^Strater 69.75 mdPub van Breukelen biedt aan: CH TE KOOP GEVRAAGD Bouwgrond en woningen Grote voorjaarsaktie in Hartje Zuid .éérst even t MidpMééeti! Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 16 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. Canadese scholieren op bezoek bij leerlingen Baarnsch Lyceum YVa»v de bvidd- DeSoesfer Duinen vraagt uw aandacht; voor J. A. SMEEING Beheer b.v. Mariastraat 1-3762 CW Soest Telefoon 02155-18386 Drie weken lang: JFian BREUKELEN% ASSURANTIËN NASTGOED FINANCIERINGEN NBk4 Soest Soest Soest- Soest Soest SSdubberstaLow '1990: het jaar van de waarheid' AANBIEDING SPIJKER BROEKEN Soester gospelgroup vrijdag in Huizen Sport staakt overleg met gemeente kantoor effuency 18 Maart 1938 Soest Vosseveldlaart Fraai gelegen half vrijstaande villa met garage en schuur op ca. 575 m2 grond. Voorzien van gas c.v. Ind.: entree, kleine compl. keuken, rui me L-vormige woon kamer van ca. 40 m2; op de verd.: 2 grote si.kamers en 1 kl. sl.kamer, ruime badkamer met ligbad en aansl. wasma chine, vaste trap naar zolder met mog. voor sl.kamer. NVM TE HUUR te SOEST aan de F.C. Kuyperstraat een centraal gele gen winkelpand met kantoor, evt. win kel/woonhuis. Ind.: ruime winkel van ca. 85 m2, toilet, op de verd.: 2 kanto ren van ca. 3,5 X 4,5 m en 1 kantoor van ca. 2 x 3 m, na een kleine ingreep ontstaat er een kantoor van ca. 6 X 4 m en één van 2 X3 m. Het Baarnsch Lyceum heeft momen teel 38 Canadese gasten. Het zijn leer lingen van de Lunenburg High School. Ze zijn ondergebracht bij gastgezin nen in Soest, Baarn, Bunschoten en Hilversum. De Canadezen vertrekken morgen per bus naar Gent en Parijs. Het is de bedoeling dat ze aanstaande zaterdag weer terugkeren naar het Eemland om bij andere scholieren van de Baarnse school te worden gehuis vest. Dan blijven ze nog vijf dagen in Nederland alvorens ze inchecken voor het vliegtuig dat hen naar huis brengt. De contacten tussen het Baarsch Ly ceum en de Lunenburg High School zijn ontstaan dankzij 'stroman' P.V. Astro. Hij legde met oud-Canadese oorlogsstrijders een bezoek af aan de school in Lunenburg en maakte na zijn terugkeer kortsluiting met de schoollei ding in Baarn. Dat werd hem terdege in dank afgenomen, want het Baarnsch Lyceum heeft al jarenlange ervaring met uitwisselingen met Franse, Engel se, Duitse en Spaanse scholen. De actie van de heer Astro leidde ertoe dat begin vorig jaar de eerste briefwisseling ont stond tussen beide scholen. Vijf dagen geleden landden de Canadese scholie ren op Schiphol. Enige bekendheid met Nederland kan de studenten niet meer worden ont zegd. Ze bezochten inmiddels de bloe menveiling in Aalsmeer, Zaanse Schans en Amsterdam. Vandaag heb ben de Canadezen met eigen ogen de Deltawerken in Zeeland kunnen zien. De komende drie dagen staan in het te ken van bezoeken aan Gent en Parijs. Daarna hebben de Noordamerikaanse gasten nog een schooldag op het Baarns Lyceum voor de boeg, een excursie naar Rotterdam en een bezoek aan Utrecht. In Soest staan zeventien families borg voor de huisvesting van de Canadezen, waarvan er een aantal ook in andere plaatsen verblijft. De buitenlandse stu denten komen in twee gastgezinnen, één voor hun tocht naar Frankrijk en één daarna tot de thuisreis. ft RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN 02155-12739 Openbare Commissievergadering •Woensdag 23 maart, 20.00 uur: commissie Minderheden Agenda o.a.: welzijnsplan-evaluatie 1987, le verslag 1988. Plaats: commissiekamer dépendance achter gemeentehuis. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gem. INFOmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Voorbereidingsbesluit De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat door de raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 25 februari 1988, sector I, nr. RB 88-22, bestemmingsplannen in voorbe reiding zijn verklaard voor de gebieden die op de bij dit besluit behorende kaart in grijs zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven. De gronden gelegen binnen de gemeen tegrenzen van Soest, met uitzondering van: a. het deel van de bebouwde kom van Soest dat ten zuiden van de Konin- ginnelaan, de Burg. Grothestraat en de Korte Brink weg ligt; b. het Soesterveen; c. een strook grond gelegen ten noor den van de Lange Brinkweg; d.de bebouwing van Soestduinen; e. de bebouwing van Soesterberg en en kele direct daaraangrenzende ge biedsdelen. Tevens heeft de raad bij zijn besluit ten aanzien van deze gronden bepaald dat het verboden is bepaalde werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van Burge meester en Wethouders (aanlegver- gunning). Dit besluit treedt in werking op 17 maart 1988. Hinderwet-aanvraag Bij de afd. Milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: a. Ir. H.C.M. Erens, Hugo Verrieslaan 6, Bladel, voor het oprichten van een assemblagebedrijf voor computers op het perceel Weteringpad 11. Eventueel achterstallig onderhoud geen bezwaar. r Autoruiten vernield Van een personenauto zijn vier ruiten vernield. De wagen stond geparkeerd aann de Smitsweg en is eigendom van een 49-jarige Soester. De dader sloeg drie zij- en een achterruit in. Diefstal in snackbar Een snackbar aan de Molenstraat is vo rige week het doelwit geweest van in brekers. De buit voor «ie bezoekers na sluitingstijd was niet gering. Ze haalden zonder zelf geld te storten 820 gulden uit speelautomaten. De 35 pakjes siga retten en de negen aanstekers, die ze eveneens meenamen, hadden een tota le waarde van ruim honderd gulden. De promotiecommissie van de winke liersvereniging Hartje Zuid heeft vori ge week aan de leden een aktie voorge steld die morgen, donderdag 17 maart van start gaat. Bij alle deelnemende winkeliers, die aan enenspeciale aktieposter te herken nen zijn, liggen enveloppen klaar waar op de aktie wordt uitgelegd en waarin u als cliënt voor tenminste f 100,- aan ontvangen kassabonnen moet stoppen. Die envelop gaat vervolgens weer in één van de vier bussen die op diverse pun ten in het centrum staan opgesteld, waarna notaris Mr. E. Elferink op 8 april een flink aantal prijswinnaars en -winnaressen zal trekken, dat onder meer kans maakt op een kleuren-televi- sie. Drie weken In tegenstelling tot de aktiviteiten in voorgaande jaren hebben de winkeliers in Zuid besloten het eens een keertje anders te doen. Geen korte Pasen- of Pinksteren-aanbiedingen, maar een drie weken durende aktie, waardoor ie dereen meerdere enveloppen in de bus sen kan deponeren en de kansen op het winnen van een van de vele aantrekke lijke prijzen aanmerkelijk worden ver groot. De prijzen werden door de win keliers zelf aangedragen. Het pakket ziet er als volgt uit: de hoofdprijs een kleurentelevisie (Hans Westerhof, waarde f 699,-) en verder een weekend Parijs (Reisbureau Gerth, f 350,-), be hang- en verfpakket (Brandsma Be hang en Verf, f 250,-), herenkleding van Adama Mode t.w.v. f 350,-, een schoonmaakset met aluminiumtrap (Hooijer Gereedschappen, f 300,-), een trainingspak (Sporthuis Eb Karei sen, f 300,-), een dames- of herenfiets (Rijwielspecialist De Bruin, f 440,-), een dames- en herenbadjas (Wijnands Woonmode, f 350,-), een fotocamera (Foto Van Oosten, f 298,-), dameskle ding van Schuitemaker Mode t.w.v. f b.A.H.E. Keken, Prins Bernhardlaan 42, voor het oprichten van een hore cabedrijf op het perceel Prins Hen driklaan 1. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunningen kunnen door een ieder gedurende één maand na dagtekening van deze kennisgeving schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij ge machtigde bezwaren inbrengen op ver zoek tot 6 april 1988. Men gelieve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). AK A.A. van Breukelen is een onafhankelijk adviesburo met 20 jaar ervaring in verzekeringen, hypotheken, pensioenen, financieringen en aan- en i'erkoopbemiddeling in huizen en bedrijfspanden. Om objektief te adviseren bemiddelt A.A. van Breukelen tussen IS gerenomeerde instellingen. A.A. van Breukelen Assurantiën B.V. Komnginnelaan 40 3762 DG Soest Tel. 02155-17962/23789 lid garantie voor zekerheid A.A. van Breukelen is uw partner bij de aan- en verkoop van huizen en bedrijfspanden. Deze bemiddeling bestaat o.a. uit het geven van technische adviezen, het opstellen van taxatierapporten en het ver strekken van hypotheekadviezen. Uit ervaring blijkt dat de korte kommunikatielijnen, de efficiënte werkwijze en de daardoor lage kosten kenmerkend zijn voor ons suk- sesvol bemiddelen. Zo suksesvol zelfs dat wij momenteel voor een aantal relaties met spoed huizen te koop vragen in Soest en omgeving. Birkstraat Vrijstaand woonhuis met grote tuin, garage en c. v. Indeling: woonkamer met open haard, ruime hal, moderne keuken, studeerkamer en toilet. Etage: 3 slaapkamers en douchecel. Bergzolder Gevraagde koopsom f 225.000- v. Goyenlaan Op 2e etage gelegen 4 kamer appartement met berging en c. v. Indeling: woonkamer, ruime mo derne keuken, bijkeu ken, 3 slaapkamers, hal, douchecel en toilet Gevraagde koopsom f 69.000 1 van Goyenlaan Op 2e etage 4 kamer apparte ment met berging en c. v. Indeling: woonkamer, ruime moderne euken, 3 slaapkamers, hal, toilet en douchecel. Een garage is eventueel apart bij dit appartement te koop. Gevraagde koopsom f 69.500, - Soesterbergsestraat Modern hoekappartement met c.v., berging en garage. Indeling: woonkamer met open haard, moderne ruime keuken, hal, toilet, ruime douche en 2 slaapkamers. Dit appartement is voorzien van kunststof kozijnen en thermopane beglazing. Koopsom appartement f 98.000,- Koopsom garage f 12.000, - Mooi gelegen perceel bosgrond van ca. 34.000 m2. Op dit perceel wordt geen bouwvergunning afgegeven. Gevraagde koopsom f 53.500- 350,-, een radio/cassette-recorder (Winkeliersvereniging Hartje-Zuid, f 280,-) en een spelcomputer van Foto Van Essen t.w.v. f 329,-. Eenvoudig meedoen Een dergelijk prijzenpakket is het mee doen wel waard en waarom zou u ook niet, want die deelname is een uiterst eenvoudige zaak. U vraagt naar de en veloppen in de winkels en daar doet u de kassabonnen in met een minimum gezamenlijke waarde van f 100,-. U schrijft uw naam, adres en telefoon nummer in duidelijke blokletters op de envelop en doet die in één van de bus sen die op de navolgende plaatsen in Hartje Zuid staan opgesteld: Bij Sport huis Eb Kareisen, Slijterij-Wijnhandel Van der Linden, De Kaasspecialist en Reehorst Meermarkt. Wanneer de kas sabon, en dat komt voor, ook bedoeld is als garantiebewijs, dan kunt u de betref fende winkelier om een uitgeschreven bon met stempel en handtekening vra gen. Die speciale bon geldt dan als garantiebewijs en de kassabon gaat mee in dé envelop. Daar zijn goede afspra ken over gemaakt! Prijsuitreiking Het ligt in de bedoeling om op zaterdag 9 april, 's middags om 14.00 uur tijdens een feestelijke bijeenkomst op het pleintje op de Zuidpromenade de prij zen aan de winnaars en winnaressen uit te reiken. Hoe die middag/precies in el kaar wordt gezet, houden de organisa toren nog even onder zich. Let op de mededelingen hierover in de krant van volgende week! Kassabonnenfestival Onder de feestelijke naam "Kassabon nenfestival" gaat de Hartje Zuid-aktie morgen al van start. Een vrolijke jonge dame lacht u vanachter de winkeldeu ren op de aktieposters tegemoet. Dan weet u meteen dat u bij een winkielier bent aangeland die meedoet, want jam mer genoeg zijn ook in Zuid de gelede ren niet volledig gesloten. Maar wie weet of die nabije toekomst daar veran dering in kan brengen: de vorige week gehouden ledenvergadering van Har tje-Zuid in Restaurant Van den Brink werd boven verwachting uitstekend be zocht. Het bestuur heeft voor dit jaar een goed bezet aktieprogramma in pet to. De braderie, die traditiegetrouw in het vroege najaar wordt georganiseerd, krijgt dit jaar weer een speciaal thema mee, ongeveer te vergelijken met de Oostenrijkse Week in 1986, die het hele dorp destijds op vrolijke wijze op de kop heeft gekregen. Dat belooft dus weer wat. Maar eerst dat spetterende Kassabonnenfestival. Het zal best druk worden in Hartje-Zuid, maar dat is de bedoeling, vermoeden wij... omdekhobo tHEUVjaOO Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1 e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Bijeenkomst VVD-Vrouwen Onder meer onder druk van het Euro pese Hof van Justitie is Nederland druk bezig de wetgeving aan de passen en voor te bereiden op 1990. Het jaar waarin de grenzen verder open zulen gaan en de wetgeving dus zoveel mo gelijk op de overige lidstaten moet zijn afgestemd. Voor Nederland betekent dit in veel ge vallen een verdergaande individualise ring van een groot aantal wetten en re gelingen dan thans het geval is. De ge volgen hiervan - speciaal voor de vrouw - zullen aan de orde komen tijdens een bijeenkomst op woensdag 23 maart a.s., georganiseerd door de Vrouwen in de VVD afd. Soest/Soesterberg. De opzet van de ochtend is als volgt: na een inleiding door de speciale gast van deze morgen, mw. mr. Jenny Allard- Knol, zal aan de hand van een tweetal stellingen worden gediscussieerd over de voor- en nadelen van deze ontwikke lingen. De recente ervaringen met de tweeverdienerswet en de voordeurde- lersmaatregel tonen overduidelijk aan dat veel van deze wijzigingen veel gro tere en heel andere gevolgen hebben dan bij invoering werd verwacht. En wat staat ons nog meer te wachten? De bijeenkomst wordt gehouden in res taurant De Soester Duinen aan de Soes terbergsestraat 188 te Soest en begint om 9.30 uur. Belangstellenden - ook niet-leden - zijn van harte welkom. Namen van de deelnemende winke liers: Adama Mode, Auto Rooy B.V., Avia Nederland, Maison Borgts, Brandsma Behang en Verf, De Bruin Rijwielhan del, Dogterom banketbakkerij, V.d. Dijssel en Zn. loodgieter, Hooyer Ijzer waren, Sporthuis Kareisen, Slijterij v.d. Linden, v. Oosten Fotografie, Reehorst Meermarkt, Schuitemaker Mode, Woody Sportivo, Wijnands Woningin richting, Anja's Phildar Wolspeciaal zaak, Bata Nederland, Blokker, Bakke rij Boumans, Brouwer's Textiel en Mo de, Centra C 1000, Foto/Optiek van Essen, Reisbureau Gerth, De Goudrei- net, Bloemenhuis Jasmijn, Jasper Mo de, Modehuis Jolanda, De Kaasspecia list, Kruidvat, Eethuisje 't Pleintje, Hakkenbar Sjoe, Kadoshop De Snuif doos, Storina Stoffen, Boutique Uno, Van de Ven's Boekhandel, Fa. J.K. Westerhof, Kapsalon Silly Hair, Schoonheidssalon Pygmalion. (stone-washed) (strak en half wijd) The Messengers verlenen vrijdagavond medewerking aan het jubileumconcert van de christelijke gemengde zangver eniging Deo Cantemus uit Huizen. Dat vindt plaats in de Huizense Naarder- straatkerk. De toegang tot het concert, dat om 20.00 uur begint, kost een rijksdaalder. Tijdens de concertavond wordt een col lecte gehouden. Van de opbrengst wor den de reiskosten van een Pools koor bekostigd, dat in juni een bezoek brengt aan het 45-jarige Deo Cantemus. Na beraad met achterban: De sportvertegenwoordigers staken het overleg met de gemeente over de nieuwe structuur voor de sportstich ting. De bestuursleden hebben dat be sloten nadat ze donderdag een ge sprek hebben gehad met hun achter ban tijdens de deelnemersvergade ring. Het gemeentebestuur van Soest is schriftelijk op de hoogte gesteld door de sporters. De voornaamste beweegreden van de sportvertegenwoordigers is de houding van de raadsmeerderheid van CDA/ PvdA/D66/Progressief Soest. "Zinvol overleg, laat staan onderhandelen, is onmogelijk. Telkens weer worden wij geconfronteerd met besluiten van de raad en 'mededelingen' van het Colle ge," aldus de sporters in hun brief. Ook het feit dat de standpunten van het sportbestuur met betrekking tot de openbaarheid, de ambtelijke onder steuning en de vereffeningscommissie door het gemeentebestuur terzijde zijn geschoven, heeft bij de afweging van de sporters meegeteld. Bij de nieuwe structuur moet de geor ganiseerde sport voor het volle pond de (financiële) verantwoordelijkheid dra gen. Dat zint de sporters geenszins. Ze zijn het ook al niet eens met de geplande personele bezetting: twee administra tieve krachten en het beheerspersoneel. Dat vindt men te weinig. Aan het ge meentebestuur schrijven de sporters: "We zijn slechts bereid medeverant woordelijkheid te aanvaarden in de hui dige structuur of in het door ons als compromis voorgestelde model." Dat voorstel houdt in dat de drie raadsleden uit het bestuur gaan, maar dat wethou der drs. Günther Plomp aanblijft als voorzitter. De meerderheid van de poli tiek wil dat ook Plomp uit het bestuur van de nieuwe sportstichting verdwijnt. Dat wordt door de sporters betreurt. Ze stellen dal het wederzijdse vertrouwen zo ernstig is 'uitgehold' dat thans geen constructies mogelijk en wenselijk zijn, waarin de georganiseerde sport alle verantwoordelijkheid kan aanvaarden. De gemeenteraad besliste in juni 1987 dat de huidige sportstichting moest worden opgeheven. De politieke verte genwoordigers zouden zich moeten te rugtrekken en de sporters zouden met ingang van 1 januari een nieuw bestuur gaan vormen. Door verschillende om standigheden is de nieuwe structuur nog steeds niet van kracht. In de afgelo pen maanden ontstond voortdurend commotie tussen de sporters en het ge meentebestuur over de gang van zaken. Na beraad met de deelnemers hebben de sportbestuurders besloten zich uit het overleg met de gemeente terug te trekken. De lopende zaken zullen nog wel door de sporters (e/n de drie raads leden en Plomp) worden afgewikkeld. WEGENS VERBOUWING MOETEN AL ONZE OCCASIONS WEG TIENTALLEN SCHRIJFMACHINES VAN 35 TOT 400 GULDEN DIVERSE KOPIEERMACHINES EN IN ONZE SHOWROOM STAAN DIVERSE MEUBELS, STOELEN EN MACHINES MET 20 TOT 50 PROCENT KORTING Op alle machines gelden onze garantiebepalingen. Alle prijzen zijn inclusief 20% BTW. Steenhoffstraat 13 - Soest - Tel. 10115 THEUS DE KAT NAAR EEN RUSTHUIS Naar wij vernemen is Theus de Kat, de man, die in onze gemeente genoegzaam bekend is, doordat hij voorheen in holen woonde en laatstelijk half in een oude tramwagen en half in den grond verbleef, thans naar het rusthuis "Merelhof' in Den Dolder overgebracht, daar hij ziek was. SLACHTOFFER VAN HET VIADUCT Het zeer lage viaduct nabij het Kerkpad, in de wwandeling "de tunnel" ge naamd, heeft Maandagmorgen een argelooze wielrijdster gevonden, die haar hoofd niet genoeg bukte, zooals dat bij de Soestenaren gebruikelijk is, als men dit viaduct onderdoorgaat. Mej. W. te Baarn n.1. reed met haar hoofd tegen een der zware ijzeren onderliggers, waardoor zij eenige hoofdwonden be kwam. Nadat dr. Rupert de eerste hulp had verleend werd zij per auto naar Baarn vervoerd. GEWELDIGE AMERIKAANSCHE VLOOTMANOEUVRES New Y ork - Aan de Amerikaansche vlootmanoeuvres, die zoojuist begonnen, en tot 29 April zullen voortduren, nemen niet minder dan 163 oorlogssche pen, 550 vliegtuigen en 60.000 man deel. Het operatieterrein strekt zich uit over een oppervlakte van niet minder dan 12 milfioen vierkante mijl, namelijk van het eiland Kiska in de Noordelijke wateren tot de kleine tropeneilandj Howland, Baker en Kingman Riff in de nabijheid van den equator. Deze manoeuvres vormen de meest gigantische vlootconcentratie in de g schiedenis van den Stillen Oceaan. MEER MILLIONAIRS IN ENGELAND In Groot-Brittannië en Ierland is het aantal millionairs tot 860 gestegen. Dat is 18 meer dan verleden jaar.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5