tan buis baarn Meningen van lezers Unieke Franse Show bij Auto Yandermeer BIJ AUTO li VANDERMEER INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS 'Ik teken en schilder wat me bezig houdt' Fotogroep Soest exposeert in Gouden Handen, 's-Heerenberg mm WOENSDAG 23 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 15 Gratis driedaagse reis Parijs bij aankoop occasion Gemeentesecretaris en staf geven voorbeeld Twee motorrijders ernstig gewond Sociale Dienst door doester opgelicht HET WITTE HUIS Toestemmingen evenementen MEER DAN 150 A-l OCCASIONS, ALLE MERKEN 1 JAAR GARANTIE. OMRUILGARANTIE 1.000.* FINANCIERINGSVOORDEEL GRATIS 3 DAGEN PARIJS VOOR IEDERE KOPER VOOR 12 UUR GEKOCHT, GRATIS TUINSET MINIMAAL 2.000.' INRUIL Auto Vandermeer Meindert Rasker in C-drie: y - INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Voor de eerste keer zwanger? 'Daar wil ik wel eens met anderen over praten' Arie Wandelaar Natuurbad (1) Natuurbad (2) De showroom van Auto Vandermeer aan de Fluorweg te Amersfoort, is van 26 maart tot en met 2 april omgetoverd in een verrassende Franse ambiance. Dankzij een voor televisie ontworpen decor wanen bezoekers zich in 't gezelli ge Parijs met intieme pleintjes. In deze sfeer houdt de official Ford dealer voor Amersfoort en omstreken een Franse Show, die zijn weerga niet kent in de re- j gio. Naast talloze festiviteiten en attrac ties zullen er keiharde guldens te verdie nen zijn. Bovendien ontvangt iedere koper van een Al gebruikte wagen een exclusief extra voordeeleen gratis drie daagse trip naar Parijs voor twee perso- nen. Voor degenen die tijdens de show- j periode hun aankoop voor 12.00 uur plegen, valt er een gratis tuinameuble- j ment te verdienen. De aanschaf van een occasion is tijdens de Franse Show meer dan aantrekke lijk. En niet alleen omdat men bij taxa- I tie van de huidige auto een gratis flesje I wijn krijgt. Auto Vandermeer heeft na melijk een assortiment van meer dan 150 gebruikte wagens, dat groter en mooier is dan ooit tevoren. Van alle merken. Bovendien zijn er extra aan biedingen, die zich rechtstreeks laten vertalen in soms duizenden guldens voordeel. Zoals een minimale inruil- prijs van f 2000,— voor de oude auto. Daaraan zijn dan wel de voorwaarden E verbonden dat de wagen APK-goedge- keurd is en het kenteken minstens drie maanden op naam van de huidige eige naar staat. Financieringsvoordeel Tijdens de show krijgt iedere koper van een gebruikte wagen ook nog eens tot f 1000,— financieringsvoordeel. Auto Vandermeer verstrekt kostenbesparen de financieringen via Ford Credit. En als klap op de vuurpijl ontvangt elke ko per van een Al gebruikte wagen niet al leen de gebruikelijke 3 maanden Al garantie, maar bovendien 9 maanden aanvullende gratis technische garantie. Gratis weekend Parijs voor twee personen Naast alle financiële voordelen krijgt ie dere koper van een Al-gebruikte wa gen een gratis driedaagse trip naar Pa rijs voor twee personen. En met gratis bedoelt Auto Vandermeer ook werke lijk dat de reis niets kost. Want bij 'de prijs' inbegrepen zijn: twee gratis over nachtingen in een driesterrenhotel, en tijdens het verblijf gratis ontbijt en di ners. Daarin zijn ook begrepen bezoe ken aan diverse attracties, zoals de Eif- feltoren en bezoek aan het wereldbe roemde paleis van Versailles. En niet te vergeten: ook de busreis is gratis. De lu xueuze touringcarbus blijft gedurende het gehele weekeinde ter beschikking, zodat men ook in Parijs is gevrijwaard van reiskosten. De reis wordt georgani seerd in samenwerking met Apollo Rei zen te Krommenie, die een Nederlands talige gids ter beschikking heeft gedu rende de gehele Parijse Trip van Auto Vandermeer. Uitgebreid reisprogramma Het reisprogramma ziet er als volgt uit: In de samenstelling van een medezeggenschapscommissie bij de gemeente Soest heeft zich het welhaast unieke feit voorgedaan dat nagenoeg de hele commissie uit vrouwen zal bestaan. Het gaat hier om de medezeggenschaps commissie van de stafdiensten financieel beheer, personeel en organisatie, voorlichting en interne zaken. De vanaf 27 april werkzame medezeggenschapscommissie zal voor de staf diensten bestaan uit vijf vrouwen en slechts twee mannen, waaronder de ge meentesecretaris. In het kader van het positieve aktieplan van de gemeente Soest ter bevordering van de emancipatie van de vrouw past deze m.c. goed. Dit aktieplan maakt deel uit van het Aktiviteitenprogramma van Personeel, Organisatie en Informatie-Beleid 1988-1992. Daarin wordt tot taak gesteld om de komende jaren het aantal vrouwen in de middelbare en hogere funkties te vergroten. Naast de m.c. van de staf komen er nog twee m.c.'s, te weten van de sector Mi lieu en stadsbeheer en van de sector Burger- en samenlevingszaken. Bij een aanrijding op de Beukenlaan zijn twee motorrijders uit Soest ernstig gewond geraakt. Ze zijn opgenomen in ziekenhuis De Lichtenberg in Amers foort. Het ongeluk ontstond ter hoogte van sporthal Beukendal. Een Baarnse auto mobilist wilde linksaf het parkeerter rein van de sporthal oprijden. Hij had niet in de gaten dat een motorrijder hem op dat moment wilde inhalen. De mo torrijder, een 27-jarige man, en zijn duopassagier liepen ernstige verwon- dingen op. >oor de sociale-recherche van de ge- ïeentelijke sociale dienst te Soest werd rnlangs proces-verbaal opgemaakt te gen een 32-jarige man, cliënt van de so ciale dienst, inwoner van Soest. Proces-verbaal werd opgemaakt terza ke van valsheid in geschrifte en/of op lichting van de gemeente Soest, omdat de man door frauduleuze handelingen de sociale dienst had benadeeld. Genoemde man is reeds geruime tijd cliënt van de sociale dienst en ontving een uitkering ingevolge de wet werk loosheidsvoorziening (W.W. V.) omdat hij werkloos was. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat hij werkzaamheden verrichtte en ver zuimde deze op te geven aan de sociale dienst. Door hem werd hiervan geen melding gemaakt op de inkomstenfor mulieren. Op de inkomstenformulieren dienen cliënten van de sociale dienst onver wijld aan de gemeente mededeling te doen van elke verandering van feiten of omstandigheden waarvan redelijker wijs vermoed wordt dat zij intrekking of verlaging van de uitkering tot gevolg kunnen hebben. Dit werd door deze cliënt niet gedaan. Naar aanleiding hiervan werd genoem de persoon aangehouden en zal tegen hem proces-verbaal worden opge maakt. Tezijnertijd zal hij zich voor de rechter moeten verantwoorden. Het door de man ten onrechte ontvan gen uitkeringsbedrag f 16.500,- zal door de gemeente Soest worden terug gevorderd, terwijl de uitkering werd beëindigd. Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest kkk Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147» 14140 Telex 79479 nl op vrijdagmorgen vertrekt de bus vanaf de Fluorweg. Na een interessante bus tour komt men aan bij het hotel in het hartje van Parijs. Daarna volgt een be zoek aan het schilderachtige Montmar- tre, gevolgd door een wandeling over de Champs Elysees. Na een smakelijk di ner aldaar, maakt men 's avonds kennis met 'Lichtstad' Parijs, door middel van een bustour langs de meest markante punten van Parijs. De volgende dag staan bezoeken aan de Sacré Coeur en het graf van Napoleon op het program ma, alsook een bezoek aan de Eiffelto- ren. 's Middags is er gelegenheid voor een bezoek aan de beroemdste waren huizen van Parijs, 's Avonds wacht een gratis Diner Spectacle met levende mu ziek, heerlijke spijzen en ontroerende showmomenten. De derde dag van het Parijs-avontuur begint met een bezoek aan het vorstelijke paleis van Versailles met z'n prachtige tuinen en veelge roemde architectuur. Vervolgens rijdt de bus naar de vogeltjesmarkt, de over bekende zondagsmarkt van Parijs, waarna het weekendje Parijs al weer is afgelopen. Extra attracties Tijdens de Franse Show-periode is er extra veel te beleven in de showroom aan de Fluorweg, wat een bezoek nog aantrekkelijker maakt. Maar dat zullen de bezoekers zien als ze de showroom bezoeken. Vroege vogel prijs Een geheel nieuw showelement van Auto Vandermeer is de zogenaamde 'Vroege Vogel Prijs'. Daarop heeft men recht, wanneer men voor 12.00 uur een occasions koopt. De prijs bestaat uit een uniek tuin ameublement, dat normaal de waarde heeft van f 500,—maar dat Auto Vandermeer gratis voor niets weggeeft. Overigens spreekt het vanzelf, dat men tijdens de showperiode ook voor een glanzende nieuwe auto bij Auto Van dermeer terecht kan. Ook daarin biedt het autobedrijf aan de Fluorweg een aantal pakkende voordelen. Daarbij valt te denken aan rijk uitgeruste nieu we auto's, die zijn 'aangekleed' met tal van accessoires, die tegen zeer scherpe prijzen worden aangeboden. Burgemeester en Wethouders hebben een aantal verenigingen en instellingen toestemming gegeven om de komende weken evenementen te organiseren: Op 31 maart mag in de Carolusschool 's avonds een beurs van gebruikte kin derkleding gehouden worden. De E.H.B.O. afd. Soesterberg mag van 25 april t.m. 1 mei een collecte hou den. Op 7 mei mag de Formation Dans Club Quick Motion tussen 9 en 17 uur op het parkeerterrein van Danscentrum Slingerland aan de Weegbreestraat een Rommelmarkt houden. De Jenaplanschool De Regentuuter mag op 25 mei tussen 19 en 22 uur in het schoolgebouw aan de Weegbree straat 104 een Rommelmarkt houden. Rondom een onderwijskundigpro- jekt "Markt en Handel" mag de Groen van Prinstererschool op 26 mei tussen 14.30 en 20 uur een minimarkt resp. tentoonstelling in en rondom de school aan de Groen van Prinstererstraat hou den. De Peuterspeelzaal Het Kwetternest mag op 28 mei op het terrein van de kin derboerderij De Vrije Teugel een fancy fair houden. Op 11 juni mag de Kath. Ouderenver. de Wiekslag in en rondom de school De Wiekslag aan de Smitsweg een fancy fair houden. 26 MAART T/M 2 APRIL £U ivinrvni i/ivi c. nrniL TORENHOOG OCCASION VOOmpBSL fii 11 it AL 12'j JAAR UW VERTROUWEN WAARD Woensdag 23 maart Open dag: S.B.B.O. "Midden Nederland" voor beroepsbegel. onderw., Leusden: Clarenburg 1 van 14.00- 17.00 uur. en 19.00-21.00 uur. Amersfoort: Nijverheidsweg 130 van 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. 'Vaak heeft het te maken met herin neringen. Na 35 jaar kan ik een bosje op Texel tekenen dat inmiddels hele maal is uitgedund en dat veel indruk in mijn geheugen heeft gemaakt. Of ik teken een ruïne in Zuid Frankrijk, die ik niet kon fotograferen, maar dat mijn kinderen bij een tweede bezoek her kenden van mijn schilderij." Zo verklaart Meindert Rasker (45) zijn onderwerpen, die hij in conté, acryl en etsen vastlegt. Daarbij gaat zijn voor keur uit naar thema's die te maken heb ben met de dingen waarmee hij zich be zig houdt: architectuur. Vooral poortjes, hekken, tuinen en pa den die een geheimzinnige achtergrond of een vage bestemming suggereren. "Je loopt er zo in, maar je mag er niet ko men of je weet niet waar het heen leidt." Dat dualisme van realiteit en verrassing intrigeert de Soester architect, die veel positieve reacties heeft gekregen op zijn expositie in C-drie. ATV In het Soester cultureel creatief cen trum hangen 45 creaties van Meindert Rasker, de zich de laatste jaren voorna melijk heeft bezig gehouden met mo deltekenen. Dat komt door Artishock waar hij het "Open Atelier" bedacht, el ke maandagavond de tekenclub be zoekt en coördinator is van de tentoon stellingen in het Artishockgebouw. Daar exposeerde hij in 1985 voor de eerste keer, deed mee aan groepsexpo- sities en raakte al snel in de organisatie van deze evenementen thuis. "Ik voelde me verplicht iets te doen en niet alleen maar gebruik te maken van de service die zo'n vereniging biedt." Rasker studeerde architectuur aan de TH in Delft, leerde er realistisch teke nen en begon in zijn vrije tijd en in de vakanties te schilderen. In Hilversum leerde hij modeltekenen en gebruikte zijn ATV-dagen om elke veertien dagen op vrijdag een schilderij te vervaardi gen. "Een prima tijdsbesteding maar dat houd je natuurlijk niet vol." Zijn expositie in C-drie duurt nog to 30 maart. Dagelijks gratis te bezichtigen. J.V. Foto: Goos van der Wilt. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 De Kruisvereniging Soest organi seert al sinds enkele jaren voorlich tingsavonden voor aanstaande moeders en vaders. In een serie van vier avonden krijgen zij informatie over bijna alles wat te maken heeft met zwangerschap en bevalling. De bijeenkomsten worden gehouden op de maandagen 18 april, 25 april, 2 mei en 16 mei. In deze voorlichtingsavonden ko men allerlei praktische zaken aan de orde, zoals de baby-uitzet, voeding, de verzorging van de baby. Er wordt een antwoord gegeven op vragen als: - waar moeten we op letten bij de aanschaf van baby-meubilair en de baby-uitzet? - is thuis bevallen beter dan polikli nisch? - verdient borstvoeding de voorkeur boven flesvoeding? en allerlei andere keuzes waarvoor aanstaande ouders komen te staan. De deelenemers krijgen veel infor matie over de bevalling zélf en de da gen daarna. Zo wordt er ook een film van een bevalling gedraaid en wordt er gepraat over alle kwaaltjes en bij zonderheden bij de baby, waarmee de jonge ouders in die eerste tijd te maken kunnen krijgen. De bedoe ling is dat de medewerksters van de Kruisvereniging zoveel informatie geven dat de aanstaande ouders zelf de keuze kunnen maken die het bes te bij hen past. Verder komen er vragen aan de orde als: - kun je een baby verwennen? - de baby huilt, wat nu? De bijeenkomsten - in groepen van 10 a 12 personen - worden telkens gehouden in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg 14. Ze zijn niet alleen bedoeld voor echtparen, ook aanstaande ouders-alleen kunnen zich opgeven. De avonden duren on geveer twee uur, vanaf half acht (19.30 uur) tot ongeveer half tien (21.30 uur). Onder het genot van een kopje koffie kunnen de deelne mers ook ruimschoots met elkaar van gedachten wisselen. De deelname aan de vier bijeenkom sten is gratis. Wel wordt men ver zocht zich vóór 15 april a.s. aan te melden. Dat kan bij de Kruisvereni ging Soest, tel. 18770 (vragen naar Dhata Fischer). Na de succesvolle expositie in C-drie, gedurende de periode 8 februari t/m 7 maart j.I., heeft de Fotogroep Soest wederom een expositie ingericht en wel bij de Stichting Gouden Handen te 's-Heerenberg. Gouden Handen is één van de grootste creativiteitscentra vaii Nederland en :heëft iri'zijn Vaandel het bevorderen van de creativiteit in en onder de mensen. Jaarlijks passeren zo'n 250.000 bezoe kers de poorten van Gouden Handen. De expositie van Fotogroep Soest loopt van 28 maart t/m 23 oktober en is da- 'After the Fireis een van de foto 's van Huib Limberg, die in Gouden Handen te zien zullen zijn. gelijks te bezichtigen tussen 10.00 en 18.00 uur. Gouden Handen is gelegen aan de Emmerikseweg 13, 7041 's- Heerenberg, tel. 08346-62343. Ieder van de vijf leden van de Foto groep Soest - Ida Mager, Ton van den Oord, Wim Pin, Rob Rijnhout en Huib Limberg - exposeert 15 werken, zodat er in totaal 75, veelal recente werken in kleur en zwart/wit, te aanschouwen zijn. Wie schetst mijn verbazing toen ik in de afgelopen week in een regionale krant las dat uw "Arie Wandelaar" (alias Jan Leijendekker) samen met Piet Ekel en Piet Daalhuizen (respectievelijk voor zitter van de Springbokken en dirigent van PVO) het plan heeft opgevat zich in te zetten voor de realisatie van een eve nementenhal aan de Dalweg. Leijen dekker heeft volgens eigen zeggen de afgelopen maanden honderden uren in de uitwerking van een "Cultureel hart" voor Soest gestopt. Nu begrijp ik waarom Arie Wandelaar eind januari dat giftige stukje "Loos Alarm" schreef. Hij was natuurlijk hard aan het werk om voor Soest een "Cultu reel hart" te bedenken toen bleek dat er mensen waren die helemaal niet op zo'n hart zitten te wachten. Een evenemen tenhal waar we avond aan avond zou den kunnen genieten van: uitvoeringen van de plaatselijke blaaskapel en de Soester gymnatiekvereniging, zo nu en dan afgewisseld door een autoshow van de plaatselijke dealers. Neem me niet kwalijk, maar wie zoiets bedenkt is niet van deze tijd. Deze "Arie" blijkt overi gens hoogst onbetrouwbaar. Want wat stond er in zijn eerdergenoemd stukje. "Projektontwikkelaars, zeker niet Arie's grootste vrienden..." en bij wie zit de heer Leijendekker nu op schoot? Jazeker, bij projektontwikkelaar Tap- hoorn, de man die afgelopen week het Soester Natuurbad van het CDA en de VVD kreeg voor de schandalige prijs van 6 gulden per vierkante meter. Deze is nu van plan het gebied tussen de Dal- weg en Molenstraat te verwoesten met een zwembad, een evenementenhal en 120 luxe koopwoningen. Over het "Uitpaleis" van Arie "Hande laar zegt Taphoorn: "Het hoeft de ge meente niets te kosten, want we verko pen de kavels voor die huizen gewoon voor 60.000 gulden per stuk. Zo spreekt deze vriend van Arie Wande laar." Wandelaar zelf zegt dat hij er geen dubbeltje aan wil verdienen. Mijn conclusie is deze, of Arie liegt dat het gedrukt staat, of Arie is werkelijk zo on nozel als wekelijks uit zijn van commer cie vergeven stukjes is op te maken. In ieder geval zal Arie aan zijn wekelijks Rondje Soest indirect een aardige schnabbel hebben die nu zelfs ten koste van Soest dreigt te gaan. Als lezer van uw krant zou ik het een uitstekend idee vinden wanneer u Arie het bos van Tap hoorn in zou sturen en in plaats daarvan Boudewijn Paans zou vragen die nu we kelijks zijn columm over Soest in de Volkskrant schrijft. De redaktie zou daarmee laten blijken dat ze kwaliteit van commercieel gescrabbel kan on derscheiden. H.L. Witte Het Natuurbad is ten dode opgeschre ven. We kunnen het onderhoud van het bad niet meer betalen dus moet het weg. Maar waarom verkopen, het brengt erg weinig op dus dat is de oplossing niet. Er is een heel eenvoudige manier om het te regelen. De gemeente Soest, de bevolking dus, sloopt het hele Natuur bad complex inclusief restaurant en huis (met vrijwilligers). Dan kunnen we beginnen met een echte boomplantdag onder leiding van biologiestudenten en liefhebbers van groen en er een prachtig bos met vijver van maken. We stelen honderden vierkante kilometers van de natuur, kunnen we dan niet een klein stukje teruggeven aan de natuur. Wat is er nog mooier dan trots aan onze kinde ren te kunnen vertellen dat wij het niet alleen bij woorden gelaten hebben maar ook tot daden gekomen zijn. A.AJ. van Dorresteijn. Jeugd van Soest, waar waren jullie toen ons Soester Natuurbad voor een habbe- krats verpatst werd aan een projectont wikkelaar? Het Natuurbad weg voor maar één mil joen waar nog véél geld af moet (lees S.C. 16/3). Een pracht stuk bos er nog bij verknal len, en dan later nog een mooi stuk van de Eng vernielen om een nieuw bad te bouwen, voor véél geld, dat is wat de gemeenteraad wil! Laten jullie dat zo maar toe? Wij ouderen hebben al 25 jaar genoten van dit bosrijke Natuurbad, willen jullie de eerste 20 jaar zwemmen in een bad op de kale Eng? De gemeente pompt ieder jaar véél geld in voetbalvelden, tennisbanen, hockey velden, mogen de zwemmers (na slech te zomers) dan ook een forse greep doen uit de pot? Ons mooie Soester bad weggeven en op een andere plaats de natuur verzieken om een nieuw bad te bouwen (met mis schien een buitenbad). Is dit geen waan- zijn ten top! Wat zit er achter al dit ge doe? Slaan jullie nu de handen in elkaar en doe er wat aan. Het is nog niet te laat! E. van Kersen

Soester Courant | 1988 | | pagina 15