i I] pSILVER STAR VIDEO Film van de week Zelf compost maken, doe er ook aan mee! AOW-toeslag afhankelijk van inkomen uitgave nieuwe boeken VIDEO TOP 10 PAGINA 12 WOENSDAG 6 APRIL 1988 SPORT SOESTER COURANT SPORT Showavond P.V.O. op zaterdag 9 april Cursus voor bewoners premie-A-woningen 'Vereniging Eigen Huis' informeert in Soest over inkomenstoets Poëzie a la carte in Kasteel Groeneveld LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION E-s/an de ven Nog maar 50 loten over bij Hees Pijnenburg sterk vooraan in Barendrecht ATLETIEK Laatste ronde volleybalcompetitie VOLLEYBAL Aanbevolen: GUSTAVE FLAUBERT: MADAME BOVARY van de ven AGAVS speelt om kampioenschap Sportkopij HEART Zaalsportprogramma Beukendal Banninghal De Bunt C-drie KORFBAL Verlies en winst voor de jonge Eemvogels Recreatie-korfbal bij Eemvogels DAMMEN Paastoernooi DVSB gezellige bedoening Krant niet ontvangen? Onder dit motto gaat in de maand april in de gemeente Soest een aktie van start, die tot doel heeft het composte- ren van groente-, fruit-, keuken- en tuinafval door particulieren te stimule ren. Door het composteerbare huis houdelijke afval niet meer aan de ge meentereiniging mee te geven maar te verwerken tot compost voor eigen ge bruik, kan een belangrijke bijdrage worden geleverd aan het terugdringen van de afvalstroom. Groeiend probleem Steeds vaker worden we geconfron teerd met de problemen van een groeiende afvalberg. Behalve dat het hoe langer hoe moeilijker wordt een plaats voor ons afval te vinden, worden door de overheid steeds strengere eisen gesteld aan de verwerking ervan. Dat laatste is voor de bescherming van ons milieu een goede zaak. Bedrijfsafval, huishoudelijk afval en grof vuil moeten zo verwerkt worden dat geen schade voor het leefmilieu ontstaat. Naast het zoeken van aanvaardbare verwerkings methodes voor het afval kan ook gepro beerd worden de hoeveelheid afval te verminderen Wat zit er in ons huisvuil en wat gebeurt er mee? In Nederland wordt jaarlijks 4.100.000 ton huishoudelijk afval geproduceerd. Dit afval wordt grotendeels op drie ma nieren verwerkt: - 37% wordt verbrandt in een installa tie; - 20% wordt verwerkt door de VAM; een deel daarvan wordt gecompos- teerd; - 43% wordt gestort. Bij het zoeken naar mogelijkheden om de hoeveelheid afval te verminderen is het noodzakelijk om het huisvuil niet langer te zien als afval, maar als een mengsel van bruikbare stoffen. Op be perkte schaal gebeurt dit nu ook al enigszins. Te denken valt aan het inza melen van oud papier. Verschillende verenigingen en scholen zijn op dit ge bied aktief bezig. Een ander voorbeeld is de bekende glasbak. Ook de zak van MAX past in het rijtje. Papier, glas, textiel en lompen maken samen ongeveer 32% van de totale hoeveelheid huishoudelijk afval uit. Maar het grootste deel, namelijk ruim 50%, bestaat uit groente-, fruit-, keu- ken- en tuinafval. Het zal duidelijk zijn dat bij terugdringen van dit deel, de door de overheid in te zamelen en te verwerken hoeveelheid afval aanmer kelijk kan afnemen. Zelf compost maken In het voorgaande is al opgemerkt dat slechts aanmerkelijk minder dan 20% van het huisvuil wordt gecomposteerd. Alle groente-, fruit-, keuken- en tuinaf val is composteerbaar. Compost heeft prima eigenschappen als meststof en bodemverbeterend materiaal. Het is dus jammer dat meer dan de helft van het huisvuil letterlijk weggegooid wordt, als bedacht wordt wat voor waardevolle bestandselen dat zijn. Met een klein beetje moeite kan ieder een dat composteren ook zelf doen. In de tuin is daarvoor maar een zeer be scheiden plekje nodig. De gemeente Soest wil zelf-composte- ren gaan stimuleren, mede vanuit de overtuiging dat afvalscheiding aan de bron een belangrijke bijdrage kan leve ren aan het oplossen van ons afvalpro bleem. En, zoals eerder opgemerkt, snijdt het mes dus ook nog aan twee kanten, omdat degene die zelf compos- teert daarmee een goed tuinprodukt verkrijgt. Binnenkort zal daarom in de gemeente een compostbakken-project van start gaan. Daarbij zal ieder huishouden via de gemeente voor een schappelijke prijs een compostbak kunnen kopen, terwijl van gemeentewege ook voor de nodige voorlichting zal worden gezorgd. Daar toe zal op 16 april 1988 voorlichting ge geven worden op de Open Dag van de gemeente, achter het gebouw Gemeen tewerken, Lange Brinkweg 77. Wie over dit project nu al meer wil we ten kan contact opnemen met de afde ling reiniging, tel. 93643. Op 1 april 1988 wordt de Algemene Ouderdomswet gewijzigd. Maar lang niet iedereen zal daar iets van merken. De nieuwe regels zijn eigenlijk alleen van belang voor de volgende twee groepen: - zij die op of na 1 april 1988 voor het eerst een AOW-pensioen krijgen en bovendien - gehuwd of ongehuwd - samenwonen met een jongere part ner; - zij die een ongehuwden AOW-pen- sioen hebben en op of na 1 april gaan trouwen of samenwonen. Voor 65-pJussers die reeds voor 1 april 1988 gehuwd of ongehuwd samen woonden, blijft de oude regeling van kracht. De oude regeling De oude regeling gaf een gehuwde of samenwonende 65-plusser recht op een AOW-uitkering, die 50% van het netto minimumloon bedroeg. Voor de jonge re partner werd een toeslag verstrekt De laatste klanken van het wintercon- cert zijn nog maar nauwelijks vervlogen of muziekvereniging P.V.O. maakt zich alweer op voor een nieuwe muzikale happening op zaterdag 9 april. Niet al leen het harmonie-orkest, maar óók de drumband en de showgroepen staan in de startblokken voor de jaarlijkse Show-avond. Vooral voor showgroepen en drum band komt het er nu op aan: zij tonen op deze avond hun kunnen op het gebied van marsmuziek: zij stelen de show! De drumband in haar nieuwe uniform, dat aansluit bij de nieuwe outfit van het har monie-orkest. De showgroepen in con trasterende pakjes. Alleen al een festijn om naar te kijken! Hoewel de drumband - 12 man sterk en de showgroepen - 28 lieftallige da mes en dametjes - in het middelpunt staan, zal ook de harmonie zich deze avond niet onbetuigd laten. Leden, ouders en belangstellenden zijn dan ook van harte welkom op deze P.V.O.-show-avond in het Griftland College aan de Noorderweg. Aanvang: 20.00 uur. Toegang: gratis. van eveneens 50% van het minimum loon. Deze toelsag was onafhankelijk van een eventueel inkomen van de jon gere partner. Werd de partner zelf ook 65 jaar, dan werd de toeslag omgezet in een eigen AOW-pensioen. Nieuwe regeling Volgens de nieuwe regels hebben men sen die op of na 1 april 65 jaar worden en een jongere partner hebben, recht op een AOW-pensioen van 70% van het netto minimumloon. In de oude rege ling bedroeg dat percentage 50%. Voor de jongere partner zal een toeslag van maximaal 30% in plaats van 50% gegeven worden. De hoogte van de toeslag is afhankelijk van de vraag of de jongere partner zelf een inkomen heeft. In dat geval, kan de toeslag geheel of gedeeltelijk gekort worden. Wanneer de jongere partner 65 jaar wordt, vervalt ook nu de toeslag en krijgt ieder zelfstandig een AOW-pen sioen van 50% van het minimumloon. Overgangsregeling Voor mensen die op of na 1 april 1988 65 jaar worden en een jongere partner hebben die minimaal 60 jaar is (op 31 maart), wordt er een overgangsregeling getroffen. Zij krijgen altijd de toeslag van 30%, ongeacht het inkomen van de partner. Er vindt geen inkomenstoets plaats. Inkomen van de partner Alleen inkomsten uit of in verband met arbeid worden bij de inkomenstoets be trokken. Hierbij moet gedacht worden aan salaris, sociale verzekeringsuitke ringen, VUT-uitkeringen of winst uit een eigen bedrijf. Een eigen huis of in komsten uit vermogen (b.v. spaarrente) blijven buiten beschouwing. Van het in komen wordt altijd f 298,16 vrijgelaten. Verdient de partner meer, dan wordt van dit meerdere nog eens 1/3 deel bui ten beschouwing gelaten bij de vaststel ling van de toeslag. Het overige 2/3 deel wordt afgetrokken. In de praktijk heeft men dus recht op (een deel van) de toeslag, zolang het partnerinkomen la ger is dan f 1.032.09 bruto per maand. Voorbeeld Stel dat het partnerinkomen f 500,— per maand bedraagt. Welk deel wordt dan gekort op de toeslag? De eerste f 298,16 wordt sowieso vrijgelaten. Vrij gelaten wordt ook nog 1/3 deel van wat de partner meer verdient. Dus 1/3 deel Wie in een premie-A-huis woont, waarvan de toestemming voor de bouw in 1984 of later is gegeven, krijgt eens in de vijf jaar te maken met een Inkomens Hertoets. De overheid, die de subsidie verstrekt, wil dan beoorde len of men nog wel recht heeft op de subsidie. Is men meer gaan verdienen, dan is de kans groot dat de subsidie zal worden verlaagd, of zelfs helemaal wordt afgebouwd. Omdat de informatie over deze inhko- menstoets door de verkopers vaak erg summier is geweest, belegt de 'Vereni ging Eigen Huis' hierover binnenkort in Soest een informatie-avond. De 'Vereniging Eigen Huis' verzorgt op diverse plaatsen in het land financiële spreekuren voor haar leden. Tijdens die spreekuren blijkt keer-op-keer dat be zitters van premie-A-huizen niet of slecht op de hoogte zijn van het feit dat de overheid regelmatig beoordeelt of zij nog wel recht hebben op de subsidie. Deze beoordeling (hertoets) vindt eens in de vijf jaar plaats. Aan de hand van de belastinggegevens bepaalt de overheid op hoeveel subsidie men in de komende periode recht heeft. Deze inkomenstoets is nogal ingewik keld. Veel bezitters van premie-A- huizen hebben geen inzicht in de ma nier waarop getoetst wordt en kunnen dus ook niet zelf berekenen hoe die toets zal uitvallen. Cursus De 'Vereniging Eigen Huis' wil bezitters van premie-A-huizen in Soest over de inkomenstoets informeren. Daartoe van f 201,84 (f 500,00 - f 298,16). Blijft over 2/3 deel van f 201,84 en dat is f 134,56. Dit bedrag wordt gekort op de toeslag. In 1988 bedraagt de maximale toeslag f 489,29 per maand. In dit voorbeeld moet daar de korting vanaf en wordt de toeslag vastgesteld op f 489,29 - f 134,56 354,73. Uitbetaling De AOW-pensioenen en de toeslagen worden maandelijks uitbetaald. Wisselt het partnerinkomen sterk, dan wordt toch een vaste toeslag uitgekeerd. Later volgt dan eventueel een verrekening of nabetaling. Wie is partner Tot slot, wellicht ten overvloede, nog even aandacht voor het partnerbegrip. Voor de AOW zijn gehuwden en onge huwd samenwonenden gelijk gesteld. Bovendien is het niet van belang welk geslacht beiden hebben. Twee manen of twee vrouwen zijn ook partners. Sa menwonende familieleden in eerste of tweede graad, zoals broer-zus, ouder kind of kleinkind-grootouder worden niet als partners gezien. Zijn er nog vragen, neem dan contact op met het districtskantoor van de So ciale Verzekeringsbank (voorheen de Raad van Arbeid). Daar krijgt u alle ge wenste informatie. wordt donderdag 14 april a.s. een voor lichtingsavond belegd, waar een "cur sus" over dit onderwerp zal worden ge geven. Tijdens die avond komen onder meer de volgende zaken aan bod: Hoe bereken ik op welke subsidie ik na de toets uitkom? Hoe zit het met de subsidie als ik meer ben gaan verdienen? Hoe zit het met de subsidie als ik ipin- der ben gaan verdienen? Is het mogelijk subsidieverhoging te krijgen als het tweede inkomen weg valt? Wat zijn precies de financiële gevol gen als de subsidie wordt verlaagd? enz. enz. De voorlichting is uitsluitend bedoeld voor wie premie ontvangt op basis van de beschikking die in 1984 is ingevoerd. Krijgt men subsidie op basis van een ou dere beschikking (bijvoorbeeld uit 1979), dan is de cursus niet van toepas sing. Voorlichtingsavond Wie interesse neeft in de voorlichting van de 'Vereniging Eigen Huis' kan zich daarvoor schriftelijk aanmelden bij; 'Vereniging Eigen Huis', Postbus 735, 3800 AS Amersfoort. Aanmeldingen moeten vóór 7 april binnen zijn. Na de aanmelding ontvangt men een schrifte lijke uitnodiging waarin precies staat waar en wanneer de voorlichtingsavond zal worden gehouden. Tijdens de avond wordt speciaal voor deze cursus ge schreven voorlichtingsmateriaal uitge reikt. Winkeldiefstal De politie heeft vorige week een 21-ja rige inwoner van Leeuwarden aange houden, nadat deze een winkeldiefstal had gepleegd bij een benzinestation aan de Smitsweg. De jongeman werd be trapt toen hij snoepgoed wegnam ter waarde van f 2,15. Onverzekerde brommer Op de Plesmanstraat in Soesterberg hield de politie vorige week een 24-jari- ge inwoner van die plaats staande, om dat zijn bromfiets gesierd was met een verzekeringsplaatje uit 1986. De brom fiets werd voorlopig in beslag genomen. De bestuurder kreeg een proces-ver baal. Geld en sieraden weg uit woning Smitsweg Een bewoonster van de Smitsweg meldde de politie vorige week de dief stal uit haar woning van een geldkistje met 1100 gulden, een broche en een armband met paarse steentjes. Hoe een en ander is weggenomen is uit het on derzoek niet vast komen te staan. Mislukte autodiefstal Een voorbijganger zag in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mannen ver dacht bezig bij een autobedrijf aan de Laanstraat. Hij waarschuwde de politie, die constateerde dat men kennelijk een Opel Kadett had willen stelen. Zowel het portierslot als het kontaktslot ble ken te zijn geforceerd. De motor had den ze inderdaad aan de praat gekre gen, maar waarschijnlijk werden de da ders gestoord door de naderende poli tie. Traditiegetrouw organiseert Kasteel Groeneveld in Baarn op zaterdag 7 mei a.s. in nauw overleg met het literaire tijdschrift ,,'t Kofschip" een dichtersdi- ner "Poëzie a la carte" waaraan ver schillende dichters uit Nederland en Vlaanderen hun medewerking verle nen. Iedereen die een uitstekende maaltijd in een schitterende omgeving wil afwis selen met het luisteren naar poëzie, voorgedragen door de auteurs zelf, kan deze culturele happening met litera tuur, culinaire kunst, zang, muziek en beeldende kunst meemaken door zich tijdig aan te melden bij Kasteel Groene veld, telefoon: 02154-21192. De kos ten bedragen f 35,— per persoon. Produktie: Nelleke Streefkerk en Jan Visser die nadere inlichtingen kan ver strekken over de inhoud van dit pro gramma: Gerrit van de Veenstraat 52, Soest, tel. 14283. 1.(1) Robert Hughes De fatale kust55,— 2. 2) Jan Kuitenbrouwer Turbotaal 14,90 3. 6) Douglas R. Hofstadter Gödel, Escher, Bach29,90 4. 3) Nienke Begeman Victorine39,90 5. 4) Annie Cohen-Solal Jean Paul Sartre 69,50 6. 5) Simon Schama Overvloed en onbehagen 59,90 7. 7) Pieter Winsemius Speel nooit een uitwedstrijd 27,50 8.(10) Nederland Museumland 9,95 9. 8) J.M.A. Biesheuvel Biesboek29,50 10. 9) Michael Gorbatsjov Perestrojka24,90 Winkelcentrum "Hartje-Zutd" Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. De duistere bron' Auteur: Raymond Jean Uitgave: Sun Oude archiefstukken liggen ten grond slag aan de historische roman over lief de en hekserij, in de zeventiende eeuw, waarin de Franse hoogleraar en schrij ver Raymond Jean inspeelt op de grote aantrekkingskracht, die de combinatie heksen en erotiek nog steeds op grote groepen lezers en lezeressen blijkt uit te oefenen. Het verhaal draait om een knappe jonge priester met een zwak voor vrouwen, die door de machtsmid delen van de Inquisitie tot de meest bi zarre bekentenissen wordt geprest. Hij eindigt, als tovenaar gebrandmerkt, op de brandstapel. Wat de man in kwestie precies op zijn geweten gehad zou heb ben heeft ook Raymond Jean niet kun nen achterhalen/Hij is er echter wel in geslaagd een levendig, boeiend beeld te schetsen van een woelige periode uit de geschiedenis van de Provence. Lr. 'De Stenen Engel' Auteur: Margaret Laurence Uitgeverij: Ann Dekker Margaret Laurenos, behoort tot Cana da's bekendste en meest productieve auteurs. Zij vestigde haar naam met de vijf boeken van de Manawaka-serie, waarvan "de Stenen Engel" het eerste deel vormt. In de reeks boeiende vrou wenportretten en ook in haar ander werk bewijst Margaret Laurence over een pakkende stijl, een scherp observa tievermogen en gevoel voor humor te beschikken. "De Steven Engel" is even eens dank zij een vertaalsubsidie van de Canada Council in het Nederlands kun nen verschijnen. Lr. 'Van verre havens' Auteur: Arie Pos 'Verwonderd saam te zijn' Auteur: J. J. Slauerhoff Uitgever: Nijgh van Ditmar Bewonderaars van Slauerhoff - ze zijn er nog steeds - zullen met waardering kennis hebben genomen van de ver schijning van twee aan hun geliefde dichter - schrijver (1898-1936) gewijde werkjes. "Verwonderd saam te zijn" bevat dertien verhalen, die nooit eerder gebundeld zijn c.q. gepubliceerd zijn op een plaats waar ze niet thuishoorden. Slauerhoff-kenner Lekkerkerker licht deze herschikking omstandig toe. Het boekje van Arie Pos is het verslag van een reis naar China, vijftig jaar na Slauerhoff tijdens zijn reizen als scheepsarts op de Java-China- Japanlijn inspiratie verschaften voor talrijke gedichten, verhalen en twee ro mans, Post heeft op zijn omzwervingen de indrukken indertijd van Slauerhoff vergeleken met de Chineze werkelijk heid van toen en nu. Op die manier weet hij mede dank zij interessant foto materiaal meer inzicht te verschaffen in het "Chinese" werk van Slauerhoff, dat een zo belangrijk onderdeel vormt van zijn totale oeuvre. Lr. De publicaties van de afgelopen we ken hebben een ware stormloop doen ontstaan op loten voor de 1000 loten- aktie van voetbalvereniging Hees. De loterijcommissie van Hees werkt op volle toeren en het uitzetten van de lo ten gaat ook naar volle tevredenheid. De aktie van Hees is bedoeld om de nodige gelden bijeen te brengen voor de renovatie van het clubgebouw. Hees, op zich een kleine vereniging met 150 spelende leden, is bezig met deze aktie een grootse prestatie te leveren. De totale renovatie, die veel geld kost, wordt door de eigen mensen gedaan zo dat veel geld bespaard kan worden. De loten-aktie wordt door alle leden ge steund en iedereen werkt vol animo mee aan het welslagen van deze aktie. De prijzen die er zijn te winnen liegen er ook niet om. Een auto ter waarde van f 25.000,— en een vliegreis t.w.v. f 3000,—, als superprijzen, terwijl er ie dere maand ook een videorecorder, een home-computer, een fiets, een boor machine een workmate en talloze ande re prijzen te winnen zijn. Totaal 252 prijzen en dus een winstkans van 1 op 4! Voor diegenen die nog een lot wii'en kopen dringt de tijd, want uitverkocht is uitverkocht. Men kan nog een gokje wagen door te bellen met een van de le den van de loterijcommissie en een lot bestellen, waarbij geldt; wie het eerst komt wie het eerst maalt. Telefoon nummers om nog in het bezit van een lot te komen zijn: Hr. R. Jansen, tel.: 02155-23114, Hr. P. Schalkwijk, tel.: 02155-10333 en Hr. D. Lazonder, tel.: 02155-12830. Het prijzenpakket wordt volledig gele verd door Soester winkeliers, die de vereniging op fantastische wijze zijn te gemoet gekomen. De auto wordt gele verd door de firma Smeeing, terwijl de Amro Bank garant staat voor de vlieg reis. Veel van de electrische apparatuur wordt via de firma Schoemaker betrok ken terwijl de home-computers door de firma Van Essen worden geleverd. De work-mates via de fa. Hooyer en de boormachines via Hoogland Trading. Ook de kleinere prijzen worden via Soester winkeliers betrokken terwijl in middels ook bekend is geworden dat de fietsen worden geleverd door de firma Ben Nijhuis. Met 11 atleten nam A.V.Pijnenburg deel aan de lenteloop in Barendrecht, een wegwedstrijd over 15 km. Vooral de dames van de (ange-afstandsgroep manifesteren zich sterk de laatste tijd. Zoals ook hier, waar Henny Pot een 2e plaats voor zich opeiste. Een paar we ken geleden kwam zij nog een seconde tekort voor de uurgrens. Nu nam zij sportief revanche op haarzelf door haar persoonlijk rekord terug te brengen tot ruim beneden het uur en wel in 59 min. 17 seconden. Voor Adri van der Zon lijkt de doorbraak in aantocht. Zij werd hier keurig 5e in 61 minuten 34 secon den. Gerry den Oude werd 8e in de ve- teranenklasse in 68 min., 14 seconden. Bij de heren was Jos van Ras de snelste Pijnenburger met 53 min. 57 seconden gevolgd door Jeroen Majoor in 55 min. 25 seconden. Henk Wallet bleef Wim van Hofslot net voor in 56 min. 11 sec. Wim had 26 seconden extra nodig. Voor een ruime persoonlijke rekord- verbetering zorgde Nees Pot in 57 min. 58 sec. Dick den Oude liep 59 min. 47 sec. Ook de twee heren veteranen zorg den voor persoonlijke rekords. Ulrich Manders kwam tot 60 min. 36 sec., ter wijl Kees van de Kop zich tot 65 min. 53 sec. verbeterde. in Leiden deed Erik Bos mee aan de Zilveren Molenloop over 20 km, waar hij met 1 uur 7 min. 55 sec. tot de snelle re jongens behoorde. Joop van Leijen- horst zocht de zware konkurrentie in de veteranenklasse op in de Schoonho- vense Parkloop over 9.5 km. Na 33 min. 40 sec. eindigde hij op een 11e plaats. In Boxtel liepen op 2e paasdag Gerry en Dick den Oude een 15 km wegwed strijd. Dick klasseerde zich bij de heren als 37e in 53 min. 39 sec. Gerry werd 5e bij de dames in 1 uur 6 min. 49 sec. Voor de spelers van de volleybalver eniging SoVoCo gaat de competitie de laatste ronde in. Nog twee speeldagen scheiden de teams van het einde van het seizoen 87-88. Dan zijn de kaarten geschud, kan de balans worden opge maakt en de plannen voor het nieuwe seizoen worden uitgewerkt. Morgenavond speelt het grootste deel van SoVoCo weer haar wedstrijden in Sporthal Beukendal. De belangstelling gaat uit naar de verrichtingen van de he ren. En dan speciaal van SoVoCo 3. Zij spelen om 20.15 uur tegen de nummer twee, Set-up uit Scherpenzeel. Bij winst zijn de heren van SoVoCo praktisch ze ker van het kampioenschap en pro moveren daardoor naar de hoogste af delingsklasse. In totaal komen er elf So- VoCo-teams aan bod tussen 19.00 en 22.30 uur. Het eerste damesteam van SoVoCo- Stam speelt nog tweemaal thuis. Mor genavond tegen het eerste team van WC uit Vught, de nummer vijf van de vaderlandse eredivisie. Een wedstrijd, bedoeld om weer wat ritme op te doen voordat zaterdag de laatste competitie wedstrijd gespeeld moet worden. Het Vughtse WC kent drie internationals, met als grootste talent de zeventienjari- ge spelverdeelster Saskia van Hintum. Zij gaat binnenkort op kosten van het Leo van der Kar-sportfonds een uitvoe rige stage lopen in het trainingskamp van het Amerikaanse damesteam in San Diego. De wedstrijd tegen WC begint om 19.00 uur in sportzaal De Bunt. En dan zaterdag de laatste competitie wedstrijd van de dames SoVoCo-Stam 1 en 2. Het eerste team ontvangt Valbo- vol uit Woerden, altijd een lastige te genstander. Deze wedstrijd begint om 17.00 uur. Daarvoor speelt SoVoCo- Stam 2 tegen Gemini uit Eist, de num mer twee in de tweede divisie. Bij winst van Gemini mag dat team promotie wedstrijden spelen voor een plaats in de eerste divisie, maar of SoVoCo-Stam 2 daar aan mee wil werken staat te bezien. Aanvang van de wedstrijd 14.30 uur in sporthal De Bunt. Goedkope herdruk van de nieuwe vertaling van Hans van Pinxteren f 19.90 Winkelcentrum "Hart|e-Zuid" - Tel 12419 I IV a Hiiplcte Boekhandel. Het eerste herenteam van AGAVS volleybal heeft deze week met 3-0 ge wonnen van V&S uit Bussum. De Soesterbergers waren gedurende de hele wedstrijd beter en scoorden veel vuldig met combinaties rond de mid- denaanval. De setstanden waren: 15-5, 15-13 en 15-4. Hierdoor kan het team, als het de volgende wedstrijd wint, al kampioen worden in de eerste klasse. Nooit eerder werd in Soesterberg op dergelijk hoog niveau gevolleybald. Deze kampioens wedstrijd zal zaterdag 9 april om 14.45 uur gespeeld worden in de Banninghal. Er worden weer veel supporters ver wacht en de spelers zullen er alles aan doen, om voor eigen publiek de beker in ontvangst te nemen. Sportverslagen en -berichten uiter lijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. BRAD DAVIS ("Midnight Express", "Roots") is Eddie Brennan, een uitge rangeerde bokser die tegenwoordig als vrachtrijder de kost verdient. Het enige waar Eddie van droomt is ooit nog eens zijn comeback te maken. Dan lijkt zijn droom werkelijkheid te worden: hij wordt uitgedaagd te vechten tegen een nieuw talent in de ring: Salvador Manuella. Wat ieder een (behalve Eddie) weet, is dat het zeker is dat hij zal verliezen. Niemand gelooft dat Eddie kan winnen. Niemand wil dat Eddie wint. Maar Eddie heeft iets te bewijzen aan zichzelf en zal laten zien dat hij alles in huis heeft om te winnen 1. Flodder 2. Lethal Weapon 3. Raw Deal (Schwarzenegger) 4. Platoon 5. Dirty Dancing (import) 6. The Golden Child 7. Three Amigos 8. The Fly 9. Crime Story (1) 10. Avenging Force Zaterdag 9 april 13.00 - 23.00 uur Red Stars Zaterdag 9 april 09.00 - 13.00 uur Badso 13.00 - 17.00 uur A.G.A.V.S. volleybal Zondag 10 april 10.00 - 18.00 uur Badso Zaterdag 9 april 09.00 - 12.00 uur Badso 12.30 - 20.00 uur SoVoCo volleybal Zaterdag 9 april 09.00 - 17.00 uur Selby Zondag 10 april 12.00 - 15.00 uur Selby In het paasweekend kwamen er maar twee Eemvogelteams in aktie. De ju nioren vertrokken vol goede moed, na hun gewonnen wedstrijd tegen Altius, naar Putten om tegen Meeuwen J3 te korfballen. Maar blijkbaar hadden ze teveel last van het lekkere weer, want het werd een slechte wedstrijd. De thuisvereniging won dan ook verdiend met 5-2. De Eemvogeldoelpunten kwamen op naam van Sandra Lub en Almar Lijfering. De B-aspiranten deden het beter. Zij ontvingen in Soest Arena B1 uit Rhe- nen. Pascal en Miranda Koopman brachten d.m.v. doorloopballen de stand op 2-0. Na een onderschepping zorgde Emile Lijfering voor 3-0 en ook het volgende doelpunt kwam op zijn naam. Pascal Koopman was zijn heer twee keer te snel af en op slag van rust stelde Dennis Lanphen na een onder schepping Emile Lijfering in staat om 7-0 te scoren. In de tweede helft mochten Ronald van Luytelaar en Suzanne Hartman inval len. Zij kregen veel kansen, maar kon den de bal niet in de korf krijgen. Are na, dat met drie invallers speelde, kreeg in deze helft alleen een doelpunt van Emile Lijfering te verwerken. Eemvo gels B1 won dus met 8-0. Voor 9 april staan ervoor de Eemvogels vijf uit-wedstrijden op het programma. En op de Staringlaan worden twee wed strijden gespeeld: om 10.30 uur Eem vogels J1 - Hellas J2, en om 12.00 uur Eemvogels 3 - H.K.C. 4. De Eemvogels zijn weer op hun veld ge start met een recreatie-korfbalgroep (de reko!). Iedere woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur traint er o.l.v. Bas Verhey een groepje mensen die niet aan de competitie willen deelnemen. Eén uurtje in de week zijn zij met de bal en de korf bezig: gewoon gezellig met el kaar ballen, zonder de verplichting om wedstrijden te spelen. In deze reko-groep is nog ruimte voor mensen die graag een balsport willen doen en recreatief bezig willen zijn. Het korfbalveld van de Eemvogels ligt aan de Staringlaan in Soest-Zuid. Voor meer informatie: Agnes Kraai- kamp, tel. 12743. De Dam Vereniging Soest/Baarn orga niseerde vorige week maandag haar jaarlijkse Paasdamtoernooi. 43 deelne mers namen achter de borden plaats om, ingedeeld in groepen van vier, één van de hoofdprijzen in de wacht te sle pen. Om de vele kippen en eieren werd fel gestreden. In een tijdsbestek van twee uur moesten er drie partijen gespeeld worden, zodat de spelers 20 minuten bedenktijd per partij kregen. De organisatoren Dave- laar en Van der Meer zorgden voor het rekenwerk en meteen na de laatste par tij kon met het uitreiken van de prijzen worden begonnen. De uitslag luidde als volgt: in de groepen 1 tot en met 10 werden groepswinnaar Den Os, Wei stra, Mulder, Oostenrijk, Veerman/ Van Dasselaar, De Bruyn, Veldhuizen/ Wuring, Spruyt, Breukelen en Krops/ De Bok. Niemand ging zonder een attentie naar huis. Het ging meer om het spel dan om de knikkers. Maandagavond 11 april beginnen de 'gewone' clubavonden van DVSB weer. Nieuwkomers zijn van harte wel kom om eens een kijkje te kijken nemen bij de damvereniging aan de Schriks- laan. Gespeeld wordt in het Duiven- zaaltje tegenover de tennisvereniging Soestdijk. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd.

Soester Courant | 1988 | | pagina 12