Splinter Eemland b.v. Klaveijaskampioenschap van Soest Jeugdkamp s.o. Soest opnieuw geslaagd PSV EN AJAX DE CUP NÜ SEC OVER ZEVEN JAAR WOENSDAG 13 APRIL 1988~ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Vrijdag 15 april in De Vijverhof Postduivenvereniging Jonge voetballers genieten in paasvakantie van veelzijdig programma Baarn - Eemnesserweg 16-22 Telefoon 02154-15555 Soest - Beukenlaan 80 (hoek Dalweg t.o. Sporthal Beukendal) Telefoon 02155-12643 GESPECIALISEERD IN JONGE GEBRUIKTE FORD-AUTO'S YVZ krijgt te weinig tegen DOSC ZATERDAG VOETBAL Dreiging degradatie Soest blijft VOETBAL Soester Courant goede informatiebron ZONDAG VOETBAL Veel diploma's bij open-dag SEC Engel ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 SEC lachende derde na 1-0 zege Spandoekwedstrij d bij SEC-zondag ZONDAG VOETBAL Op vrijdag 15 april a.s. organiseert de Wijkvereniging Overhees de Soester Maverjaskampioenschappen, waar aan alle klaverjassers van 16 jaar en ouder kunnen deelnemen uit Soest en Soesterberg. Tot en met 1987 waren het altijd "open'' klaverjaskampioen- schappen en kon een ieder uit de wijde omgeving meedoen. Vanaf dit jaar is gekozen voor de Soester kam pioenschappen en kunnen dus alleen inwoners van de gemeente Soest aan het evenement deelnemen. Er kunnen maximaal 228 deelnemers worden ingeschreven. De inschrijving geschiedt in volgorde van binnen komst. Er worden drie "boompjes van zestien" gespeeld volgens het "Amster damse" systeem. De aanwijzing van def partner geschiedt door loting. Bij gelij ke eindstand wordt er een beslissings wedstrijd gespeeld. De wisseltrofee, beschikbaar gesteld door de SOESTER COURANT en vo rig jaar gewonnen door de heer P.M. Castronuovo, is ook dit jaar beschik baar. De winnaar krijgt tevens een CD- speler; de tweede prijs is een draagbare racio-cassetterecorder met afneembare boxen; de derde prijs is een fraaie reis koffer. Daarnaast zijn er nog zeven prij zen beschikbaar die zeker de moeite waard zijn. De wedstrijden worden gehouden in het dienstencentrum "De Vijverhof' aan de Klarinet in Overhees. Aan vangstijd: 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 4,- per persoon. De deelnemers wordt verzocht vroeg tijdig aanwezig te zijn en het inschrijf geld voor de aanvang van de wedstrij den te betalen. De organisatoren be houden zich het recht voor de prijswin naars te vragen zich te legitimeren, daar de wedstrijden uitsluitend bedoeld zijn voor de inwoners van de gemeente Soest. Deelnemers kunnen zich reeds telefo nisch aanmelden bij mevrouw De Jong, tel. 12776. Inlichtingen: Wim van Dorresteijn, tel. 20727. Zaterdag zullen de wedstrijdvluchten weer beginnen. Voorheen was P.V. Soest aangesloten bij de afdeling Gooi Sticht. Door opheffing van deze af deling is bovenstaande vereniging, evenals de drie andere verenigingen in Soest aangesloten bij de NABvP kring Eemland. Voor 1988 is een uitgebreid vluchtpro- grama aangeboden, waaronder zes vluchten vanaf St. Ghislain Hornu, af stand plm. 220 km. Over deze zes vluchten zal een speciale wedstrijd wor den gehouden, met als hoofdprijs een snoerloze boormachine t.w.v. plm. f 200,—, aangeboden door de firma Wolfsen Zn. Niet alleen op deze, maar ook op ande re vluchten zijn dit jaar weer vele prijzen te winnen. Het vierde jeugdvoetbalkamp van s.o. Soest is uitgedraaid op een groot suc ces. Gedurende vier dagen werden om en nabij 150 jonge voetballers van de club beziggehouden op het terrein aan de Bosstraat. Dat was mogelijk dank zij de inzet van dertig enthousiaste ka derleden. Het programma van het voetbalkamp was zeer uiteenlopend, want hoewel voetbal de rode draad vormde hadden de organisatoren veel andere activitei ten op de agenda gezet. De Soest-jeugd beleefde daardoor drie vermoeiende, maar vooral ook leerzame en fijne da gen. De tenten werden vorige week dinsdag opgeslagen voor de D-, E- en F-pupil- len. Na de opening door KNVB-voor- zitter Jo van Marle lieten ze allemaal een ballon op met daaraan een van hun naam en adres voorzien kaartje. Voor dat de jeugd aan de zeskamp begon werden twee voetbaltrainingen afge werkt. In de avonduren deden de pupil len mee aan de play back/soundmix- show die werd gepresenteerd door de Soester entertainer René van der Berg. Ook tijdens deze showavond heerste de Olympische gedachte, waardoor er geen prijswinnaars vielen te noteren. pk f' Onder de artiesten bevonden zich Henk 1 Spaan en Harry Vermeegen, die een perfecte imitatie van 'Tied fur un pafke' weggaven. Ook de andere deelnemers, waaronder André van Duin, Terence Trent d'Arby en De Havenzangers, boekten succes bij het publiek. De show PI werd bezocht door driehonderd men sen, waardoor de kantine en ook de hal waren volgeladen. Wheeler De onlangs voor het betaalde voetbal afgekeurde Edo Ophof kwam woens dagmorgen naar Soest. De oud-Aja- cied gaf de jeugdige spelers tekst en uit leg tijdens een technisch circuit, 's Mid dags gaf Ophof nog een training, dit keer aan de inmiddels gearriveerde B-, C-, D- en damesjunioren. Die hadden al een training onder leiding van Rinus Israël (Feyenoord) achter de rug. Daar na gaf de bekende wheeler Gerrit Pomp een demonstratie met zijn aangepaste rolstoel. Onder bewondering van veel kijkers baande hij zich met speels ge mak een weg over de hindernisbaan. Vervolgens werd het startsein gegeven voor de sponsorloop, waarbij s.o. Soest 13.000 gulden bij elkaar liep (zie elders in deze krant). Op de tweede avond van het jeugdvoetbalkamp kon men een wedstrijd tussen Soest 1 en de A-junio ren van FC Utrecht bekijken. Bij de Domstedelingen, die met 2-4 verloren, spelen de oud Soest-leden Herbert Schalkwijk, Patrick Dorrestein en Ro- bert Roest. De laatste moest echter af melden omdat hij verplichtingen had voor de UEFA-jeugd. Soest had de ze ge nog niet behaald of iedereen schaar de zich achter het grote televisiescherm in de kantine voor de halve finale in de Europa Cup-strijd van landskampioe nen. Nadat PSV en Real Madrid de punten hadden gedeeld (1-1) werden de jongelui in de omgeving gedropt. Het zou die avond nacht worden alvo rens de voetballers hun tent zouden op zoeken. 'Polletje' Ondanks de vermoeiende dag moesten ze de volgende ochtend weer vroeg op het 'appel' verschijnen. Al om half tien begon de eerste voetbaltraining. An derhalf uur later vond de FIFA- scheidsrechter Bep Thomas een gewil lig oor bij de deelnemers van het Soest- kamp. De arbiter stelde dat je met eer lijkheid het verst komt. Als voorbeeld haalde hij zichzelf aan. De man, die in juni tijdens de Europese Kampioen schappen voetbal de wedstrijd Spanje- Denemarken zal leiden, ging na zijn le zing in op vragen en kwam terug op een aantal praktijk-gevallen. Zo kwamen het 'polletje' van Hans van Breukelen en de penalty van Real tegen PSV ("Ik had 'em ook gegeven") ter sprake. Met de lunch nog in de maag begonnen de kampdeelnemers aan de atletiekzes- kamp. Ook de doelverdedigers kregen nu een training onder leiding van een coryfee. De voormalige keeper van Vo- lendam en huidige keeper-trainer van Ajax Frans Hoek nam zijn jonge colle ga's van Soest onder handen. Daarna gaven de eerste elftalspelers van Soest nog een training. Het balspel kwam ook 's avonds weer aan de orde toen het zo genaamde '4 tegen 4' van de KNVB in de praktijk werd gebracht. "We ston den er eerst sceptisch tegenover, maar nu zijn we toch enthousiast," zei woord voerder Peter Beijer over dit trainings systeem. Hij voegde zich daarop bij de anderen, die inmiddels plaats hadden genomen in de kantine voor de film voorstelling van Police Academy. Penaltybokaal Voor de pupillen was de donderdag de laatste dag van het jeugdkamp. Zij slo ten het actieve gedeelte af met de finale van de penaltybokaal. Olaf van Delden bleek een trefzekere schutter vanaf elf meter bij de F-jes en Marcel Vonk werd eerste bij de D-pupillen. Bij de D-pupil- len won Paul Dreef na een barrage, ter wijl de C-pupil Hayco Farber eveneens een eerste plaats in de wacht sleepte. Frank Baars (B) verschalkte Peter Heemskerk van het eerste elftal twee keer. Dat was voldoende voor de bo kaal. Van de damesjunioren hield An- net Prinsen haar zenuwen het best in bedwang. Het sportieve hoogtepunt van het Soest-kamp was misschien wel de trai ningvan Gerrie Muhren. De voetballer, die in de zeventigerjaren als één van de beste ambassadeurs van het Neder landse voetbal gold, liep alle samenge stelde groepen af om hen de kneepjes van de voetbalsport bij te brengen. De oud-international, die drie keer met Ajax de Europa Cup I won, ging op een bijzonder vriendelijke manier met de jeugd om. Na de training gaf hij staaltjes van zijn technische kwaliteiten en hij betrok daarin ook een aantal jeugdspe lers. Tot slot deed Muhren zijn speciali teit: de strafschop waarbij hij zijn schietbeen achter zijn andere been om beweegt. Overigens bleek ook Michel Foto: Goos van der Wilt. Vlaswinkel van Soest bedreven in die kunst. Een wedstrijdje penaltyschieten met Gerrie Muhren eindigde onbeslist. Johan 'zeehond' Staal toonde zijn club genoten onder toeziend oog van Muh ren hoe je een bal op je hoofd stillegt. Het was een waardige afsluiting van het in alle opzichten geslaagde jeugdvoet balkamp van Soest. Vrijdagmiddag gin gen alle spelers en speelsters beladen met een t-shirt, een bal, pennen, stic kers, buttons, foto's, kaarten en een certificaat naar huis. Moe, maar vooral voldaan. gaven de eerste elftlaspelers van Soest nog een training. Het balspel kwam ook 's avonds weer aan de orde toen het zo genaamde '4 tegen 4' van de KNVB in de praktijk werd gebracht. "We ston den er eerst sceptisch tegenover, maar nu zijn we toch enthousiast," zei woord voerder Peter Beijer over dit trainings systeem. Hij vervoegde zich daarop bij de anderen, die inmiddels plaats had den genomen in de kantine voor de filmvoorstelling van Police Academy. Penalty bokaal Voor de pupillen was de donderdag de laatste dag van het jeugdkamp. Zij slo ten het actieve gedeelte af met de finale van de penaltybokaal. Olaf van Delden bleek een trefzekere schutter vanaf elf meter bij de F-jes en Marcel Vonk werd eerste bij de D-pupillen. Bij de D-pupil len won Paul Dreef na een barrage, ter wijl de C-pupil Hayco Farber eveneens een eerste plaats in de wacht sleepte. Frank Baars (B) verschalkte Peter Heemskerk van het eerste elftal twee keer. Dat was voldoende voor de bo kaal. Van de damesjunioren hield An- net Prinsen haar zenuwen het best in bedwang. Het sportieve hoogtepunt van het Soest-kamp was misschien wel de trai ningvan Gerrie Muhren. De voetballer, die in de zeventigerjaren als één van de beste ambassadeurs van het Neder landse voetbal gold, liep alle samenge stelde groepen af om hen de kneepjes van de voetbalsport bij te brengen. De oud-international, die drie keer met Ajax de Europa Cup I won, ging op een bijzonder vriendelijke manier met de jeugd om. Na de training gaf hij staaltje van zijn technische kwaliteiten en hij betrok daarin ook een aantal jeugdspe lers. Tot slot wees Muhren zijn speciali teit: de strafschop waarbij hij zijn schietbeen achter zijn andere been om beweegt. Overigens bleek ook Michel Vlaswinkel van Soest bedreven in die kunst. Een wedstrijdje penaltyschieten met Gerrie Muhren eindigde onbeslist. Johan 'zeehond' Staal toonde zijn club genoten onder toeziend oog van Muh ren hoe je een bal op je hoofd stillegt. Het was een waardige afsluiting van het in alle opzichten geslaagde jeugdvoet balkamp van Soest. Vrijdagmiddag gin gen alle spelers en speelsters beladen met een t-shirt, een bal, pennen, stic kers, buttons, foto's, kaarten en een certificaat naar huis. Moe, maar vooral voldaan. In de race naar het behoud van het vierde klasserschap heeft WZ een punt verspeeld tegen DOSC. Vooral in de eerste helft had WZ de door goed voetbal gekreërde kansen moe ten afmaken. Het zat afgelopen zaterdag taktisch goed in elkaar. De twee spitsen stopten hun backs goed af en door goed verde digend werk in de achterhoede en in het middenveld hoefde keeper Van der Pol in de eerste helft niet in aktie te komen. De goallie van DOSC daarentegen had zijn handen vol met de gevaarlijke ak- ties van WZ. Het begon al na 19 minu ten toen Gunther Buxtorff een terug speelbal onderschepte en na de keeper omspeeld te hebben zijn schot door een been op de doellijn gekeerd zag. Daar na waren er goede kansen voor Marcel de Graaf en Willem de Vries. Beiden zagen schoten gekeerd door de keeper. Had WZ toen meer geluk gehad dan was een 3-0 voorsprong zeker terecht geweest. Nu werd er gerust met de be kende brilstand 0-0. Na rust was het beeld enigszins anders. DOSC probeerde de winst naar zich toe te trekken en kreeg op het middenveld wat meer grip. Echt gevaarlijk werden zij maar 1 keer en dat resulteerde gelijk in een goal. Een afgeslagen corner werd door Henk Pieper gelijk op zijn slof ge nomen en laag ingeknald, 1-0. WZ bleef na deze tegenslag werken en zag vier minuten voor tijd de verdiende ge lijkmaker. Een vrije trap werd door Gert van de Munt op zij gelegd en door Marcel de Graaf schitterend in gescho ten. Direct daarna kon WZ zelf de winst naar zich toe trekken. Een voorzet van Pieter Bade werd door Gunther Bux torff goed ingetikt maar door een reflex van de keeper werd zijn schot gekeerd. WZ-Jeugd Elf wedstrijden, 101 doelpunten sco ren. Dat deden de junioren van WZ. De Al is zo goed als zeker kampioen mede door winst op Hees verleden week dinsdag en gelijkspel op WZA afgelopen zaterdag. Hees staat nog op de 2e plaats met 5 punten minder. Het 100ste doelpunt komt op naam van Ro bin Louz (Grace Jones). Uitslagen 9 april: WZA - WZ Al 5-5, WZ A2 - KWA 3-1, WZ B2 - Achterveld 3-1, Roda - WZ Cl 5-3, Amersf. Boys - WZ D2 13-1, WZA - WZ El 0-12, Roda - WZ E2 8-1, 's Graveland - WZ E3 9-0, WZ E4 - BFC 11-4, WZ F1 - WZA 1-10, Hoogland - WZ F2 4-1. Het fysiek sterke Velox had minder moeite met de wind dan Soest. Soest kwam tot gevaarlijke actie's als het met durf en mankracht naar voren trok, maar behield meestal de angstige behoudende stellingen, welke de ploeg al maandenlang kenmerkt. Al in de tweede minuut kwam Soest tot een scoringskans; een misverstand in de Velox-achterhoede bracht Sjaak Rade maker in,vrije positie. Vanuit een moei- lijke hoek schoot d? Soest-verdediger op de paal. Nadat Peter Hilhorst een vrije trap rakelings over de lat had ge kromd, kwam na een half uur toch suc ces. Weer een vrije trap werd door de Velox-doelman weggetikt. Peter Hil horst bereikte Jeroen van Veenendaal en diens voorzet op maat werd door Pe ter v.d. Berg loconiek afgerond (1-0). Na rust kwam Soest tot goede acties, een misser in de Velox-defensie bood Hilhorst een fraaie kans. Zijn lobje over de doelman ging echter naast het lege doel. Uit een door van Veenendaal ge forceerde corner kopte Tim Torsing net naast. De vele Utrechtse aanvallen ein digden meestal met weinig doelgerichte acties, maar eenmaal moest de Soest- goalie Heemskerk met de voet redden op een inzet van De Ridder. Na "n half uur loste Henny van Dam een geweldig schot van grote afstand, dat de ver voor doel staande Heemskerk volkomen verraste (1-1). Heemskerk verrichtte ook fraai werk; hij plukte de bal van de Hees-Jeugd De D'tjes moesten thuis tegen WZA en wisten al gauw op voorsprong te ko men door een doelpunt van Jaap Dave- laar. Een goeie tegenaanval van WZA zorgde voor een doelpunt 1-1. Hier schrok Hees wel even van en net voor rust wist Wouter v.d. Broek te scoren. Ruststand 2-1. In de tweede helft was Hees veel sterker en het wist nog 5 doel punten te scoren wat de eindstand bracht op 7-1. Hees Cl - TOV 1-1 Hees A1 - Eemdijk 0-4 schoen van de doorgebroken De Rid der. Zo kwam het eind van een vrij rus tige partij, Velox tevreden met het tien de punt uit zes wedstrijden. Voor Soest echter 'n punt te weinig om echt uit de degradatiezone te geraken. Soest-Jeugd De jeugdelftallen van s.o.Soest hebben afgelopen zaterdag opvallend goed ge presteerd. De verwachtingen na het voetbalkamp (stijve spieren, enkele ge blesseerden) waren niet hooggespan nen, maar de resultaten waren juist goed. De belangrijkste overwinning van de dag was die van de A1In Katwijk werd aangetreden tegen Quick Boys dat der de op de ranglijst staat. Het leek in Kat wijk of Quick Boys onderaan stond en s.o.Soest in de hogere regionen vertoef de. De Katwijkers werd met aanvalfend voetbal het vuur aan de schenen gelegd, en de kansen kwamen. Veel van die kansen werden door tijdig ingrijpen van de Quick Boys defensie teniet gedaan maar in de 20ste minuut van de tweede helft was het eindelijk raak. Harold van Breukelen zette scherp voor en Remco van der Hengel kopte de bal over de uit lopende doelman heen. In de slotfase nog hachelijke momenten voor het doel van s.o.Soest. De prima keepende Daniël Hilhorst, en Ray- mond Brandes, die zijn doelman op de lijn te hulp moest komen stonden een tegen treffer in de weg. Overige uitslagen: A-junioren: Quick Boys - Soest 10-1. Soest 2 - Quick 2 2-1. Hoevelaken - Soest 3 9-1. Soest 4 - Hoogland 2-2. B-junioren: Geinoord - Soest 1 2-1. TOV - Soest 3 1-1. C-junioren Soest 1 - SEC 4-0. Soest 3 - KWA 7-1. D-pupillen: IJsselm. vog. - Soest 111- 0. TOV - Soest 2 2-4. IJsselm. vogl - Soest 3 6-1. E-pupillen: APWC - Soest 2 0-3. Baarn - Soest 3 2-4. F-pupillen: Soest 1 - KWA 3-0. Baarn - Soest 2 - 4-3. Soest 3 - Amsvorde 4-1 Dames-junioren: Soest - Saestum 6-1. Onder werkelijk ideale weeromstan digheden werd op woensdag 6 april een open-dag voor jeugd tot en met 14 jaar gehouden. Ondanks de concurentie van o.a. het Havoko toernooi van de Sportstichting, waaraan door bijna alle scholen uit Soest wordt deelgenomen kwamen er toch 85 kinderen naar het SEC-complex. Volgens een strak van tevoren uitgezet schema werden de diverse onderdelen afgewerkt. De allerkleinsten begonnen om 10.15 uur aan het parcours, waarop ze later op de ochtend hun "Voet- balvaardigheids"-bewijs moesten ha len. De wat oudere jeugd begonnen met hun competitie 4 tegen 4. Opvallend was deze dag dat er zoveel meisjes geïn teresseerd waren in de voetbalsport (20 van de 85). Om 12.30 uur was het geza menlijk eten in de kantine. En dat de kinderen honger hadden bleek wel uit het feit dat er in korte tijd 24 broden verorberd werden.' 's Middags werden de rollen omge draaid en moesten de wat oudere kin deren hun voetbalvaardigheid tonen. De eisen waren nu natuurlijk iets hoger, maar dat kon niet verhinderen dat ook hier een ieder erin slaagde het fel be geerde diploma te behalen. De onder delen waarin de vaardigheid getoond moest worden waren ondermeer: 100 meter hardlopen, ingooien (af stand), slalom, penalty schieten, jongle ren, oefening passen en koppen op doel. De allerkleinsten kinderen werkten 's middags een spannend 4 tegen 4 toer nooi af. Hierbij was het werkelijk schit terend om te zien hoe sommige leiders en vooral leidsters met hun ploeg mee leefden. Karina Ringelberg en Bianca Lenarduzzi wisten hun ploegen PEC- Zwolle en Fortuna-S.C. naar zéér goe de prestaties te schreeuwen, waarbij Bianca zelfs in het vuur van het spel de bal van de doellijn wegtrapte. Vele vrij willigers maakte deze dag tot een feest voor de kinderen. Nadat de diploma's waren uitgereikt gingen alle kinderen moe maar voldaan huiswaarts en lieten de vele SEC-jeugdmedewerkers moe maar voldaan achter. ledereen heeft wel een paar engelen rondlopen op deze wereld. Mannen zien engelen in moeders, vrouwen, zusters, vriendinnen, secretaresses, tot aan werksters toe. Bij mij is dat natuurlijk ook zo, maar ik heb daarbij nog één héle speciale engel; mevrouw Driessen- Khouw, oogarts. Ze woont inmiddels al jaren in Limburg waar haar man, een eminent scheikundige naar ik heb be grepen, een goede baan kon krijgen. Zij zelf had er al een in Soest. Een florissan te praktijk aan huis plus een overvolle spreekkamer in ziekenhuis Zonneglo ren. "Ze kan verschrikkelijk pinnig zijn, "hoorde ik eens een patiënte in haar wachtkamer zeggen. "Integendeel me vrouw, repliceerde ik, "ze is een engel. Mevrouw Driessen-Khouw, ik zal haar nooit vergeten. Een jaar of negen geleden was ik op vakantie in Tunesië en tijdens de laatste dagen daar kreeg ik last van een lichte ir ritatie van m 'n rechter oog. Ik had nim mer malheur gehad in die regionen dus ik maakte me er niet zo druk om. Op de terugreis werd de kijker wat waterig en voelde ik prikkeltjes. "Niets aan de hand,meende de huisarts een dag later "een kleine irritatie. Een paar keer goed uitspoelen en dan zal 't wel weer over gaan." En toen maakte ik de kardinale fout te lang rond te blijven lopen met een oogaandoening die steeds erger werd. Na een paar dagen kon ik zelfs geen daglicht meer verdragen. Ik begon gewoon blind te worden. Toen de huisarts me weerzag, schrok hij zich te pletter en vijf minuten later zat ik al bij de, door hem gebelde oogarts. Me vrouw Driessen-Khouw. Een kleine, bruine vrouw met dikke zwarte haren en rustige vriendelijke ogen, iets achterover lopend omdat ze al geruime tijd haar kind in zich droeg. Ze liet me plaats ne men voor een ingewikkeld apparaat waarmee zij tot in het binnenste van mijn oogbol kon kijken. Het kostte mij onbe schrijfelijk veel moeite om mijn oogle den van elkaar te krijgen, het licht in 't apparaat leek door m 'n hoornvlies, pu pil, lens en iris héén te snijden. En tijdens die kwelling hoorde ik haar plotseling nuchter zeggen: "Peter, dat oog kun je vergeten. Dat is al té ver heen. Het ziet er afschuwelijk uit. Het is denk ik te laat om 't nog te redden." Ik schrok zó erg, dat ik naar lucht moest happen. Verstijfd bleef ik op die stoel zitten, haar knie lichtjes tegen de mijne, terwijl we allebei ieder aan zijn/haar kant in het apparaat staarden. Zij zag daarin van alles. Ik zag helemaal niks meer. Het was of ik lang zaam in een diep, donker gat aan 't val len was. Honderd jaar later hoorde ik vanuit de verte haar stem zachtjes zeg gen: "Maar we kunnen in ieder geval probéren er nog wat aan te doen..." Zij stuurde me direkt naar Zonnegloren "ondertussen bel ik daar vast heen om voor jou alles in gereedheid te laten brengen," riep ze me na. "En ik kom meteen als het spreekuur hier is afgelo pen." Een kwartier later kreeg ik in een helder kamertje in Zonnegloren m'n eerste z ware penicilline-shot. Er zouden er nog vele volgen, steevast om de paar uur. Dag en nacht. Als ik het wagentje met de spuiten en de penicilline in de gang hoorde komen aanrollen, trokken mijn maag en mijn bilspieren al samen. De prikken op zich stelden niets voor, maar dat verlammende gevoel even daarna...! Het begon in je bil en trok zo langzaam naar beneden naar je kuiten. Verder werd mijn geschonden oog volge- gooid met allerlei helende vloeistoffen en al die tijd, ik heb drie weken in het zie kenhuis gelegen, kwam mevrouw Dries sen-Khouw een paar keer per dag om de zaak te controleren, bij te stellen of om met mij allerlei onderzoeken te bespre ken die zij wilde doen. "We staan voor een raadsel,vertelde ze in het begin al, "we weten niet waar die infektie van daan komt. En ik wil alles onderstebo ven halen om de haard op te sporen. Dus sleepte zij me naar alles en iedereen in het ziekenhuis. De mond- en keelarts, de neuroloog en andere logen, naar de röntgenafdeling en naar het laborato rium. En steeds hield zij de vinger aan de pols. In het prille begin, in dat donker gemaakte ziekenhuis kamertje waar ik licht koortsig en verward door de schok alles wazig door mijn linkeroog lag te zien, kwam zij bij mij soms over als een medicijnvrouw, als een boze-geesten- verdrijf ser, als een bezwerende voodoo- prinses. Het lijkt nu overdreven, maar toen zag ik dat zo. Het was alsof mijn strijd haar strijd was geworden. Een Jeanne d'Arc met een witte jas aan die met moderne wapens als de injectiespuit en oogdruppels de binnengedrongen vij and wilde verslaan. Later zei ze mij dat zij dacht tegen beter weten in bezig te zijn. Ikzelf heb door haar houding nooit getwijfeld aan de goede afloop. Toen we na twee weken door de kritieke fase heen waren, keek ze me aan. "Je mag hier van een wonder spreken,zei ze. "Feitelijk zou je nu aan een glazen oog hebben moeten denken. De nazorg strekte zich nog over een lan ge tijd uit. Zij wist dat ik in paniek kon raken als ik voelde dat er iets met m 'n ogen kon zijn. Ik kon dan ook altijd bel len en bij haar binnenlopen. Ze keek er dan naar en stelde me gerust. Toen ze op vakantie ging, gaf ze me een briefje. "Hierop staat een geheim nummer van de ooglijders kliniek in Utrecht. Alleen bestemd voor specialisten. Ik heb de mensen daar uitgelegd waarom ik 't aan jou geef. A Is er iets is, kun je dat nummer bellen. Er is daar altijd iemand. Een hele tijd later maakte ik een TV re clame spot voor Victoria Vesta. De re gisseur wilde iets in mijn ogen druppelen "want daar gaan ze zo mooi van schitte ren. Ik sloeg natuurlijk meteen op tilt en verdomde 't zo maar wat in m 'n ogen te laten gooien. Dat werd een moeilijke zaak totdat ik voorstelde m 'n oogarts te bellen. Om acht uur 's avonds! "Wat voor spul is 't?", vroeg mevrouw Dries sen-Khouw. Het goedje zei haar niets. Er stond wel op 't flesje uit welke chemi sche bestanddelen de druppels waren sa mengesteld. "Ik begrijp er niks van," zuchtte zij aan de andere kant van de lijn "maar ik zal mijn man er 's bij halen. Die weet daarvan véél meer dan ik. "Die ver schrikkelijke aardige man heeft nog een kwartier in wat boeken zitten zoeken om ons van dienst te zijn. Hij ploos het pre paraat uit tot de laatste formule, legde zijn vrouw uit om wat voor spul 't ging, waarna zij me groen licht gaf. "Maar kom morgen voor alle zekerheid even langs,raadde ze nog aan. Wat een da me! Wat een kanjer! Wat een engel! Het wordt tijd dat de medische, wereld een onderscheiding in 't leven roept. Een pla tina esculaap bijvoorbeeld. Ik wil die graag uitreiken. Ik weet al jaren aan wie... Peter Koelewijn SEC dat verdiend won van Amers- foortse Boys met 1-0, kan met nog vier wedstrijden te spelen, waarvan drie thuis, rustig de kat uit de boom kijken. De Groenwitten staan met een punt achterstand op LVV en 't Gooi op de derde plaats. A.s. zondag speelt SEC thuis tegen de gradant Scherpenzeel, waarvan uit ge wonnen werd met 8-1. De laatste wed strijd speelt SEC thuis tegen niemand minder dan 't Gooi! Volop spanning en sensatie in de 4e klasse G. SEC speelde evenals Amersfoortse Boys twee verschillende helften. Oor zaak was de sterke wind die over het veld stond. Voor rust een beter Amers foortse Boys met de betere kansen maar na rust het omgekeerde waarbij SEC meer doelpunten had moeten maken. De Boys waren volledig, SEC speelde met Ronald de Rooy in de wissel. Na wat aftasten kwam pas na tien minuten het eerste schot van Boys-zijde. Er ge beurde weinig voor rust. De Boys had den de beste kansen maar SEC had toch ook Mogelijkheden maar topscorer Holwarda werd nog niet in stelling ge bracht zodat de rust met een 0-0 stand voor SEC niet slecht uitviel. Na de thee had SEC meteen succes. Willem v.d. Deijssel kwam goed mee naar voren, drong door tot in het straf schopgebied, schoot, werd geblok keerd en knalde opnieuw in maar nu met succes 0-1. In de ploeg was Rob Tijdens het duel SEC-Scherpenzeel wordt zondagmiddag een spandoe kwedstrijd gehouden. Het gaat er om een zo origineel mogelijke tekst te be denken en die op een spandoek te schil deren. De wedstrijd van de zondagselectie van SEC begint om 14.30 uur. In de rust zal een jury de spandoeken beoordelen. Na de wedstrijd worden de winnaars be kend gemaakt. Zij ontvangen een prijs. Bindt vervangen door Ronald de Rooij. Het was duidelijk dat het wind voordeel Amersfoortse Boys parten ging spelen. SEC bouwde de ene aanval na de ande re op maar verzuimde te scoren. Het spel werd grimmiger vooral van de Boys-zijde. SEC bleef de zaak goed controleren. Jan van Rees werd met een blessure vervangen door Rob Groen. Matchwinnaar van vorige week Saban Aksit en Bert Holwarda kregen goede kansen en de Boys achterhoede wan kelde keer op keer. Ondanks het slotof- fensief bleef het spannend want de Groenwitten lieten na verder afstand te nemen. Een enorme kans kreeg topsco rer Bert Holwarda even voor tijd maar hij haalde net iets te laat uit. Toch een verdiende overwinning voor SEC dat de komende weken nog volop meedoet in de titelstrijd. SEC-Jeugd De Al junioren behaalden zaterdag een prachtige overwinning op leider Limvio uit Baarn 4-0. De BI junioren speelden hun eerste wedstrijd in de z.g. Play-offs in Putten. Tegen het plaatse lijke S.D.C.P. werd met 3-1 nederlaag geleden. Jammer was het dat SEC de eerste 20 minuten niet direct goed in het spel kwam, want toen nam S.D.C.P. een be slissende 2-0 voorsprong. Door Ramon Heijnen werd het 2-1 en hierna waren er volop kansen op een gelijkspel. Uit eindelijk was het toch S.D.C.P. dat 3-1 maakte. Uitslagen: SEC Al - Limvio 4-0, SDCP - SEC B1 3-1, SEC B2 - Spaken burg 4-1't-Gooi - SEC D1 2-0, Hoog land - SEC D2 3-4, SEC El - WZA 0-4, SEC E2 - S.D.O. 0-1, SEC F1 - TOV 1-2, SEC F2 - Spakenburg 9-1, SEC F3 - Quick 1890 3-3, APWC - SEC F4 0-4.

Soester Courant | 1988 | | pagina 19