te koop bij Schoeman .Jll ^Strater ssS6,«' mdPub Te koop aangeboden OPSLAGPLAATS e Soester Duinen Demonstratie Boombehandeling in Soest .éérst eve> ven Mid/wwen f Soest 50 jaar geleden 17 april 1938 WOENSDAG 13 APRIL 1988 SOESTER COURANT PAGINA 5 Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat79Soest 02155-16151 SOEST, TE KOOP RUIME MIDDENWONING Drieklomp Mak. O.G. J. A. SMEEING Beheer b.v. Mariastraat 1 - 3762 CW Soest Telefoon 02155-18386 Veel belangstelling Luchtvaart Museum vraagt uw aandacht; voor Afdeling groenbeheer kreeg voorlichting verzorging kansarme bomen Open Brief AANBIEDING! DENIM BLOUSES Soester Courant - Reclamekrant Gemeenteraad vergadert Soest, Kerkpad Z.Z. Royaal herenhuis gelegen aan het auto vrije Kerkpad, type 2 onder 1 kap, met voor-, zij- en achtertuin (achtertuin Zuid westligging), c.v. en garage. Gang, toilet, kelderkast, keuken met kastenwand gescheiden van doorzon- woonkamer in L-vorm (ca. 42 m2) met openslaande deuren naar tuin, voorzien van parketvloer en schoorsteenkanaal; verd.: royale voor- en achterkamer bei den met vaste wastafel en een met log gia aan de westkant, zijkamer, badka mer met ligbad en 2e toilet, vaste trap naar 2e verdieping met c.v.-ketel (1975) en elektrische huurboileropstelling, 4e slaapkamer met dakkapel, veel berg ruimte en bergzolder boven loggia. Koopsom f 285.000,- kk Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 Bg.g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax. Tel. 02155-16955 Ook kantoren te Veenendaal, Amersfoort, Hoofddorp, Leusden en Tiel NVM Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of via ons kantoor Soest Anna Paulownalaan Vrijstaande beeld bepalende villa met garage en onder ar chitectuur aangeleg de tuin. Voorzien van c.v.-gas. Ind.: zeer royale en tree met garderobe- hoek ca. 16 m2, mo derne eetkeuken, kelder, toilet, ruime woonkamer met open haard en aan drie zijden ramen ca. 47 m2; op de 1e verd.: 2 flinke slaapkamers van ca. 16 m2, 1 ruime sl.kamer van ca. 18 m2, badkamer met douche en 2e toilet, vaste trap naar zolder met 2 slaapkamers van resp. 20 en 12 m2. VRAAGPRIJS: f 395.000,- k.k. BH Aanvaarding is eventueel snel te realiseren. NVM Ir v. d. Weydenstraat 27 met achteruitgang, berging, 4 ruime slaapkamers, badkamer met lig bad. Eventueel mt garage. Vraagprijs f 180.000,-. Telefoon 03429 - 38 04 Centraal gelegen in Soest voor aannemers-materialen o.d. 750 m2 grondoppervlakte, waarvan ca. 350 m2 bebouwd. Helaas, de laatste 10 jaar niets aan onderhoud gedaan. Vraagprijs: f 125.000,- k.k. TE BEVRAGEN: Het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist kan zich nu al ver heugen op veel belangstelling. In de eerste week na de opening werd reeds de tienduizendste bezoeker geteld. Dat was de heer Franke uit Eibergen. Hij kreeg het boek 'Squadron' van de kunstenaar Serge Stone. Het museum kent dit seizoen een aantal interessante nieuwe attracties, waaronder de nage bouwde D.XXI en een originele Spijker uit 1907. Het museum is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en zondags van 12.00 tot 16.30 uur. De entree is gratis. Inbraak s.o. Soest Onbekende daders hebben zaterdag avond ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging s.o. Soest aan de Bosstraat. Ze forceerden de achterdeur alsmede een aantal binnendeuren en braken een speelautomaat open. Ook werd er een buitenlamp vernield. Wat er wordt ver mist kon de politie nog niet exact mededelen. Inbraak in supermarkt In het weekeinde werd ingebroken in een supermarkt aan de Rademaker- straat in Soesterberg. De daders kwa men het pand binnen via het platte dak en roofden een aantal levensmiddelen, waaronder een hoeveelheid kalfsvlees uit de koelcel, en een flink aantal pakjes shag. De totale waarde van de buit be draagt zo'n 1000 gulden. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 S0ESTDUINEN 02155-12739 Ontwerp-hinderwet- vergunningen Bij de afd. milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brink weg 77, ka mer 012, liggen vanaf heden op werk dagen van 8.30-12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen op de verzoeken van: Vorstenlanden C.V., P. de Hoogh- laan 77, Hilversum, voor het oprichten van een groothandel/catering van kant en klaar voedsel, tevens handel in spe cerijen op het perceel De Beaufortlaan 24 A K.A.T. B.V., De Beaufortlaan 24, voor het wijzigen van de inrichting voor het emailleren van producten op het perceel De Beaufortlaan 24; Chemco Soest B.V., De Beaufortlaan 28, voor het oprichten van een fotogra fische industrie op het perceel De Beau fortlaan 28. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikkingen kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvra ger en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tij dig) in staat zijn geweest. De bezwaar schriften moeten bij het gemeente be stuur worden ingediend vóór 27-4- 1988. Indien men dat wenst worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetvergunning Bij de afd. milieubeheer, gemeente Soest, Lange Brinkweg 77, kamer 012, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 - 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de ope ningsuren ter inzage de beschikking op het verzoek van: M.T.S. Blom, Lange Brinkweg 69, voor het oprichten van een rundvee, varkensfok en mestbedrijf op het per ceel Lange Brinkweg 69. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of degenen die aanto nen dat zij niet in staat waren eerder be zwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen één maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verleende bouwvergunningen (niet gebonden besluiten) het vergroten van een supermarkt, Smitsweg 20-22. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van B&W een Personeel van de afdeling groenbe heer heeft vrijdag naar een demon stratie boomverzorging kunnen kij ken. Het Hilversumse bedrijf Hoogen- boom liet zien hoe kansarme bomen nieuw leven kan worden ingeblazen. Dat gebeurde op een parkeerplaats aan de Veenbesstraat. De grond is daar arm door de bestra ting. Er wordt geen voedsel toegevoegd omdat de bomen geen mest kunnen maken van hun eigen bladeren. Zo doende raken de bomen ondervoed. Bomenverzorgingsbedrijf Hoogen- boom heeft een methode die het voe dingsproces weer op gang brengt. Daarbij maakt men gebruik van organi sche mest, die met behulp van lucht druk in de grond bij de haarwortels van de bomen wordt gebracht. Daarvoor worden op diverse plaatsen rond de boom stenen uit de bestrating gelicht en 'injecties' gegeven. Tevens mengt men een bodemverbeterend middel in de grond, hetgeen tot stand wordt ge bracht door middel van een waterdruk apparaat. Door de gecomprimeerde luchtdruk worden de vaste grondlagen verbroken en dat betekent weer een verbetering van de structuur. Volgens Puck Hoogenboom garan deert de methode een langere levens duur van de boom. Terwijl Mark Hoo genboom de demonstratie verzorgt somt ze de resultaten op: "Het voedsel kan nu beter worden omgezet en de grond wordt meer watervasthoudend. Ook wordt het bacteriënleven gestimu leerd na een dergelijke behandeling." Het Hilversumse bedrijf kan de voe- dingsarme grond zodanig beïnvloeden dat de bomen vijfjaar geen behandeling meer nodig hebben. "Anders wordt een boom in bestrating nooit groot," legt Puck Hoogenboom uit. "Je moet trou wens niet alle bomen in Soest in één keer aanpakken. Daarvoor is de behan deling te duur. Bomenverzorgingsbedrijf Hoogen boom heeft de laatste weken in vrijwel alle Gooise en Eemlandse gemeenten demonstraties gegeven. De hoop is ge vestigd op contracten voor het bedrijf. De methode, die de Hilversummers toepassen is vrij nieuw, al bestaan er soortgelijke behandelingen. Nieuw is volgens Puck wel de manier waarop de organische mest in de grond wordt ge bracht. Voorheen was dat een arbeids intensief karwei, maar dankzij een luchtdrukapparaat boekt men tegen woordig veel tijdwinst. Bij Hoogenboom is men gespeciali seerd in nagenoeg alle behandelingen van bomen, zoals snoeien, rooien en de bovengenoemde verzorging van kan sarme bomen. De demonstratie op de parkeerplaats aan de Veenbesstraat be tekent dat de behandelde boom voorlo pig twee jaar vooruit kan en geen pro- aan het omroeptrio Daalhuisen, Ekel Leijendekker Mijne Heren, Soest, lente 1988. "Ons Gebouw" schreeuwt om een reactie vóór 15 april. De Geest (I), de Materie (II) en de Mens (III) achter dit bouw- en organisatieplan huizen in een "Club van 101" vage figuren waarvan ik hoop dat de namen spoedig gepubli ceerd worden zodat we weten wie we precies moeten bestrijden. Besef wel: die zogenaamde positieve reacties van autoriteiten zijn politiek omfloerst door de kool en de geit sparende uitspraken. Jullie hebben, begrijp ik uit de krant, voor de p.r. van dit luchtkasteel ieder honderd gulden in het water gesmeten en trachten nu met behulp van Shakes- peare (to be or not to be) en de Drie Musketiers (één voor allen, allen voor één) de bevolking murw te krijgen voor een hete luchtballon waaraan Soest geen enkele behoefte heeft. De geest is sterk maar de materie is zwak. Het hele plan op pagina 23 van de Soester Courant 30 maart staat bol van de slogans, clichés en holle frasen waar van sommigen dachten, zo bleek uit te lefonische reacties, dat het een 1 april grap moest zijn. gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning teverlenen voor: het plaatsen van een carport, Vede- laarpad 35; het bouwen van een loods, Nijver- heidsweg 10; het vergroten van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging, Van Lijndenlaan 2; het plaatsen van een mestsilo, Lange Brinkweg 89 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het vergroten van een woonhuis en het bouwen van een garage, Lange Brinkweg 35; het bouwen van een garage/berging, Koppenlaan 18 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 14 april 1988 eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) in het kantoor van sector I, afdeling bouwzaken, Lange Brinkweg 77, (kamer 0-21) ter inzage. Informaties: Info-centrum, Steenhoff- straat 9A, tel. 22555. Geopend maan dag t/m vrijdag 9.00 - 17.00 uur. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24 uurs-service). Het commerciële addertje onder het particulier initiatief-gras stond te lezen onder het kopje financiën: "de gemeen te vult de rest aan met subsidies." Hoe veel denkt u te moeten hebben, heren? Subsidies voor minstens twintig man personeel, een autorai annex antiek beurs, café-restaurant, een tijd- en tem peratuurmeter, een openbaar toilet, een koffiebar, een bloemenstal, etc.? Toevallig hebben we straks in 1990 ook subsidie nodig voor het behoud en de inrichting van het oude gemeentehuis of moet dat net als het Oranje-hotel maar gesloopt worden omdat er geen geld is? Overspan het Openluchtthea ter maar, dan hebben jullie een uniek theater. Of moet dat eveneens voor een appel en een ei verkwanseld worden aan buurman Taphoorn als speeltuin voor zijn dure fitness-gasten? Ideetje! Hij moet jullie project ontwikkelen uit de taphoorn-des-overvloeds van de ze ven miljoen die hij verdient met de bouw van huizen langs de Dalweg- Zuid. Bouw die huizen dan maar goed koper, daar is behoefte aan in Soest, he ren producers. De hele suikerspin moet volgens jullie gerealiseerd worden omdat er één keer per jaar bij ons op Soest zo weinig ruim te is voor de Sinterklaasintocht, het koorconcert, de miss-verkiezing, het eeuwfeest van het Gilde en nog twee manifestaties die moeten uitwijken naar elders omdat in C-drie de stoelen niet met pluche zijn bekleed en Arie Wandelaar daar een houten kont krijgt. Even iets recht zetten, Jan, wantje bent slecht op de hoogte historisch. De Borg was niet mijn idee, maar een geldver slindende gril van je partijgenote/wet houder Milly van Stiphout. Dankzij de creativiteit en organisatietalenten van Ernst Dienaar en Wil Hildebrand c.s. kon dit steriele "stiphousoleum" bin nen twee jaar omgetoverd worden in een goedlopend cultureel centrum. Jullie hebben nog tien jaar de tijd om af te koelen als alles in Soest 50 jaar later gebeurt en, ik citeer Arie W., in 1948 een theater onderwerp van gesprek was in de toenmalige gemeenteraad. Gezien zijn opmerking heeft hij hier al rekening mee gehouden. Ik krijg tranen in mijn ogen van jullie opgeklopte reclame aanbiedingen en gelikte tros-formule. Even heb ik gelachen. Om deel III van jullie Plan: De Mens. De twintig respre- sentanten uit de samenleving "die aan sluiten aan de verschillende levensfa sen" en die variëren van bouwvrouwen, marechaussees en burenpiicht tot medelanders, intellectuelen en kunste naars. Wedden dat jullie van deze zes categorieën niemand kunnen strikken voor de Club van 101? "Soest blijft Soest.Het gaat niet om de geest maar om de ziel van de dingen. Niet om de materie (geen gebrek) maar om de spiritualiteit in dit leven. En wat de mens betreft: velen zijn in Soest ko men wonen om de rust en het niet- steedse karakter. Om de kwaliteit en niet om de humbug. Met vriendelijke groeten, Jan Visser Personeel van de afdeling groenbe heer volgt nauwlettend de demonstratie. blemen zal ondervinden bij het vinden van voeding. De Soester gemeenteraad komt volgende week donderdag, 21 april, weer bijeen in zijn maandelijkse openbare vergadering in de aula van het Grift- land College, Noorderweg 79. Aanvang 19.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 25 februari 1988. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 88-55: voorziening in vactures commissie welzijnsplanning. 5. Voorstel 88-59: tot het benoemen van een lid van het bestuur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport. 6. Voorstel 88-52: tot het benoemen van een bestuurslid in de "Stichting voor voortgezet onderwijs in de gemeente Soest." 7. Voorstel 88-72: tot vaststelling voorjaarsnota 1988. 8. Voorstel 88-73: tot vaststelling van de verordening betreffende de orga nisatie, het beheer en taken van de gemeentelijke brand weer. 9. Voorstel 88-68: tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling Kom post- en rioolwaterzuiveringsbedrijf Soest-Baarn, tot overdracht van het rioolwaterzuiveringsbedrijf aan de provincie en tot toetreding tot de Afvalverwijdering Utrecht (A.V.U.). 10. Voorstel 88-70: tot uitbreiding van de capaciteit van de reinigingsdienst. 11. Voorstel 88-71: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Koningsweg (tegenover Weteringpad) en het perceel Koren weg 9. 12. Voorstel 88-62: tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Dorpshuis Soesterberg aan te gane geldlèning voor de financiering van de verbouwing van het dorps huis te Soesterberg. 13. Voorstel 88-64: tot het aangaan van een vaste geldlening van f 6.000.000,00. 14. Voorstel 88-69: tot het verlenen van gemeentegarantie zonder rijksdeel- neming voor het aangaan van geldleningen door de Wo ningbouwvereniging Soest ten behoeve van herfinancie ring dynamische kostprijs-rijksleningen. 15. Voorstel 88-75: tot het vaststellen van de Beleidsnota Informatievoor ziening en Automatisering 1988-1992. 16. Voorstel 88-23: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de reconstructie van het kruispunt Kampweg-Rade- makerstraat. 17. Voorstel 88-65: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de sane ring van een deel van het voormalig autowrakkenterrein aan de Klein Engendaalweg. 18. Voorstel 88-66: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan sluitingvan de woningen van "Honsbergen" op de CAI. 19. Voorstel 88-54: tot het beschikbaar stellen van een krediet aan het be stuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest ten behoeve van de partiële aanpassing van de Ludge- russchool, Vosseveldlaan 24a. 20. Voorstel 88-57niet ingaan op verzoek tot adopteren in het kader van het Foster Parents Plan. 21. Voorstel 88-74: tot verkoop strook grond gelegen bij het perceel Claus laan 10 aan de heer J. van der Worp te Soest. 22. Voostel 88-60: tot verkoop van een perceeltje grond gelegen naast Jene- verbesweg 7 aan de heer H.K. Blaauw te Soest. 23. Voorstel 88-61tot verkoop van grond gelegen aan de Van Mecklen- burglaan aan de heer J.P.M. Remmerswaal te Soest. 24. Voorstel 88-63: tot verkoop van grond gelegen in het plan Overhees aan de heer W.C. Blokpoel en enige anderen. 25. Voorstel 88-53: tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een horecabedrijf op/in het perceel Bosstraat 80. 26. Voorstel 88-76: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de ver betering van de verkeersveiligheid bij basisscholen. NATUÜRWACHT SOESTER BOSSCHEN Het zomerseizoen nadert. Gelukkig! En dan wordt het bezoek aan onze bos- schen weer drukker. Pensiongasten trekken er 's morgens met de boterham op uit en komen eerst tegen etenstijd terug; auto's parkeeren langs de hoofdwe gen en vader en moeder gaan met de kinderen de bosschen in om daar als gas ten der natuur den dag door te brengen. Maar helaas! Het zomerseizoen is ook de tijd van de grootste verontreiniging van onze bosschen. In weerwil van het rijmpje van den A.N.W.B. "Laat niet tot dank voor 't aangenaam verpoozen Den eigenaar van 't bosch de schillen en de doozen," is 't, als je Maandagmorgen de bosschen doortrekt, op sommige plekken een treurige rommel, 't Zoo makkelijk maar alles weg te gooien en te laten liggen en.... na ons de zondvloed! BRANDJES Zondag moest de Brandweer twee keer uitrukken voor brandjes, die weinig om het lijf hadden. 's Middags te 1 uur werd een heidebrand gemeld op de Foekenlaan, welke door eenige jongelui reeds was gebluscht, waardoor de Brandweer niet behoefde op te treden. 's Middags 6 uur werd uitgerukt voor een schoorsteenbrandje in een perceel aan de Julianalaan. Ook hier was de brandweer spoedig met haar werkzaam heden klaar. INTERNATIONALE AANRIJDING Donderdagmiddag reed 'n Belgische auto bestuurd door R.S. uit Brussel op de Birkstraat in de richting Amsterdam. Deze Belgische wagen kwm bij het passeeren in botsing met een wagen uit Noorwegen, bestuurd door R.L. uit Oslo, die uit tegenovergestelde richting kwam. Beide wagens werden zwaar beschadigd.

Soester Courant | 1988 | | pagina 5