelde hij dus niet mee. Voor zijn teamgenoten was dat een reden om de inspanningen tot een minimum te beperken, waar door Shot heel makkelijk aan de twee broodnodige punten kon komen. Hans den Blanken en Berend Jonker bleven ongeslagen, Gerhard Busch won twee partijen. Het dubbelspel gingander- maal verloren voor de Soesters. Voor de toeschouwers is het te hopen dat de volgende tegenstander voor wat meer spektakel zal zorgen. In Den Bosch speelde Shot 2 tegen het in eigen huis al meer dan twee jaar on geslagen Never Despair een uitermate wisselvallige partij. In de eerste vier wedstrijden speelden de Shotters zeer goed tafeltennis, wat resulteerde in een uitermate verrassende 4-0 voorsprong. Vervolgens vielen de Soesters sterk te rug en toonde Never Despair haar thuissterkte. Alleen Aksel van Elteren won nog een partij, maar in de andere 5 wedstrijden bleek Never Despair de sterkste. In Deventer heeft Shot 3 verzuimd zich uit de gevarenzone te spelen door uiter mate teleurstellend te verliezen van hekkesluiter Swift. Shot kwam nota be ne nog met 3-1 voor, maar daarna was het vooral Michiel van Raadshooven die met uitermate slordig en ongecon centreerd spel de nederlaag inluidde. Samen met twee andere teams bezet Shot momenteel de onderste plaats en vooral de uitwedstrijden van dit team zijn zeer zwak. Shot 4 behaalde eindelijk weer eens een goede uitslag, want de afgelopen weken werden toch gekenmerkt door onnodig puntverlies. In Hilversum bleef Ronald van Velzen ongeslagen en wonnen An- dré van Vugt en Ronald Huigen ieder twee partijen. Jeugd Evenals twee weken geleden greep het le jeugdteam net naast het gelijke spel. Martin Fransen won twee partijen te gen Trias uit Twello, terwijl Patrick Dam opnieuw een hoopgevende over winning behaalde. Robbie Houtgast zal vooral mentaal wat sterker moeten worden Programma Opnieuw drie belangrijke wedstrijden op zaterdag 19 maart. Het le heren team speelt thuis tegen het Nijmeegse ATC en heeft de punten heel hard no dig. De wedstrijd start om 17.30 uur. Overige uitslagen senioren: Shot 5-Quick 2:0-10, Shot 6-Almeer- spin 3: 5-5, Elan 6-Shot 7: 7-3, Shot 9-Victoria 8:2-8, Shot 10-Victoria 15: 9-1Niké 8-Shot 11:3-7, Shot 12-Tovo 4: 2-8, Bijmaat 9-Shot 13: 4-6, Shot 14-Huizen 14: 8-2. Overige uitslagen jeugd: Shot 2-Victoria 1: 6-4, Buna 2-Shot 3: 6-4, Shot 4-Bijmaat 4: 1-9, Huizen 4-Shot 5: 8-2, Shot 6-Quick 9: 5-5, Bij- maat 9-Shot 7: 7-3. Nadat vorige week Meta Klute uit haar slof schoot met een voor haar ongekend hoge score, was het dit keer de beurt aan Truus van der Veer. In haar wedstrijd teen Klaas Keuter, die na lange afwe zigheid weer aanwezig was, behaalde zij het voor haar zeer hoge totaal van 510 punten. Klaas deed daar zelf weinig voor onder met 486 punten. Er was dus nooit sprake van een eenzijdige wed strijd. Óp 4 punten na deze keer dus ge haald. Dit lukte deze keer alleen Alex de Voogt, die in de tweede ronde een inhaalwedstrijd speelde tegen Jan Dan- vers. Zij haalden het totaal van 1060 punten (552-508). De prijs van de week uit de ronde na de pauze was weg gelegd voor Dieuwke Vastenburg. Zij was met 630 punten het dichtst bij het gewenste totaal van 650 punten. Veel bewondering was haar deel. De uitslagen van afgelopen donderdag: T. v.d. Veer - K. Keuter 510-486 H. Danvers - Mw. v.d. Werff 415-295 A. Janssen - W. Klute 471-402 W. Bouman - M. Gerth 393-403 Mw. Verhoeff - D. Vastenburg303-743 R. Mulder - T. Danvers 290-538 J. Danvers - M. Klute 564-392 h Foto: Goos van der Wilt. het rayon Heuvelrug voeren de Soes ters de ranglijst aan. De duels tegen FAK Bilthoven en CDN Driebergen werden begin vorige week gewonnen. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft ESS Brouwer de beste papieren voor het kampioenschap. ESS Brouwer moet nog tegen de naaste belagers Renswoude en SVM Boys. De zaal voetballers onder leiding van Herman van Zanten hebben de ontwikkelingen derhalve zelf in de hand. DVS Knollentuin heeft nog uitzicht op een positief resultaat op bekerniveau. De ploeg heeft de halve eindstrijd be reikt. In de reguliere competitie heeft DVS zich zo goed als zeker in een veili ge positie gemanoeuvreerd. Een paar puntjes in de vier laatste wedstrijden zijn voldoende om zich te handhaven in de hoofdklasse rayon Heuvelrug. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Voortdurende regen en een hobberig veld maakten Larenstein tot een moei lijke plaats van handeling. Voor rust domineerde de thuisclub, maar kon de Soest-verdedigers niet verontrusten. Kort voor tijd leverde een fraaie B. V.C. aanval todh nog de winnende treffer op. Bij Soest ontbraken wegens schorsin gen de gebr. Wolfsen. Niettemin begon de Gelhard-brigade verrassend goed, maar kwam in de voorste lijn nauwkeu righeid te kort. Afstandsschoten waren spaarzaam, maar gevaarlijk. Tim Tor sing dwong doelman Gerritsen tot een goede safe en ook Gerard Bekker be proefde de Biltse goalie met een hard schot. Geleidelijk veroverde de thuisclub een veldoverwicht. Veel beweging in de ploeg, en alle ballen naar de trechter voor het Soestdoel. De aanvallers scho ten en kopten uit alle standen, maar misten richtinggevoel. Na de thee deed Soest van zich spreken. Op aangeven van Bekker slalomde Pe ter v.d. Berg zich door de Biltse defen sie. Nog nauwelijks in schietpositie werd hij neergeduwd en de veelvuldig VVZ heeft afgelopen zaterdag onge lukkig twee punten laten liggen. Door tien minuten voor rust twee kansen weg te geven, gaf VVZ ook twee pun ten weg. Meteen na het beginsignaal van de war rig leidende scheidsrechter sprong VVZ goed uit de startblokken. Fel spe lend en goed kombinerend domineerde WZ vanaf het begin. Met name het sa menspel tussen Willem de Vries en Marcel de Graaf leverde veel gevaarlij ke momenten op. Het was ook De Graaf die voor de eer ste kans zorgde. Een voorzet van Pieter Bade werd maar net door De Graaf overgekopt. Na twintig minuten open de De Vries de score. Na een steekpass van DeGraaf prikte De Vries de bal in de korte hoek. Hierna ontspon zich een spannend duel waarin WZ het beste van het spel had. Ondanks dit spelover- wicht kon WZ zijn kansen niet uit drukken in doelpunten. Na dit goede kwartier liet WZ de teugels iets vieren. Merino's pikte dit goed op en scoorde in de 35e en 38e minuut. In de tweede helft pikte WZ de draad weer open zette Merino's weer onder druk. Hoewel er wel kansen kwamen was WZ niet bij machte om deze in de broodnodige doelpunten om te zetten. Kansen voor Gert van de Munt en de opkomende voorstopper Olivier Noordam werden gemist of zij vonden de goed keepende Merino's goalie op hun weg. Tien minuten voor tijd had Hayo Groart de beste kans om WZ op gelij ke hoogte te brengen. De doorgebro ken Willem de Vries werd binnen de be ruchte lijnen neergelegd. De toegeken de penalty werd echter door Hayo Groart via de paal naast geschoten. Laatste kans was voor Marcel de Graaf die na een pass van de Vries alleen voor de keeper verscheen. Zijn stiftpass rol de helaas net naast de paal. VVZ jeugd De Al moest afgelopen zaterdag voor de 2e keer in 3 weken tijd een punt inle veren. Ditmaal werd er gespeeld tegen IJsselmeervogels. De le helft had WZ Nadat het eerste herenteam van AGAVS afgelopen zaterdag met 3-0 heeft gewonnen van Almere werkt het team nu hard aan de voorbereidingen voor de zeer belangrijke wedstrijd te gen het als tweede geplaatste Gemini uit Hilversum. Deze wedstrijd wordt zaterdag om 14.45 uur gespeeld in de Banninghal. AGAVS gaat momenteel met drie pun ten aan de leiding en door een overwin ning op Gemini wordt de voorsprong vergroot tot vijf punten. Het kampioen schap ligt dan echt binnen handbereik want hierna heeft men nog slechts 2 punten nodig uit 3 wedstrijden. Men verwacht niet alleen een mooie, maar vooral ook spannende wedstrijd en met de hulp van het publiek belooft het een geweldig volleybalfeest te worden. Overige uitslagen: Heren 2 - Olly B2: 1-3. Herren 3 - SoVoCo 5: 1-3. Dames 1 - Almere H: 2-2. Dames 2 - SoVoCo 11: 2-2. Dames 3 - Renswoude: 2-2. A. NuysuiK - o. Kiciüuil 468-343 J. v. Zijtveld - R. Rabelink 435-378 A. de Voogt - J. Danvers 552-508 A. Janssen - J. v. Zijtveld 549-317 A. Nuysink - R. Mulder 493-347 Aanstaande donderdag is er weer scrabble in Dienstencentrum Honsber- gen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is half acht (19.30 uur) en de deelname kost f 2,50 per persoon. het heft in handen en kwam ook ver diend op een 2-0 voorsprong. De 2e helft waren de rollen omgedraaid en liet IJsselmeervogels zien dat het niet kwam om met een nederlaag op zak naar huis te gaan. Binnen 10 minuten wist IJsselmeervo gels de stand op 2-2 te zetten door goed voetbal. WZ moest hard werken en mede door goed keeperswerk van Gil- bert Seefeld wist V:VZ de stand op 2-2 te houden. Uitslagen 12 maart WZ Al - IJsselmeervogels 2-2. WZ B2 - Amersfoortse Boys 0-3. WZA - WZ Cl 4-0. WZ Dl - Hoevelaken 2-1. CJW - WZ D2 3-1. WZ El - IJsselmeervogels 1-2. Baarn 1 - WZ E2 3-0. WZ E3 - 's Graveland 5-5. De basketbalvereniging The Red Stars krijgt tijdens de paasdagen bezoek van twee Deense en twee Engelse teams. De buitenlandse gasten arriveren op donderdag 31 maart en worden tot dinsdag 5 april bij gezinnen van Red Stars ondergebracht. Zoals ieder jaar houdt Red Stars een sterk bezet paastoernooi op goede vrij dag, de daaropvolgende zaterdag en Tweede Paasdag. De Deense meisjes kadetten, de Engelse jongens junioren en de Deense- en Engelse herenteams zullen aan dit basketbalevenement deelnemen. 1 Het is de achtste keer dat Red Stars een uitwisseling heeft georganiseerd met Holbaek Basketbal Klub uit Denemar ken. Tijdens het pinksterweekeinde leggen twintig Red Stars-leden een be zoek af aan de Deense vriendenvereni ging. Ook de Engelsen van Crystal Pa lace Londen en Seven Oaks zijn geen onbekenden voor de basketballers uit Soest. Zij waren in voorgaande jaren eveneens actief op, het paastoernooi. Naast de sportieve ontmoetingen staan uitstapjes naar onder meer Amsterdam en het Dolfinarium in Harderwijk op het programma. Voor alle buitenlan ders en hun gastheren en -vrouwen is tevens een koud buffet gepland. fluitende referee kende een penalty toe. Tim Torsing belastte zich met de uit voering. Zijn harde schot kwam via de handen van Gerritsen in het net (0-1) Bij Soest volgde nu een wissel, Peter Hilhorst maakte plaats voor Peter Brouwer. Kort nadat Bekker over had geschoten, ontstond er enig licht trek- en duwwerk tussen Bekker en een Biltse verdediger. Tot verbazing van een ieder op Laren stein, zond de heer Coerdes beide spe lers het veld uit. Het systeemvoetbal ging er door achteruit en de irritatie nam toe. B.V.C. bleef aandringen, kreeg een vrije trap te nemen. De Soestmuur, op merkelijk breed, stond niet goed opge steld, zodat de bal toch de doelhoek be reikte. Peter Heemskerk met veel goe de reddingen, wist ook nu de bal te ke ren, maar de rebound van v.d. Hoven was hem te machtig. (1-1). Met scherpe counter aanvallen kreeg Soest ook kansen. De beste was voor Brouwer, die op een prima voorzet van Wim Gouw dient bij het doel, hopeloos miste. Een B.V.C. aanval, ingeleid door de uitblinkende Akkerman, werd Soest noodlottig. De voorzet bereikte spits Donselaar die heel fraai de winnende treffer inkopte (2-1.) Jongens: Soest Al - Schaerweijde Al 1-3. Soest A2 - Loenen Al 2-4. Kam pong A3 - Soest A3 3-1. Huizen BI - Soest BI 1-2. Loenen BI - Soest B2 3-4. Soest Cl - Hilversum Cq 4-8. A'foort C3 - Soest C2 2-6. Soest Dl - Huizen Dl 2-3. Huizen D2 - Soest D2 7-1. Meisjes: Soest Al - Goosche Al 1-0. Schaerweijde A2 - Soest A2 5-2. Soest A3 - Gooische A3 2-2. Soest A4 - Montfoort A2 1-2. Gooische A4 - Soest A5 2-3. Schaerweijde BI - Soest BI 1-4. Soest B2-Soest 1 1-4. Soest B2 - Maarssen BI 1-1. SCHC B5 - Soest B3 2-4. Kampong Cl - Soest Cl 2-1. IJsseloever Cl - Soest C2 2-1. Soest C3 - Loenen C3 5-0. Soest Dl - Schaer weijde Dl 0-4. Soest D2 - Dorsteti Dl 3-1. Toen ik eind zestig-begin zeventig disc jockey-werk deed voor Radio Luxem burg werd ik geconfronteerd met een bi zarfenomeen. De uitzendingen waren in de eerste plaats bedoeld voor Nederland en België. De luisterdichtheid in Neder land was bevredigend tót aan de lijn Ber gen op Zoom-Den Bosch-Nijmegen. Daarboven heerste Radio Vetonica (en in een later stadium Radio Noordzee). In VlaamsBelgië waren wij heer en meester. Maar het grootste potentieel luisteraars haalden we in landen als Duitsland (RTL-Radio Luxemburg was in die jaren veruit de populairste zender in het miljoenen-bekken Roergebied en de Nederlandstalige uitzendingen sloten daarbij aan) Scandinavië (de midden golf kwam héél ver), Oost-Europa (Hongarije en Roemenië) en een stukje Zuid-Engeland. Er werd dus internationaal veel naar ons geluisterd en aangezien ik de hitparade presenteerde, de meest populaire platen dus, werd ik automatisch de meest popu laire discjockey. Dat was (en is) natuurlijk niet zo moeilijk. Al eerder vertelde ik dat we ons bij RTL ook bezig hielden met onder andere "drive-in shows". Wij discjockey's waren te huur voor allerlei grappen en grollen. Dat is tegenwoordig in het radio- en televisie wezen nog steeds zo. Aangezien ik in een groot gedeelte van Duitsland knap populair was geworden, kon ik uit dat land het één en ander ver wachten. En dat gebeurde ook. Ik werd door een "Agentur" angerufen en men vroeg mij of ik bereid was een showpro gramma te presenteren dat een paar gro te bedrijven aanboden aan hun perso neel. In een gigantische hal in Essen, midden in het Roergebied. En wat ik daarvoor moest hebben Nou, "tausend Mark" fluisterde ik in de telefoon, want ik vond het een gigantisch bedrag en ik was bang dat ze me voor gek zouden ver klaren. "Kein Problem, Herr Kuule- wien," riep de andere kant opgewekt, "Sie brauchen nur die Artisten anzusa- gen". Makkelijk verdiend, dacht ik, en op de gedenkwaardige dag reed ik oostwaarts. Toen ik bij de betreffende hal in Essen aankwam wist ik niet wat ik zag. Een drukte van belang. Binnen stampend vol en buiten stonden ook nog een paar honderd mensen. Zwijgend. Somber. Er was iets loos maar ik wist niet wat. Toen ik me bij de organisatie meldde, flitsten voelbare seinen van nervositeit naar me toe. Wat heb ik hier aan mijn pet han gen vroeg ik mij af. Het antwoord kwam gauw. Al geruime tijd heerste er grote sociale onrust bij de jonge arbeiders in het Roergebied. Werkomstandigheden waren aan revisie toe en salarissen dienden dringend aan gepast te worden. Bonden hadden zich daarover al diverse malen opgewonden, akties hadden plaatsgevonden, maar de werkgevers hadden alles met een schou- deroplalen afgedaan. Om nu toch de jeugdige werknemers te paaien had men een popfestival georganiseerd met een bekende Duitse band, twee beroemde Engelse groepen, "Family" en "Haw- kwind", terwijl 'der verrückte hollandi- sche Discjockey" de boel aan mekaar moest kletsen. Geen brood dus voor de arbeiders, maar spelen. Alle aktiegroepen, bonden en de vele Duitse media hadden zich erop ge stort en dat hele zaakje zat op dat mo ment in die hal, samen met 9.000 werk nemers, om de strijd aan te gaan. Zwij gend, grimmig, met honderden span doeken met teksten die er niet om logen. En ik was de eerste die de bühne op moest om het programma te openen...! De sfeer was zó dreigend, zó "unheim- lich dat het me bijna dun door de broek ging. "Gewoon doen, Peer," sprak ik mezelf moed in en stapte naar de micro foon. De ruim negenduizend op stang gejaagde mensen zagen nog niet het puntje van m 'n neus of er brak een or kaan van geluid los. Gekrijs, gefluit, ge stamp, gejoel, gevloek en getier, dat ik mijn leven niet meer zal vergeten. Ik ging bijna door het toneel van angst, maar begon toch door de microfoon te roepen. Vergeefs, de versterkers stonden vol open maar konden onmogelijk over die hurricane heen komen. Hulpeloos keek ik naar de coulissen. De leider van de Duitse band kwam naar me toe en brulde in mijn oor dat ik zijn groep moest laten spelen "denn Musik verbindet die Herzen der Leute!". Maar dl te graag maakte ik me uit de voeten. Toen de groep begon te spelen werd het geloei alleen maar harder! Binnen twee minuten was van Duitslands Hoop niks meer over dan een groepje trillende, zie lige muzikanten die in volle paniek op hun instrumenten beukten. Hun gehei me wapen was de solo van de drummer. Daar hadden ze altijd succes mee gehad. Toen de drummer er nu aan begon, scandeerden negenduizend kelen een striemend "Aufhören! Aufhören! Auf- hören!". ("Ophouden!") Halverwege zijn beroemde solo stortte de drummer in, óp van de zenuwen. Hij smeet zijn stokken wegen rende van het podium. Ik heb 'm niet meer gezien. Toen "Family" het wilde proberen, ge beurde precies hetzelfde. Die jongens hielden het vijf minuten vol. Toen strom pelde de zanger hysterisch naar z'n kleedkamer. Inmiddels hadden de jon gens van "Hawkind", volslagen over hun toeren, geroepen dat ze niet betrok ken wilden worden in Duitse politieke aangelegenheden en dus niet wilden op treden, maar een paar duizend mark ex tra deed wonderen. Met knikkende knieën begonnen ze. Onder dezelfde barre omstandigheden. Totdat hun ge heime wapen in stelling werd gebracht. Opeens werd het stikdonker in de hal en op het podium. De band speelde een stu wend ritme. Plotseling flitste een spot aan en in de lichtbundel stond, poedelnaakt, een fantastische jongedame! Met een won derbaarlijk gestroomlijnd figuur en bor sten die verbazingwekkend groot, maar toch stevig vooruit blikten! Ze begon lichtjes met haar heupen te draaien op de muziek. Het leek of zij zó uit de hemel op dat podium was neergedaald. Binnen een minuut was 't stil, doodstil. Toen na vijf minuten het nummer was afgelopen, barstte een oorverdovend ge juich los, van diezelfde negenduizend! De weerstand en de aktie was gebroken. Toen ik later naar huis reed, dacht ik: "Wat een hufters. Voor een paar blote borsten geven ze hun idealen op Maar eerlijk is eerlijk; ze waren dan ook su per...! Peter Koelewijn (Post en Cruyff: 40 miljoen van sponsors voor Feijenoord) De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd SEC-Victoria heeft alles voor het publiek gebracht wat ervan ver wacht mag worden. Victoria moest win nen om niet uitgeschakeld te zijn en SEC moest winnen om op kop te gaan. Uiteindelijk ging SEC ten onder na een zeer dubieuze strafschop. Een gelijk spel was ook volgens de tegenstander zeer gerechtvaardigd geweest, maar uit eindelijk was Victoria de gelukkige ploeg die met maar liefst 4-5 won. Al na vijf minuten leidde SEC. Een vrije trap, goed genomen door het voor- waartsen trio werd door Bert Holwarda uitstekend hard en laag ingeschoten 1-0. Nog geen twee minuten later was het alweer gelijk. Er volgde een gelijk opgaand kwartiertje, maar het was op nieuw V. Elk die hard en laag inschoot l-2.'Het was duidelijk dat het een ener verende wedstrijd zou worden. Het was Robbie van Embricqs die twee minuten later gelijk maakte 2-2. Maar drie minuten later was het op nieuw Victoria dat de leiding nam. Vijf minuten voor rust kwam SEC op fantastische wijze weer op gelijke hoog te via een voortreffelijk vrijgemaakte bal van Antek Woitkovski die de bal op Rob Bindt legde waarbij de laatste spe ler keurig teruglegde op Saban Aksit die keihard de gelijkmaker inknalde 3-3. Na de thee was SEC sterker maar er gebeurde weinig. Tot de vijfentwin tigste minuut aanbrak. Victoria scoorde opnieuw via Peter Roelofs uit een cor ner 3-4. Voor SEC was dit het sein meer op de aanval te gooien. Dit had al na vijf minuten succes. Rob Bindt brak door maar werd in het strafschopgebied, toen hij wilde uithalen, ten val gebracht. Strafschop was het oordeel van scheids rechter H. v.d. Flier uit Zeist. Ronald de Rooy plaatste zich achter de bal maar schoot te zacht voor keeper Richard Breijer. Aanvankelijk werd de bal ge keerd maar Bert Holwarda was op zijn post om alsnog 4-4 te scoren. Iedereen legde zich neer bij een gelijkspel behal ve scheidsrechter v.d. Flier die vlak voor tijd een strafschop aan Victoria toeken de Peter Valk voltrok het vonnis 4-5. Na een speelvrije periode van enkele weken hebben de heren van Red Stars de draad weer opgepakt. Dat ging goed, want in Utrecht werd de gelijk namige basketbalclub met 71-49 op een nederlaag getracteerd. De basis voor de overwinning werd ge legd in de tweede helft. Dankzij een uit stekende konditie kon Red Stars het tempo van de wedstrijd verhogen. Dat was iets teveel van het goede voor Utrecht, dat in het eerste deel nog keu rig bijbleef f38-42). De gastheren kwa men nauwelijks aan scoren toe (elf pun ten na de rust), en moesten Red Stars vooral via een aantal snel uitgevoerde breaks laten lopen. Door de 71-49 blij ven de Soesters een rol van betekenis spelen in de sub-top. Óok de dames van Red Stars boekten een overwinning. De ontmoeting met Rowic uit Dordrecht was eigenlijk te vens de strijd om de derde en vierde plaats in de nationale bekercompetitie. Landskampioen Rotterdam-Zuid Ahoy versperde vorige week met moei te Red Stars ue weg naar de linale. L>e huidige nummer twee van de vader landse competitie, Hoofddorp, deed dat ten koste van de Dordtse ploeg. Red Stars won het onderlinge duel met Ro wic met 63-49. Jeugd: In Gorinchem liepen de jongens junio ren van Red Stars twee belangrijke winstpunten mis. Goba versloeg de equipe uit Soest met 81-79. Bij de rust moest Red Stars nog achttien punten goedmaken. Dat lukte net niet, waar door de ploeg nog steeds het gevaar loopt uit de hoogste klasse van Neder land te degraderen. De meisjes junioren behielden op regio naal niveau uitzicht op het kampioen schap. De koplopers wonnen de lastige uitwedstrijd van Sparta met 59-53. Eind maart en begin april worden de meisjes geconfronteerd met de mede koplopers Shooters en Dunckers. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. STEGAS Onderhoudscontract Tel. (02155)13014-12577 Heesjeugd Afgelopen zaterdag moesten er maar twee elftallen voetballen, de rest van de jeugd was afgelast. De E-tjes moesten naar CJW in Amersfoort en daar werd met 7-3 gewonnen. De A-junioren moesten tegen Baarn aantreden. Vroeg in de wedstrijd wist Hees al op voor sprong te komen door Eric Looysen. Vlak voor rust wist Johan v.d. Brink de keeper mooi te omspelen en voor 0-2 te zorgen. In het begin van de tweede helft was het Baarn wat de score opende. Maar Hees liet dit niet op zich zitten en door 2 doelpunten van Eric Looysen wonnen zij deze wedstrijd met 2-4. VVZ'49 12.00 uur Jonathan 3 - WZ 2 HEES 12.00 uur SVM Boys 2 - Hees 2 12.30 uur Radiostad 2 - Hees 3 12.00 uur Hees 3 - B'kwartier 4 12.00 uur Hees 6 - Posthoorn 5 SEC-za Alle elftallen vrij SOESTERBERG-za 16.15 uur V'Boys 4 - S'berg 2 12.00 uur V'Boys 5 - S'berg 3 s.o. SOEST 14.30 uur Quick 7 - Soest 6 14.30 uur Soest 14 - Vesting 8 SEC-zo 11.30 uur V'Boys 2-SEC 3 SOESTERBERG-zo 12.00 uur Schalkwijk 3 - S'berg 2 DAMESVOETBAL (zaterdag 19 maart): 11.00 uur WZ 1 - Montfoort 1

Soester Courant | 1988 | | pagina 29