te koop bij Schoeman «ili te koop bij Schoeman -III te koop bij Schoeman WIlJ te huur bij Schoeman -Jll ^Strëter Makelaardij o.g Video 8 Gy/ön 39ï5 ra verkoP0" 7 mbiföin walt® ft' §DeSoester Duinen Soest 50 jaar geleden 8 april 1938 M Ledenwerfaktie-De Zonnebloem ongekend succes! Modeshow van Leerboetiek Polly sony Hondycom ccd-vsoe .éérst. eve> ven 'mdpkkn! WOENSDAG 6 APRIL 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 In Soest 1200 nieuwe leden Volgende week in EHBO-gebouw Soest Soesterbergsetraat79, Soest 02155-16151 vraagt uw aandacht voor foto-film-uideo AANBIEDING! DENIM BLOUSES Inschrijven bouwplan Schrikslaan computer/ Soest, Pr. Berrihardlaan Vrijstaand herenhuis met heteluchtver- warming, souterrain, voor-, zij-, en vrije achtertuin. Indeling - splitlevel: entree, toilet/garde robe, halfopen luxe keuken, eetkamer 14,5 m2), het geheel met tegelvloer, openslaande deuren naar terras en vrije achtertuin. Woonkamer 27 m2) met teakhouten hoekpui met riant uitzicht op de Pr. Bernhardlaan en P. de Hooghlaan. Verdieping met zijkamer, grote ouder slaapkamer met loggia, badkamer met douche, 2e toilet en dubbele wastafel. 2e verdieping met royale studeer- en slaapkamer met schuifwand; daarboven royale studeer/slaapkamer met extra gasverwarming en veel bergruimte. Garage alsmede stookruimte en was ruimte in souterrain. Oplevering; in overleg. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir /mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel NVM Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Koopsom f475.000,- k.k. Soest, Choristenpad Halfvrijst. mod. semi-bungalow m. inp. verw. gar., c.v., voor-, zij- en achtertuin. Bouwjr. ca. 1974. Hal, gard., toil., splitlevel, mod. inbouw- keuk., eetkam., open zitkam. m. open haard en opensl. deuren naar tuin, 1e verd.: oudersl.kamer. m. aangr. luxe roy. badkam. m. ligbad, douche, 2e toil. en dubb. wastafelcomb., roy. 2e en 3e sl.kam. Stook- en bergruimte m. c.v.-ke- telopstelling en gasboiler. Oplevering', in overleg. Koopsom 365.000,-k.k Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel NVM Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Soesterberg, Amersfoortsestraat Te koop aangeboden: bouwkavel v. ca. 5.000 m2 bosgrond m. goedgekeurde bouwvergunning voor vrijst. landhuis v. ca. 8 x 15 m. (maximaal). Het landhuis is gel. op ca. 75 m. vanaf de Amersfoortse straat op een zandterp v. ca. 1.50 m. bo ven het maaiveld m. optimale privacy. Snelle realisatie van de bouw mog., div. opties zijn op ons kantoor ter inzage. Het basisontwerp kan geh. aan wensen en eisen v. koper worden aangepast. Geh. eigentijds ontwerp en de combinatie wo nen m. kantoor past binnen de bestem mingsmogelijkheden. Vanwege de af stand tot de weg zijn geen geluidsweren- de voorzieningen in de bouw vereist. Desgewenst kan met de verkoper in comb. m. de aannemer een tot. vrij op naam prijs geoffreerd worden. Koopsom f 257.500,- k k Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel Inlichtingen via Nv rv uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Soest, Nieuwerhoekplein Op markant punt en verkeersintensieve lokatie aan het Nieuwerhoekplein 4/5 te Soest. Ca. 300 m2 winkelruimte, ca. 160 m2 kelderruimte/bovenwoning, front breedte ca. 22 m.zeer centraal gel. aan doorgaande weg richting Amsterdam, Amersfoort, Hilversum. Huurprijs f 150,- p.m2 p.j., excl. 20% BTW. Huurprijs kel derruimte en bovenwoning f 14.000,- p.j. Huurperiode in overleg. Zekerheidsstel ling, bankgarantiet.g.v. 3 mnd. huur. Vrij blijvende aanbieding. Huurprijsf 150," p. m2 per jaar. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B.g.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel NVM Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of via ons kantoor De in Soest en Soesterberg door de na tionale vereniging De Zonnebloem ge houden ledenwerfaktie is een geweldig succes geworden. In de periode van 14 tot 19 maart werd een groot aantal in woners van Soest en Soesterberg bena derd met de vraag of men ondersteu nend lid van de vereniging wilde wor den. Vantevoren werd huis-aan-huis een brief verspreid, waarin een oproep werd gedaan de vereniging financieel te ondersteunen. De positieve reacties hebben de ver wachtingen, die de besturen van de bei de afdelingen hadden, verre overtrof fen. Voor wat betreft Soest konden ruim 1200 en voor wat betreft Soester berg ruim 200 nieuwe ondersteunende Volgende week woensdag, 13 april, wordt in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg in Soest een bijzondere modeshow gehouden, verzorgd door Leerboetiek Polly uit Baarn. Al eer der boekte deze modezaak veel succes met soortgelijke shows in Baarn en Spakenburg. Nu is ook Soest aan de beurt om kennis te maken met de grote en gevarieerde collectie leren kleding, waarmee de Leerboetiek inmiddels meer dan plaat selijke bekendheid heeft verworven. Die collectie bevat niet alleen dames maar ook herenkleding, zowel in de kleine als de grotere maten. De bezoekers van de show krijgen niet alleen de nieuwste collectie in leer, maar ook in confectiekleding voorge schoteld. De schoenen worden gele verd door de bekende schoenhandel "Shoemarkt" van de Laanstraat in Baarn. Een bezoekje aan de modeshow is be slist de moeite waard, ook al omdat het een gezellig uitje is. In de pauze zal een bekende zangeres optreden en de mu ziek wordt verzorgd door de heer Van Dinther uit Baarn. Kaarten voor deze avond zijn verkrijg baar in de winkel aan de Nieuwstraat 18 in Baarn, of 's avonds aan de zaal aan de Parallelweg in Soest. De modeshow be gint om 20.00 uur. De koffie is gratis. leden worden ingeschreven. Al degenen die zich hebben aangemeld hebben hiervan inmiddels een bevesti ging ontvangen of ontvangen deze bin nenkort. In de brief stond ook vermeld dat men voor meer informatie bij een van de kontaktpersonen in de afdelingen te recht kon. Ook daarop kwamen veel reacties binnen van mensen die zich als ondersteunend lid wilden opgeven of nadere informatie wensten over het werken als vrijwilliger. Ook namen zieken of hulpbehoeven den, die graag eens een persoonlijk be zoek wilden hebben of wilden deelne men aan door de Zonnebloem georga niseerde aktiviteiten, kontakt hierover op. Door het enorme succes van de aktie kunnen de afdelingen in de toekomst nog meer voor zieken, eenzamen en hulpbehoevenden betekenen. Namens de nationale vereniging De Zonnebloem en namens degenen voor wie de Zonnebloem iets betekent, dan ken de besturen van de afdelingen Soest en Soesterberg allen, die ervan hebben blijk gegeven het Zonnebloemwerk te willen ondersteunen. Commissievergaderingen Maandag 11 april, 19.00 uur: commissie Gemeentelijke Or ganisatie agenda o.a.: aktiviteitennota P. en O beleid Maandag 11 april, 20.00 uur: commissie Algemene Be stuurszaken agenda o.a.: organisatieverordening brandweer, handhaving milieuwetge ving Dinsdag 12 april, 19.30 uur: bestuursvergadering Sport agenda o.a.: verdeling zaalruimte sei zoen 1988/1989, sportnota Woensdag 13 april, 19.00 uur: commissie ad hoe Sportstruc- tuur Woensdag 13 april, 20.00 uur: commissie Ruimtelijke Orde ning agenda o.a.: rapportage vertegenwoor digers in gemeenschappelijke regelin gen en externe instellingen, voorjaars nota 1988, reconstructie kruispunt Kampweg- Rademakerstraat, verkeers veiligheid basisscholen, handhaving milieuwetgeving, herinrichtingsplan Soesterberg-Kom, uitvoering 30 km- beleid Dinsdag 19 april, 20.00 uur: commissie Welzijnsplanning inspraak-reakties concept welzijnsplan Plaats: commissiekamer dépendance gemeentehuis (behalve commissie R.O.: gebouw Lange Brinkweg 77). Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie op geven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. CCD-V50E, Handycam met digitale geheugenchip voor super-impose Maximale opnamedi/ur: 3 uur op 1 cassette (P5-90MP) Motorzoorrv 6x van 12-72 mm Minimale lichtsterkte. 13 lux Digitale geheugenchip, super- impose beeld in 8 kleuren instelbaar Data-display datum en display in beeld te mengen RF-UIT voor aansluiting op elk televisietoestel f3.499,- Nu tijdelijk met 3 P5-90MP cassettes gratis! SOIMY INTRODUCEERT „THE CARD" De creditcard met het meeste voordeel Kopen met het gemak van een creditcard Haal 'n aanvraagformulier voor meer informatie SONY. Uw Sony dealer: OOK VERHUUR VAN: VIDEOCAMERA'S VIDEO-AFSPELERS Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 12874 RESTAURANT SOESTERBERGSESTRMT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte opmerkingen bij haar be schouwingen betrekken. 4. Degenen die in eerste instantie van het spreek recht gebruik hebben gemaakt, hebben het recht voorafgaande aan de bespreking in de tweede besprekingsronde het woord te voeren indien naar hun oordeel de discussie van de commissie leden in eerste insatntie daartoe aanleiding geeft. 5. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meer derheid van de commissie behoefte blijkt te be staan, de sprekers uit hetpubliek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agenda punt te verduidelijken, of aan te vullen. Ontwerp-hinderwetvergun- nins Bij de afd. milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 012, liggen vanaf heden op werk dagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op het ver zoek van: A.L. Brink, Wieksloterweg o.z. 11, voor het oprichten van een drukkerij op het perceel Wieksloterweg o.a. 11; mevrouw L.C. van de Blom-van de Pol, Fazantenkamp 272, Maarssen- broek, voor het oprichten van een snack-kiosk op het perceel Soester- bergsestraat, hoek Monnikenbosch- weg; Schmitt Benelux B. V., Dorresteinweg 58a voor het oprichten van een groot handel in weerstandlasapparatuur op het perceel Dorresteinweg 58a. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikkingen kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvra ger en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaar schriften moeten bij het gemeentebe stuur worden ingediend voor 20-4- 1988. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvraag Bij de afd. milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 012, liggen vanaf heden op werk dagen van 8.30-12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de verzoeken met bijlagen van: a. B. Strumpel, Eigendomweg 105 voor het oprichten van een groothandel op het perceel Dorresteinweg ongenum merd; b. W.H. van Oosterom, restaurant 't Hoogje, Kerkstraat 10 voor het oprich ten van een restaurant op het perceel Kerkstraat 10. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Eenieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbrengen a. op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot een gedach- tenwisseling, te houden op dinsdag 26 april 1988 om 09.00 uur, in de commis- sieklamer, Lange Brinkweg 77 en b. op verzoek tot 27 april 1988. Men gelieve daarvoor een afspraak te ma ken. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn schrifte lijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht tenzij wordt aangetoond dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning verleend op het verzoek van: A. Kaats, Laanstraat 76 voor het op richten van een mestopslag op het per ceel Koningsweg ongenummerd. De positieve beschikking ligt vanaf he den één maand ter inzage bij de afd. milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 012, op werkda gen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die mm Vanaf woensdag 4 mei kan men in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum een brochure met inschrijfformulier halen voor de 9 premiekoopwoningen en 16 vrije sectorwoningen die in het bouw plan Schrikslaan komen. De ingevulde formulieren dient men ui terlijk vrijdag 20 mei ingeleverd te heb ben bij het INFOrmatiecentrum. Ge tracht zal worden voor 15 juli de wonin gen toe te wijzen. De premie A-woningen zullen ca. f 145.000,- kosten, de premie C-wo- ningen circa f 167.000,— en de vrije sectorwoningen vanaf f 295.000,—. De woningen worden gebouwd door Bouwbedrijf V.d. Grift uit Soest. De ar chitect van de woningen is het architec- tenburo Duêrmeijer, Verweij en Mes sing uit Soest. Het is de bedoeling dat rond oktober dit jaar met de bouw begonnen wordt. reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Geen fusie Soesf-Esvac. Het is een niet te ontkennen feit, dat Soest door haar eigenaardige constructie in verschillend opzicht een verdeeldheid toont, waardoor op verschillend ge bied vaak niets of niet veel bereikt kan worden. We bedoelen de verdeeldheid in aangelegenheden, die geheel analoog aan el kander zijn. Zoo bijvoorbeeld de voetbalsport. Onze gemeente telt 3 neutrale voetbalvereenigingen n.1. „Soesterberg," „Soest" en „Esvac." Kenmerkend voor de gemeente-constructie is wel het feit, dat „Soesterberg" geheel georiënteerd is op de woongemeenschap van dien naam, „Soest" even eens te Soest en „Esvac" te Soestdijk. Daar de gemeente Soest een groot van haar inwoners als gepensioneerden en renteniers telt en de gemeente voor haar jeugdige bewoners geen toekomst mogelijkheden biedt, is het logisch, dat 't „sportlievende" publiek niet groot is en de voetbal-vereenigingen te kampen hebben met het uittreden der oudere leden door vertrek of tijdelijke vestiging elders. Als we „Soesterberg" uitschakelen, dan zien we in Soest, dat de supporters, ondanks hun kleine aantal, nog verdeeld zijn over 2 vereenigingen, terwijl de beide vereenigingen een tekort aan reserve materiaal hebben. Het is dan ook niet te verwonderen, dat er herhaalde pogingen in het werk zijn gesteld om „Soest" en „Esvac" te combineeren, waaraan vele voordeelen ver bonden zouden zijn geweest. De pogingen, waren ons reeds lang bekend, doch wij hebben geen ruchtbaar heid aan de zaak willen geven om de besprekingen niet te bemoeilijken. Thans hebben wij echter de zekerheid verkregen, dat de combinatie „Soest"- „Esvac" tot een schoone droom behoort en voorloopig niet voor verwezenlij king vatbaar is, helaas. Na de Esvac-vergadering, waarvan een verslag in ons vorig nummer was opge nomen, hebben we den heer v.d. Broek, voorzitter „Soest", nog eens gevraagd naar de fusieplannen. Deze zeide ons, dat de Soest-leden tegen een combina tie van de 2 vereenigingen waren, doch dat men wel bereid was tot een fusie, waarbij „Esvac" zich in „Soest" zou oplossen, iets waarvoor „Esvac" niet te vinden is. „Esvac" wenscht beide vereenigingen te doen vervallen en een nieuwe ver- eeniging te stichten. Jammer is het, dat hiermede de besprekingen op het doode punt zijn gekomen. Groot voordeel voor de voetbalsport zou in samenvoeging zijn gelegen. Over meer spelers-materiaal zou men beschikken, het le elftal zou direct een goede 4e K.N.V.B.-klasser zijn, om niet te spreken van een derde klasser. „Soest" speelt nu een 7-tal jaren in de 4e klasse van den K.N.V.B. zonder een positieve kans om een klas hooger te geraken. Ook „Esvac" speelt reeds een 6-tal jaren in de 1ste klasse van de U.P.V.B. zonder eveneens ooit kans gemaakt te hebben het „Walhalla" van den K.N.V.B. te mogen ingaan. Deze feiten op zichzelf moeten reeds funest voor beide vereenigingen worden geacht. De belangstelling zoowel van leden als publiek wordt er door verminderd en juist die belangstelling die zoo noodig om het spelpeil en daarmee de vereeni- ging op een hooger plan te brengen. We behoeven niet te zeggen, dat door combinatie in dit opzicht aanmerkelijk meer kan worden bereikt. In het belang der voetbalsport zouden wij er daarom op willen aandringen, de besprekingen inzake de fusie niet te beëindigen, doch met nog grooter kracht voort te zetten. De eerste stappen zijn gezet en de afstand tot de oplossing lijkt ons niet zoo ver meer, wanneer beide vereenigingen het groote uiteindelijke belang en het te verwachten succes in het oog houden. Te lang is er in Soest op velerlei terrein reeds verbrokkeling geweest. En dat dit in het nadeel is van het beoogde doel en van onze gemeente zullen wij niet be hoeven te zeggen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5