VANEDE zo genen Ek EüD Sterktevermindering brengt Soester politie in grote problemen Commissie ziet noodzaak extra vuilniswagen niet 'Lijvig' bezwaarschrift tegen verkoop van Soester Natuurbad aan Taphoorn Autogordelactie met strenge controle tot 80% 'OENSDAG 13 APRIL 1988 ie JAARGANG NO. 33 'Situatie bij recherche naar onacceptabel niveau' Veel vraagtekens bij rapport over reiniging 'Één toekomst, één gemeenschappelijke taak' Discussie-avond over Europese Noord-Zuid-campagne op 5 mei GLAS HANDEL Beckeringstraat 50 - Soest Uitbreiding tv-programma's Yliegoefeningen in avonduren Dorpspomp Soest omver gereden Soest Alarm, Oh Oh en Natuurbehoud in verweer bij GS Ook scherper toezicht gebruik parkeerschijf Van Weedestraat Televisie Nederland 3 en België 1 door Gerardfiau! De moed der hoop Inbrekers in de kraag gegrepen OPHEFFINGS UITVERKOOP Op alle verlichtings armaturen zeer hoge kortingen Verlichting speciaalzaak Binnen en Buiten Woning volledig uitgebrand Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Als gevolg van allerlei maatregelen van de landelijke overheid ziet de toe komst er voor de sterkte van het Soes ter politiekorps vrij somber uit. Of schoon er in feite een korps met een omvang van 83 mensen nodig is en er momenteel officieel 74,8 in dienst zijn, houdt het korps rekening met een ver dere vermindering van nog eens tien procent tot 1990, wat met enig opti misme gerekend neerkomt op 70 poli tiemensen. Dat kan niet zonder gevol gen blijven voor de taakuitoefening van het korps. Een en ander staat te lezen in een notitie die dezer dagen door het Soester poli tiekorps is opgesteld. Daarin wordt een opsomming gegeven van maatregelen die inmiddels zijn genomen om de con sequenties van het tot nu gevoerde be leid op te vangen. Bij de afdeling bijzon dere wetten is de sterkte bijvoorbeeld al verminderd van twee tot een man; bij de vreemdelingendienst is de noodzakelijk uitbreiding met één man voorlopig op gevangen door uitbreiding van de auto matisering en bij de surveillancedienst heeft de omschakeling van een 8-ploe- gensysteem naar een 6-ploegensysteem voorlopig wel enige "lucht" gegeven, maar anderzijds ook geleid tot een ster ke verhoging van de onregelmatige diensten. "Bij de verkeerstaak moet aan verdere taak-afstoting worden gedacht, zoals het niet meer geven van verkeers- lessen op scholen," aldus de notitie. Grootste pijn De grootste pijn ligt echter bij de afde ling recherche. Het werkaanbod is hier het minst "reguleerbaar" en de stijging van de criminaliteit vindt haar weerslag in de werkzaamheden. Tot dusver kon den er nood-oplossingen worden ge vonden voor de hoge aantallen overu ren en vrije dagen, bijvoorbeeld door ze uit te betalen. De situatie is per 1 april echter gewijzigd tot een "onacceptabel niveau"aldus het korps. Twee rechercheurs zijn ingezet in een De raadscommissie voor Bedrijven is nog geenszins overtuigd van de abso lute noodzaak van de aanschaf van een extra-vuilniswagen voor de Soester gemeentereiniging, zoals het College van Burgemeester en Wethouders heeft voorgesteld. De meeste raadsle den zetten vorige week kritische vraagtekens bij het rapport, waarin het pleidooi voor de aanschaf is ver vat. De vergadering stond onder leiding van wethouder Frans Kingma (PvdA), die zijn plotseling ziek geworden collega Ries van Logtenstein (CDA) verving. Dat bracht het CDA-raadslid Romke Wijmenga overigens tot de suggestie de behandeling van het voorstel maar uit te stellen, omdat het hem nauwelijks zin vol leek met een niet in de materie inge voerde wethouder te overleggen. Niettemin ging de commissie uitgebreid in op het in het rapport verstrekte cijfer materiaal, dat echter door de meesten weinig overtuigend werd gevonden. Jan van Esseveld (D66) had zelfs berekend dat de gemeentereiniging in Soest voor lopig nog met overcapaciteit te maken heeft, zodat de aanschaf van een extra wagen voor het huisvuil overbodig lijkt. Jan van Garderen (SGP) pleitte los daarvan voor een verhoging van de kos tendekkendheid en twijfelde aan de uit komst van het rapport, waarin wordt opgemerkt dat het "uitbesteden" van het ophalen altijd duurder uitpakt. Statistiek Wijmenga vond het onzin dat het rap port zich baseert op gegevens uit vier andere gemeenten, "waarop dan de sta tistiek even wordt losgelaten". Hij vond het hachelijk om op deze basis tot con clusies te komen, die hij dan ook voor barig noemde en te weinig getuigend van realiteitszin. Leidje Tomassen (Prog. Soest) pleitte voor een beleid dat gericht is op de ver mindering van het aanbod van huisvuil en vond het nogal dwaas dat een vuil nisauto 20 procent van de tijd in repara tie moet zijn. Joop Ebbers (WD) kwalificeerde het rapport als "een ongelooflijk verhaal, dat eigenlijk teveel was om te lezen", al werd hem door adjunct-directeur J. van Gent van Sector I tegengeworpen dat het een "serieuze" rapportage betrof. Ebbers wilde voor de raad meer infor matie of het hele voorstel maar liever even op de lange baan zetten. Alle leden hadden ook hun twijfels bij het 11 procents-omslagpercentage dat door de gemeente wordt gehanteerd; in de nieuwe opzet - als gevolg van de reorganisatie van het gemeentelijk ap paraat - zou dat niet meer nodig moeten zijn. In elk geval werd unaniem aange drongen op nader onderzoek alvorens besluiten te nemen. Op donderdag 5 mei a.s. wordt in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg een openbare discussie avond gehouden, die is georganiseerd door het gemeentebestuur van Soest. De avond vindt plaats onder het motto "Noord-Zuid: één toekomst, één ge meenschappelijke taak" en maakt deel uit van een publiekscampagne waartoe het initiatief is genomen door de Raad van Europa. Het is de bedoeling dat in alle 21 lidsta ten van Europa deze campagne van de grond komt, waarin allerlei aspecten van de ontwikkelingssamenwerking aan de orde komen. Het initiatief is overgenomen door het speciaal inge stelde Nederlandse Noord-Zuid- comité, dat alle gemeentebesturen op zijn beurt heeft benaderd met het ver zoek een bijeenkomst te organiseren waarop de belangrijkste thema's van de campagne worden besproken. In dat verband worden genoemd: handel, landbouw, schuld en financiering, ont wikkelingshulp, etc. Het gemeentebestuur van Soest heeft aan deze oproep gehoor gegeven mede omdat een en ander past in het het be leid om als gemeente meer aandacht te schenken aan de ontwikkelingssamen werking. Het programma is tot stand gekomen in overleg met Leidje Tomas sen, voorzitter van de Stichting Derde- Wereldgroep Soest, waarmee de ge meente op dit terrein nauw samen werkt. De Derde-Wereldgroep zorgt tijdens de bijeenkomst op 5 mei in het Grift land College - die om 20.00 uur begint - voor een passende entourage, met een stand waar o.a. prdukten uit de Derde- Wereldlanden kunnen worden ge kocht. De bijeenkomst wordt verder omlijst met muziek en dans, met name van een Turkse volksdansgroep. Stellingen In vijf korte inleidingen (elk ca. tien mi nuten) komen vijf deskundigen aan het woord, die stellingen zullen ontwikke len op het gebied waarop zij bijzondere kennis bezitten. Na elke inleiding volgt de mogelijkheid van een discussie van 10 a 15 minuten. De deskundigen zijn: Prof. dr. W. Tims uit Soest, directeur van de Stichting Onderzoek Wereld voedselvoorziening te Amsterdam. Hij zal met name de voedselsituatie belich ten. Drs. A.A. Scholten, werkzaam als econoom bij de Nederlandse Bank, eer der werkzaam bij het Internationale Monetaire Fonds (IMF) in Washington en deskundig op het gebied van schul den en financiering van ontwikkelings landen. Mevrouw T. Fierens, stafmedewerk ster van de Stichting Nederlandse Vrij willigers (SN V) en deskundig op het ge bied van ontwikkelingshulp door vrij willigers. Mevrouw drs. M. Rameyer, stafme dewerkster van Kontakt der Kontinen ten in Soesterberg. Zij heeft jarenlang in ontwikkelingslanden gewoond en ge werkt en zal met name de positie van vrouwen in de ontwikkelingslanden be lichten. Gezocht wordt nog naar een represen tant van dat deel van het bedrijfsleven, dat zich bezighoudt met de handel in produkten van ontwikkelingslanden. De toegang is gratis; iedereen is van harte welkom. Uw dubbele ramen, heel klein of erg groot die levert Van Ede, ook glas in lood of rechttoe, rechtaan,, laat hem maar begaan glazige zaken is Jantje zeer groot! (werkplaats woonhuis) BEL 16055 01 18429 EN WIJ KOMEN! langdurig onderzoek naar de georgani seerde misdaad, één rechercheur is af gestaan aan het regionale team voor de bestrijding van vermogenscriminaliteit, en zodoende zijn er voor het normale recherchewerk in Soest nog maar vier man over, die het in het eerste kwartaal 1988 ook nog eens uitzonderlijk druk hadden. Er blijft dus veel werk liggen. "Het aantal verlofdagen en in te halen overuren bedraagt - in dagen omgezet - momenteel gemiddeld 55 per recher cheur," constateert de notitie. "Mogelijkheden om overuren en ver lofdagen op te nemen zijn er momen teel nauwelijks. In geld vergoeden lost het probleem van de overuren tijdelijk op, doch biedt structureel geen oplos sing. Ook hier geldt dat er structureel iets met het takenpakket van de politie zal moeten gebeuren, en dat zal ver moedelijk inhouden dat er minder ta ken worden uitgevoerd." Afstand De politie kan nü al niet voldoen aan al le verzoeken om assistentie uit de be volking. Het korps houdt er rekening mee dat er in de toekomst vaker klach ten zullen weerklinken bij een gelijkblij vend takenpakket. "Het gevaar dreigt dat de politie zich steeds meer zal rich ten op de repressieve kant van haar taak en daar haar prioriteiten zal leggen, waarbij preventie- en hulpverleningsta ken - als wijkwerk en bemiddeling bij burenruzies - steeds minder aandacht krijgen. Dit zal mogelijk tot gevolg heb ben dat de afstand politie-publiek weer zal toenemen." De Soester politie zoekt echter - "in af wachting van eventuele oplossingen die de centrale overheid zal bieden", klinkt het hoopvol - naar mogelijkheden om haar service-niveau aan_de burgepvan Soest zo hoog mogelijk te houden. "Aan de politiemensen zal het niet lig gen. Zij blijven, weliswaar met een aan tal minder, toch proberen het politie toezicht in Soest zo goed mogelijk te houden." Uit een begeleidend cijferstaatje blijkt dat de stijging van de sterkte op geen stukken na gelijke tred heeft gehouden met het toegenomen aantal misdrijven. In 1968 waren er 48 politiemensen in Soest en telde men 245 misdrijven; in 1974 waren dat resp. 60 en 690; in 1982 resp. 73 en 1761; in 1987 telde het korps 75 personeelsleden en werden er maar liefst 2527 misdrijven geregi streerd. Alle abonnees van de CAI krijgen deze week een brief van het Gas- en CAl-bedrijf met daarin informatie over de uitbreiding van het aantal tv- programma's. Enige tijd geleden heeft de gemeen teraad besloten de capaciteit van de CAI uit te breiden met de zenders BBC I, BBC II en TV 5. Om deze uit breiding te realiseren moeten ver schillende werkzaamheden worden verricht. Het is dan ook niet te voor komen dat tijdens het ombouwen en kele korte signaalonderbrekeningen zullen plaatsvinden. Via de gemeentelijke pagina's op de Kabelkrant zullen de komende tijd in het weekend mededelingen worden gedaan over de ombouwwerkzaam- heden. Op 1 juli zijn de werkzaamhe den ten einde. Het 298 Squadron houdt deze maand een aantal avondvliegoefeningen vanaf de basis Soesterberg. Men zal met heli- copters van het type Alouette III op dinsdag 19 en 26 april tot middernacht vliegen. Gisteravond werd ook al geoefend met de helicopters. Indien de weersomstan digheden de avondvliegoefeningen on verantwoord maken zullen ze op een andere dag worden ingehaald. ten 2 7-jarige Soester automobilist heeft zondagmorgen de oude dorpspomp van Soest op de kruising Eemstraat-Kerkstraat omvergereden. Hij nam de bocht te ruim en belandde tegen de pomp en vervolgens tegen de erfafscheiding van twee huizen. Zowel de pomp als hel hekwerk liep forse schade op. Foto; Goos van del. wjlf Drie groeperingen uit Soest hebben bezwaar aangetekend bij Gedeputeer de Staten (GS) over de verkoop van het Soester Natuurbad. Het Comité Soest Alarm, de Werkgroep Natuur behoud Soest en de Aktiegroep Oh Oh verzoeken GS per brief de transac tie van de gemeeente en de heer M.A. Taphoorn tegen te gaan. De aktievoerders menen dat het alge meen belang ernstig wordt bedreigd als het Natuurbad in zijn huidige vorm ver dwijnt. "Het plan zal een e^stige aan tasting betekenen* van het aanwezige natuurschoon. Bovendien wordt de be volking van Soest en Soesterberg het schitterend gelegen bad ontnomen," staat in het 'lijvige' bezwaarschrift aan GS geschreven. Sociale functie "Het Soester Natuurbad vervult een hoogst belangrijke en veelzijdige re creatieve functie voor de bevolking," vinden de leden van de drie groeperin gen. Ze wijzen ook met klem op de so ciale functie van het bad voor jongeren in de puberale en adolescente leeftijds fase. "Het zwembad is voor hen bij uit stek de plaats om elkaar te ontmoeten in een ongedwongen situatie zonder dat problemen ontstaan. Bij sluiting van het Natuurbad achten wij het niet ondenk baar dat voor een aantal woonwijken in de zomer onaanvaardbare problemen ontstaan, mede omdat specifieke voor zieningen ontbreken voor deze leef tijdsgroepen," Ook voor jonge kinde ren, die niet op vakantie gaan, is het bad een onmisbaar alternatief, en voor de ouderen is het Natuurbad één van de weinige mogelijkheden de konditie op peil te houden. Als de plannen van de projectontwik- De politie van Soest gaat na zaterdag 16 april strenger optreden tegen men sen die geen gordel dragen in de auto. Overtreders krijgen zonder pardon een bekeuring. De gemeentepolitie doet mee aan een provinciale actie waarbij extra wordt gecontroleerd op het gebruik van de autogordels. Tot en met de zestiende van deze maand treedt de politie alleen waar schuwend op. Vorige week werd al een controle gehouden op de Vredehof straat. Van de negentig aangehouden auto's hadden de inzittenden in vijftien gevallen geen gordels om. Ze kregen een berisping en een informatiefolder uitgedeeld. Elders in Soest werden in dezelfde week twee automobilisten be keurd omdat ze geen gebruik maakten van de riemen. Dat kwam door een communicatiestoornis binnen het Soes ter politieapparaat. Verkeersdoden Het dragen van autogordels is in 1975 in Nederland verplicht gesteld. Door de invoering van die wettelijke bepaling daalde het aantal verkeersdoden per jaar met 500. De laatste jaren is echter een trend waarneembaar dat de mensen steeds minder de gordels omdoen. Uit statistische gegevens blijkt dat drie jaar geleden de helft van het aantal wegge bruikers in de bebouwde kom de gor dels gebruikte. Op de autowegen en de snelwegen lag dat percentage iets hoger met respectievelijk 60 en 72 procent. De Regionale Politie Verkeerscommis- sie (RPV) en Veilig Verkeer Nederland (VVN) willen via een autogordelactie in de provincie Utrecht het gebruik van de gordels stimuleren. Daarbij zal be straffend worden opgetreden als blijkt dat inzittenden van auto's zich niet aan de regels houden. In Soest gebeurt dat laatste pas na 16 april. Voor die tijd krij gen de automobilisten standjes en in formatiemateriaal. Bij de autogor- tielactie zijn ook enkele overheidsin stanties betrokken. De minister van verkeer en waterstaat Neelie Smit- Kroes gaf op 31 maart van dit jaar het startsein voor de actie, die op veel plaat sen in Nederland wordt gehouden, dan wel nog van start moet gaan. De initiatiefnemers in de^, provincie Utrecht verwachten dat het zogenaam de draagpercentage met tenminste twintig procent zal stijgen. Voor Utrecht betekent dat per jaar 5 tot 7 do den en 30 gewonden minder. Landelijk gezien denkt men 75 levens te sparen, terwijl er 750 minder gewonden in een ziekenhuis moet worden opgenomen. Die gunstige cijfers ontleent men aan geslaagde proeven in de provincies Friesland en Gelderland, die enkele ja ren geleden werden gehouden. De deelnemende gemeenten financie ren de autogordelactie door vijf cent per inwoner bij te dragen. Soest betaalt ruim tweeduizend gulden. Begin vorige maand had de Soester politie twee da gen lang de beschikking over een bots- simulator. Tevens kregen de leden van het korps voorlichting over de mogelij ke gevolgen van een aanrijding waarbij men geen gordels draagt. Een woord voerder van de politie heeft extra con troles aangekondigd. "Nu waarschu wen we nog, maar straks krijgen de overtreders een proces-verbaal," aldus de woordvoerder. Parkeerschijf Ook zal de politie scherper toezien op het gebruik van de parkeerschijf binnen de blauwe zone in de Van Weedestraat Na 16 april gaat de politie bekeuren als men geen gordel draagt. Foto: Goos van der Wilt. en omgeving. Kort na de voltooiing van de reconstructie van de noordelijke winkelpool werd de blauwe zone inge steld. Men mag er niet langer dan een uur parkeren. Aanvankelijk zag de po litie de overtredingen door de vingers. In plaats van processen-verbaal uit te schrijven bevestigden ze waarschu wingsbriefjes onder de ruitenwissers van auto's, waarin geen parkeerschijf zichtbaar was. Dat heeft volgens de po litie met uitzondering van de beginpe riode niet geholpen. Vanaf vorige week is de politie verbaliserend te werk ge gaan. Bij een steekcontrole aan de Van Weedestraat werden 25 automobilisten op de bon geslingerd. De televisiezender Nederland 3 blijft via de Soester C.A.I. doorgegeven wor den op de V.H.F.-band III kanaal 8. Dit is het kanaal waarop tot februari j.1. als experiment de zender België 1 werd doorgegeven. Volgens planning zal na 20 mei de aanvoer vanuit Amersfoort van België 1 (met goede beeldkwaliteit) mogelijk worden. Dit programma zal op nader te publiceren wijze definitief via de Soester C.A.I. worden doorgegeven. keiaar Taphoorn worden doorgevoerd (hij wil een hotel, 96 appartementen en een medisch fitnesscentrum bouwen) wordt naar de mening van de tegenstan ders teveel grond onttrokken voor dag recreatie. Het project van Taphoorn is alleen bestemd voor exclusieve recrea tie, waar de Soester bevolking niet of nauwelijks van kan profiteren, zeggen Soest Alarm, Oh Oh en Natuurbehoud. De uitvoering van de plannen zou vol gens de drie bovendien haaks staan op het streekplan van de provincie Utrecht, waarin gesproken wordt van een toenemende vraag naar goedkope recreatievormen. "Dit schrijnt temeer omdat de gemeente Soest het goedkope gemeentelijke kampeerterrein wil slui ten," aldus het bezwaarschrift. Andere nadelen van de verkoop van het Na tuurbad zijn volgens de brief dat de Lange Duinen een te grote stroom be zoekers krijgt en dat het autoverkeer zal toenemen omdat men om te zwemmen verder van huis moet. Kapitaalvernietiging Ten aanzien van de financiële afwikke ling van de verkoop bestaan bij de ak tievoerders ook grote bezwaren. Ze vinden de verkoopprijs van één miljoen gulden veel te laag en ze spreken verder van een kapitaalvernietiging van 400.000 gulden. Bovendien verliest Soest een deel van de opbrengst omdat de gemeente de exploitanten van de midgetgolfbaan en het restaurant moet uitkopen. Volgens de schrijvers van het bezwaarschrift resteert er hooguit drie honderdduizend gulden voor Soest, hetgeen neerkomt op een verkoopprijs van 1,66 gulden per vierkante meter. De burgers betalen voor bouwkavels 170 tot 300 gulden per vierkante meter, en dat is een scheve verhouding, aldus de schrijvers van de brief aan GS. "Het financiële belang van de gemeente Soest wordt ernstig geschaad door deze transactie omdat de opbrengst voor de gemeentekas in wanverhouding staat tot het verkochte. Indien de gemeente niet onderhands met Taphoorn zou hebben onderhandeld, maar ook ande re potentiële kopers een kans had gege ven, dan zou de gemeente meer geld hebben kunnen krijgen voor het Na tuurbad. De drie groeperingen zijn daarvan verzekerd. Soest probeert wel iswaar al acht jaar lang het Natuurbad te verkopen, maar dat was altijd met de voorwaarde dat het bad toegankelijk zou blijven voor de Soester bevolking tegen een redelijke entreeprijs. Die voorwaarde heeft de gemeente nu laten varen. Soest Alarm, Oh Oh en Natuur behoud denken dat andere beleggers of kopers meer geld geboden zouden heb ben bij die wetenschap. In het bezwaarschrift schrijft men het opmerkelijk te vinden dat Soest enkele miljoenen wil investeren in een nieuw overdekt zwembad aan de Dalweg. "Omdat de verkoop van het Soester Natuurbad voortdurend is gemotiveerd als zijnde een bezuinigingsmaatregel vanwege onverantwoord hoge exploi tatiekosten. Bestudering van de begro ting 1987 van de stichting zwembaden Soest leert dat het exploitatietekort voor een groot deel wordt veroorzaakt door hoge personeelslasten." De aktie voerders geloven dat de kosten van de transactie nauwelijks worden beïnvloed gezien de gedane toezeggingen aan het personeel. Diefstal van auto Aan de Weegbreestraat is een Opel As- cona gestolen. De wagen hoort toe aan een inwoner van Soest (29). Het kente ken van de auto is FL-39-YL. Een poging tot diefstal van een auto aan de Laanstraat mislukte. De daders for ceerden wel de deur, maar kwamen niet verder dan het contactslot. Waar eten koken toch al niet tot mijn fa voriete bezigheden behoort, werd het nog erger door de elektrische kookpla ten waarop we gedurende enkele dagen ons eten gaar stomen moesten. Eerst moet je een tijd wachten voordat zo 'n ding een beetje op temperatuur komt, maar als het eenmaal zo ver is blijft ie gloeiend, lang nadat het eten opgediend is. Toen ik er wat water op morste schoot mij de daarbijbehorende zegswijze te binnen die in gesprekken en op vergade ringen als laatste en onweerlegbaar ar gumentaangedragen wordt om in schier uitzichtloze situaties maar op je platte kont te kunnen blijven zitten. Want zeg nou zelf, zo 'n druppel op een gloeiende plaat, wat haalt dat nou uit? Toch wel zo veel dat ik nu nog precies weet hoe dat toen in zijn werk ging. Om precies te zijn schrok ik nogal toen het gebeurde. En niet alleen ik. Ook ande ren die in de buurt waren keken ver schrikt op. Het water siste en spatte in het rond. En al koelde de kookplaat niet merkbaar af, het feit dat ik morste bleef niet onopgemerkt. De druppel op de gloeiende plaat baarde veel opzien! Dat geeft de goede verstaander hoop en moed. Moed om door te gaan met het zoeken naar oplossingen voor vragen over het lijden, de honger en de oorlog. Moed om dingen te doen die je hand vindt om te doen en die een klein beetje vrede en gerechtigheid brengen. Zelfs als het onbegonnen werk lijkt en je uit gelachen wordt om je idealisme. Zoals die man die druk bezig was om aangespoelde zeesterren in hun element terug te gooien. Voorbijgangers zagen de talloze zeesterren op het strand liggen en verwonderden zich over de man. "Weetu wel hoeveel zeesterren er aange spoeld zijn?" vroegen ze hem. "Heeft u enig idee tot hoe ver dit strand zich uitstrekt?" vroegen ze toen hij zon der op te kijken doorging. "Nee,zei de man, "maar wel ver. "Dit is toch onbegonnen werk,zeiden ze. "Bovendien, wat haalt dat nou hele maal uit?" De man rechtte zijn rug, keek naar de zeester in zijn hand en gooide die na drukkelijk in zee terug. "Voor deze alles,zei hij en bukte zich om de volgende op te rapen. Vijf jongens uit Den Dolder hebben drie inbraken bekend in een snackbar aan de Kostverlorenweg. De jonge lui, drie van 17 en twee van 16, wer den in de kraag gegrepen in Den Dol der. Daar stonden ze op de kermis te ven ten met diepvriesprodukten en trai ningspakken. De Dolderse politie zag de namen van de snackbar op de pak ken, vond uit in welke plaats de snackbar is en belde de collega's in Soest. Al snel werd duidelijk dat de jongelui hun 'koopwaar' illegaal had den bemachtigd. Vorige week waren ze tot driemaal toe naar de snackbar gegaan. Ze had den een feest en konden daarom goed snacks en glazen gebruiken. Bij het derde nachtelijke bezoek namen ze ook de trainingspakken mee. Een dag later werden ze aangehouden op de kermis. Tijdens het verhoor be kenden ze de inbraken. Ze zijn mo menteel weer op vrije voeten. F. C. Kuyperstraat 24 Soest 02155 - 2 06 56 Een tot woning omgebouwde schuur aan de Ferdinand Huycklaan is hele maal uitgebrand. De bewoner, een 37- jarige Amerikaanse beroepsmilitair, liep brandwonden aan zijn hoofd en handen op. De brand ontstond 's nachts rond een uur of vier. Toen de politie ter plaatse arriveerde sloegen de vlammen al enke le meters uit het dak. Omwonenden hielpen de Amerikaan de brand te blus sen, maar die pogingen liepen op niets uit. De brandweer had na aankomst het vuur spoedig onder controle, maar kon ondanks de inzet van drie bluswagens niet verhinderen dat de woning volledig uitbrandde. De bewoner werd voor zijn verwondingen naar ziekenhuis Zonne gloren gebracht.

Soester Courant | 1988 | | pagina 1