Splinter Eemland i O Nieuwe voetbalshirts voor WZ El VOETBAL KNVB, HET GAAT IN DE COMPETITIE TOCH OM GESPÉÉLDE WEDSTRIJDEN?" WOENSDAG 30 MAART 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 29 Verzwakt SoVoCo-Stam verliest «i» '1') #1 VOLLEYBAL Pijnenburgers lopen prijs in België ATLETIEK GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S Op Koninginnedag bij Ruitersportcentrum Eldorado Springkampioenschappen van Soest RUITERSPORT VOETBAL Soest - SEC JEU DE BOULES De Gemshoorn weer naar buiten KLAVERJASSEN De Vriendschap HOCKEY Hockey uitslagen Dressuurwedstrijd bij Stimulans VISSEN De Snoekbaars opent zomerprogramma MOTORSPORT Ad Slot wint NK - 750cc Radio (3) Centrale verwarming E.S.S. Brouwer gelijk tegen S.V.M. Boys Hengelconcours ZAALVOETBAL Voetbalkamp Soest start dinsdag Open dag voor jeugd bij SEC ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 het eerste damesteam van SoVoCo- Stam heeft de uitwedstrijd tegen het Bredase Brevok met 3-0 verloren. Het tweede team van de Soester Volleybal Combinatie kwam met de volle winst terug uit Culemborg. Het eerste he renteam lijkt prolongatie in de hoog ste districtsklasse te gaan missen na het verlies tegen Doto. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam telde op de training voor de wed strijd tegen Brevok slechts twee fitte speelsters. Naast de twee geblesseerden waren vier anderen geveld door de griep. Twee van hen leken zaterdag vol doende hersteld om een poging te wa gen tegen Brevok en met steun van Ine ke Remkes uit het tweede team werd het team gecompleteerd. De aangepas te opstelling kostte de Soester ploeg de eerste set, 15-8. In de tweede set nam SoVoCo-Stam vrij snel een voorsprong en wist die vast te houden tot 12-13. Het was ook het deel van de wedstrijd dat het beste spel liet zien. Maar toen de winst binnen handbereik kwam lieten de dames het er een beetje bij zitten en op eenvoudige wijze won Brevok met 15-13. Renate Smits was de speelster uit het derde damesteam die moest zor gen voor nieuwe impulsen in de derde set. Blokkerend stond zij haar man netje, maar het spelpeil van de overige speelsters zakte naar een te laag niveau om de thuisploeg te kunnen verrassen en met 15-11 werd ook de derde set verloren. Ook het tweede damesteam kende pro blemen. Eén speelster met de grote zus sen mee naar Breda, een tweede gebles seerd. De eerste set ging dan ook verlo ren, zij het met het kleinst mogelijke verschil en na een spannend slot: 17- 15. Onrustige passing stelde de spelver- deelster regelmatig voor problemen waardoor de aanval niet voldoende kon worden gevoed. Daardoor had SoVo- Co-Stam het moeilijker dan nodig te gen de gastvrouwen. Wel werd er ge wonnen met 15-13. Toen 'good-old' Jeanette Hogenhout haar opwachting maakte als spelverdeelster kwam de aanval van SoVoCo-Stam beter uit de verf en toen Inge Everts de hoofdaan valster van Shot een aantal malen met een uitstekend blok uitschakelde was het gedaan met de weerstand van Shot en via 15-9 en 15-1 kon SoVoCo-Stam 2 met drie winstpunten naar huis. Haast was geboden want door blessures en het uitlenen aan het eerste damesteam was SoVoCo 3 incompleet geraakt. Ook hier was het Jeanette Hogenhout die het Soester team op winst zette. Net klaar in Culemborg werd zij ingezet bij een 2-0 stand in het voordeel van het Amers- foortse Vollkei. De drie volgende sets waren zondermankeren voor SoVoCo 3, en dat vooral dankzij het prima spel- verdelen van Hogenhout. Doordat So VoCo 4 won van het Hilversumse VIF, een grote maar zeer welkome verras sing voor de Soester Volleybal Combi natie, eindigt het derde damesteam de finitief op de tweede plaats in de hoog ste districtsklasse en SoVoCo 4 op een gedeelde zesde plaats. SoVoCo heren Zes punten zou het eerste herenteam van SoVoCo-Stam moeten halen uit de laatste drie wedstrijden. Doto was de eerste van die reeks en opnieuw hebben de heren kans op punten laten liggen. Een aangepaste formatie van trainer Meegdes zag kans één set te winnen en dat was te weinig. Doto won er drie en dus gingen de punten mee met de gas ten. Indien de twee laatste wedstrijden in winst worden omgezet, zal het eerste herenteam zijn verblijf in de Dis trictsklasse kunnen verlengen, maar dan is wel de maximale winst nodig. Volleybal deze week Het eerste damesteam speelt donder dag 7 april tegen eredivisionist WC uit Vught, een team dat op de vijfde plaats staat in de hoogste vaderlandse compe titie. De wedstrijd dient als voorberei ding op de laatste thuiswedstrijd van SoVoCo-Stam 1 tegen het Woerdense Valbobol. Aanvang 19.00 uur in sport zaal De Bunt. Tijdens een wedstrijd in het Belgische Oostduinkerken met onder anderen deelname van Duitse, Engelse en Ne derlandse atleten hebben de lange-af- standsatleten van A.V. Pijnenburg di verse mooie resultaten geboekt. De lan ge-afstandsgroep was er dit weekend met 36 personen op trainingskamp. Namens de Belgische inwoners werd de groep bij monde van de burgemeester warm onthaald. Vrijdag en zaterdag werden dubbele trainingen afgewerkt, waarna zondag een speciale wedstrijd over 17 km. op het programma stond. De eerste 12 km. werden achter voorrij ders in gematigd tempo afgelegd, daar na werd het tempo vrij gelaten en ont brandde de wedstrijd over de laatste 5 km., die in rechte lijn over het strand af gelegd moesten worden. De belangrijk ste resultaten van de Soester atleten wa ren een eerste plaats voor Adri van der Zon bij de dames, een 2e en 3e plaats bij de dames-veteranen voor resp. Gerry den Oude en Martha van Hal. Bij de he ren veteranen werd Joop van Leijen- horst 5e. Bij de heren senioren was er een 20e plaats voor Dick den Oude en een 24e plaats voor Henk Wallet. Tijdens een wedstrijd over 10 Engelse mijlen (ruim 16 km.) in Almere was Joop van Leijenhorst voorin te vinden. Joop boekte 59 min. 10 sec. en hoefde hiermee in de veteranenklasse slechts in twee man zijn meerdere te erkennen. In de Dijkenloop te Hoorn was Gerda van der Veen goed op dreef in deze wedstrijd over 20 km. Zij kwam uit op 1 uur 37 min. 44 sec. In de City-Pier-Cityloop over 21 km. 195 meter liep Harry van Brummelen in een zeer sterk internationaal deelne mersveld naar een 13e plaats in het ve- teranenklassement met een tijd van 1 uur 15 min. 1 sec. Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 Ook dit jaar organiseert 'Eldorado' met medewerking van het Oranje comité een paardensportfestijn op de Bos straat. Er valt volop te genieten van De eerste elftallen van s.o. Soest en SEC spelen vrijdagavond tegen elkaar op het terrein Bosstraat-Oost. Het vriendschappelijke duel tussen de der de- en vierde klasser begint om 18.30 uur. Met ingang van 1 april a.s. zal Jeu de Boules Vereniging 'De Gemshoorn" weer volop buiten gaan jeu de boulen. Het zomerseizoen is dan weer begon nen en het eerste buitentoernooi achter de rug. Dit betreft het zogenaamde "Snert-toernooi," dat in Utrecht wordt gespeeld en waaraan de Gemshoorn natuurlijk ook meedoet, Er volgen direkt daarop vele toernooi en in de omgeving, zoals een Paastoer- nooi in Maarssen en een toernooi in La ren. De Gemshoorn zal weer van de partij zijn. De eerste berichten over de zo geslaagde zomer-avond- clubontmoetingen zijn binnen en uiter- aard zullen ook hier veel leden heen 8aan- j-. Het winterseizoen is ook dit jaar erg succesvol geweest. Iedere dinsdag avond werd er trouw door een aantal le den binnen in de Vijverhof op'het kunstgras gespeeld. In januari werd het zogenaamde "Flappentoernooi ge houden, wat ook dit jaar een groot suc ces is geweest. Maar natuurlijk is het altijd leuker om gewoon buiten op de baan te spelen. Dat kan voor het eerst weer op donder dag 6 april om 19.00 uur. De maandag avond vervalt in verband met de Paas- Er wordt weer gestart met een onderlin ge clubcompetitie, waaraan waarschijn lijk velen zullen meedoen. De WI"te^' competitie is in ieder geval geslaagd ge weest; die zal nog worden afgerond, de winnaar is nog niet bekend, wel kan g zegd worden dat het heel spannend is, omdat er tot nu toe maar weinig verschil in punten is tussen de eerste en jweede plaats. De Gemshoorn hoopt dat iedere maandag en donderdagavond vana 19.00 uur weer gespeeld kan worden op de mooie baan aan de Gemshoorn. Natuurlijk bent u van harte welkom als u eens een balletje mee wilt gooien. Misschien gaat u ook naar Frankrij wilt u wel een partijtje meespelen met de Fransen. U kunt dan komen oefenen aan de Gemshoorn, ballen zijn j voorradig, indien u die niet bezi paardensport in al zijn facetten, s Morgens worden voor de vierde maal in successie de kampioenschappen van Soest verreden. Deze springwedstrijd kent eee vijftal rubrieken: 1.60 cm. ponies, gelijk op tijd 2.80 cm. voor ponies, 1 barrage op tijd 3.80 cm. voor paarden, 1 barrage op tijd 4.100 cm. voor paarden, 1 barrage op tijd 5.110 cm. voor paarden, 1 barrage op tijd De wedstrijden vangen om 9.30 uur aan en gezien het volle programma kan per rubriek maar een beperkt aantal combi naties in de ring verschijnen. Dus deel nemers schrijf vroegtijdig in! (Manege Eldorado, Bosstraat 79, tel. 18803). Gelijktijdig is er in de binnenmanege een Behendigheidsspel voor de jeugd. Zowel ponies als paarden zijn beschik baar en omdat er voor voldoende des kundige begeleiders gezorgd zal wor den, kan echt iedereen hieraan mee doen. Om plm. 13.00 uur begint de rubriek bestgaande rijpony, om half twee ge- De laatste prijzen zijn gevallen van 't Klaverjassen bij de Vriendschap. Ie Hr. van Hornsveld, 6182 2e Mevr. M. v. 't Klooster, 5468 3e Mevr. v. Drie, 5274 4e Hr. L. Voskuilen, 5152 5e Gert van Klooster, 5107 Totaal eindklassement van de competi tie le G. v. 't Klooster, 63,380 2e Cor Jak, 61,534 3e G. Hilhorst, 61,261 4e Pim Altenaar, 61,232 5e Gert v. 't Klooster, 61,222 Panne kampioen is de hr. G. Hilhorst met 23 pannen. Uitslagen van de zaterdag 26 maart gespeelde competitiewedstrijden Jongens: Soest Al - Amersfoort 0-1 Soest A2 - SCHC 5-5 Schaerwijde - Soest BI 2-2 Bunschoten - Soest B2 0-1 Soest Cl - Leusden 1-5 Nijkerk - Soest C2 1-1 Soest Dl - Schaerweijde 1-4 Gooische - Soest D2 4-2 Meisjes: Soest Al - Woerden 1-0 Hilversum - Soest A2 4-0 Soest A3 - Kampong 3-0 Soest A4 - Holestick 1-1 Huizen - Soest A5 1-7 Kameleon - Soest BI 3-0 Voordaan - Soest B2 1-2 Soest Cl - Amersfoort 1-6 Leusden - Soest C2 3-0 Soest C3 - Culemborg 0-1 Huizen 1 - Soest Dl 6-1 Soest D2 - Almere 2-6 volgd door de bestgaande rijpaard-ru briek. De viervoeters worden beoor deeld op type, gangen (stap, draf, ga lop) een presentatie. Aansluitend be gint het showprogramma dat nog geva rieerder belooft te worden dan andere jaren. Naast dressuurdemonstraties, voltigeren en carrouselrijder kan men ook genieten van boomsiepen, vrij heidsdressuur en ringsteken met aan spanningen. Op zaterdag 2 april aanstaande orga niseert Stichting Stimulans een onder linge dressuurwedstrijd voor haar pu pillen en begunstigers op het terrein aan de Birkstraat 131 te Soest, aan vang om 11.30 uur. In verschillende rubrieken zal gestre den worden voor een zo goed mogelijk resultaat. De behaalde resultaten tellen dit jaar voor het eerst mee voor de dres suur wissebokaal. Ook zij, die als gevolg van leeftijd of handicap nog niet aan de wedstrijd kunnen deelnemen, komen aan bod. Zij zullen in de pauze een staaltje van hun kunnen ten beste ge ven. Door spontane steun van enkele bedrij ven uit Soest en omgeving is het moge lijk om de deelnemers een blijvende herinnering aan te bieden. Tevens is er voor de bezoekers volop gelegenheid voor de inwendige mens zorg te dragen. Voor meer informatie over de dres suurwedstrijd op 2 april a.s. of over de activiteiten van Stichting Stimulans voor gehandicapte en kansarme jonge ren, tel. 033-19300. Met de traditionele Baarn/Soest/ Bunschoten viswedstrijd opent h.s.v. de Snoekbaars ook dit jaar weer haar zomerprogramma. De wedstrijd wordt op zaterdag 9 april aan de Kleine Melm te Soest gevist, en is uitsluitend toegankelijk voor leden. Men dient om 6.00 uur aanwezig te zijn en er wordt gevist van 6.30 uur tot 11.00 uur met een pauze van 15min.op een nog te bepalen tijdstip. Het in schrijfgeld bedraagt f 7,50 en dient op de wedstrijddag te worden voldaan. Het wedstrijdreglement van de vereni ging is van toepassing wat o.a. inhoudt een max. hengellengte van 9.50 m. en een verbod op gekleurde maden. Het reglement is op de wedstrijddag ver krijgbaar bij Bert Giele Hyacintstraat 11 Baarn. Opgeven tot uiterlijk 5 april bij de vol gende adressen. Soest: Willem v.d. Kraats Laanstraat 72, 02155-16895 Bunschoten: Gerrit v.d. Hoef Dopper straat 4, 03499-84605 De zomercompetitie begint 23 april. Het inschrijfgeld bedraagt f 50,- te vol doen op de eerste wedstrijddag. Opge ven tot uiterlijk 16 april. De motorcoureur Ad Slot is eerste ge worden bij de Nationale kampioen schappen, die zondag in Assen werden gehouden. Hij haalde de overwinning in de 750cc standaardklasse. Ad Slot, die wordt gesponsord door het Pro Moto - Metzeler team, reed zondag de eerste race van het seizoen. Onder luid gejuich van de aanwezige fanclub zag hij kans als eerste te eindigen in de 750 cc standaardklasse. In de formu le-1 klasse was hij echter minder for tuinlijk. Hij ging snel van start voor Grand Prix-routinier Henk v.d. Mark. In de derde ronde kwam Slot als eerste door tot de pech toesloeg. Een defecte voorvork was oorzaak dat hij voortijdig de wedstrijd moest staken. Hoewel het voetbalseizoen bijna op z'n eind loopt werden afgelopen zaterdag de boys van de E1 van WZ'49 verblijd met nieuwe shirts en broeken. Verant woordelijk hiervoor was de firma Ben Fugers Meubelen gevestigd in de oude kaasfabriek aan de Middelwijkstraat. De El onder leiding van R. Duit en B. v.d. Ley krijgen door dit sympathieke gebaar van de heer Fugers hopelijk een extra stimulans om het seizoen positief af te sluiten en het kampioenschap bin nen te halen. Aan de jongens zal net in ieder geval niet liggen en zeker niet nu men zaterdags kan aantreden in de nieuwe outfit. Doelpunten werden er genoeg gemaakt afgelopen zaterdag. De Al kon 2 pun ten en 4 goals aan de stand toevoegen door winst op Baarn. De A2 heeft revanche gekregen. Na thuis met 2-1 gewonnen te hebben, werd uit met 3-0 verloren van s.o.Soest. De BI behaalde een mooie 4-1 over winning op Huizen. De C1 en D1 moes ten dit keer de overwinning aan de te genpartij laten. De D2 deed het beter en won van Roda met maar liefst 11-0. Uitslagen: WZ Al - Baarn 4-0, Soest - WZ A2 3-0, WZ BI - Huizen 4-1, WZ Cl - Achterveld 1-3, Amers- foortse Boys - WZ Dl 5-1, WZ D2 - Roda 11-0, Spakenburg - WZ El 3-1, SEC - WZ E2 7-0, WZ E3 - Hoogl.veen 0-7, Altius - WZ E4 9-0, WZ F1 - APWC 2-5, WZ F2 - Ams- vorde 4-1. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 De topper in de hoofdklasse rayon Heuvelrug gespeeld in de Vierstee te Maartensdijk is geëindigd in een 3-3 gelijk spel. Beide teams stonden aan de kop van de ranglijst met 25 punten uit 15 wedstrijden. E.S.S.-Brouwer startte redelijk geluk kig. Na drie minuten was het Saban Ak- sit die op links een S.V.M Boys speler omspeelde en de bal naar de wegsprin- tende Willem de Vries plaatste. Deze wist de bal in het S.V.M. Boys doel te tikken 0-1. Dit was tevens voor rust het laatste wapenfeit van E.S.S-Brouwer S.V.M. Boys nam het spel volledig in handen. De jonge ploeg speelde zeer sterk en snel ging de bal heen en weer E.S.S.-Brouwer had geen grip meer op S.V.M. Boys en in de twaalfde minuut werd het dan ook 1-1, vijf minuten later was het Theo Zeyderveld die een vrije Op zondag 10 april a.s. houdt de Baarn- sche Visclub "de Eemvissers" weer een groot Witvis concours. Deze zal worden gehouden aan de Eem te Baarn en er wordt gevist bij Bestevaer, Daatselaar, Molenaar, Draaihorn en eventueel bij de ophaalbrug. Deze Witviswedstrijd is toegankelijk voor zowel individuelen als korpsen 3 personen. Hengellengte tot maximaal elf meter. Alleen witte maden toege staan. Aanvang viswedstrijd 8.00 uur tot 12.15 uur. Kaarten afhalen bij het Wapen van Beerestein vanaf 5.30 uur tot 7.00 uur. Verder zijn schitterende huishoudelijke en luxe prijzen te win nen. Kosten viswedstrijd f 12,50 per persoon. Korpsen i 3 personen f 15, extra. Opgeven ter telefoon 02154- 70479 trap veroorzaakte. Het harde schot ging via een E.S.S.-Brouwer speler in de goal en doelman Jack Nagtegaal was kansloos 2-1. Vijf minuten voor rust was het de goed leidende scheidsrech ter Kers die wegens herhaaldelijk pra ten Willem de Vries voor twee minuten naar de kant stuurde, S.V.M. Boys maakte gebruik van de een man meer situatie en nog voor rust werd het 3-1. In de rust sprak coach Fred van Zanten de spelers wat moed in en hamerde erop dat ze hun eigen spelletje moesten spe len. Giel Stuyk nam het wat al te letterlijk op. Hij torpedeerde een S.V.M. Boys speler en kon voor twee minuten gaan zitten. Met drie man moest E.S.S. Brouwer verder en met succes. Weer was het Willem de Vries die twee man omspeelde en voor treffelijk scoorde 3-2. Een heel ander beeld als in de eerste helft toch bleef S.V.M. met counter voetbal levensge vaarlijk, maar doelman Jack Nagtegaal stond op zijn plaats. De hard werkende Hendrik-jan de Boer had pech toen hij doorgebroken was en zijn schot via de paal er weer uit sprong. Vijf minuten voor tijd was het Willem de Vries die via een combinatie met Saban Aksit de stand gelijk bracht 3-3. En in de laatste minuut had dezelfde Willem de Vries pech wantzijn schot trof de paal. Na afloop toch twee tevre den ploegen, de winst was gedeeld en het kampioenschap nog open. Beide teams spelen nog twee wedstrijden en de stand is: 1. E.S.S.-Brouwer 16-26 2. S.V.M. Boys 16-26 3. Renswoude 17-22 f Het vierde s.o.Soestvoetbalkamp zal aanstaande dinsdag officieel geopend worden. De bondsvoorzitter van de KNVB, de heer Jo van Marle, zal om streeks 9.00 uur het startschot geven voor 4 dagen vol voetbalplezier voor de jeugdleden van de blauw-witte ver eniging. Naast de KNVB-praeses ver lenen ook Feyenoord-trainer Rinus Is raël, het jeugdelftal van FC Utrecht, Ajax-trainer Frans Hoek en Volen- damtrainer Gerrie Mühren hun mede werking aan het Paasvoetbalkamp. De deelnemers aan het Soestkamp heb ben deze week een schitterend boekje gekregen waarin het totale programma vermeld staat. Het belooft een interes sante paasvakantie voorde 150deelne mers en ca. 30 medewerkers te worden. Pupillen Het Soestkamp omvat twee verschillen de kampen. De alleijongsten, de E- en F-pupillen, zuilen gescheiden van de rest trainen. Zo zullen de kleintjes bezig zijn met techniek, maar ook met span ning, spel en avontuur. Dat maken ze in ieder geval mee tijdens de overnachtin gen in tenten op het Soestcompiex, maar ook tijdens de bingo, de zeskamp, het spelprogramma in de Lange Duienn en natuurlijk de playbackshow onder leiding van René van de Berg. Natuurlijk houden de kleintjes zich ook bezig met voetballen. Woensdag staat er een technisch circuit o.l.v. Edo Op- hof op het programma. Er wordt gestre den om de penaltybokaal, en de FC Utrecht-jeugd spelers Patrick Dorre- stein, Herbert Schalkwijk en Robert Roest zullen de E- en F-pupillen een gasttraining geven. Junioren De oudere deelnemers beginnen woensdag met hun kamp. Naast voet ballen en trainen zal ook het recreatieve gedeelte een belangrijke plaats inne men. Het programma vermeldt voor hen: een dropping, de playbackshow, een atletiekprogramma, een voetbal- en penaltytoemooi. Voorts wachten de deelnemers gasttrainingen van Feye- noordtrainer Rinus Israël (woensdag om 10.30 uur), Edo Ophof (woensdag om 13.30 uur) en natuurlijk Gerrie Mühren (vrijdag vanaf 13.00 uur). De baltovernaar uit Volendam zal voor het tweede achtervolgende jaar zijn weer galoze techniek op de Soestvelden de monstreren. KNVB-arbiter Bep Tho mas zal donderdag om 11.00 uur een le zing over zijn imposante carrière hou den. Ajaxtrainer Frans Hoek, de per soonlijke trainer van Stanley Menzo, zal donderdag 7 april vanaf 14.30 uur de s.o.Soestkeepers onder handen nemen. Het D-C-B-juniorenkamp wordt afge sloten met de finale van de penaltybo kaal. Soest-doelman Peter Heemskerk zal hier de sluitpost zijn. Hij zal onge twijfeld ook enkele keren door Gerrie Mühren beproefd worden! Soest heeft een aparte binding met de ere-divisieclub uit de Domstad. Niet in de laatste plaats natuurlijk omdat drie oud-s.o.Soestspelers een basisplaats hebben in de jeugdelftal van de F.C. Het jeugdelftal van FC Utrecht zal woensdagavond 6 april om 18.30 uur een wedstrijd spelen tegen het eerste elftal van s.o.Soest. Uiteraard zal FC Utrecht aantreden met Dorrestein, Schalkwijk en Roest, de drie ex-Soes- ters. Sponsorloop De afgelopen weken hebben Soestle- den bij mensen of bedrijven aangeklopt om een vergoeding beschikbaar te stel len per rondje dat door een deelnemer aan de loop wordt afgelegd. De op brengst van deze loop, die woensdag 6 april om 16.30 uur afgeschoten zal wor den, komt in z'n geheel ten goede aan de gehandicaptensport. Gerrit Pomp uit Amersfoort zal z'n me dewerking aan de loop verlenen. Hij zal tevens een hindernisbaan voor de rol- stoelsport demonstreren. Belangstellenden die de komende week een kijkje willen nemen bij het 4e voet balkamp van Soest zijn uiteraard van harte welkom op de velden aan de Bos straat-Oost. Voor vragen over het Soestvoetbalkamp kan men zich wen den tot A. Aarts, tei. 23596, of P. Beijer tel. 16093. In het kader van de paasvakantie aktivi- teiten van de SEC-jeugdafdeling, wordt woensdag 6 april weer een "open dag" gehouden voor de Soester-jeugd van 6 t/m 14 jaar. Dit keer staat de dag in het teken van het "vier-tegen-vier" spel en het testen van de voetbalvaar digheid der deelnemers(sters). s' Morgens van 9.30 tot 10.00 uur kan er ingeschreven worden, waarna de leeftijdsgroep van 6 t/m 10 jaar zich gaat bezighouden met de voetbalvaar- digheidstest en de groep van 10 t/m 14 jaar elkaar onder klinkende namen be strijden d.m.v. het "vier tegen vier" spel. Dit duurt tot aan de lunch. Na de gezamenlijke lunch gaat de groep van 6 t/m 10 jaar zich bezighouden met "vier tegen vier" en wordt de groep van 10 t/m 14 jaar getest op hun voetbalvaar digheid. Dit alles onder deskundige lei ding van de jeugdtrainers geassisteerd door eerste elftal spelers en A-junioren. Om plm. 16.00 uur vindt de uitreiking van de voetbalvaardigheidsdiploma's plaats. De deelneming, inclusief de lunch, is gratis en bestemd voor jongens en meisjes van 6 t/m 14 jaar. N (Afgelastingen amateurvoetbal dramatisch) Ik heb geen last van ochtendziekte. Nee, ik kan gemakkelijk onder het dekbed vandaan komen. Dus zei ik direkt "ja" toen de KRO mij vroeg om elke woens dagmorgen tussen 7 en 9 uur een radio programma te verzorgen. Da's nou een jaar of vier geleden. Half zes op, onder de douche, boterhammetje met zacht ge kookt eitje en dan de auto in met voor twee uur grammofoonplaten op de ach terbank. Zomeren winter, bij mooi weer en bij twaalf graden onder nul. Als ik dan in het gebouw aan de Emmastraat in Hilversum aankwam, waren daar al de technicus (elke week een andere) én mijn grote vriend en adjudant Ton Zandkamp, de grijze wolf van de Katho lieke Radio Omroep. De man die al vijf endertig jaar bij die omroep zat, alles en iedereen had zien komen en gaan, alle sluipwegen in het Hilversumse kende, kon organiseren en versieren wat voor een normale omroep-sterveling voor onmogelijk werd gehouden, maar bo venal de man die als dik vijftig plusser zó jong van hart bleef, dat geen stunt hem teveel Een gekke schup op leeftijd, zouden ze in Brabant zeggen. We moch ten elkaar meteen heel graag, het klikte enorm. Als ik om kwart voor zeven de studio binnenkwam was Ton er al. "Daar heb je dat kolere-jong van Koelewijn ook weer,riep hij dan steevast uit, "en hij zal z'n spullen wel niet in orde hebben om dat hij gisteravond is doorgezakt." Hu mor, daar had 'ie een hoop van in huis. En nog immer want hij werkt nog steeds bij de KRO. Binnenkort viert hij zijn veertigjarig jubileum. In mijn eerste jaar aan de Emmastraat viel de lente op een woensdag.We moe ten iets bijzonders doen," stelde Ton voor. "We maken er een stuntje van. Jij" (op mij wijzend) "gaat buiten op straat je programma presenteren. Aan een tafel tje, mét een ontbijtje er bij. Je krijgt van ons een zender om, die het signaal van de microfoon naar binnen doorgeeft. Wij zien jou door de ruit en als je een te ken geeft, starten wij binnen de plaat die jij al op volgorde hebt gelegd.Dus op de 21ste maart zat ik buiten op de stoep vóór de KRO met voor me een tafeltje met daarop een microfoon en een ont bijt, waarvan het eitje al na vijf minuten een dun ijslaagje vertoonde. Want het was nog donker éen vreselijk koud! Het vroor een paar graden. "Kun je je tanden niet stilhouden als je praat? vroeg mijn vriend via de inter com. "Het klappert nogal op de zender Ik had natuurlijk een paar keer tijdens het programma gezegd dat ik "li ve bui ten op straat aan het presenteren was. Om k wart over zeven stopte een stadsbus pal voor mijn neus. De chauffeur had via zijn radio gehoord wat er gaande was en zijn passagiers meegedeeld dat hij ze wat zou laten zien. Iedereen ging voorde rui ten zitten kijken naar die kleumende discjockey. En ondertussen kon er geen auto meer langs. In een paar minuten stond er een file tot voorbij theater Gooi landEen hels getoeter brak los en dat was natuurlijk allemaal te horen op de radio! Ik voelde me verschrikkelijk op- felaten en zei, ook over de radio, tegen de uschauffeur dat 'ie moest doorrijden, maar dat maakte de zaak alleen maar erger, want nu kwam hij nog de bus uit ook met de mededeling dat hij zou weg rijden als hij zijn vrouw de groeten mocht doen. Tien minuten en een paar bevroren voe ten later was de file opgelost. De krant kwam van het spektakel zelfs een foto maken. "Dat doe ik nooit meer,bibber de ik tegen Ton toen ik met het nieuws van acht uur weer binnen zat. "Da 's nou li ve-radio, jong,zei hij alleen maar. Dat live-radio dingen te weeg kan bren gen die je niet zo snel kunt overzien, merkte ik een paar weken later. Tijdens het programma rookte ik half-zware shag. Niet omdat ik zo 'n verwoed roker ben, maar als ik in spanning zit wil ik wat met m'n handen kunnen doen. Draaien van een shaggie bijvoorbeeld. En natuurlijk was ik op die morgen m 'n pakje vergeten. Dal zei ik voor de lol tij dens de uitzending. "En misschien is er iemand die nu luistert die een pakje shag over heeft,besloot ik monter. Een kwartier later een zwaar geronk voor de studio. Toen we naar buiten ke ken stond er een reusachtige truck-met oplegger voor de deur met draaiende motor. Even later werd de bestuurder aangekondigd door de portier. "Ja", be gon hij meteen, "ik reed tussen Utrecht en Hilversum en hoorde jou zeggen dat je shag op was. Nou heb ik toevallig een pakkie over dus ik dacht, dat ga ik 'm effe brengen. Kan ik gelijk m 'n baas zeggen over de radio dat ik iets later kom.En wéér stond er een file tot aan Gooiland want die truck blokkeerde de hele straat. "Moet kunnen", riep Ton weer, "da's li ve-radio." Ik werd dus wat voorzichtiger met m 'n uitlatingen totdat ik me wat later liet ont vallen dat ik gek was op gekookte mos selen. Dat was net vóór het einde van de uitzending. "Kan geen k waad,dacht ik. De week daarop kwam eenplatenprodu- cer met een pan dampende mosselen binnen stuiven, even later gevolgd door Frank Mortiers van Frank en Mirella. Die was 's morgens om drie uur opge staan om de mosselen te koken. "Ik kom helemaal uit Bergen op Zoom,vertelde hij "en ik wilde per sé vóór acht uur met die mosseltjes bij jou zijn. En je zult ze opeten ook! Een minuut later weer ge ronk van een vrachtwagen voor de stu dio. Er kwamen twee potige kerels bin nen met tussen hen in een druipende zak me daarin vijftig kilo verse mosselen! "Wij hoorden jou de vorige week zeggen dat je zo van mosselen houdt,lachte de een. "Wij komen uit Yerseke," sloot de onderaan, "en vandaag moesten we een lading in Amsterdam leveren. Dus we dachten, we zullen Peter ook maareffies een maaltje brengen. In no time vormde zich een plas onder de zak. Op de pasgeboende studiovloer. De truck van de mannen uit Zeeland, was óók alzo 'n kanjer. Er stond dus weereen file tot aan Gooiland. "Kijk, da's nou live-radio," grinnikte Ton Zandkamp...

Soester Courant | 1988 | | pagina 29