L WOENSDAG 30 MAART 1988 'SPORT SOESTËR COURANT SPORT PAGINA 27 PvdA geeft voorzet sportoverleg 77* Voetballers willen grastraining Prins Bernhard opent Snijdershal Andere openingstijden postkantoor Soester berg Nieuwe afdeling voor ïndonesiëgangers Maatschappelijk werk College wil praten met clubs Volgend jaar mogelijk opnieuw renovatie van acht tennisbanen Stoffenhuis RALPH POLAK Laanstraat 50 Baarn HSdubberstauiw Team Oude Enghe wint Silver Star Yideo-Paastoernooi Red Stars in slotfase verslagen BASKETBAL BOWLING ZWEMMEN Openingstijden De Turf tijdens de Paasvakantie Internationaal toernooi Red Stars SCRABBLE Thea van den Berg met reuzesprongen omhoog KORFBAL Goede start Eemvogels BASKETBAL KETTING FORMULIEREN ZWEMMEN Veel records bij de Duinkikkers I De PvdA heeft een aantal uitgangs punten op papier gezet, die mogelijk in de nieuwe sportttructuur worden toe gepast. Namens de partij zei Kees Boerkoel dat het College met concrete voorstellen moet komen als het daar over gaat praten met de sportclubs. Hij gaf daarbij enkele voorzetten. De formele bevoegdheid in de nieuwe, nog te kiezen structuur zou volgens Boerkoel's partij bij de deelnemers (de verenigingen) kunnen liggen, ook wat betreft financiële zaken als de vaststel ling van de begroting en de investe ringsprioriteiten. De deelnemersverga dering komt te bestaan uit één verte genwoordiger per vereniging. Per hon derd leden zouden de clubs één stem mogen uitbrengen met een maximum van drie per club. Het dagelijks bestuur zou moeten wor den samengesteld uit drie sporters, één van de commissie veldsporten, één van de zaalsporten en één van de overige sporten. Het drietal moet worden ge completeerd met een onafhankelijke (niet politieke) voorzitter en een pen ningmeester. Voor wat betreft het beheer en het on derhoud van de accommodaties denkt de PvdA dat de nieuwe stichting verant woordelijk wordt. Voorde taken, die de stichting krijgt, moet voldoende perso neel beschikbaar worden gesteld. Het personeel is in dienst van de gemeente, maar wordt 'uitgeleend' aan de stich ting. Er moet volgens de PvdA vol doende personeel beschikbaar zijn om de overeengekomen taken te kunnen uitvoeren. Dat geldt ook voor de finan ciën. Het dagelijks bestuur van de nieu we stichting kan gevraagd en onge vraagd advies uitbrengen aan het Colle ge. Beide partijen moeten ook een aan tal keer per jaar met elkaar rond de tafel zitten, zo vindt de PvdA. Boerkoel benadrukte dat de uitgangs punten van de PvdA geen dictaten zijn. "Het zijn mogelijkheden, het is niet zo dat de PvdA zegt dat het zo moet. Maar we moeten uit de impasse zien te ko men, misschien dat dat op deze manier lukt," aldus Boerkoel in een reactie op Johan Baks. Die had begrepen dat de PvdA nu al met een standpunt kwam. Dat zou Baks vreemd hebben gevon den. "Het zou geen recht doen aan het overleg met de sporters," zei Baks. De CDA-er vergat gemakshalve dat zijn partij vorig jaar met de PvdA, D66 en PS al een (voor)-beslissing had geno- Bestuur sportstichting stelt besluit 2 maanden uit De Soester voetbalclubs zullen nog eens twee maanden geduld moeten hebben voordat ze duidelijkheid krij gen over de voor hen bestemde inves teringen van dit jaar. In de la ligt 145.000 gulden klaar, maar over de besteding daarvan verschillen de voet ballers van mening met het bestuur van de sportstichting. Een besluit werd vorige week uitgesteld tot mei. De betreffende clubs, s.o. Soest, SEC, WZ'49 en Hees, willen in het vervolg trainen op bestaande grasvelden. Rond de velden (één per vereniging) moeten lichtinstallaties komen. De clubs den ken aan de kleine anderhalve ton vol doende te hebben om hun wensen te realiseren. De oorspronkelijke bestem mingen willen ze daarvoor laten varen. Als het verzoek niet wordt gehono reerd, betekent dat dat de geplande re novatie van het sportterrein Eemweg WZ) en het gravelveld van Soest wor den gerenoveerd en dat het hekwerk bij Soest wordt vernieuwd. Volgens de voetbalclubs heeft het trai nen op gras geen financiële gevolgen. De onderhoudskosten van de grasvel den worden 'terugverdiend', omdat an dere investeringen overbodig worden zodra de clubs op gras mogen (rainen. Directeur Johan Hilhorst van de sport stichting waarschuwde daarentegen voor een kostenstijging van dertig pro cent. "Laten we eerst alle gegevens naast elkaar leggen. Daarna kunnen we de zaak alsnog bekijken." De vorige week karig bezette vergadering van de sportstichting schaarde zich achter die suggestie, dit tot grote teleurstelling van de voetbalclubs. "We waren dichtbij een oplossing totdat Hilhorst tegensputterde," concludeer de Theo Surstedt, de voorzitter van s.o. Soest. "Er moet snel over de grastrai ning worden besloten. Als in '88 deze prioriteit niet wordt gehonoreeerd kan dat pas in 1991 en dat is voor ons onaan vaardbaar. De sportstichting mag zich er niet van afwenden door het besluit steeds vooruit te schuiven. In het verle den hebben we er al met u over gespro ken. Nu zijn we het wachten langzamer hand beu," zei Surstedt namens de vier voetbalclubs. Zij willen zo snel mogelijk van de gravelvelden af, omdat ze weinig bespeelbaar zijn. Bovendien is het trai nen op gras meer wedstrijd-eigen en le vert dat minder risico's voor de spelers op, voerde Surstedt aan. Bij de voetbalvereniging SEC is in dit seizoen een proef gehouden met gras training. De resultaten daarvan worden binnenkort bekendgemaakt. Gebleken is dat het gras te lijden heeft van het in tensieve trainings-gebruik. "Maar het is helemaal niet erg als je aan het einde van het seizoen aan een veld kan zien dat er op getraind is," aldus Surstedt. Alleen Kees Boerkoel (raadslid PvdA) wilde direct zijn steun toezeggen aan de voetballers. Ook de vertegenwoordiger van de voetbalclubs, Joop van den Bra- kel, haastte zich hun standpunt te ver dedigen: "Als men op grasvelden gaat trainen zal dat veel onderhoudskosten besparen op de gravelvelden." Prins Bernhard opent morgen de Snij dershal van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. De hal is op nieuw ingericht, onder meer met een originele Spijker uit 1907. Het museum op het Kamp van Zeist gaat op vrijdag 1 april weer open voor het publiek. Het blijft negen maanden geopend. Dit jaar is een groot aantal be zienswaardigheden naar het Militaire Luchtvaart Museum gehaald. Dat heeft alles te maken met het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht. Het Om de openstelling van het postkan toor beter af te stemmen op de aan vangstijden van scholen en op de wen sen van het winkelend publiek heeft de directie van PTT post besloten de open stellingsuren te wijzigen. Hiemee wordt tevens tegemoet geko men aan verzoeken van inwoners van Soesterberg. Met ingang van maandag 4 april a.s. zal het postkantoor aan het Dorpsplein van maandag t/m vrijdag geopend zijn van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. De Vereniging Oud Militaire ïndone siëgangers gaat een afdeling Utrecht oprichten. Dat gebeurt op zaterdag 23 april in de Kromhout Kazerne in Utrecht. Alle oud-militairen uit de provincie, die in de periode 1946-'50 in Indonesië en in Nieuw-Guinea hebben gediend, zijn welkom op de bijeenkomst. De oprich tingsvergadering begint om 13.30 uur. De afdeling Utrecht was al enige tijd ac tief, maar krijgt nu definitief gestalte. Voor meer informatie kan men terecht bij het secretariaat in Soest, tel. 18812 (na 18.00 uur). Inbraak in kantine In een kantine aan de Bosstraat-Oost is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. De daders vernielden een ruit om binnen te komen. Uit de kantine verdwenen een telma chine en snoepgoed. De gok-automa- ten werden ook opengebroken, maar de buit was in dit geval nihil. Op het aan recht lieten de inbrekers een boodschap achter. Op een papiertje hadden ze 'Dank U' geschreven. Het ziet er niet naar uit dat de bevolking van Soest op het politiebureau moet komen voor de vergelijking van handschriften. Uit een kantine aan de Eemweg werd de sporttas van een zeventienjarige jon gen gestolen. In de tas bevonden zich de gebruikelijke kledingstukken van een voetballer. museum viert het twintigjarig bestaan. Dit jaar zijn de openingstijden van het museum in Soesterberg verruimd: dinsdag tot en met vrijdag: 10.00 - 16.30 uur. zondag: 12.00 - 16.30 uur. Op Goede Vrijdag is het museum ge opend van 10.00 tot 16.30 uur, op Eer ste Paasdag van 12.00 tot 16.30 uur en op Tweede Paasdag van 11.00 tot 16.30 uur. Autokraak Een onbekende dader heeft begin deze week een auto opengebroken die aan de Spoorstraat geparkeerd stond. Hij maakte daarbij de radio-cassetterecor der buit. De eigenares, een 52-jarige Soesterse, deed aangifte bij de politie. Automobiliste gewond Een 45-jarige inwoonster van Soest is vorige vrijdag licht gewond geraakt bij een botsing op het kruispunt Nassau- laan-Prins Hendriklaan. Haar auto werd aangereden door een 57-jarige Haagse, die op de kruising geen voor rang gaf. Beide auto's werden zwaar be schadigd en moesten door een takelbe- drijf worden weggesleept. De Soesterse liep letsel op aan haar knie en werd naar huis gebracht. Stichting Centrum voor Maatschappe lijke dienstverlening Soest-Baarn - Eemnes, Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuren: Afdeling gezinsverzorging en bejaar denhulp: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk: In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463-2606. In Soest-Zuid: Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4 iedere dinsdag van 09.00 tot 11.00 uur telefoon 13750. Buiten kantooruren kunt u voor uitslui tend telefonische hulp bellen met de THD te Hilversum, nr. 035-45555. Zo nodig kan de THD één van de m. w.- ers bereiken Gemeenschappelijke Sociale Dienst, afdeling Maatschappelijk werk: Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel. 93411, toestel 56. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Kees Boerkoel men voordat de sporters op enigerlei wijze waren ingelicht. De sporters wer den toen notabene tijdens hun 'eigen' vergadering voor een voldongen feit ge steld. Het College van Soest gaat de sport verenigingen rechtstreeks benaderen. Burgemeester en Wethouders willen nagaan of met de clubs kan worden overlegd over de nieuwe sportstruc- tuur nadat het bestuur van de sport stichting zich daaruit heeft terugge trokken. In een\ brief aan het bestuur van de sportstichting zegt het College met te leurstelling kennis te hebben genomen van die beslissing. Toch zal het ernaar blijven streven om in juni een raadsbe sluit te vragen over de nieuwe structuur. Dan is het precies een jaar geleden dat de stennis over de sportstructuur be gon. Veel wijzer is niemand ervan ge worden. Ook het College niet, dat blijkt uit het feit dat B. en W. maandagavond nog niet wisten op welke manier ze met de clubs gaan praten. Ze krijgen in ieder geval de toestem ming van CDA, PvdA, PS en vermoe delijk ook van D66, de partij die maan dag niet was vertegenwoordigd in de commissie ad hoe. Het CDA vindt dat het College niets anders kan doen dan Tennisclubs tegen twee banen bij voetbalvereniging Er bestaat een goede kans dat volgend jaar opnieuw acht tennisbanen wor den gerenoveerd. Kortgeleden zijn al acht banen aan de Schrikslaan en de Kerklaan in Soesterberg speelklaar gemaakt. Hoewel nog geen toezeggingen zijn ge daan is het in de ogen van sportwethou der drs. Günther Plomp een normale zaak dat de tweede reeks banen vol gend jaar wordt aangepakt: "Het is lo gisch dat je een gefaseerde renovatie achter elkaar uitvoert. Het tweede deel zou dus in 1989 gerealiseerd kunnen worden." Volgens Plomp zijn er maar twee argumenten denkbaar die dat kunnen verhinderen: als blijkt dat de resterende acht banen in de huidige staat geschikt zijn, of als het budget het niet toelaat om over te gaan tot renova tie. De renovatie van de tennisbanen stond aanvankelijk op de investeringslijst van 1991Het bestuur van de sportstichting besloot de renovatie naar voren te ha len, omdat ze eigenlijk al waren afge keurd. Daardoor moesten andere ge plande investeringen worden opge schoven. Het betreft de renovatie van het halfverharde veld van s.o. Soest en een face-liftbehandeling van de sport- vloer in C-drie. Door deze twee investe ringen op te schuiven kwam een bedrag van 90.000 gulden vrij. De renovatie Paul Christiaan Bos in Kasteel Groeneveld Vanaf 3 april zal in Kasteel Groeneveld in Baarn een overzicht van 11 jaar werk van Paul Christiaan Bos te zien zijn. Paul Christiaan Bos, een jonge schilder van 31 jaar wiens werk zich de laatste jaren mag verheugen in een toenemen de belangstelling, wordt vooral geïnspi reerd door het licht, dat hij met grote liefde en aandacht voor het detail in zijn landschappen neerzet. De tentoonstelling is te zien van 3 april t/m 22 mei. Toegangsprijzen: Pas 65+ f 2,50 Volwassenen f 3,-. kinderen 6-12 jaar f 1,50 cjp, museum jaarkaart en kinderen tot 6 jr. gratis. Alles voor de bruid en bruidsmoeders. 500 verschillende bruidsstoffen in onze bruids boetiek Tas uit auto gehaald Door een zijruit te vernielen heeft een onbekende dief een lederen schouder tas uit een auto kunnen halen. De auto stond aan de Foekenlaan. In de tas za ten persoonlijke bescheiden en een por temonnee met daarin 25 gulden. Aan de Johannes Poststraat werd een PTT auto-antenne gestolen. De schade bedraagt 250 gulden. Inbraak kelderboxen Weegbreestraat Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in twee naast elkaar gelegen kelderboxen van een flatgebouw aan de Weegbreestraat. Uit de eerste verdwe nen een bromfiets en een valhelm, waarvan de 19-jarige eigenares aangifte deed. Uit de tweede werden een race fiets en een zgn. "oma-fiets" gestolen. Daarvan deed een 31-jarige flatbe woonster aangifte bij de politie. Uitwijkmanoeuvre: frontale botsing Op de Vrijheidsweg ontstond maan dagmiddag een autobotsing waarbij een van de bestuurders, een 33-jarige vrouw uit Zeist, lichte verwondingen aan haar knie opliep. Ze werd per am bulance voor behandeling naar Zonne gloren gebracht. Het ongeluk ontstond toen een 19-jarige Soester moest uitwij ken, omdat een 79-jarige Soester met zijn bestelauto vanuit de parkeerstand plotseling begon te rijden. De 19-jarige botste daardoor frontaal op de auto uit Zeist. Beide auto's moesten worden wegegsleept. Tegen de chauffeur van de bestelauto, die met zijn gedrag in fei te het ongeluk had veroorzaakt, werd proces-verbaal opgemaakt. van de acht tennisbanen kostte 120.000 gulden. Het gat in de begroting is ge dicht met de onderhoudspot en een res tant van 1987. De uitgestelde investering worden waarschijnlijk naar 1991 verschoven. Een andere mogelijkheid ziet Plomp niet zitten, omdat anders de jaarlijkse budgetten in het gedrang komen. Bij de najaarsbegroting zal worden gekeken welke verschuivingen nog een kans van slagen hebben. 'Bijspringen7 De vijf Soe De vijf Soester tennisverenigingen heb ben geprotesteerd tegen de plannen van s.o. Soest, dat twee tennisbanen wil la ten aanleggen. De club wil die voorzie ning op het sportcomplex Bosstraat- Oost realiseren voor haar eigen leden. De heer P. Klein ging namens de tennis clubs in het verweer. Hij stelde dat het maximale aantal tennisbanen in Soest is bereikt, en dat er geen ruimte is voor meer banen, ook al omdat de leden groei van de clubs is gestopt. "Het zal ten koste gaan van de financiën van de tennisclubs, waardoor de banen minder rendabel worden gebruikt. En dan zal de gemeente moeten bijspringen," al dus Klein namens LTC, Soest-Zuid, Toss, De Harskamp en Soesterberg. Wethouder Plomp wilde nog geen oor deel geven. Hij wil de uitgewerkte plan nen van s.o. Soest afwachten. De voet balclub heeft enige tijd geleden de leden gepolst naar de interesse voor tennisba nen. Tot nu toe hebben ongeveer tach tig voetballers belangstelling getoond. mensen benaderen die wel tot overleg bereid zijn, terwijl volgens Progressief Soest dat overleg voldoende ruimte biedi >or de sporters om hun wensen te uiten. De PvdA meent dat het Colle ge met nieuwe, concrete gedachten naar de sportclubs moet treden, anders ver wacht de partij niet dat de besprekingen vruchten zullen afwerpen. Zoals verwacht zijn de WD en de christelijke combinatie SGP/GPV/ RPF het niet eens mei u«_ auuui politie ke fracties. De liberaal Bert Krijger noemde de gang van zaken 'vreemd'. "Je moet eerst weten hoe je met de men sen wilt omgaan en dan pas praten over de structuur. Nu wordt er maar doorge- rommeld," aldus Krijger. Hij wees op het feit dat de sportclubs (de deelne mers) achter het bestuur van de sport stichting staan en dat het daarom de vraag is of het zinvol is met hen te gaan overleggen. Wiebe Meilof van de combinatie vindt het 'zeer teleurstellend' dat het College op de bovengenoemde weg verder gaat en hij haalde uit naar de fracties van CDA, PvdA., D66 en PS: "Het is som mige groepen gelukt om een chaos te maken. Straks krijg je de situatie dat de individuele sporter aan het individuele raadslid vraagt of hij een nieuwe bal mag kopen. We gaan volledig voorbij aan de mogelijkheden binnen de be staande, waardevolle structuur. We moeten het overleg opnieuw starten." "En wat zijn die mogelijkheden dan wel," vroeg Johan Baks. Meilof, die erkende dat hij te ver van de sportproblematiek heeft gestaan om oplossingen aan te dragen: "Ik heb al leen maar gemerkt dat men niet naar el kaar heeft willen luisteren en dat men steeds stelling tegenover elkaar heeft genomen. Dan escaleert de boel en dan gaat de zaak stuk. Door alle onduide lijkheid naar de sport toe moesten er wel irritaties ontstaan. Laten we beter naar elkaar luisteren, dat is hard nodig." £7f HOUD Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1 e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 Het afgelopen weekend werd op de banen van de C-drie aan de Willaert- straat het le Silver Star Yideo Paas- toernooi verspeeld. Een in alle opzichten geslaagd toer nooi. Aan dit toernooi werd deelgeno men door 24 trio's. Er werd in een zeer gezellige sfeer gespeeld. De organisa tie verliep vlekkeloos. Tijdens het toernooi werd ook een lote rij gehouden, die ook goed verzorgd was en een nieuw record opleverde, wat ook wel een topprestatie genoemd mag worden. Bijzondere dank gaat uit naar de Soester middenstand. Deze onmis bare steun wordt zeer gewaardeerd. Ook een topprestatie die genoemd moet worden is de manier waarop dit toernooi gesponsord werd door Silver Star Video. De prijzen zagen er gran dioos uit en de extra prijzen vielen ook erg goed in de smaak. De resultaten op de banen waren het vermelden waard. Vele deelnemers speelden ver boven hun normale ni veau, zodat op de baan ook toppresta ties verricht werden. De hoogste game bij de dames werd gegooid door Ada Brehler van het team Heineken 2. Met haar score van 202 versloeg zij hierbij de heren, want daar was de hoogste sco re voor Peter Bolland uit het Team G.B.U. met een score van 193. Vermeldenswaard waren ook de indivi duele scores van Mark van de Velde, die een heel goed en constant toernooi speelde met een gemiddelde van 171 per game, maar ook de score van Joke Karei mocht er zijn met een gemiddelde van 158 per game. Zeer gelukkig kan de sponsor van de teams van de Oude Enghe zijn, want zijn 2 teams haalden beiden de finale, waarbij een eerste en een zesde plaats werden weggesleept, zodat de kolossale wisselbeker een jaartje aan de Middel wijkstraat te bewonderen zal zijn. De prijsuitreiking die door Theo en Jea- nette van Silver Star Video verricht werd, leverde de volgende prijswin- naars op. 1. Oude Enghe - Marga Visser, Peter v. Wijk en Bart Sukel, 1972. 2. G.B.U. - Mark v.d. Velde, Peter Bol land en Tom Hofwegen, 1963. 3. Happy Hoekers - Marina Konkelen- berg, Han Loog en Rob v.d. Velde, 1924. 4. Bondsspaarbank - Boys Breuers, Jo ke Karei en Jan v.d. Blink, 1815. 5. Silver Star 1 - Ries v.d. Akker, André Feenstra en Ad Buddingh, 1814. 6. Oude Engherds - Riet Bartels, Ge- rard de Ruig en Ron Hasselbach, 1179. (2 t/m 10 april) Zaterdag 2 april: 13.30 -15.45 uur met spelmateriaal Zondag 3 april: Gesloten Maandag 4 april: Gesloten Dinsdag 5 april: 12.00 -13.00 uur vol wassenen; 13.15 - 15.00 uur met spel materiaal Woensdag 6 april: 14.00 - 16.00 uur met spelmateriaal; 19.30 - 22.00 uur volwassenen Donderdag 7 april: 12.00 - 13.00 uur volwassenen; 13.15 - 15.00 uur met spelmateriaal Vrijdag 8 april: 12.00 - 13.00 uur vol wassenen; 13.15 - 15.00 uur met spel materiaal Zaterdag 9 april: 13.30-15.45 uur met spelmateriaal Zondag 10 april: 10.00 - 12.00 uur baantjes zwemmen; 12.00 - 14.00 uur met spelmateriaal. Watertemperatuur: 25 graden. Zonnewe^- c I per 15 minuten. Red Stars is er niet in geslaagd voor een verrassing te zorgen door koplo per Leiderdorp te verslaan. De Soes ter ploeg leed met 64-63 de achtste ne derlaag van dit seizoen. Een minuut voor tijd had Red Stars nog alle kansen op een zege. Red Stars leid de met 63-58 toen Leiderdorp met een succesvolle driepunter de spanning liet stijgen. Luttele seconden voor tijd leed Red Stars knullig balverlies, waardoor Leiderdorp alsnog het initiatief in han den kreeg. De lijstaanvoerder, die het duel in Soest nog gedecideerd had ge wonnen, sloeg andermaal toe met een driepunter. Dat de onderlinge verschil len in de subtop van de rayonklasse wei nig voorstellen blijkt wel uit de stand. Als Red Stars de voorsprong tegen Lei derdorp beter had verdedigd en vorige week niet was verrast door het zwakke Cangeroes, dan hadden de Soesters de tweede plaats bezet die recht geeft op promotiewedstrijden. Nu moeten de basketballers genoegen nemen met een gedeelde vijfde plaats. Jeugd De meisjes junioren verspeelden twee kostbare punten in de race om het kam pioenschap. Hoewel de ploeg het me rendeel van de wedstrijd tegen concur rent Dunckers een voorsprong had, verloor de ploeg in de slotfase van de Hilversummers. Niettemin legde Red Stars in het spannende duel (31-37) de basis voor een goed resultaat in de top per tegen Shooters, die over twee we ken wordt gespeeld. De goede inzet en een betere afwerking van de gecreëerde kansen moeten dan garant staan voor een overwinning, waarmee Red Stars de titelkansen in eigen hand houdt. Basketballers krijgen 42 buitenlanders op bezoek Voor de achtste keer heeft Red Stars een uitwisseling georganiseerd met Holbaek basketbal Klub (HBBK) uit Denemarken. De Soester vereniging ontvangt de buitenlandse gasten don derdagmiddag. Vanavond arriveert al een Engels juniorenteam in Soest, vrij dagavond gevolgd door een heren- ploeg uit dat land. De Denen ondernemen de reis met acht meisjes kadetten (15-17 jaar) en zeven heren. Sinds 1981 is het een tra ditie dat de Deense club tijdens de paasddagen in Soest verblijft. Red Stars brengt elk jaar met Pinksteren een tegenbezoek aan Holbaek, dat niet ver van de Deense hoofdstad Ko penhagen ligt. Dit jaar zal Red Stars met twintig leden in het Scandinavi sche stadje basketballen. De jongens junioren van Crystal Palace zijn even min onbekenden van Red Stars. De Londense club waagt voor de vijfde keer de oversteek om deel te nemen aan het internationale paastoernooi in sporthal Beukendal. Het eerste heren- team van Newham doet voor de twee de keer mee. In totaal zorgt Red Stars voor de huisvesting van 42 buitenlan ders. Sterke teams Het paastoernooi van Red Stars begint op Goede Vrijdag voor de meisjes- en jongens kadetten, waaronder dus de formatie van HBBK. Crystal Palace komt zaterdagmiddag in actie, nadat de meisjes junioren van acht sterke teams daarvoor de spits hebben afgebeten. Newham speelt op maandag in het he- rentoernooi. Voor de Deense heren wordt een extra toernooi ingelast, ter- Donderdag op de 25ste wedstrijddag van dit seizoen was het Thea van den Berg, die van zich liet spreken. Scoorde zij in haar reguliere partij reeds 505 punten, in haar inhaalpartij tegen Klaas Keuter voegde zij daar nog eens 560 punten aan toe, zodat zij in totaal ruim 250 punten meer vergaarde dan haar gemiddelde. Dit geeft haar een enorme opwaartse beweging. Voeg daarbij dat zij in de tweede ronde, waarin werd ge speeld om de prijs van de week, deze ook nog in de wacht wist te slepen, om dat zij voldeed aan de wens van op één na hoogste score, en het is duidelijk dat voor haar de avond niet meer stuk kon. De uitslagen van afgelopen donderdag: T. v.d. Berg - D. Vastenburg 505-628 T. Dan vers - W. Klute 503-329 T. v. Egdom - Mw. Gerth 369-295 R. Mulder - T. v.d. Veer 378-378 K. Keuter - H. Danvers 625-425 R. Rabelink - M. Klute 385-369 B. Riethoff - Mw. Verhoeff 350-286 Mw. v.d. Werff - J. Danvers 320-446 K. Keuter - T. v.d. Berg 452-560 Mw. v.d. Werff - B. Riethoff 353-438 Aanstaande donderdag de 26ste ronde van dit seizoen, dat nog doorloopt tot in juni. De aanvang is 19.30 uur in het Dienstencentrum Honsbergen. De deelname kost f 2,50 per persoon. Eemvogels 1 speelde tegen S.V.M.M. 1 Het werd al snel 0-1, maar Erik van der Pol trok de stand weer gelijk. Eemvo gels liep uit tot 6-2 voor rust. De tweede helft verliep wat moeilijker voor de Eemvogels. Er werd voor S.V.M.M. nog 3x gescoord en voor Eemvogels nog 2x, door Fons Verduin en Kathja Rauch. Eindstand 8-5. Eemvogels 2 speelde tegen Dindoa. Deze wedstrijd werd er bij de Eemvo gels alleen maar gescoord door de da mes. De eindstand werd 7-1. Eemvogels 3 speelde uit tegen T.Z. Daar vielen niet zo veel doelpunten. Eindstand 4-4, een mooi gelijkspel. Met de rust stond het 2-2. De junioren speelden tegen Altius. Voor rust stonden de junioren al voor met 7-1. De junioren gingen door en de eindstand werd 12-3. De B-aspiranten moesten naar Keste- ren. Het vorige seizoen werden ze kam pioen en als ze alle wedstrijden zo spe len als zaterdag worden ze het weer. Ze wonnen met 7-0. Eemvogels El wonnen van Antilopen El. De eindstand werd 7-0. Eemvogels R1 speelde thuis tegen Hui zen Rl. De ruststand was 1-0 gescoord door Dennis de Groot. In de tweede helft scoorde Huizen 2x maar Bianca Anema bracht de stand gelijk met een doorloopbal. Eindstand 2-2. wijl de Engelsen eveneens een aantal oefenwedstrijden zullen spelen. Onder de deelnemers bevinden van het paas toernooi bevinden zich promotie-divi sieteams en eerste divisieteams, zodat met name op zaterdag en maandag van een aantrekkelijk kijkspel sprake zal zijn. De 42 buitenlanders krijgen buiten het basketbal om een gevarieerd pro gramma aangeboden. In het 'draai boek' staan onder meer bezoeken aan Amsterdam en het Dolfinarium in Har derwijk, een golfwedstrijd, een feest avond en een gezamenlijk koud buffet in sporthal Beukendal voor alle direct betrokkenen. Red Stars onderhoudt al jarenlang con tacten met het buitenland. De Soester basketballers reisden bijvoorbeeld al naar Spanje, Finland, Zweden, Dene marken, Engeland, West-Duitsland, België, Zwitserland, Oostenrijk en Tje- choslowakije. Dit jaar komen weerTje- chen op bezoek (Pinksteren). Het ligt in de bedoeling dat het eerste herenteam van Red Stars in augustus een aantal wedstrijden achter het IJzeren Gordijn gaat spelen. De uitwisselingen tussen Red Stars en HBBK hebben in de afgelopen jaren ook geleid tot contacten tussen Soest en Holbaek op andere terreinen. De stich ting Jeugdzorg was in de zomer van 1987 te gast bij een jeugdopvangcen- trum in Holbaek, dat eerder een bezoek aan Soest had gebracht. Drie jongeren werkers van het centrum in Holbaek komen vrijdag 8 maart opnieuw naar Soest, waar ze vijf dagen in de jeugdher berg De Heidebloem aan de Bosstraat zullen logeren. De jongerenwerkers zijn goed bekend in Soest. Bij een andere gelegenheid wérden ze al ontvangen door wethouder drs. Günther Plomp. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-1 8747 De wedstrijdploeg van de Duinkikkers heeft de zwemcompetitie prima afge sloten. In het Hilversumse zwembad le verde de ploeg een felle strijd om de bo venste plaatsen. Iedereen kwam goed gemotiveerd aan start, en dit leidde tot zeer snelle tijden, waaronder 27 per soonlijke records. Na de laatste compe titiewedstrijd, zullen de zwemmers nog limietwedstrijden en kringwedstrijden moeten zwemmen. Ook zijn er nog de klubkampioenschappen en de sportuit- wisseling men Soest in Duitsland. Al met al, genoeg om nog flink voor te trai nen. Enkele resultaten: Caspar Arnold: zwem 2 pers. records, op de 100 meter vlinderslag 1.27.0 en op de 100 meter vrije slag 1.13.1. Ronald v. Ophoven Ook 2 nieuwe re cords, 1.16.1 op de 100 meter vrije slag en 1.33.5 op de 100 meter vlinderslag. Bastiaan Marsman: op de 100 meter vlinderslag 1.43.6 en op de 100 meter vrije slag 1.16.9, 2 nieuwe records. Nicoline de Zoete: zwom op de 200 mteer rugslag een prima tijd in 2.55.6. Op de 100 meter school slag noteerde zij 1.27.7. Annelieke Druyff: net van een blessure hersteld zwom zij de 200 meter rugslag in 3.01.0 en de 100 meter rugslag in 1.24.3. Manon Blijleven: prima tijden en 2 re cords op de 200 meter rugslag in 2.58.8 en de 100 meter rugslag in 1.24.6. Lisette Elsinga: op het laatste moment ingevallen zwom zij toch een record op de 200 meter rugslag in 3.06.4. De 100 meter ging in 1.29.5. Rugslag leverde een nieuw record op in 1.28.0. Op de 4 x 100 meter vrije slag heren es tafette haalden Axel, Frits, Steven en René een schitterende le plaats in een fantastische tijd van 3.54.6. De dames 4 x 100 meter wisselslag esta fette leverde een goede 2e plaats op in 5.22.7.

Soester Courant | 1988 | | pagina 27