Bï ®monoED®mtaaI Museum Oud Soest stelt 'cultureel erfgoed' veilig voor het nageslacht DIK BOS B V TbilMNENkjis Nog geen sanering grond Soestduinen Theater/bioscoop en evenementenhal in nieuwe 'hart' van Soest? Schamp? Comfort classique. WOENSDAG 23 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 17 Feestelijke opening in Sint Jozef gebouw Overstek Op onze zonnebank „snel vakantie bruin" Een kuur 10 X 30 min. f 100,- Diefstal/vernieling auto AUTOSCHADE IH Dronken man Hjdt tegen andere auto Bijeenkomst van ICTO in De Rank Provincie: geen hogere prioriteit vervuiling bedrijfsterrein Hond valt hond aan Omroep-driemanschap lanceert plan voor Dalweg-Zuid ""^VJIUVUI Foto: Herman van Dam Onder grote belangstelling heeft zater dagmorgen de officiële opening plaatsgevonden van het Museum Oud Soest, de opvolger van de Soester Oudheidkamer die na een jarenlang verblijf aan de Ferdinand Huycklaan een uitstekend onderdak heeft gevon den in het voormalige Sint Jozefkloos- ter aan de Steenhoffstraat, in de volks mond beter bekend als het Artishock- gebouw. Burgemeester Scholten ver richtte de openingsplechtigheid door zich vanuit de als ontvangstruimte in gerichte expositiezaal van Artishock met een broodmes-uit-grootmoeders- tijd toegang tot de ruimten van het mu seum te "hakken". In zijn welkomstwoord kon de heer AJ. van den Dijssel, voorzitter van de stich ting Oud Soest, een groot aantal Soes- ters verwelkomen. Hij gaf een korte op somming van de voorgeschiedenis van het museum, waarvoor in 1975 de basis werd gelegd na een oproep om tijdens de Gilde-dagen "oude" voorwerpen te exposeren. "Dat hebben we geweten!" aldus Van den Dijssel. Bij een herhaling in 1979 was er nog veel meer ouds te voorschijn gekomen en vanaf 1981 was er voldoende om dat permanent ten toon te stellen in de Oudheidkamer in de boerderij aan de Ferdinand Huyck laan. "Oude dingen worden altijd^dop? be zorgde mensen bewaard," stelde Van den Dijjsel vast, "en ook anderen zoch ten een plaats voor waardevolle dingen. Een gemeente die zichzelf respecteert, vond hij, moet ook zo'n plaats hebben om het "cultureel erfgoed voor het na geslacht veilig te stellen en den volke te tonen". Kort memoreerde hij de talrijke activi teiten die in de afgelopen jaren in, rond om of vanuit de Oudheidkamer hadden plaatsgevonden. Dat het museum steeds bekender werd was ook, bena drukte hij, van groot belang voor de ge meente. Hij was blij dat de broodnodige meerdere ruimte in het oude klooster gebouw gevonden was. "We zouden er graag nóg een paar zaaltjes bij hebben, maar daar hebben we een optie op, en lag praten we maar niet over geld..." Dat laatste was kennelijk be- 'oeld als een steekje onder water in de ichting van het gemeentebestuur. een rariteiten-kabinet Van den Dijssel kondigde aan dat er "linnenkort een tentoonstelling wordt jehouden over de Soester schilder Jac. van Looy, ooit woonachtig in Buiten zorg aan de Burg. Grothestraat, en dat het Museum Oud Soest zich ook posi tief zal presenteren tijdens de laatste laand van het Museumjaar 1988 (de cember), als de provincie Utrecht aan de beurt is. "We willen nog zoveel meer etaleren en conserveren," aldus de voorzitter, die overigens en passant op merkte dat het niet de bedoeling is dat er een "rariteiten-kabinet" ontstaat. "We zullen dus moeten selecteren, want aan zeven ouwe naaimachines heb je ook niks..." Wel zou het museum in de toekomst graag tot specifieke aankopen willen overgaan, omdat er nu eenmaal altijd dingen zijn die men niet "krijgt". Hij bedankte de gemeente tenslotte voor de ondervonden steun en sprak enkele hartelijke woorden aan het adres van de vereniging Artishock ("de goeie buur"), aan bestuur en medewerkers van de stichting Oud Soest en aan de Soesters die een financiële bijdrage hadden geleverd. Daarna was het woord aan burgemees ter Paul Scholten, die zich geïnspireerd voelde door de aanwezige "historie" en door alle mensen die hier bij elkaar wa ren omdat ze "liefde voor Soest" voe len. Over de geschiedenis van het Mu seum merkte hij op dat die "crescendo" was en hij veronderstelde dat de promo tie van Oudheidkamer naar Museum ook de provincie er "anders" tegenaan zou doen kijken. "Ik ben benieuwd naar de gevolgen, en misschien pakt ook de gemeenteraad dit signaal op." Stof Scholten stelde vast dat het in Soest een ptijdjWas van "plannen: maken". "Nieu we ideeën zijn goed, vooral als het con crete zaken zijn waar je ja of nee tegen kunt zeggen." Ook het Museum is vol gens hem op de goede weg, inspirerend voor anderen. Hij refereerde aan zijn ei gen opmerking in de gemeenteraad - dat Soest alleen Soest kan blijven als het financieel gezond is - en noemde als verdere voorwaarden creativiteit, goe de plannen en niet-bij-de-pakken- neerzitten, "anders gebeurt er niks en keert alles tot stof weer". Het Sint Jozefgebouw zelf stelde hij ten voorbeeld als een uiting van de kunst om van de (financiële) nood een deugd maken en er nieuw élan uit te putten. "C-drie heeft een enorme impuls gekre gen en is een groot succes geworden, al moet er wel meer geld bij. Dat het Artis- hock-gebouw verkocht moest worden was jammer, maar kijk eens wat er nu van geworden is!" Hij vroeg (en kreeg) van het publiek een welgemeend ap plaus voor eigenaar Jan Smeeing. Volgens de burgemeester zal ook de ge meenteraad zien wat men hoogstens had durven hopen: dat er nu lijn komt in de aanpak die door de bezuinigingen is afgedwongen. "Dat geeft vertrouwen voor de toekomst. Die lijn vasthouden, dan krijg je helderheid. En als er esprit is, komen de mensen met goeie plannen daarop af." In dat verband noemde hij ook het ge- Aan de Amersfoortsestraat 87 in bostuin gelegen houten landhuis onder een rieten schilddak in chaletstijl uit 1921. Zowel de buiten- als de binnenwanden zijn van hout. De bouwsom bedroeg f 16.500,- Langs steen en hout haken de schaduwen van sier bomen ineen, onder de nok strijden riet en ijzer uitpandigom 'teven. J.V. Burgemeester Scholten en zijn vrouw lieten zich tijdens een rondgang uitge breid voorlichten door museum-voor zitter A.J. van den Dijssel. meentehuis en de plannen voor allerlei dingen die erbij komen, zoals een thea ter/evenementen- en zwemaccommo- datie aan de Dalweg - "We zijn een hart aan het bouwen in Soest. Laten we geen ruzie maken of ons van de lijn laten af brengen. Het belang van Soest staat voorop" - en bracht hij de in politieke kring geleverde kritiek op zijn eigen persoon ter sprake. "Kritiek op mij, laat dat maar komen. Ik vind het niet erg, als dit allemaal maar tot stand komt." Wat hem betreft had hij slechts één be scheiden wensje: dat het nieuwe cen trum van Soest witwordt - "wit in het groen, geen 'new town', maar iets her kenbaars" - als een signaal van de "goe de geest" die Soest vooruit brengt. Van den Dijssel vatte de toespraak van de burgemeester kernachtig samen met de woorden: "Als ik u goed begrepen heb zegt u: wat er met mij gebeurt is geen ramp, als dit er maar komt. Dat knoop ik in m'n oren, al wens ik u het beste toe." Namens de vereniging Artis hock riep de kersverse voorzitter Aart Hofslot de nieuwe buren welkom toe en hoopte hij op een vruchtbare samen werking, die de culturele pluriformiteit in Soest zou vergroten en Soest een gro tere werfkracht zou schenken. Van den Dijssel bood burgemeester Scholten vervolgens op een 100 jaar oud kussen een min of meer antiek broodmes aan, waarmee hij de papieren beletselen voor de deur naar het Mu seum kon doorklieven, niet dan nadat de burgemeester het mes eerst op een oude wetplank had gescherpt. Het ge zelschap nam vervolgens een kijkje in de expositiezalen van het nieuwe Mu seum, die ieders bewondering afdwon gen, en verzamelde zich tenslotte voor een heildronk. Bij die gelegenheid bood de heer P.J. van Doorn, voorzitter van de eveneens nauw betrokken Histori sche Vereniging, het bestuur van het Museum een fraai gebrandschilderd bord aan met een afbeelding van het "oude" gemeentehuis. StudioharlaharwocziK Burg. Grothestraat 25 Tel. 2 04 88 Voor Uw gezichts- en lichaams verzorging Een 52-jarige Soester meldde de politie begin deze week dat onbekende daders zijn auto onder handen hadden geno men. De wagen stond geparkeerd in een loods op een terrein aan de Eiken laan. Uit het interieur bleken de knop van de versnellingspook en een speaker te zijn verdwenen. Aan de auto werden verder diverse vernielingen aangericht. De schade bedraagt ca. 2000 gulden. Geen ramp! Ga naar DIK BOS. Die rekent 'n schappelijk" prijsje! Ook voor 'n tijdelijke huurauto. Saturnusweg 10 indus.ter. Noordschil Tel. 02154 - 14910 BAARN Een dronken Soester is zondagavond met zijn wagen tegen een geparkeerde auto gebotst. Dat gebeurde op de Van Weedestraat. De stilstaande auto, ei gendom van een 23-jarige man, werd zwaar beschadigd aan de linkerzijde. De man, eveneens 23 jaar, was vanaf de Stadhouderslaan de Van Weedestraat opgereden. Hij raakte eerst de stoe prand aan de rechterzijde, 'laveerde' vervolgens naar de linker weghelft en ramde daar de auto. pe onder invloed verkerende man reed door, maar hij kon vijf minuten later in een café aan de Koninginnelaan door de politie worden achterhaald. klassiek: Mollerusstraat 7 3743 BW Baam tel. 02154-12797 Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR "Dankt God en houdt uw kruit droog". Deze variant op Cromwell's bekende uitspraak zou men kunnen schrijven boven de lezing van prof.dr. J.W. Schneider s.j., docent Volken recht aan de Tilburgse Katholieke Universiteit, die door hem woensdag is gehouden in De Rank in Soest voor de afdeling Baarn-Soest van het Inter kerkelijk Comité Tweezijdige Ontwa pening (ICTO). De geleerde spreker had overigens zélf een even pittige als ogenschijnlijk te genstrijdige titel voor zijn referaat "meegebracht": Het ICTO in de bran ding van de ontwapening. Moeten we dan niet blij zijn met de dui delijke kentering der geesten bij de Russische top? Is het niet hoogst ge ruststellend als Gorbatshov openlijk de Bresnjev-doctrine afzweert? U weet wel, Bresnjev, die dacht, alle optreden de divergenties in de Oostbloklanden met geweld te kunnen smoren? Glas nost is nóg niet in Van Dale te vinden, maar de betekenis van dat woord wordt schier omhelsd. Zéker kan daaruit wor den geproefd dat de Russische mach thebbers blijk geven, niet'alles meer te verwachten van hun numerieke en technische overmacht aan mensen en wapens. Hun economie is ook naar de sociale kant volledig vastgelopen. Maar, hoe dan ook, er wordt nu écht ontwapend. Er worden zelfs wapens vernietigd. In Rusland. Wij hebben het kunnen lezen en zien. En S.D.I? Dat verschillende stuk speelgoed van de Amerikanen, waar de Russen (soms) zo briesend over doen, daar stappen zij een volgend moment rustig overheen. In werkelijkheid geloven de Russen geen moment, dat Amerika, dat de NATO, hen zal aanvallen, zo goed als Rusland best inziet dat een aanval op Amerika, dat nog altijd als brugge- hoofd Europa heeft, geen kans van sla gen heeft. Spreker is van mening, dat dit respect voor elkaar het resultaat mag worden genoemd van de onverzettelijke wil van de vrije wereld, de primaire waarden als: noem het maar gerust de christelij ke waarden van godsdienst en vrijheid van geweten, te verdedigen en veilig te stellen. Het ICTO mag er trots op zijn, deze gedachten levendig te hebben ge houden en het heeft in deze nog een be langrijke taak. Sprekers lezing werd ge volgd door een discussie, waarna de avond met een treffend gebed om vrede door prof. Schneider werd beëindigd. JKB Een onlangs gehouden onderzoek op het terrein van Chemco is voor de pro vincie en de Inspectie Volksgezond heid geen aanleiding geweest om de sanering een hogere prioriteit te ge ven. Volgens de onderzoekers is het terrein van het chemische bedrijf en de grond daaromheen verontreinigd met emailleafval, dat afkomstig zou zijn van de KAT-Emaille. Het onderzoek is verricht in opdracht van Chemco. De resultaten werden vo rige week gepresenteerd aan vertegen woordigers van de provincie Utrecht, de gemeente Soest en de Inspectie Volksgezondheid. Chemco wil dat de overheids-instanties de sanering van de vervuilde grond de hoogste prioriteit geven, maar dat verzoek werd niet inge willigd. De vertegenwoordigers zien de uitkomsten als een bevestiging van de informatie, die uit een in 1986 gehou den onderzoek van TAUW was verkre gen. Een stijging op de prioriteitenlijst vinden ze overbodig, omdat er volgens hen sprake is van een beperkt mobiele verontreiniging die relatief weinig ge vaar voor het drinkwater oplevert. Dat betekent dat het nog wel een tijd kan duren voordat het emailleafval uit de grond wordt gehaald. De directie van Chemco betreurt het standpunt van de overheids-mensen. "Vanwege de contactrisico's heeft Chemco inmiddels haar eigen bedrijfs terrein afgerasterd, maar ook daar bui ten is verontreiniging van het grondop pervlak aanwezig," aldus de directie. "Chemco zal zich vanuit haar eigen ver antwoordelijkheid beraden wat haar te doen staat, omdat zij meent dat dit pro bleem moet worden opgelost." De directie zal nog overleg voeren met de gemeente en de provincie over de te restitueren kosten die het bedrijf even tueel moet maken om van de emaille- resten af te komen. De kosten kunnen niet meer op de vervuiler worden ver haald, omdat De Kat-Emaille in 1976 failliet ging. Het bedrijf is door een oud- medewerker voortgezet. Het Waterleidingbedrijf Midden-Ne derland (WMN) was niet vertegen woordigd bij de presentatie van het in opdracht van Chemco door de Heide- my uitgevoerde onderzoek. WMN is van oordeel dat het bedrijf op deze ma nier de aandacht wil verleggen. Het be drijf is zelf verantwoordelijk voor bo demvervuiling op grote schaal met cad mium. Momenteel is nog een procedure gaande over de schadeclaim van WMN aan het adres van Chemco. Tussen vraag en aanbod zit een verschil van en kele miljoenen guldens. WMN heeft een aantal maatregelen moeten treffen, die veel geld kosten. Vorige week werd nog begonnen met het boren van een extra waarnemingspunt in Soestdui nen. Foto: Goos van der Wilt. Een Rottweiler heeft op de Den Bliek laan een andere hond aangevallen. Daarna bracht het dier onherstelbare schade aan de paraplu van de eigenaar van de andere hond. De baas van de Rottweiler wilde van niets weten, maar de politie voorzag hem korte tijd later van een proces-ver baal. Een goed geoutilleerd theater met zit plaatsen voor 400 500 personen, ook te gebruiken als bioscoop, en een hal voor (eenmalige) grote evenementen. Als het aan de Soesters Piet Daalhui zen, Piet Ekel en Jan Leijendekker ligt, zullen deze voorzieningen - al dan niet samengebracht in één multifunc tioneel gebouw - binnen afzienbare tijd verrijzen in het nieuwe "hart" van Soest aan de Dalweg-Zuid, ongeveer tegenover het politiebureau. De drie Soesters, die bindingen hebben of hadden met de omroepwereld, heb ben daarvoor een plan opgesteld en dat onlangs "vertrouwelijk en persoonlijk" ter kennis gebracht van het College van B. W. Tot hun verontwaardiging kwam het desondanks vorige week vroegtijdig in de publiciteit. De heren kenden elkaar al, maar werk ten vorig jaar samen bij het Landjuweel, waar ze o.a. een bijdrage leverden aan de feestelijke opening. Het plan ont stond in feite ook tijdens het Gilde-eve nement, zoals Piet Ekel - de man die als "Malle Pietje" (van de populaire tv-se- rie "Swiebertje'grote bekendheid ge niet, in Soest voorzitter is van de gymnastiekvereniging De Springbok- ken en grote ervaring heeft in de wereld van de omroep - vorige week uitlegde. "Tijdens het Landjuweel hebben we wel eens lopen kankeren op de gebrekkige outillage, waarin alle feestelijkheden zich afspeelden. Die rot-tent, zeiden we dan, al stapte je er natuurlijk overheen en improviseerde je gewoon maar raak. Maar toen Herman Emmink me inter viewde tijdens de ouderenmiddag en me vroeg of ik nog wensen had, heb ik geroepen dat ik hoopte dat we in Soest nooit meer zo primitief bij elkaar zou den hoeven te zihen." Ekels opmerking dat Soest dringend behoefte heeft aan een ruimte voor dit soort grote evenementen werd door het publiek met applaus ondersteund. Dat heeft hem en zijn vrienden Daalhuizen (dirigent van PVO en in het dagelijks le ven producer bij de TROS) en Leijen dekker (oud-producer van de VARA) ertoe aangezet de koppen bij elkaar te steken en ongeveer een jaar lang goed na te denken over de mogelijkheden en onmogelijkheden van wat hun voor ogen stond. Problemen Dat begon met een inventarisatie van de problemen waar Soester instellingen en verenigingen tegenop lopen als ze iets groots op touw willen zetten. Ekel: "De dansgroepen van Slingerland kunnen in Soest met hun naaldhakken nergens te recht, bijvoorbeeld. Als ze een Euro pees Kamioenschap organiseren moe ten ze uitwijken naar Amersfoort. De Springbokken vieren in november hun 60-jarig jubileum. Dat gebeurt in Beu kendal, maar daar moet dan weer een tent bij worden gebouwd omdat je met de sporthal zelf niet uit de voeten kunt." Verder wijst hij op de behoefte bij de middenstand aan een mogelijkheid voor manifestaties (zoals vroeger in een tent op de Eng) en op het hem treurig stemmende feit dat een operettevoor stelling voor Soest vorig jaar in een be tonnen bedrijfshal moest worden opge voerd. "En we hebben in Soest ook geen echte bioscoop; Artishock komt maar spaarzaam tegemoet aan de be hoefte van mensen die gezellig naar de film willen." C-drie, het prestigieuze "cu'tureel cen- l trum" van Soest, voldoet naar Ekels overtuiging evenmin aan de eisen. "Het gebouw zit raar in elkaar, het toneel is totaal ongeschikt, de kleedkamers niet verbonden met hét toneel, en doordat het tegelijk onderdak biedt aan een bi bliotheek en een kerk zitje daar altijd in de problemen. Er kunnen alleen klein schalige activiteiten plaatsvinden, een- mans-voorstellingen hooguit. Boven dien ligt het gebouw niet centraal en heeft het steeds duidelijker vooral een wijk-functie. Ik vind het overigens fan tastisch wat ze daar doen en wat wij he lemaal niet willen is met C-drie concur reren." Flexibel Wat de drie Soesters voor ogen staat is iets heel anders: "Een multifunctioneel gebouw waarin je flexibel te werk kunt gaan, geschikt voor grotere gezelschap pen, maar ook voor exposities en ande re activiteiten." Dat gebouw zou- voor het Soester verenigingsleven van grote betekenis kunnen zijn en het nieuwe im pulsen kunnen geven, maar ook "inter lokaal" interessant kunnen zijn, bij voorbeeld als onderdak voor grote tele visie-evenementen "Het gaat ons absoluut niet om een zwembad of een sporthal," aldus Ekel, hoewel er in de hal naar zijn smaak eventueel gemakkelijk grote (maar dan eenmalige) sport-evenementen zouden kunnen plaatsvinden, zoals interland wedstrijden op indoor-sportgebied. Een zwembad en een sporthal - grote publiekstrekkers - zouden naar zijn smaak de theater/evenementenhal combinatie alleen maar in de weg zitten. Voor het nieuwe zwembad - maar dan iets a lé bijvoorbeeld het Amersfoortse Aquadroom - lijkt hem de open plek aan de Schrikslaan het geschiktst. En een sporthal, waarvoor o.a. SoVoCo en s.o. Soest plannen ontwikkelen, moet volgens hem ook niet in het centrum, maar aan de periferie van de gemeente gestalte krijgen. Als het "uit-centrum" of "uit-paleis", zoals het hier en daar al wordt ge noemd, er zou komen gaat een oude droom van Piet Ekel in vervulling. Al jaren geleden was hij een vurig pleitbe zorger voor de stichting van een echte overkoepelende organisatie voor alle Soester verenigingen. "De Soester Ge meenschap die in de jaren zestig ont stond was te beperkt, ze had geen of nauwelijks achterban en ook geen vi sie." Hij verwoordt zijn filosofie met de volgende "doordenker": "Als je groot denkt kun je altijd tot het haalbare te rug, maar als je klein denkt word je nooit groter..." Toetsen Volgens hem is het plan van de drie Soesters gebaseerd op de grondgedach te dat er iets moet komen waar alle Soesters plezier aan kunnen beleven. "We hebben onze ideeën op papier ge zet, eigenlijk alleen om ze te kunnen toetsen. Daarom kijken we rond in het land waar iets dergelijks ook gereali seerd is, en of dat op een rendabele basis gebeurt. Het is geen kunst om zo maar wat te roepen en mooie fantasieën op te bouwen. In dat stadium zijn we pas. Over de technische en bouwkundige as pecten hebben we niet nagedacht; dat is ook onze taak niet, vinden we. Dat moeten anderen t.z.t. doen. Wij hebben ons alleen beziggehouden met de mo gelijkheden voor de 'invulling' van het geheel. Alles hangt natuurlijk af van het gebruik en het management. We be moeien ons niet met zaken waar we geen verstand van hebben." Het plan is in dit vroege stadium dan ook alleen ter toetsing aan B. W. voorgelegd. "We wilden wel eens horen of er belangstelling voor zou zijn. Zelf zijn we nog volop bezig met de onder bouwing. Dat het nu naar buiten is ge bracht dwingt ons wel in een stroom ver snelling, maar eigenlijk gebeurt dat in alle opzichten te vroeg," aldus Ekel. Gekakel Dat daardoor tegelijkertijd het "Soester gekakel" op gang is gekomen verbaast hem niet. "Gekakel hoort bij dorps ge doe. Er is ook gekakel over de Sport stichting, over het gemeentehuis en overallerlei andere zaken." Zelf doet hij daaraan ook wel een beetje mee, zo blijkt. "Het marktplein bij het gemeen tehuis? Je zet toch ook geen tent in je voortuin? Dat past helemaal niet bij een gemeentehuis met allure. Er wordt trouwens in Soest wat afgezeuld met die markt... En het politiebureau? Dat ziet eruit alsof het van de provincie is. Ik ben er nog niet geweest, maar ik heb het ge voel dat ik eerst een ander pak moet aantrekken voordat ik dat gebouw met die geschutstoren binnenstap." De Dalweg is niet de meest gelukkige lokatie van Soest om er een echt cen trum te ontwikkelen, vindt Ekel. "De weg is alleen aangelegd om de brand weer zo snel mogelijk in het Veen te la ten komen. Een centrum moet eigenlijk groeien om een plein, niet om een door gangsweg. En Soest bestaat toch al voornamelijk uit verbindingswegen..." Op grond van al die overwegingen heb ben de drie initiatiefnemers wel gewor steld met de lokatie. "Je leest ook alleen maar over conflicten als er plannen worden gemaakt. Dat willen we niet. Maar waar zoiets dan zou moeten ko men? In elk geval niet in een woon wijk..." Over de concrete uitwerking van het plan hopen Ekel en zijn medestanders voor 1 april meer duidelijkheid te kun nen verschaffen. "Wat ik op papier heb gezet gaat alleen over de geest waarin het moet gebeuren, over de materie (de vormgeving, het wat en hoe) en over de mens die ervan gebruik zal gaan maken. We zijn nog niet in het stadium voor een politieke discussie. Dat komt later wel." 'Hardstikke enthousiast' Ekel, Daalhuizen en Leijendekker zijn in elk geval zelf "hardstikke enthou siast", aldus Ekel. "Voor ons is het geen vorm van vrijetijdsbesteding, zo van: wij willen óók eens wat... Maar er móet iets komen dat er nü niet is; we willen iets toevoegen aan het leefmilieu in Soest. Over de mogelijkheden zijn wij in elk geval optimistisch." Het driemanschap heeft vorige week, op initiatief van het College van B. W. kontakt gehad met project-ontwikke laar Taphoorn, die ook voor 1 april met een plan zal komen voor de "invulling" van het gebeid Dalweg-Zuid, compleet met zwembad en sporthal. Gesproken is over de mogelijkheden om beide plannen in elkaar te schuiven. Naar ver luidt heeft Taphoorn zich positief opge steld tegenover de plannen van Ekel en de zijnen. Wel zouden er 100 woningen gebouwd moeten worden om met de opbrengst daarvan de bouw van het complex ook financieel haalbaar te ma ken.

Soester Courant | 1988 | | pagina 17