BIJLES NODIG? TRAMEI 02155 - 1 70 89 Jos van Manen Pieters in bieb Overhees Bij ons: J.M.A. Biesheuvel 10 dagen lang gratis. 'Een overtollig mens' cadeau bij aankoop van tenminste 19, 50 aan boeken, zolang de voorraad strekt. Geslaagd dansfestival in C-drie Speeldoos uitgave stieuwe boeken Boekenweek 1988:16 t/m 26 maart BOEKENWEEK TOP TWINTIG Van Boeken Krijg Je Nooit Genoeg. Libris.De Complete Boekhandel. Eigen onderkomen grote wens van bijna 50-jarig IVN-Eemland WOENSDAG 23 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 Succesvolle boekenweek-avond met beroemd schrijfster J.MAJBiesheuvel Een. overtollig mens Bij Paul de Leeuw duurt de Rozebotteltijd maar even 9 'A Passage to India' (David Lean) Belastinghulp CNV Sport praat over investeringslijst Jan Vermaas exposeert in De Speeldoos Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Enkele tientallen Soesters, meest vrouwen, hebben vrijdagavond in de bibliotheek Overhees genoten van een avond met een van de beroemdste ro manschrijfsters van Nederland: Jos van Manen Pieters. Zij was op uitno diging van de bibliotheek en boekhan del Van de Ven naar Soest gekomen om haar talrijke lezers ook hier wat in zicht te geven in haar werk en de ach tergronden daarvan. De auteur die inmiddels het formidabe- 3'le aantal van 3 miljoen verkochte boe- ken op haar naam heeft staan werd har telijk verwelkomd door Jammie Dik- :ers van de bibliotheek, die haar intro- 'uceerde als een van de populairste en ueest gelezen Nederlandse auteurs. Mevrouw Van Manen gaf voor de pau ze een lange uiteenzetting over de lite ratuur in het algemeen en haar opvat ing daarover in het bijzonder. Ze was iet erg gelukkig met de moderne ro- ankunst, die mogelijk wel de ontgoo- helde massa aanspreekt, maar niet de olksgroep die "positieve normen en aarden" hanteert. Zij liet weten juist oor deze mensen te schrijven. e vertelde o.m. dat ze destijds als idea- istisch en romantisch wicht een roman as gaan schrijven, nadat ze zich eerst ezig had gehouden met gedichten. Op 22-jarige leeftijd debuteerde ze met het roemd geworden "De tuinfluiter ngt" (haar "handelsmerk") maar inds die tijd was haar stijl wel degelijk eranderd. "Het boek bepaalt nog altijd ijn imago, maar ik ben er zelf aan ont- oeid. Tegenwoordig geef ik de werke- ijkheid van het leven toch wat onver- ulder weer, inclusief de lichamelijke specten, al is mijn overtuiging niet ver- derd." 'Grondwet' ^Volgens haar is een schrijver bepaald een "ander mens". "Wie zich zo na- rukkelijk uitdossen doen dat omdat ze waarschijnlijk niet zoveel succes heb ben." Elke dag werkt ze aan het manus cript dat ze onder handen heeft; haar schrijfmachine staat op de huiskamer tafel en ze doet 6 tot 12 maanden over een boek, liet ze haar aandachtig ge hoor weten. "Maar mijn grondwet is: eerst leven, dan schrijven." De herkenbaarheid van haar werk voor gewone mensen is volgens Jos van Ma nen Pieters vooral te danken aan het feit dat zij zelf ook vast zit aan het alledaag se leven. "Maar 90 van het schrijven is denken en wakker liggen, het is im mers 'scheppen'." Ze heeft inmiddels 24 romans gepubliceerd en is druk be zig met het 25e boek. Kern-thema in al haar boeken is de universele liefde, die het leven leefbaar houdt". Foto: Herman van Dam In de pauze konden de bezoekers zich gemoedelijk met de schrijfster onder houden en maakten velen van de gele genheid gebruik om een boek-met- handtekening-van-de-auteur aan te schaffen. Na de pauze beantwoordde mevrouw Van Manen enkele vragen uit het publiek en verraste haar ademloos luisterende gehoor op het eerste hoofd stuk van het nieuwe (nog ongetitelde) boek, waaraan ze momenteel werkt. De avond werd besloten met een kort dankwoord van Jammie Dikkers, die Jos van Manen Pieters een fraai boeket overhandigde. De bibliotheek kan te rugzien op een geslaagde avond in het kader van de boekenweek. De nieuwste recepten van Troisgros Vertaling: Marjolijn Busman Uitgever: Loeb Jean Troisgros, de absolute meesterkok van deze eeuw, heeft na zijn overlijden in 1983 zijn culinaire erfenis overgedra gen aan zijn broer Pierre en diens zoon Michel. Beiden zwaaien de scepter over de keuken van een wereldberoemd res taurant in het franse Roanne. Een culi naire tempel waarvoor zowel Michelin als de Gault Millau sterren tekort ko men. Uitgeverij Loeb heeft mét de re cepten van de familie Troisgros een aantal "hemelse gerechten" binnen be reik van thuisblijvers gebracht. In dit zeer overzichtelijke kookboek, voor zien van een twee-talige index, onge veer alles over wat de franse keuken verfijnd en internationaal beroemd maakt. Veel geheugensteuntjes, maar de nadruk ligt toch hoofdzakelijk op een groot aantal nouveauté's. Een boek om letterlijk en figuurlijk van te smul len, en wat bereiding van de recepten betreft binnen bereik van iedereen die keuken als beroep of hobby heeft. Lr. Het geweten van de wereld? 'Jean-Paul Sartre, zijn biografie' Auteur: Annie Cohen-Solal Uitgever: Van Gennep "at televisie - maar dan wel in bekwa me handen - voor de litaratuur beteke nen kan bewijst het voor Nederlandse begrippen ongekende succes van Annie Cohen-Solals biografie van Jean-Paul "artre. Sinds de in Algiers geboren (1948) Franse schrijfster haar boek en ~:chzelf bij Adriaan van Dis op de beeldbuis kon presenteren is de ver hoop er van in Nederland met sprongen gestegen. Uitgever Van Gennip, die aanvankelijk aan een bescheiden opla ge dacht, is nu al toe aan een vierde druk. Waar de Frangaise verschijnt om haar vuistdikke biografie te signeren ontstaan spontaan literaire happenings. Het boek - daarover bestaat weinig ver schil van mening - verdient al deze aan dacht. Maar het is ook een feit, dat de introductie er van door middel van een boeiend tv-gesprek tussen twee erudie te en charmante persoonlijkheden er in belangrijke mate toe heeft bijgedragen, dat de kwaliteit van biografie en biogra fe hier in Nederland in korte tijd in bre de kring erkenning heeft gevonden. De in 1980 overleden Sartre geldt als een van de belangrijkste Westerse den kers na de Tweede Wereldoorlog. Op het hoogtepunt van zijn productieve ja ren is hij wel "het geweten van de we reld" genoemd. Maar niet door ieder een. De polemiek, die in ons land na de verschijning van zijn levensbeschrijving is losgebarsten, bevestigt, dat de meest linksradicale filosoof van na de oorlog nog steeds een teken van tegenspraak is. De een bejubelt hem als een geniale schrijver en de profeet van het existen tialisme, als de man, die als individu volkomen vrij probeerde te zijn in het besef van een gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid. Anderen verafr schuwen hem omdat hij een leerling is geweest van de nazi-filosoof Heideg- ger, zich volkomen verkeken heeft op fi guren als Stalin en Mao en als onver moeibare rokkenjager vrouwen als wegwerpartikelen behandelde. Zowel die kritiek als die lofprijzingen zijn te onderbouwen. Doordat Annie Cohen-Solal zich houdt aan een waar heidsgetrouwe weergave van feiten en meningen moet haar biografie een bij drage kunnen leveren tot een meer ge nuanceerd oordeel over de teveel in zwart-wit beoordeelde "laatste groot meester van het Franse denken." Dit geldt te meer omdat zij een op het eerste gezicht moeilijke materie boeiend, hel der en prettig leesbaar weet te verwoor den. Mede dank zij grondig graaf- en spitwerk is het beeld, dat zij ons van Sar tre schetst ook nagenoeg compleet, van zijn jeugd af tot en met de ontluistering van de laatste jaren, toen lichaam en geest het lieten afweten, indirect houdt deze biografie ook een waarschuwing in tegen de verabsolute ring van ideeën door de voorvechters van uiterst links en rechts. In feite zijn beide richtingen even verwerpelijk. Doordat het denken van de linksradi caal Sartre verwaht was aan de maat schappijvisie van de nationaal-socialist Heidegger - beiden stelden de idee bo ven de rechten van de individuele mens - kon de een de misdaden van Stalin vergoeilijken en de ander de ogen slui ten voor de werkelijkheid van nazi- Duitsland. Lr. RELIGIE, GELOOF EN ONGELOOF Auteur: Antoon Vergoote Uitgever: Kok Agora Kampen In samenlevingen als de zonze heeft de Kerk haar monopolie verloren. Dat geldt niet-althans in veel mindere mate - voor religie en geloof. Nog steeds - en dat zal zo blijven - stellen velen zich de vraag naar de zin van hun leven, hun lij den, het verlies of de dood van hun ge liefde. Op zulke momenten grijpen veel mensen terug naar de godsdienst: naar gebed en bezinning. Men wil het leed ri tueel verwerken in de eenzaamheid van een kerk bij kaarslicht of op bedevaart. De wetenschap houdt zich al lang en in tens met deze verschijnselen bezig: Bij voorbeeld de godsdienstpsychologie. Zo ook de bekende Belgische hoogle raar Vergoote uit Leuven, filosoof, theoloog en psychoanalyticus. In twee de druk verscheen zojuist zijn religie, geloof en ongeloof-psychologische stu die. Het is een omvangrijke studie van 315 pagina's, die na lezen tot herlezen uitnodigt. Want het is niet een makke lijk leesbaar boek. Men moet er in een stil hoekje echt voor gaan zitten. Vergoote onderzoekt de menselijke er varingen, die aanzetten tot religieuze ervaringen en tot religieus geloof. Hij beschrijft de religieuze ervaringen en noemt ze: wat er aan tekens van het goddelijke of van God naar de mensen toekomt. Zijn Studie analyseert gebed en ritus, maar eveneens ongelovigheid en atheïsme. Vergoote is priester met vanzelfspre kende sympathieën voor de godsdienst. Hij behoort niet, zoals hij schrijft, tot degenen, die de hedendaagse religie be schouwen als een museum, dat de radioactieve neerslag bewaart van een of andere mystiekeontbranding". Reli gieuze geheelonthouding als voorwaar de voor objectiviteit wijst hij af. "Van ie mand, die de taal bestudeert, of de se- xualiteit, vraagt men evenmin, dat hij zich van de praktijk ervan zou onthou den." A.Lt. De Joodse feesten Auteur: Dr. Simon Schoon Uitgever: J.H. Kok Eind '87, begin '88 vulde Dr. Simon Schoon de NCR V-radiorubriek Woord op Zondag met een aantal overwegin gen die betrekking had op de verklaring en toelichting van de voornaamste Joodse feesten. Dit boekje is daarvan een weergave. Een boekje waaruit veel te leren valt, al was het maar wat Joden verstaan onder de viering van de weke lijkse rustdag. Zwaluw Auteur: D. M. Thomas Uitgever: Agathon Schrijven kan D.M. Thomas. Het duurt overigens een paar bladzijden voordat dit inzicht doorbreekt want "Zwaluw", het vijfde van deze Britse auteur in het Nederlands vertaalde boek roept in eer ste instantie vooral associaties op met een omgevallen boekenkast met Russi sche klassieken in een sexshop. Een en ander is terug te voeren tot het gegeven dat Thomas, een goed in de Russische literatuur ingevoerde slavist, een eroto- mane obsessie heeft voor alles wat zich rond de sexualiteit bedenken laat "Zwaluw" is onderdeel van een triolo- gie maar het boek kan als zelfstandige roman gelezen worden. Het hoofdthe ma is een internationaal literair impro visatie-concours c.q. de excapades in sexualibus van de onderscheidene deel nemers. Omdat ook de humor niet ont breekt zal de overvloed aan perverse etc. accenten voor de liefhebbers van dit genre waarschijnlijk niet onoverkome lijk zijn. Ernst van Altena zorgde voor een vlekkeloze vertaling. Lr. Cry Freedom Auteur: Donald Woods Uitgever: Het Wereldvenster Het kan wonderlijk gaan met de popu lariteit van boeken. "Cry Freedom" heeft er bijna tien jaar voor nodig gehad om een bestseller in Europa te gaan worden. Dat het er uiteindelijk toch van is gekomen is te danken aan de gelijkna mige film, die onlangs met zeer veel sukses in première ging. Film en boek laten zich slechts ten dele met elkaar vergelijken. Zeker is dat de herziene tweede druk van dit indrukwekkende boek aanzienlijk meer te zeggen heeft dan de film. De tragedie van de in 1977 vermoorde leider van de Zwarte Be wustwordingsbeweging in Zuid Afrika, Steve Biko, is in Donald Woods verslag geving volledig ontdaan van iedere franje. Ontstellende mensonterende feiten vullen de ruim 300 pagina's ge schiedschrijving. Wie alleen met cellu loid ten aanzien van dit schokkende on derwerp van informatie werd voorzien is onvolledig op de hoogte van hetgeen zich ruim 10 jaar geleden afspeelde. De naar Engeland gevluchte auteur wordt daarmee onrecht aangedaan. "Cry Freedom" in boekvorm voegt veel aan dit afschuwelijke gebeuren toe waaraan filmproducent en filmregisseur om uit eenlopende redenen niet toekwamen. Lr. 1Flobert Hughes - De fatale kustf 55,— 2. Jan Kuitenbrouwer - Turbotaal f 14,90 3. Robert Ludlum - De Icarus intrigef 34,90 4. Adriaan van Dis - Een barbaar in Chinaf 18,50 5. Kees van Kooten - Koot droomt zich aff 10,— 6. Marlen Toonder - Ik voel dat heel fijn aan f 21,50 7. Nienke Begeman - Victorinef 39,90 8. Michaei Gorbatsjov - Perestrojkaf 24,90 9. Weight Watchers - Menu kookboek voor 365 dagen f 17,50 10. Douglas R. Hofstadter - Gödel, Escher, Bach f 29,90 11Baantjer - De Cock en moord in bronsf 14,90 12. Marina de Graaf - Regels van het huisf 22,50 13. Het aanzien van 1987f 19,90 14. Annie Cohen-Solal - Jean Paul Sartref 69,50 15. Marilyn French - Haar moeders dochterf 49,50 16. Philip Roth - Het Contralevenf 19,50 17. Nederland Museumland f 9,95 18. Gustave Flaubert - Madame Bovaryf 19,90 19. Hugo Claus - Een zachte vernielingf 27,50 20. Hannes Meinkema - Het kind en de rekeningf 22,90 E Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Donderdag trad in De Speeldoos Paul de Leeuw opm et zijn succesvol theater programma "De Rozebotteltijd". Voor een meer dan uitverkochte kleine zaal was het eerst een half uur wachten, eer het zover was, dat hij zich aan de show waagde. Oorzaak: In de naastgelegen grote zaal werd gerepeteerd door een harmonie-orkest en de drums daarvan stoorden zo, dat Paul zich niet kon con centreren. Óverleg tussen direktie en harmonieleiding zorgde ervoor, dat de drums niet meer te horen waren. De show kon dus beginnen. Met een fraai gezongen "Helemaal aleen in Amster dam", met een stem, soms wat gelijkend op die van Frank Affolter, opende hij zijn programma. Waarna hij, na zijn be geleidster te hebben voorgesteld, er meteen ook weer een eind aan maakte met de opmerking, dat het zo niet ging, en met een brede armzwaai afging. Het publiek dacht, heel even maar, dat dit een onderdeel uitmaakte van het pro gramma. Tien tellen later vluchtte ook de pianiste, en toen was het wel duide lijk: Meneer Paul kwam niet meer te- Dinsdag 29 maart, 20.00 uur: Paul de Leeuw, in Baarn ranzige Ro- zebottel. rug. Geen uitleg aan de mensen, wat er aan de hand was. Mensen, die speciaal voor hem waren gekomen, werden fi naal in hun hemd gezet met deze kortste rozebotteltijd uit de geschiedenis. Mis schien een record om boven aan de eer ste pagina van het Guinness Book of Records te zetten. Zeer zeker een blijk van minachting voor de mensen, waar van juist een theaterpersoonlijkheid het moet hebben: Het Publiek. Na onge veer tien minuten kwam er iemand uit de omgeving van Paul de Leeuw die even vertelde, dat Paul zich niet kon concentreren. De mensen moesten daar maar begrip voor opbrengen. Ze konden hun geld bij de kassa ophalen, of een vrijkaart krijgen voor een vol gende voorstelling. Wellicht weer voor 5 minuten optreden na een half uur wachten? Meneer de Leeuw zal nog heel wat moeten leren verdragen eer het zover is, dat hij een echte theaterper soonlijkheid is. D.S. De film a passage tot India heeft van de leden van de Academy of Motion Pic- tures Arts and Sciences twee Oscars ge kregen. De film werd geregisseerd door Sir David Lean, die voor eerdere films als "The bridge on the river Kwai" en "Lawrence of Arabia" in het verleden al een Oscar voor de beste regie kreeg. In Amerika werd a -passage to India niet alleen met twèe Oscars bekroond, maar Foto: Herman van Dam Het Zuidamerikaans dansfeest 's avonds in de Grote Zaal van C-drie was het hoogtepunt van de Dansdag, zaterdag in het cultureel creatief cen trum van Soest. Een festijn dat tot stand kwam door de samenwerking van de culturele poot van C-drie (coör dinator Irma Kramer), de cursusacti viteiten (coördinator Idelette de Nooy) en de horeca-afdeling van C-drie (manager René Grendel). Ruim honderd danslustigen vierden zo maar uitbundig feest door de aansteke lijke muziek van het Amsterdamse or kest Sail Joia, afgewisseld door stijl dans-demonstraties van het formatie- team van dansschool Rellum uit Soes- terberg. René Grendel, die het dansfeest pre senteerde, had met zijn medewerkers de Grote Zaal omgetoverd is een Latin- American tropentuin, ingericht door De afdeling Soest van het CNV helpt haar leden bij het invullen van de belas tingaangifte. De leden van de christelij ke vakbond kunnen daarvoor op don derdag 24 maart in de zaal Credo aan de Julianalaan terecht. De CNV-mede- werkers zitten daar van 19.00 tot 21.00 Het bestuur van de sportstichting praat vanavond over de investeringslijst 1988-1992. De planning moet voor 1 april bij het College binnen zijn. De openbare vergadering van de spor ters begint om 19.30 uur in de commis siekamer van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat. bloemist van Oest en aangevuld met zuidvruchten uit Anton's Fruitshop van de Tamboerijn. De firma Langhout van de Burgemeester Grothestraat leverde de heuse parkieten, die zoveel indruk maakten op het personeel van het Witte Café, dat de vogels zijn aangekocht door C-drie en nu de fraaie namen dra gen van Kobus Trees. Ze zullen in het centrum worden verzorg en vertroeteld door Joyce. "De Dansdag kwam wat druilerig en langzaam op gang," alus Henny van 't Holt, dansdocente in C-drie, die 's mor gens om tien uur al videobeelden toon de in de Vijverzaal van verschillende danscursussen. 's Middags raakten de bezoekers enthousiast, mede door het optreden van de Folkloristische Soester Volksdansen in de tot 'ballroom'om getoverde sportzaal Boerendansgroep die uitstekend stem ming weet te maken. Kinderen hielden daarna een modeshow van maskers en kleding vervaardigd onder leiding van de docenten Majella Bos en Karin Mil tenburg. Opvallend was het Volksdansbal dat plaats vond in de grote sportzaal van het gebouw aan de Willaertstraat. Het was de eerste keer dat C-drie de Sportzaal benutte voor kunstzinnige vorming. Daar traden op de Turkse Dansgroep Ozan o.l.v. Ersin Seyhan uit Soest, het gezelschap "Sreca" o.l.v. Coleta Lus- tenhouwer uit Soest, Afrikaanse dan sers o.l.v. Majella Bos en het Orkest "Zustar" o.l.v. Titus Mars uit Utrecht. Op de Algemene Ledenvergadering van het IVN-Eemland - de vereniging ter bevordering van natuur- en milieu besef - werd vorige week woensdag niet voor de eerste keer naar voren ge bracht dat een eigen onderkomen de taak van de vereniging zeer ten goede zou komen. Vooral het ontvangen van scholengroepen staat daarbij voorop, maar ook de tentoonstellingen en de cursussen die gegeven worden zouden beter tot hun recht komen. Toen de aftredende voorzitter Ad van den Herik bovendien de mededeling deed dat het IVN-Eemland in 1989 zijn 50-jarig bestaan hoopt te vieren, vond menigeen dat de feestelijkheden die dit jubileum met zich meebrengt toch ei genlijk in een eigen "home" zouden moeten plaatsvinden. De jaarverslagen van de diverse werk groepen leverden geen discussie op. Dat ze draaiend blijven is al een presta tie. De animo voor actief natuur- en mi lieubeheer en educatie loopt helaas wat terug. Gelukkig start er binnenkort - april - een zgn. Groene Cursus en me dio september een Gidsencursus. Ho pelijk levert dat weer een aantal gemoti veerde mensen op. Tot nieuwe voorzit ter werd Henk Bosma gekozen. Na de pauze vertelde bioloog Vincent van Laar een en ander over kleine zoog dieren in Eemland. Naar deze diergroe- pen - voornamelijk muizen en ratten - is eigenlijk weinig onderzoek gedaan. Toch zijn ze nog in redelijke aantallen aanwezig en daarom is het zeer de moeite waarde om er eens wat beter op te letten. ook onderscheiden met drie Golden Globes en werd de film door de Ameri kaanse filmcritici uitgeroepen tot beste film van 1984. De film vertelt het verhaal van de jonge Engelse Adela Quested, die de lange reis naar het verre India onderneemt om daar haar relatie met Ronny Heas- lop uit te diepen. Op haar reis wordt ze vergezeld door de moedér van Ronny, Mrs. Moore (een rol van Dame Peggy Ashcroft die bekroond werd met een Oscar voor beste vrouwelijke bijrol). Beide vrouwen zijn vast van plan het "echte" India te leren kennen. Ze ma ken kennis met de Indiase arts Dr. Aziz (Victor Baneijee) en samen bezoeken zj de geheimzinnige grotten van Mara- bar. Adela Quested, die India zo graag wil leren kennen en met haar bezoek aan de grotten daartoe een eerste aanzet doet, keert volledig verward van die ontdek kingsreis terug en beschuldigt de arts Aziz ervan een poging tot verkrachting te hebben ondernomen. Het komt tot een rechtzaak waarvan de uitspraak veel meer een graadmeter is hoe de ver houdingen tussen Britse overheersers en Indiase bevolking ervoor staan... In de komende weken zijn in De Speel doos aquarellen en enige olieverven te zien van Jan Vermaas. Vermaas, afkomstig uit Den Haag, woont en werkt reeds lang in Baarn. Hij was in de jaren '50 lid van kunst kring 'De Eemstreek' en deed daar voornamelijk aan portret- en modelte kenen in pastel en houtskool. In groeps verband exposeerde hij toen in Baarn en Soest. Door zijn drukke werkzaamheden als grafisch ontwerper raakte het 'vrije' werken wat op de achtergrond. Na ja ren in het bedrijfsleven brak ook voor hem het VUT-tijdperk aan en hij werd weer lid van een vereniging, nu het ICC in Baarn. Hij begon opnieuw met het te kenen van portretten, maar ook het schilderen van landschappen en stille vens in olieverf kreeg meer aandacht. Groepsexposities volgden in De Speel doos en in het Koetshuis van kasteel Groeneveld. De laatste jaren legt hij zich ook toe op aquarelleren en hij werkt nu het liefst in deze snelle directe techniek. Hij vindt zijn motieven zowel binnen als buiten in stad en land. De expositie in De Speeldoos duurt van 17 maart tot 16 april. Toegang is gratis. Theater-agenda Maart '88 DE SPEELDOOS Donderdag 24 maart, aanvang 20.15 uur "I colombaioni" met Carlo en Alberto Colombaioni in een avondvullend Italiaans clownspro gramma Kaarten f 25,- CJP/Pas65 f 22,50 Zaterdag 26 maart, aanvang 14.00 uur "Broertjes op stap" Kindervoorstelling met Frank en René Groothof Kaarten f 4,- Donderdag 31 maart, aanvang 20.15 uur "Vitoria" Eenvrouws-musical met Jasperina de Jong Kaarten f 25,- CJP/Pas65 f 22,50

Soester Courant | 1988 | | pagina 11