Financieel perspectief Soest heel wat minder rooskleurig U» MEDE zo gezien mu mmm §n Soest geeft bevolking tijdens Open Dag een kijkje in de gemeentelijke keuken Rooie Vrouwen voeren actie voor kinderopvang in Soest 'De Bron' loopt 6000 gulden bij elkaar voor Derde-Wereldgroep Soest tot 80% MASSADA vrijdag Zaal open Bos en Duin in concert 8 april. 21.30 uur. WOENSDAG 6 APRIL 1988 66e JAARGANG NO. 32 Vooral door enorme kostenstijging afvalverwerking Paas-perikelen bij Soester Courant Presentatie bouwplan Schrikslaan Presentatie ontwerp- gemeentehuis Zaterdag 16 april, van 10.00 tot 15.00 uur Open Dag voor oud én jong Paasvuur wilde niet best branden Oproep voor telefonische reacties GLAS HANDEL door Genard Paul Niet te stuiten Gevraagd VASTE LOPERS en INVALLERS Soester Courant OPHEFFINGS UITVERKOOP Op alle verlichtings armaturen zeer hoge kortingen Verlichting speciaalzaak Binnen en Buiten Entree Café- petit restaurant Zalencentrum f7,50 msssa Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f24, Losse nummers 65 ct Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest uljüc. r Telefoon 02155-14152' Postgiro 126156 De voorjaarsnota - het gebruikelijke overzicht van de financiële stand van zaken van de gemeente, halverwege het begrotingsjaar - wijst uit dat er he laas sprake is van een ontwikkeling in "neerwaartse richting". De belang rijkste oorzaak is de enorme kosten stijging bij het ophalen en verwerken van afvalstoffen, doordat het aanbod daarvan steeds sneller toeneemt. Daar bovenop komen nog eens de bezuini gingsplannen van de regering, waar door de gemeente een forse veer zal moeten laten al is de omvang daarvan nog niet bekend. "Het toekomstper spectief is minder rooskleurig dan bij de begrotingsbehandeling in novem ber j.l.," aldus het College van B. W. bij de presentatie van de voorjaarsno ta, die op 21 april a.s door de gemeen teraad wordt behandeld. Voor de reiniging is voor 1988 een kos tenstijging voorzien van 608.000 gul den. In de jaren 1989, 1990 en 1991 gaat het om resp. 371.850, 330.780 en nog eens 330.780 gulden. Het College stelt de gemeenteraad voor om het te kort gedeeltelijk te dekken door struc tureel 150.000 gulden te gebruiken uit de verhoging van de rijksuitkering uit het gemeentefonds. Voor het overige wordt van het overschot op de rekening 1987 (vermoedelijk zo'n 750.000 gul den) een bedrag van 458.000 gulden gebruikt, althans voor 1988. Voor de jaren daarna kan er telkens 60.000 gul den worden gebruikt die vrijkomen bij de liquidatie van het compostbedrijf (in totaal bijna 200.000 gulden). Over de manier waarop de rest van het gat wordt gevuld zal de gemeenteraad een beslis sing moeten nemen. De vooijaarsnota bevat voorts een aan tal posten "autonome ontwikkelingen" van positieve en negatieve aard, die per saldo nog enkele tienduizenden gul dens opleveren, alsmede enkele uitga ven die "onvoorzien, onafwendbaar en uitstelbaar" zijn, die voor 1988 worden gedekt uit de post "incidenteel onvoor zien". Onder nieuw beleid wordt in de eerste plaats het voorrangbeleid t.a.v. de rei niging gepresenteerd. Voor 1988 is het gat dat daardoor ontstaat gedekt, maar de komende jaren geven tekorten te zien van resp. 160.000,120.000 en nog eens 120.000 gulden. Het College wil in elk geval in 1988 wel kleine bedragen uittrekken voor de Volksuniversiteit en de Vrijwilligers Vakaturebank. Onvermijdelijk sneuvelen echter een aantal verlangens van de gemeente raad, die echter volgens het College wel weer worden opgevoerd bij de begro tingsbehandeling en dan opnieuw kun nen worden afgewogen. Het gaat hier bijvoorbeeld om de Onderwijsbegelei dingsdienst, extra cursussen bij Trema '87, de stichting Slachtofferhulp, het voorzieningenfonds voor kunstenaars en de milieuvoorlichting. Hoe de gemeente de toekomstige te korten bij de reiniging gaat opvangen is nog een open vraag. "Er zullen voor de jaren 1989 tot 1991 andere maatrege len genomen moeten worden," aldus CDA-wethouder drs. Jan Menne (Fi nanciën) vorige week in een toelichting op de voorjaarsnota. "Welke richting we opmoeten moet de raad uitmaken. Je kunt in theorie óf de inkomsten ver hogen, of de uitgaven zien te beper ken." Ook denkbaar is een tussenvorm, waarbij het tarief van de afvalstoffen heffing en het rioolrecht meer kosten dekkend worden gemaakt, en aan de andere kant er op de bedrijfsvoering nog wordt bezuinigd. 'Gezonde druk' Menne windt er geen doekjes om dat zijn voorkeur uitgaat naar handhaving van de koopkracht van de burgers van Soest, wat dus neerkomt op gelijkblij vende inkomsten voor de reiniging. Dat zou inhouden dat er op de uitgaven moet worden bezuinigd. Hij is van me ning dat er nog wel ruimte is voor effi- ciency-maatregelen. "Door wat gezon de druk uit te oefenen op personeels kosten, materialen en voertuigen zijn er nog wel mogelijkheden, denk ik. We zijn misschien wat al te snel geneigd om te zeggen dat het allemaal wel weer kan, omdat we financieel beter zitten dan Wethouder Jan Menne (CDA). bijvoorbeeld in 1982. Dat is ook wel zo, maar we moeten wél op ons qui-vive blijven. Een beetje druk kan geen kwaad." Hij wil zich verder niet uitlaten over mogelijke andere besparingen, ener zijds om niet op de keuze van de ge meenteraad vooruit te lopen, ander zijds om zijn collega-wethouders geen "schoten voor de boeg" te geven. Een eventuele tariefsverhoging voor de bur ger kan zijn inziens worden gecompen seerd door een verlaging van de onroe- rend-goedbelasting, die in Soest relatief hoog is en dit jaar via een ander systeem geheven zal gaan worden fin plaats van oppervlakte de economische waarde als basis). "Maar dat moet de gemeente raad uitmaken," aldus de wethouder. Hij stelt in elk geval vast dat het idee "bij de voorjaarsnota kan alles" inmiddels wel is verlaten. "De situatie is zorgelijk, maar ik zie de financiële toekomst van Soest toch wel positief tegemoet. We komen er wel uit als we erg op de uitga ven letten en zorgen dat we niet in de rooie cijfers terecht komen..." Omdat afgelopen maandag - Tweede Paasdag - is uitgevallen als produktie- dag voor de Soester Courant, kon een (overigens beperkt) aantal artikelen en berichten niet meer in deze editie worden opgenomen. De redaktie vraagt daarvoor het begrip van de le zers. In de uitgave van volgende week, 13 april, worden ze uiteraard, voor zover nog enigszins actueel, als nog aangeboden. Om de omwonenden zoals de bewoners van de Waldeck Pyrmontlaan en de Schrikslaan en andere geïnteresseerden kennis te laten nemen van het bouw plan Schrikslaan, wordt op dinsdag 19 april, 's avonds om 8 uur, in restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan een in formatieavond gehouden. In het bouwplan krijgt de Schrikslaan een andere uitmonding op de Waldeck Pyrmontlaan. Het bouwplan is voor zien op het terrein van de voormalige hockeyvelden. Op de informatieavond zijn ook de te keningen te zien van de te bouwen wo ningen. Het aangepaste Voorlopig Ontwerp Nieuw Gemeentehuis wordt donder dag 14 april 's avonds om half acht of ficieel aan het gemeentebestuur ge presenteerd in de Brandweerkazer ne, Lange Brinkweg. Het is een openbare bijeenkomst, waarbij toekomstige gebruikers en andere geïnteresseerden ook van harte welkom zijn. Het ligt in de bedoeling dat het aan gepaste Voorlopig Ontwerp in de raadsvergadering van 19 mei wordt vastgesteld, waarna de opdracht voor het definitieve ontwerp verstrekt kan worden. Vanaf 15 april ligt het ontwerp ter in zage in het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum. Alle ingezetenen van Soest zijn vol gende week zaterdag - 16 april - wel kom tijdens de Open Dag, waarmee de gemeente op een niet traditionele ma nier naar buiten treedt en de burgers een kijkje achter de gemeentelijke schermen gunt. De Open Dag wordt om 10.00 uur geopend door burge meester Paul Scholten, en tot drie uur 's middags 15.00 uur) kan men op het terrein van "Gemeentewerken" aan de Lange Brinkweg terecht om zich uitge breid te laten voorlichten over allerlei gemeentelijke diensten. De Open Dag is een nieuw initiatief om de burgers meer bij "hun" gemeente te betrekken. Iets dergelijks werd overi gens ook dertien jaar geleden - bij de opening van het Gemeentewerken-ge bouw - georganiseerd, zij het op een kleinere schaal. De Open Dag van 1988 is dan ook niet alleen een evenement van de dienst Gemeentewerken, maar ook diverse andere afdelingen van het "apparaat" verlenen hun medewer king. Het plan is een paar maanden geleden gelanceerd door de directeur van wat sinds de reorganisatie "Sector I" wordt genoemd, ir. S.H. Brunekreef. De be doeling is een zo breed mogelijk over zicht te geven van wat er binnen de mu ren van de verschillende gemeentelijke instellingen zoal plaatsvindt, met name in Sector I ("Milieu en Stadsbeheer"). Verschillende afdelingen treden op de ze manier over het voetlicht, zoals de af delingen Reiniging, Wegen en Riolerin gen, Groenbeheer, Grondzaken, Ruimtelijke Ordening, Kartografie, maar ook de afdeling Burgerzaken ("Burgerlijke Stand"). Dat gebeurt o.a. met demonstraties en exposities. Zo is er bij Reiniging een oude "beerput wagen" te zien en Ruimtelijke Orde ning geeft met foto's en tekeningen een overzicht over het tot stand komen van een complete wijk, van de eerste tot de laatste fase, waarvoor Overhees als voorbeeld is gekozen. Computer De afdeling Burgerzaken is er met oude geschriften en officiële documenten, zoals huwelijks- en geboorte-akten uit de vorige eeuw. Er komt ook een com puter te staan die de bezoekers de gele genheid geeft om (hun eigen) persoons- gegevens op te vragen en te controleren. Daarvoor is het overigens wel vereist dat men zich kan legitimeren, omdat het niet de bedoeling is een kijkje te nemen in andermans gegevens. De computer staat opgesteld in het gebouw Gemeen tewerken en is verbonden met de "moe dercomputer" van de afdeling Burger zaken aan de Van Weedestraat. Ook de brandweer is van de partij met blusdemonstraties en het complete ma terieel. Hetzelfde geldt voor de afdelin gen Reiniging en Milieubeheer. Daar staat de Open Dag vooral in het teken van het VAM-compostvat, dat deze maand in de gemeente wordt geïntro duceerd. Het vat - elders in deze krant vindt u meer informatie - wordt dankzij een forse gemeentelijke subsidie aange boden voor de burgervriendelijke prijs van f69,75. De "winkelwaarde" is 120 gulden. Met een dia-presentatie wordt duidelijk gemaakt wat de voordelen van het composteervat zijn en hoe het ge bruikt moet worden. Het vat is vanaf de Open Dag te koop (en daarna natuur lijk ook). Het "officiële eerste" vat wordt bij de opening aangeboden aan wethouder R. van Logtenstein, die het naar verluidt overigens wél moet beta len. Ongedierte De bezoekers krijgen tijdens de Open Dag ook een duidelijk idee van wat er allemaal komt kijken bij de bestrijding van ongedierte, ook een gemeentelijke taak waarvoor "negen van de tien keer" niets in rekening wordt gebracht, omdat het hier vooral een zaak van de volksge zondheid betreft. De gemeente heeft voor deze problematiek heel wat kennis in huis. Ook de bestrijding van de mus kusrat komt aan de orde. De afdeling Riolering toont o.m. video opnamen van het ondergrondse bui zenstelsel dat voor de afvoer van heel v/at afval zorgt en de afdeling Groenbe heer steelt de show met een heuse krui dentuin. Verder zal het KCA-depot aan de Schans (KCA staat voor klein che misch afval) tijdens de Open Dag langer geopend zijn: in plaats van om twaalf uur sluit het zijn deuren pas om drie uur. De afdeling Milieubeheer komt die dag met een nieuwtje: de introductie van de "lesdoos", ontworpen door de Stichting Milieu Educatie, die wordt aangeboden aan alle basisscholen in de gemeente. De doos bevat lesmateriaal over diverse milieuproblemen, met name de afval- problematiek, die daarin immers een hoofdrol speelt. Ook "Max Milieu" - de personificatie van de provinciale mi lieu-actie voor de inzameling van klein chemisch afval, is tijdens de Open Dag van de partij. Viermanschap De Open Dag is voorbereid door een "uitvoerend" viermanschap, bestaande uit de heren A.G. van Vliet (coördina tor), H. Vittali, M.C. Pijl en A.H. Hil- gers. De bedoeling van het evenement is volgens hen de burgers van Soest, die in het algemeen betrekkelijk onbekend zijn met wat zich nu allemaal binnen de gemeentelijke instellingen afspeelt, een kijkje in de "keuken" te geven. "Wat doen we eigenlijk, wat zit erach ter, waar kan de bevolking op terugval- De bevolking van Soest - oud én jong, want er komen voor de jeugd allerlei speelgelegenheden (zoals een spring kussen, een wervelwindshow en een miniracebaan) en natuurlijk zijn er volop mogelijkheden voor een hapje en een slokje - is op zaterdag 16 april van harte welkom in en om het ge bouw van Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg en de grote garage op het terrein daarachter. De Open Dag duurt van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 15.00 uur. len als het nodig is...?," aldus de heren van het uitvoerend comité. "Het gros van de burgers heeft daar, dat blijkt ons van tijd tot tijd wel, eigenlijk geen idee van." Met de Open Dag hoopt de ge meente wat dichter bij de Soester bevol king te komen staan, en dat past hele maal in het burger-gerichte, klant vriendelijke beleid dat het gemeentebe stuur ook bij de reorganisatie voor ogen heeft gestaan. Al werd het dan niet helemaal de grootse en spectaculaire "fik" die de werkgroep Bijltjesdag zich ervan had voorgesteld, het voor Soest eerste en tot dusver enige officiële Paasvuur vormde maandagavond j.l. op het ter rein aan de Peter van den Breemerweg toch een hart- en andere lichaamsde len verwarmend schouwspel, wat op het kille, natte land trouwens een pret tige bijkomstigheid was. Ongeveer 100 belangstellende Soesters waren getuige van het uit de Achter hoek overgewaaide traditionele evene ment, dat om half negen begon met het aansteken van de enorme brandstapel die de leden van de werkgroep voor vrijwillig natuurbeheer onder leiding van Chris Uiterwijk de week1 daarvoor hadden opgericht. Omdat de stapel wel omvangrijk was, maar niet al te hoog, duurde het lang voordat althans een deel in vlammen opging. Uiteindelijk bleek nog niet de helft van de stapel te worden omgezet in rook en as. Uiterwijk gaf in eerste in stantie vanaf een kistje in het drassige weiland zijn aanwijzingen aan zijn werkgroepleden en moest zich, toen hij zich persoonlijk met het aansteken ging bezighouden, nog ijlings met stokken en al uit de voeten maken. Volgens hem Foto: Herman van Dam was het hout eigenlijk ook te groen en te nat om goed te kunnen branden. Het materiaal voor het Paasvuur be stond voornamelijk uit de restanten van de door "Bijltjesdag" aan de Peter van den Breemerweg gekapte meidoorns. Ze moesten worden verbrand omdat ze waren aangetast door "perevuur", een besmettelijke boomziekte die wordt overgebracht door bacteriën. Overi gens was de brandstapel in de vooraf gaande dagen nog flink gegroeid omdat diverse omwonenden er gedeelten van hun overtollige huisraad en andere spullen op hadden gedeponeerd, zelfs complete biels. Volgens Chris Uiterwijk was het evene ment toch een succes. "Het brandde wel leuk en we hadden een mooie vuur haard." Hij wist maandagavond nog niet wat er met de onverbrande restan ten zou gaan gebeuren. Een Pinkster vuur leek hem niet haalbaar, omdat boer Leo van Dijk, die zijn land welwil lend ter beschikking had gesteld, het binnenkort al nodig heeft voorde maïs- teelt. "Nou ja, we hebben ons best gedaan," aldus Uiterwijk. "En we hebben in elk geval alleen maar positieve reacties ge kregen. De mensen vonden het dacht ik wel aardig." Wie een vrouw is en kinderen heeft, heeft het in Nederland heel moeilijk om een baan buitenshuis te hebben. Het probleem is dan: waar gaan de kinderen naar toe, door wie worden zij verzorgd en opgevangen? In bijna alle Europese landen is kinderopvang veel beter geregeld dan in Nederland. Er zijn kinderdagverblijven, bedrijfskin deropvang, gastoudergezinnen e.d. In de gemeente Soest zijn alleen peuter speelzalen; die worden gedeeltelijk door de gemeente gesubsidieerd en zijn bedoeld voor kinderen tussen 2 1/2 en 4 jaar. Een kind kan daar een beperkt aantal uren per dag opgevangen wor den; de meeste kinderen komen twee dagdelen per week. Het is dus voor de moeder haasi niet mogelijk om in die zeer beperkte tijd buitenshuis te werken. Voor de meeste banen worden toch al gauw 20 werkuren per week ge vraagd. Er zijn moeders die geen behoefte heb ben om buitenshuis te werken en dat is hun volste recht. Er zijn echter veel Over glas kan Van Ede u haarfijn vertellen hij immers kent alle toeters en bellen advies kost geen cent bij die aardige vent j is ook groot vakman, dat kunt U wel stellen! Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 160 55 01 184 29 EN WIJ KOMEN! Foto: Goos van der Wilt. In de stromende regen hebben de leer lingen van de prot.chr. basisschool De Bron uit Overhees vorige week zo'n 6000 a 7000 gulden bij elkaar gelopen voor het Tanzania-project van de Der de-Wereldgroep Soest. Dat gebeurde tijdens een "sponsorloop", die een on derdeel was van de activiteiten ter ge legenheid van het tien-jarig bestaan van de school. De Bron-jeugd trof het niet. Eigenlijk zou de sponsorloop al een week eerder zijn gehouden op het speelveld aan de Dorpsstreek, maar omdat dat terrein al weken nauwelijks meer is dan een zom pig moeras werd besloten het evene ment een weekje uit te stellen, in de hoop dat de zon het veld wat droger zou hebben gemaakt. Dat viel tegen, en daarom werd het par cours een week later uitgezet rondom de vijver achter de school aan de Swee- linckstraat, via het brugje, de Turf- streek en de Krekel. Een flinke afstand, die door de meeste leerlingen echter met grote vastberadenheid en bewon derenswaardig doorzettingsvermogen keer op keer werd "genomen". Gezien de striemende maartse bui, die zich uit gerekend tijdens de sponsorloop boven Soest ontlaadde, een hoogst respecta bele prestatie! Dat vond ook Leidje Tomassen, voor zitter van de Derde-Wereldgroep Soest, die met enkele bestuursleden van de stichting (en een groot aantal ou ders) het jonge volkje van de zijlijn luid keels aanmoedigde, al liet ze later weten "compleet sprakeloos" te zijn van de in zet van de kleumende jongelui. Ze was diep onder de indruk. In elk geval zorg de de doorweekte Bron-jeugd voor een mooi spektakel, dat de Derde-Wereld groep het lieve sommetje van minstens 6000 gulden oplevert, en misscnien nog wel meer, als alle sponsors hun toezeg gingen gestand doen. Het was de bedoeling dat het geld zou worden gebruikt voor de aanschaf van één of meer kalveren voor de stal die in Mwera - het Tanzaniaanse dorpje waar ex-psychiatrische patiënten worden be geleid bij hun terugkeer in de samenle ving - mede door de steun van de Soes ter Derde-Wereldgroep wordt ge bouwd. Eén kalfje kost rond de 1000 gulden en er is nu voldoende geld om er ook andere zaken mee aan te schaffen. De Derde-Wereldgroep gaat daarover nog even overleggen met de familie Goslinga, die deze week in Nederland is; zij werken in Mwera en onderhou den het kontakt met Soest. Maar dat er straks minstens een paar Bron-kalfjes in Tanzania rondlopen is zeker. vrouwen die wél graag willen blijven werken nadat zij een kind hebben ge kregen, of die als de kinderen een paar jaar of al wat ouder zijn graag weer een baan aannemen. Het is eigenlijk ook erg jammer en oneconomisch dat de kennis en vaardigheden die veel vrouwen heb ben niet meer gebruikt worden. Basisvoorziening Binnenkort komt de regering met een standpuntbepaling t.a.v. subsidie-be- leid kinderopvang. Waarom kinderop vang moet is duidelijk: economische zelfstandigheid van vrouwen kan niet zonder opvang voor de kinderen wor den gerealiseerd. Hoe voldoende op vang tot stand kan worden gebracht wordt plaatselijk bepaald. Daarom is kinderopvang als eerste in de reeks van plaatselijke aktiegerichte projecten door de Rooie Vrouwen weer op de agenda geplaatst. Nog steeds willen de Rooie Vrouwen toe naar een situatie, waarin de kinderopvang een door ie dereen geaccepteerde, vanzelfspreken de basisvoorziening is. kinderopvang is een maatschappelijke verantwoordelijkheid. Met de welzijns wet trekt het rijk de handen vrijwel af van de kinderopvang. Het zijn voortaan de gemeenten die beslissen of zij er geld aan willen uitgeven. De Rooie Vrouwen van Soest willen de kinderopvang onder ieders Uitgerekend op de eerste dag dat de len tezon vrijwel iedereen het huis uitlokte, stond er een kontaktadvertentie in de krant met de tekst: 'Ik heb zin weer ver liefd te zijn. Het is lente!Deze onderne mingslust en vooruitziende blik zal on getwijfeld beloond worden, want welk seizoen zou er beter geschikt zijn omi ets moois te laten opbloeien tussen twee mensen die open staan voor de liefde en alleen nog wachten op wat warmte van elkaar? Lente is het koesteren van een illusie, hoorde ik een vriendin nog tijdens de tel kens geprolongeerde natte moesson zeggen. Ze smachtte naar het voorjaar waarin ze plannetjes kan maken voorde vakantie. Ze verlangde naar zwoele zo meravonden op het terras, wegdrijvend op haar eigen gevoelens en verwachtin gen. In de lente zou ze het liefst in een grote luchtballon zitten en wegzweven. De lucht is dan zo zuiver dat je heel ver kunt kijken en milieuvervuiling een misplaatste grap van een handjevol ak- tie voerders lijkt. Onderuitgezakt wil ze het aards gewemel aanschouwen en me diteren over onoplosbare vragen of zo maar wat dagdromen. Of het van de brandnetelsoep komt weet ze niet, maar in deze tijd van het jaar voelt haar bloed zo zuiver, zegt ze. Schrijven over de lente is een riskante aangelegenheid. Inspiratiebron van tal loze dichters en schrijvers, ligt het pad bezaaid met cliché's als na de eerste len testorm de weg met afgewaaide bloe sem. Je ontkomt er niet aan om te zeggen dat er nieuw leven op komst is. Het is ook zó blijmakend en waar dat je er niet omheen kunt en het juist daarom zo 'n afgezaagd gegeven is geworden. Maar een niet te verwezenlijken droom beeld, een illusie? Nee, juist niet. Er is geen macht ter we- ~^eld die de groeikracht van de ontbot- tende bomen kan tegenhouden. De volgende dag regende het nog steeds niet en scheen de zon opnieuw. Bij de ingang van de kerk kreeg ik een corsage met een narcis opgespeld. Ik zag een baby die gedoopt werd en ik keek in de grote, onbevangen ogen van een kleuter die 'hoera!' riep zodra hel orgel inzette. Een illusie? Welnee, allemaal beloften. Het was Pasen en het kon niet op. aandacht brengen en een inzicht krijgen in de behoefte aan betaalbare kinde ropvang in Soest. Kinderopvang moet niet alleen mogelijk zijn voor vrouwen met een zeer goede funktie en een zeer goed salaris. Daarom worden ouders met kinderen tot plm. 12 jaar en a.s. oudersopgeroe- pen om te reageren. Als blijkt dat in Soest de behoefte aan kinderopvang redelijk groot is en ook duidelijk is aan welke soort kinderop vang behoefte is, willen de Rooie Vrou wen met de verkregen gegevens de ge meentelijke overheid stimuleren om een beleid op het gebied van kinderop vang te maken. Telefonische reacties Zij zitten klaar om telefonische reacties te noteren van 6 t/m 9 april tussen 17.00 en 19.00 uur: Ans Holleman, tel. 14321; Lydia Meijer, tel. 18816; Ton- nie Haars, tel. 20541; Gerda Cuperus, tel. 21767; en Wil Stekelenburg, tel. 03463-3380. Men kan ook schriftelijk reageren bij: Lydia Meijer, Irenelaan 33, 3761 BL Soest. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 _F. C. Kuyperstraat 24 Soest 02155 - 2 06 56 BOSSTRAAT 80 - SOEST TELEFOON 02155-22344

Soester Courant | 1988 | | pagina 1