"TEGELEN" 1 d'OudeEnghe f.37,50 jjgW Picture Point zet puntjes op de 'i' Goed concert Animato voor volle zaal Bij De Ster Kindermode volop kleur en vrolijkheid in Junior Sportswear d'Oude Enghe De bril in het modebeeld bij Brilcentrum Als u uw bril bij brilcentrum koopt, dan krijgt u méér dan alleen maar een bril. WOENSDAG 30 MAART 1988 SOESTER COURANT PAGINA 19 Nieuwe zaak in lijsten, wanddecoraties en kaarten Van Weedestraat Politie pakt inbreker Krant niet ontvangen? Tijdens de Paasdagen: HELDERE GROENTESOEP Diverse soorten vlees, groente, fruit etc. 'Grillen' op een steen aan tafel COUPE d'Oude Enghe The Gospel Road in C-drie IN SOEST Vastenaktie voor toekomst jeugd van de Kaap Verdische Eilanden Kwaliteit, service en garantie. Zwart op wit. Aan de Van Weedestraat gaan mor gen om 9.30 uur de poorten van een nieuwe zaak open. Het zijn de deuren van Picture Point, een winkel van in lijsten, wanddecoraties en (wens)kaarten. De vrouw achter het nieuwe gezicht in de noordelijke win kelkring is Janny Woltjer uit Soest, die het pand een ingrijpende verbouwing heeft laten ondergaan. Janny Woltjer is niet over één nacht ijs gegaan om een lang gekoesterde wens in vervulling te laten gaan. Na vijftien jaar voor gerenommeerde bedrijven op beurzen te hebben gewerkt en een pret tige ervaring als assistente in een dok terspraktijk te hebben opgedaan, kreeg ze door het vrijkomen van een pand aan de Van Weedestraat de gelegenheid zich als ondernemer in Soest te vesti gen. Die mogelijkheid pakte ze met bei de handen aan. In de afgelopen twee maanden werden de voorgevel en het interieur van de zaak volledig ver bouwd. Dat was echter niet alles, want Janny Woltjer ging zelf 'de boer op' om zich te bekwamen in haar vak. Ze werk te in een lijsteiifabriek, was actief als stagiaire in verschillende bedrijven en liep alle vakbeurzen af. "ik heb er zin in en ik ben blij dat ik nu kan beginnen. In dat opzicht wil ik overigens mijn colle ga's in de Van Weedestraat bedanken voor het geduld dat ze hebben getoond. Het is natuurlijk geen pretje als er in je buurt twee maanden wordt verbouwd. Dat brengt nu eenmaal overlast met zich mee." Overweging "Ik heb altijd graag ondernemer willen worden. Als je dan een kans krijgt aan geboden moet je die aanpakken. Je weet nooit hoe lang het duurt voordatje een tweede kans krijgt," zegt Janny Woltjer. "Ik ben gewend om met men sen om te gaan. Dat heeft me altijd ge trokken, en ik ben blij dat het zo blijft. Het is natuurlijk wel een overweging om voor jezelf te beginnen, maar ik heb er alle vertrouwen in." Dat blijkt ook wel uit Janny's keuze om een zaak met inlijsten, wanddecoraties en kaarten te beginnen. De motivatie daarachter is makkelijk te verklaren. "Als je Soest met andere gemeenten vergelijkt kom je snel tot de conclusie dat er in Soest een duidelijke behoefte op dit terrein bestaat. Je moest naar Amersfoort, Hil versum of Utrecht om iets van je gading te vinden, maar nu kunnen de mensen in Soest blijven. De jeugd voelt zich thuis in een zaak, waar ze rekening kun nen houden met hun financiële moge lijkheden en mensen die hun woning in richten of hun wanddecoraties in een andere lijst willen plaatsen hebben in Picture Point een grote klans van sla gen. Bij ons hoefje niet duizend gulden neer te tellen voor een mooie, passende lijstOok de hobbyisten hoeven niet tevergeefs bij Picture Point naar binnen te stappen, want volgens Janny heeft ze ook lijsten in de winkel, die speciaal zijn bestemd voor schilder- of naaldkunst of bijvoorbeeld borduurwerken. "Ik heb de laatste tijd verschillende vakbeurzen afgelopen om het allernieuwste, dat op de markt is verschenen, in mijn collectie op te nemen. Dat geldt voor de lijsten, maar ook voor het uitgebreide assorti ment kaarten. Kijk, als ik iemand een kaart stuur wil ik dat die kaart bij de be treffende persoon past. Dan moetje dus De politie heeft gistermorgen in alle vroegte een 43-jarige inwoner van Den Helder ingerekend, die even te voren een inbraak had gepleegd in een woning aan de Talmalaan. Een voorbijganger zag de man in een tuin scharrelen met een verdachte "bult" onder zijn jas. Hij waarschuwde ter stond de politie. Die trof op aanwijzing van de getuige onder een conifeer een tasje en een geldkistje aan, die afkomstig waren uit het huis waar was ingebroken. Ook werden er duidelijke voetsporen gevonden. De getuige verstrekte bo vendien een deugdelijk signalement. Na enig speurwerk in de omgeving werd de dader - als oud-inwoner van Soest en "goede bekende" van de po litie - aangetroffen. Het profiel van zijn schoenzolen stemde perfect overeen met de voetsporen in de tuin. De man had bij zijn aanhouding een grote schroevedraaier, twee zaklam pen, een muts en een paar werkhand- schoenen in zijn bezit. Hij verplaatste zich met een VW-busje, dat door de politie in beslag werd genomen en aan het bureau geplaatst. De inbreker werd ingesloten. De politie zet het onderzoek nog voort. Foto: Herman van Dam een brede keuze-mogelijkheid hebben, anders bereik je je doel niet. Nee, ik ben niet kunstzinning in de zin dat ik zelf schilder of teken, maar je hebt er oog voor of niet," zegt de kersverse onder nemer zelfverzekerd. "Ik heb gekozen voor kaarten die je niet direct overal kunt verkrijgen in Soest, maar die toch op een royale manier een grote geva rieerde sortering biedt aan een publiek dat op persoonlijke wijze iemand wil verrassen." Deskundig advies Doordat Janny Woltjer alle fasen in haar branche heeft doorlopen is ze in staat om de klanten op alle mogelijke manieren te helpen. Het zal ook niet al leen blijven bij het verkopen van een lijst of een stapel kaarten, maar ze kan de mensen op allerlei gebied van des kundig advies voorzien. Bovendien heeft ze binnenkort de beschikking over onder meer een moderne vacuum- pers en een passepartout-machine. Daarmee profiteren de klanten van een extra brok service. Voor wat betreft de posters heeft Janny op de laatst gehouden vakbeurs haar winkelvoorraad ingekocht. Zo heeft ze ook 'beslag gelegd' op de meest moder ne creaties op het gebied van graphic art. In Picture Point hangen meer dan honderd posters, die dankzij displays op afstand zijn te beoordelen. Niet-in- gelijste posters kunnen ter plekke als nog van een 'jasje' worden voorzien. Picture Point is niet alleen het punt in Soest waar allerlei soorten kaarten, lij sten en posters te verkrijgen zijn, maar tevens de plaats waar het interieur een zeer vooruitstrevend karakter heeft. Maar daar kan men het best zelf een kijkje voor gaan nemen, want dan kan men zien dat Janny Woltjer in Picture Point de puntjes op de 'i' zet. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. De accordeonvereniging Animato kon tevreden zijn met een geheel gevulde zaal tijdens haar jaaruitvoering in De Vijverhof. De avond werd op uitste kende wijze gepresenteerd door dhr. René v. Duin. Het B-orkest mocht de spits afbijten. Het was het eerste openbare optreden en voor mensen, die nog maar zo kort met muziek bezig zijn, was het een pri ma optreden. Vervolgens speelde het A-orkest de openingstune 'Happy Swing', daarna gaf het een muzikale vertolking van vier sprookjes ten beste. Met name het sprookje 'Het dappere kleermakertje' waarin door het orkest een naaimachientje werd geïmiteerd, viel zeer in de smaak van het publiek. Na de pauze was er een geslaagd goo- chelintermezzo door John v.d. Ham, die hiermee zijn debuut maakte op het po dium. Daarna volgde er nog een tweede op treden van het A-orkest met ondermeer de 'Rocky Mountain Suite' en de 'Glenn Miller Story'. Het muzikale gedeelte werd afgesloten met Pop-Beat-Time, gespeeld door A B orkest tezamen. Beide orkesten werden op uitstekende wijze gedirigeerd door Petra van Drieënhuizen. Na afloop van het muzi kale gebeuren werd er nog een span nend spelletje Bingo gespeeld. Animato kan terugzien op een zeer ge slaagd concert. Het talrijke publiek zal net als de muzikanten van de accor deonvereniging alweer uitkijken naar het volgende optreden. BAR EETCAFE i11 iii i'i'iM Tevens kunnen "ij l' iianbi" eleif" onze overheerlijke RIIJ-KYF.. Ook DINERS iï I A C'ARTE -A 1 Tijdig reserveren ge\vensi.^H| BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 Soest telefoon 02155-13331 De fabrikanten van Junior Sportswear rekenen op een warme en vooral vro lijke zomer. Dat blijkt uit de meeste kollekties die op dit moment in de winkel hangen. Het leven van Jezus Christus blijkt na 2000 jaar nog steeds de inspiratie te zijn van zo'n slordige anderhalf miljard mensen. Met recht mag Jezus' leven het grootste gebeuren in de wereldgeschie denis worden genoemd. De film The Gospel Road geeft daarvan een spre kend getuigenis. Aangrijpende scènes wisselen elkaar af. Water verandert in wijn, een blinde man kan weer zien, en waar het allemaal op uitloopt: Jezus sterft aan een kruis. Liefhebbers van country-muziek kun nen hun hart ophalen: Johnny Cash verzorgt de muzikale ondersteuning. De hele film is in Israël opgenomen. Een uitstekende film om op 'Derde Paasdag' te gaan zien. Dinsdag 5 april 20.00 uur, in cultureel creatief centrum C-drie aan de Wil- laertstraat in Overhees, Soest. Toegang f 2,50, koffie gratis. De organisatie is in handen van de Christengemeente Soest. Agenda van sociaal-culturele activiteiten in Soest. Opgaven voor deze rubriek uitslui tend via C-drie (Irma Kramer), Willaert- straat 49, tel. 22188. Woensdag 30 maart, 14.00 uur: KINDERTHEATER 'AAP OP SCHOOL'. De Vrije Teugel, Vedelaarpad. Entree f 1,-. Donderdag 31 maart, 20.00 uur: LEZING 'GEZOND WATER'. De Vrije Teugel, Vedelaarpad. Entree vrij. Vrijdag 1 april, 20.30 uur: EXPOSITIE NITA VEEREN. C-drie, Willaertstraat. Entree vrij. Zaterdag 2 april, 13.30 uur: KINDER-ACTIVITEITEN. De Vrije Teugel, Vedelaarpad. Entree f 1,-. Dinsdag 5 april, 9.30 uur: PEUTER/OUDER-OCHTEND. De Vrije Teugel, Vedelaarpad. Entree f3,-. Het Interparochieel Missie-comite Soest probeert 24.500 gulden bijeen te krijgen voor de jeugd van de Kaap Verdische Eilanden. Het heeft die keuze gemaakt uit 450 projecten voor de Vastenaktie 1988. Tijdens de Vasten wil het comité zich inzetten voor de jeugd van deze eilan dengroep in de Atlantische Oceaan. Volgens de initiatiefnemers heeft deze jeugd wel degelijk een goede toekomst in zicht, mits de jonge stedelingen en de jongeren van het platteland de handen ineen slaan. Met de opbrengst van het project hoop het Interparochieel comi té Soest een steentje bij te dragen aan die samenwerking van de jeugd. De Kaap Verdische Eilanden werden in 1441 ontdekt door de gebroeders Nolli. Lange tijd waren de eilanden het cen trum van slavenhandel. De naam van de eilanden is afkomstig van het Afrikaan se voorgebergte bij Dakar in Senegal, Kaap Verde. Hoewel de eilanden elf jaar geleden zelfstandig werden is de in vloed van de Portugese onderdrukking nog steeds merkbaar. De stadsmensen en de mensen van het platteland zijn van elkaar vervreemd en weten niets van elkaar. Dat belemmert de opbouw van de Kaapverdische gemeenschap en het opzetten van een gezamenlijk ont wikkelingsproces. Voor financiële steun kan men geld overmaken op postrekening 35.80.168 of banknummer 35.99.67.787. Voor meer informatie kan men terecht bij de heer B.J.H. Smeele, tel. 11115 of de heer J.D.M. Kok, tel. 25775. Barbare F ar beren Pointer rekenen op een warme en vrolijke zomer: Popcorn- geel en lila voor de meisjes en groen met lila voor de jongens, geïnspireerd op de golftrend. Ondanks de trend om jeans opzettelijk te voorzien van scheuren en rafels, zal deze het toch moeten afleggen tegen de enorme kracht van de pasteltinten. Popcorn-geel met lila, cerise met wit (Barbara Farber) zullen deze zomer de boventoon voeren bij de meisjes. De jongens gaan zelfs naar school in een op de golfsport geïnspireerde outfit (Poin ter) in donkergroen, gecombineerd met lila en wit. Onderling combineren De "juniors" treden in de voetsporen van hun ouders: ook zij gaan hun garde robe zodanig aanvullen, dat ze hun mo- disch wijde bandplooibroek kunnen combineren met bijpassende sweats- hirts, T-shirts, katoenen truien en wind/waterafstotende jackets. Mari ne/wit en marine/rood zal, voorzien van grote kleurige print en etiketten het straatbeeld vullen. De winkeliers hel pen de jonge consument aardig op dreef door de diverse combinatiemogelijkhe den attractief te etaleren. Bril en mode, is die combinatie al een onvervreemdbare tweeeenheid? Feit is dat de zonnebrilmode de gewone mo de zeker volgt. Natuurlijk is het begrip 'mode' bij brillen weer anders dan bij kleding en schoeisel. Een bril moet in de eerste plaats vol doen aan haar basisfunctie 'zien'. Ten tweede mag een goede bril nauwelijks gevoeld worden op de neus van de dra ger. Het modische aspect moet er daar na voor zorgen dat de dra(a)g(st)er zich lekker voelt en 'mooi'. Een bril moet niet alleen zorgen voor 'beter zien', maar zeker ook voor 'er beter uit zien.' Met de presentatie van de kollektie 88 is Brilcentrum daar zeker in geslaagd. Een modeshow van kleurrijke modieu ze kleding van boutique 'de Bedstee' uit Soesterberg gecombineerd met de nieu we brillen-mode-lijn. Het modebeeld staat geheel in het teken van het contrast. Zowel in kleur, mate riaal, stoffen als in silhouet. Het gaat niet zozeer om enorme veranderingen ten opzichte van de afgelopen jaren, maar meer om perfectionisme van ma teriaalgebruik en belijning. Het steeds groter zelfbewustzijn en gevoel voor het eigen lijf, gepaard aan kwaliteit en duurzaamheid, bepalen het mode beeld. Er is een geleidelijke verandering merkbaar van het geëmancipeerde sil houet naar een zachtere soepele belij ning die de contour van het lichaam volgt. Het kleurgebruik is zeer duidelijk ge koppeld aan het modethema. Het nieu we silhouet dat in zachte soepele stoffen comfortabel de natuurlijke lichaams contouren volgt, vraagt om ingehouden aardekleuren en natureltinten. Deze worden gecombineerd met transparan te aquarelkleuren. Zowel voor de vrouw als de man toont dit nieuwe sil houet een volmaakt samengaan van praktische draagbaarheid, comfort en elegance. Opvallende accenten komen van de verwerking van naden, het mo del van een kraag en revers, sluitingen en bescheiden accessoires. Het is deze mode die voor de grote vraag naar schildpadmonturen zorgt. Waarbij de synthetische schildpad nauwelijks te onderscheiden is van de echte. Een an der silhouet toont een slank gesneden klassieke eenvoud, bijna nuchter en streng, ware het niet dat typisch vrou welijke aspecten als het accent op de taille, het decolleté en het been voor een prettige afleiding zorgen van deze stren ge eenvoud. De kleuren voor dit sil houet zijn van wit tot ecru met accenten van mauve en marineblauw. Voor de man werkt dit thema met pyama- en tennis-strepen in felle tot donkere kleu ren op een lichte achtergrond. Het klas sieke hemd moet hier en daar voorzich tig wijken voor prachtig gesneden po lo's en colvariaties. Bij deze look past het kloek gevormde goud- en zilver kleurige montuur met een enkel kleu raccent. Feestelijk Er komt steeds meer gevoel voor en ple zier in het hanteren van de etiquette en formaliteiten, als het gaat om feestelijke aangelegenheden. Men mag zich weer 'kleden' voor feesten, etentjes en partij en. De feestmode heeft daarom waar schijnlijk met een knipoog gekeken naar de vijftiger jaren met zwierige pet ticoats, diepe decolleté's, waaierende sjaals en sleepjes, wijde pofmouwen en slanke hoge manchetten met veel piepkleine knoopjes. Vrolijk, swingend en feestelijk. Vooral heeft de smoking een metamorfose ondergaan en biedt dit tenu alle ruimte voor eigen kleur- en snit-interpretaties. De bril hierbij mag uitbundig gekleurd zijn en versierd met glinsterende steentjes. Tendensen uit de zeil- en surfwereld vermengen zich met tennis- en squash- mode, met ski- en turnmode en met de 'vrijetijdskleding.' De kleuren zijn hel der en fel op een basis van wit en ecru. De bril hierbij is vederlicht en praktisch sportief met slimme modische grapjes. De slijptechniek in 'glazen' brengt ge hard kunststof in talrijke kleuren maar ook superdun glas voor de hoge sterk ten. Het is nog maar kort geleden datje pas een echte zakenman was met een gewichtig dik en donker montuur. De yuppiegolf heeft daar een einde aan ge bracht. Lichte, snelle en slanke montu ren bepalen nu het zakelijk image. En, niet te vergeten, de halve leesbril. Als commercieel aspect doet zich daarbij de gewoonte voor om leesbrillen aan een koordje om de hals te dragen. Veel nieuws in de kollektie 88. Mocht u de brillen-show gemist hebben: In het pas vernieuwde interieur van Brilcentrum aan de van Weedestraat in Soest kunt u een kijkje wagen, enerzijds het 'zien', anderzijds het gezien worden. Met de 'oogmeet-computer' kan Brilcentrum snel en eenvoudig zien of uw ogen nog wel goed kijken. 3,sU !,irn speciaal optiek m winkelkring van weedestraat 87 Soest - 02155-17120

Soester Courant | 1988 | | pagina 19