meubelcentrum spakenburg kerkstraat 60-61 - tel.-03499-81453 - woensdagmiddag gesloten Vai hie nat gin WOENSDAG 6 APRIL 1988 Activiteiten in Centrum Mayindra SOESTER COURANT PAGINA 10 uitgave L nieuwe boeken R. WESTRA NOVASTIL Veldweg 6A openingstijden: vrijdag 13.00-15.00 uur zaterdag 11.00-14.00 uur SPULLEN HULP SOEST Je stri ders ii gen ei één, c eens r wil br Dat zi Een v jaarve reldgr mat. 1 vier waarii gedaa stichti Arie t in het stichti ment van zi schrei tingsb kwaa< wat ni ze op breng bereil Wat Het li reldgr maar zich druk geen I sen al te bai wezig ren tii van i weer Vand: even1 rijker nen. het ja Werel een 2 wattt blijft meen waar ondei en n: heids straal thera karre verzo daan. Heel tot ui de si nachl teren reld. kers dan stand in So waan niet i Were Er is dat A deze doorj je wo Soes! stige staat politi zich, mee Dat i Hulp Soesl godsi lema Let e deze gedri groei bijn: Zou vraaj ontw buis grote nomi een I In di zicht HIE1 schal Arie ke bi toe I zulle Slecl dage bezig mogi P.S. J. Ui straa Postl mee.' Op 7 april start er een gespreksgroep voor verpleegkundigen en verzorgen den over de diepere zin van ziekzijn. Uw leert wat de mens beweegt om voor zijn ziekzijn te "kiezen". Boven dien naar wat men ze als mens kan aanreiken, binnen de reguliere ge zondheidszorg. Start donderdag 7 april van 20.30 - 22.30 uur, om de week 5x f 95,-. Op 12 april, om 17.30 uur én om 19.45 uur start er weer een nieuwe groep Oki- do Yoga. Dit is een dynamische vorm van yoga, waar zowel ontspannings,-ais rekkingsoefeningen aan bod komen. Verder veel partneroefeningen. Voor 10 lessen ff 125,-. Op donderdag 14 april start er een mid- daggroep van 13.45-15.15 uur. Op 13 april, start de basis-cursus Mas sage. Hierbij wordt aandacht besteed aan het aanleren van basistechnieken, maar ook het ontwikkelen en verfijnen van intuï.'tie. De cursus is dus zowel voor beginners als voor gevorderden. Er worden verschillende massage-vor men gehanteerd. Woensdag van 19.30- 22.00 uur, 8x f 160,-. Op 15 april wordt de cursus Touch for Health weer gegeven. In de cursus 14 spiertesten en de daarbij behorende meridianen, de samenhang tussen be weging en de mogelijkheid tot het uit voeren van intellectuele functies. Vrijdag van 19.00-22.00 uuur, week end van 10.00-16.00 uur, f 140,-. Opgave en informatie: 02155-25599, dagelijks van 10.00-17.30 uur. Video-lezing Centrum Mayindra organiseert weer haar maandelijkse videolezing. Deze keer over het onderwerp: De mens als hulpvrager, van Zohra Bertrand. Voor de pauze spreekt Zohra over de verschillende redenen en mogelijkhe den van hulpvragen. Daarna is er een meditatie. ba de pauze gaat Zohra in op de vragen uit de zaal. Ondanks dat het een video lezing is, en Zohra dus niet persoonlijk vragen kan beantwoorden, zult u op veel van uw vragen toch wel antwoord krijgen. Na de video-lezing is er dan ook de mogelijkheid tot het uitwisselen van ervaringen en vragen. De video-lezing is op maandag 11 april op 19.30 uur. 2 Mei is er een vervolg-lezing over: de mens als hulpverlener. Kosten f 10,- per avond. Opgave vooraf is wenselijk. Adres: Kerkstraat 3-5 Soest. Tel. 02155-25599, dagelijks van 10.00 - 17.30 uur. Twee Vrouwen AuteurHarry Mulisch Uitgeverij: De Bezige Bij Een roman, die reeds in 1965 voor het eerst ver scheen en nu aan haar twaalfde druk bezig is. Voorwaar een nieuw sukses voor Mulisch na al zijn eer dere bestsellers. En niet voor niets. Twee Vrouwen is een zeer sterk geschreven roman, waarbij de karakte risering van de hoofdperso nen uitermate invoelbaar is. Het verhaal vertelt de gang van een vrouw, die na een mislukt huwelijk ook nog eens te maken krijgt met het overlijden van haar moeder. Op weg naar de begrafenis in Nice overnacht zij in een kamer in Avignon. Daar schrijft zij haar geschiedenis van zich af en komt heel sterk de stormachtige relatie tussen haar en Sylvia een kapstertje, dat zij een half jaar voordien ontmoette, naar voren. Het relaas van deze verhouding is de rode draad in deze roman en dan vooral de wijze van in elkaar overlopen van liefde en dood. Deze roman is in 1981 door George Sluizer verf ilmd onder de titel Twice a woman. Verliefd en verloren Auteur: Alice Walker Uitgeverij: Maarten Muntinga Rainbow pocket van een reeds in 1976 in Amerika verschenen boek, dat er acht jaar over heeft gedaan om in Nederland te kunnen ver schijnen. Acht jaar te laat naar mijn idee. Alice Wal ker, bekend van onder ande re het ver filmde kassucces The Co- lour Purple is bekend ge worden door en na de akties van de protestbeweging van Martin Luther King, waarin zij aktief deelnam. Toch heeft het nog bijna twintig jaar geduurd voor zij bij ons doorbrak. En dat in een tijd van de snelle communicatie. In deze bundel vertelt zij dertien verhalen van en over zwarte vrouwen in het uiter ste zuiden van de Verenigde Staten. Een regio waar de afkeer van alles wat niet- blank is bij zeer velen nog steeds aanwezig is evenals de uiterste vormen van con servatisme en sektarische christengemeenschappen Vooral het begrip, dat de in deze verhalen gebundelde zwarte vrouwen zoeken voor het streven naar een menswaardig en vooral ge lijkwaardig bestaan is een steeds weerkerend thema, waarvoor niet genoeg aan dacht van derden kan wor den verkregen. Naar de Vuurtoren Auteur: Virginia Woolf Uitgeverij: Maarten Muntinga Een rainbow pocket in de recent verschenen serie boe ken, geschreven door be kende schrijvers in een zeer populaire prijsklasse. Virginia Woolf staat bekend als een zeer grote onder de Engelse schrijvers. Van haar boeken is "Naar de Vuurto ren" wel haar grootste werk- hierin probeert ze afscheid te nemen van haar ouders, omdat zij hun dood nooit heeft kunnen verwerken, doordat ze niet wist te rou wen. Het boek beschrijft in drie delen de ontoereikendheid van menselijke verhoudin gen en het niet kunnen vat ten van de tijd. Een beschrij ving van een huwelijk zoals dat niet door iedereen als de ideale relatie wordt gezien. Het in elkaar overlopen van ervaringen en symbolische patronen maken dit boek tot een must voor de liefhebber van Virginia Woolf. Een vertaling van Jo Fiedeldij Dop, die zeer heeft bijgedra gen aan de instandhouding van het oorspronkelijke En gelse werk. D.S. Nieuweweg59 - Soest Telefoon 13288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. NU KIJKEN! (straks zitten op het fraaiste leer) BANKSTEL PORTLAND. Fraaie zitgroep met toegevoegde waarde doorde bekleding met het exclusieve Lavalina leder. Een uitzonderiijke kombinatie van ontwerp en bekleding. Een meubelstuk van topkwaliteit. Ook andere, goede leersoorten in diverse kleuren voorhanden. Twee driezits bank v.a. f 5.185,-. In super Lavalina leer (zoals afgebeeld) v.a. f 6.795,-. zitkomfort. Vulling half dons, half kunstdons. Interieur voorzien van binnenvering. In verschillende leerkleuren. Het bankstel rust op vrijstaande, sierlijke pootjes. Prijs 2 3-zits bank f4.995,-. ZITGROEP PASADENA. Geef uw interieur meer allure met deze luisterrijke rundleren zitgroep. Het accent ligt geheel en al op komfortabel zitten. Flexibel door zijn zelfstandige, losse elementen, voelt zich thuis in royale vertrekken, maar staat ook sfeervol in kleinere kamers. U bepaalt zelf kleur en leersoorten. Zoals afgebeeld met 2-zits hoekelement, 1-zits element 2-zits element, kompleet f 8.195,-. Twee +driezits bank (standaard) f 6.450,-. ZITGROEP PORTOFINO. Suksesvolle vormgeving. Met een verrukkelijk zitkomfort. In de zeer aparte kleur mintgroen. Daarnaast kunt u kiezen uit een palet andere fraaie leertinten. Prijs twee driezits bank f 4.995,-. ZITGROEP FITZGERALD. Een strak gestylde kombinatie in zwart leer. Met markante details: een strakke achterwand die doorloopt tot aan de plint en het enveloppen- stiksel in het rugkussen. De vastgezette kussens geven individueel

Soester Courant | 1988 | | pagina 10