WU VINDEN EEN PANTALON PAS MOOI, ALS UHEM OOK MOOI VINDT.^^^^m artióhoch WORTMANN Dansfestival in C-drie 'Sreca' dansgroep in C-drie WOENSDAG 16 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 Een pantalon (ook wel 'broek' genaamd) is de vertrouwde metgezel van uw colbert, pullover of vest. Vooral in zuiver scheerwol. Zo maken we er samen een schitterende combinatie van. U, en wij: Zaterdag 19 maart: ANBO-vergadering in De Vijverhof Oecumenische ontmoetingsavond rond 'liturgie' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Ledenvergadering PvdA-Soest Vrijwilligers Vakature Bank Rafaëlkwartet in kasteel Groeneveld Volksuniversiteit Soest/Söesterberg Terug- en vooruitblik Jaarvergadering PCOB-Soest Expositie paaseieren in De Bereklauw N.C.V.B. Soestdijk 'Letter to Brezjnev' 'A Room with a View' 'Sharpwood Percussion' Cultureel Creatief Centrum Jazz Wat zal het swingen in Soest op 26 maart, in C-drie treedt dan op de in middels vermaarde virbrafonist Frits Landesbergen, terwijl in Artishock het ensemble Sharpwood Percussion speelt met ook al een vibrafonist. Frits Lands bergen wordt bijgestaan door de Soes- ter formatie the Stablemates. De muziek van Sharpwood is improvi serend en eigentijds terwijl de jazz in C-drie uit een veel eerder tijdperk stamt. U kunt dus kiezen of naar beide concerten gaan. Jazz in C-drie op 26 maart. Aanvang 20.30 uur. Toegang f5,-. Aktiviteiten-agenda Om alle activiteiten op cultureel gebied bij elkaar te zien is er een schitterend lo go ontworpen. Zo kan iedereen in een oogopslag bekijken wat er deze week in Soest te beleven valt. De tekst onder het logo luidt dan ook: "Deze week in Soest." Ontwerper van dit kunstwerkje is striptekenaar Carol Voges. Cursus kinderkleding Deze cursus wordt i.v.m. zwanger schapsverlof van docente Carolien Bouwer overgenomen door Karin Mil tenburg. Zij is eerste graads docente textiele werkvormen, en met veel en thousiasme al begonnen. Karin neemt de lessen over tot het einde van dit sei zoen. Nieuwe cursussen Regeren is vooruitzien. Cursuscoördi nator Idelette de Nooy kijkt al vooruit naar het volgende cursus-seizoen. Naast de oude bekenden in het cur susaanbod zullen er ook een aantal nieuwe cursussen worden aangeboden. Op dit moment wordt hard gewerkt aan een cursus 'kunstbeschouwing' en 'computer en kunstzinnige vorming.' Marktonderzoek Er zal in de komende tijd een markton derzoek worden gehouden bij de inwo ners van Soest. Onderzocht zal worden waar de interesses liggen op het gebied van creatieve cursussen. Ook zal ge vraagd worden naar de voorkeuren voor theater, muziek, film, exposities, e.d. Dit onderzoek ligt eveneens in han den van cursus-coördinator Idelette de Nooy. Kinderbios 'Ronja, de roversdochter' is de titel van de nieuwe jeugd- en familiefilm die op 25 maart in de kinderbios van C-drie draait. De film is gemaakt naar het vele malen bekroonde boek van de Zweedse schrijfster Astrid Lindgren. De film is Nederlands ondertiteld en duurt 126 minuten. De aanvang van de film is daarom 15.45 uur. Toegang f 2,50 p.p. incl. een glas limonade. Interne cursus theater-techniek Enkele medewerkers en vrijwilligers gaan vanaf 30 maart beginnen mef eêii" cursus techniek voor theater. Vooral het omgaan met belichting en geluidsapparatuur zal aan de orde ko men. Deze cursus wordt gegeven door een docent van de Culturele Raad Amersfoort. Hoewel een aantal van dit groepje al heel wat ervaring heeft opge daan in de theatertechniek bestond toch de behoefte meer te leren. Zo kun nen wj nog meer service verlenen aan mensen die gebruik willen maken van onze theaterzaal. Pro Memorie C-drie is telefonisch te bereiken onder nummer 02155-22188. Het adres is: Willaertstraat 49, Soest. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250 - 3760 AG Buurthuizen: De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, tel.: 17615 De Praatpaal, Molenstraat 142, tel.: 19546 Het Kruispunt, Alb. Cuyplaan 200, tel.: 21987. De meeste kinderkursussen zijn vol. Dat betekent dat daar geen kinderen meer aan deel kunnen nemen. In deze rubriek nog een aantal aktiviteiten waar kinderen/jongeren/volwassenen zich voor kunnen aanmelden. Naaikursus De naaikursus op maandagavond, van half acht tot half tien kan nog een aantal deelnemers herbergen. De kosten be dragen f 25,— voor tien weken. Deze kursus wordt gegeven in De Vangrail. Fietssleutelkursus: Op donderdagmiddag start bij vol doende deelname een kursus van tien weken voor 8 t/m 12 jarigen. Zelf je fiets opknappen, banden plakken, ket ting omleggen enz. Aan het eind een of ficiële fietsenkeuring. Alles wat met je fiets te maken heeft leer je op deze kur sus van 10 weken, die slechts f5,— kost. De kursus wordt gegeven in buurthuis Het Kruispunt van 16.00-17.30 uur. Tienergroep Iedere woensdagmiddag van 16.OO IT. 30 uur is er een tienermiddag voor jongens en meiden van 12-16 jaar. Heb je zin om eens aan te komen? Je bent van harte welkom. De andere 35 tieners hebben het er al wekelijks naar hun zin. Klaverjasavond Aanstaande donderdag, 17 maart is er weer een klaverjasavond voor volwas senen in de Vangrail. Aanvang 20.00 uur. Mooie prijzen. Inleggeld f 3,— (er wordt op z'n Amsterdams geklaver jast). Biljarten Iedere dinsdagavond is de biljartgroep aktief. Bij voldoende animo wordt er een tweede biljartgroep voor volwasse nen opzet. U kunt zich aanmelden bij De Vangrail. Rommelmarkt 23 april 1988 is er de 18de rommel markt. Heeft u nog spullen die u hier voor wilt geven? Belt u dan nr. 14441. BAARN Laanstraat 65 Tel. 02154-15418 SOESTDIJK Burg Grothestraat 7 - Tel 02155-14488 DAMES-EN HERENMODE C-drie staat op 19 maart a.s. in het te ken van de dans. Voor ieder die ver langt naar een gezellig avondje dansen is er nu de gelegenheid. Wilt u graag volksdansen, dan kan dat in de sport zaal. Wilt u stijldansen, dan is de Grote Zaal iets voor u. Wilt u alleen kijken en genieten van een kleurrijk spektakel, ook dat is mogelijk. De Grote Zaal van C-drie wordt inge richt voor een Latin-American feest. Aan de bar zullen o.a. lekkere cocktails te verkrijgen zijn, die u kunt nuttigen in het kerkgedeelte. Hier worden tevens tropische vruchten aangeboden door Anton van 'Anton groente en fruitshop'. De speciale vloer van de Grote Zaal wordt gebruikt als dansvloer, ruimte ge noeg dus. In een hoek van de zaal wordt een tropische tuin aangelegd, met bloe men en planten die geleverd worden door de fa. van Oest uit Soest. In deze tropische entourage zal het or- .keistSaiUow uit Amsterdam voor dans muziek zorgen. Wilt u wel dansen maar bent u het een beetje 'verleerd'? Geen nood; het formatieteam van dansschool Rellum zal een wervelende demonstra tie geven. Dan kunt u een beetje de 'kunst' afkijken. En de presentator van dit feest is onze praat- en lachgrage ani mator Rene Grendel. In de sportzaal is op deze avond een volksdansbal. Op het programma staan tientallen internationale volksdansen, oplopend in moeilijkheidsgraad. Wel licht zijn er een paar bij die u kent, ter wijl een aantal heel gemakkelijk zijn te leren. Jan Berends zal deze avond met muziek, dans, en demonstraties presen teren. Denkt u er wel om dat zaalschoe nen in de sportzaal verplicht zijn. Het programma overdag bestaat uit open lessen, demonstraties en video presentaties, uitgaande van de cursus sen van C-drie. Gedurende de hele dag zullen er Turkse hapjes verkocht worden. Heel passend en erg lekker 'Proeft u zelf maar'. U kunt een kijkje komen nemen in C-drie van 10.00-16.00 uur en de toegang is gratis. Het volksdansbal is van 20.00 - 23*00 uur. Het Latijns-Amerikaanse dans feest is van 22.00 - 01.00 uur. De toe gang is f 10,- en geldig voor beide fees ten. De deuren gaan die avond open om 19.30 uur. Reserveren is ook mogelijk op 02155-22188. Sinds september 1974 wordt er in Soest al Joegoslavisch gevolksdanst. Eerst onder leiding van de bekende choreo graaf Ciga Despotovitch. Enkele jaren geleden is dit overgenomen door Cole- ta Lustenhouwer, die momenteel de cursus Joegoslavisch volksdansen ver zorgt in C-drie. Tevens heeft zij de artistieke leiding over de demonstratie groep Sreca, die met veel plezier en enthousiasme in 1981 werd opgericht. Het programma dat de groep presen teert bevat dansen uit Macedonië Kroa tië, Servië en Vlaske. De bijbehorende costuums zijn alle door leden van de groep gemaakt. De typische dansschoe nen "Opanken" komen origineel uit Joegoslavië. Al vele optredens heeft de groep ver zorgd o.a. op braderieën, beurzen, ex posities, bejaardencentra en vooral op het Soester Landjuweel in augustus 1987. Ook zal Sreca medewerking verlenen aan het dansfestival op 19 maart 1988, te houden in C-drie. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), afdeling Soest, houdt op woensdag 23 maart a.s. haar voorjaarsvergadering in de Vijverhof aan de Klarinet. Aanvang s middags om 14.00 uur. Op de agenda staan o.m. de gebruikelij ke behandeling van de jaarstukken en de plannen van de reiscommissie. Aan sluitend, om ca. 15.00 uur, zal de heer A. van den Born, adjudant van politie, een "omlijst" praatje houden over het actuele onderwerp "onze veiligheid", over inbraken, geweld, ed. en welke maatregelen men kan nemen om de da gen wat "geruster" door te komen. De dansgroep "Sreca". De Raad van Kerken belegt op maan dag 21 maart in De Deel, het wijkge- bouw achter de Oude Kerk, een infor matieavond rondom de liturgie. Leo Weusten zal van r.k.-zijde de liturgie toelichten. Cor de Jong, cantor/orga nist van de Oude Kerk, zal de uitleg van de protestantse liturgie voor zijn reke ning nemen. Na deze beide inleiders is er mogelijkheid voor het uitwisselen van ervaringen en discussie. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 17 maart 9.30 - 11.30 uur handenarbeid voor volwassenen. Een gezellig clubje vrou wen dat samen de mooiste dingen maakt. Komt u ook eens kijken. Kosten f 2,50 inklusief materialen en koffie. 15.45 -17.45 uur: Jan-Pieteren Femke komen hun feest bij ons vieren. Zo'n 14 vriendinnen en vriendjes doen mee. Zeker weten dat het leuk wordt. Vrijdag 18 maart 9.30 - 11.30 uur: Peuter/ouderaktivi- teit. Deze aktiviteit loopt zo goed dat het bijna té druk is. Je struikelt haast over de kindervoetjes. Toch blijft het heel gezellig en goedkoop: 3 gulden per ouder/kindpaar. 15.45 - 17.45 uur: Tessa en Maud ko men hun verjaardag vieren. Weer zo'n fantastisch feest. 16.15 -17.15 uur: Lekker sporten voor kinderen vanaf 8 jaar. We doen dit in de sportzaal aan de Smitsweg 46. Dit ge beurt zo'n 10 keer binnen en als het weer lekker is, gaan we buiten op de boerderij verder. Kosten: f 1,— per kind per keer. Zaterdag 19 maart Vandaag komt Imke haar feestje vie ren. Ze gaat koekjes bakken, dieren voeren en verzorgen een ritje met de ezelkar maken en een zeeroverspel spe len. Ook andere kinderen komen spe len en krijgen een prachtig programma aangeboden. Een aantal mensen van de leiding is al druk bezig met de voorbereiding voor 30 april (zie elders in deze krant). Deze middag begint om 13.30 uur. Dinsdag 22 maart 9.30 - 11.30 uur: Peuter/ouderaktivi- teit. 13.15 - 15.15 uur: 32 kinderen van Die '"Wiekslag komen"ger$Ö\ën van het die ren en hun manieren project. Woensdag 23 maart 14.00 - 16.00 uur: Vanmiddag spelen we de voorstelling: "de Circusboer." Dit verhaal gaat over een arme boer die zijn dieren moet verkopen. Er is geen geld meer voor voer. De dieren willen graag op de boerderij blijven en beden ken 's nachts een oplossing. De boer weet niet wat hij ziet als hij de volgende dag zijn dieren gaat voeren... De voorstelling begint om 14.00 uur en de entree is f 1,— Talentenjacht Ook dit jaar weer een grote talenten jacht op 30 april. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen meedoen. Alles mag: liedjes zingen, verhalen vertellen, toneelspelen, playbacken, moppen ver tellen. Er worden voorrondes gehou den. De beste twintig mogen optreden op Koninginnedag. Geef je snel op: schriftelijk of telefonisch (18136). De eerste drie krijgen een prachtige prijs. Medewerkers Om het feest op 30 april een sukses te maken hebben we 100 medewerkers nodig. De eerste 80 mensen zijn binnen. Helpt u ook mee? Vereist: minimum leeftijd 17 jaar en je moet het leuk vin den om 1 dag hard te werken voor kin deren. Dus vriendelijk en geduldig zijn. Ook is er een voorbereidingsavond waarop alle taken besproken en ver deeld worden. Helpjemee? Bel: 18136 en vraag naar Leo. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid houdt op donder dagavond 24 maart a.s. een ledenverga dering in restaurant parthuizen, Prins Hendriklaan 1. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat o.m. de bespreking van het rapport C. ("Politiek la car- te") waarvan voor de leden een samen vatting met commentaar is gemaakt. Na de pauze kunnen er vragen worden ge steld aan de leden van de fractie. Bent u woonachtig in Soest, Baarn of omgeving en wilt u vrijwilligerswerk gaan doen? De medewerkers van Stich ting Vrijwilligers Vakatures Bank ge ven u graag advies over de mogelijkhe den die er zijn. Het kantoor is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49; geopend maandag, dinsdag en donderdag 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur; vrij dag 11.00-12.30 uur, tijdens kantoor tijden bereikbaar via tel. 12630. Tambour-maitre gevraagd bij mu ziekvereniging in Soest; heeft bij optre dens de leiding van het tambourkorps (en zo nodig het harmonie-orkest) en geeft dienovereenkomstig de aanwij zingen (1/652); Scoutinggroep in Soest zoekt vrijwil ligers m/v ter assistentie van de leiding bij de begeleiding van de welpen, gidsen en kabouters (3/627); Vakantiecentra hebben plaats voor groot aantal vrijwilligers m/v; men zoekt vrijwilligers, alleenstaanden, (echt)paren met of zonder kinderen, die zich in de weekenden, en/of de vakantieperioden aktief willen inzetten voor de volgende werkzaamheden: het bijhouden van het bos; het opzetten en runnen van een kantine; onderhoud van de verschillende terreinen en ge bouwen; koken in de zomer in een leuk, klein eethuisje in Vierhouten; het lei dinggeven tijdens vakantieweken voor jongeren; het verzorgen van recreatie activiteiten voor de gasten; het mede- beheren van één van de terreinen van Zon en Vrijheid (2/12); Rode Kruis Soest/Soesterberg heeft plaats voor vrijwilligers m/v leeftijd 18- 50 jaar, om behulpzaam te zijn bij het verplegen van chronische zieken tijden Rode Kruis-vakantieweken, het verle nen van Eerste Hulp Bij Ongelukken tijdens sport, rampen enz. Tevens ge vraagd ziekenverzorg(st)ers. Kosten voor opleiding worden door het Rode Kruis gedragen. Les op donderdag, 20.00-22.00 uur (9/603). Het Rafaëlkwartet geeft op zaterdag 19 maart een uitvoering in kasteel Groeneveld. Het kasteelconcert vangt aan om 20.15 uur. Tijdens de uitvoering zijn composities van Mozart, Haydn en Schubert te be luisteren. Het Rafaëlkwartet bestaat uit de violisten Ronald Hoogeveen en Ra- mi Koek, de cellist Henk Lambooy en Zoltan Benyacs (altviool). De vier mu sici groepeerden zich in 1981. Ze ma ken allen deel uit van verschillende NOS-kamerorkesten. Het concert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld kost 13,50 gulden. Houders van een 65+ of een cjp-pas kunnen naar binnen tegen betaling van 12 gulden. Al lijkt het qua activiteiten alsof de Volksuniversiteit in rustig vaarwater is beland, achter de schermen wordt al weer keihard gewerkt aan het nieuwe cursusjaarprogramma. Maar eerst een kleine blik terug. Het 10-jarig bestaan werd in het afgelopen jaar uitbundig ge vierd met docenten, cursisten, mede werkers en oud/ medewerkers. Het was goed om bij die gelegenheid terug te zien op de opbouw en ontwikkeling in die 10 jaar: een opbouw vanuit het niets, met onderwijs voor volwassenen in de ruimste zin. Vele cursisten moesten vóór die tijd voor het volgen van een cursus naar Volksuniversiteiten in de regio uitwij ken. Voor cursisten zonder eigen ver voer betekende dit: thuisblijven en dus geen cursus volgen. Mede door de gro tere bewustwording in de jaren '70 werd het vooral voor veel vrouwen dui delijk dat ze in hun opleiding-achter stand zelf zouden moeten voorzien. Voor deze groep was de start van een Volksuniversiteit in Soest van groot be lang. Ook de ontwikkeling in het maken van buitenlandse reizen betekende een groeiende behoefte aan talencursussen. In de loop der jaren heeft de V.U. het cursusaanbod kunnen verbreden, o.a. met lezingen over de meest uiteenlo pende onderwerpen. De creativiteits- cursussen waren al, en blijven ook bij C-drie in uitvoering. Hieraan is men ge bonden door een bij oprichting ge maakte afspraak. Terugkijkend op 10 jaar Volksuniversi teit meent het bestuur het bestaansrecht te hebben bewezen. Zij hopen nog vele jaren op deze basis met een bureau-or ganisatie, gerund door vrijwilligers te kunnen doorgaan. Maar nu de blik vooruit! Donderdag 24 maart houdt de V.U. de jaarvergade ring, waarvoor iedereen van harte wordt uitgenodigd. Aanvang 20.30 uur in de Muziekschool, Kerkplein 1. Die avond wordt o.a. uit de doeken gedaan wat er allemaal naast de bestaartde cur sussen aan nieuwe lezingen en cursus sen in petto is. Natuurlijk staat de V.U. open voor suggesties van uw kant! Na de pauze is er een zeer interessante dia presentatie over Engelse tuinen te ge nieten onder het genot van een drank je. Tot slot bedankt het bestuur hierbij bakker Van Brummelen hartelijk voor het jarenlang geven van de cursus Broodbakken, een absolute topper, en verwelkomt het bakker Van Leek, die bereid is gevonden dit over te nemen, en waar men net zo'n fijne samenwer king mee hoopt te hebben. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, Soest. Tel. 02155-22195. Kantoor open: elke maandag van 10.00-12.30 uur en donderdag van 10.00-13.30 uur, behalve de school vakanties. De Prot. Chr. Ouderen Bond, afdeling Soest, sluit het seizoen '87-'88 af met een jaarvergadering, die zal worden ge houden op vrijdag 25 maart 1988, in De Vijverhof, Klarinet 349. Aanvang 14.30 uur. Programma: Voor de pauze: benoe ming van een bestuurslid (aanvulling) en bespreking van de jaarstukken. Na de pauze: een dia-quiz, waarin spreek woorden en gezegden worden uitge beeld. Deze quiz wordt gepresenteerd door de oud-Soester, de heer H. Leen- dertsen uit Woudenberg. Uiteraard is iedereen, lid of geen lid, hartelijk welkom. Heeft u vervoerspro blemen, belt u dan even met de secreta ris, de heer W. Schuitémaker, tel. 10748. Vrijdag 18 maart om 20.00 uur wordt in het Soester kunstwinkeltje "De Be reklauw" aan de Steenhoffstraat de jaarlijkse paaseierententoonstelling ge opend. Het is voor de 6e maal dat deze tentoonstelling die ieder jaar een grote belangstelling geniet, plaatsvindt. Evenals voorgaande jaren zijn er fraaie kunstwerkjes van de Baarnse exposan ten Grada van Wessel, Liesbeth Veld- huijsen, Immie Zijlstra en Riemke Ei kelboom te zien. Nieuw dit jaar zijn de beschilderde houten eieren van Dicky van der Schans en John Harshagen uil Hilversum. De opening van de Paaseierententoon stelling zal worden opgeluisterd door de 9-jarige Jade Dunnebier die op haar viool zal spelen. De paaseierententoon stelling duurt t/m zaterdag 2 april en is dagelijks te bezichtigen van 10.00 - 18.00 uur, behalve op zondag en maan dag. Donderdag j.1. hield de afdeling Soest dijk van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond haar maandelijkse ver gaderavond. De presidente Mevr. D. Wijmenga-van Raaij merkte in haar openingswoord op, dat we dankbaar mogen zijn voor de rijkdom aan voedsel die wij hier bezitten, terwijl er zo velen honger lijden. Maar dat geeft ons dan wel de verant woordelijkheid om die goede gaven niet te verspillen, maar ze juist met an deren te delen. Vanuit ons geloof, dat God de Schepper dit van ons vraagt, moeten we dit in onze manier van leven en werken waar maken. Het programma van de avond werd verder geheel verzorgd door de Stich ting Propaganda Groenten en Fruit. Een dia-presentatie toonde hoeveel soorten groenten en fruit er wel te koop zijn. Veel namen waren onbekend, laat staan dat de aanwezigen wisten hoe ze al dat heerlijks moesten bereiden. Een demonstratrice liet de dames op duide lijke wijze kennis maken met wel 13 soorten sla, 9 verschillende kleuren pa prika's, paarse bloemkolen, gele toma ten. Ze vertelde vlot hoe deze groenten gebruikt kunnen worden en toonde hoe gemakkelijk ook buitenlandse vruchten als olijven, mango's attvocado en pa- paya's dagelijks te verwerken zijn in al lerlei salades en heerlijke hapjes. Ze be nadrukte vooral het hoge gezondheids aspect van deze producten. In de pauze kon alles bekeken en ge proefd worden, want de firma van Das- selaar had voor een fantastisch mooie en rijk gesorteerde uitstalling gezorgd, die veel lof oogstte. Bovendien werden er prachtige fruitschalen en verse ana nas verloot en kon ieder van de onbe kende vruchten proeven. Aan het eind van de avond kreeg ieder een bakje rauwkost mee naar huis, om de volgen de dag te ervaren dat het geen droom over een vérgelegen luilekkerland was, maar een werkelijkheid waar ieder da gelijks van mag profiteren. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 17 maart: Filmhuis: Met deze Britse film uit 1985 van Chris Bernard start Filmhuis Artishock een korte serie over "The New British Cine ma", in het kader van het 11e Noord hollandse Filmfestival. Op vrijdag 18 maart (extra voorstel ling!) volgt "A Room with a View" en op donderdag 24 maart "Another Ti me, Another Place". "Letter to Brezjnèv": Elaine en Tracy zijn vriendinnen, wonend in Kirkby, een geVvone volkswijk in Liverpool. Elaine probeert een redelijk goede op leiding te krijgen, Tracy werkt in een kippenslachterij. De toekomst ziet er niet bepaald rooskleurig voor hen uit. Normaal gesproken trouwen 'echte' Kirkby - meisjes vroeg, krijgen kinde ren en zijn voor de rest van hun leven ongelukkig. Tracy en Elaine zijn vast van plan om dat niet te laten gebeuren. Het keerpunt in hun leven dient zich aan in de vorm van de Russische ma troos Peter en diens vriend Sergei. De twee Russen verbazen zich over het 'wilde nachtleven' in Liverpool, waar hun schip ligt aangemeerd, maar bo venal over die twee 'rijke' westerse meisjes, die de Russische jongens ver sieren. Als de jongens weer moeten uit varen, beseffen Elaine en Tracy pas goed hoe verliefd ze zijn. Vooral Elaine houdt het niet meer uit en besluit dat er maar één oplossing is: ze moet naar de Sowjet-Unie. Ze schrijft een brief naar Brezjnev en krijgt tot haar verbazing een visum én een vliegticket, met de komplimenten van het Kremlin. Maar dan komt de tegenstand van haar ou ders en het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Gaat Elaine naar de Sowjet- Unie? Aanvang: 21.00 uur Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577 Entree: f6,-; leden/cjp/65 f5,-. Vrijdag 18'müart: Extra Filmhuis: De 17-jarige Lucy Honeychurch (Hele- na Bonham Carter) maakt samen met haar chaperonne Charlotte (Maggie Smith) een reis naar Italië. Het is het jaar 1907. In Florence nemen ze hun in trek in pension Bertolini. Daar ontmoet Lucy vader en zoon Emerson, die in te genstelling tot haar, Engeland werke lijk hebben verlaten. Lucy is door haar chaperonne namelijk nog steeds be kneld in de strenge Victoriaanse nor men van die tijd. De mannen hebben die Victoriaanse moraal in Engeland achtergelaten. Charlotte moppert omdat ze in het pen sion niet de kamer met het beloofde uit zicht hebben gekregen. Mr. Emerson biedt aan van kamer te ruilen. Het is de letterlijke kamer met uitzicht. Figuur lijk krijgt Lucy dat uitzicht door het kontakt met de jonge Emerson, tot wie ze zich steeds meer aangetrokken voelt. Tot haar verbazing vindt ze zichzelf op een bepaald moment zelfs in zijn ar men! Van schrik keert ze zich af van de jongeman. Het tweede deel van de film speelt zich af na haar terugkeer in Engeland. Op het moment dat Lucy wil trouwen met de eigenwijze dandy Cecil ontmoet ze bij toeval de jonge Emerson weer. Niet veel later verbreekt ze haar verloving met de zonderlinge Cecil om wie ze niet echt veel geeft. E. M. Forster - op wiens boek de film is gebaseerd - heeft een portret willen ge ven van een jong meisje dat eindelijk een bevrijding meemaakt. We moeten alleen tot het einde van de film wachten tot zij het 'uitzicht' van de jonge Emer son accepteert en niet alleen haar pia nospel, maar ook haar leven opwin dend wordt. Aanvang: 21.00 uur Reserveren (vanaf 20.00 uur) tel. 19577 Entree: f 6,-; Ieden/cjp/65+ f 5,-. T/m 27maart: Expositie: Gooise Fotogroep In de expositieruimte van Artishock is in de weekeinden (t/m 27 maart) een tentoonstelling van foto's van de Gooi se Fotogroep. Openingstijden: zater dag en zondag, van 15.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 26 maart: Jazz: Deze groep treedt op tijdens de eerst volgende jazavond bij Artishock. Na dere berichten volgen. Zondag 27 maart: Artiskoop: 'Marmouzet' Het Kinderfilmhuis Artiskoop van Ar tishock presenteert het marionetten theater "Marmouzet". Aanvang 14.00 uur; entree f 5,-. Nade re berichten volgen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9