nieuws artióhoch WOENSDAG 13 APRIL 1988 SOESTER COURANT PAGINA 9 Tentoonstelling kinderveiligheid Molensoos breidt activiteiten uit 'Autowasdag' bij De Bron algemene radio omroep soest Museum Oud-Soest Openbaar fractieberaad 'Progressief Soest' Nieuwe voorzitter Vrijwilligers Vakature Bank CDA-soos in De Open Hof Cursus bij K.V.K. succesvol verkopen Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Cursussen Landgoed Ewijckshoeve Eem-tentoonstelling in Kasteel Groeneveld Koffiedrinken met de boswachter Filatelie Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Klucht Karakter in Soest Cultureel Creatief Centrum Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 22188. Openingstijden: werkdagen 8.30- 12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00- 23.00 uur; zaterdag 15.00-23.00 uur; zon dag 15.00-18.00 uur. Expositie Een van de functies die het cultureel creatief centrum van Soest vervult is die van expositieruimte. Het Witte Café is een heel geschikte ruimte; ruim, licht, open. Welke expositie er ook ingericht wordt, alle komen heel goed uit op de witte wanden en panelen. De exposan ten zijn meestal ook blij verrast, als hun werk eenmaal hangt. Op dit moment exposeert Nita Veeren uit Amersfoort met haar schilderijen. Deze expositie werd op 1 april geopend met een speech van mevrouw Anco Malie. Zij bena drukte vooral de intensiteit waarmee de schilderijen gemaakt werden. Een breed scala aan gevoelens zijn verwerkt in het werk van Nita Veeren; vreugde, wanhoop, bezorgdheid om milieu, ver wondering, humor, ontroering etc. Op de opening waren ongeveer dertig men sen aanwezig, gedurende de week kwa men al veel meer belangstellenden kij ken. U kunt de expositie nog bezichti gen tot 22 april. Boom Om het gemis van de oude beuk voor de ingang van de C-drie wat te vergoeden heeft de gemeente een nieuwe boom la ten bezorgen. Begin april hebben een aantal werkers van de plantsoenen dienst een Liriodendron tulipiferum ge plant op de oude plaats van de beuk. Deze Liriodendron is een echte tulpe boom, in tegenstelling tot de Magnolia, die in de volksmond ook tulpeboom ge noemd wordt. Verwacht wordt dat de Liriodendron in mei blaadjes gaat vor men en die blaadjes hebben de vorm van een tulp. Vandaar. Het plantsoentje wordt verder wat opgesierd met bo dembedekkers. Onze ingang is zo een stuk fraaier geworden en wij zijn de ge meente zeer dankbaar. Berk He, ook nog een berk voor C-drie? Nee het blijft bij de Liriodendron. Een Berk komt er echter wel naar de C-drie en wel op 15 april tijdens de literaire avond. Het is Marjan Berk bekend van radio en televisie. Ze schreef het "be- zuinigingsboek" met Jeroen Krabbe en romans en verhalenbundels zoals "nooit meer slank," "een blonde rat," "de feminist" en de "zelfvergrootster." Marjan Berk zal voorlezen uit eigen werk en verhalen en anekdotes uit en rond haar boeken vertellen. Boekhan del v.d. Ven zal een boekenstal inrich ten. Gekochte boeken kunnen worden gesigneerd door de schrijfster. In C-drie is een vitrine ingericht met boeken van en informatie over Marjan Berk. Wie haar wil zien en horen is van harte wel kom op 15 april. Aanvang is om 20.00 uur. Toegang is vijf gulden. Jazz De eerstvolgende jazz-avond in C-drie is 23 april. Vanaf 20.30 uur zal het be kende kwartet Piet Noordijk spelen. Komt allen, dan maken we er een gezel lige avond van. Toegang slechts vijf gul den. Barbecue-bowling Met de hoopvolle verwachting dat we een mooie lente en zomer krijgen, heeft de horeca-afdeling een nieuw initiatief ontwikkeld. Gezellig een uurtje bow len, een drankje aan de bar of buiten en vervolgens een barbecue op het terras aan de vijver. De eerste partij is al ge boekt. Ook iets voor u? De ambassadeur Een lekker gek stuk, waar veel om te la chen valt, dit wordt op 21 april door theatergroep Kapok? in C-drie op de planken gezet. Het stuk toont de am bassadeur op zijn ambassade. Als een vorst regelt hij zijn zaakjes vanuit zijn ligbad. Dit rustige bestaan wordt danig verstoord, als de gevolmachtigde van het land waarin de ambassade staat, aangekondigd wordt. Eindeloze ver wikkelingen volgen nu. De ambassa deur verliest een manchetknoopje. Een vluchteling vraagt asiel aan. Het kon- takt met zijn moederland schijnt ver broken.... In dit verhaal van de Poolse schrijver Slawomir Mrozek staat de ab surditeit van de bureaucratie centraal. De Ambassadeur begint om 20.30 uur. De toegang is f 7,50, CJP en 65+ f5,—. Bumperbowlen Wie kan zich niet de frustratie van hele jonge bowlers voorstellen, als de bal weer in de goot rolt? Vanuit Amerika is een mooie oplossing naar ons toegeko men. Opblaasbare langwerpige, mooi gekleurde vangrails. De bumpers. Op verzoek worden deze bumpers in de go ten geplaatst en het gevolg is duidelijk. Dus op de partijtjes van uw kind kun nen alle vriendjes en vriendinnetjes uit genodigd worden om mee te doen met "Bumperbowlen" en nu ook eens echt raak te gooien. Bel eens voor informatie naar C-Drie (22188), afdeling Horeca. Kinderbios Het programma tot de zomer is als volgt: 29-4 Grootmoeder en 8 kinderen in de stad. 20-5 Sprookje van Janko en Mariska. 24-6 Buster's wereld. Steeds op vrijdagmiddag na schooltijd. Toegang f 2,50 inclusief een glas limo- nade. In het wijkgebouw van de kruisvereni ging aan de Nieuweweg is binnenkort een tentoonstelling te zien. Onder de naam 'Vlug als water' vindt men infor matie over de veiligheid van 0- tot 4-jarige kinderen in huis. Er zijn ook folders en ander documen tatiemateriaal beschikbaar. De exposi tie begint op donderdag 21 april en duurt tot en met vrijdag 20 mei. De ope ningstijden van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg zijn van 9.00 tot 12.00 en van 12.00 tot 16.30 uur. Het jongerencentrum De Molensoos gaat zijn activiteiten op de zondagmid dag uitbreiden. Dat is het enige dag deel waarop de soos aan de Molen straat nog niet naar wens wordt be zocht. Voortaan zal van 14.30 tot 17.00 uur een disco worden gehouden. Voor leden van De Molensoos is de toe gang gratis. De toeloop naar De Molen soos is de laatste tijd enorm gestegen. In de middaguren komen ongeveer 25 jongeren naar de diverse activiteiten in het jongerencentrum, tejwijl 's avonds dat aantal ruimschoots wordt over schreden tot meer dan vijftig bezoekers. Het lidmaatschap van de soos kost 3,50 gulden. Leden moeten bij de meeste ac tiviteiten één gulden entree betalen. Anderen kunnen voor een rijksdaalder naar binnen. Elke donderdag wordt een inloopmiddag gehouden met tafelten nis (13.00-17.00 uurV Vrijdagmiddag is van 13.00 tot 17.00 uur een scholie rencafé in De Molensoos, gevolgd door een eetcafé om 18.00 uur en ean disco met videoclips van 20.00 uur tot mid dernacht. Ook zaterdagavond is er dis co met vertoning van diverse clips. Ie dere zondag voetbalt men op de speel weide aan de Dorpsstreek, waarna er soep wordt gegeten in De Molensoos. Daar wordt dan voortaan een disco ge houden. De niet-leden betalen daar voor anderhalve gulden. Aanstaande zaterdag, 16 april, is er bij de christelijke basisschool De Bron aan de Sweelinckstraat in Overhees gele genheid om auto's te laten wassen. Dat gebeurt door de leerlingen van de hoog ste groepen. Onlangs haalden de kinderen van De Bron 6000 gulden op voor het Tanza- nia-project van de Derde-Wereld- groep. De "wasdag" van a.s. zaterdag is bedoeld om geld bijeen te brengen voor de kosten van een aantal activiteiten in het kader van het tienjarig bestaan van de school. Tussen 10.00 en 13.00 uur kan men, onder het toeziend oog van de leer krachten, zijn auto laten wassen voor een bedrag van vijf gulden. De kinderen van De Bron doen hun best de auto's er weer als nieuw uit te laten zien. dffSF Programma van zondag 17 april t/m zaterdag 23 april In de komende week zendt de AROS het volgende programma uit naar Zonnegloren en de diverse bejaarden centra in Soest. Zondag 17 april 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.00 - 21.30 uur: "Reken maar", spelprogramma en... tijd voor verzoekjes! Maandag 18 april 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het zondagavond-pro gramma. 20.00 - 20.15 uur: AROS-sport. 20.15 - 21.30 uur: Live verzoekplaten; mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten (tel. 20420). Dinsdag 19 april: 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het maandagavond-pro gramma. 14.15 - 15.45 uuf: Verzoekplaten uit Groot Engendaal. 15.45 - 16.00 uur: Gevarieerde muziek. 16.00 - 17.30 uur: Verzoekplaten uit Molenschot. 20.00 - 21.30 uur: Gevarieerd programma rond het thema 'Filmmuziek'. Woensdag 20 april 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het dinsdagavond-pro gramma. 20.00 - 21.30 uur: Live verzoekplaten; mogelijkheid om tijdens het programma een plaat aan te vragen voor patiënten (tel. 20420). Donderdag 21 april 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het woensdagavond programma. 15.00 - 16.30 uur: Verzoekplaten uit Mariënburg. 20.00 - 21.30 uur: "Soestergloren - Informatief' Informatieprogramma over Soest; met cultuur, sport, het ziekenhuis, de be jaardentehuizen en... muziek. Vrijdag 22 april 10.00 - 11.30 uur: Herhaling van het donderdagavond programma. 20.00 - 20.15 uur: Kerkelijk nieuws. 20.15 - 21.30 uur: Een programma van geestelijke en klas sieke muziek. Zaterdag 23 april 9.00 - 10.00 uur: Gevarieerd programma met Neder landstalig Country Western en caba ret. 10.00- 11.30 uur: Herhaling van het vrijdagavond-pro gramma. 15.00 - 16.30 uur: "De AROS-show voor de jeugd". 20.00 - 20.10 uur: AROS-nieuws. 20.10 - 21.30 uur: Verzoekplatenprogramma. Nadere informatie: AROS (Algemene Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Er zit nog meer in het vat van De Mo lensoos. De leiding stelt momenteel al les in het werk om op koninginnedag een goede hardrockband te laten optre den in de soos. Dat is financieel moge lijk dankzij een bijdrage van het Oranje Comité Soest. Bovendien is men bezig met de voorbereidingen voor een com puterproject dat in de maanden mei en juni wordt uitgevoerd. Evenals vorige week woensdag zal in De Molensoos volgende week woensdag een groot vi deoscherm worden opgesteld, waarop de bezoekers de wedstrijden PSV-Real Madrid en Ajax-Olympique Marseille kunnen zien. Dat gaat echter alleen door indien de beelden rechtstreeks op de televisie worden uitgezonden. Steeuhoffstraat 46 Een Ommetje De avonden worden weer langer, het wordt weer de tijd om 's avonds na het eten een ommetje te maken door Soest en omgeving. En Soest kent- en kende vele oude plekjes, waar je naar kon kijken. Oude huisjes en boerderijen, veelal wit. Veel is er verdwenen, ander zijn gebleven. De fotogalerij in Museum Oud Soest, van deze boerderijen en huizen roept het verdwenen beeld nog even terug. Ook de bestaande boerderijen en hui zen geven op deze foto's een ander beeld, omdat er aan de omgeving veel veranderd is. Van de bewoners zijn er verschillende verhuisd of inmiddels overleden. Oude namen kom je hierbij - tegen, die u ook terug kunt vinden op de oude bidpren tjes, waarvan er een aantal te vinden zijn in Museum Oud Soest. Oude familienamen, een dankbaar on derwerp voor de werkgroep Geneolo- gie van de Historische Vereniging, op hun maandelijkse bijeenkomst in het museum. In het Museum Oud Soest ko men we steeds nieuwe "oude dingen" tegen. Maak eens een ommetje naar het mu seum. Oud Soest aan de Steenhoff- straat tegenover de kerk. Openingstijden zaterdags en zondags van 13.30 - 17.00 uur. Leidje Tomassen, Gerrit Leeflang (fractie-assistent) en Jan Visser houden op maandagavond 18 april a.s. open baar fractieberaad onder leiding van P.S.-partijvoorzitter Jan Nuijten, in de dépendance achter het gemeentehuis aan de Steehhoffstraat. Om half acht kan iedere burger van Soest hieraan meedoen of zijn/haar ei gen gemeenteperikelen op tafel leggen. Men kan ook minder serieuze vragen stellen als: - Krijgen we na zo'n koude Vooijaars- nota weer een slechte zomer? - Als ik in Soest om me heen kijk, hou den "Milieu en Stadsbeheer" 365 da gen per jaar open dag, of vergis ik mij? - Heb ik goed begrepen dat je bij een bepaalde Soester gymnastiekclub vreemde bokkesprongen kunt aanle ren? - Hebben jullie in het Seniorenconvent die Bert Krijger in een besloten verga dering K.O. geslagen, want ik hoor hem niet meer over de burgemeester? - Een naam voor "Ons Gebouw" aan de Dalweg? Je neemt de eerste letters van Daalhuizen, Ekel en Leyendek- ker en je komt vanzelf op "De Del". - Minderheden ontevreden over de Sportnota? Onzin. Minderheden ver liezen toch altijd? Om acht uur bespreekt de fractie met haar achterban de gemeenteraadsagen da van deze maand. De koffie staat klaar. De V. V. V. Soest heeft vanaf 1 april een nieuwe voorzitter. Het is de heer Ar- mand Trippaer, in het dagelijks leven direkteur van de Bondsspaarbank Soest. Hij volgt hiermee de heer Ben van Os op die meer dan twaalf jaar de voorzittershamer heeft gehanteerd. In deze periode is het accent van infor matieverstrekking door de V.V. V. dui delijk gewijzigd. Het merendeel van de bezoekers aan het V.V.V.-kantoor is nier meer de toerist, maar 90% van de bezoekers is thans de eigen plaatselijke bevolking. Zij komen om informatie om bepaalde dingen te doen in hun vrije tijd, zij ko men voor theaterbesprekingen in heel het land, zij komen voor de handige ge schenkbon, zij komen voor de vele fietsroutes die de V.V.V. in en rondom Soest heeft uitgezet en zij komen voor het halen van kaartjes voor voorstellin gen die verenigingen en instellingen in Soest geven. Een grote toeristische trekpleister voor Soest is de jaarlijkse Oude Ambachten markt op Hemelvaartsdag in de Kerke- buurt geworden. Dit jaar wordt de markt voor de 13e keer gehouden. De markt heeft een zeer goede naam en wordt als één van de grootste Ambach tenmarkten van ons land beschouwd. Vele besturen van verenigingen uit heel het land komen bij de Soester V.V.V. informeren over de organisatie van dit grote evenement. Onder voorzitterschap van Armand Trippaers wil de Soester V.V.V. nog meer voor de Soester bevolking gaan betekenen, dan zij de laatste jaren al heeft gedaan. De automatisering zal hierbij een hulp middel zijn, zodat over niet al te lange tijd via het beeldscherm alle informatie uit heel het land gegeven kan worden. De vakaturebank is gevestigd in C-drie, Willaertstraat 49. Openingstijden: maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Vrijdags van 11.00 - 12.30 uur, tel. 12630. Vakatures 1/656. Voor de Kinderbios in C-drie wordt gezocht naar een vrijwilliger m/v die de filmapparatuur kan bedienen. De Kinderbios draait momenteel één maal per maand, op 'n vrijdagmiddag. De filmapparatuur is professioneel, maar eenvoudig te bedienen. •8/623. Vrijwilligers m/v gevraagd bij het Stichts Landschapsbeheer voor de volgende werkzaamheden: knotten van bomen, snoeien van hoogstamfruitbo- men en leilinden, plaggen en schonen van heidevelden en het beheren van na tuurreservaten in Den Treek. •8/610. Welke vrijwilliger m/v wil op gezette tijden de tuinen rondom 4 speelzalen in Soest bijhouden. 1/636. Het Gilde-Eemland te Amersfoort zoekt kontakt met groot aantal ouderen in Soest en omgeving. Het Gilde is een landelijk projekt door ouderen, die hun kennis en ervaring aanbieden aan vooral jongeren. Uitvoe rige informatie over dit projekt bij de VVB-Soest. 1/620. Veilig Verkeer Nederland zoekt iemand voor een bestuursfunktie. Tevens medewerkers gevraagd voor di verse aktiviteiten zoals, auto-, fiets- en bromfietskontroles, karavankontrole enz. en akties op scholen. 1/615. Muziekvereniging in Soest zoekt persoon m/v voor de Public-Re lations. Taken van de betrokkene be staan uit het onderhouden van het kon- takt tussen de muziekvereniging en de gemeente/burgers/krant enz. van Soest. Informatie over bovenstaande vakatu res uitsluitend bij de Stichting Vrijwilli gers Vakature bank Soest. Op donderdag, 14 april 1988 wordt er weer een CDA-soos gehouden in de "Open Hof', gelegen aan de Dalweg te Soest. De aanvang is 20.00 uur. Leden uit de CDA-raadsfraktie zullen aanwezig zijn om te trachten vragen te beantwoorden en/of uw problemen met het gemeentelijk apparaat op te lossen. Iedereen is welkom. Speciaal voor ondernemers/medewer kers in de sector detailhandel non- food organiseren de Kamers van Koophandel te Amersfoort en Hilver sum in samenwerking met het Coördi nerend Instituut Midden- en Kleinbe drijf binnenkort de cursus Succesvol Verkopen. De verkoper is er om elke binnenko mende klant te woord te staan en hem het gewenste artikel te verkopen. Ieder gesprek met een klant afsluiten met een koop is de kunst. Hoe van een klant een koper gemaakt kan worden zal tijdens de cursus duidelijk worden. Niet wat verkocht wordt, maar aan wie verkocht wordt, staat centraal. Tijdens vier avondbijeenkomsten wordt ge toond hoe het effect van de verkoopar tikelen kan worden verbeterd door het gericht afstemmen van het gedrag op de persoon en de koopmotieven van de klant. Het programma biedt zowel theoretische als praktische illustraties en oefeningen. De cursus wordt gehouden op 9, 16 en 30 mei en 6 juni 1988 van 19.00 tot 21.30 uur in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Amersfoort. De kosten bedragen f 250,- per persoon. Voor nadere informatie en aanmeldin gen kan contact worden opgenomen met de Eemlandse Kamer van Koop handel, Stationsplein 25 te Amersfoort, tel. 033-12964, toestel 225, mw. F. van Zijderveldt. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 14 april 9.30-11.30 uur: 'Zelfstandige knutsel- groep voor vrouwen'. Een aantal vrou wen komt met leuke, aparte, creatieve ideeën en voert die ook uit. Iedereen is welkom. De kosten bedragen f 2,50 (in clusief koffie en materialen) 's Middags gaan we weer twee verjaardagen vieren. Vrijdag 15 april 9.30-11.30 uur: Ook u bent welkom op onze zo langzamerhand zeer bekende peuter-ouderochtend. Zeer veel vol wassenen en peuters komen altijd met veel plezier naar deze ochtend. Voor de peuters is er een leuke aktiviteit en li monade, voor de ouders is er koffie. De kosten voor deze ochtend bedragen f 3,- incl. koffie, limonade en materialen. Voor vanmiddag zijn er weer twee ver jaardagen. Zaterdag 16 april Vanmiddag hebben we van 13.30- 16.00 uur drie verjaardagen. Ook voor alle niet-jarigen hebben we weer een leuk programma samengesteld. Voor één gulden heb je een leuke middag. Dinsdag 19 april 9.30-11.30 uur: Evenals op vrijdag morgen kunt u naar onze peuter-oude- rochtend komen. Zowel vader/moeder als kind worden verwacht. Per ouder/ kind paar kost de ochtend f3,- inclusief koffie, limonade en materialen. Woensdag 20 april 14.00-16.00 uur: Om een mooie circus voorstelling te krijgen moet er dus wel het een en ander gebeuren. Jij kan daar aan mee helpen door heel goed een clownsnummer te gaan leren. Deze cir cusmiddag kost f 1,-. Landgoed Ewijckshoeve, gelegen op de grens van Lage Vuursche en Den Dolder organiseert in de maanden ju ni, juli en augustus haar zomercursus sen. Met een aanbod van 23 verschil lende cursussen hoopt Ewijckshoeve aan de grote belangstelling voor zom- dercursussen te kunnen voldoen. Het zomerprogramma van Ewijcks hoeve omvat uitsluitend 5-daagse cur sussen. Op de Open Dag, zondag 24 april kunnen belangstellende informa tie krijgen over de verschillende lesmo- gelijkheden, de docenten en de startni veau. Voor de beginnende cursist zij n er aparte beginners groepen, waarin de verschillende technieken en vaardighe den worden geoefend. Om een goede begeleiding en realisatie van het pro gramma te waarborgen, worden per do cent maximaal 10 deelnemers een bre de basis voor het latere "vrije" werken. Alle benodigde materialen zijn op de Ewijckshoeve aanwezig. De zomercur sussen stellen de meer gevorderden in staat om hun kennis en vaardigheden te vergroten, alsmede de verschillende in terpretaties van andere docenten te er varen. Een zomercursus op Ewijckshoeve biedt de mogelijkheid om 5 dagen ach tereen, van maandag tot en met vrijdag, ongestoord te werken en te genieten op dit prachtige buiten. De gezamenlijk te gebruiken lunches zullen de sfeer uit stralen van de Franse keuken en uitno digend zijn voor het leggen van infor mele contacten. Het totale zomerweken-programmea- omvat de volgende cursussen: aquarel, A. Nog een harte gefeliciteerd met uw 65-jarig bestaan als Roei- en Zeil vereniging. B. Dank U. Hebt u genoten van onze jubileumreceptie en roei-reünie? A. Helaas niet. Ik was verhinderd op 26 maart j.1. B. Jammer, dan heeft u een erg geslaag de lustrumaktiviteit gemist. A. Dat hoorde ik, ja. Kan ik die gemiste kans nog goed maken of moet ik wachten op uw volgende lustrum? B. U zou onze jubileumroeiwedstrijden kunnen bezoeken of meedoen aan onze tentoonstelling. A. Welke tentoonstelling bedoelt u? U bent toch een roei- en zeilvereni- ging? B. Inderdaad. Maar u weet toch dat wij met Pinksteren een tentoonstelling organiseren in het Koetshuis van Kasteel Groeneveld in Baarn? A. Sorry, dat wist ik niet. Van wie wordt er wat tentoongesteld en wat is het thema? B. Van iedereen in de regio die een beetje kan tekenen, schilderen, foto graferen of op andere wijze kunst zinnig bezig is, en zich door de rivier de Eem wil laten inspireren. A. Wat enig idee. Mijn dochter schil dert heel leuk en mijn schoonmoe der heeft nog een schilderijtje van de Eem in de woonkamer hangen. B. Dat komt dan goed uit. Laten zij snel een aanmeldingsformulier aanvra gen, want na 1 mei is het te laat. A. Dan mag ik wel opschieten. Heeft u al veel inzendingen binnen? B. Dat loopt heel aardig. Maar we zijn pas tevreden als het Koetshuis bom vol hangt. A. OK, ik doe mee. Bij wie kan ik infor matie krijgen? B. Over de tentoonstelling bij: Dhr. C.G. Roodnat, Stadhouderslaan 120, 3761 EP Soest, tel. 23320; Over roeien of zeilen bij mevr. J.C. v.d. berg, Vinkenhof 7, 3741 WK in Baarn, tel. 02154-15887. A. Bedankt voor de informatie en tot ziens dan maar in de Pinksterweek. B. Graag gedaan en u moet de groeten van 'De Eem' hebben. Op zondag 17 april a.s. is de volgende "koffiedrinken met de boswachter". Dit keer een hele bijzondere voor vroege vogels. Om 06.00 uur wordt men verwacht door André Wiersma, dit keer bijgestaan door een aantal le den van de Gooise Vogelwacht. Tussen 06.00 en 7.30 uur maakt men het ontwaken van de vogels mee, leert men de stemmen van de vogels herken nen en zal men versteld staan van de drukte op dat tijdstip in het Groene- veldse bos. Na afloop kan men deelne men aan een speciaal "Vroege Vogels ontbijt". De kosten hiervoor bedragen f 10,- per persoon, kinderen f 7,50. Indien men wilt meewandelen en ont bijten graag een telefoontje naar Kas teel Groeneveld tel, 02154-21192. tekenvaardigheid, olieverf/acryl, pasteltechnieken, gemengde technie ken, portret/model tekenen en schilde ren, portret/figuur boetseren, porse leinschilderen, soft furnishing, Ameri kaans patchwork, meubelstoffen, inte rieurarchitectuur, kalligrafie, droom- dozen, fotografie, kartonnage, compu tercursus, bloemschikken, herbaria, huidverzorging, sieraden maken, hand- boekbinden en restauratie. De Open Dag wordt gehouden op 24 april van 10.30-16.30 uur. Landgoed Ewijckshoeve ligt aan de Soestdijkse- weg 12, dit is de weg van Paleis Soest- dijk naar Bilthoven. Voor informatie of aanvragen van de zomerweken brochu re kunt u bellen 02156-497 en 294. Tij dens de zomercursussen van de Ewijckshoeve zal de nadruk worden ge legd op de individuele begeleiding en op het detail, en waar alles erop gericht is om mensen in kleine groepen te bege leiden en aan te zetten tot individuele prestaties. Inspanning door ontspan ning in een sfeer die inspireert en stimu leert. Op 13 april a.s. houdt postzegelvereni ging "Eemland" weer haar maandelijk se bijéénkomst in de grote zaal van "De Vijverhof' Klarinet 39 te Soest. Het zal weer een zeer gevarieerde avond worden met o.a. een veiling met veel interessant materiaal. Twee ronden met mooie prijzen aan postzegels en waardebonnen. Ook niet leden, die geïnteresseerd zijn in de filatelie, zijn van harte welkom op deze april bijéénkomst. Zaal open: 19.00 uur aanvang: 20.00 uur. Op woensdag 20 april a.s. komt ook in De Vijverhof de jeugd weer bijéén "Jong Eemland Soest". Deze afdeling staat in een steeds groeiende belang stelling. Op dit moment komen telkens ca. 30 jongens en meisjes van 8 tot 18 jaar bij elkaar om gezamenlijk met hun hobby bezig te zijn. Jongelui die geïnteresseerd zijn in de fi latelie zijn van harte welkom en kunnen alle gewenste inlichtingen krijgen. Aan vang: 18.30 uur. Op de zaterdagen 16 en 23 april zal de Baarnse toneelgroep Karakter, in het kultureel centrum "de Speeldoos," haar toneelseizoen afsluiten met de klucht "Hotel op stelten." Een klucht laat zich moeilijk beschrij ven, u moet het eigenlijk zien. Maar iets van wat u te wachten staat willen we wel verklappen: Alles speelt zich af in een vervallen hotel, één van de kamers is (natuurlijk) dubbel besproken. Kaarten kan men bestellen bij onder andere Kees Rottier, tel. 02154-11387, Wim v.d. Hoeven, tel. 02154-17778 en tijdens kantooruren bij de Speeldoos, tel. 02154-18050. Woensdag 13 april, 14.00 uur: THEATER 'HET CIRCUS KOMT!' De Vrijp Teugel, Vedelaarpad. Entree f 1,-. Vrijdag 15 april, 19.00 uur: GENERALE REPETITIE TALENTENJACHT 30 APRIL. De Vrije Teugel, Vedelaarpad. Entree vrij. Vrijdag 15 april, 20.00 uur: 'LITERAIR' MET MARJAN BERK. C-drie, Willaertstraat. Entree f5,-. Zaterdag 15 april, 13.30 uur: KINDERACTIV1TEITEN. De Vrije Teugel, Vedelaarpad. Entree f 1,-. Dinsdag 19 april, 9.30 uur: PEUTER/OUDER-OCHTEND. De Vrije Teugel, Vedelaarpad. Entree f 3,- per paar. Dinsdag 19 april, 20.00 uur: MEDEWERKERSAVOND VOOR KONINGINNEDAG 30 APRIL. De Vrije Teugel, Vedelaarpad. Entree vrij. Tot 22 april: EXPOSITIE NITA VEEREN. C-drie, Willaertstraat. Entree vrij. Donderdag 14 april: Filmhuis: 'De Blauwe Bergen' Worden er wel eens komedies gemaakt in de Sovjet-Unie? De weinige Russi sche films die in Nederland worden ver toond doen misschien vermoeden van niet. Toch is het antwoord bevestigend, zoals op bescheiden schaal is gebleken tijdens het Rotterdamse filmfestival. Bijna alle komedies komen overigens uit Georgië, een van de interessantse filmlanden van het ogenblik. Ze vormen inmiddels een genre op zich, doen een beetje denken aan Italiaanse komedies (waarin iedereen zich druk maakt om niets) of aan Jacques Tati, maar vallen vooral op door hun luchtige kijk op de Sovjet-realiteit en hun vaak satirisch karakter. Dat geldt zeker voor "De Blauwe Ber gen", een felle parodie op bureaucrati sche systemen. Het is de titel van een boek dat de jonge veelbelovende schrij ver Soso aanbiedt bij een uitgeverij. De medewerkers van dit schimmige insti tuut komen er maar niet toe één blik op het manuscript te werpen. De een is be zig met Franse les, de ander met een procedure om een schilderij te verhan gen, weer anderen zijn verdiept in een schaakpartij en de directeur sleept zich zuchtend van vergadering naar cock tailparty. Andere personages waren voortdurend rond in het gebouw zonder dat iemand enig idee heeft wat zij daar te zoeken hebben. Zo verstrijken de seizoenen zonder dat Soso iets verder komt. Omdat hij toch maar werkeloos rondloopt wordt hij in gezet om de oorzaak te onderzoeken van de scheuren in het plafond. Uitein delijk wordt er na een jaar een vergade ring over het boek belegd. Hoewel nie mand het gelezen heeft vindt iedereen het even prachtig en men besluit het uit te geven. Er wordt een feest georgani seerd, maar dan... Aanvang: 21.00 uur. Reserveren (vanaf 20.00 uur): tel. 19577. Entree f 6,-; leden/cjp/65+ f 5,-. Zondag 17 april: Bob den Uyl Bob den Uyl. In april start een serie literaire midda gen in Artishock, die in principe gaan plaatsvinden op de tweede zondag van de maand (na het Open Atelier). De eerste gastspreker op 17 april is Bob den Uyl. Bob (Jacob) den Uyl (1930, Rotter dam) voilgde Mulo-B, daarna de oplei ding MO-A Frans en Engels. Hij werk te tot 1968 op een Amerikaans scheep vaartkantoor en korte tijd als matroos onder-de-gage. Vervolgens werkte hij zelfstandig als auteur, vertaler en free lance verslaggever. Als schrijver debuteerde hij in 1963 met de verhalenbundel "Vogels kijken". Daarna verschenen zijn bundels regel matig om de één of twee jaar. Zijn naam werd voorgoed gevestigd met de bundel "Gods wegen zijn duister en zelden aangenaam" (1975). Zijn nieuwste bundels zijn: "Een uitzinnige liefde" 1986) en "Schrijvers worden misbruikt en andere aanklachten" (1987). Dit na- jaart verschijnt zijn eerste dichtbundel. Bob den Uyl is een uitnemend stylist en een vlijmscherp waarnemer van zijn omgeving. Hij beeldt de waanzin in on ze maatschappij uit in een weemoedige, melancholieke stijl, maar met veel ge voel voor ironie en humor, die de lezer vaak doet schateren. Voor de pauze leest de schrijver voor uit eigen werk. Na de pauze is er gelegen heid om met hem in een informele sfeer van gedachten te wisselen. Aanvang: 15.00 uur. Entree f 5,-; leden f 4,-. Zaterdag 30 april Kunstmarkt Artishock Koninginnedag nadert weer met rasse schreden. Ook dit jaar wordt rondom het Artishockgebouw de jaarlijkse kunstmarkt gehouden, nu op het prach tig aangelegde terrein. Wegens het grote succes van vorigjaar zal ook dit jaar uit sluitend kunst worden aangeboden. Er is nog een aantal kramen vrij. Kun stenaars die interesse hebben kunnen kontakt opnemen met Ineke Talen, Kerkstraat 8a, 3764 CT Soest (tel. 10735), of met Teddy ten Bhomer (tel. 16897). Naast de kunstmarkt biedt Artishock nog genoeg vertier: van 12.00 tot 13.00 uur zal de Stable Roof Jazz Band dixie- landmuziek ten gehore brengen, tewrijl van 14.00 tot 15.00 uur het duo Jan en Richard al dan niet bekende liedjes zingt. De hele middag - van 13.00 tot 17.00 uur - houdt Peer de Graaf een gidsronde over het kunstmarktterrein in de vorm van een straattheater. Voor de kinderen is er een doorlopende tekenfilmvoorstelling en in de exposi tiezaal is een bijzondere tentoonstelling te zien, waarover nog nadere berichten volgen.

Soester Courant | 1988 | | pagina 9