Bij ons op Eenfflede nacmrust is delbasis vooreneigie overdag dSdubberstaLOW Zaterdag feestelijke prijsuitreiking in Hartje-Zuid Succes voor finale soundmix Queens Club WOENSDAG 6 APRIL 1988 SOESTER COURANT PAGINA 7 KETTING FORMULIEREN picture# point Nog één dag kassabonnenfestival H7IJN4NDS /f H4QON/HODE Liefdewerk Nieuw bestuur Het Soesterveen Woningtekort in provincie blijft bestaan tot na 2000 Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan! Leven op het water „,£UW>0U* Voor al uw bouw- en onderhoudswerken |1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 SPECIAALZAAK WANDDECORATIES KAARTEN LIJSTEN enz. Inlijsten Is onze specialiteit v. Weedestraat 55 - Soest Tel. 2 62 60 DE BEDDERIE SPECIALIST WEETALLES OVER EEN GEZONDE NACHTRUST. Soesterbergsestraat 37 - Soest - Tel. 13097 Zonder rijbewijs dronken achter het stuur Op aanwijzingen van een wandelaar ster trof de politie in het afgelopen weekeinde in het bos bij de Schapen drift een auto aan, die bestuurd werd door een 18-jarige jongeman uit Odijk. Hij bleek teveel alcohol achter de kie zen te hebben, zoals kwam vast te staan na blaastesten en bloedproef. Boven dien was de jongeman niet in het bezit van een rijbewijs, zodat hem een dubbel proces-verbaal werd uitgereikt. Autokraak Uit de auto van een 43-jarige Soesterse, die haar wagen aan de Pieter de Hoogh- laan had geparkeerd, is vorige week overdag een radio-cassetterecorder weggenomen. De auto bleek te zijn opengebroken. Het apparaat had een waarde van ca. 500 gulden. Dronken 'doorrijder' gepakt De politie is erin geslaagd op aanwijzin gen van getuigen de identiteit te achter halen van een 54-jarige Soester, die za terdagavond op de spoorovergang aan de Nieuweweg een verkeerszuiltje om ver had gereden. De man bleek bij zijn aanhouding een flinke slok op te heb ben. Uit de schade aan zijn auto bleek dat hij de man moest zijn die het zuiltje omver had gereden. Hij kreeg een pro ces-verbaal. Autodiefstal mislukt Bewoners van de Veenbesstraat zagen zondagmiddag een onbekende morre len aan een auto op het parkeerterrein, vermoedelijk bezig met een poging om het voertuig te stelen. Alvorens de poli tie te bellen werd eerst uitgebreid over legd met de buren. Toen de politie uit eindelijk ter plaatse kwam bleek de da der al lucht te hebben gekregen van haar komst, zodat hij de kuierlatten had genomen. Serie inbraken aan Valeriaanstraat Zondagmiddag heeft vermoedelijk een en dezelfde dader kans gezien binnen te dringen in drie woningen aan de Vale riaanstraat. In alle gevallen vernielde hij de achterdeur op de benedenverdie ping. Uit de eerste woning nam hij sie raden, geld, chèques en een waardevol le postzegelverzameling weg; uit de tweede eveneens sieraden, geld en chè ques. Wat er uit het derde huis wordt vermist staat nog niet vast. Inbraak in café In de nacht van zondag op maandag hebben twee onbekende jongens een poging ondernomen om in te breken in een café aan de Soesterbergsestraat. Een getuige zag de knapen bezig nadat hij glasgerinkel had gehoord en waar schuwde de politie. Voordat ze hun slag konden slaan bleken ze echter al de be nen te hebben genomen. Er bleek een ruit te zijn ingeslagen. Deur ingetrapt na geluidsoverlast Een bewoonster van de Haverweerd deed maandagmorgen j.1. bij de politie aangifte van de vernieling van haar voordeur. Volgens haar was de deur in getrapt door haar onderbuurman en een neef. Toen de aangewezenen daar over aan de tand werden gevoeld lieten zij weten dat hun actie was ingegeven doordat de bovenbuurvrouw naar hun smaak teveel geluidsoverlast had ge produceerd. De politie maakte proces verbaal op. Inbreker bekent 11 inbraken De 43-jarige inwoner van Den Helder die de politie onlangs aanhield na een inbraak aan de Talmalaan, blijkt sinds 1986 een aantal geslaagde inbraken op diverse plaatsen in Soest op zijn kerf stok te hebben. Een en ander is na het voortgezet verhoor door de politie vori ge week aan het licht gekomen. De Hel denaar bekende in totaal elf inbraken in Soest, plus nog een aantal in andere plaatsen. Inbraak Stationsweg Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een woning aan de Stationsweg. Hij maakte daarbij niet alleen de geluidsapparatuur buit, maar ook een magnetronoven. De be woonster deed aangifte bij de politie. Geld en hostiedoosjes ontvreemd Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien het appartement van een 80-jarige bewoonster van de Bur gemeester Grothestraat binnen te drin gen. Hij forceerde een kast en een bu reaulade en maakte daarbij een geldbe drag van 1500 gulden buit, alsmede drie zilveren hostiedoosjes. Vandaag: de heer J.H.N. Brassé (62) De chef buitendienst: "Eén van de za ken waarmee ik als opzichter te maken had hier op Soest was het doortrekken van de Dalweg en het fietstunneltje er onderdoor. Dat gedeelte van de Dal- weg was een puingat. Alle rommel die hier in Overhees vrij kwam werd daar gestort. Op sommige plekken in dat gat ligt zeven meter zand. Daar komt het nieuwe gemeen tehuis. Of dat wel kan? Als je palen slaat, waarom niet? De hele wijk hier heb ik zien ontstaan als opzichter van de gemeente. We hebben hier riolering aangelegd, wegen, asfaltwegen, fiets paden, noem maar op. Ik heb op al die wegen gelopen. In 1976 werd ik technisch hoofdamb tenaar. Wegen uitzetten, de richting bepalen, peil aangeven, hoogtes becij feren, kabels leggen, zandbedden ma ken. Daarna wordt asfalt gedraaid, stoepen aangelegd, parkeerterreinen, vijvers graven, het aangeven van de verlichting. Het werk werd gedaan door aannemers als Bruil en Almere. Daar kon ik goed mee opschieten. Ik schijn daar goed mee om te kunnen gaan. Ik heb altijd heel fijn gewerkt. Nooit ben ik tegen mijn zin naar mijn werk gegaan. Ongeluk Met asfalteren begon je 's morgens om zeven uur en moest je soms tot 's avonds negen uur doorwerken tot het klaar was. Dat kon niet anders maar ik gaf er niets om. In 1980 kwam ik bij de afdeling onder houd wegen, riolering en verkeer. Het onderhoud van alle borden en ver keerslichten, strepen trekken, ver keerstellingen, invalidenparkeerplaat sen. Al die beschadigingen vind ik heel erg. Alleen al de kleine beschadigin gen door vandalisme kost de gemeente jaarlijks dertig a veertigduizend gul den! Hier op de Dalweg/hoek Koningsweg werden de verkeerslichten na een paar weken al kapot gegooid. Schandalig. En wat ik ook schande vind: zoals de Bosstraat erbij ligt. Ik denk door die paarden. Doe er wat aan, zeggen de mensen. Geen geld is dan het ant woord. De gemeente heeft geen geld. Een paar jaar geleden ben ik aangere den op de brommer. Ik kwam bij Streefkerk uit de keet en stak zonder nadenken de weg over. Een automobi list schepte mij, ik vloog door de voor ruit en werd met een schedelbasisfrac- tuur naar het ziekenhuis gebracht. Een blackout. Ik heb er geen last meer van. Kanaries Ik ben een geboren Limburger. In Hoensbroek begon ik als gewoon mijnwerker en werk ik opzichter bij de Staatsmijn Emma. Daarom hoefde ik in 1943 niet naar Duitsland, want mijnwerkers waren vrijgesteld. Moeilijk vak, je was eigenlijk een slaaf. Na een opleiding moest ik zorgen voor de luchtverversing beneden. Ik nam luchtmonsters, lette op kwalijke gas sen en hield de temperatuur beneden in de gaten. Vóór die tijd werd de lucht getest door kanaries die in een kooi aan het plafond hingen. Als er een ka narie doodging, moesten de mijnwer kers naar boven. Ik weet ook nog dat er paarden beneden gebruikt werden om de kolenwagentjes te trekken. Die paarden zagen nooit daglicht. Als ze oud waren, kwam ze pas naar boven. De mijngangen tussen de 300 en 800 meter diep waren spierwit gekalkt. Zo'n station beneden zag er keurig mooi uit. Aan het kolenfront werd met een houweel en een boorhamer ge werkt. Je vrat stof. Later mengden ze dat met water en gaf het minder stof. Daarna ging alles mechanisch, kwa men er transportbanden en werden de mijnwerkers alleen nog ingezet om te stutten met stijlen en kappen. Wie vijftig werd, ging met pensioen. Iedereen had stoflongen. Toen de mijn gesloten werd, kon ik me laten om scholen tot technisch ambtenaar. Op de twee-jarige cursus circuleerde een lijst met plaatsnamen waar je kon solli citeren voor een nieuwe baan. Ik koos Soest in 1970 omdat hier kennissen van me woonden. Ik wil nooit meer terug. Ze kennen je niet meer. Koningin Wilhelmina Fonds Vorige week vrijdag heb ik na veertig jaar overheidsdienst afscheid geno men en ben ik vervroegd uitgetreden met de VUT. Dat was heel mooi. Er zijn honderdvijftig mensen geweest. Wethouder Van Logtenstein heeft ge sproken, de heer Brunekreef en de heer Dijkstra, chef van mijn afdeling. Dat was een geslaagde receptie. Kijk maar naar de bloemstukken. Nu iedereen weet dat ik vrije tijd krijg, beginnen ze weer een beroep op me te doen. In Hoensbroek was ik lid van een voetbalvereniging en hier in Soest ben ik twaalf jaar secretaris van SEC geweest. In Limburg was ik ook lid van de Raad van Elf als secretaris. Dat ech te Limburgse carnaval mis je hier. Het is in Soest meer "gemaakt." Mijn vrouw is blokhoofd van het Ko ningin Wilhelmina Fonds en onder houdt het contact met 35 collectanten. Toen ze daar hoorden dat ik met de VUT ging, informeerden ze of ik voor zitter wilde worden. Vroeger deed Snijders, de politieman, dat werk. Ik voel er alles voor. Er is te weinig liefde werk in de wereld. Alles moet betaald worden. U lijkt op die Visser uit de Gemeente raad. Is dat soms een broer van u? U bent het zelf? Dat heb ik nooit gewe- ,en" JAN VISSER Bijster een walk-man mee naar haar huis in Hilversum kreeg. De optredens van de vijf artiesten-in- spe/ waren van een hoog gehalte. En dat werd ook door het publiek gewaar deerd. De soundmix-shows in de Queens Club zijn inmiddels mateloos populair. Men zal dan ook blijven door gaan met het organiseren van deze shows, al zullen die in de toekomst slechts een ontspannend karakter heb ben. Het wedstrijd-element wordt voortaan achterwege blijven. De eerst volgende soundmix-show is aanstaande zondag om 14.00 uur, waarna elke zondagmiddag opnieuw talentvolle zangers aan bod komen. De jury bestaat uit disc-jockeys van Vero- nica. In de Queens Club komt vrijdag avond de winnares van e/e/n van de soundmix-shows van Henny Huisman voor een live-optreden. Het is Yvonne Edison, die om 23.00 uur begint met zingen. Abri-vemieler gepakt De politie heeft vorige week een 12-ja- rige jongeman uit Soest aangehouden wegens de vernieling van een ruit van een abri aan de Obrechtstraat. Een ge tuige had een paar dagen eerder een paar jongens de ruit zien intrappen en ze vervolgens zien instappen in een bus je voor speciaal schoolvervoer. De poli tie hield het busje in het oog en kwam op die manier achter de identiteit van de dader. Hij bekende dat hij de vernieling had gepleegd, samen met een 11-jarige kameraad. De ouders werden van een en ander op de hoogte gebracht en met hen werd een regeling getroffen voor de vergoeding van de schade. Onlangs is het nieuwe bestuur van de Bewonersvereniging "Het Soester veen" definitief samengesteld. Het dagelijks bestuur bestaat per die datum uit: mej. G.O.J. de Vos; voorzit ter, dhr. J.B. van Wuyckhuyse; secreta ris, dhr. W.A. Brood; penningmeester en dhr. M. Rebel; onder-voorzitter. Het bestuur hanteert het uitgangspunt dat het Smitsveen een wijk is voor en door haar bewoners en zal vanuit die optiek blijven ijveren voor de belangen van deze bewoners, zowel als collectief, als individueel. Bijzondere acht zal daarbij geslagen worden op de woon omgeving. Voor vragen omtrent de ver eniging en het lidmaatschap kan men terecht bij het secretariaat, dhr. J.B. van Wuyckhuyse, telefoonnummer 26158. Lattenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basisvoor komfort en gezondheid. De Bedderie specialist geeft u graag persoonlijk advies. heeft gewerkt is dat deze beter bij die ontwikkeling aansluit; nadeel, dat toe vallige pieken de prognose sterker beïn vloeden. Overigens waarschuwt de PPD voor de betrekkelijkheid van prog noses. Zo rekent zij nu met een jaarlijk se groei van de Utrechtse bevolking met gemiddeld 8000 inwonersHoezeer de feitelijke groei van zo'n gemiddelde kan afwijken blijkt uit een vergelijking met twee willekeurige jaren: in 1980 kwa men er 12.265 Utrechters bij, in 1984 6.733. De notitie over de ontwikkeling van de bevolking en van de woningvoorraad in Utrecht komt op 14 april a.s. aan de or de in de statencommissie voor ruimte lijke ordening en volkshuisvesting, te gelijk met een notitie over de huisves ting van ouderen. De laatste notitie is onder meer opgesteld omdat door de vermindering van het aantal plaatsen in bejaardenoorden de behoefte aan an dere woonvoorzieningen voor ouderen toeneemt. G.S. willen op een aantal manieren sti muleren dat in die behoefte wordt voor zien. Zo kan het college bij de subsidië ring van stads- en dorpsvernieuwing voorrang geven aan plannen die voor zien in de realisering van woningen voor ouderen. Bij de verdeling van contin genten voor nieuwbouw houden G.S. daar ook rekening mee, evenals bij de beoordeling van gemeentelijke bestem mingsplannen. "Het gaat er steeds om dat het provinciale instrumentarium op het terrein van de volkshuisvesting - te- samen met het instrumentarium van an dere instanties - wordt ingezet voor een huisvesting die aansluit bij de behoefte van ouderen," aldus Gedputeerde Sta ten. Prognoses In verband met het belang voor de plan ning van de bejaardenoorden heeft de PPD de methode voor haar voorspel lingen aangepast. De vorige prognose was gebaseerd op de ontwikkeling in tien voorgaande jaren, de bijgestelde op die in vijf. Juist de laatste periode laat zien dat de levensverwachting van ou deren toeneemt. Voordeel van de kor tere basisperiode waarmee de PPD nu Gaslek aan Pijperpad Een bewoonster van het Pijperpad ont dekte vorige week in haar voortuin een vreemd luchtje, dat bij nadere beschou wing gas bleek te zijn. Ze waarschuwde de politie, die op haar beurt het gasbe drijf inschakelde. Een medewerker daarvan stelde vast dat de ondergrond se gasleiding kapot was. Het lek werd onverwijld gerepareerd. De waterbewoners als eenden en ganzen van de vijvers in o.a. Overhees heb ben zich de afgelopen zeer natte winterperiode niet van de wijs laten brengen. Nieuw leven (zie foto) heeft zich weer aangemeld. Het natuurlijke beheer van de vijverkanten en het plaatsen van de "eendenbungalows" (zie foto) missen hun uitwerking niet. Bij verdere uitbreiding van de eendenpopulatie in de toe komst, zal het wegvangen van een aantal exemplaren dienen plaats te vinden. Vooral het aantal zgn. "Kaapse" eenden neemt sterk toe. Aanbevolen wordt het bijvoeren vooral in de zomerperiode wat te matigen omdat er dan voldoende voedsel te vinden is. De afd. Groenbeheer zal u tij dens de open dag op 16 april a.s. graag meer over het Faunabeheer informe ren. Tevens zullen voorbeelden getoond worden van verschillende soorten nestkasten die u zelf kunt maken. De finale van de soundmix in de Queens Club is een groot succes ge worden. Naar schatting vierhonderd bezoekers waren getuige van de optre dens van de vijf uit de voorrondes ge selecteerde finalisten. Onder hen bevond zich de Soester Hen- riëtte. Zij kreeg van de deskundige jury de vierde plaats toebedeeld. Eerste werd de Utrechter Mitch Galarhad. Aan zijn overwinning houdt hij moge lijk een single over, want hij moet bin nenkort de studio's in Hilversum in om een demo-opname te laten maken. Paul Bouwman uit Bussum hield een cd-spe- ler over aan zijn tweede plaats, terwijl de op de derde plaats geëindigde Lia Tot en met morgen 18.00 uur precies kunt u nog een kansje wagen in het ge slaagde kassabonnenfestival dat de winkeliers in Hartje-Zuid als voor- jaarsaktie op touw hebben gezet. Drie weken lang kon u profiteren van uw kassabonnen. U hoeft ze maar in een speciaal envelopje te stoppen om deel nemer te zijn in de race naar de hoofd prijs, een kleurentelevisie ter waarde van f 699,— of een van de andere fraaie prijzen. U kunt het prijzen-as- sortiment bekijken in de etalages van Reisbureau Gerth op de Zuidprome nade. Trekking en prijsuitreiking Notaris Mr. H. Elferink zal morgen om kwart over zes de prijzen trekken uit duizenden enveloppen waarop naam, adres en telefoonnummer van de afzen ders staan geschreven. Dat telefoon nummer is belangrijk in verband met het feit dat, wanneer u een gelukkige bent, u nog dezelfde avond, of vrijdag in de ochtend, wordt gebeld. U wordt dan uitgenodigd om a.s. zaterdagmiddag aanwezig te zijn op het podium, dat op het pleintje op de Zuidpromenade zal worden gebouwd. Daarop vindt de prijsuitreiking plaats, die feestelijk wordt omlijst door de Eemlander Blaaskapel, een uit 15 vrolijke muzi kanten bestaand orkest van PVO dat van wanten weet. Verder is er vanaf twaalf uur al extra beweging in Zuid. Er zal een popcornkraam worden geopend en er is een suikerspin. Laatste kans Wie nog mee wil doen of nog meer en veloppen in een van de vier bussen wil laten glijden, kan nog terecht tot en met morgen 18.00 uur. Het is inmiddels wel bekend, maar voor wie het niet weet: u doet voor tenminste f 100,— aan kassa bons van de deelnemende winkeliers in een envelop, die u bij die winkeliers krijgt. U zet uw naam, adres en tele foonnummer er duidelijk op en depo neert het geheel in een van de vier bus sen di u vindt bij Sporthuis Eb Kareisen, Slijterij-Wijnhandel Van der Linden, Reehorst Meermarkt en De Kaasspe cialist. Onduidelijk of niet juist ingevul de enveloppen worden niet geaccep teerd. Indien u een kassabon ontvangt die tevens garantiebewijs is, dan vraagt u aan de betreffende winkelier een ver vangende bon. Die laatste is dan garan tiebewijs, de kassabon doet u in de en velop. Tevreden De heer Reehorst, die één van de vier bussen voor de deur heeft staan, is ui termate tevreden over de aktie' "Het is weer eens wat anders en het was een voudig voor de consument. We doen dat vast en zeker nog eens over. De bus bij mij voor zit constant vol en ik denk dat als alle deelnemers aan de aktie za terdagmiddag op het pleintje hier te genover aanwezig zullen zijn, het min stens zo druk wordt als tijdens de be kende braderieën." Hartje-Zuid is dit jaar druk in de weer, maar eigenlijk zijn we dat wel gewend van die groep aktie- ve winkeliers, die tevreden mogen zijn met een kleine club promotors, dat ver enigd in de promotiecommissie bijna wekelijks bezig is om aktiviteiten te be denken. Er is nog veel in petto en dat is geen verkeerde zaak voor een goed draaiend winkelcentrum. Zaterdag aanstaande zal het wel weer gezellig druk zijn in Zuid. De prijsuitreiking van het kassabonnenfestival begint om 14.00 uur. Het woningtekort in de provincie Utrecht zal tot na de eeuwwisseling blijven bestaan. In het Streekplan Utrecht gaat het provinciebestuur nog uit van de veronderstelling dat het te kort in het jaar 2000 zou zijn verdwe nen. Het woningtekort in de provincie is in de afgelopen jaren echter verdub beld: van 9.000 tot 17.000 woningen. In 1995 zal waarschijnlijk nog 75% van dat tekort bestaan, en dat kan niet meer voor de eeuwwisseling worden ingelopen. Dit staat in een notitie over de ontwik keling van de bevolking en van de wo ningvoorraad in Utrecht van de Provin ciale Planologische Dienst. De notitie bevat prognoses die zijn bijgesteld aan de hand van recente gegevens. Het was aanvankelijk de bedoeling die bijstel ling - om te controleren of de cijfers van het Streekplan met de werkelijke ont wikkelingen overeenstemmen - wat la ter dit jaar uit te voeren. Met het oog op de planning van de bejaardenoorden hebben GS de PPD echter al eind 1987 opdracht gegeven de prognoses te ac tualiseren. in 1995 zal Utrecht naar verwachting bijna 1.016.000 inwoners tellen, onge veer 12.000 meer dan in het Streekplan was voorzien. Er zullen dan 407.210 woningen in de provincie beschikbaar zijn, terwijl volgens het Streekplan op een aantal van 409.810 mocht worden gerekend. De lagere prognose van de woningvoorraad is afgeleid van het meeijarenprogramma voor de woning bouw in de sociale sector van het rijk, en verder gebaseerd op een schatting van het aantal huizen dan in de vrije sector zal worden gebouwd. Overigens heeft het Streekplan een globaal karakter; in de ruimte die er voor woningbouw in is gereserveerd, zit een zekere marge. Daarvoor hebben de nieuwe cijfers dan ook geen directe gevolgen - wel voor het tempo waarin het woningbouwpro gramma kan worden uitgevoerd. Ouderen In het aantal inwoners waarmee de be volking van de provincie sneller groeit dan was verwacht, hebben de ouderen een belangrijk aandeel. Volgens de prognose zijn er in 1995 bijna 127.000 65-plussers in de provincie. Dat is 6000 méér dan tot nu toe werd aangenomen; van het aantal van 6000 wordt de helft gevormd door de groep van 80 jaar en ouder. De levensverwachting van oude ren neemt duidelijk toe; daarnaast ves tigt zich nog steeds een groot aantal ou deren van elders in de provincie Utrecht. Zoals bekend besloten Gedeputeerde Staten, toen deze tendens zichtbaar werd, de voorbereiding van het plan be jaardenoorden 1988-1991 op te schor ten. Inmiddels gaat het college ervan uit dat met een reductie van 400 plaatsen in bejaardenoorden kan worden volstaan om het tekort op de ouderenzorg weg te werken. Eerder was sprake van 875 plaatsen. Maar nu het aantal 65-plus sers sneller blijkt toe te nemen komt de provincie in een minder benarde finan ciële positie te verkeren. De minister van WVC houdt bij de verdeling van de zogeheten doeluitkering namelijk reke ning met het aantal 65-plussers per pro vincie.

Soester Courant | 1988 | | pagina 7