Alleen op de wereld i NEEM MAAR 'I GROTE TAS MEE, WANT WE HEBBEN ER HONDERDEN ARTIKELEN BUGEKREGEN 299 69 V, Vanderbilt: EEN MODERN SPROOKJE ROMANTISCH JUBILEUM zeehondencrèche Mwi-prus&Maxi-keus IrpjJMoederdag arfumdag SUMMER PIETERBUREN *A> Studio Toon niets s grote verleiding WOENSDAG 20 APRIL 1988 SOESTER COURANT BON Ja, ik red een zeehondeleven! Jeans mode specialist Nieuweweg 60a - Soest WOENSDAG PAGINA Sliiii Feesttaart Golden Wonder chips Wissoll praline bonbons doos 400 gram WF Schouderham Del Monte bananen kiio Schilderij Huilers noemen we ze. En hun geklaag gaat werkelijk door merg en been. Ze spoelen hulpeloos aan op de stranden van ons Waddengebied. Ziek, ondervoed en absoluut niet in staat om op eigen kracht in leven te blijven. Hun 'gehuil' is een laatste schreeuw om hulp! In de zeehondencrèche van Pieterburen wordt die hulp geboden. Met de juiste verzorging, voeding en medicijnen worden jaarlijks vele tientallen zeehonden van een wisse dood gered. I1 Maak mij donateur en stuur een acceptgiro ter waarde van fl Naam: t Adresi Kode Plaats Stichting Zeehondencrèche Antwoordnummer 950 9950 WL Pieteituren (Postzegel mei noflig). Aanbiedingen geldig t/m za. 23 april 1988 Zolang de voorraad strekt. Alleen in filialen met versafdeling. Modernste app> voor ca. 6 personen, ca. 440 gram, max. 3 per klant naturel of paprika, zak 150 gramMa Als u deze week bij ons bin nenloopt, dan zult u zien, dat de Maxi-keus van Jac. Hermans stukken maximaler is geworden. Dat er inder daad honderden artikelen bijgeko men zijn. Maar u ziet dan ook, dat de prijzen zoals altijd minimaal gebleven zijn. Trouwens; deze week staat bol van de feestaanbiedingen. Dat we afgelopen maandag en dins dag dicht geweest zijn, moeten we. toch even goed maken met u! r 150 gram SOEST: Van Weedestraat 141, Tamboerijn 11 (winkelcentrum Overhees). Studio Henk Ottc naam Video-< haar videofacilitei creativiteit te later perieure beeld- heeft het succesv Steenhoffstraat dt tuur op dit gebiet De Soester Studio aan de voortduri naar hooggekwali richte a'udiovisue kunnen voldoen, de geavanceerde overbodige luxe, den van Henk Ott stand blijft groeiei steeds meer. Daai in de video-secto ontplooien." Men beheer. Camerawerk Twintig jaar geled een filmlaboratori vier jaar had hij bruik dat hij moe bedrijfspand. Da Steenhoffstraat, steeds is gevestig bouw werden vei gebracht en daai werkzaamheden men zich in 1980 roeren en dat hee deieren gelegd. run gemaakt. overzetten van fi den we ook mor Op een gegeven In het gezondhei ling aan de 5 Soest-Zuid is o ingericht van kt van iemand uit het centrum. Di derijen en tekei Soester amateu Lem (82). Toon Lem is zie gaan bezighou kunst, in feite pi Voor die tijd be ringe energie aa teur van een ste foort, waarmee dag op de ander gedacht dat ik n en dat ik niets ai ik heb wel altijd schilderen. In 1 dat wordt niks, me ertoe aange ben ik begonr maakte vond il daarna ging he kon ik geen ho trouwens nóg t Toon Lem volj Frans Broers hele typische lt hem" - en bij Ja les gaf in het Sc Bereklauw az "Van hem leer< sluiertechniek. Lem zich met Y technieken, en gen vinding, d genoemd en wordt gemaak de Bundeling ken voorbeeld Spinazie Met veel plezi eigen verf. Da gens zeer "n: zoals spinazie groen"), rodt bessen, maar keblaadjes. thyl-alcohol t ik er wat bind verdampen e kleuren die j< De stempelf. middels ziet1 ter en schoor roepsleven r kan hij ook zijn gezondh nogal eens ir ben vreselij voortdurend "Met stemp rottige crisis tien kindere was altijd ha Juist in deze tijd moeten wij eraan denken, hoe fijn het zou zijn moeder eens extra te verwennen. En wat is er dan lekkerder voor haar dan geurig in de wolken over de aardbodem voort te zweven... Succes verzekerd! Van alles wat er zoal te koop is op deze verleidelijke markt, hebben wij een bouquetje „fijne geuren" geselec teerd van enkele van de meest toonaangevende parfumhuizen. Vanderbilt, een naam met een magische klank. Bij velen zal deze naam direct associaties oproepen. Associaties met rijkdom, macht, hoge welstand maar ook met een rijke historie. Een historie die in hoge mate wordt gekleurd door geld. Dollars wel te verstaan. De Vanderbilt-miljoenen zijn een bijna spreek woordelijk begrip geworden, niet alleen in de nog jonge Amerikaanse historie maar ook ver daarbuiten. Loulou is de tweede parfumcreatie van Cacharel. Een fris en tegelijkertijd sensueel parfum. Een parfum als een streling ge componeerd met de kostelijke essences van vanille, tonkaboon, wierook en sandel hout. In het hart de mysterieuze en poe derachtige noten van muskus en helio troop. In de kop ontplooit zich een boeiend ooeket van schilderachtige en exotische bloemengeuren, waaronder jas mijn en oranjebloesem. Loulou is teer, uitdagend en verleidelijk. Een modem sprookje geïnspireerd door de legendari sche filmster uit de jaren 20, Louise Brooks. Zij speelde in 1928 de rol van Loulou in de gelijknamige film van Pabst en werd daarmee onsterfelijk. Jean Cacharel is er met Loulou opnieuw in geslaagd een klassieker te creëren. Dit blijkt ook uit de heel bijzondere vormge- Dit jaar is het 10 jaar geleden, dat Prêt-è-porter coutureur Jean Cacharel zijn eerste parfum ten doop hield. Vanaf dat moment veroverde Anaïs Anaïs de harten van talloze vrouwen en meisjes over de hele wereld. De romantische en uiterst vrouwelijke geur, de bekoorlijke verpakking en de hele sfeertekening spreekt ook nu nog zoveel vrouwen aan, dat Anaïs Anaïs zonder twijfel tot het meest geliefde parfum van de hele wereld gerekend mag worden. Een mooi parfum is pure poëzie. Zo is de naam Anaïs, in sommige delen van Frankrijk een veel voorkomende meisjesnaam, geïn spireerd op de naam van de oude Perzische godin van de liefde: Anaïtis. Een naam die klinkt als een romantische melodie. De geur van Anaïs Anaïs past daar helemaal bij; fris maar liefelijk tegelijk. Eenvoudig en toch heel speciaal. Natuurlijk maar ook met een heel bijzonder raffinement, door de ver borgen sensualiteit. Als supervrouwelijke symboliek werd de lelie gekozen, verleidelijk en met een zeldzame geur. Cadeautips Met moederdag in het vooruitzicht besloot Cacharel enkele aantrekkelijke cadeausugge sties samen te stellen. Nieuw is een mooie en zeer elegante flacon, gebracht bi| de erkende Cacharelverkooppunten als „Jubi leumspray". Handig voor in zelfs de aller kleinste damestas, 15 ml. tegen de aantrek kelijke prijs van ƒ17,50. Daarnaast is er nog een tweetal bijzonder originele geschenkverpakkingen waarvan ie dere vrouw bijzonder gecharmeerd zal zijn. Toilettas met een eau de toilette 30 ml. en zeep 100 gr., samen voor ƒ45,00. Toilettas met een eau de toilette 50 ml. en een zeep 100 gr., voor ƒ59,95. Het ontwerp van de toilettassen is geïnspi reerd op het idee van de Engelse „quilt", oorspronkelijk gebruikt voor gewatteerde de kens met opgestikte dessins van nagebor- duurde zeer rijke, gekleurde motieven in zeer verschillende uitvoeringen. De pastelkleurige collectie past perfect bij de romantische droomwereld die Anaïs Anaïs heet ving van de blauw opaalglazen flacon met de vuurrode stop. Nu al een geliefd verza melobject. Een leuke tip voor moederdag; het zeer kleurrijke bloemmotief van de verpakking leende zich uitzonderlijk goed om daarvan een beeldschone pochette te maken. Deze schenkt Cacharel u bij aankoop van een 100 ml. eau de parfum. Een aardige bijzonderheid aan dit verhaal is, dat het ooit eens begon in ons eigen vader land. Zo'n driehonderd jaar geleden vertrok de stamvader van dit illustere Amerikaanse mil jonairsgeslacht uit Holland om zijn geluk in de nieuwe wereld te beproeven. Uit oude scheepsregisters weten wij, dat deze Jan Aertsen Van der Bilt in 1640 voet aan wal zette in Nieuw Amsterdam, later New Vork genoemd door de Engelsen. Pioniers De eerste Europese Amerikanen waren on getwijfeld stoere binken, die over een flinke dosis ondernemingslust beschikten. De openlegging van dit nieuwe werelddeel moest nog beginnen en dat het er lang niet altijd even zachtzinnig aan toe ging weten wij uit de geschiedenis maar al te goed. Het duurt geruime tijd voordat de naam Vander bilt definitief zijn intrede doet in de Ameri kaanse geschiedenis. In 1794 wordt op Staten Island Cornelius Vanderbilt geboren, die later de eretitel van Commodore zal voeren. Hij is de man, die een belangrijk aandeel zal leveren aan de openlegging van het immense Amerikaanse achterland. Het is het klassieke verhaal van de man die het van eenvoudige veerman tot de rijkste man van Amerika en daarmee de wereld zou schoppen. Transport, dat was de vitale schakel voor de economische ontwikkeling van Amerika, zo besefte Cornelius. Hij durfde het aan om stoomschepen te bouwen toen de scheepvaart nog door trotse zeilschepen werd gedomineerd. Zijn aller grootste slag sloeg hij echter met de aanleg van spoorlijnen, die het wilde Westen moes ten openleggen. Aan het eind van de 19e eeuw hadden de Vanderbilts zo'n 85% van alle spoorwegbelangen in Amerika in han den. Bij zijn dood liet Cornelius, die overigens bijna analfabeet was, zijn zoon William het zeker voor die tijd reusachtige fortuin van 100 miljoen dollar na. Zijn doel om de rijkste man van Amerika te worden werd ruimschoots gehaald. Gloria Het sprookje is daarmee nog lang niet ten einde. Wij slaan een paar generaties over en belanden bij Gloria Vanderbilt, de erfgename van de Vanderbilt-miljoenen. Althans: wat er toen aan het eind van de jaren dertig nog van over was. Gloria's ouders, moeder Gloria Morgan en vader Reginald Vanderbilt, heb ben hun uiterste best gedaan om het familie fortuin zeer sterk te reduceren. Over het voogdijschap van de halfwees Glo ria en de resterende miljoenen heeft in Ame rika in de 30-er jaren een geruchtmakende rechtszaak gespeeld. Uiteindelijk werd een Vanderbilt-tante de voogdij toegewezen en vervreemdde kleine Gloria steeds meer van haar moeder. Over deze bewogen geschie denis werd een film gemaakt, die naar alle waarschijnlijkheid dit najaar op de Neder landse tv te zien zal zijn. Artistiek In tegenstelling tot haar ouders was Gloria niet van plan om een ri)keluis-leventje te gaan leiden. Naarmate zij ouder werd onidekte Gloria, dat zij over artistieke gaven beschikte en besloot na enkele mislukte huwelijken haar talenten te gaan benutten. Zij bleek van vele kunstzinnige markten thuis te zijn. Zo speelde zij toneel, schilderde, schreef boeken en gedichten en ging ont werpen. In het jaar 1977 ontwierp zij jeans, speciaal voor vrouwen, die al spoedig een weergaloos succes bleken te zijn. Haar creatieve drang zocht nog een andere uitweg. Een parfum Dat kwam er ook. In 1982 werd haar parfum op de Amerikaanse markt geïntroduceerd. Zelden werd een par fum in zo'n korte tijd zo'n geweldig succes. Nederland Sinds september vorig jaar is Vanderbilt weer terug op Nederlandse bodem maar dan niet als ruige landontginner maar als een mooi en geraffineerd parfum. Amerikaans, maar met een zeer herkenbaar Frans raffine ment. De terugkeer op Nederlandse bodem mag gerust hartverwarmend worden genoemd, gezien de ontvangst die vele vrouwen Van derbilt hebben bereid. De geur van Vanderbilt blijkt goed in de smaak te vallen, gezien het enorme succes. Het is een bloemig parfum met een enigszins oosters karakter. Een gewaagde maar zeer aangename combinatie van sinaasappelbloe sem en vanille voert de boventoon in dit sjieke maar toch zeer betaalbare parfum. Er is al een eau de toilette vanaf ƒ19,95. Chic en luisterrijk maar ook uitgesproken vrouwe lijk en romantisch op een verfijnde manier, dat is Vanderbilt. Het sprookje is werkelijk heid geworden. Origineel geschenk Vanderbilt heeft een origineel geschenk voor diegenen, die de komende periode een fla con eau de toilette van 100 ml. kopen. Zij krijgen nl. zolang de voorraad strekt een speciaal voor Vanderbilt ontworpen paraplu gratis. De paraplu is uitgevoerd in de gedis tingeerde lavendelblauwe Vanderbilt-kleuren, terwijl de knop wordt gesierd door een beeldschone zwaan, de symboliek van ont werpster Gloria. Een 100 ml. eau de toilette flacon kost 59,50. terwijl een 100 ml. vaporisateur ƒ69,50 kost. In beide gevallen krijgt men bij aankoop de paraplu ter waarde van ƒ19,50 geheel gratis! Een leuk idee voor moederdag. Andere leuke ideetjes zijn te vinden in de gloednieuwe badlijn, die Vanderbilt onlangs lanceerde. Deze bestaat uit: Savon panumé v.a. ƒ13,95 Voile de beauté 15 ml. ƒ32,50 Poudre parfumée pour Ie corps 150 ml. ƒ49,50 Deodorant parfumé 100 ml. ƒ16,50 Gel douche parfumé 150 ml. ƒ19,50 Bain de mousse parfumé 200 ml. ƒ32,50. Voor nadere informatie over de paraplu-aktie of om zelf kennis te maken met Vanderbilt an men zich wenden tot de drogist, parfu meur of het warenhuis. Met de advertenties, ie in deze periode in de vrouwenbladen verschijnen, worden geurkaarten verspreid. Ook hierop wordt duidelijk gemaakt hoe men in het bezit kan komen van de originele paraplu. i

Soester Courant | 1988 | | pagina 11