de vele gezichten van DE HUISHOUDBEURS NIEUWE Doe-Het-Zelf RAI Korte, sportieve vakanties tussendoor De Negen Maanden Beurs Overal in Nederland te kust en te keur OPENINGSTIJDEN HUISHOUDBEURS EVENEMENTENPLEIN NEGEN MAANDEN BEURS WOENSDAG 30 MAARtTÖrr" SOESTER COURANT PAGINA 25 DIVERSITEIT THEMA-PRESENTATIES 13 t/m 17 april 1988 VOOR ALLE „KLUS"-INFORMATIE DAKKAPEL KINDERKAMER Spijker je kennis bij op nieuwe 7 T/M 17 APRIL 1988 AMSTERDAM ral 'Kinderen krijgen' en wat erbij komt kijken VOORZIET IN EEN BEHOEFTE SPREEKUUR AMSTERDAM MODE KINDERWAGEN PARKEERTERREIN art^vrteiten^Elf1 d'all J.9?8 bruist de Amsterdamse RAI van de complex weer ond«H^ Rot 63.000 ml grote tentoonstellings- ÏL onderdak aan de Huishoudbeurs. Deze grootste UtlkTnU tolnT,' itatle in Neder|and neemt nog jaariijks in hrlnrhps meer exPosanten, afkomstig uit talrijke medium élk i et belang van deze consumentenbeurs, zodat dit medium elk jaar niéuwe en vernieuwde elementen bevat presenteren ^ri S® Huishoudbeurs vormt een bezoek aan de Huishoud- ardvdteben P en ontplooien beurs een dagje uit, waarbij zij het het dé 'e. vr'j alle aspecten nuttige met het aangename combine- Hnnr uinHen^H tf dn ral<en- H'er" ren. "Gezelligheid" speelt hierbij een 9 ftf°^ ttannen hoofdrol, evenals "Nieuwtjes Kijken", en vrouwen, in e e eeftijdsgroep Tal van deelnemende bedrijven en er ie s van un gading. Voor velen organisaties grijpen deze gelegenheid De Huishoudbéurs 88 vindt plaats van donderdag 7 tot en met zondag 17 april 1988 in het Europacomplex van de RAI te Amsterdam. Gelijktijdig wordt in het Hollandcomplex de Doe-Het-Zelf RAI gehouden, die men met hetzelfde toegangskaartje kan bezoeken. Vanaf 13 april geeft de Huishoudbeurs-entreekaart boven dien toegang tot de Negen Maanden Beurs. Openingstijden van de Huishoud beurs: dagelijks van 10 tot 17 uur. Op maandag 11 en dinsdag 12 april doorlopend van 10 tot 22 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ12,50 p.p. of ƒ10,- voor (vooraf aangemeld) groepsbezoek en houders van Pas 65. Jeugd van 4 t/m 11 jaar, onder gelei de: ƒ10,-. dan ook aan om nieuwe ontwikkelin gen te tonen of nieuwe produkten te lanceren. De Huishoudbeurs kenmerkt zich door een enorme diversiteit aan on derwerpen. De getoonde produkten variëren van eenvoudige of juist geavanceerde apparaten voor huishoudelijk gebruik, tot complete woninginrichting, of mpde en cosme tica, dan wel levensmiddelen en dranken. Daarnaast zijn de laatste ja ren in toemende mate collectieve in zendingen te zien, waarbij exposan ten uit één bepaalde branche een thematische presentatie verzorgen. Tot de succesvolle thema-presenta ties, die in 1988 worden herhaald behoren: "Oog voor eigen Land", over toerisme en (dag)recreatie in Nederland; "Beveiligd Wonen", ge richt op professionele inbraakbeveili ging van de woonomgeving; "Huis dieren in Nederland", met als accen ten de gezondheid en verzorging van onze dierenvrienden in en om het Wooninformatie vormt traditioneel een hoofdbestanddeel van de Huis houdbeurs. huis; "Koken in Nederland", waarbij de moderne apparatuur voor het "snelle" koken centraal staat en, last but not least, "Doe-Het-Zelf". Tegelijk met de Huishoudbeurs vindt de eerste Doe-Het-Zelf RAI plaats. Onder het motto "spijker je kennis bij" wordt op deze nieuwe consumentenmanifestatie op allerlei niveaus informatie gegeven over het doe-het-zelven in en om het huis. 7-17 APRIL 1988 AMSTERDAM Nieuw op de Huishoudbeurs 88 is het Evenementenplein. Temidden van de honderden stands met uiteenlopende produkten en artikelen vormt het Evenementenplein zowel een aantrekkelijke pauze-plaats als een inspirerende actie-plek. Zoals de naam al aangeeft, staat er hier het nodige te gebeuren. Huis houdbeursbezoekers krijgen er elke dag een gevarieerd programma voor geschoteld. Op het Evenementen plein draait het voornamelijk om ver rassende, niet-alledaagse zaken. Naast puur amusement, waar men lekKer naar kan luisteren en kijken, zijn er op verschillende momenten activiteiten, waaraan het publiek naar hartelust kan deelnemen. Dat geldt bijvoorbeeld voor de dagelijkse quiz en voor verschillende "cursussen". Op bepaalde dagen staat het Evene mentenplein in het teken van één ■speciale activiteit of thema, zoals de rechtstreeks uitzending van het popu laire tv-programma AVRO's Service Salon of de "Artis-dag' vanwege het 150-jarig bestaan van onze bekendste dierentuin. Een ander voorbeeld van een speciale activiteit is "Kies je stijl", waarbij deskundigen advies ge ven over de aankleding van het inte rieur. Het riante podium, waarop alle activi teiten plaatsvinden, is omringd door een gezellig terras. Dat maakt het volgen van de programma-onderde len extra aantrekkelijk, terwijl ver moeide voeten even rust krijgen. Zowel beginners als gevorderden vin den op de Doe-Het-Zelf RAI de ingre diënten, die nodig zijn bij "klus"- werkzaamheden. Zo zijn er de nieuw ste gereedschappen, hulpmiddelen en materialen te zien. Daarnaast wordt veel aandacht besteed aan de monstratie en uitleg. Om de minder ervaren doe-het-zelvers te tonen dat het vaak helemaal niet zo moeilijk is om zelf een karwei te klaren, geven diverse deskundigen uitleg en de monstraties. Om deze presentaties overzichtelijk te laten verlopen is gekozen voor the ma-paviljoens. In elk paviljoen staan de produkten en hulpmiddelen bij een, die nodig zijn voor één bepaalde klus. Op vaste tijden wordt gedemon streerd hoe men deze spullen moet gebruiken voor een optimaal resul taat. Zo is er een paviljoen "verrui mend verbouwen" gepland. Hier ligt de nadruk op "met weinig geld de effectieve leefruimte vergroten". Een klus die stap-voor-stap gedemon streerd wordt, is het realiseren van een dakkapel in een puntdak. Van dit karwei denken veel consumenten dat het te gecompliceerd is om zelf te kunnen doen. Andere thema's, die op het programma van de Doe-Het-Zelf RAI staan, zijn het aanleggen van (dak)tuinen, isolatiewerkzaamheden en het renoveren van wanden, vloe ren en plafond. Op de Doe-Het-Zelf RAI zijn verder artikelen als gereedschappen, wand- bekleding, verfwaren, vensterglas, ij zerwaren, hout en houtwaren, bouw materialen en tuinartikelen te vinden. Ook uitgevers van tijdschriften en boeken, alsmede voorlichtingsinstan ties zijn aanwezig. Jonge en aanstaande ouders, die zelf de baby- en kinderkamer willen in richten en decoreren, kunnen het beste in de periode van 13 t/m 17 april naar de Doe-Het-Zelf RAI ko men. Dan wordt namelijk ook de Ne gen Maanden Beurs gehouden. Deze beurs is met hetzëTfdë entreebewijs toegankelijk. Alles staat er in het te ken van zwangerschap, bevallen en de periode daarna. Nadat het onderwerp "Kinderen krijgen" in de jaren '70 minder in de belangstelling stond, is er de laatste tijd een duidelijke kentering te bespeuren. Elk jaar zijn er in Nederland 180.000 vrouwen zwanger. Bij aanstaande ouders is de vraag naar informatie erg groot. Met name als zij hun eersteling verwachten. Voor alle aanstaande ouders en natuurlijk de grootouders vindt van 13 t/m 17 april a.s. in de RAI de vierde Negen Maanden Beurs plaats. De beurs gaat over zwangerschap, bevallen en alles vi/at daarna komt. Aanstaande moeders veranderen niet alleen van figuur, maar ook van denkpatroon. Ze zijn bijna gebiolo geerd door wat er voor hen, in hun positie, beschikbaar is aan kennis, informatie en produkten. Op de Ne gen Maanden Beurs vinden ze een scala aan produkten, van baby- en kinderkamer-meubilair via kinder- en wandelwagens en buggy's, wip- en loopstoeltjes, "kraamcadeautjes", ba byvoeding, speeltjes en speelgoed (knuffelbeesten!), tot mode- en ver- zorgingsproduktep voor móeder en kind. Heel belangrijk is het informatiepavil joen. Hier kan de aanstaande ouder antwoord krijgen op uiteenlopende vragen omtrent zwangerschap, beval len en de eerste tijd na de geboorte. Talrijke non-profit organisaties zijn aanwezig. Even nuttig is het lezingenprogram ma. Samen met het blad Kinderen houden een gyneacoloog en een ver loskundige dagelijks informatieve causerieën. Daarbij komen wetens waardigheden ter sprake over de zwangerschap en de wijze waarop de a.s. moeder zich fysiek en emotioneel het beste kan voorbereiden op de komende geboorte. Ook de verschil lende bevallingsmethoden komen aan de orde. Onbeantwoorde vragen kunnen op Alle "Klus"-informatie vindt dit jaar onderdak op de Doe-Het-Zelf RAI. individuele basis worden behandeld tijdens het "spreekuur" dat na de causerie volgt. Tussen de lezingen door toont een videofilm in meer algemene zin de zwangerschap, be valling en de eerste uren van een nieuwe wereldburger. Per dag staan er op de Negen Maan den Beurs maar liefst vijf shows van positiekleding geprogrammeerd, sa mengesteld door Kinderen, C A en Prénatal. Het gaat om modieuze, comfortabele en betaalbare zwanger- schapskleding. Tineke Beishuizen pre senteert de modeshows. Uiteraard wordt optimaal ingespeeld op de specifieke bezoek(st)ersgroep van de Negen Maanden Beurs. Voor vrouwen in blijde verwachting en voor de jonge moeders, die baby of peuter meenemen zijn de gangpaden extra breed. De stands zijn zo ont worpen, dat ze makkelijk toegankelijk zijn. Her en der zijn gezellige zitjes om uit te rusten. Natuurlijk is er ook een crèche, een baby-verzorgings- ruimte en zelfs een kinderwagen-par keerterrein! Wie af en toe zin heeft in een ontspannen „tussendoortje" kan in Nederland kiezen uit talloze mogelijkheden. Met de opkomst van ATV-dagen, VUT-regelingen, arbeidsduurverkorting en compensatie dagen zitten steeds meer Nederlanders ruim in hun vrije tijd. Wat is er dan leuker dan er even tussenuit te gaan? Geen wonder dat „lekker weg in eigen land" zo veel aftrek vindt. In zomer 1987 brachten we met elkaar 30 pet. meer korte vakanties binnen onze grenzen door. Uiteraard haken de VVV's op deze trend in. In hun reisgidsen krijgen de korte, sportieve vakanties met overnachting in goede, goedkope familiehotels, alle aandacht. Voor jong en oud vormt een week end lang spelevaren met de huifboot van de VVV-Groningen een aanlokke lijk idee. Op de boot zijn 6 slaapplaat sen ingericht. Met kleine kinderen in de slaapzak kunnen zelfs 8 of 10 personen overnachten. Het schip heeft een eenvoudige keuken en een toilet. Vaarinstructie is bij het arran gement inbegrepen. Met de huif boot kunt u varen over meren en kanalen, mits het water niet te onstui mig is. Bij mooi weer kan de huif omlaag en zrt u heerlijk in de open lucht. Huurprijs voor een weekend buiten het hoogseizoen vanaf 300 gulden. FRIESE WOUDEN In de Zuidoosthoek van Friesland be vinden zich uitgestrekte loof- en naaldwouden. Deze omgeving is heel geschikt voor wandelen en fietsen. Vanuit de standplaats Bakkeveen kan de „woudloper" naar hartelust de bossen, zandverstuivingen en heide velden verkennen. Er zijn twee routes uitgezet. Voorts is er een beschreven route, het „Drie Provinciën Wan delpad". Per fiets kunt u ook de wijdere omgeving leren kennen. Het arrangement duurt 4 dagen met drie hotel-overnachtingen. Prijs op basis van half-pension ƒ225,- p.p. FIETSPROVINCIE DRENTHE Met zijn rustige natuur en uitgebreide net van fietspaden is Drente onze fietsprovincie bij uitstek. In de Drent se VVV-gids neemt het „stalen ros dan ook een prominente plaats in. Zo is er een fietstrektocht langs comfor tabele hotels, waarbij de historische aspecten, zoals hunebedden, brink dorpen en het Drentse landschap centraal staan. De tocht begint in Norg, Borger of Spier. Per dag peda- leert u rustig 45 km. Onderweg laat u al het schoons op u inwerken. Het arrangement telt 4 fietsdagen met drie overnachtingen in 3-sterren o- tels. Prijs 340,= p.p. Kinderen t/m 9 jaar 140,=. Heel andere koek is de culinaire fiets tocht: vier dagen lang verwend wor den door de hotels waar u verblijft met een overheerlijk diner en ex traatjes. Overdag fietst u die calo rieën er wel weer af... Prijs ƒ410, p.p. Voor rustzoekers en natuurgenieters is Drenthe geknipt. Bij het speciale Natuur-arrangement komt al het landschappelijk schoon van deze pro vincie aan bod: heide, bos, de Hondsrug, zandgrond, veen, schaaps kooien. Prijs vanaf 142,= p.p. In het kader van „1988 Nederland - Museumland" heeft de VVV Drenthe een fietstocht uitgezet langs grote en kleine musea op allerlei gebied, die stuk voor stuk de moeite van het bezoek waard zijn. Drie overnachtin gen zijn bij deze „Tour de Musee" inbegrepen. Prijs 223,= p.p Naast de fietser kan ook de wande laar, voor een speciale trektocht met knapzak, en de dierenvriend, voor een huifkartocht, in Drenthe terecht. VEELZIJDIG OVERIJSSEL Voor de ware natuurliefhebbers heeft de Overijsselse VVV een tocht door het waterrijke Wieden- en Weerrib- bengebied in de kop van Overijssel uitgezet. Vanuit Steenwijk maakt u al fietsend, wandelend en kanoénd in drie dagen kennis met dit vermaarde moerasgebied. Prijs ƒ215,p.p. Tijdens een fiets-driedaagse door Twente passeren Saksische boerderij en, oude watermolens en kastelen de revue. Prijs voor dit arrangement ƒ139,= p.p. Bij ue Tubantentocht kan men al wandelend een paar dagen volop ge nieten van natuurschoon en beziens waardigheden in de plaatsen op de grens van Salland en Twente. De tocht duurt 4 dagen met verblijf in eenvoudige middenklasse hotels. Prijs 298,=. Op kanogebied trekt Overijssel sinds kort alle registers open. Er is keus uit een tiental tochten, van 3 tot 12 dagen. Voor een Canadese kano of kayak wordt gezorgd. Tent, zwem vest, pannenset en noem maar op zijn eveneens geregeld. Avontuurlijke kanoers kunnen hier hun hart opha len. VELUWE Iedere Nederland kent de Veluwe; een echte vriend van de Veluwe word je pas als je er wat langer over de vloer komt. Voor een eerste of her nieuwde kennismaking met dit na tuurgebied bieden drie VVV-fietstoch- Zuid-Limburg is één groot open lucht museum met af en toe een levende „Mondriaan" aan de wand. ten alle gelegenheid. Startpunten zijn Ede en Otterlo. De tochten voeren „rond het middelpunt van Neder land", „op en rondom de Hoge Velu we" en „in drie dagen over de Velu we". Het zijn drie fijnproeverijen voor liefhebbers van flora en fauna. Prijzen vanaf ƒ195,p.p. incl. fietshuur en volpension met lunchpakket. Vroeger meden reizigers de Veluwe, want het was er niet pluis, onveilig gemaakt door struikrovers, geestver schijnselen en dwaallichten. Tegen woordig is de Veluwe juist het lust oord voor wandelaars. Tijdens de wandelvakantie over de Jac. Gazen- beekweg loopt u in drie dagen via een afwisselende route over een ge deelte van de nog bestaande oude handelsweg tussen Harderwijk en Arnhem, door tal van prachtige na tuurgebieden en boswachterijen. U overnacht in Garderen en Otterlo. Prijs ƒ185,p.p. BRUINE VLOOT Wie voelt voor een zeilweekend op de „Bruine Vloot" van het IJssel- meer? In Hoorn ligt een pracht aan traditionele zeilschepen van de Stich ting Zuyder Zee Zeilvaart. Keer de wal de rug toe voor een avontuurlijk weekend op zo'n nostalgische tjalk of kotter en maak tijdens het varen ken nis met de vele facetten van het zeilen en navigeren. De vaarroute en de te bezoeken oude vissersplaatsjes worden in onderling overleg vastge steld. Prijs ƒ185,p.p. RANDSTAD Zelfs in de drukke Randstad zijn er nog volop rustige streken, geschikt voor sportieve mini-vakanties. Zo telt Zuid-Holland 21 campings met trek kershutten. Een trekktocht van hut naar hut kan wandelend of fietsend worden afgelegd. Overnachting per hut ƒ40, Voor de liefhebbers van natuur en cultuur is Dordrecht, de oudste stad van Holland, het beste uitgangspunt voor een fietsweekend rond Dordt, Kinderdijk en De Biesbosch. Prijs ƒ215,p.p. incl. diners in Herberg de Hellebaard. Speciaal voor sportieve gezinnen hebben de drie Utrechtse jeugdher bergen een fietsvakantie samenge steld. Met het hele gezin op de fiets van herberg naar herberg. Na een dag pedaleren een warme douche en dan het driegangendiner. Kennismaken met enkele attractieve sporten en het 5 sterren Golden Tulip Hotel Jan Tabak in Bussum zijn de hoofdingrediënten van een flitsend weekend in het Gooi. Bedoeld voor vrienden en familieleden, die met el kaar iets willen ondernemen om de vriendschapsbanden aan te halen. Al le programma's zijn afgestemd op de komst van minimaal vier personen. Vandaar de naam „Klavertje Vier" voor dit aanbod. Er is keus uit de sporten handboogschieten, kanova ren en waterskiën in Loosdrecht, sportduiken en catamaran-zeilen op het Gooimeer. Prijs wisselt per sport, vanaf ƒ135,p.p. ZONNIG ZEELAND Zeeland heeft per jaar gemiddeld 60 uren meer zon en 40 uren minder regen dan elders in Nederland. Dat is een zonnig vooruitzicht voor wie in deze waterrijke provincie een korte vakantie wil doorbrengen. Zeeuws- Vlaanderen, Belgisch Vlaanderen en steden als Breskens, Sluis, Hulst, Brugge, Damme en Gent laten zich prima ontdekken via een 3- of 5-daags verblijf in Zeeuws-Vlaande- ren. 1 Domburg is al ruim 100 jaar een badplaats van internationale faam. Nog steeds is het hier goed toeven, bijvoorbeeld voor „vakantie-tussen doortjes". Onder het motto: „Dom burg Quintet" heten 5 Domburgse hotels u van harte welkom voor een paar fijne vakantiedagen. Domburg betekent gezond uitrusten in een om geving, die tot bewegen uitnodigt. Prijzen vanaf 98,=. „FIETS MET IETS" Zo schilderachtig is Nederland. Deze theekoepel in Edam trotseert de tijd. motie-weekend in Renesse kunt u de ze „fiets met iets" in Zeeland komen proberen. Want waar kunt u beter fietsen met windje tegen dan op het gloednieuwe fietspad over de Storm vloedkering? „Fietsen bij Neeltje Jans" kost op basis van 2 overnach tingen in een vier-sterren hotel en gebruik Spartamet ƒ282,50 p.p. Wie zonder auto naar Texel komt, is door het driedaags-fietsarrangement met koffernabrengservice zo mobiel als maar kan. Direkt bij aankomst op Texel krijgt u de beschikking over een fiets om vanaf de veerhaven naar het hotel te fietsen. Naar de bagage heeft u geen omkijken, die wordt steeds nagebracht, ook als u van hotel wis selt. Route en hotels zijn zo gekozen, dat u langs de mooiste plekjes van Texel komt. Prijs op basis van vol pension, vanaf 174,= p.p. BRABANT Met de Spartamet kunt u normaal fietsen; zodra u vermoeid raakt of tegenwind krijgt, neemt een motortje Voor puur fietsplezier schotelt Bra- het fietsen van u over. Via een pro- bant de vakantieganger een rijk aan- bod voor. Variërend van een trek tocht door Westbrabant met zijn veel soortige landschap, het trekkersrond je voor vijf dagen sportief doortrap pen of de 3-daagse zwerftocht door de duinen en middeleeuwse stadjes van het Hart van Brabant. Dat de Vennen van Oisterwijk, de „Parel van Brabant", zich lenen voor een ontdek kingsreis per fiets staat buiten kijf. Nog onbekend zijn de fiets- en wan delvakanties door Noordoost-Bra bant, die voeren door mooie natuur gebieden als de Overloonse Duinen, de Peel, de bossen bij Boekei en natuurgebied Herperduin. Kortom, Brabant biedt sportieve vakantiegan gers voor elk wat wils. Prijzen vanaf f140,= p.p. GROOTE PEEL In Midden-Limburg is het dorpje Meijel vanouds het startpunt voor wie de vroeger zo woeste Peel moet doorkruisen. Thans is het immense natuurreservaat van de Groote Peel een uitgelezen domein voor fietsers en wandelaars. De driedaagse fiets route door de Groote Peel laat bijna geen interessant punt van dit gebied ongemoeid. Na afloop kent het Peel- leven weinig geheimen meer voor u. Prijs 215, p.p.. „BERG-ETAPPES" Voor ervaren fietsers vormen de „bergen" van Zuid-Limburg een ware uitdaging. Daarom heeft de VVV Val kenburg drie routes van 60, 80 en 100 km uitgestippeld afgestemd op de race-trimfietser. Naast het sportieve element krijgt ook de natuur alle aan dacht. Prijs voor zo'n fiets-weekend vanaf 95,=

Soester Courant | 1988 | | pagina 25