fïlidPub ^StrSter HüiS£d huis^J 49f° 5®*° Eerste paal voor premiewoningen Overhees vu] brilmode crv eerst even Midpuwen f Taxateurs op pad voor de Onroerend-goedbelastingen Soest 50 jaar geleden 25 maart 1938 Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151. vraagt uw aandacht voor Een onbezorgde Pasen? De Soester Duinen EEN EENVOUDIG ONDERZOEK KAN VEEL LEED VOORKOMEN Bij VAN ESSEN BRILMODE is het mogelijk om via de Pulsair tonometer uw oogdruk te laten meten. Dit is een eenvoudige meting die snel, pijnloos en hygiënisch in enkele minuten kan worden verricht. Voor wie is zo'n onderzoek belangrijk? In eerste instantie voor iedereen! ONS ADVIES LUIDT DAN OOK: LAAT UW OOGDRUK METEN! VOORKOMEN IS BETER DAN GENEZEN Geen 'snelheidsrem' op Parklaan Geen verkeersdrempel in Honingbij T WOENSDAG 23 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Makelaardij o.g Opslag motorbrandstoffen Burgemeester en Wethouders van Soest maken ingevolge het bepaalde in artikel 37, eerste lid, van de Wet Algemene Be palingen Milieuhygiënee bekend dat zij voornemens zijn in het belang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting de door hen verleende vergunningen inge volge de Hinderwet voor de opslag van motorbrandstoffen op de volgende per celen te wijzigen: 1. Amersfoortsestr. 13 te Soesterberg; 2. Amersfoortsestr. 80 te Soesterberg; 3. Postweg 37 te Soesterberg; 4. Rademakerstr. 9 te Soesterberg; 5. Rademakerstr. 27 te Soesterberg; 6. Rademakerstr. 31 te Soesterberg; 7. Beckeringhstr. 4 te Soest; 8. Beukenlaan 27 te Soest; 9. Beukenlaan 80 te Soest; 10. Birkstraat 9 te Soest; 11. Birkstraat 30 te Soest; 12. Burg. Grothestraat 68 te Soest; 13. Eikenlaan 5 te Soest; 14. Kerkstraat 49 te Soest; 15. Kerkstraat 58 te Soest; 16. Kerkstraat 62 te Soest; 17. Koninginnelaan 4 te Soest; 18. Korte Brinkweg 36 te Soest; 19. Middelwijkstraat 40 te Soest; 20. Nieuwerhoekplein 1 te Soest; 21. Neerweg 7 te Soest; SUWUlUÜWl RESTAURANT oto: Herman van Dam In Overhees IV is maandagmiddag de eerste paal geslagen voorde bouw van twaalf premie C-afboüwwoningeti. Dat ge beurde met medewerking van wethouder drs. Günther Plomp tussen de nieuwbouw aan het Hazepad en de,huizen langs de Wieksloterweg. Daar komen twaalf woningen. Een klein jaar geleden zag het er nog niet naar uit dat men deze maand zou kunnen starten met de bouwwerkzaamheden. In april 1987 werd grondvervuiling ontdekt tijdens het bodem onderzoek dat voorafgaat aan nieuwbouw. Pas in oktober 1987 verleenden Gedupteerde Staten goedkeuring aan de grondverkoop. De woningen zijn al verkocht, en sommige van de toekomstige bewoners waren maandagmiddag getuige van de officiële start. De woningen worden niet kant-en-klaar 'opgeleverd. De be woners krijgen een 'doe-het-zelf'pakket, waarmee ze volgens een deskundige in gemiddeld twee maanden tijd de woning kunnen afbouwen. Ze hebben verder de keuze gehad uit ver schillende extra mogelijkheden, zoals een garage, een dakka pel en een serre. De meesten hebben daar volop gebruik van gemaakt. De woningen zijn ontworpen door het architectenbureau Van Klooster bv uit Utrecht. Het Woerdense bouw- an aanne mingsbedrijf bv Radix en Veerman zorgen voor de uitvoering. De stichtingskosten van de (goed geïsoleerde) woningen be dragen 135.000gulden (tussen woningen) en 173.000gulden (hoekwoningen 22. Parklaan 4 te Soest; 23. Soesterbergsestraat 2 te Soest; 24. Soesterbergsestraat 76 te Soest; 25. Stationsweg 6 te Soest; 26. Steenhoffstraat 25 te Soest; 27. Weegbreestraat 54 te Soest. De voorgenomen wijziging houdt in dat ter voorkoming van bodemverontreini ging aanvullende voorschriften ten aan zien van de opslag van aardolieproduk- ten in ondergrondse tanks worden ge steld. Gemotiveerde bezwaren tegen dit voornemen tot wijziging van de ver leende vergunningen kunnen door een ieder gedurende twee weken na de dag tekening van deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het ge meentebestuur. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Openbare commissievergaderingen Woensdag 30 maart, 19.30 uur: commissie Onderwijs Agenda o.a.: aanpassen Ludgerus- school. Donderdag 31 maart, 19.30 uur: commissie Welzijn Agenda o.a.: vacaturevoorziening commissie welzijnsplanning; voorstel om niet over te gaan tot adoptie in het kader van het Foster Parentsplan; voor jaarsnota; voortgang Bijzonder Regio naal Project. Plaats: commissiekamer dependance achter gemeentehuis. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting-bij een bepaald agendapunt. "2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer- OOGDRUK METING: Hoge oogdruk is een belangrijke oorzaak van slechtziendheid. Het komt voor bij zo'n 2 tot 5% van mensen boven de 40 jaar; de frequentie neemt toe met de leeftijd. Wat is hoge oogdruk, wat kan het aanrichten, kan het worden genezen. Antwoord op deze vragen geeft onze consumentenfolder die gratis is af te halen. Meten wij regelmatig bij u via de Pulsair tonometer een te hoge oogdruk dan zullen wij u middels een Pulsair verwijsbrief doorsturen naar uw huisarts cq oogarts met onze bevindingen. Onze service bij uw oogdrukmeting kost u uiteraard niks! gediplomeerd optometrist - lid O.V. ZUIDPROMENADE 15 TELEFOON 1 28 74 derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: G. v.d. Munt, Laanstraat 80, voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijfsruimte voor opslag en verkoop van auto-onderdelen en aanverwante artikelen, alsmede revisie van remon- derdelen op het perceel Laanstraat 80. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de afd. mi lieubeheer, gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 012 op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Degenen die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwetaanvragen Bij de afd. milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren, ter inzage verzoeken met bijlagen van: a.Fredjee B.V., Soesterbergsestraat 188, voor het oprichten en in werking hebben van een café-restaurant op het perceel Birkstraat 108. b.De Soester Duinen B.V., Soester bergsestraat 188, voor het oprichten en in werking hebben van een café- restaurant op het perceel Soester bergsestraat 188. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling of bij ge machtigde bezwaren inbrengen op a. verzoek tot 13 april 1988 (Fredjee B.V.) b.een openbare zitting, waar gelegen heid wordt gegeven tot een gedach- tenwisseling te houden op dinsdag 12 april 1988, 09.00 uur in de commis siekamer, Lange Brinkweg 77. (De Soester Duinen B. V.). Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men vergunning kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs slechts worden ingesteld door degenen die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Ontwerp-hinderwet- vergunning Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen vergunning te verlenen op de verzoeken van: a.Avia Diensten Centrum "De Korte Duinen" B.V. Birkstraat 108, voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning in verband met uitbreiding/wijziging van het kanto renflatgebouw, kapsalon plus servi cestation voor motorvoertuigen op het perceel Birkstraat 108; b.Metaverpa B.V., Nieuwe Gracht 20- 22, voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel in om- snoeringssystemen en assemblage van omsnoeringsmachines op het perceel Nieuwe Gracht 20-22; c. Wasserij Soestdijk, Industrieweg 10, voor het oprichten en in werking heb ben van een wasserij op het perceel Industrieweg 10; d.G.L.W. de Groot, Ferd. Huycklaan 22, voor een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning in verband met wijziging/uitbreiding van de groothandel in aardappelen, groente en fruit, alsmede koeling van groente en fruit en groentesnijderij op het perceel Ferd. Huycklaan 22. e. P. van der Zalm, Bernard Zweerslaan 29, 3741 HL Baarn, voor het oprich ten en in werking hebben van een boekbinderij op het perceel Nieuwe Gracht (kad. gem. Soest, sectie G, 5606 gea.). De ontwerpvergunningen liggen vanaf heden 14 dagen ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Gemotiveerde bezwaren tegen ont- werp-vergunning kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaar schriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend vóór 6 april 1988. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bouwzaken De burgemeester van Soest maakt be kend dat Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een erfafscheiding, Amersfoortsestraat 82 (Dumoulinka- zerne); het plaatsen van een erfafscheiding, Wieksloterweg OZ 35. (artikel 302 lid 6 van de bouwverordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 24 maart 1988 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) in het kantoor van de sector Milieu en stadsbeheer, afde ling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. Burgemeester en Wethouders zijn van mening dat op de Parklaan geen snel- heidsremmende maatregelen genomen hoeven te worden. Een aantal bewo ners had daarom gevraagd. Naast een intensiteitsmeting heeft in de Parklaan enige tijd geleden ook een snelheidsmeting plaatsgevonden. De meeste voertuigen reden met een snel heid van 30 tot 40 km/uur. Snelheden boven de 50 km/uur werden slechts zeer incidenteel geregistreerd. Dit snel heidsbeeld is voor een woonstraat als de Parklaan acceptabel. De hoge snelheid waarmee bromfietsen soms rijden is een probleem apart. Kon- trole op handhaving van de maximum snelheid is een taak van de politie. Ge zien het mobiele karakter van een bromfietser is het echter zeer moeilijk om hiertegen effectief op te treden. Dit is een probleem dat zich overal in den lande voordoet. In het kader van het ge richt wijktoewzicht zal het controle-as- pekt worden benadrukt. In verschillende modellen en kleuren v.V\feedestraat tel12434 Soest Burgemeester en Wethouders zijn van mening dat de aanleg van een verkeers drempel in de Honingbij uit verkeers technisch oogpunt niet logisch is. Een aantal bewoners had daarom gevraagd. Het gedeelte Overhees waarin de Ho ningbij ligt, is qua aanleg en inrichting een 30-km gebied. Tussen de inritcon- struktie langs de Turfstreek en het vol gende obstakel (een asverspringing van de Honingbij én een piramidevormige verhoging in het wegdek) ligt een weg gedeelte van 60 m. Zowel de inritconstruktie als de verho ging zijn van dien aard dat deze alleen met zeer lage rijsnelheid kunnen wor den gepasseerd. Aanleg van een drem pel zou betekenen dat deze op 6m van de inritconstruktie zou moeten worden aangelegd. Uit verkeerstechnisch oog punt is die aanleg niet logisch. De Soester gemeenteraad heeft in ok tober vorig jaar besloten om voor de heffing van de onroerend-goedbelas tingen in de gemeente Soest over te gaan naar een nieuwe grondslag. Tot en met het belastingjaar 1988 wor den die belastingen nog geheven over de (gecorrigeerde) vloeroppervlakte van net betreffende onroerend goed. Met ingang van het belastingjaar 1989 zullen de onroerend-goedbelastingen in de gemeente Soest berekend gaan worden over de economische waarde van het onroerend goed. Onder econo mische waarde kan in dit verband wor den verstaan 'de waarde van het onroe rend goed waarvoor het op de vrije markt verkocht zou kunnen worden, dit naar de peildatum van 1 januari 1988'. Die waarde zal gedurende een periode van vermoedelijk vijf jaar geldig blijven voor de berekening van de onroerend- goedbelastingen, tenzij er iets aan het onroerend-goed wijzigt. Met de werkzaamheden is inmiddels een begin gemaakt. Een van de eerste akties was het selekteren van een aantal (180) representatieve panden varië rend van woning tot bedrijfshal. Deze panden zullen dienen als hulpmiddel bij het taxeren van alle andere min of meer vergelijkbare panden. Binnenkort zal begonnen worden met het taxeren van alle andere onroerende goederen. Dat kan niet alleen door de woningen en dergelijke van de buiten kant te bekijken. Soms zal de taxateur ook binnen een kijkje moeten nemen. In zo'n geval is het raadzaam te vragen naar de door burgemeester en wethou ders van Soest voor deze taxatie-aktivi- teiten afgegeven en getekende legitima tie. De taxaties worden in opdracht van het gemeentebestuur verricht door het bu reau KAFI uit Arnhem. Het hele kar wei met de daaraan verbonden admini stratieve werkzaamheden zal 1 oktober a.s. moeten zijn geklaard. Aangezien de bepaling van het defini tieve tarief eerst mogelijk is, nadat alle onroerende goederen in de gemeente zijn getaxeerd en met elkaar zijn verge leken kan het gemeentebestuur de be lastingbetalers hierover eerst in het na jaar van 1988 nadere mededelingen doen. De oudste tweeling van Nederland Zondag a.s. zullen de tweeling-broers Piet en Adriaan van Doorn, respec tievelijk wonende op den Lange Brinkweg 53A en Henr. Blaeckweg 8, hun 80-sten verjaardag vieren. Dit feit een tweeling van 160 jaar tesamen doet ons veronderstellen, dat zij de oudste tweeling in Nederland zijn. Beiden genieten een goeden gezondheid en zijn ongetwijfeld een goede propaganda voor de gezonde Soester lucht. Aan de heeren Van Doorn als getrouwe abonné's van onze krant on ze gelukwenschen. Het zal hen a.s. Zondag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Ruzie in de noodwoningen. Opzettelijke vervuiling van drinkwater Donderdag arresteerde de politie de bekende 68-jarige G.K., bewoner van een der noodwoningen aan de Wieksloot. G.K. had, als gevolg van een burentwist, de gemeenschappelijke pomp voor de drink water-voorziening opzettelijk vervuild door er petroleum, faeca- liën en ander vuil in te werpen. Het water wat uit de pomp kwam, was hierdoor ongenietbaar en van een zoodanige samenstelling, dat het zeer gevaarlijk was voor het gebruik. G.K. is in verzekerde bewaring gesteld. Aanrijdingen Zondagavond bewees een ongeval op de Burgemeester Grothestraat hoe noodzakelijk de a.s. verbetering van dezen straat is. Eenige jeugdige wielrijders bereden aldaar het z.g. rijwielpad, toen een van hen, die aan den kant van den rijweg reed, door een achterop komende au to werd gegrepen. Hoewel z'n nog geheel nieuw rijwiel ernstig vernield werd, bekwam de wielrijder geen verwondingen. De drie nog jonge personen, welke in de auto waren gezeten en welke, vol gens omstanders, niet geheel vrij van drank waren, vertrokken, nadat zij met den wielrijder over de schuldvraag hadden getwist. Waar het nummer der auto bekend is, is procesverbaal opgemaakt. Wijziging in de spelling eener straatnaam Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente in zijne vergadering van 2 Maart j.1. besloten heeft de benaming van „Steenhofstraat" in den vervolge te doen luiden „Steenhoff straat." Soest, 22 Maart 1938. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, W.A.J. VISSER. De Secretaris, GROOT l.s.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5