TbiNNENhuis aruóhocK 'De wijze kater' in C-drie WOENSDAG 6 APRIL 19Rfi SOESTER COURANT PAGINA 9 Jeugdtheaterstuk op 7 april Scholings- en Banenmarkt 1988 Museum Oud-Soest Eieren Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Nog voor uw vakantie uw Engels of Spaans ophalen? 'Pech onderweg' Informatiemarkt Soesterberg-Kom Soester Courant, goede informatiebron Bloemschikken voor beginners Vrijwilligers Vakature Bank Kinderbowlen C-drie 'Boom in ademnood' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Comfort classique. Dinsdag 12 april in Artishock Voorlichtingsavond over Franse kernproeven in zuid-Pacific Concert in Groeneveld Speeldoos Joke Bruijs zingt d'r moers taal Theater-Agenda Jasperina de Jong: Victoria kraait victorie Jazzclub Artishock 'Celien slaat toe' bij De Rietpluim Cultureel Creatief Centrum VVülaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Openingstijden: werkdagen 8.30- 12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00- 23.00 uur; zaterdag 15.00-23.00 uur; zon dag 15.00-18.00 uur. Expositie schilderijen Momenteel is in het Witte Café van C-drie de expositie van Nita Veeren te bezichtigen: twintig schilderijen die niet alleen volwassenen maar ook veel kin deren aanspreken. Komt dat door de sprookjesachtige figuren en kleuren? Dat heeft de schilderes er niet direct mee bedoeld. Om de intentie van de schilderijen te begrijpen moet men lang kijken. Misschien voelt u iets van de ontroering die Nita Veeren wil wekken bij haar toeschouwers. Of misschien herkenning, zoals bij het schilderij van de vrouw die zich volkomen heeft te ruggetrokken in haar eigen "glazen bol". Geen enkel kontakt met de bui tenwereld is mogelijk. De expositie loopt tot 22 april en is dagelijks te be zichtigen. Gezellig jazzconcert Langzamerhand krijgt het C-drie jazz- podium een vast publiek van jazz-lief- hebbers. Zo was op 26 maart de Soester formatie Stablemates te beluisteren in perfecte samenwerking met vivrafonist Frits Landesbergen. Niet alleen de Sta blemates, ook C-drie is trots op deze jaarlijks terugkerende gezamenlijke concerten. Veel bezoekers kwamen speciaal voor Frits Landesbergen, die grote bekendheid begint te krijgen in binnen- en buitenland. (Deze week is hij op de televisie te zien.) De sfeer was heel gezellig; er werd luid geklapt en ge roepen om verzoeknummers. Die wer den vol enthousiasme gespeeld door de jaazmusici, die het zelf ook erg naar de zin hadden. Jeugdwerkgarantieplan Op de administratie werkt sinds een maand Saban Aksit. Saban is aan C-drie toegevoegd in het kader van het jeugdwerkgarantieplan, waardoor jeugdigen in de gelegenheid worden ge steld praktisch aan het werk te gaan in een functie naar hun keuze. Voor Saban een prachtige gelegenheid, zijn belang stelling ligt overduidelijk bij de compu ters. Het is de bedoeling dat hij onge veer zes maanden bij C-drie blijft. Administratief medewerkster Cora van de Sande neemt per 1 april afscheid. Zij werkte deels bij C-drie en deels bij het Steunpunt Kunstzinnige Vorming (SSKVE). Vanaf 1 april gaat ze volledig voor het Steunpunt werken. We zullen haar missen, maar zien haar nog elke dag, omdat SSKVE in C-drie is geves tigd. We wensen haar veel succes in de ze "nieuwe" functie. Willem De vaste vrijwilliger Wim ter Rele had een paar weken geleden een akelig on geluk, toen hij zijri arm openhaalde aan glas. Willem wordt daar behoorlijk mee geplaagd; hij mag van ons geen stukje glas meer vast pakken. Nu is Willem weer bij ons terug en daar zijn we alle maal erg blij mee. C-drie Literair Een literaire avond is een activiteit die niet vaak maar toch regelmatig voor komt in de programmering. Op 15 april ontvangen we de bekende schrijfster/ actrice Marjan Berk in onze literaire sa lon. Ze wordt geïnterviewd door Nelle- ke Streefkerk, waarna ze voorleest uit eigen werk. Óp deze avond, die om 20.00 uur begint, is het ook mogelijk een boek door Marjan Berk te laten sig neren. Er wordt een boekenstal inge richt en bemand door boekhandel Van de Ven. Daar zijn ook boeken te koop. De toegangsprijs is f 5,-. Tekenen en schilderen door senioren Woensdag is altijd een drukke en gezel lige dag in C-drie. Al enige maanden komt een groot aantal senioren uit di verse ouderencentra naar het centrum om de cursus tekenen en schilderen te volgen. Die wordt gegeven door Fred Ros, die de senioren zeer enthousiast begeleidt. Er worden prachtige werk stukken gemaakt, waar de senioren best trots op mogen zijn. De cursussen zijn deze week afgelopen en als afsluiting gaan de cursisten en de docent gezellig bowlen. Verjaardagspartijen in de bowling Dat de mogelijkheid bestaat om een verjaardagsfeest te vieren in de bowling van C-drie is al een tijd bekend. Heel wat kinderen hebben er al gebruik van gemaakt. Met vriendjes en vriendin netjes werd er gebowld, poffertjes gege ten, een verjaardagscadeau uitgezocht en een medaille aan de winnaar uitge reikt. In maart zijn Bart v.d.Bunt, Wou ter Heemskerk, Daphne Widney, Cor- nelia Ruijsendael, Stephen van Gerven en Richard Elshorst in C-drie winnaars geworden. Alle winnaartjes kunnen op een speciale dag meedoen aan een su per-bowlingwedstrijd om een super beker. Inlichtingen bij de horeca-afde- ling van C-drie. Op woensdag 13 april a.s. houdt het Arbeidsburo Amersfoort weer de jaar lijkse Scholings- en Banenmarkt in de Stadshal van "De Flint," Coninckstraat 60 te Amersfoort. De markt is geopend van 10.00 - 15.30 uur; de toegang is gratis. Op deze markt staan een groot aantal bedrijven en instellingen die werk, een vakopleiding of beiden te bieden heb ben. De Scholings- en Banenmarkt is niet al leen bedoeld voor mensen zonder werk. Ook voor hen die zich eens willen oriënteren op ander werk of een goede vakopleiding is er interessante informa tie te vinden over o.a. techniek, admini stratie, automatisering, gezondheids zorg, voedingsmiddelenindustrie, grootwinkelbedrijf, bankbedrijf, uni- formberoepen, uitzendwezen, enz. Kortom, een markt die niet gemist mag worden! In de paasvakantie kunnen kinderen vanaf 7 jaar opnieuw naar een jeugd theaterstuk in C-drie komen kijken. Theatergroep Pssstt speelt "De wijze kater" op donderdag 7 april in de gro te zaal, aanvang 14.30 uur. Vroeger - toen hij nog geld bezat - had Johan veel vrienden. Nu heeft hij niets meer dan een kater en heel veel schul den. De bakker bezorgt hem geen brood meer en van de boer krijgt hij geen melk voor de kater. Johan ziet geen uitweg meer. En dan is hij ook nog verliefd op de dochter van de bakker, maar van een huwelijk kan natuurlijk niets komen. Dan begint de kater plotseling tegen hem te praten. Johan gelooft zijn oren niet. De kater trekt zijn kleren aan en gaat op weg naar de koning. Ook in het paleis zijn problemen. Het stikt er van de ratten. Niemand kan ze wegjagen. Als de vermomde kater zich aandient als rattenvanger, ontvangt de koning hem met open armen... "De wijze kater" werd door Herman Heijermans (1864-1924) geschreven voor volwassenen. In de bewerking van Herman Frank is de voorstelling ge schikt voor volwassenen en kinderen vanaf 7 jaar. Deze leeftijd is belangrijk, omdat kleinere kinderen de intentie zullen missen en zich moeilijk kunnen concentreren. Spiegel "De wijze kater" kan worden be schouwd als een vervolg op het aloude verhaal van de gelaarsde kat. Heijer mans heeft echter de nadruk gelegd op de vervreemding van de mens van de natuur. Het is dan ook niet verwonder lijk dat juist een dier de mens een spie gel voorhoudt. De sprekende kater le vert een komisch commentaar op de mensen en staat soms "stom"-verbaasd over hoe ingewikkeld zij kunnen doen. Pssstt speelt "De wijze kater" door ie dere acteur twee of meer rollen te ge ven, gebruik makend van maskers. De speelstijl en aankleding zijn gebaseerd op de oude "Commedia dell' Arte". De toegang bedraagt f5,-. Reserveren bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188. Een nieuwe lente, nieuw leven in de na tuur rondom ons. Vogels bouwen weer hun nesten en de eerste eitjes worden weer gelegd. Vooral voor de vogels die op het veld hun broedplaats hebben wordt het een moeilijke tijd, want de boer heeft het druk. Het land moet bemest worden; in een later stadium wordt het gras gemaaid en als een en ander niet zorgvuldig gebeurt sneuvelen er de nodige nesten met eie ren. De boer moet constant attent zijn op het doen en laten van de vogels, of het nu kippen, duiven of de vogels van het vrije veld zijn. Maar toch zijn er altijd kippen rondom de boerderij. Dat is pas sinds de vorige eeuw. Daarvoor werden er duiven ge houden voor de eieren. Daarvan zijn de duiventillen en -torens nog de zichtbare getuigen. De eieren konden ook niet zo lang bewaard blijven. In waterglas kan de bewaartijd verlengd worden. Eieren kan men eten, maar ook kunst zinnig beschilderen, zoals te zien is op de expositie van Renee van Vonderen, een Amersfoortse ikonenschilderes. Tot en met a.s. zondag is deze expositie te bezichtigen in Museum Oud Soest. Helaas is de ruimte te klein om een complete duiventil te laten zien, maar in het museum zijn wel veel andere voor werpen en gereedschappen te zien, zo als die vroeger gebruikt werden. Museum Oud Soest, aan de Steenhoff- straat, in het St. Joseph-gesticht, het ou de klooster is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. In een korte cursus - tien lessen van an derhalf uur - worden de meest voorko mende situaties waarvoor u in uw vakantie komt te staan (bij de douane/ dokter/op het postkantoor) behan deld. Een praktische vakantiecursus voor mensen met enige voorkennis van de Engelse taal, wat echter voor de Spaanse taal niet nodig is. Begonnen wordt op donderdagmiddag 14 april in de Open Hof om 13.30 uur met Engels, om 15.00 uur Spaans. Voor Spaans komen daar nog wat sten- cilkosten bij, en voor Engels f 20,- voor een boek. Men kan zich telefonisch aanmelden op tel. 12514 of 03463-1310 (tijdens de paasvakantie is het kantoor gesloten.) Wegens enorme toeloop voor de cursus "Pech onderweg" heeft de V.U. de heer Smeeing bereid gevonden nóg een cur sus te geven. Op eenvoudige, duidelijke wijze wordt het "binnenste" van de auto uitgelegd. De cursus start op dinsdag 3 mei en be staat uit drie lessen, telkens van 19.30 tot 21.30 uur. De cursus wordt gegeven bij garage Smeeing, Koningsweg 14, Soest. Men kan zich elke maandag aanmelden van 10.00 tot 12.30 uur en donderdag van 10.00 tot 13.30 uur bij de Volksuniver siteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1 te Soest, tel. 22195. In het gebouw De Hoeksteen wordt op dinsdag 10 mei, 's middags tussen 14.30 en 17.30 uur en 's avonds tussen 19.00 en 21.30 uur een Informatiemarkt ge houden over het herinrichtingsplan Soesterberg Kom. Aan de hand van kaartmateriaal, foto's, toelichtingen en materiaalmonsters zullen medewerkers van de gemeentelijke afdelingen Ruim telijke Ordening en Bouwzaken, We gen en Rioleringen en Groenbeheer, het herinrichtingsplan nader verduide lijken voor de bevolking. Het inrichtingsplan Soesterberg-Kom heeft betrekking óp het gebied dat glo baal gelegen is tussen de Kampweg, Moerbessenberg, Dorpsplein, Chr. Huygenslaan, Simon Stevinlaan (Dorpspleinzijde), Plesmanstraat, Buys Ballotlaan (Winkelgebied) en Kamerl. Onneslaan (ged.). In juni 1987 heeft de gemeente middels een bewonersenquê te de knelpunten in dit gebied onder zocht. Mede aan de hand van de resul taten is het herinrichtingsplan opge steld. Op de Infomarkt heeft men de gelegen heid via een info-formulier te reageren op het plan. Dit formulier dient men voor 17 mei ingeleverd te hebben bij de Hulpsecretarie of bij het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. De reakties van de Infomarkt worden verwerkt in het definitieve herinrich tingsplan dat vanaf eind mei veertien dagen ter inzage zal liggen. De bedoe ling is dat dit jaar nog met de herinrich ting van de Moerbessenberg begonnen zal worden. Totaal zal het plan in zes fa sen (jaren) uitgevoerd worden. Het herinrichtingsplan Soesterberg- Kom ligt met kaartmateriaal ter inzage in het gemeentelik INFOrmatiecen trum en bij de Hulpsecretarie Soester berg. De commissie Ruimtelijke Ordening zal het plan in de openbare vergadering van woensdag 13 april, 's avonds om 8 uur in het gebouw Lange Brinkweg 77, behandelen. Overal in de natuur en in de tuin is nu duidelijk zichtbaar dat de lente haar in trede heeft gedaan. Met de (je zou bijna zeggen "traditionele") lentebloemen narcis, hyacint, blauwe druifjes, iris en ook met bloesemtakken zijn fraaie boe ketten samen te stellen. Vooral voor degenen die denken dit niet te kunnen organiseert Groei en Bloei een speciale bloemschikcursus voor beginners. De docente is mevrouw Amesz; zij zal de basistechnieken en materialen van het bloemschikken dui delijk maken; materialen: oasis, bind draad (voor bladversteviging/steelver- steviging), het "egeltje" voor schikkin gen in een platte schaal etc. Verder natuurlijk vormenleer, combi neren van kleuren, opvulmateriaal voor een boeket (kan vaak heel goed uit de eigen tuin!), welke vaas is geschikt voor welke bloemen, etc. De cursus begint op 14 april a.s. en vindt plaats in de Gemeentekwekerij aan de Molenstraat. Cursustijden/da- ta: donderdagavond van 20.00 - 22.00 uur, 14-4,21-4,28-4,19-5 en 26-5 a.s. De cursuskosten bedragen voor leden van Groei en Bloei f 50,-. Niet-leden betalen iets méér. Deze cursusprijs is exclusief bloemen materiaal: men neemt naar de cursus zijn eigen bloemen mee. Er is altijd veel belangstelling voor deze cursus, wacht niet te lang met opgeven bij mevr. Endendijk, tel. 17383. De vakatures voor de komende week: •3/628. Amnesty International zoekt vrijwilligers m/v om voorlichting te ge ven over het werk van de organisatie op scholen en het uitbouwen van kontak ten op de Soester onderwijsinstellingen. 12/603. Centrum voor ouderen in Soest zoekt vrijwilligers om te assiste ren bij de bezigheidstherapie, het bege leiden van ouderen bij het doen van spelletjes die zij niet meer alleen kun nen, handwerken, breien, bandopname oude muziek, helpen met het eten ge ven, werkzaamheden in de keuken en op de ziekenafdeling. Overige werk zaamheden: bewoners begeleiden naar de koffiezaal, koffie zetten, serveren en afruimen, boodschappen doen voor de bewoners, hen begeleiden naar het zie kenhuis en zo nu en dan een wandelin getje maken. 1/619. Welke vrijwilliger m/v wil in het centrum van Amnesty International in Soest enig timmerwerk verrichten en zo nu en dan folders bezorgen. 1/647. Gospelgroep in Soest zoekt vrijwilliger m/v met technische kwali teiten. Betrokkene dient zich bezig te houden met het onderhoud en eventu eel de reparatie van de muziekinstalla tie waaronder versterkers. •9/633. Instituut voor geestelijk ge- handikapten in Baarn werkt veel met vrijwilligers voor diverse aktiviteiten met de bewoners. O.a. wordt gezocht naar een aantal mensen die willen fun geren als zgn. bezoekouder, relatie moet liefst van duurzame aard zijn. De bezoekouder(s) kom(en)t regelmatig op bezoek bij een bepaalae bewoner en it met hem/haar iets doen, bijv. sa men winkelen, wandelen, spelletjes doen enz.. Bent u geïnteresseerd in één van boven staande vakatures neemt u dan kontakt op met de Stichting Vrijwilligers Vaka ture Bank Soest (na 10 april). De vakaturebank is gevestigd in cultu reel creatief centrum C-drie, Willaert straat 49, telefonisch bereikbaar onder nummer 02155-12630. De openings tijden zijn op maandag, dinsdag en don derdag van 10.00 tot 12.30 uur en 13.30 tot 15.30 uur. Vrijdags van 11.00 tot 12.30 uur. De Wijkvereniging Overhees organi seert op onderdag 7 april a.s. voor de jeugd van 6 tot 12 jaar een bowlingmid dag in C-drie. Aanvang: 14.00 uur en 15.00 uur. Toegang alleen voor leden en donateurs. Prijs per kaart: 1,50. Tijdens het jaarlijks terugkerend mu seumweekend op 9 en 10 april a.s. speelt figurentheater 't Atelier in Kas teel Groeneveld de poppentheater voorstelling "Boom in ademnood". Een spannend verhaal over iets wat écht gebeurt: voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Het stuk gaat over Robur, de oude eik, die in een levensgroot bos staat en die nauwelijks meer kan ademhalen door de vieze lucht. Langzaam maar zeker valt hij om. De gangen van Fons de Mol en het huisje van Pietje Specht dreigen daardoor in te storten. Kregel de Muis gaat hulp halen in het verre bos. Grie- bel, de zelfzuchtige Spin, en Puin de Rat, die op een vuilnisbelt woont, sme den echter snode plannen om de arme eik nog sneller dood te krijgen... Voorstellingen op zaterdag 9 en zondag 10 april in de orangerie van Kasteel Groeneveld te Baarn. Aanvang: 14.00 en 16.00 uur; toegang f 5,— per persoon. Reserveren: tel. 02154-20446. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Op donderdag 7 en vrijdag 8 april is de kinderboerderij van twee tot vier uur geopend i.v.m. de paasvakantie. Beide middagen kosten één gulden per kind. Donderdag 7 april: Vandaag wordt er een soort sportdag gehouden, met een speurtocht, levend ganzenbord (met allerlei opdrachten), en echte 'sportdingetjes' zoals ei-esta fette en zaklopen. Vrijdag 8 april: 's Ochtends is er weer de drukbezochte peuter-ouderochtend, van 9.30 tot 11.30 uur. Per kind/ouderpaar f 3,— (inclusief koffie, limonade en materia len). 's Middags vieren Jan-Willem en Christiaan hun verjaardag. Verder loopt het paasvakantieprogram ma vanmiddag gewoon door voor al die andere kinderen die graag naar de kin derboerderij komen. Vanmiddag mag je je eigen fiets komen versieren met van alles en nog wat. Verder kun je een ech te vlieger maken. Als het weer een beetje meewerkt worden aan het eind van de middag al die vliegers opgelaten. Tenslotte kun je deegbloemen maken van brooddeeg. Zaterdag 9 april: Vandaags is de kinderboerderij geslo ten i.v.m. de voorbereidingen voor de zomerkampen. Dinsdag 12 april: 9.30 tot 11.30 uur: de peuter-ouderoch tend. Het kost nog steeds f 3,— per ou- der/kindpaar, inclusief limonade, kof fie (of thee natuurlijk) en materialen. Woensdag 13 april: Vanmiddag is er van twee tot vier uur een gote verrassingsmiddag. Vandaar dat het toneelstuk ook heeft, "het vraagteken" dus. Ook wat er na het toneelstuk gaat gebeuren blijft een groot raadsel. Ben je nieuwsgierig? Wil je graag weten wat er dan toch allemaal zo geheimzinnig is? Kom dan zeker kij ken naar "Het vraagteken". De middag kost f 1,— per kind. klassiek: Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154-12797 Een goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Gelukkig zijn er in de zuid-Pacific al enige tijd geen kernproeven meer ge weest, maar Frankrijk kan ze elk mo ment heiratten zolang niet definitief besloten wordt ermee te stoppen. Niets wijst daarop, helaas, hoewel de druk op Frankrijk om de proeven te staken vanuit Australië en Nieuw-Zeeland groot is. In 1987 nam Frankrijk acht kernproe ven en sinds het begin van de onder grondse proeven in 1975 zijn het er 90 geweest. Om hetgeen daar gebeurt nog eens duidelijk aan de kaak te stellen be legt "Vrouwen voor Vrede" op dinsdag 12 april een voorlichtingsavond in Ar tishock, Steenhoffstraat 46, aanvan 20.00 uur. Madeleen Helmer, lid van de Pacific- werkgroep van de ICCO - Interkerkelij ke Coördinatie Commissie Ontwikke lingsprojecten - zal een inleiding met dia's houden. Zij doet dat bijzonder le vendig. Madeleen was tot voor kort ook medewerkster van Green Peace en weet er mede daardoor alles van. Er is volop gelegenheid met haar van gedachten te wisselen. Hoe vertel je vrouwen in de Pacific dat je met hen meeleeft? In verband met de taal is het moeilijk met de eilandbewo ners in kontakt te komen. Daarop be dacht de groep Vrouwen voor Vrede uit Leersum het volgende: zij maakten voor de vrouwen in de Pacific een dia klankbeeld. De bezoek(st)ers aan de voorlichtingsavond krijgen dit klank beeld na de pauze te zien, toegelicht door Marie Wiggers uit Leersum. Op deze openbare bijeenkomst is ieder een welkom. Inlichtingen: Toos Egmond, Waldeck Pyrmontlaan 62, tel. 14525, en Gep van Bercum, Claroenstekerpad 30, tel. 13772. Op zondag 10 april vindt in de Hasse- laerzaal van kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagconcert plaats, waaraan wordt meegewerkt door John Boyce (cello) en Joke Muller (piano). Op het t >p het programma staan werken van Vivaldi, Schumann, Bridge, Dvorak, Bowen en Cassado. Het concert begint om 16.00 uur. Entree: f 7,50; jeugd f 5,-. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-1 8050 Joke Bruijs heeft de afgelopen jaren ruimschoots bewezen uiteenlopende genres te beheersen. Maar ze kan veel meer dan alleen zingen. Ze speelde in de Mounties-revue, deed cabaret, o.a. met Jan Blaaser, speelde in een klucht en was in al deze genres zowel in de zaal als op de tv te zien. Ze overtuigde pers en publiek van haar veelzijdigheid met haar optredens in "Kaltes Grauen" en "Instituut Zwagerman" met VHDOS (het voormalige Don Quishocking). In "Hemelsbreed," samen met Salonor kest Pluche, zong Joke schitterende liedjes van Nederlandse tekstschrijvers als Willem Wilmink, Jan Boerstoel, Jaap Bakker en Frans Mulder. Dit ma teriaal vormt de basis voor "Joke Bruijs zingt d'r moers taal,' een programma van Nederlandstalige liedjes, aange vuld met nieuwe en bestaande teksten en afgewisseld met korte conferences. Joke Bruijs verloochent in dit program ma haar Rotterdamse afkomst niet in een blokje dat aan de Maasstad is ge wijd. Voor de muzikale begeleiding zor gen pianist Wouter de Koning en gita rist Hans Stoop, die ook over mooie zangstemmen blijken te beschikken. Dinsdag 12 en woensdag 13 april, aan vang 20.00 uur. Kaarten: f 12,50. Donderdag 7 april, aanvang 20.15 uur: Wortel bach live Hans Liberg solo. Deze voorstelling is uitverkocht. Vrijdag 8 april, aanvang 20.00 uur: Beverly Hills Cop II. Speelfilm. Kaar ten f 6,—. Donderdag 21 april, aanvang 20.15 uur: Brecht, het leven zelf Muziektheater met Jules Croiset, Hant- zen Houwert, Hans Radloff e.v.a. Kaarten f 20,—/Pas/CJP f 18. Vrijdag 29 april, aanvang 20.15 uur: Berdien Stenberg Orkest Een nieuw muzikaal programma van Berdien Stenberg met begeleiding van een tienmans orkest. Kaarten f 17,50, pas 65/CIP f 15,-. De nieuwe musical van Ivo de Wijs en Joop Stokkermans, die voor tekst en muziek zorgden, is het zoveelste succes nummer van Jasperina de Jong. Het lijkt wel of alles wat zij aanpakt veran dert in succes, gedachtig de mythe van koning Midas, die alles in goud veran derde. Hier is echter geen sprake van klatergoud, zoals in de theaterwereld zo vaak het geval is. Naarmate de jaren verstrijken, lijkt het wel of Jasperina de zaken steeds meer onder de knie krijgt en het publiek aan haar voeten. Anders dan in haar programma van vo rig jaar "De Gekkin van de Gracht" is de musical er veel meer één, waarin zij haar talenten kan tonen door het vertol ken van meerdere typetjes. Haar prach tige stem hoeft geen betoog meer, wel haar ongeëvenaarde beheersing van het toneel tesamen met de zaal. De musical Victoria zit ijzersterk in elkaar. Ivo de Wijs heeft al jaren zijn sporen verdiend als tekstschrijver voor velen en zichzelf, terwijl Joop Stokkermans garant staat voor muzikaliteit van de bovenste plank. Als dat dan kan worden gecom bineerd met Jasperina de Jong en muzi kale begeleiding van het trio Dirk Stuer, dan volgt er een opvoering van interna tionale klasse. Verrassend was vooral de persiflage van Koningin Wilhelmina, waarbij naast de stem ook en vooral het figuur deed denken, dat zij in levende lijve voor je stond. Met razendsnelle verkleedpartijen, praktisch op het po dium, door lichteffecten niet opvallend, wist men de vaart in het spel te houden. Op deze manier spaarde men eigenlijk drie Jasperina's uit, want alle vier de ty petjes zouden niet door anderen op een vergelijkbare manier zijn neergezet. Je zou dus per avond vier Jasperina's no dig hebben. Door er drie uit te sparen is zo'n avond dus nog winstgevend ook. Het hoeft geen betoog, dat de tjokvolle zaal een minutenlang applaus over had voor deze onvoorstelbare theater- vrouw, aan wie het klimmen der jaren nog steeds niet is af te zien. D.S. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde hoishouding be horen f27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 7 april: Filmhuis: 'Je vous salue, Marie' "Je vous salue, Marie" is het verhaal van Maria's onbevlekte ontvangenis, naar onze tijd gehaald en vertaald door Jean-Luc Godard. De film werd een schandaal in Frankrijk, geprezen en verguisd, in Italië verboden. Marie speelt basketbal en werkt bij het benzinestation van haar vader. Met haar verloofde, de taxichauffeur Jo- seph, heeft ze een kuise verhouding. Haar zwangerschap veroorzaakt een schandaal in het dorp. Na enkele jaren gaat Jezus er vandoor; hij moet het werk van zijn vader gaan doen, zegt hij. Godard lijkt vooral gefascineerd door het ontvangen van de Heilige Geest door Maria. Zijn Maria komt twijfelend en opstandig tot de conclusie dat het li chaam geen geest heeft, maar de geest een lichaam. Dat heeft vérgaande con sequenties voor de manier waarop mensen met hun lichaam behoren om te gaan. Godard is een onconventioneel filmer, die de toeschouwer graag mede-film- maker laat zijn. Hij maakt deze vaak onzeker over zijn bedoelingen, over de ernst, de ironie of de quasi-diepzinnig- heid van zijn films. Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (na 20.00 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Vrijdag 8 april: DeJazzclub in Artishock heeft nu drie maal achter elkaar uitstekend gedraaid. Het aantal bezoekers verdubbelde; de gezellige sfeer en de goede musici heb ben daaraan zeker bijgedragen. Ook a.s. vrijdag wordt het weer een swingende avond. In elk geval zullen de drie volgende formaties optreden: Quintet 1: Jeroen van Zutphen, piano; Gerco Aerts, bas; Semmy Prinsen, te norsax; Onno de Maar, tenorsax; Elvin Marchena, drums. Quintet 2: Jeroen van Zutphen, piano; Matthijs van Zutphen, altsax; Elvin v.d. Molen, trompet; Eric Prinsen, tenor sax; Oscar Prinsen, drums. Coltrane Ensemble: Cesar Stormvogel, piano; Peter Lieberom, tenorsax; Va- lentijn, gitaar; Jeroen van Dijk, drums. Aanvang: 21.30 uur. Entree: gratis. Zondag 10 april: Open Atelier Het Open Atelier portret- en modelte kenen wordt deze maand gehouden op zondag 10 aprilm van 12.00 tot 14.30 uur. Model is deze keer de Nederlandse Coby Kervezee. Zij zal met behulp van schmink, diverse kledingstukken en de nodige accessoires een aantal "ty petjes" uitbeelden. De toegang is gratis, ook voor niet-le den. Tevoren opgeven is niet nodig. De deelnemers moeten wel zelf tekenmate riaal meebrengen. Tijdens het Open Atelier is begeleiding aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden en de deelnemers zo no dig op weg te helpen. In de pauze is ge legenheid voor een consumptie en een bezoekje aan de maandelijkse tentoon stelling. Inlichtingen: MJ.D. Rasker, Eigen domweg 144, tel. 19085. De Soester toneelvereniging De Riet pluim brengt in drie opvoeringen de klucht "Celien slaat toe" op de plan ken. Dat gebeurt op vrijdag 15 april, dinsdag 19 april en vrijdag 22 april in De Rank aan de Soesterbergestraat 18. "Celien slaat toe" is een klucht in drie bedrijven, geschreven door Johan Blaaser en J.J. Visscher. Het stuk wordt gespeeld onder regie van Bob Bron. Na de eerste voorstelling (15 april) is er na afloop een playback-show; na ae laatste (22 april) is er bal na. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar bij: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 11416; Ton Ruizendaal, Sint Jozefstraat 2, tel. 10904; Marion Posthuma, Eikenlaan 83, tel. 20073; Henk Tromp, Kornet 3, tel. 18757. Eventueel zijn voor het begin van de voorstelling ook nog kaarten verkrijg baar aan de zaal, maar het is beter te leurstelling te voorkomen door kaarten in voorverkoop te bestellen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9