i so I nieuws aPLIÓhOCK Vibrafonist Frits Landesbergen op 26 maart in C-drie 3INA8 WOENSDAG 23 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 met ÊiSzJ Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 65 TEN i vol jaar is bedrijf nheden i Ralf Wilmes wint muziekconcours Fietsen Busreizen A.s. vrijdagmiddag in C-drie Kinderbios: 'Ronja, de roversdochter' Meest talentvolle Nederlandse jazzmusicus Vrouwentrefpunt in Soest Soest Volksuniversiteit Soest/Soester berg Voorjaarscursus "Pech Onderweg" Vrijwilligers Vakature Bank Operette 'Mikado' in Utrecht 'Zuiver water' op kinderboerderij Bijzondere uitvoering Johannes Passion van Nederlands Bach-Ensemble Tekeningen, aquarellen en zeefdrukken Almekinders exposeert 'Buitenwerk' Koffiedrinken met de boswachter Open huis Drakenburgh in Baarn Jaarconcert Animato Donderdag 24 maart: Filmhuis: 'Another Time, Another Place' Vrijdag 26 maart: Jazz: SharpWood Percussion Zondag 27 maart" Artiskoop: 'Marmouzet' ens, e het net of inde iatie ebrief Vedelaarpad 53, tel. 18136. lar. samen- reniging van 12155 18600 Donderdag 24 maart: 9,30-11.30 uur: Handenarbeid voor volwassenen. Een gezellig clubje vrou wen dat samen de mooiste dingen maakt. Komt u ook eens kijken. Kosten f 2,50 inclusief materialen en koffie. 15.45-17.45 uur: Samen met Dennis, Rosalie en ongeveer 24 vriendjes en vriendinnetjes gaan we er vanmiddag een groot feest van maken. Vrijdag 25 maart: 9.30-11.30 uur: Peuter/ouderaktivi- teit. Deze aktiviteit loopt zo goed dat het bijna té druk is. Je struikelt over de kindervoetjes. Toch blijft het heel ge zellig en goedkoop; 3 gulden per ou- der/kindpaar. 15.45-17.45 uur: Peter en Claudia ko men weer hun verjaardag vieren bij ons. Wat we precies gaan doen blijft nog even een verrassing maar zeker is in ie der geval dat het weer ontzettend leuk wordt. 15.45-17.45 uur: Lekker sporten voor kinderen vanaf acht jaar. We doen dit in de sportzaal aan de Smitsweg. Dit ge beurt ongeveer 10 keer binnen en als het weer lekker is gaan we op de boer derij buiten verder. Kosten f 1,— per kind per middag. Zaterdag 26 maart: 13.30-16.00 uur: Ook vandaag hebben we weer een paar feestjes op de boerde rij. Er komen wel vier kinderen hun ver jaardag vieren bij ons; Marco, Fabian, Lizanne en Marcel komen er bij ons een gezellige middag van maken. Ook voor niet-jarige kinderen hebben we weer een leuk programma. Dinsdag 29 maart: 9.30-11.30 uur: Peuter/ouderochtend. Kosten f 3,— per ouder/kindpaar. Dit is inclusief koffie, materialen en limo nade voor de peuters. Woensdag 30 maart: 14.00-16.00 uur: De theatervoorstel ling van vanmiddag heet 'Aap op school'. In dit toneelstuk kun je zien wat er allemaal kan gebeuren als een echte, levende aap op school terecht komt... Na deze voorstelling zijn er weer allerlei spelletjes en knutselaktiviteiten. Het kost als gewoonlijk weer één gulden per kind. Talentenjacht Ook dit jaar weer een grote talenten jacht op 30 april. Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen meedoen. Alles mag; lied jes zingen, moppen vertellen, toneel spelen, playbacken, verhalen vertellen of wat je verder zelf kunt verzinnen. Er worden voorrondes gehouden. De bes te twintig mogen optreden op Konin ginnedag. Geef je snel op; schriftelijk of telefonisch (02155-18136). De eerste drie krijgen een prachtige prijs. Medewerkers Om het feest op 30 april een sukses te maken hebben we 100 medewerkers nodig. De eerste tachtig mensen zijn binnen. Helpt u ook mee? Vereist mini mum leeftijd 17 jaar en je moet het leuk vinden om 1 dag hard te werken voor kinderen. Dus vriendelijk en geduldig zijn. Ook is er een voorbereidingsavond waarop alle taken besproken en ver deeld worden. Help je mee? Bel 02155- 18136 en vraag naar Leo. Ralf Wilmes uit Soest heeft het piano- concours van de Federatie van Muziek scholen gewonnen. De zeventienjarige scholier werd eerste in de finale van de B-categorie. Hij had zijn eerste plaats te danken aan de goede uitvoeringen van het verplich te 'Sieben kleine Klavierstücke', 'Ca priccio' van Brahms en een stuk van Strauss. Ralf Wilmes mag dankzij zijn muzikale prestatie als solist optreden tijdens het professionele concert dat het Stichts Symfonie Orkest op vrijdag 10 I juni geeft. De Soester heeft al eerder met dit orkest meegespeeld. Het staat I onder leiding van dirigent Gé van Leeu wen, de pianoleraar van Ralf Wilmes. Twee nieuwe fietsboekjes zijn te verkrij gen bij de VVV. Fietsen in omgeving Utrecht en Amersfoort of fietsen in Gooi en Vechtstreek. In deze boekjes vindt u elf fietsrondritten me kaartjes, foto's en toeristische informatie. le Paasdag: Limburg op z'n mooist, be zoek Drielandenpunt en Valkenburg incl. koffie, gebak, koffietafel en diner f 65,-. Vogeltjesmarkt in Antwerpen incl. kof fie, gebak en diner f 52,50. Brabants allerlei incl. koffie, koffietafel en diner f 62,50. 2e Paasdag: Verrassingstocht met kof fie, koffietafel, diner en verrassingen f 69,50. Kastelen in de Achterhoek met koffie, koffietafel, diner en rondleiding f 67,50. De mooie Ooijpolder in het rijk van Nij megen met koffie, koffietafel, diner en rondrit met gids f 62,50. Bloemencorso- Bollenstreek en Keu kenhof op zaterdag 23 april incl. koffie en gebak en entree Keuken hof f 37,50. Dit is slechts een kleine keuze uit een groot aantal dagtochten die men kan boeken bij de VW-Soest. De gratis dagtochtenbrochure ligt klaar bij de VW. Nieuwe gidsen voor vakantie en vrije tijd van alle provincies zijn binnen bij VVV. Het VW-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend van maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur. Het tele foonnummer is 12075. Aanstaande vrijdagmiddag draait in de Kinderbios van C-drie de prachtige jeugd- en familiefilm "Ronja, de roversdochter", gemaakt naar het vele malen bekroonde boek van de Zweed se schrijfster Astrid Lindgren (van o.m. Pippi Langkous). "Ronja" is een film over twee vijandige roversfami lies. Tijdens een stormnacht wordt op de Mattisburcht een meisje geboren, de dochter van de roverhoofdman Mattis. Ze krijgt de naam Ronja. Ronja groeit op tot een nieuwsgierig en onderne mend meisje. Als ze elf jaar is gaat ze het geheimzinnige woud rondom de burcht van haar vader onderzoeken. Hier be leeft ze heel'wat spannende avonturen, want het woud zit vol toverwezens, aardmannetjes en vogelheksen. Op een dag ontmoet Ronja in het bos Birk, de zoon van de roverhoofdman Borka, die een erfvijand is van de Mat- tisbende. Aanvankelijk kunnen ze el kaar niet uitstaan, maar al heel snel vat ten beide grote genegenheid voor el kaar op. Vanwege de vijandschap tus sen Mattis en Borka moet deze vriend schap natuurlijk geheim blijven. De situatie wordt er niet beter op als Borka een deel van de Mattisburcht in bezit neemt, omdat het woud voor hem te onveilig wordt. De woedende Mattis neemt Birk gevangen om zo zijn vader te dwingen de burcht te verlaten. Dat is teveel voor Ronja. Ze kiest partij voor de bende van Borka en krijgt zo haar vriend Birk vrij. Mattis is verbijsterd en verstoot zijn dochter. Dan lopen Ronja en Birk weg en gaan in een grot wonen. Maar hele maal gelukkig is Ronja niet. Ze verlangt naar haar familie. Ook vader Mattis is ongerust. Als de winter nadert gaat hij erop uit en brengt de kinderen terug naar de Mattisburcht. Ondertussen jagen de landvoogd en zijn soldaten steeds fanatieker op de beide roversbenden. Mattis en Borka zullen moeten samenwerken om aan deze bedreiging het hoofd te bieden. Dat is natuurlijk niet zo eenvoudig, maar een tweegevecht tussen beide roverhoofdmannen brengt uitkomst. Mattis blijkt de sterkste, waarna de twee benden, mede gestimuleerd door de vriendschap tussen Ronja en Birk, toch maar gaan samenwerken. De oude vij andschap is daardoor voorgoed ver dwenen. "Ronja" draait op vrijdagmiddag 25 maart in C-drie. De film duurt 126 mi nuten en begint om 15.45 uur (kwart voor vier). De toegang is f 2,50, inclu sief een glas limonade. "Zo goed heb ik nog nooit vibrafoon horen spelen!" Dat waren de woorden van de nestor van moderne jazz, Dizzy Gillespie, toen hij in november 1987 tijdens Avro's Swing Night in het Am sterdamse Concertgebouw de jonge vibrafonist Frits Landesbergen hoor de. In de komende maanden ziet het pro gramma er als volgt uit: Vrijdag 25 maart, 9.30 uur: de film "Ju lia". Donderdag 14 april, 20.00 uur: voor lichting over Soester vluchtelingen hulp. Vrijdag 29 april, 9.30 uur: voorlichting "Blijf van mijn lijf'. Donderdag 12 mei, 20.00 uur: Volks dansen. Het Vrouwentrefpunt heeft als doel stelling: vrouwen in ontspannen sfeer, in lage drempel ruimte, gelegenheid te bieden met elkaar te communiceren. Het programma wordt steeds in overleg met de bezoeksters gemaakt. Vrouwen zijn iedere tweede donder dagavond en iedere vierde vrijdagoch tend van de maand welkom in Het Kruispunt op de Albert Cuyplaan. De toegang is gratis en de koffie kost vijftig cent. Voor vragen of inlichtingen: Ali Sja- maar, tel. 20499; Miep van der Spek, tel. 17431; Joke Geelhoed, tel. 22889; Riet Vermunt, tel. 15255; Jos van der Leij, tel. 15612. Stichting Jeugdzorg postbus 250-3760 AG De stichting Jeugdzorg heeft een aantal cursussen voor volwassenen georgani seerd. De cursussen, die allemaal in april beginnen, hebben een uiteenlopende duur van zes tot tien lessen. Men moet zich voor 1 april opgeven bij clubhuis De Vangrail aan de Nachtegaalweg 8c. Vanaf 13 april is er tien weken lang op elke woensdagavond een cursus over huidver zorging en make-up. De kosten bedragen 50 gulden. De cursus sieraden maken wordt gegeven op de dinsdagavond en duurt zes weken. Voor deelname aan deze cursus betaalt men 35 gulden, inclusief de materiaalkosten zoals overigens in alle gevallen het materiaal bij het lesgeld zit inbegepen. Gym- en conditietraining voor vrouwen be gint op woensdag 3 april. Tegen betaling van 5 gulden kan men hier zeven weken aan meedoen. De kruidencursus start op maan dag 11 april, waarna nog vijf lessen worden gegeven (40 gulden). Voor alle informatie omtrent de vier cursus sen voor volwassenen kan men terecht bij de stichting Jeugdzorg Soest. Het adres is club huis De Vangrail, Nachtegaalweg 8? tel. 17615. The Stablemates met Frits Landes bergen aan de vibrafoon. Tijdens deze Swing Night werd aan Landesbergen de Pall Mali Swing Award uitgereikt. Een jaar daarvoor verwierf deze meest talentvolle Neder landse jazzmusicus de Wessel Ilcken- prijs. Sedertdien is de ster van deze vi brafonist snel gestegen. Hij treedt regel matig op met de groten van de Neder landse en internationale jazz. Nog on langs maakte hij een toernee met de Amerikaanse jazzmusici Buddy de Franco en Barney Kessel. Ook in Soest is Landesbergen geen on bekende. Sedert driejaar treedt hij een maal per seizoen, samen met de forma tie Stablemates, op in het cultureel crea tief centrum C-drie. Twee jaar geleden begeleidde dit ensemble de legendari sche Wally Bishop in C-drie bij het laat ste concert dat deze jazzmusicus gaf. Op zaterdagavond 26 maart treedt dit ensemble wederom op in C-drie, met een programma van "swing, pop en bal- lads", jazzmuziek uit de jaren veertig, vijftig en zestig. Bezetting: Frits Lan desbergen, vibrafoon; Joop van Tol, te nor-saxofoon; Henk Engels, piano; Pe ter van Litsenburg, bas; Ben Schreuder, drums. Aanvang: 20.00 uur. Entree: f 5,-. Nu is er een kans om de komende vakantie niet meer hulpeloos met de au to langs de kant van de weg te staan! De Hr. Piet Smeeing maakt u meer "weg wijs" met de auto tijdens de cursus "Pech Onderweg." De afgelopen jaren hebben uitgewezen dat ook steeds meer vrouwen wat meer van de auto willen weten en de weg naar Garage Smeeing hebben gevonden. Op eenvoudige, duidelijke wijze wordt het "binnenste" van de auto uitgelegd, en het is toch heerlijk om niet meer totaal afhankelijk te zijn als er iets aan hapert Zeg niet: dat overkomt mij niet. Dat kunnen alleen zij zeggen die deze cursus gevolgd hebben! Aanvang van de cur sus: dinsdag 12 april, 19.30-21.30 uur, 3 lessen. Cursusprijs f 35,—, cursusa dres: Garage Smeeing, Koningsweg 14. Aanmelden: elke maandag van 10.00- 12.30 uur en donderdag van 10.00- 13.30 uur Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, Soest. Tel. 02155-22195. Deze week zijn voor de vijfde maal de jaarverslagen de deur uitgegaan. Het zou ondoenlijk zijn de gehele inhoud van het jaarverslag te publiceren. We willen volstaan met de inleiding. "1987 is voor de WB-Soest een goed jaar geweest. Dit jaar bestond de WB al weer 5 jaar, waarvan vanaf 1985 als stichting. Naar buiten is hier (om finan ciële redenen) geen aandacht aan be steed, wel hebben wij in besloten kring hier bij stilgestaan. Er is dit jaar een grote wisseling van me dewerkers geweest, hetgeen niet altijd even gemakkelijk was, maar uiteinde lijk zijn we toch weer tot een goed en prettig samenwerkend team gekomen. De werkzaamheden zijn zeker dit jaar meer gericht geweest op de buiten dienst. Vanuit de WB is veel meer kontakt gezocht met de instellingen voor betere samenwerking en voor meer duidelijkheid en openheid. Dit jaar hebben meer vrijwilligers de weg naar de WB gevonden. Zeker in deze tijd van bezuinigingen en werk loosheid bleek de WB duidelijk zijn diensten te bewijzen. De werkzaamheden hebben zich ook tot de gemeente Baarn uitgebreid: dit als gevolg van de opheffing van de WB aldaar. Mede door de toenemende drukte is uitbreiding van de huisvesting nog ur genter geworden. Er bestaat dringende behoefte aan een gescheiden werk- en spreekruimte (zeker in belang van de privésfeer van de vrijwilliger, de bezoe ker). Buiten het echte vrijwilligerswerk om is er ook veel aandacht besteed aan diver se "projekten". Het projekt "Slachtof ferhulp" is overgedragen aan de "Stich ting Slachtofferhulp" te Amersfoort, daar er in Soest niet voldoende mensen te vinden waren die dit projekt goed van de grond konden krijgen. Ook het "Gil de" projekt is om dezelfde reden over gedragen aan het "Gilde Eemland" te Amersfoort. De "Hobbytheek" is in gewijzigde vorm onder de naam "Buro Vrije Tijd" door twee dames van de WB-Soest opge richt. De start is financieel gesteund met een bijdrage van f 1.000,- die door de Stichting Coördinatie Kermissen in 1986 hiervoor beschikbaar was gesteld. Het "Buro Vrije Tijd" staat nu geheel los van de WB. Ook zijn er dit jaar weer goede kontak ten geweest met het LVV (landelijke Vereniging van Vrijwillgerscentrales). Door de medewerkers van de WB zijn enkele kursussen vanuit het LW ge volgd (o.a. verzekeren en vrijwilligers werk). Al me al kunnen wij terugzien op een goed jaar. Wilt u snel aan de slag dan kunt u mis schien een keuze maken uit een van on derstaande vakatures. Medewerkers gevraagd door de stichting Jeugdzorg om kinder-vakan tie - aktiviteiten te begeleiden in de pe riode van 18 juli t/m 19 augustus. 2/13 Voor het mede organiseren van een handenarbeidclub voor plm. 6 jonge ren, zoekt instituut voor moeilijk leren de kinderen een vrijwilliger m/v. 7/623. Volksuniversiteit zoekt vrijwilliger m/v voor haar kantoor in Soest. De me dewerkster zal worden belast met di verse administratieve werkzaamheden o.a. notuleren. 10/627. Centrum voor ouderen in Soest zoekt aantal vrijwilligers m/v om koffie te schenken voor de bewoners en het on derhouden van sociale kontakten. 12/ 614. Vluchtelingenwerk Nederland zoekt vrijwilligers m/v voor de opvang en be geleiding van asielzoekers. Taken o.a. ondersteuning in asielproce dure, maatschappelijke begeleiding enz. 8/624. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend bij de Stichting Vrijwilli gers Vakature Bank Soest, Willaert- straat 49, tel. 12630. De Utrechtse Operette verzorgt op vrij dag 25 en zaterdag 26 maart a.s. uitvoe ringen van de operette "Mikado" in de Stadsschouwburg te Utrecht, aanvang 20.00 uur. De regie is in handen van Toni Holthaus en dirigent is Johan Rooze. Geruime tijd zijn alle medewer kers reeds bezig met repetities, zang, dans, kleding en techniek, om succes volle uitvoeringen te garanderen. Kaar ten voor deze uitvoeringen zijn te ver krijgen bij de kassa van de Stads schouwburg, van 10.00 - 14.00 uur, te lefonisch van 11.00 - 12.00 uur, tei. 030-310241. Drie basisscholen uit Soest doen mee aan een project 'zuiver water' dat door de kinderboerderij De Vrije Teugel is georganiseerd. Het zijn de Desmond Tutuschool, De Van der Huchtschool/ Paulus Potterlaan en De Wiekslag. De oudste groepen van deze basisscho len krijgen op donderdag 31 maart in formatie van Jo Jansen, een deskundige op het gebied van drinkwater. Gedu rende anderhalf uur kunnen de scholie ren luisteren naar een korte lezing van de Limburger Jansen, terwijl ze ook in de gelegenheid worden gesteld een aan tal proeven met water te doen. Hetzelfde geldt voor geïnteresseerde volwassenen. Die kunnen om 20.00 uur terecht op De VrijeTeugel, waar Jo Jan sen dan opnieuw een lezing zal geven en enkele proeven doet. Jansen verkoopt apparaten, die thuis aan de kraan kun nen worden bevestigd. Het zijn kleine zuivering-installaties, die de onzuivere delen uit het drinkwater haalt. Jo Jansen komt alleen op 31 maart naar kinderboerderij De Vrije Teugel, maar Leo van den Berg van de kinderboerde rij wil volgend jaar opnieuw een derge lijk project organiseren als blijkt dat de belangstelling daar aanleiding voor geeft. Op woensdag 30 maart vindt er in de St. Franciscus Xaveriuskerk aan 't Zand in Amersfoort een bijzondere uitvoering plaats van de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach (1685-1750). Het concert wordt gege ven door het koor Nederlands Kerk muziek Ensemble en het orkest van het Nederlands Bach-Ensemble, on der leiding van Krijn Koetsveld. Deze uitvoering van de Johannes Pas sion is bijzonder te noemen omdat er gemusiceerd zal worden in een kleine bezetting. Het NKE is een koor van zo'n 25 geschoolde amateurs; het pro fessionele orkest van het Nederlands Bach-Ensemble (NBE) zal in een klei ne, enkelvoudige bezetting spelen. Hierdoor is niet alleen de klank akoes tisch geheel in evenwicht, maar kan de muziek ook zo 'doorzichtig' mogelijk tot klinken worden gebracht. De partij van de evangelist wordt ge zongen door de tenor Jos van der Lans, de Christuspartij door Kees-Jan de Ko ning (bas), de sopraanaria's door Bar- bara Borden, de altaria's door Simon Schouten, de tenoraria's door John Vredeveldt en de basaria's door Aijan Liesker. Het Nederlands Bach-Ensemble (NBE) is opgericht in 1983 en stelt zich ten doel het tot uitvoering brengen van koor- en orkestwerken die gecompo neerd zijn tussen ca. 1600 en ca. 1800. Daartoe wordt telkens een groep voca listen en/of instrumentalisten samen gesteld, waarvan de grootte afhankelijk is van de eisen die worden gesteld door de uit te voeren werken. De instrumen talisten zijn professionele musici, de vo calisten zijn geschoolde amateurs, soms aangevuld met professionele solisten. Het NBE presenteerde zich voor de eerste maal in december 1983 met het Weihnachtsoratorium van J.S. Bach. Met financiële steun van bedrijfsleven en overheden is sindsdien een groot aantal concerten gegeven die zich mochten verheugen in een grote waar dering van het publiek. Bij de komende uitvoering van de Johannespassie zal het Nederlands Kerkmuziek Ensemble (NKE) zijn medewerking verlenen. Het NKEkoor is opgericht in 1964 en stelt zich ten doel om kerkmuziek van ca. 1500 tot heden, stijlzuiver uit te voe ren. Het NKE verzorgt concerten in het gehele land en regelmatig worden ra dio-opnamen gemaakt in binnen- en buitenland. Het NBE en het NKE hebben meer dan eens succesvol samengewerkt, mede dankzij de gemeenschappelijke dirigent Krijn Koetsveld (1953). Bij de komen de uitvoering van de Johannes Passion waarborgt de keuze van solisten en in strumentalisten wederom het hoge ni veau dat de afgelopen jaren is bereikt. Het concert wordt mede georganiseerd onder auspiciën van de Stichting Joan- nes Tollius en begint om 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,- (CJP/ 65+ f 12,50). Kaarten zijn in Soest ver krijgbaar bij de voorverkoopadressen: "De Gouden Snaar", Steenhoffstraat 13a-15, tel. 12132, H. Rademaker, Lange Brinkweg 62, tel. 10466, en van af drie kwartier vóór aanvang in de kerk. Deze zelfde uitvoering-in-kleine- bezetting van de Johannes Passion zal plaatsvinden in de Grote Kerk te Loe nen aan de Vecht op zaterdag 2 april, aanvang dan om 19.30 uur. Kaarten a f 15,- (CJP/65+ f 12,50) verkrijgbaar bij "De Beurs", Loenen (02943-1436), en vanaf drie kwartier vóór aanvang in de kerk. Naast de vele tentoonstellingen die in het Baarnse Kasteel Groeneveld te zijn zijn, opnieuw een bijzondere tentoon stelling van een Gooise kunstenaar. Van 26 maart t/m 24 mei is het werk van Hans Almekinders te zien in het Kasteel. Hans Almekinders (Almek) kreeg zijn opleiding aan de Koninklijke Akade- mie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Thans is hij als leraar verbonden aan de Hogeschool Midden Nederland te Utrecht (opleiding voor tekendocen ten). Hij is lid van de Vereniging van Beeldende Kunstenaars Laren/Blari- cum en van de Gooise Grafici en maakt behalve tekeningen en aquarellen ook zeefdrukken en etsen. Regelmatig ex poseert hij in het Gooi en daarbuiten. Het werk dat op deze tentoonstelling hangt is voor het grootste deel "oploka- tie" ontstaan of gëinspireerd door "de buitenwereld" (zeefdnikken). Omdat Kasteel Groeneveld het centrum is voor bos, natuur en landschap is bij de keuze van het werk hiermee rekening gehou den. In de Muziekzaal hangen aquarel len en tekeningen die voor het meren deel zijn gemaakt tijdens de repetities van de omroeporkesten in de VARA en NCRV studio's. Kasteel Groeneveld - Baarn, tel. 02154-20446/21192. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag: 10.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag: 12.00 - 17.00 uur; maandag gesloten. Op zondag 27 maart om 10.30 uur kan men weer koffiedrinken met boswach ter Andre Wiersma in Kasteel Groene veld te Baarn. Deze bijeenkomst staat in het teken van kasteeltuinen. Gast spreker is de heer Piet Bakker van de Vereniging tot Behoud van Natuurmo numenten. De heer Bakker staat be kend als een groot expert op het gebied van oude kasteeltuinen in Nederland. Wanneer men zondagochtend 27 maart om 10.30 uur aanwezig is zal Piet Bak ker informatie geven over het ontstaan en de ontwikkeling van deze en vele an dere kasteeltuinen in Nederland. Ook de hierin aanwezige soorten en het ge bruik daarvan zullen de nodige aan dacht krijgen. Al met al belooft het weer een interessante ochtend te wor den. De entree is f 2,50 per persoon, in clusief een kopje koffie. Volkshogeschool Drakenburgh houdt op vrijdag 25 maart 1988 open huis van 14.00 tot 17.00 uur. In heel Ne derland zetten de volkshogescholen en vormingscentra hun deuren open voor het publiek. Drakenburgh richt zich vooral op de volgende groepen: werknemers en hun partners die vlak voor hun pensioen of VUT staan en zich op een nieuwe perio de in hun leven willen voorbereiden en mensen die zich bezighouden met emancipatie, racisme-bestrijding en medezeggenschap. Verder geeft Dra kenburgh onder meer scholingskursus- sen voor middenkader in bedrijven en instellingen en allerlei thema-kursus- sen, zoals zelfverdediging voor vrou wen, loopbaanplanning, automatise ring en kadertraining. Ook biedt zij on dersteuning bij de opbouw van belan genorganisaties voor b.v. WAO-groe- pen en voor etnische groepen. Ondanks de bezuinigingen is het 54-ja- rige Drakenburgh nog steeds een bloeiend centrum. Er zijn dan ook plan nen voor uitbreiding van het aantal slaapplaatsen en voor vernieuwing van akkommodatie. Op vrijdag 25 maart a.s. wordt er door de accordeonvereniging Animato het jaarlijkse concert gegeven in De Vijver hof aan de Klarinet. De aanvang is 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs is f 5,-, kinderen gratis toegang. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tol dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Scène uit het marionettenspel 'De Bremer Stadsmuzikanten'. "Another Time, Another Place" van Michael Radford - de derde film die in Filmhuis Artishock wordt vertoond in het kader van het 11e Noordhollands Filmfestival - is gesitueerd in 1944, het laatste jaar van de oorlog, op het Schot se platteland. Een groepje Italiaanse krijgsgevangenen wordt daar onderge bracht in een schuur bij een rij daglo nershuisjes. Als dwangarbeiders moe ten ze samen met hun "buren" het land bewerken tot de oorlog voorbij is. De Schotten hebben weinig gemerkt van de oorlog en op een enkeling na behande len ze de Italianen niet vijandiger dan ieder ander vreemd element. Tussen de Schotten aan de ene en de Italianen aan de andere kant plaatste Radford een jonge vrouw. Zij is anders dan haar omgeving en zoekt kontakt met de Italianen. Hun openheid en te derheid verwarren haar en gaandeweg wordt duidelijk dat de vrouw (Phyllis Logan) zich net zo opgesloten voelt als de gevangen Italianen. Zij zoeken troost, warmte en bevrediging van hun seksuele behoeften bij elkaar. Maar dan komt de dag dat de oorlog is afgelopen en de Italianen naar huis mo gen. Luigi en Janie ontmoeten elkaar nog één keer in het bos, toevallig niet ver van de plaats waar later een vrouw verkracht blijkt te zijn. De verdenking valt op Luigi. Een met toewijding gemaakte film, met schitterende opnamen van het ruige Schotse kustlandschap. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Ditmaal is het Utrechts ensemble SharpWood Percussion - bestaande uit Michael Baird (slagwerk), Arnold van den Boogaard (percussie) en Hans Ha- sebos (vibrafoon) te gast in Artishock. SharpWood werd enkele jaren geleden opgericht door de bekende musici Mi chael Baird en Arnold van den Boog aard. In april 1985 werd de vibrafonist en drummer van het Gijs van Dijk-trio, de talentvolle Hans Hasebos, uitgeno digd om als gast bij SharpWood te spe len. Dat beviel zo goed, dat hij een half jaar later het duo definitief tot een trio maakte. SharpWood speelt zijn eigen muziek. De composities en improvisaties verto nen invloeden uit vele muzieksoorten en alle delen van de wereld. Het resul taat is echter zeer originele eigentijdse percussiemuziek. Een eigenaardigheid van de hedendaagse muziek, de ver menging van stijlen en disciplines, wordt weerspiegeld in de uiteenlopen de muzikale achtergronden van de drie muzikanten in hun gedurfde bezetting. Michael Baird is een uitstekende jazz- drummer, die verscheidene jaren met Gijs Hendriks speelde en zes lp's met hem opnam. Hij speelde ook met Siggi Kessler, Slide Hampton, Joe Diono, Stan Tracey, Kenny Wheeler en Jan Akkerman. Arnold van den Boogaard is van huis uit pop- en salsapercussionist. "Broer Boogaard" speelde met Joe Sands, Ber- tus Borgers, Mr. Albert Show, Ritmo Cubano e.v.a. Ook is hij op vele lp's te horen. Hans Hasebos won na het conservato rium gedaan te hebben in 1983 de Meervaartprijs voor nieuw talent. Hij speelde met Han Bennink en het Gijs van Dijk-trio en werkte mee aan televi- siemuziek en muziektheater. Marionettentheater "Marmouzet" speelt "De Bremer Stadsmuzikanten", een sprookje van de Gebr. Grimm, voorafgegaan door de fabel "De vos en de ooievaar". Deze twee spelen worden door 150 draden, 16 marionetten, 3 spelers, een vertelster en allerlei mu ziekinstrumenten tot leven gebracht. Vier oude dieren, een ezel, een hond, een kat en een haan, zijn afgedankt door hun bazen. Samen besluiten ze hun geluk elders te zoeken. Op weg naar Bremen komen ze, aangelokt door een helder licht dat onderdak en eten belooft, bij een rovershuis. De dieren weten samen de schurken te verjagen. Spelers: Renata Barnard, Maijolijn Meijer, Wiene Klaassen. Vertelster: Nienke van Leeuwen. Iedereenv an 4 tot 12 jaar kan komen kijken. In de pauze staat er weer een lekkere versnapering en een bekertje limonade klaar. Het is mogelijk eenjarige zoon of dochter hun feestje bij ons te laten vie ren. Hier wordt dan extra aandacht aan besteed. Reserveren kan nu al. Aanvang: 14.00 uur. Entree: f 5,-. Reserveren: 02155-12066 of 19577.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9