s aruóhocK nieuws Nita Veeren exposeert in C-drie Marjan Berk leest voor uit haar moderne zedenschetsen Speeldoos WOENSDAG 30 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 11 "Literair" in C-drie Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Soester Courant goede informatiebron Poëzie a la carte in Kasteel Groeneveld Vrijwilligers Vakature Bank Theater-Agenda De Speeldoos Handbeschilderde eieren in Dierenpark 'Zuiver water' op kinderboerderij Foto-expositie Soesterberg (150) Expositie Kees Wisse Expositie paaseieren Museum Oud-Soest Cultureel Creatief Centrum •1 J Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Openingstijden: werkdagen 8.30- 12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00- 23.00 uur; zaterdag 15.00-23.00 uur; zon dag 15.00-18.00 uur. Expositie schilderijen Op 1 april wordt de expositie van Nita Veeren geopend. Zie het artikel elders in deze krant. Jeugdtheater in de paasvakantie Wie kent niet het sprookje van 'De ge laarsde kat'? Nog steeds is het een van de meest geliefde sprookjes voor jong en oud. Jeugdtheatergroep Pssstt heeft dit bewerkt tot een leuk theaterstuk voor kinderen vanaf 7 jaar. 'De wijze kater' is de titel van het stuk, waarin een arme jongeman erg verliefd wordt op de dochter van de bakker. Het huwelijk kan niet doorgaan wegens gebrek aan centen. Droefenis alom. De kater kan dit niet lang aanzien en begint plotseling te spreken. Hij neemt de touwtjes in handen, bevrijdt de koning van een enorme rattenplaag, verhindert en-pas- sant het niet gewenste huwelijk van de prinses en verbindt zijn baasje in de echt met diens geliefde. Als hij dan mag trouwen met de prinses neemt hij gauw de benen. 'De wijze kater' is te zien op donderdag 7 april, aanvang 14.30 uur. Kinder-oppas Een cursus overdag volgen is voor ou ders met kleine kinderen vaak een pro bleem. Het liefst worden de kinderen meegenomen. Zo gebeurt dat al een tijd op de cursus kinderkleding-maken op dinsdagochtend. Het aantal kinderen dat meekomt is nu zo groot, dat dit wat storend wordt voor de cursisten. Daar om is naarstig gezocht naar een kinder oppas, en die is ook gevonden. Dus in het vervolg wordt er op de kleintjes ge past als ze spelen met blokken, lego, karren, krijt, tec. Een hele geruststelling voor ouders en docente. Interne cursus theatertechniek Er hebben heel wat mensen gereageerd na het berichtje over deze cursus. He laas is deze cursus intern, dus voor me dewerkers en vrijwilligers van C-drie, en bovendien is ze al vol. Maar voor wie een dagelijkse cursus wil volgen zijn er in het komende seizoen wel mogelijk heden. C-drie zou een cursus theater techniek in zijn pakket kunnen opne men. Daarvoor moeten we echter eerst enige zekerheid hebben over het aantal deelnemers. Het plannen moet goed gebeuren, omdat de theaterzaal er vrij voor moet zijn. Hebt u belangstelling? Neem dan even kontakt op met cursu scoördinator Idelette de Nooy. Marktonderzoek We zijn al weer druk bezig met de plan nen voor het nieuwe seizoen. Het aan bod op het gebied van cursussen is heel groot, maar onze ruimte (soms) be perkt. We willen met ons aanbod van creatieve cursussen zo goed mogelijk aansluiten bij de wensen van de 'klant'. Daarvoor moeten we eerst weten waar de interesses liggen. Een marktonder zoek biedt daartoe een goede gelegen heid. Over niet al te lange tijd zullen we dat onderzoek doen in de vorm van een schriftelijke enquête. We vragen hier voor de actieve medewerking van de bevolking van Soest. Paasvakantie C-drie houdt op Eerste Paasdag zijn deuren gesloten, maar op Tweede Paasdag is de horeca geopend voor bowling en andere activiteiten. In de paasvakantie zijn er in principe geen cursussen; wel worden er zo nu en dan inhaallessen gegeven door docenten die door ziekte of andere redenen een les moesten verzuimen. De docenten heb ben dat met hun cursisten besproken. Als u niet helemaal zeker bent kunt u even bellen naar de administratie (tel. 22188). C-drie is de rest van de paas vakantie normaal geopend. Kobus Trees In de tropische tuin van ons dansfestival zaten levende parkieten. Ze concur reerden om het hardst met het orkest Sail Joia, wat ze natuurlijk verloren. Om deze vogeltjes nog een kans te ge ven hebben we ze een plaatsje gegeven in het Witte Café. Kobus Trees heb ben het erg naar hun zin en fluiten dat het een lust is om te horen. Film-operator gezocht Voor onze Kinderbios zoeken we een vrijwilliger die de film-apparatuur kan en wil bedienen. Momenteel draait de Kinderbios eenmaal per maand, op een vrijdagmiddag. De apparatuur is pro fessioneel, maar eenvoudig te bedie nen. Wie zin en tijd heeft om C-drie (en daarbij de kinderen) een handje te hel pen, wordt verzocht kontakt op te ne men met Irma Kramer. Alleenstaanden Voor alleenstaanden heeft de NVSH weer een middag georganiseerd in het gebouw aan de Curagaolaan in Amers foort. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Men kan kinderen meenemen. Voor meer informatie, tel. 033- 622217. Vanaf vrijdag 1 april exposeert Nita Veeren in het Witte Café van C-drie in Soest. De expositie bestaat uit een twin tigtal schilderijen, die ook heel goed te keningen zijn te noemen, uitgevoerd in gemengde technieken. Vervaardigd met pen in Oostindische inkt en inge kleurd met enkele soorten verf, waar van waterverf de voornaamste is. De uit Amersfoort afkomstige Nita Veeren heeft haar opleiding gevolgd op een kunstschool in Amsterdam en de Academie voor beeldende kunsten in Rotterdam. Op beide instituten volgde zij enige tijd lessen, die zij aanvulde met privélessen. Verder is Nita Veeren gro tendeels autodidact. Nita schrijft en il lustreert al jaren kinderboeken, waar van een serie in de A. V.i. - niveaus. De ze A. V.I boekjes, die goed aansluiten bij de leesniveaus, worden veel in het basis onderwijs gebruikt. Momenteel is Nita Veeren in onderhan deling met een Duitse uitgeverij van kinderboeken. Voor dit werk is zij be reid enige concessie te doen aan de uit geverijen. Echter niet aan haar 'eigen' werk. Haar schilderijen maakt zij pre cies zoals ze het zelf in gedachten heeft. Het werk maakt een sprookjesachtige indruk, beladen met symboliek. Nita Veeren probeert in haar werk gevoelens en ervaringen van haarzelf of anderen weer te geven, die soms heel wanhopig zijn, dan weer van ontroering of ver wondering spreken. De expositie wordt geopend op 1 april, waar om 20.30 uur Anco Malie het openingswoord zal spreken. De exposi tie is tot 22 april te bezichtigen in C-drie. De openingstijden zijn op werk dagen van 8.30 - 17.00 uur en 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. De toegang is gratis. De Amsterdamse schrijfster/cabare tière/actrice Marjan Berk (55) leest op vrijdagavond 15 april a.s. voor uit eigen werk in "Literair," het ontspan nende, avondvullende boekenpro gramma van C-drie, in samenwerking met Boekhandel v.d. Ven. Met Marjan Berk kun je lachen. Zij is een sprankelende, geestige vrouw die na haar vijfenveertigste begon te schrij ven. En hoe. Met haar hese stem weet zij haar publiek te amuseren met koste lijke verhalen en anekdotes uit en rond haar boeken die door de Arbeiderspers zijn uitgegeven. Na twee jaar gymnasium, een verpleeg steropleiding en één jaar toneelschool werkte ze bij Wim Kan, Rudi Carrell, Joop van de Merwe, Lurelei, Tom Manders, radio en televisie. Ze schreef teksten voor jeugdseries, liedjes, shows en in 1980 samen met Jeroen Krabbé een "bezuinigingskookboek." De roodblonde Marjan Berk is ge trouwd met de componist/musicus Ruud Bos. Ze heeft vijf kinderen. De oudste is 32 en de jongste 16. Ontbloot In 1981 debuteerde ze als succesvol schrijfster met "Nooit meer slank." een Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 31 maart: 9.30-11.30 uur: aktiviteit voor volwassenen. Gezellig knutselen in een leuke sfeer. Kosten: f 2,50, inclusief koffie. Verder is deze dag geheel gewijd aan zuiver water en wat daar bij komt kij ken. Drie basisscholen komen met hun oudste leerlingen voor een natuurpro- jekt, waarin de kinderen van alles en nog wat leren over schoon water. Dit o.a. door het doen van proefjes. De scholen die komen zijn: 9.00-10.30 uur: De Desmond Tutu school; 10.30-12.00 uur: De van de Hucht school; 13.00-14.30 uur: De Wiekslag. Om 20.00 uur hebben we over hetzelf de thema een lezing voor ouders. Zie voor meer informatie elders in deze krant.vrijdag 1 april: Vandaag rijn we de hele dag gesloten. Tevens nemen we 's avonds afscheid van een belangrijke medewerker. Zaterdag 2 april: Drie jarige kinderen komen weer een groots feest houden bij ons. De jarigen van vandaag zijn: Jas per, Wilco en Margreet. Samen met hun vriendjes en vriendinnetjes gaan ze weer allerlei leuke dingen doen, die al leen maar op de kinderboerderij kun nen. Ook niet-jarige kinderen zijn van half twee tot vier uur natuurlijk wel kom. Ook voor hen hebben we een leuk programma. Dinsdag 5 en woensdag 6 april Omdat het deze week paasvakantie is hebben we een heel speciaal programma voor jullie gemaakt. We zijn dan ook de hele week van twee tot vier uur open, en ie dere middag kost één gulden per kind. En zo ziet het programma eruit: Dinsdagmiddag hebben we drie ver schillende aktiviteiten. We gaan het land van de paashaas maken, een paas- boom en we sluiten de middag af met een echte paasmaaltijd! Woensdagmiddag hebben we weer een toneelstuk. Deze keer gaat dat over een paashaas. Nou kent iedereen de paas haas natuurlijk. Maar hebben jullie ook wel eens van een manke paashaas ge hoord? Nee! Als je daar nog nooit van gehoord hebt moet je woensdag zeker komen kijken naar dit toneelstuk, want dat heet na melijk.... 'De manke paashaas.' Na het toneelstuk hebben we verschillende ak tiviteiten en spelletjes. Talentenjacht Ook dit jaar weer een grote talenten jacht op 30 april. Kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen meedoen. Alles mag: lied jes zingen, moppen vertellen, verhalen vertellen, toneelspelen of playbacken. Verder natuurlijk alles dat je zelf kunt verzinnen en leuk vindt om te doen. Er worden voorrondes gehouden. De bes te twintig mogen optreden op Konin ginnedag. Geef je snel op; schriftelijk of telefonisch (02155-18136). De beste drie krijgen een prachtige prijs. autobiografische roman over het eeu wige gevecht met de weegschaal. Een jaar later schreef ze "Liefde Haat," 12 korte verhalen over relatieproble men, moderne zedenschetsen waarin alles en iedereen wordt ontbloot. In 1983 verscheen "De Dag dat de Mayonaise mislukte" en in 1984 de ro man "De Feminist", over de huwelijk sperikelen van een geëmancipeerd echtpaar. Ook in "Een blonde rat" (1985) treft de lezer aanstekelijke hu mor aan, kolder en mensenkennis. Licht leesvoer maar nergens oppervlak kig. Maijan Berk is een erotisch auteur en wor driwej de schrijfster van de Goöise matras genoemd. "De Zelfvergroot- ster" (1986) gaat over zwarte wedu wen, oud SS-ers, neofascisme en gast arbeiders. Het knappe in het oeuvre van Marjan Berk is dat, ondanks de komische toe standen die één brok satire op de mo derne tijd lijken, de ernst wel degelijk overheest. Humor is altijd ernstig. Om die twee te combineren moet je een schrijver van klasse zijn. En dat is Mar jan Berk. De literaire avond in C-drie begint om 20.00 uur, muzikaal omlijst door een slagwerk-groep uit Hilversum. De presentatie van "Literair" is in han den van Nelleke Streefkerk. J.V. Traditiegetrouw organiseert Kasteel Groeneveld in Baarn op zaterdag 7 mei a.s. in nauw overleg met het literaire tijdschrift ,,'t Kofschip" een dichtersdi- ner "Poëzie a la carte" waaraan ver schillende dichters uit Nederland en Vlaanderen hun medewerking verle nen. Iedereen die een uitstekende maaltijd in een schitterende omgeving wil afwis selen met het luisteren naar poëzie, voorgedragen door de auteurs zelf, kan deze culturele happening met litera tuur, culinaire kunst, zang, muziek en beeldende kunst meemaken door zich tijdig aan te melden bij Kasteel Groene veld, telefoon: 02154-21192. De kos ten bedragen f 35,— per persoon. Het programma ziet er als volgt uit: 16.30 uur: Opening van een tentoonstelling van schilderijen van Chris de Nijs uit Berg (België), in de Boomkamer van het Kasteel door Raoul de Puydt, voorzit ter van de Kofschip Kring. 17.00 uur: Poëzievoordracht in de Hasselaerzaal door drie eregasten: Jana Beranova, Tsjechisch/Neder landse dichteres. Helena de Vetter, Vlaamse dichteres. Jan Kooistra, Groningse dichter. Enke le verzen van hem worden gezongen door Wilma van Bommel, op de vleugel begeleid door Sybolt de Jong. (Beiden uit Leek Gr.). Presentatie: Nelleke Streefkerk. 18.00 uur: Aperitief. 18.30 uur: Poëzie a la Carte, afgewisseld met korte voordrachten van Vlaamse en Neder landse poëten. 22.00 uur: Einde. Produktie: Nelleke Streefkerk en Jan Visser die nadere inlichtingen kan ver strekken over de inhoud van dit pro gramma: Gerrit van de Veenstraat 52, Soest, tel. 14283. Mocht u het plan hebben om begin april bij de Vrijwilligers Vak. Bank langs te gaan, stelt u dat dan even uit tot na de Paasvakantie. De WB-Soest is nl. in de week van 4 t/m 8 april gesloten, maar per 11 april zijn bezoekers weer van harte welkom. Yakatures •De Ernst Sillem Hoeve, gelegen in het groene hart van Nederland, is een con ferentie- en vakantiecentrum met een vakantie-aabod gericht op families (ook één-oudergezinnen) en ouderen. Het programma en de verzorging van de gasten wordt deels uitgevoerd door vrijwilligers. Programma-stafleden maken een pro gramma-aanbod met spelen voor kin deren, een spelcircuit voor de hele groep, zetten fietstochten uit, kortom, zorgen dat de gasten een fijne vakantie hebben. In de ouderenweken is het een belangrijke taak om een goede gast- heer/-vrouw te zijn die goed kan luiste ren. Verzorgingsstafleden zijn aktief bij het aardappels pitten, tafel dekken, en an dere huishoudelijke klussen die een verblijf aangenaam maken. Je werkt in een team van vrijwilligers. Er is een reiskostenvergoeding en een W. A.- en Ongevallenverzekering gere geld. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Ernst Sillem Hoeve, liefst vóór 15 april, telefonisch onder nummer 03438-20170/23233. 10/603. Bij de Stichting Vrijw. Vak. Bank Soest is plaats voor een mede- werk(st)er om mee' te draaien in alle voorkomende werkzaamheden. •9/620. Instelling voor geestelijke ge zondheidszorg zoekt vrijwilligers m/v om voorlichting te geven aan verschil lende groepen: voortgezet onderwijs, buurthuisgroepen e.d. Vrijwilligers die nen betrokken te zijn of zijn geweest bij de geestelijke gezondheidszorg en be reid zijn over hun ervaringen te praten in voorlichtingsbijeenkomsten. •9/622. Vrijwilligers m/v gevraagd om gehandikapten te begeleiden bij het leren paardrijden. 1/626. Leidster/bestuurslid show groepen (minirettes en majorettes) ge zocht bij muziekvereniging in Soest. •7/626. Instituut voor moeilijk leren de kinderen zoekt vrijwilliger m/v om de uitgave van spelen en spelletjes van uit de speel-o-theek te verzorgen, naast het verrichten van diverse administra tieve werkzaamheden. •2/13. Stichting Jeugdzorg zoekt vrij willigers m/v om tijdens de vakantie (18 juli t/m 19 augustus) kinder-va- kante-aktiviteiten te organiseren. 1/635. Stichting Slachtofferhulp zoekt kontakt met mensen die willen deelnemen aan het projekt slachtoffer hulp. De stichting wil hulp bieden aan slachtoffers van een misdrijf in de ruim ste zin van het woord. 2 x per jaar wordt een kursus gegeven voor de vrijwil- lig(st)er van 6 a 7 weken; 1 avond per week. In mei a.s. ;start de eerste kursus in dit seizoen. Informatie over bovenstaande vakatu- res (met uitzondering van vakantiewerk Ernst Sillem Hoeve) uitsluitend via de WB-Soest. De Stichting Vrijwilligers Vakature Bank Soest is gevestigd in C-drie aan de Willaertstraat 49, tel. 12630. Ope ningstijden: maandag, dinsdag en don derdagvan 10.00 tot 12.30 en 13.30 tot 15.30 uur. Vrijdag 11.00 tot 12.30 uur. Nog voor uw vakantie uw Engels of Spaans ophalen? In een korte cursus - tien lessen van an derhalf uur - worden de meest voorko mende situaties waar u in uw vakantie voor komt te staan (bij de douane/dok ter/op het postkantoor) behandeld. Een praktische vakantiecursus voor mensen met enige voorkennis van de Engelse taal, wat echter voor de Spaan se taal niet nodig is.. Begonnen wordt op donderdagmiddag 14 april in de Open Hof om 13.30 uur (Engels), om 15.00 uur Spaans. Voor Spaans komend daar nog wat stencil- kosten bij, en voor Engels f 20,- voor een boek. Men kan^zich telefonisch aanmelden op tel. 12514 of 03463 - 1310 (tijdens de paasvakantie is het kantoor gesloten). Soest is rijk aan natuurschoon en heeft bovendien een zeer gevarieerd land schap. Geen wonder dat de VW-Soest goed is uitgerust met routes en kaarten op het gebied van wandelen en fietsen. Een kleine greep uit het assortiment: Fietsen in omgeving Utrecht en Amers foort, met elf fietsrondritten, met kaar tjes, foto's en toeristische informatie, f 5,80. Bos en Duinenroute, of een Vuursche- en Eempolderroute, f 1,25. Beelden route langs ruim veertig kunstwerken in Soest en Soesterberg, f 1,50. Natuur pad "de Zoom" of natuurpad "het Soester Hoogt" zijn beschreven wan delroutes door de natuurgebieden van Soest, f 1,-. De Museumjaarkaart is verkrijgbaar bij de VW en tevens de gids Nederland Museumland 1988. De gids biedt een overzicht van alle aan het museumjaar deelnemende musea, hun vaste collec ties en speciale tentoonstellingen. De gids kost f 9,95. Voor vertwijfelde kado-zoekers is de VW-geschenkbon een welkome red der in nood. De bon is verkrijgbaar in waarden van f 10,- tot f 50,- Verder heeft de VVV nieuwe vakantie gidsen, stadsplattegronden, wegen kaarten etc. Loop gerust binnen bij de VW om eens "rond te neuzen". Het VW-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend van 9.30 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer is 12075. Kuïtureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Beverly Hills Cop II Vrijdag 8 april, 20.00 uur. Een rijke stinkerd, woonachtig in Be verly Hills, wordt overvallen en be roofd. Zijn naam begint met eenA'. De overvaller laat een idiote brief achter met de mededeling, dat de naam van het volgende slachtoffer zal beginnen met een 'B'. Axal (Eddy Murphy) krijgt een telegram van brigadier Bogomil. Of Axel zo vriendelijk zou willen zijn te ge tuigen in een belangrijke zaak. Natuur lijk doet Axal dat. Maar als Axel met brigadier Bogomil overleg pleegt, wordt er een aanslag op Bogomil ge pleegd. Axel gaat achter de alfabet moordenaar aan. Wederom heeft deze film een schitterende soundtrack met vele potentiële hits, waaronder die van George Michael 'I want your sex,' Bob Seger 'Shakedown' en de muziek van Harold Faltermeyer. De absolute com merciële tophit in de Amerikaanse bio scopen wordt ook dit jaar in Nederland een groot succes. Regie: Tony Scott. Akteurs: Eddie Murphy, Judge Reinhold, John Ash- ton, Jurgen Prochnow, Brigitte Nielsen. Alle leeftijden. 'Een avontuur met een staartje' Woensdag 6 april, 14.00 uur. 'Een avontuur met een staartje' is de Nederlandse versie van de Amerikaan se animatiefilm 'An Americain Tail', het aangrijpende en spannende verhaal van een Russische muizenfamilie die naar Amerika verhuist omdat er 'In Amerika geen katten zijn en omdat in Amerika de straten met kaas zijn gepla veid.' Hoofdrolspeler van ditfhaar al te menselijke drama is Fievel, de jongste zoon van het gezin, die tijdens de barre zeereis naar Amerika overboord slaat. Hij spoelt aan op Ellis Island, wordt ge holpen door Henri le Pigeon die bezig is het vrijheidsbeeld te maken, en komt in handen van een maffia-achtige ratten- bende. Zal hij zijn vader en moeder ooit nog terugzien? Zal hij New York kun nen bevrijden van de gesel van de kat ten? De nasynchronisatie is in het Ne derlands met de stemmen van Berdien- ne Koppenaal, Coen Flink, Arnold Gelderman, Marijke Merckens en an deren. Donderdag 31 maart, aanvang 20.15 uur: Victoria eenvrouws-musical van Jasperina de Jong. De voorstelling is uitverkocht. Woensdag 6 april, aanvang 14.00 uur: Een avontuur met een staartje. Jeugd film. Kaarten f 4,—. Donderdag 7 april, aanvang 20.15 uur: Wortel bach live Hans Liberg solo. Deze voorstelling is uitverkocht. Vrijdag 8 april, aanvang 20.00 uur: Beverly Hills Cop II. Speelfilm. Kaar ten f 6,—. Donderdag 21 april, aanvang 20.15 uur: Brecht, het leven zelf Muziektheater met Jules Croiset, Hant- zen Houwert, Hans Radloff e.v.a. Kaarten f 20,—/Pas/CJP f 18. Vrijdag 29 april, aanvang 20.15 uur: Berdien Stenberg Orkest Eennieuw jnuzikaal programma van Berdien Stenberg met begeleiding van een tienmans orkest. Kaarten f 17,50, pas 65/CJP f 15,-. In het kader van het 40-jarig bestaan zullen er in het Dierenpark Amersfoort dit jaar tal aan evenementen plaatsvin den. Het eerste is echt een uitje voor de paasdagen: een tentoonstelling van handbeschilderde eieren op zondag 3 en maandag 4 april, van 10.00 tot 17.00 uur. Gerda van Wessel uit. Baarn en Marieke van Vechel uit Zeewolde geven die da gen demonstraties van het beschilderen van eieren, in grootte variërend van par kieten- tot struisvogeleieren. Verder is er een uttgebreide collectie eieren te zien, waarop de vogel is afgebeeld die het ei heeft gelegd. Ook voor kinderen is deze paaseieren- show erg leuk; zij mogen onder deskun dige leiding hun eigen kunstwerkjes op eieren schilderen. Daarbij kunnen zij ook nog genieten van een poppenkast voorstelling. Het bezoek aan de tentoonstelling is bij de toegangsprijs van de dierentuin in begrepen: kinderen van 2 t/m 10 jaar, f 8,- vanaf 11 jaar, f 11,-. In het gebouw van de kinderboerderij De Vrije Teugel geeft de heer Jo Jan sen morgen voorlichting over zuiver water. Hij doet dat in aanwezigheid van leerlingen van drie basisscholen uit Soest, De Wiekslag, de Desmond Tutuschool en de Van der Hucht- school. Vanaf zaterdag 2 april (12.00 uur/ wordt in verband met150 jaar Soester berg" een foto-expositie gehouden, sa mengesteld door Bep Lensink en Dik Top. De heer R.A. van Logtenstein, wethouder van de gemeente Soest, zal deze expositie, die plaatsvindt in "De Hoeksteen" te Soesterberg, openen. De openingstijden zijn: Zaterdag 2 april van 12.00 - 17.00 uur. le Paasdag gesloten. 2e Paasdag van 12.00 - 17.00 uur. Dinsdag, woensdag en donderdag van 14.00 - 17.00 uur. Zaterdag 9 en zondag 10 april van 12.00 - 17.00 uur. Dinsdag, woensdag ën donderdag van 14.00 - 17.00 uur. Zaterdag 16 april van 12.00 - 17.00 uur. De ingang van de tentoonstellingsruim te is aan de Plesmanstraat. Jansen is deskundige op het gebied van drinkwater. Hij werkt bij een Limburgs bedrijf dat zuiverings-apparatuur ver koopt voor huishoudelijk gebruik. Jan sen stelt dat het drinkwater uit de kraan niet voldoende is gezuiverd. Volgens andere deskundigen uit de medische wereld is water uit de kraan in een aan tal gevallen ook de oorzaak van ziekten. Jansen zal de oudste groepen van de drie basisscholen afzonderlijk ontvan gen op De Vrije Teugel. Leo van den Berg van de kinderboerderij vindt de problematiek van het drinkwater zo be langrijk dat hij besloot een project te starten. Alle basisscholen uit Soest wer den uitgenodigd. De drie scholen waren de enige die reageerden. De scholieren krijgen een korte lezing van Jansen, waarna hij ze enkele proe ven zal laten doen. Vanaf 20.00 uur zijn ouders en andere belangstellenden wel kom op de kinderboerderij om zich door Jo Jansen te laten informeren over het drinkwater. Dan zal hij tevens de monstraties verrichten met de eerder genoemde apparatuur. Voorlopig bestaat alleen morgen de ge legenheid om op de kinderboerderij meer te weten te komen over 'zuiver water'. "Maar als er plotseling meer scholen zijn die interesse tonen, dan kunnen we misschien nog eens een der gelijk project organiseren," aldus Leo van den Berg. Dc Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan liet sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tol dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 31 maart: Filmhuis: 'I've heard the Mermaids singing' Het horen zingen van een zeemeermin blijkt een kwestie van kijken 'I've heard the Mermaids Singing' heeft een aardi ge geluidsband, zoals de hele film aar dig tot lief is, maar het zijn vooral de beelden die je inpalmen. Een lichtvoeti ge, visuele ongebreideldheid maakt de film tot een feest. Geen dampend volks- gebeuren, geen swingend society-eve- nement, maar een klein feestje met inti mi waarbij het plezier belangrijker is dan het effect van de aanwezigheid. Dat 'Mermaids' een gezellig samenzijn voor plaatjeskijkers is geworden is een klein wonder, want de basisingrediën ten "kunst religie" staan over het al gemeen garant voor ongemakkelijke sfeertjes. Genialiteit of beginnersgeluk, dat is moeilijk te beoordelen. Feit is dat Rozema erin geslaagd is een uiterst charmante film te maken in een tijd dat films hun publiek eerder aan zich on derwerpen dan voor zich winnen. "I've heard the Mermaids Singing" is een verfrissend debuut over vrouwen die nu eens niet de bekende feministi sche klaagzang houden, al vinden ze wel dat er het een en ander schort aan hun bestaan. Voor het lichte wordt mis schien wat ruim de tijd genomen, de iro nie van het geheel houdt de film wel gaande. Rozema heeft een vlotte hand van schrijven, zowel in de dialogen als in Polly's monoloog. In deze tijd van steeds duurdere films over personen die steeds minder op mensen lijken, is een film als "I've heard the Mermaids Singing"- die een echt onderwerp combineert met humor, fantasie en een aantrekkelijke visuele stijl - met een kaarsje te zoeken. Een unieke film in Filmhuis Artishock. Aanvang: 21.00 uur Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; leden/cjp/65-l- f 5,-. Zaterdag 2 april: a* In Artishock zijn va.naf 2 april schilde rijen te zien van de kunstenaar Kees Wisse. De Veldhovenaar Kees Wisse groeide op in Vlissingen. Dat is duide lijk te zien aan zijn onderwerpkeuze: het water. Het merendeel van zijn geëx poseerde werken bestaat uit zee- en strandgezichten. Daarnaast schildert hij bloemen. De werken zijn naturalistisch, naar de werkelijkheid weergegeven, in olieverf en aquarel. Hij schildert pas sinds hij acht jaar geleden in aanraking kwam met de schildergroep van Henri Bol. Kees Wisse is watje noemt een oprechte amateur. Eerder was werk van hem te zien in Kas teel Maurick te Vught en het Kleine Kerkje te Middelbeers. Hij deed ook mee aan groepstentoonstellingen in As sen, Maassluis en Eindhoven. De expositie wordt geopend op zater dag 2 april, om 21.00 uur. De tentoon stelling is te zien van 3 t/m 24 april op zaterdag- en zondagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur en tijdens Artishockacti- viteiten in het Artishockgebouw, Steen hoffstraat 46 te Soest. Het is beslist de moeite waard om tij dens de Paasdagen een bezoek te bren gen aan de verkooptentoonstelling van kunstig bewerkte en beschilderde eie ren. De Amersfoortse schilderes Renée van Vonderen-Essenstam exposeert haar werk in het Museum Oud-Soest in het voormalige klooster Huize "St. Jo- seph" aan de Steenhoffstraat 46. De eiertentoonstelling is geopend op zater dag en de beide Paasdagen van 13.30* tot 17.00 uur. Deze openingstijden gel den tevens voor het museum. Het voor malige klooster biedt thans onderdak aan het museum Oud-Soest dat met haar uitgebreide en schitterende verza meling oudheden uit Soest elke bezoe ker mateloos weet te boeien. Een be zoek aan het museum met de thans lo pende eiertentoonstelling mag u beslist niet missen. De eiertentoonstelling is ook nog op zaterdag 9 en zondag 10 april geopend.

Soester Courant | 1988 | | pagina 11